Kelet-Magyarország, 1987. október (44. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-12 / 240. szám

8 Kelet-Magyarország 1987. október 12. „Kapva kaptunk rajta..." Csehi: Bp. Honvéd Csehi Tibor — Bp. Honvéd! Gazdára talált a honi lab­darúgó tőzsdén a Nyíregyhá­záról eltanácsolt Csehi, aki a sokszoros bajnok Budapes­ti Honvéd játékosa lett. A 24 éves csatár korábban már játszott a kispestieknél, de Komora Imre vezető edző „közbenjárására” Nyírtelek­re helyezték az akkor még nehezen kezelhető labdarú­gót. Most a Bp. Honvéd visz- szaszerezte Csehit, a játékos már el is költözött új csapa­tához. Vasárnap reggel telefonon hívtuk Bicskei Bertalant, a Bp. Honvéd vezető edzőjét, arra kértük válaszoljon né­hány kérdésre Csehi leiga­zolásával kapcsolatban: — Milyen meggondolás alapján igazolták le a volt nyírségi labdarúgót? — Megfelelően utánajár­tunk a dolognak, s arra a kö­vetkeztetésre jutottunk, hogy a szabadlistára tett nyíregy­házi játékos hasznára lehet a Budapesti Honvéd csapatá­nak. — Milyen érvek döntöttek? — Elsősorban az, hogy Csehit jó futballistának tart­juk, fiatal, az átlagosnál na­gyobb futógyorsasággal ren­delkezik. Aztán azt is meg­tudtuk, hogy nem követett el olyan hibát a szabolcsi klubnál, amely miatt leiga­zolása erkölcsi akadályokba ütközne, nem követett el tett- legességet, nem került rend­kívüli konfliktusba a veze­tőkkel. Őszintén mondom kapva kaptunk rajta, amikor elolvastuk, hogy nem tart rá igényt az NYVSSC. — Ki dönt a Bp. Honvéd csapatánál egy-egy játékos megszerzésében? — Nálunk a szakosztály vezetése határoz abban, hogy kit igazoljunk vagy kit en­gedjünk el. A vezető edző legfeljebb javaslattal élhet. Én személy szerint örülök annak, hogy Csehi hozzánk került. — Igaz-e, hogy korábban az MTK-VM számára is sze­rették volna megszerezni? — így van, amikor a kék­fehéreknél dolgoztam min­dent elkövettünk, hogy hoz­zánk jöjjön, de nem sikerült. , — Számit rá az első csa­patban? ß — A játékosállományt il­letően nehéz helyzetben va­gyunk. Garaba és Dajka tá- gfczásával mennyiségileg is I okként a keret, jelenleg 16 tékos közül választhatok, y Csehi is azok között lesz, :ik közül pályára lép a kez­dő tizenegy. Tehát egyedül 'fajta múlik mikor ölti magá- Ya-a piros-fehér mezt. (k. gy.) Labdarúgó NB II Pontokkal jött a gözös Kanizsáról Nagykanizsa—Nyíregyháza 0:1 Nagykanizsa, 1800 néző, vezette: Hamar. Nagykanizsa: Csáki — Miklós, Kepe, Iványi — Hor­váth L., Szőke, Horváth Z., Stróber — Takács, László, Skublics. Edző: Madár Gábor. f Nyíregyháza: Tóth — Szobonya, Szikszai, Boda, ICséke — Gere, Kalapos, Drobni, Buzsik —(Csehi II., váczi. Edző: Tóth János. Csere: Cséke helyett Szegedi a 27., Stróber helyett Popovics a 62., László helyett Martinkovics a 74., Cse­hi