Kelet-Magyarország, 1986. december (43. évfolyam, 282-307. szám)

1986-12-01 / 282. szám

8 Kelet-Magyarország 1986. december 1. Labdarúgó HB I Dózsát vert az MTK-VM Eger—Dunaújváros 2:1 (0:1^)­Eger. 3500 ruéző, v.: Roxim. Két büntetőből szerezte góljait az Eger, de a játék képe alapján igazságosabb lett volna a dön­tetlen. Eliső félidőben a vendé­geik, fordulás után az egniek vol­tak jobbak. Gól: Fodor 2 (mindkettőt ll-esből) ill. Tatár. Békéscsaba—Zalaegerszeg 0:0. Békéscsaba, 5 ezer néző, v.: Ha­zafi. Kevés elképzelés jellemez­te a két vidéki fellegvár csapa­tának játékát. Gól nem esett, a pon t os zt o zk od ái9 i gazsá g o s n a k mondható a gyenge iramú mér­kőzésen. Videoton—Bp. Honvéd 2:0 (2:0). Székesfehérvár, 8 ezer néző, v.: Szilágyi. A helyzeteit jobban ki­használó csapat nyerte a mérkő­zést. Amíg a hazaiak szelleme­sen játszottak, a Honvéd játéka görcsös akarásba fulladt. A baj­nokcsapatban helyet kapott Kri­zán Sáindor, az NYVSSC labda­rúg ójia, akii jelenleg sorkatonai szolgálatát tölti, s az elmúlt he­tekben Nyírtelekről helyezték a nagymúltú csapat állományába. Gól: Csucsánszky. Novath. Ü. Dózsa—MTK-VM 0:1 (0:1). Megyeri út, 20 ezer néző, v.: Plasék. Végig az újpestiek szo­rongattak. de támadósoruk nem bírt a kék-fehér védelemmel, olykor a szerencse is a Verebes- legénység mellé pártolt. Az MTK- VM játékában valamivel több volt az elképzelés, s ez elegen­dő volt az egygólois győzelemhez. Gól: Talapa. Pécsi MSC—Rába ETO 2:1 (1:1). Pécs, 8 ezer néző, v.: Kovács I. L. A végig küzdelmes mérkő­zésen a jobb helyzetkihasználás döntött a hazaiak javára. A Rába nagyon akart, de erejéből csak egy gólra tellett. Gól: Do­hány. Kiss (önigól) ill. Melis. Debrecen—Haladás 2:0 (2:0). Debrecen. 4 ezer néző, v.: Győ­ri. Az első játékrészben meg- nyugfjató előnyre tetteik szert a debreceniek, ezt tartani tudták a mérkőzés végéig. Gól: Dán, Papp (öngól). Siófok—Ferencváros 1:0 (1:0). Siófok, 6 ezer néző, v.: Szabó B. A hallatlan lelkesedéssel játszó siófokiak megérdemelten jutottak az értékes két bajnoki pont bir­tokába. Az FTC-t váratlanul érintette a vereség, Dalnoki edző a végén ennyit mondott: „Nem nyilatkozom!” Tatabánya—Vasas 3:1 (2:0). Ta­tabánya, 4 ezer néző, v.: Lázin. A hazaia/k gyors, korszerű táma­dásai már az első félidőben fel­őrölték az ellenfél erejét. A Bá-, nyász ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyert. Gól: Csapó, Vincze J., Schmidt ill. Boros­tyán. Az NB I. állása: 1. Ü. Dózsa 14 8 4 2 23- 7 20 2. MTK-VM 14 9 2 3 25-10 20 3. Pécs 14 7 4 3 11- 5 18 4. Haladás 14 7 3 4 17-13 17 5. Tatabánya 14 7 2 5 21-12 16 6. Ferencváros 14 5 6 3 13- 9 16 7. Bp. Honvéd 14 6 3 5 21-22 15 8. Videoton 14 6 2 6 16-13 14 9. Vasas 14 6 2 6 19-19 14 10. Békéscsaba 14 4 6 4 16-17 14 11. Debrecen 14 5 3 6 19-22 13 12. Eger 14 4 4 6 13-26 12 13. Rába ETO 14 3 5 6 18-21 11 14. Zalaegerszeg 14 3 4 7 12-18 10 15. Siófok 14 2 5 7 11-20 9 16. Dunaújváros 14 1 3 10 8-29 5 1. Blau-Weiss 90—Hamburg 1:3 2 2. München—VfB Stuttg. 1:0 i 3. Mönchengl.—1. FC Köln 3:1 1 4. Hessen K.—Alemannia 1:1 x 5. Wattensch.—E. Bransch 1:0 1 6. F. Köln—SC Freiburg 1:1 x 7. Salmrohr—Solingen 2:0 1 8. St. Pauli—Karlsruher 2:0 1 9. Saarbrücken—Hannover 1:2 2 10. Empoli—Fiorentina 1:0 1 11. Sampdoria—Ascoli 1:0 1 12. Torino—Milan 0:0 x 13. Catania—Genoa elmaradt 14. Roma—Juventus 3:0 1 15. Arezzo—Cremonese 0:0 x 16. Cagliari—Taranto 1:0 I Idényzárás — győzelemmel Bódi ezüstérmes Nyíregyháza—Ózdi Kohász 2:1 (1:0) Törés Bódi-módra. Sokan nézték meg szomba­ton a III. IBUSZ—Oyama Ku­pa kyokushinkai karatever­seny küzdelmeit a Budapest Sportcsarnokban. A hazánk­ban is egyre népszerűbb, lát­ványos sportág bizonyára most újabb híveket szerzett magának. A nemzetközi me­zőnyben ott volt Bódi István is. A kétdanos nyíregyházi versenyző most sem okozott csalódást, súlycsoportjában ezüstérmes lett. használta a pillanatot, 12 mé­terről bombázott Rabcsák ka­pujába, 2:1. A ködös, csúszós időben példásan küzdöttek a csapa­tok. A Nyíregyháza — élve a hazai környezet adta le­hetőséggel — bátran kezde­ményezett, támadószellemben játszott. Tette ezt középpá­lyásai jóvoltából, akik segí­tették a sokmozgásos játék kialakítását. Az első félidő­ben leginkább a vendégek térfelén pattogott a labda. Az ózdiak dicséretére legyen mondva, fordulás után meg­próbáltak kiegyenlíteni, de újabb gólt kapták, ez vég­képp megpecsételte sorsukat. Egyre nagyobb fölénybe ke­rült az NYVSSC, támadás tá­madást követett, újabb gólt azonban' nem sikerült sze­rezni. A könnyelműség a vendégeknek kedvezett, így sikerült szépíteniük. A jó já­tékvezetés mellett zajlott ta­lálkozón, a Nyíregyháza na­gyobb különbségű győzelmet is szerezhetett volna. Jók: Szobonya, Buzsik, Tóth E., illetve Erdős, Ko­vács, Osváth. Tóth János: — Örülök a győzelemnek, gratulálok a csapatnak az elmúlt 12 for­dulóban mutatott játékért, a hozzáállásért. Külön öröm számomra, hogy az utolsó fordulóban is nyerni tud­tunk. Bánkuti László: — Táma­dóink tehetetlensége volt fő oka vereségünknek. Címképünkön: a hazaiak el­ső gólja. Kovács György Az NB II további eredményei: Szarvas—Szekszárd 1:1 (1:01. Olajbányász—Keszthely 1 :i (1:0). Volán— Ganz-MÁVAG 3:0 (2:0). Szolnok—Metripond 1:1 (1:0). Ba­ja— Szeol-Délép 1:0 (1:0). Diós­győr—Salgótarján 1:0 (0:0). Cse­pel—Budafok 3:0 (2:0). Komló— Vác 5:1 (3:0). Kaposvár— Veszprém 3:2 (2:1). Egy lendületes akció. Nyíregyháza, 2000 néző, v.: Varga L. (Csáki, Mester I.). Nyíregyházi VSSC: Rabcsák — Drobni, Bőd a, Szikszai, Ács — Szobonya, Huszák, Buzsik— Tóth E., Váczi, Csehi. Edző: Tóth János. Özdi Kohász: Erdős — Tokár, Kertész, Kovács, Stanev — Osváth, Farkas, Fodor, Bém — Havelant, Dudás. Edző: Bánkuti László. Csere: Havelant helyett Szilágyi az 55., Farkas helyett Homonnai a 63., Szobonya helyett Cséke a 74., Buzsik he­lyett Hidegh a 81. percben. Gólszerző: Huszák a 13., Tóth E. az 54., Osváth a 88. percben. Sárga lap: Szikszai a 42., Kovács a 60. percben. Szögletarány: 8:4 (5:0) a Nyíregyháza javára. Jó iramban indult a talál­kozó, sok mozgással, ügyes megoldásokkal. A 13. percben megszerezte vezető gólját a Nyíregyháza. Gyors, jobb oldali támadás során Tóth E. az alapvonalig cselezte magát, kitűnő labdát küldött középre, Huszák — amolyan „Szokolai-módon” — kapujának jobb oldalába vá­gódott, 2:0. A gól után Váczi került helyzetbe, de többet csele­zett a kelleténél, oda lett a lehetőség. A 60. percben Ko­vács L. — az egykori szabol­csi játékos — kapott sárga lapot — buktatásért. A Nyír­egyháza támadott, helyzet a védőket megelőzve, éles fe­jest küldött a léc alá, 1:0. A 16. percben egyenlítési lehetőséget szalasztottak el az ózdiak. Dudás jó csellel becsapta Drobnit, 10 méteres lövése azonban elakadt a ki­futó Rabcsákban. Többnyire az NYVSSC kezdeményezett, de a vendégek szilárd védő­falat húztak kapujuk elé. A 25. percben Huszák jobb ol­dali szögletét, a kapu torká­ból vágták ki a védők. A másik oldalon Bém került gólhelyzetbe, de hajszállal a jobb kapufa mellé küldte a labdát. A 42. percben Szik­szai felvágta Bémet — sárga lapot kapott. Szünet után továbbra is a nyírségiek szorongattak. A 47. percben Huszák szögletét Szobonya 2 lépésről a kapu mellé perdítette! Az 54. percben növekedett a hazai előny. Középen alakult ki nyír­egyházi akció. Buzsik tért­ölelő átadása a balösszekötő helyén érkező Tóth E. elé ke­rült, a játékos igazított egyet a labdán, majd 28 méterről rálőtte azt. A nedves talajon felgyorsult „pettyes” Erdős Huszák Géza örül a gól­nak, Szobonya gratulál neki. helyzet után alakult. A 71. percben egy előrevágott lab­dára Szobonya és Erdős ka­pus egyszerre rajtolt, a 16- oson összeütköztek, a nyírsé­gi fiú ápolásra szorult. A 76. percben tűzijáték zajlott az ózdiak kapujánál, előbb Vá­czi, majd Csehi hibázott gól­helyzetben. A 88. percben szépítettek a vendégek. Jobb oldali szögletrúgást követően a hazai 16-oson be­lül pattogott a labda. Os­váth ügyesen ellökte Szik- szait, az ózdi középpályás ki­Az NB II őszi végeredménye: 1. Bp. volán 19 12 2 5 40-25 26 2. Kaposvár 19 11 4 4 23-17 26 3. Csepel 19 9 7 3 26-11 25 4. Veszprém 19 11 2 6 24-21 24 5. Nyíregyh. 19 9 5 5 29-23 23 6. Vác 19 10 3 6 27-23 23 7. Komló 19 10 2 7 30-26 22 8. Szolnok 19 8 4 7 25-23 20 9. Salgótarján 19 7 6 6 19-19 20 10. Szeol-Délép 19 8 3 8 28-19 19 11. G.-MAVAG 19 8 3 8 25-25 19 12. Metripond 19 7 4 8 28-21 18 13. Szarvas 19 7 3 9 26-27 17 14. Baja 19 6 4 9 19-28 16 15. Keszthely 19 4 6 9 19-24 14 16. Ózd 19 6 2 11 21-27 14 17. N.-kanizsa 19 4 6 9 23-33 14 18. Diósgyőr 19 3 8 8 16-28 14 19. Szekszárd 19 5 3 11 30-41 13 20. Budafok 19 5 3 11 17-34 13 A holland Wedel — mint mindig — kiütéssel győzött. (Farkas Zoltán riportja) Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Posta­cím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai fiókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. Telex: 73495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hirlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor tér 1. — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215—96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hőnapra 43,— Ft, ne­gyedévre 129.— Ft, félévre 258,— Ft, egy évre 516,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában, Nyír­egyháza. Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058. Kyokushinkai karate a KM képriportja az IBUSZ—OYAMA Kupáról || Kelat­magyarország