Kelet-Magyarország, 1979. november (36. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-20 / 271. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1979. november 20. mei. A listavezető Ibrány ezút­tal Is gólzáporos győzelmet ara­tott. A vendégcsapatok közül ez­úttal a Volán-Dózsa győzni tu­dott Baktalórántházán, Nyírbogát pedig Nagyecseden. Nyírtass Jánkmajtlsról vitt haza egy pon­tot. Eredmények: Ibrány újabb gólzáporos győzelme KÉZILABDA NB ll-be jutottak a mátészalkai férfiak LABDARÚGÓ HB II: Egy pont előny Befejeződtek a küzdelmek a megyei bajnokságban A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában szereplő szabolcsi együttesek 50 százalékos ered­ményt értek el a vasárnapi 16. fordulóban. Az NYVSSC biztosan nyert hazai pályán a Szabó Lajos SE ellen és mivel a Szolnoki MÁV MTE Hódmezővásárhelyen vereséget szenvedett, így a nyír­egyháziak egy pont előnnyel ke­rültek a tabella élére. Az Aszta­los SE balszerencsés körülmé­nyek között vesztett Szarvason, s tovább rosszabbodott a helyze­te. A további mérkőzéseken a papírforma érvényesült, kivétel az Olefin SC: miskolci győzelme meglepetésnek számít. Eredmé­nyek: NYVSSC—Szabó Lajos SE 4:2 (4:0) Nyíregyháza, 8000 néző, vezette: Simon. NYVSSC: Buús — Szekrényes, Szűcs, Ambrusz, Cséke — Kozma, Turtóczky, Czeczeli — Pólyák, Kovács, Kiss (Moldván). Edző: Temesvári Miklós. Szabó Lajos SE: Boros — Szi­lágyi, Dávid, Papp, Herédi (Ho- monnai) — Czanka, Czikora, Kakas, Cserháti, Kelemen, Fodor (Mohácsi). Edző: Bencsik Gyula. A 4. percben Cserháti 16 méte­res, jobb felső sarokba tartó bombáját védte Buús. A 7. perc­ben az első valamire való hazai támadás végén Kiss lövését Bo­ros Pólyák elé ütötte, de a Jobb­szélsőt lesen találta a labda. A folytatásban ügyes Szabó SE-ak- ció végén Fodor lövése zúgott el a felső léc fellett. A 12. percben Kiss viharzott el a balszélen, pon­tos beadását Kovács kecsegtető helyzetben mellé perdítette. A 28. percben megszerezte a vezetést az NYVSSC. Czeczeli 40 méteres mesteri labdával indí­totta Polyákot, aki lefutotta Dá­vidot és Pappot, s a kifutó kapus mellett is elhúzta a labdát, majd 8 méterről az üres kapuba gurí­tott, 1:0. Három perc múlva nö­velte előnyét a hazai gárda. Szűcs átadásával Kiss villámgyor­san kilépett két védő közül, Dá­vid a mezénél fogva sem tudta megállítani, és 11 méterről bizto­san lőtt a bal sarokba, 2:0. Kap­kodott a Szabó SE és a 34. perc­ben már harmadszor indulhattak középkezdéshez a vendégek. Egy beadást Czeczeli átlépett és a szemfüles Turtóczky 5 méterről nem hibázott, 3:0. A 38. percben Czeczeli jó lab­dával szöktette Kovácsot, aki elöl az utolsó pilllanatban men­tett Papp. A 41. percben Czeczeli, Kovács volt a labda útja. A kö­zépcsatárt szerelték, de Kiss ré­sen volt, az alapvonalról ponto­san játszott vissza Szekrényes elé, aki 8 méterről nagy erővel vágta a labdát a bal felső sarok­ba, 4:0. Szünet után szépítettek a Szol­nok megyeiek. A 48. percben egy ártatlan helyzetben Szekrényes a saját 16-osán belül Kelemenhez passzolta a labdát, aki középre emelt, Buús, Szekrényes és Szűcs egymásra várt, miközben Cziko­ra rácsapott a labdára és el­esett. Simon játékvezető megle­petésre ll-est ítélt! A büntetőt Dávid a kapu közepébe bombáz­ta, 4:1. Az 55. percben Polyákot a 16- oson belül Herédi felvágta, de a 11-es elmaradt. A 61. percben Czeczeli bal oldali szabadrúgása Pólyák, Turtóczky és Kiss feje előtt is elcsúszott! A 75. percben Moldván beívelését Pólyák, majd Turtóczky is elügyetlenkedte, a labda Czeczeli elé került, de ő is a kapu mellé emelt. A 84. perc­ben Pólyák bal oldali szöglete után Kovács fejese a kapufát érintve hagyta el a játékteret. A 86. percben, újabb gólhelyzetben Turtóczky nem találta el a lab­dát. A 88. percben Szűcs szabály­talankodása miatt, a nyíregyházi kaputól 18 méterre közvetett sza­badrúgáshoz jutott a Szabó Lajos SE. Kelemen Cserhátihoz gurí­tott, aki tovább játszott Kakas­nak, s a középpályás senkitől sem zavartatva a jobbra mozdu­ló Buús mellett laposan a kapu középe lőtt, 4:2. A végig jó iramú mérkőzésen a rutinosabb NYVSSC nagyobb arányban is győzhetett volna. Kár, hogy az első félidő 20 per­ces sziporkázó játéka a második játékrészben ideges kapkodássá vált. A játékvezetői hármas nem állt feladata magaslatán. Simon időn­ként teljesen indiszponáltan bí­ráskodott. Jók: Czeczeli (a me­zőny legjobbja), Kiss, Kozma, il­letve Kakas és Cserháti. P. Gy. Szarvas—Asztalos SE 2:1 (1:0) Szarvas, 800 néző. Vezette: Ko­roknál. Szarvas: Széplaki — Kajtár, Szőke, Talapa, Filyó, Bálint, Kó- czián (Petykó), Bánáti — Tabár, Oravecz (B. Tóth), Durucskó. Edző: Halász Sándor. Asztalos SE: Fenyvesi — Neu­mann, Bodnár* Széki, Tóth — Lengyel, Vincze, Stanev — Bor­bély (Papp), Nagy, BuzSik. Mb. edző: Kovács László. Az elmúlt hetekhez képest ala­posan megváltozott mindkét együttes összeállítása. A 3. perc­ben az ASE kapuja előtt adódott az első gólhelyzet, de Tabár elöl Fenyvesi bravúrosan mentett. Az ellentámadás során Nagy került jó helyzetbe, de Széplaki látvá­nyosan védett. A 6. percben Vin­cze 25 méteres szabadrúgása a jobb felső sarok mellett zúgott el. Az ASE nem állt be védekez­ni, s ez szemmel láthatóan zavar­ta a hazaiakat. A 32. percben megszerezte a vezetést a Szarvas, oraveczet a 16-oson belül szabálytalanul sze­relték, de Koroknai játékvezető a vonalról végeztette el a szabad­rúgást. Kajtár lövése a sorfal­ról Oravecz elé került, aki kö­zelről a bal sarokba lőtt, 1:0. Négy perccel később a kitünő­en játszó Buzsik bombája centi­méterekkel kerülte el a szarvasi kaput. A 38. percben 100 százalé­kos helyzetet hagyott kihaszná­latlanul az Asztalos SE: Borbély csak Széplakival állt szemben, de 5 méterről a kapusba lőtt. Szünet után ismét az ASE előtt adódott gólszerzési alkalom, de Borbély 10 méteres lövését bra­vúrosan védte a hazai kapus. A folytatásban esett a játék szín­vonala, jobbára a két 16-os kö­zött folyt a játék. A 76. percben egyenlített a szabolcsi gárda. Lengyel szabadrúgása után Nagy közelről fejelt Széplaki kapujá­ba, 1:1. A gól utáni kettős csere jót tett a szarvasiaknak. A 83. percben Petykó 20 méteres lövé- sa alig kerülte el Fenyvesi ka­puját. A 86. percben eldőlt a két pont sorsa. Tabár beadását Pety­kó a kapufára lőtte, de a vissza­pattanó labdát B. Tóth a hálóba sodorta, 2:1. Az utóbbi hetekben gyengél­kedő szarvasiak játéka ezúttal is akadozott. Az Asztalos SE végig harcosan és jól játszott, de mi­vel féltucat gólhelyzetet elügyet­lenkedtek játékosai — veszített. Jók: Széplaki, Szőke, Talapa, illetve Bodnár, Vincze, Buzsik és Nagy. F. L. A Keleti csoport további ered­ményei: Debreceni Universitas— Kazincbarcika 2:1, Lehel SC— Orosháza 3:3, Ózd—Debreceni Ki­nizsi 4:2, Balassagyarmat—Gyula 2:1, Olefin SC—Miskolci VSC— 2:1, Eger—Gyöngyös 4:2, Békés­csabai TASK—Papp J. SE 2:0, Hódmezővásárhely—Szolnoki MÄV MTE 2:0. lása: A bajnokság ál­1. Nyíregyh. 16 10 4 2 35-14 24 2. Szolnok 16 10 3 3 35-14 23 3. HMSE 16 6 8 2 17- 8 20 4. Lehel SC 16 6 7 3 20-15 19 5. Eger 16 7 5 4 28-24 19 6. Gyöngyös 16 8 3 5 19-21 19 7. K.-barc. 16 7 4 5 34-25 18 8. B.-gyarm. 16 8 2 6 17-17 18 9. Gyula 16 7 3 6 24-18 17 10. Szarvas 16 7 3 6 20-18 17 11. Miskolc 16 5 6 5 24-26 16 12. BTASK 16 6 3 7 21-24 15 Oroszháza 16 5 5 6 21-24 15 14. Szabó SE 16 5 4 7 22-21 14 15. Olefin SC 16 5 4 7 17-21 14 16. D. Univ. 16 5 4 7 18-23 14 17. Ózd 16 5 4 7 20-28 14 18. Papp SE 16 4 2 10 22-34 10 19. Asztalos SE 16 3 2 11 23-37 8 20. Debr. K. 16 2 2 12 14-39 6 után a bajnokság állása: 1. Záhony* 15 7 6 2 18- 9 19 2. Balkány 15 7 4 4 29-21 18 3. Rakamaz 15 5 8 2 22-16 18 4. Tuzsér 15 6 5 4 28-21 17 5. Nagykálló 15 7 3 5 30-28 17 6. V.-namény 15 7 2 6 25-20 16 7. Nyírbátor 15 7 1 7 25-21 15 8. Tiszalök 15 4 7 4 14-22 15 9. M.-szalka 15 6 2 7 19-18 14 10. Mándok 15 6 2 7 19-22 14 11. Tyúkod 15 3 8 4 15-21 14 12. F.-gyarmat 15 5 4 6 15-26 14 13. Kisvárda 15 4 5 6 18-24 13 14. T.-vasvári 15 4 4 7 19-20 12 15. Száév M. 15 4 4 7 19-25 12 16. Nagyhalász 15 4 3 8 22-23 11 •—egy büntetőpont levonva! Csenger—Kisléta 3:1, Baktaló- rántháza—Nyh. Volán-Dózsa 1:3, Hodász—Kótaj 3:0, Jánkmajtis— Nyírtass 1:1, Nagyecsed—Nyírbo­gát 2:3, Ajak—Szamossályi 3:1, Ibrány—Nyírmada 5:1, Kemecse— Üjfehértó 4:3. Az őszi fordulók befejezése után a bajnokság ál­lása: Szerdán Debrecenben játszanak a szálkái lányok 1. Ibrány 15 13 1 1 66-17 27 2. Kisléta 15 9 3 3 27-14 21 3. Csenger 15 9 2 4 42-20 20 4. Hodász 15 8 3 4 27-29 19 5. Nagyecsed 6. Kótaj 15 15 8 8 2 1 5 37-28 18 6 32-27 17 7. Ny. Volán 15 6 5 4 27-22 17 8. Ajak 15 7 3 5 27-30 17 9. Üjfehértó 15 7 2 6 32-31 16 10. Nyírbogát 15 5 5 5 20-26 15 11. Kemecse 15 5 2 8 23-26 12 12. Sz.-sályi 15 4 3 8 23-31 11 13. Nyírmada 15 5 1 9 22-40 11 14. Bl.-háza 15 4 — 11 21-32 8 15. Jánkmajtis 15 2 2 11 18-47 6 16. Nyírtass 15 1 3 11 14-39 5 T a r 1. Dunakeszi—Csepel 1-3 2 2. Esztergom—BKV Előre 3-1 1 3. Ganz-M.—SZEOL AK 2-2 X 4. Budafok—Vasas Izzó 1-4 2 5. Vác—Kossuth KFSE 1-1 X 6. Orosháza—Lehel SC 3-3 X 7. HMSE—Szolnok 2-0 1 8. Alumínium—MÁV DAC 3-1 1 9. Bari—Cesena 1-1 X 10. Lecce—Como 0-1 2 11. Pisa—Palermo 2-0 1 12. Pistoiese—Verona 1-0 1 13. Samben.—Ternana +1 2-0 1 Monza—Genoa 0-1 2 A Mátészalkai MTK női kézilabdacsapata az NB Il-es bajnokság megnyerése mel­lett az MNK legjobb 12 együt­tese közé került. A szálkái lá­nyok eredményét mi sem fémjelzi jobban mint az a tény, hogy a 11 NB I-es csa­pat mellett egyedüli NB I B-s gárda, amely beverekedte ma­gát a fináléba. A sorsolás értelmében az MMTK újdonsült NB I B-s együttes. A D csoportba ke­rült az NB I. hetedik helyén végzett Dunaújvárosi Kohász és a többszörös magyar baj­nok és BEK ezüstérmes Bp. Vasas társaságában. A talál­kozókat oda-visszavágós ala­pon bonyolítják le. A szalkai- ak játékcsarnok hiányában a hazai mérkőzéseiket a debre­ceni városi sportcsarnokban rendezik meg. A mátészalkai MTK veze­tősége és a kézilabda-szak­osztály a november 21-én 16 órakor kezdődő MMTK—Du­naújvárosi Kohász találkozó­ra szerdán délután 14 órakor a Zalka Máté Művelődési Ház elöl különautóbuszt indít. Részvételi díj felnőtteknek 100, gyerekeknek 20 forint, amely már a belépők árát is magába foglalja. Jelentkezni kedden estig az egyesület Rá­kóczi úti klubjában és a járá­si-városi földhivatal ügyfélfo­gadási irodájában (Kölcsey út 2.) lehet. A mátészalkai lányok bra­vúrját folytatva a fiúk is re­mekeltek a hét végén Tatán megrendezett osztályozó mér­kőzéseken. Két győzelemmel és egy vereséggel csoport­másodikként jutottak az NB II-be. Eredmények: Mátészalka—Kunhegyes 29:27, Mátészalka—Dunaúj­városi Volán 33:29, Taurus SC—Mátészalka 33:31: A sötét mezes Turtóczky a harmadik nyíregyházi gólt lövi. (Gaál Béla felv.) A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 46. heti totónyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 talá- latos szelvény 7 darab, nyeremé­nyük egyenként 237 881 forint: 13 plusz egy találatos szelvény nincs; 12 találatos szelvény 150 darab, nyereménvük egyenként 7401 forint; 11 találatos szelvény 1867 darab, nyereményük eeyen- ként 595 forint. A 10 találatos szelvények száma 13 461 darab, nyereménvük egyenként 124 fo­rint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) KOSÁRLABDA NB II: Két győzelem — két vereség NB-s bajnokság Vasárnap hazai pályán játszott az NYVSSC ifjúsági és serdülő- csapata. Ezúttal az élcsoporthoz tartozó Olefin SC volt az ellenfél. Az ifjúsági csapat Huszák góljá­val nagy küzdelemben 1:0 arány­ban nyert. A serdülök némi sze­rencsével egy igen jó képességű csapatot győztek le 3:0 arányban. A gólokat Czakó 2, Bohács sze­rezte. Záhony észi első Vasárnap befejeződtek a küz­delmek a megyei első osztályban. Általában a várt eredmények születtek. Meglepetésnek számít a balkányiak biztos győzelme Nagykállóban. Záhony egy pon­tot elvitt Fehérgyarmatról, s ez­zel az őszi Idény befejeztével megőrizte vezető helyét. Eredmé­nyek: Fehérgyarmat—Záhony 0:0, Tu- zsér—Nyh. Száév Mezőgép 5:3, Vásárosnamény—Nagyhalász 3:0, Tlszalök—Kisvárda l :1, Nagy- kálló—Balkány 0:2, Nyírbátor— Tiszavasvári 2:1, Mátészalka— Mándok 2:0, Rakamaz—Tyúkod 2:0. Az őszi fordulók befejezése Hajtun József sakkszimultánja A nemzetközi gyermekév keretében az eszperantó szö­vetség támogatásával szer­dán délután saikkszimuLtámra kerül sor Nyíregyházán. A 107. Ipari Szakmunkásképző Intézetben 14 órai kezdettel Hajtun József sakkmester, nemzetközi sakkszemleíró, számos könyv, kiadvány szer­zője általános iskolásokkal és diákokkal játszik, tart él­ménybeszámolót. Jelentkezni a helyszínen lehet. A hét végén mind a négy NB Il-es szabolcsi kosárlab­dacsapat pályára lépett. A Nyíregyházi Tanárképző Fő­iskola és a Nyíregyházi Me­zőgazdasági Főiskola férfi­gárdája egyaránt hazai pá­lyán diadailmatskodott, míg a női együttesek vereséget szenvedtek. Eredmények: FÉRF1MÉRKÖZÉSEK: Nyh. Tanárképző