Kelet-Magyarország, 1979. szeptember (36. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-17 / 218. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1979. szeptember 18. Labdarúgó NB II: hét nagy meglepetés! Újra az élen Nyíregyháza A labdarúgó NB II Keleti csoportjának tíz vasárnapi mérkőzése közül hét nagy meglepetéssel ért véget. Nem várt vereséget szenvedett a Kazincbarcikai Vegyész, a Papp József SE, a Hódme­zővásárhelyi MSE. az Eger SE. az Ózdi Kohász és az Asztalos János SE. A lista­vezető Szolnoki MÁV MTE pontot vesztett, így a Szarvason is győzni tudó NYVSSC került a táblázat élére. Röplabda NB II Fekete vasárnap Fekete vasárnapjuk volt. a szabolcsi NB Il-es röplabdacsa­patoknak. Főleg a Nyíregyházi Vasutas-Spartacus SC együttesel szerepeltek várakozáson alul. A férfigárda Szolnokon játszott rangadót és sima 3:0 arányú vereséggel távozott. A nők két 'találkozón léptek pályára és mindkettőt 3:0-ra vesztették el. Az egyetlen győzelmet a nyírbá­toriak szerezték, a gyenge ké­pességű Kazár ellen. Eredmé­nyek: Női mérkőzések: Nyírbátor— Kazár 3:0 (15:3, 15:2, 15:4). Hu­szonöt perc alatt, könnyedén nyert a hazai csapat. Bp. Beloi­annisz—NYVSSC 3:0 (15:8, 15:9, 15:9). Nagy szélben, szabadtéri pályán játszották a mérkőzést. A teremhez szokott vendég nyíregyházi gárda ezúttal gyen­gén játszott. Bp. Építők—NYV­SSC 3:0 (15:7, 15:6, 15:9). A baj­nokságban veretlenül vezető fő­városi együttes jó játékkal meg­érdemelten nyert. Az NYVSSC jelenleg jobb szettaránnyal még a második helyen áll, de az ezüstérem megszerzéséhez va­lamennyi hátralévő találkozóju­kat meg kell nyerniük. Eger— Tiszavasvárl 3:0. A vendég egri­ek magabiztos játékkal vitték el a két pontot. Férfimérkőzés: Szolnoki Ve­gyiművek—NYVSSC 3:0 (15:4, 15:5, 15:6). A listavezető „lesö­pörte” a pályáról az igen gyen­gén játszó nyíregyházi gárdát. Ha: kuparajt Hálóban a nyíregyháziak első gólja a szarvasi rangadón. (Mi’kita Viktor felv.) NYVSSC—SZARVAS 2:0 (1:0) Szarvas, 4000 néző. Vezette: Bártfal. NYVSSC: Buús (6). Szekrényes (6), Szűcs (6). Ambrusz (5), Czeczeli (6), Kozma (5), Turtócz- ky (6). Moldván (6), Lukács (5)., Kiss (7). Farkas II (6), (Teschma- yer) (—). íjdző: Temesvári Mik­lós. Szarvas: pocsai — Petneházi, Szőke, Filyó, Petykó, Plástyik, Tabár, Kóczián (Bálint), B. Tóth, Bánáti (Orovecz), Durucskó. Ed­ző: Haász Sándor. Jól kezdett a vendég nyíregy­házi együttes. A 7. percben Mold­ván bal oldali szögletrúgása után Kiss hat méterről kapásból lőtte kapura a labdát, amivel szem­ben Pocsai tehetetlen volt, 1:0. Ezután még három veszélyes szögletet rúgtak a nyíregyháziak. A 10. percben a szarvasiak ellen­támadása nyomán a labda alig kerülte el Buús kapuját. Nem sokkal később Moldván 18 mé­teres lövése akadt el egy védő­ben. Az első fél óra végén a nagy kedvvel játszó Farkas II. ívelt be