Kelet-Magyarország, 1979. április (36. évfolyam, 77-100. szám)

1979-04-10 / 83. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1979. április 10. VILÁG­HÍRADÓ Az NB I B-től, az NB lll-ig KUBAI SIKER Befejeződött Szombathelyen a Savaria Kupa nemzetközi női röplabdatoma. az első helyet Kuba együttese szerezte meg, a Koreai NDK előtt. A döntőben a kubaiak 3:0-ra győztek. A har­madik helyért Szovjetunió Síi­re verte Magyarországot. A ma­gyar együttes a legjobb négy között 3:0-ra kapott ki Kubától, mig a csoportmérkőzés során 3:l-re nyert Jugoszlávia, 3:2-re Románia ellen, a szovjetektől pe­dig 3:2-re kikapott. Nyíregyházi röplabdázók bravúrja Az NB-s szabolcsi csapatok közül a hét végén három sport­ágban négy együttes ért el nagy bravúrt. A legnagyobbat az NYVSSC férfi röplabdázói, akik Budapesten, rangadón „ütötték ki’» nagy riválisukat, a MAFC-ot. A kézilabda NB II-ben a nyír­bátori férfi- és a Nyíregyházi Tanárképző Főiskola női gárdája szintén idegenből hozta el a két bajnoki pontot. A Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskola női kosárlabdázói Hódmezővásárhelyen 57 pontos különbséggel győztek! Két csapat jó rajtja A kézilabda NB I B-ben és az NB II-ben hat szabolcsi együt­tes lépett pályára a hét végén. A Nyíregyházi Volán-Dózsa női csapata — a második vonalban — ismét vereséget szenvedett. Eredmények: NB I B-S NOl MÉRKŐZÉS: Nagykanizsai Olajbányász—Nyh. Volán-Dózsa 18:5 (10:1). Volán- Dózsa: Forgó — Marozsán, Nagy Zs., Tálas, Niklainé, Buzásy, Me­zősi. Csere: Szilágyi, Nagy K. Edző: Szabolcsi György. A min­den csapatrészében jobb hazai együttes győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Gólszer­zők: Buzásy 3, Niklainé 2. NB Il-ES NŐI MÉRKŐZÉSEK: Nyh. Tanárképző Főiskola—Lő­rinci Fonó 14:11 (9:6). A fegyel­mezetten és jól játszó vendég­csapat megérdemelten nyert. Ld.: Révész 8, Csepregi 5. Jók: az egész nyíregyházi együttes. Miskolci Spartacus—Mátészalka 13:12 (8:6). A vendégcsapat be­csületesen küzdött, de nem bírt a rosszindulatú játékvezetéssel. Ld.: Földvári 6, Bemáth 4. FERFIMERKŐZÉSEK: Nyírbá­tor—Zalka SE 23:19 (9:9). Akitűnő erőben lévő vendég nyírbátoriak végig irányították a mérkőzést. Az eredményesség mellett véde­kezésük is jó volt. Ld.: Kovács 10, Páll 8, Hegedűs 4. Jók: Nagy, Kovács, Páll és Hegedűs. Borsodi Bányász—Nyh. Tanár­képző Főiskola 16:14 (7:6). A ru­tinosabb hazai együttes megérde­melten nyert a két hétméterest kihagyó TK ellen. Baricska, a ta­nárképző kapusa a mezőny leg­jobbja volt. Ld.: Nékám, Rácz, Zubor 3—3. A Tiszavasvári—Eger találko­zóról nem kaptunk tudósítást! Csak egy játszma... A röplabda NB II-ben Buda­pesten, a MAFC ellen játszott rangadót az NYVSSC férficsa­pata. A nyíregyháziak remekül küzdöttek és végül valósággal „kiütötték” ellenfelüket. Eredmé­nyek: FERFIMÉRKÖZÉS: NYVSSC— MAFC 3:0 (15:9, 15:5, 15:8). A fő­városiak csak az első játszmában tudták megszorítani az NYVSSC-t. 9:9 után azonban Partiék ellen­állhatatlanok voltak. A második és a harmadik játszmában tu­dásbeli különbség volt a két együttes között, az NYVSSC va­lamennyi játékosa kitűnően ját­szott! NOl MÉRKŐZÉSEK: DMTE— Nyh. Tanárképző Főiskola 3:0 (15:8, 15:7, 15:11). Az elmúlt évi bronzérmes debreceni gárda 70 perces mérkőzést játszott az újonc ellen! A főiskolások időn­ként alaposan megszorították a vendégeket. Jók: Kondor, Ha­rasztosi, Palatitz. Eger—Nyírbátor 3:1 (15:7, 15:5, 8:15, 15:13). Színvonalas találko­zón a vendég szabolcsi gárda a 4. játszmában 13:9-ről másodbi- rói segédlettel vesztett. Jók: Plés, Balogh. Az MTK-VM—NYVSSC talál­kozót későbbi időpontra halasz­tották. A Kisterenye—Tiszavas­vári mérkőzésről nem kaptunk tudósítást! Szerdahelyiné 41 pontja A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában vasárnap ismét jól sze­repeltek a listavezetők A DVSC és az NYVSSC otthon, az Eger pedig idegenben, méghozzá ran­gadón nyert. Az élen így a hely­zet változatlan, a debreceniek tartják ötpontos előnyüket. A Kisvárdai SE Mezőtúron szen­vedett vereséget, s ezzel igen nehéz helyzetbe került. Az osz- tályozót jelentő 18. helytől négy pont választja el a KSE-t. (Az NB II 19. és 20. helyezett csapata kiesik a megyei I. osztályba! — A szerk.) Eredmények: NYVSSC—Gyula 2:0 (0:0) Nyíregyháza. 10 000 néző. v.: Nagy M. NYVSSC; Buús — Kiss A., Szekrényes, Ambrusz, Czeczeli, Teschmáyer (Cséke), Moldván, Kléninger, Pólyák. Kiss M., Bor. Edző: Temesvári Miklós. Gyula: Szabó — Otthakán, Mol­nár, Tóth I.. Otott, Tóth II. (Rét­laki). Kocsis, Nagy II.. Nagy I. (Hirka), Kúti, Steigerwald. Ed­ző: Bányai Nándor. Az első említésre méltó eset a 8. percben történt. Kiss M-et Ottlakán a 16-os vonala előtt fel­vágta. a szabadrúgást Czeczeli végezte el, de lövését Szabó szögletre tolta. A 16. percben Bor, a 27-ben pedig Kléninger hagyott ki helyzetet. A 32. perc­ben Ambrusz hibázott kecsegtető alkalmat. A 39. percben az addig is többször reklamáló Kocsis megsértette a játékvezetőt, aki kiállította. Szünet után Kléninger 9 mé­terről sem talált a kapuba . . . Az 50. percben viszont Moldván beívelését 10 méterről látványos fejessel küldte a bal felső sarok­ba, 1:0. Az 50. percben Bor, a 63-ban Kléninger, a 65-ben pe­dig Pólyák lövését védte bra­vúrral a vendégek kapusa. A 71. percben Czeczeli szabadrú­gása Szabóról Kiss M. elé ke­rült, aki három méterről a ka­pust találta telibe! A 82. perc­ben a gyulai kaputól 17 méterre szabadrúgáshoz jutott az NYVS­SC. Kléninger Czeczelihez adta a labdát, aki a kapufa érintésé­vel a hálóba emelt, 2:0. A hazaiak szinte végig egyka- pura játszottak. S hogy mégis csak kétszer rezdült az 50 percig 10 emberrel játszó gyulaiak há­lója, annak több oka van. Ezen a mérkőzésen tovább folytatódott az NYVSSC gyenge sorozata. Több játékos hetek óta formán kívül futballozik, s úgy tűnik, néhányuknái baj van a küzdeni akarással is. A gyenge első fél­idő után a második játékrészben Czeczeli középpályára állításá­val gyorsabb, valamivel jobb lett a nyíregyháziak játéka. A közepes teljesítményt alig elérő hazaiak csak a két pont meg­szerzéséért érdemelnek dicsére­tet. Jók: Kléninger, szekrényes, Czeczeli. illetve Szabó, Molnár, Otott. Pauwlik György Szabú SE—KSE 3:0 (2:0) Mezőtúr. 