Főiskola—Szarva­si Főiskola-Spartacus 97:71 (42:41). A hazaiak jó játék­kal nyertek. Ld.: Kovács 20, Asztalos 18, Buskó 17. Nyh. Mezőgazdasági Főiskola—Sal­gótarjáni TC 75:68 (33:37). A második félidőben nyújtott kiváló védő- és támadójáték­kal bravúros győzelmet ara­tott a nyíregyházi gárda. Ld.: Szerdahelyi 34, Hegedűs 26, Kollár 10. Jó: az egész főis­kolás együttest dicséret ille­ti! NŐI MÉRKŐZÉSEK: Szarvasi Főiskola-Spartacus —Nyh. Tanárképző Főiskola 56:41 (30:24). Megérdemelten nyert a vendégegyüttes. Ld.: Beliczay 11. Salgótarjáni TC —Nyh. Mezőgazdasági Főis­kola 49:43 (25:24). A magas­sági fölényben levő STC el­len nem boldogult a hazai csapat. Ld.: Porkoláb 18. A megyei labdarúgó-bajnokság másodosztályában Is befejeződtek az őszi mérkőzéssorozat küzdel­TAJÉKOZÖDASI FUTÁS. A KISZ Nyíregyházi városi Bizottsága az Ifjú Gárdisták részvételével vasárnap nagyszabású tájékozódási futóversenyt rendezett a sóstói erdőben. 141 fiatal vett részt a via­dalon. A nyolctagú rajok versenyét az fiVISZ Vásárhelyi Pál alegy­sége nyerte, megelőzve a Zrínyi Gimnázium és az Ipari Szakközép- iskola Zrínyi, Uletve Kossuth alegységeit. Az egyéni verseny győztese a lányoknál Dorogi Judit (Vasvári), a második Bánszki Zsuzsa (107. sz. Szakmunkásképző), harmadik Juhász Erzsébet (EU. Szaklsk.) A fiúk versenyét Varga József (Vasvári) nyerte, megelőzve Szikora Miklóst (107. sz. Szakmunk.) és Dulinszki Barnát (Konzervgyár). Képünkön: Dorogi Judit a célba érkezik. (Jávor László felvétele.) Kisvárdai okolvivo­sikerek Szombaton és vasárnap Pécs adott • otthont a VIII. Sfceimetz Kupa ökölvívó-via­dalnak. A rangos nemzetközi versenyen a Kisvárdai SE sportolója, Lakatos Géza kis- váltósúlyban az előkelő ötö­dik helyen végzett. (Edzője: Kovács László.) A tehetséges szabolcsi versenyző meghí­vást kapott abba a válogatott keretbe, amely november 25. és december 5. között Len­gyelországban szerepel majd. A Debrecenben lebonyolí­tott Tiszántúli bajnokságon is kitűnően szerepeltek a kis- várdaiiak. Lacza Sándor, Mé­száros László, Lénárt Mihály és Rózsa Tibor első helyezést ért el, míg Vesszős Sándor a második helyen végzett. Az MSZMP Szabolca-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—6. 4401 Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 __ __ _ Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—5. 4401 ■■ nqlOl Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 ' Felelős kiadó: Mádi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél IIM5UVSR US Mily Előfizetési díj egy hóra 30,- forint, * negyedévre 50,— forint, egy évre 360,— forint Kéziratokat nem órzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 05» HU ISSN 0133—1058 VÁNDORDÍJ AZ ISKOLÁKNAK Immár hagyományos, hogy minden évben a Kelet Szövetke­zeti Kereskedelmi Vállalat ván­dordíját ír ki az általános is­koláknak a váltófutás bajnoksá­gára. Az idén nyolc leány- és nyolc fiúcsapat vett részt a ve­télkedőn és végeredményben a 2. sz. általános iskola leány- és fiúcsapata végzett az élen, 28—28 ponttal. A lányoknál a további sorrend: 2. a 8. sz. ált. iskola, 3. a 15. sz. ált. iskola. A fiúknál a második helyen a 4. sz. ált, is­kola végzett, a 3. helyezett 15. sz. ált. iskola előtt.