Kelet-Magyarország, 1984. október (44. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-02 / 231. szám

8 Kelet-Magyaromif 1984. október 2 Kézilabda 52 gól A kézilabda NB II-ben ötven­két gólt hozott a Mátészalka— Tiszavasvári megyei férfirang­adó. A gólpárbajt végül a hazai- ak nyerték, bár nem tudták megismételni legutóbbi jó játé­kukat. Nyert a szálkái női együttes is, s az újabb két pont­tal a7 újonc megerősítette he­lyét a középmezőnyben. Eredmé­nyek: NB II, NŐI MÉRKŐZÉSEK: Nyh. Tanárképző Főiskola—Bu­daörs 22:13 (12:6). Végig vezetve, biztosan nyert a nyíregyházi együttes. Gólszerzők: Varkoly 9, Kovács, Haumann 4—4, Övári 2, Szeberényi, Molnár, Bernáth Cs. 1—1. Jók: Varga (kapus), Varkoly, Kovács (a mezőny leg­jobbja). Mátészalka—VM Közért 16:15 (9:5). A jól kezdő szálkái- ak biztosan vezettek az első já­tékrészben. Azt követően vi- döntött a hazaiak javára. Gól­szerzők: Papp 5, Laczkó 4, Gáli. Puskás 3—3, Rá ez 1. FERFIMERKÖZÉSEK: Máté­szalka—Tiszavasvári 27:25 (15:14). A végig sportszerű mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. A rangadóra egyébként inkább a küzdelem, mint a játék volt jel­lemző. Ld.: Fekete, Talabos E., Talabos B. 5—5, Tamás 4, illetve Gazdag B. 7, Sepsi 6. NYVSSC- Somsály 34—15 (13:7). Nem volt egy súlycsoportban a két csa­pat. Gólszerzők: Szikszai 10, Délceg, Belányi 5—5, Márton, Czakó, Sipos, Szántó 3—3, Bod­nár, Tóth T. 1—1. Nádudvar— Nyírbátor 28:19 (13:11). Az első félidő 25. percéig vezetett a vendég nyírbátori együttes, de utána gyengén védekezett. Ld.: Ilanufer, Kovács F. 6—6. A Nyíregyházi Tanárképző Fő­iskolai női kézilabda-együttese nyerte az országos főiskolás spartakiádot. Tamás Béla edző lányai — Varga Ibolya, Varkoly Ilona Szeberényi Klára, Övári Judit, Bernáth Csilla, Török Ka­talin, Szalai Mária, Molnár Ilona, Kovács Ildikó, Kékes Katalin — az országos döntőben 27-16- ra verték az egri, 36—11-re a csepeli, I6:ll-re pedig a szom­bathelyi tanárképző főiskola gárdáját. TOTÓ 1. Hamb.—Kaiserslautern 3:2 1 2. Düsseldorf—Bremen 3:2 1 3. Mannheim—Uerdingen 2:1 1 4. Darmsadt—Oberhausen 2:l 1 5. Homburg—Aachen 3:4 2 6. Solingen—Wattenscheid 1:0 1 7. Ulm—Bürstadt 4:l 1 8. Herta BSC—Blau W. 90 2:0 1 9. Atalanta—Roma 0:0 X 10. Avellino—Juventus 0:0 X 11. Como—Fiorentina 0:0 X 12. Lazio—Intemazionale 1:1 X 13. Torino—Napoli 3:0 1 +1 Padova—Genoa 1:1 X A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a nyere­mények: 13 plusz 1 találatos szel­vény 828 darab, nyereményük egyenként 3899 forint. 13 találatos szelvény 884 darab, nyerményük egyenként 2308 forint. 12 találatos szelvény 24 671 darab, nyeremé­nyük egyenként 107 forint. 