szögletet. Kiss középre perdített, Czeczeli közelről lőtt, a kapusról kipattanó labdát Kiss centiméte­rekkel küldte a jobb kapufa mel­lé. A félidő befejezése előtt B. Tóth cselezgetett a 11-es pont tá­jékán, de kecsegtető helyzetben alaposan mellé durrantott. A második félidőt is nyíregy­házi rohamok vezették be. Előbb Kiss M., azután Lukács lövését védte a kapus, majd Moldván lőtt mellé. Az ellentámadás végén ve­szélyes helyzet alakult ki az NYVSSC kapuja előtt és nagy kavarodás után, Czeczeli a gól­vonalról mentett Az 58. percben Czeczeli szabadrúgását Turtóczky fejelte kapura, de Pocsai védett. A 60'. percben a mérkőzés legna­gyobb gólhelyzetét hagyta ki Moldván. Lukács átadása után már csak a kapussal állt szem­ben. de Pocsaiba lőtte a labdát. A találkozó lefújása előtt néhány perccel bebiztosította győzelmét az NYVSSC. Turdtóczky a felező­vonalnál elcsípett egy átadást, két védő kíséretében egészen a 11-es pontig vezette a labdát, s a kifutó kapus mellett a hálóba rúgta, 2:0. A nyíregyházi együttes végig veszélyesebben támadott. Több százszázalékos gólhelyzetet is ki­dolgoztak a játékosok, azonban a döntő pillanatban hibáztak. A minden csapatrészében jobb NYVSSC megérdemelten hozta haza a két pontot Szarvasról. S. B. GYÖNGYÖS- ASZTALOS SE 1:0 (0:0) Nyírtelek. 1600 néző. Vezette: Koroknai. Gyöngyös: Kovács — Adonyi, Borsányi, Ács, Kelemen. Huszár, Budai, dr. Galgóczy, Pörögi (Tóth P.), Vágó, Szabó. Edző: Péczely Szabolcs. ASE: Ambrusz (6) — Neumann (5), Vincze (5), Dóka (4). Paulik (5) . Juhász (4). Borbély (5). Tóth (6) , Stanév (5), Kanyári (4). Ko­vács II. (5). Kubik (4). Megbízott edző: Kovács László. A találkozó első húsz percében egyetlen említésre méltó esemény történt, de ennek sincs sok köze a labdarúgáshoz. 13. percben a menteni akaró Juhász labdája egy hatalmas fa tetején pihent meg... A 24. percben a vendé­gek legveszélyesebb csatára Vágó kicselezte Juhászt, majd Vinczét, de nagy helyzetben hét méterről kapu mellé helyezett. Az ellentá­madás során a vendégek kapusa kiejtett egy labdát, Stanev rá­csapott, 12 méteres lövése Borsá- nyiról Kubik elé pattant, azon­ban a balszélső fölé bombázott. A 37. percben Kanyári kitűnő lab­dával ugratta ki Kovács Il-t, de a középcsatár százszázalékos helyzetben nyolc méterről a ka­pusba lőtt! Szünet után a 49. percben újabb nagy gólszerzési lehetőséget ha­gyott ki az ASE. Kanyári kapott pontos indítást a jobb szélen, egyedül törhetett kapura, de a jobbszélső a 16-os sarkáról a ka­pu mellé emelt. Az 57. percben partdobás után az ASE 16-osán belül Szabó elé került a labda. Juhász becsúszó szerelése nyomán a gyöngyösi játékos földre került, az eset kö­zelében álló játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt a jobbra mozdu­ló Ambrusz mellett dr Galgóczy a bal alsó sarokba lőtte. 1:0. Nagy mezőnyfölénybe került az ASE, percenként forgott veszély­ben a vendégek kapuja, de Ko­vács kapus a bravúrok sorozatát mutatta be. A 78. percben Ko­vács II. kilépett a védők közül, a kapuson is átemelt, de a gólvonal előtt Borsányi kivágta a labdát. A hátralevő időben is a hazaiak támadtak — eredmény nélkül. A piros-fehérek elszenvedték első hazai vereségüket, azért mert játékukból ezúttal az hi­ányzott, ami eddig jellemezte őket: a lelkesedés, az akarás, a lendület Az ASE játékosai csak a gyöngyösiek vezetése után küz­döttek úgy. ahogy azt joggal el­várják szurkolóik. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a döntet­len jobban megfelelt volna a já­ték képének. P. Gy. A labdarúgó NB II Keleti cso­portjának további eredményei: Orosháza—Hódmezővásárhely 1:0, Űzd—Debreceni Universitas 0:2. Olefin SC—Szolnok 0:0, Gyula— Papp József SE 2:1, Balassagyar­mat—Eger 1:0, Debreceni Kinizsi —Szabó Lajos SE 0:2, Miskolci VSC—Békéscsabai TASK 2:1, Le­hel SC—Kazincbarcika 3:0. A baj­nokság állása: újabb idegenbeli bravúrt ért el vasárnap. Ezúttal Jánkmajtison rúgtak egy féltucat gólt. A má­sodik helyezet, ugyancsak veret­len Ujfehértó hazai környezetben nyert. Az újonc együttesek közül Nyírbogát és Szamossályi nagy meglepetést okozott. Kótajban. il­letve Nyíregyházáról vitte haza a két pontot. A Nyírtassnak ezút­tal sem sikerült megszerezni első győzelmét. Eredmények: Nyírtass—Kemecse 1:1, Kótaj— Nyírbogát 0:1, Ujfehértó—Nyír- mada 5:1. Hodász—Csenger 2:2. Jánkmajtis—Ibrány 2:6, Nagy- ecsed—Ajak 2:0, Nyíregyházi Vo- lán-Dózsa SC—Szamossályi 0:2, Baktalórántháza—Kisléta 1:0. A bajnokság állása: 1. Ibrány 6 5 1­- 26- 9 11 2. Ujfehértó 6 4 2-16-7 10 3. Bl.-háza 6 4 — 2 13- 4 8 4. Nagyecsed 6 4 — 2 17-13 8 5. Kótaj 6 4 — 2 12- 9 8 6. Csenger 6 3 1 2 19-11 7 7. Kisléta 6 3 1 2 12- 6 7 8. Sz.-sályi 6 3 1 2 14-10 7 9. Hodász 6 3 1 2 9-12 7 10. Ajak 6 3 — 3 8-18 6 11. Ny.-bogát 6 2 1 3 5- 7 5 12. Volán-D. 6 1 2 3 6-11 4 13. Kemecse 6 1 1 4 10-13 3 14. Jánkmajtis 6 1 — 5 6-16 2 15. Nyírmada 6 1 — 5 7-22 2 16. Nyírtass 6 — 1 5 6-18 1 1. Nyíregyh. 7 5 1 1 13- 3 11 2. Szolnok 7 4 2 1 13- 5 10 3. Lehel 7 3 3 1 10- 5 9 4. D. Univ. 7 3 3 1 11- 9 9 5. Gyöngyös 7 4 1 2 9-9 9 6. Szabó SE 7 3 2 2 11- 7 8 7. K.-barcika. 7 3 2 2 13-10 8 8. Szarvas 7 3 2 2 11- 8 8 9. Papp J. SE 7 4 — 3 15-13 8 10. B.-gyarmat 7 4 — 3 8-8 8 11. HMSE 7 2 3 2 7-5 7 12. Gyula 7 3 1 3 10- 9 7 13. MVSC 7 3 1 3 12-15 7 14. Eger 7 2 2 3 9-9 6 15. Olefin SC 7 2 2 3 7-9 6 16. Orosháza 7 2 2 3 5-7 6 17. Asztalos SE 7 2 1 4 11-13 5 18. BTASK 7 1 1 5 7-12 3 19. Ózd 7 1 1 5 3-15 3 20. D. Kinizsi 7 1 — 6 6-20 2 MAI MŰSOR LABDARÚGÁS, az Orszá­gos Serdülő Kupa megyei elődöntő mérkőzései (kezdé­si idő 15,00 óra): Nagyhalászi Textiles—Nyíregyházi Vas­utas-Spartacus SC, Fehér- gyarmati SE—Kisvárdai SE. Az FTC Szófiában Ismét kupaszerda következik:- megkezdődik a küzdelem Európa három legrangosabb labdarúgó- tornáján, a BEK-ben, a KEK- ben és az UEFA Kupában. A magyar csapatok közül leghama­rabb az FTC rajtol, ma este Szófiában, a Lokomotív ellen lép pályára. A zöld-fehérek 15 játékossal hétfő hajnalban utaz­tak a találkozó színhelyére. Friedmanszky Zoltán vezető edző a következő labdarúgókat vitte magával: Zsiborás, Kakas, Tep- szics, Judik, Jancsika, Vépi, Ta­kács, Ebedli, Mészöly, Nagy, Nyilasi, Pogány, Mucha, Murai és Szokolai. Pusztai és Rab sérü­lése miatt nem tarthatott társai­val. Az NB I-ben jelenleg veret­lenül listavezető Ferencváros döntetlen körüli eredményt sze­retne elérni Szófiában és a visz- szavágón akarja kiharcolni a továbbjutást. Műrepülés Nyíregyházi győzelem Befejeződött Nyíregyházán a III. Nyírség Kupa motoros mű- repülőverseny. A 15 hazai leg­jobb pilóta vetélkedőjét a nyír­egyházi Tóth László nyerte, 232 pontos előnnyel. A szabolcsiak sikeres helytállását bizonyítja, hogy a 4. és az 5. helyet is nyír­egyházi pilóta szerezte meg. A Nyírség Kupa végeredménye: Győztes: Tóth László (MHSZ Nyíregyháza) 14930, 2. Simon László (Bp. Postás RC) 14698, 3. Wltek Péter (Bp. Postás RC) 14513, 4. Pászti Tibor (MEM RSZ Nyíregyháza) 14377, 5. Balatoni József (MHSZ Nyíregyháza) 14004 ponttal. A műrepülő iskolagépek kate­góriájában: 1. Varga Zoltán (MHSZ Dunaújváros RC) 10364, 2. Kovács István (MÉM RSZ Nyíregyháza) 9671, 3. Bóna Már­ton (MHSZ Csepel) 9078. Csa­patban: 1. MHSZ Bp. Postás RC (Witek, Simon) 23063, 2. MHSZ Nyíregyháza (Tóth, Balatoni) 22856, 3. MÉM RSZ Nyíregyháza (Pászti, Molnár) 22203 ponttal. A Nyírség Kupán versenyen kívül részt vett a csehszlovák Jirsi Pospisil, az idei világbaj­nokság 3. helyezettje is, aki versenyen kívül ugyan, de a legjobb egyéni teljesítményt nyújtotta. Mind a kötelező, mind a szabadon választott gyakorla­tokat a legpontosabban hajtotta végre. (szilágyi) Salakmotor Ismét Sziráczki Négy nemzet 16 salakmo­torosa lépett pályára vasár­nap a Nyíregyházi Volán- Dózsa nemzetközi meghívásos egyéni versenyén. A mintegy 5 ezer néző előtt lezajlott fu­tamok helyenként esemé­nyekben, s izgalmakban dús perceket hoztak a sportág barátainak. A mezőnyből ez­úttal is kiemelkedtek a Bor­sodi Volán vaspapucsosai. örömmel konstatálták a ha­zai nézők az új nyíregyházi tehetség, Petrikovics József kitűnő formáját. A 16 esz­tendős fiatalember 10 pontot gyűjtött a felnőttek között, s végül az 5. helyen végzett. A magyar bajnok Sziráczki Ist­ván ezúttal sem talált le­győzőre. A harmadik helyet különfutam döntötte el. A végeredmény: 1. Szirá­czki István (Borsodi Volán) 15, 2. Kuzniar Stahl (Rze- szów) 14, 3. Jakab (Borsodi Volán) 14, 4. Sziráczki József (Borsodi Volán) 14, 5. Petri­kovics (Nyíregyházi Volán- Dőzsa) 10 ponttal. Sziráczki útban, újabb győzelme