1100 néző, v.: Kávai. Szabó SE: Balázs — Mohácsi, Takács, Bódi, Papp. Fodor, Cser­háti (Szél), Batári, Kelemen, Kupcsok (Magyar). Tóth. Edző: Bencsik Gyula. KSE: Szabó — Takács, Kovács, Szűcs. Baksa, Gólyán (Komáro­mi), Kapin, Tóth, Földesi, Ku- bik (Szeregnyi), Bori. Edző: Baksa Gyula. Kezdés után a hazaiak ragad­ták magukhoz a kezdeményezést, támadást, támadás után vezet­tek. Akciójukból azonban a 31. percig nem született gól, mert lassú, körülményes, minden el­képzelést nélkülöző próbálkozá­saikat könnyen hárították a ven­dégek. A 31. percben Kelemen ívelt be szögletet, Pappra nem ügyelt senki, s a balhátvéd nyu­godtan lőhetett a hálóba, 1:0. A kisvárdaiak a gól után vezet­tek néhány támadást, egyenlíte­niük azonban nem sikerült. Sőt a fellazuló védelmük a 40. perc­ben újabb gólt hozott össze. Cserháti labdáját Tóth kapta, a csatár kapura tört és a jobb sa­rokba lőtt. 2:0. Szünet Után húsz percig szin­te nem történt említésre méltó esemény, csapkodó, meglehető­sen alacsony színvonalú volt a játék. A 70. percben Kelemen ugrott ki a védők közül, ütkö­zött a 16-oson belül Kováccsal. A szélső elesett, a játékvezető pe­dig meglepetésre a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Cserháti a felső lécre rúgta, a visszapattanó labda Kelemenhez került, aki nem hibázott. 3:0. Kezdés után Szűcs elrúgta a labdát, amiért a bíró kiállította a kisvárdai já­tékost. Unalmas mezőnyjátékkal ért véget a találkozó. A honvédcsapat játékosai vé­gig irányították a mérkőzést. Nagy fölényük ellenére azonban csak nagy védelmi hibák után tudtak a hálóba találni. Helyze­teik ugyan voltak, de a kihasz­nálással ezúttal is baj volt. A vendégek igen szerény tudású együttes benyomását keltették... Jók: Kelemen. Papp, Cserháti, illetve Szabó. Jávorszky András További eredményék: Papp SE —DMTE 3:0, SZMTE—Lehel SC 3:1, Kazincbarcika—Eger 2:3, Szarvas—LMTK 3:0. DVSC— Borsodi Bányász 4:0, Ózd—HMSE 5:0, B. TASK—MVSC 3:1, Gyön­gyös—Szolnoki MÁV 0:1. A baj­nokság állása: 1. DVSC 28 21 4 3 58-15 46 2. NYVSSC 28 18 5 5 41-13 41 3. Eger 28 17 6 5 50-26 40 4. Papp SE 28 13 10 5 52-27 36 5. Kazincb. 28 14 8 6 49-26 36 6. SZMTE 28 14 6 8 41-35 34 7. DMTE 28 12 8 8 42-33 32 8. Ózd 28 13 6 9 39-32 32 9. Szarvas 28 11 7 10 35-29 29 10. Lehel SC 28 12 5 11 38-35 29 11. Leninv. 28 10 9 9 37-37 29 12. BTASK 28 12 3 13 38-42 27 13. Hódm.-v. 28 9 7 12 40-48 25 14. Szabó SE 28 8 7 13 23-31 23 15. Gyula 28 9 4 15 27-53 22 16. MVSC 28 5 8 15 30-45 18 17. Sz. MÁV 28 5 7 16 24-46 17 18. Gyöngyös 28 6 5 17 20-43 17 19. B. Bány. 28 4 6 18 26-57 14 20. Kisvárda 28 2 9 17 21-58 13 Meglepetés Nagykállóban A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jában Nagykállóban született a legnagyobb meglepetés. A ha­zaiak kikaptak a Nagyhalásztól és így továbábra is a kiesés el­kerüléséért küzdenek. Meglepő volt még a Nyíregyházi SZAÉV- MEZÖGÉP SE rakamazi veresé­ge. Eredmények: Asztalos SE—Kótaj 4:1 (1:0). Nyíregyháza, 600 néző, v.: Fodor. Jó iramú, sportszerű mérkőzés. Az I. félidő kiegyenlített küzdel­mében az ASE a 4. percben 11- esből szerzett vezetést. Szünet után feljött a listavezető és ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gólszerzők: Kovács II. 2 (egyet 11-esből), Vincze, