Kelet-Magyarország, 1984. december (44. évfolyam, 282-306. szám)

1984-12-04 / 284. szám

8 Kelet-Magyarország 1984. december 4. 1986-ban a sakk- olimpiát Dubai rendezi Sax megmentette függőjét Döntetlennel ért véget a Ma­gyarország— Fülöp-szigetek férfi- mérkőzés a szaloniki sakkolim­pia 13., utolsó előtti fordulójában, miután a vasárnap éjszakai füg­gő folytatásban Sax Gyula meg­mentette hátrányos állását Yap ellen, s fél pontot szerzett. Így tehát: Magyarország—Fülöp-szi­getek 2:2. Dr. Lakó László, a Magyar Sakkszövetség főtitkára telefo­non tájékoztatta az MTI-t az olimpia pihenőnapjának esemé­nyeiről. — Hétfőn döntést hozott a FIDE kongresszusa a következő sakkolimpia színhelyét illetően: 1986-ban az Egyesült Arab Emír­ségek, közelebbről Dubai rendezi a versenyeket. — A keddi záró forduló előtt válogatottjaink számára az utol­só alkalom adódik a sorok ren­dezésére — folytatta. — Kétség­telen, hogy nem a legjobb han­gulatban várjuk a befejezést, az eddigi 13 forduló eredményei a várakozás alatt maradtak, s cso­dában már nem reménykedhe­tünk. A tíz olimpikon közül csak Verőczi Zsuzsa, Mádl Ildikó, il­letve a férfiaknál Pintér József teljesítményével vagyunk mara­déktalanul elégedettek. Női csa­patunk éltáblása eddig veretlen, a lehetséges pontok 75 százalékát szerezte meg, míg a 15 éves Mádl véglegesen berobbant sakkozá­sunk élvonalába. Pintér 9 partiból 7 pontot gyűjtött, s ez önmagáért beszél. Portisch a legnehezebb ellenfeleket kapja — ez természe­tesen az első táblán —, élesen játszik, s így több hiba is becsú­szik nála. Ribli és Sax formán kívül van, Adorján pedig mintha visszatért volna régi „döntetlen korszakához”. Grószpéter kicsit kilóg a csapatból. . . Ami a női együttes két másik tagját iUeti, Ivánka eddig 35 százalékot (!) produkált, ami megdöbbentő, ha arra gondolunk, hogy az év nagy tornáin milyen kitűnően sakko­zott. Kas sem tündököl, ő nagy­jából tudásának megfelelően ját­szik. Teke NB I, NB 91: Rossz hét vége a teke NB I-ben és az NB II- ben rossz hétvégéjük volt a nyír­egyházi csapatoknak. A Taurus SC női gárdája — a papírformá­nak megfelelően — a fővárosban hagyta a két bajnoki pontot. Ugyancsak vesztett a férfiegyüt­tes is, Szegeden kapott ki. A Sza­bolcsi Építők SE pedig itthon szenvedett vereséget. Eredmé­nyek: NB I., női mérkőzés: Ferencvá­ros— Nyh. Taurus SC 6:2 (2345: 2305). Négy pár után meglepetés­re vezettek a vendég nyíregyhá­ziak, de a hátralévő két páros csatában a fővárosiak erősítettek. Pontszerzők: Brozsek Pálné 404, Kiszely Jánosné 400 fával. NB II: DMVSC—Szabolcsi Épí­tők SE 5:3 (2384:2370). Tizennégy fás, jobb csapatteljesítménnyel nyertek a vendégek. Pontszerzők: Spisák László 421, Szabó Zoltán 405, Köles zár József 394 fával. SZEOL AK—Nyh. Taurus SC 6:2 (2498:2408). Jobb volt a hazai csapat: Pontszerzők: Mártonfal- vi Miklós 423, Szlovenszki Tibor 422 fával. | Győzelemmel búcsúzott az NYVSSC Szép őszünk volt! Az NB I-es búcsú viharos eseményei, a négy büntető­pont és — az ebből fakadó sokk okozta — rossz rajt elle­nére, szép őszt zárt az Nyh. VSSC labdarúgócsapata. A pi­ros-kékek várakozáson felüli eredményességgel rukkoltak ki, és az utolsó helyről Indulva, ötödikként értek célba! A pá­lyán elért eredményeket ala­pul véve — négy pont a zöld asztalnál úszott el — a nyírsé­gi fiúktól csak a Volán SC nyújtott jobb teljesítményt! A listavezető 29, a nyíregyházi labdarúgók pedig 27 pontot szereztek. A szakvezetés és a játékosok összteljesítménye előtt le a kalappal! PONTOS A HALADÁS A labdarúgó NB I-ben va­sárnap a jól szereplő MTK- VM otthonában szerzett érté­kes pontot a Haladás VSE lab­darúgócsapata. A másik két él­vonalbeli összecsapást a hazai pályán szereplők nyerték. Eredmények : Csepel—Pécsi MSC 1:0, MTK-VM—Haladás VSE 1:1, Videoton—Eger 3:1. A bajnokság állása: Kiss Miklós lábáról már el­indult a labda a nagykanizsai hálóba. A fehér nadrágos Rum- szauer és a kapus Müllner te­hetetlenül nézi a labdát. Ez volt a második nyíregyházi gól. (Gaál Béla felvétele) többi NB Il-es meccsen vi­szont nem volt köd, de meg­lepetés igen. Kikapott a Volán SC és a Váci Vasas Izzó, s vesztesen hagyta el a pályát a Debreceni Kinizsi, Baja és Ózd is. Eredmények: NYVSSC—NAGYKANIZSA 2:0 (l:0) Nyíregyháza, 3000 néző, v: Divinyl. NYVSSC: Rabcsák — Cséke, Glron, Szlkszai, Varga J. — Moldván, Bücs (Szobonya, a 66. percben), Eszenyi — Kiss, Vágó (Csehi, a szünetben), Kökény. Edző: Dalnoki Jenő. Nagykanizsa: Müllner — Fo­dor, Rumszauer, Kormos, Sző­ke — Varga I,. (Hegedűs, a 62. percben), László, Hozbor — Szirják, Simon, Kelemen. Ed­ző: Szőcs János. A hazaiak azonnal támadó­lag léptek fel és a 8. percben már meg Is szerezték a veze­tést. Kiss Miklós futott el a jobb szélen, de előle László haza akarta adni a labdát ka­pusának. Vágó azonban résen volt és elcsípve a hazaadást, a kifutó Müllner mellett a kapu közepébe helyezett, 1:0. A gól után is a hazaiak játszottak fölényben, a nagykanizsaiak azonban jól védekeztek. Ellen- támadásokra is futotta erejük­ből, de csak a nyíregyházi 16- osig jutottak el, ott a jól zá­ró NYVSSC-védelem rendre megállította őket. A másik ka­punál a 32. percben Vágó jő beadásáról késtek le a társak, majd Eszenyi és Vágó lesállá­sa miatt akadt el két ígére­tes akció. Á pálya széléről— 1. Videoton 14 9 3 2 24-12 21 2. Debrecen 14 7 5 2 19-13 19 3. Honvéd 14 7 4 3 19-11 18 4. MTK-VM 14 6 4 4 21-16 16 5. Rába 14 6 4 4 24-22 16 6. ZTE 14 5 5 4 22-17 15 7. Csepel 14 6 3 5 12- 9 15 8. Ü. Dózsa 14 6 2 6 16-12 14 9. Haladás 14 5 4 5 13-13 14 10. Tatab. 14 5 3 6 22-22 13 11. Pécs 14 5 3 6 16-16 13 12. Vasas 14 3 6 5 21-22 12 13. Eger 14 4 4 6 10-19 12 14. Békéscs. 14 5 2 7 14-24 12 15. FTC 14 4 2 8 16-21 10 16. SZEOL AK 14 1 2 11 13-33 4 GÓLOK A KÖDBEN Egyébként a labdarúgó NB II-ben majdnem elmaradt az NYVSSC—Nagykanizsa mér­kőzés. A sűrű ködben aztán — 18 perces késéssel — mégis csak játszottak a csapatok, s ahogy a találkozó végén Szőcs János, a vendégek edzője nyi­latkozta: ,,A nagy ködben a Nyíregyháza jobban megtalál­ta az utat a kapu felé ...” A RÖPLABDA NB II ÉS MNK Meglepetés a rangadón a röplabda NB II hét végi for­dulójában csak a női együttesek léptek pályára. A Tiszavasvári— Nyh. Tanárképző Főiskola me­gyei rangadó nagy meglepetést hozott, a nyíregyháziak elhozták a számukra rendkívül nagy je­lentőségű pontokat. Értékes győ­zelmet aratott az ugyancsak bennmaradásért küzdő Nyírbá­tor is. NB II, női mérkőzések: Nyh. Tanárképző Főiskola—Tiszavasvá­ri 3:1 (9:15, 15:5, 15:8, 15:9). A nagy lelkesedéssel játszó vendé­gek ellen a hazaiaknak semmi sem sikerült. Nyírbátor—Gyoma- endrőd 3:1 (15:4, 15:8, 14:16,15:13). Jó csapatteljesítménnyel megér­demelten győzött a nagy akarás­sal küzdő bátori gárda. NYVSSC —Salgótarjáni Róna 3:1 (12:15, 15:11, 15:9, 15:6). Az első játszmá­ban pontokhoz segítette a bíró a tarjániakat, akik ezt ki is hasz­nálták. MNK, női mérkőzés: Tiszavas­vári—Bélapátfalva 3:0 (15:10,15:4, 15:13). A megyei bajnokságban szereplő hazaiak nem okoztak különösebb gondot a vasváriak­nak. Rendhagyó módon írhattuk vasárnap délután tudósításun­kat az NYVSSC—Nagykanizsai Olajbányász NB Il-es labdarú­gó-mérkőzésről. A sűrű köd miatt — hogy lássunk vala­mit — Divinyi Béla játékve­zető megengedte, hogy az ol­dalvonal mellől nézhessük vé­gig a 90 percet. A pálya szélé­ről, játékközeiben egy sereg érdekes dolognak lehettünk szem- és fültanúja. Íme: KÖD. A hivatalos kezdés — 13,00 óra — előtt néhány perc­cel megjelent a pályán a já­tékvezetői hármas, Divinyi Bé­la FIFA-biró és két segítője, Gáspár Sándor, Bognár István partjelzők. A nagy ködben te­repszemlét tartottak, s miután a félpályáról alig-alig látszot­tak a kapuk, a bírói hármas az öltözőbe vezényelte a játé­kosokat, mondván: „Fél órát várakozunk, aztán meglátjuk.” A labdarúgók egykedvűen vonultak befelé, s közben hal­latták véleményüket. Rabcsák: ,,A kapuból szörnyű nézni a homályt, nem látja az ember, melyik oldalon indul a táma­dás.” A társai kórusban mond­ták: „Rossznak nagyon rossz, de azért játszani kellene.” A nagykanizsaiak is egyetértettek ezzel: „Játsszunk, hisz’ jobb időre már aligha számíthatunk az idén.” VEZETŐI MEGBESZÉLÉS. Papp László technikai vezető szobájában gyors megbeszélést tartottak a két csapat vezetői. Közben Papp László az MLSZ-t hívta telefonon, kevés siker­rel.. . — Annak nincs értelme, hogy maradjunk itt és játsszunk hétfőn — fejtegette Szőcs Já­nos, a kanizsaiak vezető edző­je. — Mert mi lesz, ha hétfőn is ilyen nagy köd fogad ben­nünket. Szerdán? Utazzunk öt­száz kilométert haza, kedden pedig vissza . .. ? Én azt javas­lom, játsszunk majd tavasszal. Javasoljuk ezt az MLSZ-nek. — Igazad van mindenben, igy el kell, hogy fogadjuk a javaslatodat — válaszolta Dal­noki Jenő, az NYVSSC vezető edzője sportszerűen. Valaki beszólt az ajtón: „Ja­vult az idő, jobban látni, kez­dődik a meccs.” VÁGÖ. A csatárnak fülig ért a szája: „Mégis csak játszunk! Már-már azt hittem, nem tu­dom beváltani az ígéretem.” Aztán elárulta, miről Is van szó. „Feleségem egészséges fiúgyermeknek adott életet, új testvérkét kaptak kislányaim. V ______________ Megígértem nekik, gólt rúgok az öcsike örömére.” S a 8. percben Vágó be is váltotta ígéretét. Szünetben az­tán megtudtuk még — Rattai gyúró elárulta — „Betegen vál­lalta a csatár a játékot.” Dal­noki edző így a második fél­időre be is parancsolta az öl­tözőbe a boldog apukát. DALNOKI. A mester maga volt a nyugalom szobra, ahogy ott állt a kispad előtt. Csak a második félidő elején lett ide­ges, mérgesen eregette legen­dás pipájából a füstöt. És oda­szólt Szobonyának, hogy mele­gítsen. Mert jól látta: a közép­pályán úgy jönnek az NYVSSC kapujára a kanizsaiak, ahogy akarnak. Aztán Dalnoki be­küldte Szobonyát Cséke helyé­re, Csékét pedig kihívta az ol­dalvonalhoz. Elmondta neki az utasítást. Cséke Giron és Szikszai elé ment a középpályára, s egy csapásra megakadtak a ven­dégakciók. Még a 16-osig sem jutottak el az „olajosok”. A remek edzői húzást pedig kö­vette egy nyíregyházi gól is, Kiss Miklós régi napjait idé­zően lőtte be a másodikat. S ezzel eldőlt a meccs. GIRON. A középhátvéd is döntő érdemeket szerzett a győzelemben. Ott, a pálya szé­lén jól hallottuk, be nem állt a szája a 90 perc során. Irányí­totta, buzdította társait, szinte belehajszolta őket a győzelem­be. Közben helytállt ő is, meg­csodálhattuk remek, jó ütemű közbelépéseit. A helyezkedése pedig! A 60. percben, amikor Simon az eléje futó Rabcsákon ügyesen átemelte a labdát, a középhátvéd már a kapuban állt és nagy hidegvérrel men­tett a gólvonalon. Aztán kia­bált a többieknek: „Gyerünk, gyerünk! Rúgjunk még egy gólt!” Lehet, hogy Kiss Miklós ezt meghallotta? A JÁTÉKVEZETŐK. A sűrű ködben nagy felelősség hárult a játékvezetői hármasra. Ál­landóan labdaközeiben kellett ugyanis lenniük, mert csak így ítélhették meg kellően a tör­ténéseket. Becsületükre le­gyen mondva: végig ott is vol­tak labdaközeiben és egyetlen egyszer sem tévedtek. Hogy ez mennyire így volt: amikor vége lett a ködcsatának, Szőcs János vezérletével a nagyka­nizsai kispadon ülők gratulál­tak és megköszönték a korrekt bíráskodást Divinyinek, Gás­párnak és Bognárnak! Bagoly Dániel Szünet után két nyírségi gólhelyzetet láttak azok, akik a vendégtérfél közepénél ültek a lelátón. Az 50. percben Esze­nyi, majd az 53.-ban Bücs sze­rezhetett volna gólt. Ezután az Olajbányász percei következ­tek. A 60. percben Simon át­emelte a labdát az eléje futó Rabcsákon, de Giron a gólvo­nalról kifejelte! Rabcsáknak volt még két szép védése, majd a 73. percben eldőlt a két pont 6orsa. Kiss Miklós iramodott kapura, visszafordulva becsap­ta a vele futó Rumszauert és tíz méterről „okos” gólt lőtt, 2:0. Az NYVSSC megérdemelten tartotta itthon a két pontot. Védelme ezúttal is nagyszerű­en játszott, a hátvédek egy­mást segítve, biztosan rombol­tak. A középpályások viszont közepesszerű teljesítményt nyújtottak, a csatárok pedig most legalább két gólt össze­hoztak. További eredmények: Volán SC—Siófok 1:3, Diósgyőr—Ta­polca 3:0, Szekszárd—Dunaúj­város 1:1, Szolnok—Hódmező­vásárhely 3:2, Salgótarján— Debreceni Kinizsi 5:0, Sopron —Vác 2:0, Kazincbarcika—Baja 2:0, Keszthely—Ózd 2:0, Ba­kony Vegyész—22-es Volán SE 1:1. A bajnokság őszi végered­ménye: 11. Diósgyőr* 19 8 6 5 34-29 18 12. Baja 19 7 4 8 23-27 18 13. D.-újvár. 19 6 6 7 17-27 18 14. Hódgép. 19 6 6 7 20-20 18 15. Nagyk. 19 5 5 9 26-36 15 16. Keszthely 16 6 2 11 22-23 14 17. B. Vegy. 19 4 5 10 17-32 13 18. Szekszárd 19 3 7 9 17-33 13 18. B.-bány. 19 3 4 12 18-38 10 20. 22. Volán 19 2 4 13 24-50 8 1. Volán 19 13 3 3 43-20 29 2. Vác * 19 10 5 4 36-18 25 3. Siófok 19 11 2 6 30-21 24 4. Szolnok 19 10 4 5 37-23 24 5. Ny.-háza* 19 11 5 3 30-16 23 6. Salgót. 