felé. SAKKVILÁGBAJNOKI VERSENY Rigában a sakkvilágbaj­noki zónaverseny 9. forduló­jában elhalasztották az Ador­ján—Ribli játszmát, mert Adorján megbetegedett. A TASZSZ jelentése szerint a versenyben a szovjet Tál ve­zet 6 (2) ponttal, a román Gheorghiu 5 (2), a dán Lar­sen és Adorján 4,5—4,5 (3—3) előtt. SÜLYEMELÖ BALTI KUPA Tallinnban befejeződött a súlyemelő Balti Kupa-ver­seny, amelynek zárónapján a 110 kilós kategóriában új vi­lágcsúcs született. A 23 éves szovjet Leonyid Taranyenko a szakításban 186 kilóra javí­totta honfitársa: Szergej Ara­kelov eddigi 185,5 kftós re­kordját. TOTÓ 1. Gyula—Papp J. SE 2-1 1 2. Lehel SC—K.-barcika 3-0 1 3. Orosháza—HMSE 1-0 1 4. B.-gyarmat—Eger 1-0 1 5. Szarvas—NYVSSC 0-2 2 6. Pénzügyőr—Bp. V. Izzó 1-1 X 7. 22. Volán—KKFSE 2-0 1 8. D. Építők—Vác 1-1 X 9. Esztergom—Budafok 2-2 X 10. Ascoli—Napoli 0-0 X 11. Avellino—Lazio 0-0 X 12. Cagliari—Torino 0-0 X 13. Roma—Milan 0-0 X + 1 Bari—Atalanta 1-0 1 Három bajnoki cím Kitűnően szerepeltek á Nyíregyházi Vasutas-Spar­tacus SC atlétái az országos váltóbajnokságon. Az A-ka- tegóriás szakosztály verseny­zői három bajnoki címet, há­rom ezüst- és egy bronzérmet szereztek, s számos értékes helyezést értek el. Az NYV­SSC 63 pontjával a legered­ményesebb egyesület lett, s élen végzett az éremtábláza­ton is. A nyíregyházi atléták helyezései: NŐK, felnőttek, 4x200 ra, bajnok: NYVSSC (Fazekas Ilona, dr. Petrika Erzsébet, Hrács Piroska, Petrika Ibo­lya) 1:38,9. 4x800 m: 2. NYV­SSC 8:55,0. Ifjúságiak, 4x200 m: 4. NYVSSC 1:48,7. Serdü­lők, 4x600 méter, bajnok: NYVSSC (Melnyik Valéria, Barát Zsuzsanna, Horányi Zsuzsanna, Tamás Agnes) 6:41,6. 4x100 m: 2. NYVSSC 49,92. 4x300 m: 2. NYVSSC 2:50.5. FÉRFIAK, ifjúságiak, 4x200 m: 4. NYVSSC 1:33,9. Serdü­lök, 4x400 m, bajnok: NYV­SSC (Újvári Gyula, Kelemen Béla, Lesku Miklós, Tóth Jó­zsef) 3:33,0. 4x100 m: 4. NYVSSC 46,10. 4x800 m: 3. NYVSSC 8:25,5. Kézilabda Mátészalka rangadót nyert Vasárnap Mátészalkán ta­lálkozott egymással a hői ké­zilabda NB II Keleti csoport­jának első és második helye­zettje, a Mátészalkai MTK és a Miskolci Spartacus. A rang­adót a hazaiak nyerték és nagy lépést tettek a bajnoki cim megszerzése felé. A töb­bi NB-s szabolcsi csapat kö­zül győzött a Nyiregyházi Vo- lán-Dózsa SC női, valamint a Nyiregyházi Tanárképző Fő­iskola és a Nyírbátori BSC férfiegyüttese is. Eredmények: NB I B-s női mérkőzés: Nyh. Volán-Dózsa—Tisza Cipő 13:12 (6:6). Volán: Forgó — Szilágyi Zs., Tállas, Búzásy. Csepregi, Kovács. Niklainé. Csere: Nagy Zs.. Szilágyi K. Edző: Szabolcsi György. Gól­szerzők : Niklainé 6, Kovács 3. Buzásy. Tállas, Csepregi és Nagy Zs. l—l. Jók: Forgó, Niklainé és Kovács. NB Il-es női mérkőzések: Mátészalkai MTK—Miskolci Spartacus 15:13 (6:7). A nagy iramú, kemény mérkőzésen a hazai közönség valósággal be­lehajszolta a győzelembe a szálkái lányokat. Gólszerzők: Földvári 6, Kovács 3, Szabó 3. Zsigmond 2, Papp 1. Lőrinci Fonó—Nyh. Tanárképző Főis­kola 11:7 (6:4). A fővárosi csapat óriási meglepetésre Nyíregyházán nyert) Az ide­gesen játszó tanárképzősök öt hétméterest hagytak ki. Gólszerzők: Révész 3, NagyK., Tóth K.. Zeleni, Gurbán 1—1. NB Il-es férfimérkőzések: Nyh. Tanárképző Főiskola- Borsodi Bányász 22:11 (8:3). Közepes játékkal is biztosan nyert a hazai együttes. Ld.: Bodnár 9, Rácz 3. Jó: Ba- ricska. Nyírbátor—Zalka * SE 41:29 (19:11). A rendkívül szellemesen és jól játszó ha­zai csapat ilyen arányban is megérdemelt győzelmet ara­tott. Gólszerzők: Török 12, Iváncsik 11, Hegedűs 7. Pál, Kovács 5—5, Molnár 1. Eger— Tiszavasvári 26:25. Képünkön: a Tanárképző­Borsodi Bányász férfimérkő­zésen a TK játékosa Bodnár itt még a kezében tartja a labdát. A következő pillanat­ban azonban már a hálóba lövi kilencedik gólját. (Kál­mán József felv.) H Kelet­agyarország Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Bona u. 3—5. 4401 Telefon hlrdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádl Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél ' Előfizetési díj egy hóra 30,— forint, negyedévre 90,—forint, egy évre 360,— forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2050 NAGYKALLO— NYÍRBÁTOR 1:5! A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jában a vendégcsapatok megle­pően jól szerepeltek. A legna­gyobb bravúrt a nyírbátoriak ér­ték el. Nagykállóban valósággal kiütötték a hazaiakat. Idegenben nyert Tiszavasvári is, míg Raka- maz, Mándok, Záhony.' Fehér- gyarmat és Mátészalka pontot szerzett. Csak a nagyhalásziak tartották otthon a két bajnoki pontot, nekik egyébként ez volt az első győzelmük. Eredmények: Kisvárda—Rakamaz 0:0, Nagy­halász— Balkány 5:1 Nyíregyházi SZAÉV-MEZÖGÉP SE—Tiszavas­vári 0:2. Tyúkod—Mándok 1:1, Tuzsér—Záhony 0:0. Vásárosna- mény—Fehérgyarmat 2:2, Tisza- lök—Mátészalka 1:1, Nagykálló— Nyírbátor 1:5. A bajnokság állá­sa: 1. Záhony 6 4 1 1 8- 2 9 2. Tuzsér 6 3 2 1 13- 7 8 3. Nyírbátor 6 4 — 2 15-10 8 4. V.-namény 3 1 2 12- 7 7 5. T.-vasvári 6 3 1 2 11- 6 7 6. Nagykálló 6 3 1 2 14-12 7 7. Mándok 6 3 1 2 11- 9 7 8. Rakamaz 6 2 3 1 8- 6 7 9. Balkány 6 2 2 2 11-13 6 10. N.-halász 6 1 3 2 9- 7 5 11. Tyúkod 6 — 5 1 7-12 5 12. Mátészalka 6 1 2 3 7-11 4 13. SZAÉV-M. 6 1 2 3 5- 9 4 14. Kisvárda 6 — 4 2 4- 9 4 15. F.-gyarmat 6 1 2 3 6-13 4 16. Tiszalök 6 1 2 3 3-10 4 A totó 37. játékhetén 11 foga­dó ért el telitalálatot. Nyeremé­nyük egyenként 60 126 forint. 13 találatos szelvény 52 darab akadt, melyre 23 343 forintot fi­zetnek. A 961 darab 12-es 842, a 8180 darab 11-es 99, a 38 665 da­rab 10-es pedig 31 forintot ér. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. L ÜJABB IBRÁNYI SIKER A megyei II. osztályú bajnokság listavezetője, az Ibrányi Tsz SE