II. helyett Törő a 87. percben. Góllövő: Horváth L. öngól a 61. percben. Sárgalap: Szikszai a 15., Miklós a 17., Kalapos a 19., Gere a 80. percben. Szögletarány: 7:6 (3:3) a Nagykanizsa javára. Veszprém—Csepel 2:0 (1:0). Csepel, 1500 néző, v. Bogyó. Gólszerzők: Csorna I., Frid- mann. Taktikusabb, jobb volt a Veszprém. A Csepel el­adta a labdákat és túlkomp­likálta helyzeteit. Szolnok—Ózd 0:0. Szolnok, 4000 néző, v.: Divinyi. Ke­mény küzdelemben az Ózd rászolgált az egyik pontra. Salgótarján—III. kér. TTVE 1:1 (1:0). Salgótarján, 2000 néző, v.: Csáki. Gólszerzők: Kiss illetve Lukács. Sok hi­bával tarkított, küzdelmes ta­lálkozón született a döntet­len. A hazaiak 11-est hibáz­tak. Az NB II állása Kezdés után nyomban a hazaiak veszélyeztettek, de Horváth L. 14 méteres lövése a kapu fölött zúgott el. A má­sik oldalon Gere jó helyzet­ben a kapus kezébe emelt. Támadott a zalai csapat, majd a 16. percben a nyírsé­gi védők nagyot hibáztak, de a senkitől sem zavartatott Skublics öt méterről mellé helyezett. Néhány perccel ké­sőbb Takács perdített lab­dáját Tóth remekül hárította. A félidő hajrájában Szobo­nya kétszer is veszélyeztetett, de a kanizsai kapus szépen védett. Szünet után tovább tartott a kanizsaiak lendülete, még­is a 61. percben a Nyíregyháza szerzett vezetést. Gyors jobb oldali támadás jutott végig a pályán, a belőtt labda az igyekvő Horváth La­josról a saját kapujába hul­lott, 0:1. Kettő perccel később Szo­bonya tovább növelhette vol­na az előnyt, de 12 méterről a kapu mellé lőtt. Az olajo­sok teljesen visszaestek, a vendégek egyre több zavart okoztak a kanizsai kapunál. Befejező negyedórában a ka­nizsaiak nagy erővel roha­moztak, de már nem tudták bevenni a vendégek kapuját. A lendületesen kezdő kani­zsaiak az első 45 percben nagy mezőnyfölényben voltak, több gólhelyzetet is kidolgoztak, de azokat nem sikerült ér­tékesíteni. A második felidő elején még tartott a hazaiak lendülete, de a balszerencsés gól alaposan visszavetette őket. A jó iramú, küzdelmes, kemény mérkőzésen a nagy elszántsággal játszó kanizsai­ak ellen szerencsés győzelmet aratott a jól küzdő nyírségi együttes. Madár Gábor: Az ellenfél kapujába nem, de a sajá­tunkba sajnos sikerült beta­lálni. Tóth János: Nagyon haj­tós és küzdőképes csapatot si­került legyőznünk. Vala­mennyi játékosom rászolgált az elismerésre. Jók: Kepe, Iványi, Horváth illetve Tóth, Szobonya, Bo­da, Szikszai. Balogh Antal Az NB II további eredmé­nyei: Diósgyőr—Kazincbarcika 1:0 (0:0. Diósgyőr, 3500 néző, v.: Hazafi. Gólszerző: Farkas, Tervszerűen és szervezetten játszott a vendégegyüttes, mégis kikapott. Dunaújváros—Szekszárd 4:0 (2:0). Dunaújváros, 2000 néző, v.: Szabó L. Gólszerzők: Szauer (3), Lehota. A Duna­újváros végig nagy fölényben