19 8 6 5 29-17 22 7. Sopron 19 8 5 6 27-24 21 8. Debr. K. 19 8 5 6 33-30 21 9. Ózdi K. 19 7 5 7 25-24 19 10. K.-barc. 19 6 7 6 26-26 19 * = négy-négy büntetőpont levonva! Megjegyzés: a kiírás szerint a szezon végén az azonos pontszámmal állók között a táblázaton az egymás elleni eredmény dönt. KETTŐS SIKER Az NB-s serdülő és ifjúsági labdarúgó-bajnokságban szom­baton mindkét nyíregyházi utánpótlásgárda itthon játszott. Az ellenfél a szomszédvár, a DMVSC volt. Az NYVSSC-fia- talok kettős sikert értek el, hét góllal terhelték még a debre­ceniek hálóját, miközben egyet sem kaptak. Eredmények: NB-s ifjúsági mérkőzés: Nyh. VSSC—DMVSC 2:0 (1:0). Nyír­egyháza, 100 néző, v: Mónus. A minden csapatrészében jobb hazai gárda helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. Gólszerző: Bus 2 (egyet ll-esből). NB-s serdülőmérkőzés: Nyh. VSSC—DMVSC 5:0 (1:0). Nyír­egyháza, 100 néző, v: Gombkö­tő. Szünet után hengerelt a nyírségi gárda, tetszés szerint lőtte góljait. Gólszerzők: Szi­lágyi 3, Kovács és Kaszás. Kezdés előtti tanakodás a játékoskijárónál, a pálya szélén. Elöl a bírói hármas, Gáspár, Divinyi és Bognár. A háttérben ködbe veszett a lelátó . . . Kosárlabda NB I, NB II: Gyenge támadójáték... A magyar tornasport centenáriuma Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona utca 3—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329 Esti ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai fiókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. Telex: (73) 495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hlrdetésügybee: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: Mádl Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hlrlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesí­tőiméi. Előfizetési díj: egy hőnapra 34 forint, negyedévre 102 forint, egy évre egyéni elő­fizetőknek 400, közületi előfizetőknek 408 forint. Kérés nélkül küldött kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában, Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jäger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058 TOTO A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 48. he­ti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 plusz 1 találatos 165 darab, nyereményük egyenként 47 291 forint. 13 találatos szelvény 114 darab, nyereményük egyenként 18 781 forint. 12 találatos szelvény 7015 darab, nyereményük egyen­ként 498 forint. 11 találatos szel­vény 57 829 darab, nyereményük egyenként 60 forint. A 10 talála­tos szelvény 300 365 darab, nye­reményük egyenként 22 forint. A közölt adatok nem véglege­sek. MNK-SORSOLÁS: Ismét Siótok—Rába! Idén már nem lesz több forduló a labdarúgó MNK- ban, legközelebb február 27- én, a nyolcaddöntőben talál­koznak a még versenyben lé­vő csapatok. Hétfőn az MLSZ-ben megtörtént a sor­solás, s néhány igen érdekes találkozóra van kilátás. Az Újpesti Dózsának az MTK- VM elleni „rangadója” emel­kedik ki a mérkőzések közül. A legutóbbi kupagyőztes Sió- fok a Rába ETO-t fogadja a Balaton-parti városban, a Fe­rencváros a Debrecennel ját­szik, a Bp. Honvéd pedig Bu­dafokra látogat. A nyolcaddöntő párosítása: Balmazújváros (területi)—Sze­gedi Dózsa (területi), Fe­rencváros (NB I)—Debreceni MVSC (NB I), Diósgyőr (NB II)—a Szolnok (NB II)—Bé­késcsaba (NB I) találkozó győztese (a mérkőzésre szom­baton kerül sor), Újpesti Dó­zsa (NB I)—MTK-VM (NB I), Nagykanizsa (NB II)—Tata­bánya (NB I), Siófok (NB II)—Rába ETO (NB I), MO- TIM TE (területi)—Zalaeger­szeg (NB I), Budafok (terü­leti)—Bp. Honvéd (NB I). tak a kosár alatt, s nyertek is. Ld.: Zomborszki 13, Máthé Cs. 11. NB II, NŐI MÉRKŐZÉS: Szol­noki MÁV MTE—Nyh. Mezőgaz­dasági Főiskola 86:68 (39:37). Az első játékrészben kitűnő játékot nyújtott a hazai csapat. Sajnos, a szüneti utáni 4. percben Je- szenszki sérülés, Rubin pedig személyik miatt kivált, így a vendégek fokozatosan elhúztak. Ld.: Rubin 18, Szerdahelyiné 16, Kovácsné Aczél, Jeszenszki 10— 10. Jók: Rubin, Szerdahelyiné, Szilágyi. NB II, FÉRFIMÉRKŐZÉS: Nyh. Mezőgazdasági Főiskola— Nagykőrösi Kinizsi 99:79 (48:35). Javuló játékkal biztos, megér­demelt győzelmet arattak a fő­iskolások. Ld.: Szerdahelyi 23, Jávorszki 21, Pintér 16, Kiss 15. Jók: Szerdahelyi, Jávorszki, Kiss. A kosárlabda NB I-ben vere­séget szenvedtek a nyíregyházi csapatok. A tanárképző főiskola női és férfigárdája egyaránt gyenge támadó játéka miatt hagyta idegenben a pontokat. Az NB II-ben láttuk az egyetlen nyírségi győzelmet, a mezőgaz­dasági főiskola fiúegyüttese nyert — itthon. Eredmények: NB I, NŐI MÉRKŐZÉS: ZTE —Nyh. Tanárképző Főiskola 61:41 (32:31). Nem várt nagyará­nyú vereséget szenvedett a TK. Az utóbbi napok gyengélkedésé­re még az sem magyarázat, hogy az utazó csapat csak az in­dulás előtt állt össze! Az első félidőben jól tartották magukat a nyíregyháziak, de már akkor látszott, hogy igen gyenge a tá­madójáték ... A II. félidőben sorra maradtak ki a pontszerzé­si alkalmak, egyszer, döntetlen állásnál például öt büntetőt is elhibáztak a főiskolások. Ld.: Csapó, Dézsi 12—12, Csermely 9. NB I, FÉRFIMÉRKÖZÉS: Ka­posvári SAEV SE—Nyh. Tanár­képző Főiskola 85:01 (43:30). A mezőny első feléhez tartozó ka­posváriak ellen jól helytállt az újonc gárda. A szoros eredmény­re azonban akadozó támadójáté­ka miatt nem lehetett esélye sem. A hazaiak biztosabbak vol­1. Bielefeld—Bremen 3-4 2 2. Brauschweig—Uerdingen 0-0 X 3. Karlsruhe—1. FC Köln 1-4 2 4. Dortmund—Schalke 04 4-1 1 5. Kaisersl.—B. München 0-1 2 6. Fortuna Köln—Ulm 3-2 1 7. Duisburg—FC Homburg 1-0 1 8. Blau Weiss 90—St. Pauli 1-1 X 9. Bürstadt—Hertha BSC 2-2 X 10. Saarbrücken—Aachen 2-1 1 11. Como—Atalanta 0-0 X 12. Cremonese—Fiorentina 1-1 X 13. Roma—Udinese 2-1 1 + 1 Padova—Lecce 1-1 X gács Róbert, a szövetség főtitká­ra. — A szovjet kiválóságok közül a férfimezőnyben a közönség újra láthatja Bilozercsevet, továb­bá Pogorelovot. A nőknél Jur- csenko és Mosztyepanova nevére küldtünk meghívót. A vendégek között lesz a kínai Li Ning, Tong Fej, a japán Gus- hik, Morisue, a román Szabó Ka­talin. a csehszlovák Rirná. Hétfőn második alkalommal ülésezett a magyar tornasport jövő évi, 100 éves jubileumi ün­nepi eseményeit szervező bizott­ság. Véglegesítették a „menetter­vet”, eldőlt, hogy június 14-én, 17 órakor rendezik azt a meghívásos viadalt, amelyre a világ legjobb­jait várják. — Tizenegy országot invitálunk a fővárosunkba — mondta For-