Kelet-Magyarország, 1987. szeptember (44. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-14 / 216. szám

8 Kelet-Magyarország 1987. szeptember 14. NB I Gyengélkedtek a csatárok A hatodik fordulót játszották a hét végén a magyar labdarú­gás első vonalában. Szombaton hat, vasárnap két találkozót ren­deztek. A forduló rangadóján a vendéglátó Rába ETO nagy csa­tában nyert a Tatabánya ellen. Folytatta Pécs elleni sikeres soro­zatát az Üjpest, a Mecsekalján szerezte meg a két pontot. RÁBA ETO—Tatabánya 1:0 (1:0). Győr, 20 ezer néző, v.: Hu­ták. Már a 8. percben megszü­letett a győztes gól, a jól játszó Szabó szerezte, ám végig izgal­mas, remek iramú, időnként ma­gas színvonalú játékot láthatott a publikum. Bp. Honvéd—Siófok 0:0. Bozsik stadion, 7 ezer néző, v.: Szilá­gyi. Hiába játszott nyomasztó fö­lényben a Honvéd, csatárai csak vaktöltényekkel tüzeltek a siófo­ki kapura. PMSC—Ü. Dózsa 0:1 (0:0). Pécs, 12 ezer néző, v.: Roxin. Küzdel­mes mérkőzésen a 70. percben Kovács E. fejesgólja a lila-fehé­rek győzelmét jelentette. Békéscsaba—ZTE 0:0. Békéscsa­ba, 6 ezej* néző, v.: Varga S. A vendégek kapusa, Balázs bra­vúrok sorozatát produkálta, és megszerezte csapatának az egyik pontot. Vasas—Videoton 1:0 (0:0). Fáy utca, 4 ezer néző, v.: Győri. Négy perccel a lefújás előtt egy Szabadi-szóló végén a csereként beállt Tuboly fejelte a vendégek kapujába a két pontot érő gólt. DMVSC—MTK-VM 2:1 (1:0). Debrecen, 6 ezer néző, v.: Pá­dár. Már az 5. percben vezetést szerzett a Loki, Melis büntetőből lőtt a bajnokcsapat hálójába. Szinte pontosan 45 perccel később Szűcs növelte az előnyt, amire a 71. percben Boda büntetőből vá­laszolt. A 86. percben a főváro­si játékost birkózó akciójáért kiállította a játékvezető, ez azonban nem változtatott a té- nyen: megérdemelten nyert a hazai csapat. Haladás—Ferencváros 0:0. Szombathely, 12 ezer néző, v.: Nagy L. A televízióközvetítés rosszvoltából sokan bosszankod­tak az unalmas találkozón. Kaposvár—Vác 3:3 (1:1). Ka­posvár, 7 ezer néző, v.: Molnár. Küzdelmes, jó mérkőzésen két­szer is vezettek a vendégek. A hazaiak azonban mindkétszer egyenlítettek, sőt vezettek is, ám egy perccel a mérkőzés vége előtt a Vác is tudott egyenlíteni. Gól: Bócz (11-esből), Meksz (11- esből), Talapa (öngól), illetve Horváth, Balogh, Hermann. Nyíregyháza, városi stadion, 1800 néző, v.: Kovács 11. L. (Kiír­tnál, Wágner). Nyíregyházi VSSC: Rab csak —(szobonya, Szikszai, Boda, Cséke — Buzsik, Gere, Tóth E. — Csehi II., Váczi,rrörő. Edző: Tóth Já­nos. Kecskeméti SC: Erdei — Safranyik, Somogyi. Szabó, Domonics — Hofmeister, Nagy, Czéh, Rácz — Freppán, Óvári. Edző: Szent- mihályi Antal. Csere: Törő helyett Csehi I. a szünetben, Nagy helyett Málik a 63., Övári helyett Tóth Cs. a 71., Szobonya helyett Bohács a 78. percben. Gólszerzők: Csehi II. a 2., Szobonya a 14., Domonics a 23., Cse­hi II. a 36., Csehi I. a 77., Rácz a 89. percben. Sárga lap: Hofmeister az 1., Szobonya a 35. percben. Szögletarány: 6:5 (3:3) a Kecskemét javára. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 2. percben a ki­ugró Csehi Il-t Hofmeister — jobb híján — elkaszálta. A KSC- védő sárga lapot kapott. A 18 méteres szabadrúgást Tóth E. vé­gezte, labdája a védőkről Cse­hi II. elé pattant, a csatár 8 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt. (Jó helyzetfelismerés szülemé­nye a gól!) 1:0. Tíz percen ke­resztül mezőnyjáték folyt. A 14. percben újabb hazai gól követ­kezett. Tóth E. ívelt szabadrúgást a kecskeméti ötösre — Erdei bentragadt kapujában —, ahol Szobonya ugrott legmagasabbra és 4 méterről a keresztléc alá fejelt. 2:0. A gól után két szöglet jelezte a vendégek próbálkozásait, akik nem tekintették lefutottnak a mérkőzést. A 18. percben Frep­pán élesen meglőtt labdáját Rab- csák bravúrral öklözte ki. A 23. percben szépített a KSC. Nagy J. tértölelő labdája tiszta helyzetben találta Domonicsot, a hátvéd megvárta, amíg Rabcsák kiindul, majd fölötte a hálóba emelt. 2:1. A 25. percben Czéh 22 méteres szabadrúgása a kapu­fa tövéről pattant vissza. A 33. percben óriási lehetőséget sza­lasztottak el a vendégek: Domo­nics ügyes ritmusváltással ki­ugrott a bal oldalon — Szikszai még felvágni sem tudta a játé­kost — a labda Freppán elé ke­rült, aki kihagyta a lehetőséget. Két perc múlva Szobonya kapott sárga lapot buktatásért. A 36. percben újabb hazai gól következett. Szobonya remek in­dításával Csehi II. indult el a jobb oldalon, a mozgékony csa­tár 16 méterről élesen lőtt a jobb sarokba. 3:1. Szünet után előbb hazai pró­bálkozások következtek, majd percekre ellaposodott a játék. Az 57. percben Gere 28 méteres szabadrúgása a felső kapufáról a gólvonalra, onnan a mezőnybe pattant. A 60. percben három ha­zai csatár vezette két védő ellen a labdát, Váczi azonban elron­totta a lehetőséget. A 75. percben Csehi I. már csak Erdeivel állt szemben, de a kifutó kapusba lőt­te a labdát. Öriási helyzet volt. A 77. percben négyre növekedett „az előny: Váczi jó labdát tálalt Csehi I. elé, a csatár lefordult Somogyiról, majd 15 méterről éles lövést küldött a bal alsó sarokba. 4:1. A 89. percben kecs­keméti gól következett. Húsz méterről megítélt szabadrúgást Rácz mesterien csavart a kapu bal oldalába. 4:2. Bajnoki mérkőzésen utoljára 19 évvel ezelőtt találkozott egymás­sal a két együttes, akkor a hí­rős város csapata nyert 4:l-re. Most háromesélyesnek ígérkezett a mérkőzés, a nyírségiek hetek óta „gödörben” játszanak. Ezút­tal megemberelte magát a hazai legénység. Már az első negyed­órában két góllal vezettek a sza­bolcsiak. Ezután a KSC rendez­te sorait, előbb szépített, majd Freppán révén közel állt az egyenlítéshez. De ahogy ilyen­kor lenni szokott, a KSC táma­dott — és bánta. A folytatásban mindkét csapatnak akadt hely­zete, egy-egy találat esett mind­két oldalon, így alakult ki a végeredmény. A Nyíregyháza „vezekelt”, hosszú sorozat után győzött, s két évtized múltával kiegyenlítette kecskeméti adós­ságát. Jók: Szobonya, Gere, Csehi II. illetve Domovics, Hofmeister, Rácz. Tóth János: — Három vereség után örülök a győzelemnek, de rengeteg a tennivaló. Az NYVS8C—KSC mérkőzés pillanatai... (Jávor Ii. felv.) Szentmihályi Antal: — Kezdés utáni negyedórában elpuskáztuk a mérkőzést, ezért kaptunk ki. (K. Gy.) Az NB II további eredményei: Csepel—Salgótarján 2:1, Veszp­rém—Nagykanizsa 2:0, Szolnok —Dunaújváros 4:2, Metripond— Diósgyőr 4:0, III. kér. TTVE— Szeged 1:0, Kazincbarcika— Ganz Mávag 2:0, Komló—Bp. Volán 0:1, Űzd—Eger 1:1, Szek- szárd—Ajka 1:1. AZ NB II állása 1. Szolnok 8 6 1 1 19-10 13 2. Csepel 8 6 — 2 12- 6 12 3. Ózd 8 4 3 1 11- 6 11 4. Bp. Volán 8 5 1 2 10- 7 11 5. Komló 8 4 2 2 16-10 10 6. Veszprém 8 4 2 2 10- 6 10 7. III. k. TTVE 8 2 5 1 10- 9 8 8. Salgótarján 8 3 2 3 12-11 8 9. Nyíregyh. 8 3 2 3 12-13 8 10. Diósgyőr 8 4 — 4 9-11 8 11. Kecskemét 8 4 — 4 9-12 8 12. Metripond 8 3 14 14-13 7 13. Dunaújv. 8 3 14 10-10 7 14. Ajka 8 2 3 3 9- 9 7 15. Szeged 8 3 1 4 7- 8 7 16. Szekszárd 8 2 2 4 7-11 6 17. Eger 8 14 3 10-16 6 18. Kazinb. 8 2 1 5 5- 8 5 19. Ganz M. 8 1 2 5 8-11 4 20. Nagyk. 8 116 3-16 3 NB III Csak Rakamaz Súlyemelés Befejeződött Ostravában a súly­emelő-világbajnokság. Szomba­ton két magyar versenyző lépett dobogóra a 100 kilogrammosok mezőnyében. Szanyi Andor nem a legjobb napjaira emlékeztető­én versenyzett, szakításban és összetettben is a harmadik he­lyen végzett. Bökfi János lökés­ben és összetettben egyaránt ha­todik lett. Mindkét fogásnemben, így az összetettben is a szov­jet Kuznyecov állhatott a dobo­gó legmagasabb fokára. A zárónapon ismét két ver­senyzőnkért szurkolhattunk. A 110 kg-osok között Jacsó József, a +110 kg-osoknál Kovács István szerepelt. Jacsó József kitűnően ver­senyzett és szakításban 190 kg-ra javította országos csú­csát, amivel második lett ebben a fogásnemben. A lökésben a ne­gyedik helyen végzett, az ösz- szetettben elért 415 kg országos csúcsbeállítás, a világbajnoki ezüstérmet jelentette számára az összetettben is. A +110 kg- osok küzdelme lapzártakor még tartott. 37. HÉT A labdarúgó NB III ötödik for­dulójában egyetlen szabolcsi együttes játszott hazai pályán. A Kisvárdal SE a sereghajtó Karcagot fogadta, és csak az egyik pontot sikerült megszerez­nie. Nem úgy a Rakamaznak, amely idegenben szerezte meg a győzelmet. Szintén vendégként lépett pályára az Asztalos SE, és kiütéses vereséget szenvedett. A forduló meglepetését a Balmaz­újváros okozta, DUSE elleni győ­zelmével. Kisvárdai SE—Karcag 1:1 (1:1). Kisvárda, 900 néző, v.: Pataki. KSE: virtás — Bárdi, Szondi, Raj­zinger, Balogh, Pethő, Badar (Brankovics), Kovács, Vizer (Szántó), Takács, Simon. Edző: Nagy Gábor. Hamar megszerez­te a vezetést a kisvárdai együt­tes, a 12. percben Simon kőiéi­ről lőtt a vendégek kapujába, 1:0. Támadott a hazai csapat, a vendégvédelem azonban a he­lyén volt. Sőt, öt perccel az első félidő lefújása előtt Antal révén egyenlített a Karcag, 1:1. Szünet után Is többet támadott a KSE, ám a befejezés nem sikerült, így a karcagiak értékes pontot szereztek. Jók: Szondi. Rajzin­ger, Simon. Hajdúböszörmény—Rakamaz 1:2 (1:0). H.-böszörmény, 400 né­ző, v.: Tóth II. Rakamaz: Sár­közi — Pásztor, Losonczki, Go- neth, Hidegh, Szalontai (Hor­váth L.), Kosztyu, Szankovics, Neuzert, Horváth J., Béres (Schu­bert). Edző: Buús György. Az első játékrészben a hazaiak ját­szottak fölényben és a 41. perc­ben Gajdán 13 méterről a veze­tést is megszerezte, 1:0. Szü­net után nem sokkal, az 54. perc­ben egyenlített a szabolcsi gár­da. Horváth J. 20 m-es szabad­rúgása után zörgött a böszörmé­nyi háló, 1:1. Tíz perccel később megszületett a vendégek győz­tes találata, egy szögletet követő­en Neuzert fejelt a kapuba, 1:2. Tizenegy perccel a lefújás előtt egyenlíthettek volna a hajdúsági­ak, ám Burai büntetőjét Sárközi bravúrral hárította. Jó iramú, változatos mérkőzé­sen a szünet után alaposan fel­javuló Rakamaz megérdemelten nyert. Kaposit (H.-böszörmény) a 60. percben kiállították, sárga lapot kapott Szalontai, Neuzert, illetve Csekő és Csatári. Jók: Sárközi, Losonczki, Neuzert, Hor­váth, illetve Burai, Pipó. D. Kinizsi—H. Asztalos SE 5:0 (2:0). Debrecen, 500 néző, v.: Tajthy. ASE: Tokaji — Papp (Csorba), Rácz, Szántó, Fürjes, Fige, Rostás. Zsiga, Jakab, Ke­lemen, Soós (Szánkó). Edző: Siska László. A gyenge napot kifogó Asztalos végig alárendelt szerepet játszott, a debreceniek akár nagyobb arányban is nyer­hettek volna. Gól: Fehér, Da­rányi, Kovács (11-esből), Kere­kes, Héjas. Jók: Tokaji, Rostás, Zsiga. További eredmények: Berety- tyóújfalu—Rákóozifalva 2:1, Tö- rökszentmiklós—Püspökladány 1:1, Szeghalom—Kaba 1:4, DUSE —Balmazújváros 0:1, Leninváros —Jászberény 1:1. A bajnokság állása 1. Jászberény 5 4 1 — 6-19 2. D. Kinizsi 5 2 3 — 13- 5 7 3. Törökszent. 5 3 1 1 10- 4 7 4. DUSE 5 3 118-37 5. Hajdúb. 5 3 118-37 6. Balmazújv. 5 2 3 — 5- 3 7 7. Rakamaz 5 2 2 1 8- 6 6 8. Leninváros 5 13 1 10- 9 5 9. Kaba 5 13 17-75 No. Kisvárda 5 1 2 2 6- 4 4 11. Szeghalom 5 2 — 3 7- 9 4 12. H. ASE 5 1 2 2 5-10 4 13. Püspöki. 5 113 5-63 14. Rákóczii. 5 1 — 4 3- 9 2 15. B.-újfalu 5 1—4 5-15 2 16. Karcag 5—14 3-15 1 Megyei I. osztály Biintetőpárbaj Szálkán Csonka fordulót játszottak a megyei I. osztályú ,labdarú­gó-bajnokságban. A Nagy­hallá— Tuzsér találkozót a hazaiak kérésiére szerdára hialasztottálk. Az ötödik for­duló rangadóját az éllovas Tiszavasvári, és a negyedik helyen tanyázó Levelek ösz- szecsapása jelentette. A há­zigazda Lombik nagyszerű napot fogott lei, és Kiss Mik­lós vezérletével fölényesen jiyert. Szintén gólparádét rendezett szurkolóiinaik a Baktalórántháza, itt a Mária- pócs volt a szenvedő fél. A forduló furcsasága, hogy a Mátészalka—Kemecse össze­csapáson mindhárom gól llr eisfoől született. Egyetlen csa­pat nyert idegenben, Tyúko­don a szomszédvári találko­zón Nagyecsed szerezte meg mindkét pontot. Fehérgyarmat—Nyíregy­házi Volán DSC 0:0. Fehér- gyarmat, 300 néző, v.: Fra­nyó. Fehérgyarmat: Bihari — Veres, Ponczók, Futó (Ceg­lédi), Papp, Tóth, Docsa, Kondor, Juhász, Horváth, RiSkó. Edző: Badar József. Volán: Cziotka — Kertész, Gall, Poór, Szuhár, Kiss (Hagymási), Szállkai, Magyar, Adámszki (Raska), Nagyidai, Szutika. Edző: Farkas Tibor. Alacsony színvonalú mérkő­zésen igazságos döntetlen született. Baktalórántháza—Mária­pócs 5:0 (1:0). Baktalóránt­háza, 500 néző, v.: Fodor. Baktalórántháza: Maries I. — Horváth, Réti, Papp, Pet­ró, Kozma, Szabó, Maries T., Gdovin, Trencsényi (Zákány), Rácz (Gebri). Edző: Jávor Pál. Máriapócs: Kulánda — Magyar I., Simon, Nyisztor, Baracsi, Magyar II., Magyar III,, Űjfalus'i, Szabó, Bata, Bodolai. Edző: Szécsi Sán­dor. A hazaiak helyzetüknek csak negyedét használták ki. Gól: Maries T. 3, Papp, Sza­bó. Tyu kod—Nagyecsed 1:3 (1:1). Tyúkod, 800 néző, v.: Gerezsi. Tyúkod: Kiss Zs. — Magos, Bajka, Szabó J„ Pé­ter (Szigeti), Turbuc, Kiss J., Kiss József, Eszenyi, Sza­bó F., Vaszusz (Szabó B.). Edző: Miitró Károly. Nagy­ecsed: Tarhán — Tarcsa G., Fácslka, Pelyvás, Fehér (Oláh), Czine, Veres A. (Ko­vács), Veres Z., Tarcsa B. Molnár, Veres K. Edző: Piros Kosárlabda EB Bronzérem a nőknek A spanyolországi Cadizban vé­get ért a 21. női kosárlabda Európa-bajnokság. A megfiatalí­tott magyar együttes az elődön­tőben mindössze egypontos ve­reséget szenvedett a Szovjetuni­ótól, a bronzéremért lejátszott találkozón viszont biztosan nyert Csehszlovákia ellen, Így kitűnő teljesítménnyel a harmadik he­lyen végzett. A fináléban a szov­jetek nyertek Jugoszlávia ellen. Férficsapatunk 18 év után is­mét bejutott az eb 16-os döntő­jébe. A selejtezőnek a francia- országbeli Charleroi adott ott­hont, és a mieink veretlenül vé­geztek csoportjuk élén. Ma! műsor Sakk: Nyíregyháza és vá­roskörzete egyéni bajnoksága, elődöntő. Nyíregyháza, Szé­chenyi u. 45., 17 óra. András. Nagyecsed megérde­melten nyert. Gól: Szabó F., ill. Veres K., Czine, Tarcsa B. (öngól). Záhonyi VSC—Tiszalök 2:2 (1:1). Záhony, 200 néző, v.: Zahorán. Záhony: Orosz — Tömöri, Hegedűs, Szabó F., Vass, Lelt, Szabó L., Ba­rabás (Tassi), Tóth, Márton, Lakatos (Csákvári). Edző: Eszenyi Dénes. Tiszalök: Ba­logh I. — Marozs, Miiskó, Sza­bó, Gairai, Balogh T., Csatlós, Lakatos, Vass, Péntek, Ku- biilk. Edző: Csáki Miklós. A sok helyzetet kihagyó hazai csapat ellen az utolsó per­cekben egyenlített a lelkes vendégegyütt ;s. Gól: Lelt, Tóth, illetve Kubik és Ba­logh T. Tiszavasvári—Levelek 5:0 (2:0). Tiszavasvári, 1000 né­ző, v.: Orosz L. Tiszavasvá­ri: Vargia — Gyurján, Szé­ki, Lakatos, Véres, Kató (Nyisztor), Fecsku, Gáspár (Amhrusz), Hegyes, Kiss M., Szabó. Edző: Gáspár László. Levelek: Pákozdi — Svelta, Ignácz, Ling, Bódi, Király, Forgony, Horváth, Hajdú, Nagy, Borbély. Edző: Takács János. Kitűnő játékvezetés mellett ragyogóan játszottak a hazaiak, a Levelek sport­szerű ellenfél volt. Gól: Kiss M. 3., Hegyes 2. Nagyhalász—Varsánygyüre 4:3 (2:0). Nagyhalász, 600 néző, v.: Losonczi. Nagyha­lász: Budaházi — Ónodi, Osombók, Nagy, Szoboszlai, Tátrai, Kovács (Csorna), Kor­pái (Szabó), Hegyes I., Oláh, Hegyes II. Edző: Nagy Béla. Varsánygyüre: Oláh I. — Ju­hász (Nagy), Kovács, Üjyáni, Síugita, Nándi, Balázsi, Ba­logh, Oláh II., Szpodnyi, VeigiS (Sebestyén). Edző: Ke­gye István. Gólokban gazdag mérkőzésen igazságos ered­mény. Gól: Hegyes I., Oláh 2—2, illetve Balázsi 2, Szpod­nyi. Mátészalka—Kemecse 2:1 (0:1). Mátészalka, 900 néző, v.: Kozsla. Mátészalka: Kiss — Bartha, Viirovecz, Fazekas, Zelizi, Márián, Tardi, Ko­kas, Kormos (Kása), Tóth, Barcsai (Udvarhelyi). Edző: Papp László. Kemecse: Bor­si — Szumyogh L. (Hegyes), Kondor, Lisóczki, Kolozsi, Visontai, Bácskái, Takács, Vass, Mester (Fekete), Szú­nyog A. Edző: Tolnai Csaba. A sok kihagyott helyzettel a hazaiak saját maguknak ne­hezítették meg a mérkőzést. Gól: Várovecz: Kosa, illetve Szunyogh A. (mindhárman 11-esből). Kiállítva: Takács (Kemecse) a 67. percben. A bajnokság állása: 1. T.-vasvári 5 4 1 — 15- 5 9 2. Nagyecsed 5 3 2 — 11- 5 8 3. V.-gyüre 5 3 1 1 11- 7 7 4. Bl.-háza 5 2 2 1 14- 9 6 5. M.-szalka 5 3 - 2 9- 7 6 6. Levelek 5 2 2 1 5- 8 6 7. Kemecse 5 2 1 2 8- 6 5 8. F.-gyarmat 5 13 14-55 9. N.-kálló 4 2 — 2 8- 7 4 10. Tiszalök 5 1 2 2 9- 9 4 11. Volán DSC 5 1 2 2 2- 3 4 12. N.-halász 5 1 2 2 7- 9 4 13. Tuzsér 4 112 5-93 14. Záhony 5 — 3 2 5- 9 3 15. Tyúkod 5 113 3-93 16. Máriapócs 5 — 14 3-15 1 Tudósítóink voltak: Al? bért Zoltán, Erdei Árpád, Fülep Kornél, Koponyás József, Krasznai Béla, Kuliár Ferenc, Mészáros László, Varga Gyula. Ügyeletes munkatársaink: Kovács György és Mán László. 1. PMSC—Ü. Dózsa 0:1 2 2. Rába ETO—Tatabánya 1:0 1 3. Schalke 04—B. Leverk. 2:2 x 4. 1 FC Köln—B. München 3:1 1 5. Nürnberg—Hamburg 2:2 x 6. Karlsruhe—B. Uerding. 1:0 1 7. Hannover—VfB Stuttg. 3:3 x 8. Oberhausen—Essen 3:1 1 9. Solingen—Offenbach 1:0 1 10. Ulm;—F. Köln 3:1 1 11. AscpU—Roma 1:1 x 12. A vetlino—Torino 2:1 J 13. Cegena—Napoli 0:1 2 + 1 Haladás—FTC 0:0 x I v a II Kelet­magyarország Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—8. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Posta­cím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai fiókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. Telex: 7S49S. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hirlapkézbesltőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hirlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, v„ József nádor tér 1. — 1900 —, közveUenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215—06162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, ne­gyedévre 129,— Ft, félévre 258,— Ft, egy évre 818,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában, Nyír­egyháza, Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 88 069 HU ISSN 0183—1058. M SPORT „Vezeklés” itthon gólokkal Nyíregyháza—Kecskemét 4:2