játszott, ellenfele gyenge na­pot fogott ki. Eger—Komló 3:0 (1:0). Eger, 1200 néző, v.: Lázin. Gólszerzők: Leehnert, Tatár (11-esből), Anreidesz (öngól). Hiába támadott többet a Komló, a rutinos Eger győ­zött. Szeged—Ganz-Mávag 6:0 (3:0). Szeged, 1000 néző, v.: Márton S. Gólszerzők: Ko­vács G. (2), Varga, Kovács T. (öngól), Kisistók, Bogdán. Nagy különbség volt a két együttes között a hazaiak ja­vára. Ajka—Kecskemét 1:1 (0:0). Ajka, 1900 néző, y.: Vankó. Gólszerzők: Kovács I., illetve Kiss. A két újonc nagy küz­delmet vívott. Bp. Volán—Metripond 7:2 (2:2). Czabán Samu tér, 1200 néző, v.: Horváth G. Gólszer­zők: Kovalik és Farkas 3—3, Orovecz, illetve Jegesi, Cser- nus. Jó iramú mérkőzésen a Volán Törőcsik vezérletével kitűnően játszott és még ilyen arányban is megérdemelten nyert a szünet után nagyon visszaesett vendégek ellen. 1. Szolnok 13 8 3 2 24-13 19 2. Diósgyőr 13 8 1 4 19-14 17 3. Veszprém 13 7 2 4 16-10 16 4. Ózd 13 5 6 2 15- 9 16 5. Komló 13 6 3 4 20-16 15 6. Csepel 13 7 1 5 17-13 15 7. Volán 13 7 1 5 21-19 15 8. Kecskemét 13 7 1 5 20-18 15 9. Szeged 13 6 2 5 18-11'14 10. Dunaújv. 13 6 2 5 19-15 14 11. Ajka 13 3 7 3 12-11 13 12. Nylregyh. 13 5 3 5 17-19 13 13. Eger 13 3 6 4 20-20 12 14. Metripond 13 5 2 6 22-24 12 15. TTVE 13 2 8 3 13-16 12 16. Salgótarj. 13 3 4 6 15-19 10 17. N.-kanizsa 13 4 2 7 10-20 10 18. Kazincb. 13 2 4 7 8-13 8 19. Szekszárd 13 3 2 8 10-25 8 20. G. MA VÁG 13 2 2 9 12-23 6 Megyei I. osztály Gólbőség Gyarmaton és Szálkán A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság kilencedik forduló­jának slágermérkőzését a Nagy- kálló—Varsánygyüre összecsa­pás jelentette. A két együttes nem bírt egymással, Így gól nél­küli pontosztozkodással ért vé­get a találkozó. Láthattak vi­szont gólokat Fehérgyarmaton és Mátészalkán, a gyarmatiak hatot, a szalkaiak ötöt helyeztek az ellenfél hálójába. Bosszan­kodtak a hazai szurkolók Nagy­halászban és Tuzséron, hiszen mindkét helyszínről a vendégek, Záhony, illetve Kemecse mehe­tett haza két ponttal. Döntetlen született Tyúkodon és Leveleken. Levelek—Nagyecsed 1:1 (0:1). Levelek, 500 néző, v.: Maróthy. Levelek: Pákozdi — Svelta, Ig- nácz, Ling, Hódi, Király, For- gony (Czirják), Horváth, Pász­tor, Hajdú, Borbély. Edző: Ta­kács János. Nagyecsed: Bujáki — Veres A., Taresa G., Kovács, Fehér, Molnár, Czine, Veres Z., Taresa B., Oláh, Veres Cs. Edző: Piros András. A három kapufát rúgó hazaiaknak meg kellett elé­gednie a döntetlennel. Gól: Haj­dú, illetve Veres Cs. Tlszavasvári—Nyíregyházi Vo­lán DSC 3:1 (1:0). Tlszavasvári, 1000 néző, v.: Dósa. Tlszavasvári: Varga — Ambrusz, Lakatos, Szé­ki, Veres Cs., Veres M., Fecsku, Gáspár (Molnár), Hegyes, Sinka, Szabó. Edző: Gáspár László. Vo­lán DSC: Vitkai — Prusti, Zá­kány (Villás), (Raska), Poór, Ga­ll, Nagyidai, Szatke, Kiss, Szu- hár, Kertész, Magyar. Edző: Far­kas Tibor. A vártnál nehezebben nyertek a hazaiak, a lelkes ven­dégek ellen. Gól: Sinka, Szabó, Molnár, illetve Kertész. Fehérgyarmat—Tiszalök 6:1 (2:1). Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Kosztyu. Fehérgyarmat: Bihari — Veres, Ponczók, Papp, Tóth, Futó, Dócsa (Szabó), Kondor, Ju­hász, Horváth, Riskó. Edző: Ba­dar József. Tiszalök: Murvai ■ — Marozs, Mirkó, Berki. Szabó (Lakatos), Balogh (Hegedűs). Csatlós, Garai, Vas, Péntek, Ku- bik. Edző: Csáki Miklós. Kitűnő játékkal megérdemelt hazai si­ker, az eredmény a vendégek számára hízelgő. Gól: Veres 2. Horváth 2, Papp, Juhász, illetve Vas. ' * Mátészalka—Máriapócs 5:1 (3:0). Mátészalka. 500 néző, v.: Gomb­kötő. Mátészalka: Kiss — Bartha, Virovecz, Kelemen, Szilágyi, Má­rián. Zelizi, Tarczali (Tardi). Ko­kas, Kósa. Tóth. Edző: Papp László. Máriapócs: Szabó — Ma­gyar I., Orosz, Mágyar II.. Nyisz- tor (Magyar III.), Herczku, Si­mon, Papp (Csoba). Üjfalusl, Ba- raosi. Sári. Edző: Szécsi Sándor. Magabiztos szálkái győzelem. Gól: Kokas 3, Virovecz (11-es­ből), Barcsai, illetve Simon. Nagyhalász—Záhony 0:1 (0:0). Nagyhalász, 200 néző, v.: Lő­rincz. Nagyhalász: Kiss — Ko­vács, Nagy, Tátrai, Szoboszlai, Szabó, Hegyes I., Hegyes II., Oláh, Korpái, Csombók. Edző: Nagy Béla. Záhony: Prámer, Tö­möri, Hegedűs, Vas, Tasi, Csák- vári, Lelt, Szabó I., Márton, Tóth, Szabó II. Edző: Eszenyi Dénes. A záhonyiak rászolgáltak a győ­zelemre. Gól: Tömöri. Tyúkod—Baktalórántháza 2:2 (1:1). Tyúkod, 300 néző. v.: Vi­da. Tyúkod: Katona — Debrece­ni, Varga, Magos, Szabó J., Sza­bó B., Turbucz, Szigeti (Vaszusz), Tordai, Kiss, Eszenyi. Edző: Mit- ró Károly. Baktalórántháza: Ros­tás — Horváth, Kozma, Réti, Papp, Trencsényi (Rácz), Győrfi, Szabó, Zákány, Maries, Gdovin. Edző: Jávor Pál. Vitatható 11-es- sel egyenlített a hajrában a vendégcsapat. Gól: Tordai, Sza­bó J., illetve Zákány, Maries (11-esből). Tuzsér—Kemecse 0:1 (0:1). Tu-, zsér, 200 néző, v.: Fodor. Tu­zsér: Kepics — Kovács, Nagy, Révész Cs., Raminszki, Révész Z., Fülöp (Borús), Lovas, Lé- nárt, Suhajda, Barabás. Edző: Revák László. Kemecse: Borsi — Szunyogh L.. Lisovszki, Kon­dor, Kolozsi, Takács, Visontai, Pető, Bácskái (Mester), Szunyogh A. Vas. Edző: Tolnai Csaba. A gyengélkedő tuzsériak ellen meg­érdemelten nyertek a vendégek. Gól: Szunyogh A. Nagykálló—Varsánygyüre 0:0. Nagykálló, 600 néző, v.: Hekman. Nagykálló: Cziotka — Tréfán. Kaszab, Gelsi, Papp, Gyermán, Katona, Csomány, Kovács, Vágó, File. Edző: Magyar Béla. Var- sánygyüre: Gulyás — Űjvári, Nagy, Juhász, Tiba, Szűcs, Szpod- nyi, Balázsi, Oláh. Balogh. Súg­ta. Edző: Kegye István. Küzdel­mes mérkőzésen reális ered­mény. A bajnokság állása: 1. Tlszavasvári 9 8 1 — 32- 9 17 2. V.