11 ta­lálatos szelvény 153 195 darab, nye­reményük egyenként 43 forint. A 10 találatos szelvények nyeremé­nye nem éri el a 10 forintot, ezért a részvételi szabályzat értelmé­ben a nyereményalapjuk a 11 találatos szelvények között ke­rült felosztásra. Kifizetési idő­pontja 10 000 forint alatt október 6-tól, 10 000 forint felett október 11-től. Már csak nén páni... Az első igazi megmérettetése az NYVSSC-nek — ,ha nagy küz­delem után is — győzelmet hozott! A piros-kékek a jó képessé­gű Salgótarjáni Bányászt fektették kétvállra lés miután a Vo­lán SC otthon kikapott a Soprontól! — négy pontra megközelí­tették az első helyezettet. A nyíregyháziak teljesítményéről min­denképpen lel kell mondani: a kiesés, a bundabotrány, a mínusz négy pont eUenére hamar talpra állt a gárda, és a csapatátala­kítás ideje alatt Is pontosan ugyanolyan eredménysort ért el, mint a jelenlegi listavezető Vác és a második Volán. Az NYVSSC—SBTC NB Il-es mérkőzésen ennél az esetnél szidták a nézők Kiss Miklóst, mert nem ugrott fel fejelni... A fotó mutatja: a fehérben játszó tarjáni védő a mezénél fogta a nyír­egyházi csatárt... (Elek Emil felv.) UTOLSÖ A SZEOL AK ... Vasárnap egyébként egy mér­kőzést játszottak az NB I-ben is: Tatabánya—SZEOL AK 3:0. És egy még nem közölt szom­bat esti eredmény Bn . Hon­véd—Ferencváros állása: 2 :l. Az NB I 1. Csepel 5 4 _ 1 8- 3 8 2. Honvéd 5 4 — 1 6- 3 8 3. Videoton 4. PMSC 5. Tatabánya 5 3 1 1 11- 6 7 5 3 1 1 7- 4 7 5 2 2 1 8- 4 6 6. FTC « 3 — 2 9- 7 6 7. Rába ETO 5 2 2 1 7- 7 6 8. Debrecen 5 2 1 2 6- 5 5 9. Eger SE 5 1 3 1 4- 6 5 10. MTK-VM 5 1 2 2 6- 5 4 11. ZTE 5 1 2 2 5- 5 4 12. Ü. Dózsa 5 2 — 3 5- 6 4 13. B.-csaba 5 2 — 3 5-11 4 14. Vasas 5 1 1 3 5- 7 3 15. Haladás 5 1 — 4 4- 7 2 16. SZEOL AK 5 1 4 1-11 1 MOLDVÁN GÓLJÁVAL Az NB II-ben még egy meg­lepőnek számító eredmény szü­letett: a Váci Vasas Izzó ez­úttal Hódmezővásárhelyen ha­gyott egy pontot. A táblázat élmezőnyében egyébként nagy a tömörülés, az első és a tizen­harmadik helyezett között mind­össze hat pont a különbség. Eredmények: NYVSSC—SBTC 1:0 (1:0) Nyíregyháza, 8000 néző. v.: Kálmán I. NYVSSC: Rabcsák - Cséke, Giron, Szikszai, Varga J., Esze- nyi (Buzsilk, a 67. percben), Pólyák. Kökény, Moldván, Kiss, Csehi (Vágó, a 77. percben). Edző: Dalnofci Jenő. SBTC: László — Nagy J.. Ju­hász I., Zirnonyi. Babcsán, Oláh, Gyimesi, Lipták. Balga, Földi. Jónás (Kovács, az 53. percben). Edző: Haász Sándor. Magabiztosan kezdett az Nyh. VSSC. bár az pillanatok alatt kiderült, hogy ezen a mérkő­zésen egy jól felkészült, ügyes labdarúgókból álló gárda lesz a hazaiak ellenfele. A pálya közepén nagy taktikai csata dúlt. s ebben a vendégek vala­mivel jobbnak bizonyultak. Mégis, a 17. percben gólt kap­tak: Kiss iramodott meg aj óbb oldalon — Varga L. partjelző lest intett, de a közelben álló játékvezető helyesen felülbírál­ta — ügyesen ívelte át balra a labdát az akcióval együtt futó Moldván elé, aki 14 méterről nagy erővel lőtt a bal. felső sa­rokba, 1:0. A 23. percben az összeszólalkozó Zirnonyi és Po- lyák kapott sárga lapos figyel­meztetést. Ezután támadóbbá vált a tarjániaik játéka, de ve­szély nélkül. A rajtaütésszerű ellenakciókból a hazaiak okoz­tak több meleg helyzetet, s az egyiknél Kiss maga mögött hagyta a védőiket, lövését azon­ban a léc alól kitornászta László. Szünet után is jó volt az iram. A hajrában, az utolsó 20 percben Rabcsák remek védé­sekkel bizonyította: lehet rá számítani! A másik kapunál Kiss elfutásai jelentettek ve­szélyt, gól azpnban nem szüle­tett. Ebben az időszakban né- hány. a nyíregyháziakat sújtó bírói ítélet borzolta a nézők idegeit. Kálmánt láthatóan meg- zavarta a leseket rosszul intő Varga László partjelző. A bíró aztán nem fogadta el a másik partjelző. Varga János intéseit, s ez az egymás közötti ..harc” bizony j oggal idegesítette a szurkolókat! A küzdelmes mérkőzésen az NYVSSC-nek több tisztább és nagyobb helyzete volt. s azok közül egyet ki is használt. A piros-ki kék közül ezúttal Rab­csák. Kökény és — néhány hi­báját leszámítva — Pólyák tet­szett. s megfelelt Varga J. és Kiss Miklós is. Moldván* gólja dicsérte. Tehetsége alapján vi­szont többet vártunk Eszenyi- től és Csehitől! További eredmények: Volán SC—Sopron 0:1, Hódmezővásár­hely—Vác 1:1, Szolnok—Szek- szárd 3:0, Nagykanizsa—Duna­újváros 3:1. Diósgyőr—Bakony Vegyész 2:0, Debreceni Kini­zsi—Keszthely 2:0. Bauxitbá­nyász—Baja 1:0, Űzd—Kazinc­barcika 0:0. A bajnokság ál­lása: 1. Vác 1« 7 1 2 24- 9 15 2. Volán SC 10 7 1 2 22-11 15 3. Szolnok 10 6 2 2 23-10 14 4. D. Kinizsi 10 5 3 2 17-12 13 5. Siófok 10 6 1 3 19-16 13 6. Ózdi Kohász 10 4 4 2 17-14 12 7. NYVSSC«** 10 7 1 2 20-10 11 8. Salgótarján 10 3 5 2 11- 7 11 9. Hódgép M. 10 3 4 3 10- 9 10 10. N.-kanizsa 10 3 4 3 16-16 10 11. Diósgyőr*** 10 6 1 3 22-13 9 12. Keszthely 10 4 1 5 15-12 9 13. Dunaújv. 10 3 3 4 9-14 9 14. Sopron 10 2 4 4 10-14 8 15. K.-barcíka 10 2 3 5 10-17 7 16. 22. sz. Volán 10 2 2 6 18-30 6 17. Szekszárd 10 2 2 6 10-22 6 18. Bakony V. 10 2 2 6 6-20 6 19. Tapolca 10 1 2 7 9-19 4 20. Baja 10 1 2 7 6-19 4 = a Nyíregyházától és a Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont le­vonva. FÉLBESZAKADT RANGADÓ. . . A területi labdarúgó-bajnok­ság Tisza-csoportjában sajnos, félbeszakadt a megyei rangadó, az Asztalos János SE—Baktaló­1. Szabó SE 7 5 2 ­14- 0 12 2. B.-újváros 7 4 2 1 19- 6 10 3. P.-ladány 7 4 2 1 12- 7 10 4. DUSE 7 4 1 2 14- 8 9 5. Olefin SC 7 3 3 1 9- 5 9 6. Karcag 7 4 12 14-11 9 7. Lehel SC 7 3 2 2 17- 9 8 8. Hajdúbösz. 7 3 2 2 13- 8 8 9. R.-falva 7 2 4 1 7- 7 8 10. M.-szalka 7 3 13 10-13 7 11. Rakamaz 7 2 2 3 6- 9 6 12. ASE 6 2 13 6-10 5 13. H. Vasas 7- 4 3 4-14 4 14. Bl.-háza 6- 2 4 5-15 2 15. Kisvárda 7- 2 5 9-23 2 16. Jászkisér 7-16 4-18 1 1. Nagykálló 9 7 2 - 12- 4 16 2. Záhony 9522 19-11 IÍ 3. T.-vasvári 9 5 2 2 18-10 12 4. Ny. Volán 9 4 4 1 14- 6 12 5. Nagyalász 9 5 1 3 20- 7 11 6. Nyírbátor 9513 17-10 H 7. Nagyecsed 9351 16-14 11 8. Tyúkod 9414 15-12 9 9. Ibrány 9243 14-13 8 10. M.-pócs** 95-4 13-13 8 11. Ajak 9324 12-13 8 12. Tuzsér 9315 12-17 7 13. Mándok* 9315 13-14 6 14. Levelek 9 3-6 8-12 6 15. V.-gyüre 9 14 4 9-15 6 16. Hodász 9 14 4 6-20 6 17. F.-gyarmat 9 3-6 9-24 6 18. Nyírkárász 9 2-7 6-18 4 rántháza mérkőzés ... Ami vi­szont örvendetes: idegenben győzött a Mátészalkai MTK. míg a Kisvárdai SE otthon szerzett értékes pontot. Ered­mények: Mátészalka—Jászkisér 3:2 (1:1). Jászkisér, 300 néző. v.: Faze­kas. MMTK: Kiss — Molnár, Virovecz, Czine. Kovács. Bar- csay, Kokas. Tóth Z. (Jakab), Tarczali (Fehérvári). Schmidt, Veres. Edző: Piros András. A szalkaiak nemcsak lelkesen, ha­nem gólratörően is játszottak. Gólszerzők: Kokas. Veres, Bar- csay, illetve Silye. Bérezési (11-esből). KSE—Hajdúböszörmény 2:2 (1:1). Kisvárda, 500 néző, v.: Tajthy. KSE: Makkal — Tóth B. (Borkő), Koós, Asztalos, Nyerges, Takács, Rubóczky, Rajzinger, Szántó, Bárdi, Nagy G. Edző: Komáromi György. A jóiramú, változatos mérkőzésen biztos győzelmet engedett ki a kezéből az egyébként dicsére­tesen játszó és küzdő hazai együttes. Gólszerzők: Szántó 2, illetve Tóth, Quirikó (ll-esből). Asztalos SE—Baktalórántháza 2:0 (1:0), a 74. percben félbe­szakadt: ASE: Cziotka — No- vák, Kiss, Foór, Szankovics, Lakatos, Barna, Fekete, Hor­váth, Bartha, Czakó. Edző: Sis­ka László. Baktalórántháza: Fenyvesi — Helmeczi, Madai, Kléninger, Tamás (Kozma B.), Kozma J., Varga, Borbély, Ma­ries (Sárközi Cs.), Papp, Far- kas. Edző: Molnár Pál. A 74. percben Fenyvesi reklamált a partjelzőnél, akinek beintésére a bíró a kapust kiállította. Er­re Madai meg akarta ütni a partjelzőt, a játékvezető pedig válaszként lefújta (!!) a talál- kozót... Gólszerzők: Katalin, Barna. Karcag—Rakamaz 3:1 (0:1). Karcag, 1500 néző, v.: Németh. Rakamaz: Sárközi — Kaposvá­ri, Pásztor, Neuzert, Goneth, Veigli (Papp); Somogyi Schu­bert (Bohács), Tamás, Erdős, Hidegh. Edző: Szász Simon. Helyzeteit sorozatban elhibázta — egy kivételével — a Raka­maz. Gólszerzők: Nagy, Oren- stein, Antal, illetve Goneth. További eredmények: Olefin SC—Lehel SC 1:1, Rákóczifalva —Szabó SE 0:0, Debreceni Uni­versitas SE—Püspökladány 2 :0, Hajdú Vasas—Balmazújváros 2:2. A bajnokság állása: • = 1, •• = 2 büntetőpont levonva! BALKÁNYI KUPABRAVÜR A labdarúgó OSK és az ÓIK megyei selejtezőjének legutóbbi fordulójában a balkányi ifjúsá­gi csapat ért el nagy bravúrt: a magasabb osztályú Tiszavas- várit búcsúztatta el a további küzdelemtől. Eredmények: Serdülök: Nagyhalász—Nyh. Volán-Dózsa 0:2, Tiszavasvári— Rakamaz 4:1, Záhony—Mándok 5:0, Ajak—Kisvárda 0:8, Var- sánygyüre—Baktalórántháza el­maradt, mert a vendégek nem álltak ki, így Varsánygyüre jutott tovább, Fehérgyarmat— Mátészalka 1:1, 11-es rúgások­kal a szalkaiak 3:l-re nyertek, Nagyecsed—Nyírbátor 8:3, Le­velek—NYVSSC 0:0. Az október 2-i, ma délutáni harmadik for­duló mérkőzései (kezdési idő mindenütt 14,30 óra): Nyh. Vo­lán-Dózsa—Tiszavasvári, Zá­hony—Kisvárda, Varsánygyüre —Mátészalka, Nagyecsed—Nyh.- vsse. Ifjúságiak: Nagyhalász—Ra­kamaz 5:0, Balkány—Tiszavas­vári 5:3, Záhony—NYVSSC 0:7, Mándok—Kisvárda 2:4, Fehér- gyarmat—Mátészalka 1:0, Tyú­kod—Baktalórántháza 1:1, 11-es rúgásokkal Baktalórántháza 4:3-ra nyert, Levelek—Nyh. Volán-Dózsa 1:3, Hodász—Nyír­bátor 2:2, il-es rúgásokkal Ho­dász 5:4-re nyert. Az október 4-i, csütörtöki forduló párosí­tása (kezdési idő 14,30 óra): Balkány—Nagyhalász, Kisvárda —NYVSSC, Fehérgyarmat— Baktalórántháza. Nyh. Volán- Dózsa—Hodász. Megjegyzés: a félbeszakadt Asztalos SE—Baktalórántháza mérkőzést a táblázat összeállí­tásánál nem vettük figyelembe. MEGLEPŐ DÖNTETLENEK A megyei labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi fordulójában meglepő döntetlenek születtek. Gól nélkül ért véget a Tisza­vasvári—Ajak, a Varsánygyüre —Nagykálló és a Hodász—Zá­hony mérkőzés, s bizony ezért csak az ajaki, a varsánygyürei és a hodászi tizenegyet illeti dicséret. Az élcsoporthoz tarto­zó Nagyhalász Máriapócson szenvedett meglepő vereséget, míg az egykor szebb napokat megért Fehérgyarmat ezúttal Tuzséron hagyta a két pontot. Eredmények: Tiszavasvári—Ajak 0:0, Tyú­kod—Nyírkárász 4:1, Ibrány— Nyírbátor 2:1, Varsánygyüre— Nagykállő 0:0, Tuzsér—Fehér- gyarmat 3:0, Levelek—Mándok 2:0, Hodász—Záhony 0:0, Mária- pócs—Nagyhalász 2:1, Nagy­ecsed—Nyh. Volán-Dózsa 0:0. A bajnokság állása: Sóstó Kupa ’84. Nemzetközi női kosárlabdatoma Nyíregyházán. öt csapat indított harcot a kupa elnyeréséért: az NB I-es Közgazdasági Egyetem és a Cse­pel, a másodosztályú Szarvas, a csehszlovák ,,B” ligás IS Kosice, a házigazda Tanárképző. Szom­baton csoportmérkőzéseket ját­szottak a csapatok, vasárnap pe­dig a helyosztókra került sor. Az első helyet eldöntő összecsapá­son végig a főiskolások irányí­tották a játékot, első félidei 14 pontos vezetésük után, végül 18 pont különbséggel nyertek, övék lett a Sóstó Kupa. Egy héttel a bajnoki rajt előtt tehát megmérettetett, s kedvező képet mutatott a nyíregyházi csa­patjáték, arpely bár akadozott olykor, de magán viseli a gyors, ponterős játék jegyeit. Jó volt látni Farkasinszkiné, Dézsi ponterős, Csermely sokmozgá­Előny a Videotonnál Ma este Prágában játssza UEFA Kupa visszavágó mérkőzését a Videoton labdarúgócsapata. A székesfehérváriak l:0-ás előnnyel állnak ki a Duklával szemben. A találkozót egyébként a televízió a 2-es programon sugározza, 16,55 órától. A fehérváriak hétfőn reggel, repülőgépen utaztak Prágába. Az indulás előtt Kovács Ferenc vezető edző nyilatkozott az esé­lyekről : — A mérkőzésen nyílt táma­dójátékkal próbáljuk meglepni a csehszlovák csapatot. Meg­győződésem ugyanis, hogy csak akkor juthatunk tovább, ha g ólt, gólokat rúgunk Prágában. gy érzem, esélyünk a továbblé­pésre 50 százalékos, összeállítá­sunk a következő lesz: Koszta — Végh, Disztl L., Csuhay, Hor­váth G., Burcsa, Csongrádi, Va­dász, Májer, Szabó, Novath. A napokban jelent meg a népszerű sportemberről, Dal­noki Jenőről, az NYVSSC lab­darúgó-csapatának vezető ed­zőjéről a Puha vagy, Jenő cí­mű könyv. A néhány nap alatt óriási sikert megert könyvet az egykori válogatott labdarúgó, az aranycsapat tag­ja csütörtökön, október 4-én délután 2 és 6 óra között a városi stadionban dedikálja. Sósló Kupa sós játékát, a többiek szellemes megoldásait. Eredmények: „A” csoport: Nyh. Tanárkép­ző—Közg. Egy. 82:74 (44:36), Cse­pel—Közg. Egy. 83:63 (42:32), Nyh. Tanárképző—Csepel 77:65 (42:33). ,,B” csoport: Kosice—Szarvas 76:47 (35:23). A harmadik helyért: Csepel—Szarvas 90:50 (50:24). Az első helyért: Nyíregyházi Ta­nárképző—IS Kosice 86:68 (47:33). Stadion csarnok, 100 néző, v.: Görgényi, Gidófalvi. Nyh. TK: Csermely (10), Szilágyi (4), Név­telen (5), Farkasinszkiné (24), Dé­zsi (20). Csere: Molnár (3), Tóth (6), Szatmári (8), Vizi (4), Szabó A. (2), Rudolf (—). Edző: Sasvári Andrásné. Különdíjak: (a részt vevő csa­patok legjobbjai) Dézsi Mária (Nyházi TK), Éva Galasova (IS Kosice), Berzéki Zsuzsa (Csepel), Frankó Katalin (Szarvas), Kozma Éva (Közg. Egyetem). (Kovács) Kettős siker A teke NB I és NB II hét vé­gi fordulójában kettős nyíregy­házi siker született: a Taurus SC férfigárdája idegenben, a Szabolcsi Építők SE csapata pe­dig itthon győzött. A Taurus újonc női együttese harmadik vereségét szenvedte el — most idegenben kapott ki. Eredmé­nyek: NB I, NŐI MÉRKŐZÉS: Győri RSC—Nyh. Taurus SC 6:2 (2274:2182). Nem villogott a ha­zai csapat, de az újoncnak ez­zel együtt sem volt esélye a pontszerzésre. Persze az is az igazsághoz tartozik: a nagy fa­arány úgy alakult ki, hogy az egyik nyíregyházi tekéző mind­össze 296 fát ért el. Pontszer­zők: Gyarmatiné Szirmai Elvira 399, Brozsek Pálné 381 fával. NB II, FÉRFIMÉRKÖZÉSEK: Nyh. Taurus SC—Bp. Hőerőmű 6:2 (2119:2344). A nagyon elszánt hangulatban kiálló nyíregyházi­ak megérdemelten győztek. Pontszerzőik: Hegyes 414, Fehér 407, Mártonfalvi 402, Hankószki 400. Szabolcsi Építők SE—Bp. Kinizsi Sörgyár 6:2 (2475:2349). A SZESE-ből öt játékos ért el 400 fán felüli teljesítményt: Sza­bó 451, Spisák 434, ifj. Hetei 402, Koleszár 401, Juhász 401 fa. Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Hona utca 3—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329 Telexszám: (73) 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 47, 4401. Mátészalkai fiókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. Telex: (73) 495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: Mádl Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hlrlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 forint, negyedévre 102 forint, egy évre egyéni elő­fizetőknek 400, közületi előfizetőknek 408 forint. Kérés nélkül küldött kéziratokat nem érzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában, Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133-2058 Mezőgazdasági termelőüzemek figyelem! Őszi kalászos termésátlaguk növelése érdekében vessenek jó minőségű, fémzárolt vetőmagot. Vállalatunk nyíregyházi területi központja a következő faj­tákat ajánlja: Őszi búzából: Martonvásári 4 — II. szaporítási fokú, Martonvásári 8 — II. szaporítási fokú, Jubilejnaja 50 — II. szaporítási fokú, GK—Szeged I. és II. szaporítá­si fokú. Rozsból: Kisvárdai 1-es — minden szaporítási fokban. Biztosítsa burgonya vetőgumó-szükségletét ősszel! Várjuk megrendelésüket. (1581) VETŐMAG VÁLLALAT NYÍRSÉGI TERÜLETI KÖZPONTJA, NYÍREGYHÁZA