-gyüre 9 6 2 1 17-10 14 3. Nagyecsed 9 4 5 — 16- 9 13 4. Mátészalka 9 5 1 3 20-11 11 5. Nagykálló 9 5 13 17-10 11 6> Kemecse 9 5 1 3 12- 9 11 7. Levelek 9 3 4 2 8-11 10 8. Bl.-háza 9 3 3 3 23-19 9 9. F.-gyarmat 9 2 4 3 13-12 8 10. Tiszalök 9 2 3 4 18-21 7 11. Záhony 9 2 3 4 9-14 7 12. Nyhu Volán 9 2 2 5 6-11 6 13. Nagyhalász 9 2 2 5 9-18 6 14. Máriapócs 9 2 1 6 12-22 5 15. Tyúkod 9 1 3 5 9-22 5 16. Tuzsér 9 1 2 6 10-23 4 KB III Négy pontot szereztek a szabolcsiak A labdarúgó harmadosztály Tisza-csoportjában a Honvéd Asztalos SE győzött, a Kis- várda és a Rakamaz döntet­len eredményt ért el. A Deb­receni Kinizsi vezet, a Kar­cag együttese utolsó. Eredmé­nyek: Berettyóújfalu—Rakamaz 2:2 (2:0), Berettyóújfalu, 800 néző, v.: Pintér. Az első fél­időben a hazaiak szünet után a Rakamaz játszott jobban. Az első játékrész 11. percé­ben Sugár szerzett vezetést a 33. percben Bakó 2:0-ra nö­velte az előnyt. A második játékrész rakamazi támadá­sok jegyében tellett. A 61. percben Béres lőtt gólt (2:1), majd a befejezés előtt három perccel Kosztyu egyéni játék­kal egyenlített, s ez maradt a végeredmény. Küzdelmes ta­lálkozón a pontosztozkodás igazságos. Jók: Szabó ill. Bé­res. H. Asztalos J. SE—Püspök­ladány 2:0 (1:0), Nyírtelek, 300 néző, v.: Balogh. Aszta­los SE: Vadon — Balogh, Rácz, Papp, Fürjes, Fige, Rostás, Zsiga, Jakab, Kele­men, Soós (Szamkó). Edző: Siska László. Végig alacsony színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat. Sok volt a taktikai szabálytalan­ság, az átadási hiba. A 33. percben Papp fejesgóllal szer­zett vezetést a hazaiaknak. 1:0. Fordulás után Rózsát (P.-ladány) az 50. percben utánrúgásért kiállították, de a vendégek megfogyatkozott létszámmal is jól helytálltak. Aztán a 73. percben a csere­ként beállt Szamkó távoli lö­Jelenet az ASE—Püspökla­dány mérkőzésről. Támadás­ban a hazai csapat (Fotó: J. L.) véssél beállította a végered­ményt. 2:0. Jók: az ASE csa­patából senki sem játszott ki­emelkedően, ill, Szentjobbi, Nagy, Katona. Kisvárdai SE—Balmazúj­város 1:1 (1:1), Kisvárda, 900 néző, v.: Ferge. Kisvárdai SE: Virtás — Kósa (Czető), Tóth, Balogh, Raizinger, Badar, Brankovics, Kovács I., Oláh, Szántó (Nyerges), Kovács A. Edző: Nagy Gábor. Küzdel­mes mérkőzésen a szervezet­ten- védekező újvárosiak meg­érdemelten szereztek egy baj­noki pontot. A hazaiak nem nyújtották azt amire képe­sek, amelyet a közönség elvár tőlük. Gól: Kása ill. Kaszás. Jók: a KSE csapatából sen­ki, ill. Kegyes, Kaszás. További eredmények: Szeg­halom—Hajdúböszörmény 3:5 (1:3), D. Kinizsi—Rákóczifal- va 3:2 (1:2), Törökszentmik- lós—DUSE 1:3 (0:2), Jászbe­rény—Karcag 0:0, Leninvá- ros—Kaba 2:1 (1:0). A Tisza-csoport áUása 1. DUSE 9 7 1 1 23-11 15 2. Jászberény 9 6 3 — 13- 4 15 3. Rakamaz 9 5 3 1 21-12 13 4. D. Kinizsi 9 4 4 1 24-14 12 5. Leninváros 9 4 3 2 19-13 11 6. H.-böszörm. 9 5 13 17-12 11 7. Kaba 9 3 3 3 15-11 9 8. T.-sztmiklós 9 4 14 14-14 9 9. H. Ászt. SE 9 3 3 3 12-14 9 10. B.-újváros 9 2 5 2 7-10 9 11. Kisvárda 9 2 4 3 11-10 8 12. P.-ladány 9 2 3 4 9-11 7 13. B.-újfalu 9 2 2 5 11-20 6 14. Szeghalom 9 2 1 6 16-25 5 15. Rákóczii alva 9 117 8-18 3 16. Karcag 9 — 2 7 4-25 2 Készülődés a görögök ellen Vasárnap egy, hétfőn két edzés Vasárnap is folytatta elő­készületeit a görögök elleni mérkőzésre a magyar laibda- rúgó-vá lógató tt. Mit csináltak vasárnap? — Délelőtt játékos, edzést tartottunk — mondta Gara­mi József. — Kilenc mezőny- játékos gyakorolt egyszerre. Kjét kapus játék ds volt. Nagy gondot fordítottunk a kapura lövésekre. Délután úszás és gyúrás következett. Mikor érkeznek az idegen- légiósok? — Détári, Péter és Mészá­ros vasárnap estére jelezte érkezését. Előreláthatóan Ga­raba lesz az utolsó, az éjjeli órákra varjúik. Mindenki egészséges? — Egyedül Hajszán bajló­dik hasfalhúzódással. Ked­den dől el, hogy számftha- tok-e játékára. A többi ke­rettag egészséges. A hétfői menetrend? — Két edzés mellett takti­kai elemeket gyakorolunk. Láttam a holland—görög mér­kőzést. Keményen védekező csapat ellen kellene nyerni. Felkészülünk a szigorú őrizet­re, a gyors ellentámadások­ra — fejezte be a megbízott szövetségi kapitány. 1, 2, 1, 1, 1, 1, x, 1, x, x, x, 2, x és a +1 1. TUDÓSÍTÓINK VOLTAK: Fülep Kornél, Kaponyás Jó­zsef, Katona János, Kovács László, Ling Frigyes, Kuliár Ferenc, Krasznai Béla, Mé­száros László, Papp János, Revák László. ÜGYELETES MUNKATÁR­SAINK: Kovács György és Mán László. II Kelet­magysnrszág Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Xopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. S—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-21». Sportrovat . 10-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszán’ (73) 344. Posta- cim: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai Bókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: «12. Telex: 73495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Váüalat, Nyíregyháza. Zrínyi Ilona “r ?~5- Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hírlapkézbesltő postahivatalnál, a hlrlapkézbesltőknél, a posta hüíapüzleteiben és a Hírlapelőfizetést és Lapellátásl Irodánál (HELIR) Budapest, V., £°?sfi n„.?01Lttr 1‘1800 -• közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96182 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 48,— Ft, ne­gyedévre 129,— Ft, félévre 258,— Ft, egy évre 516,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában. Nyír­egyháza, Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—205S 8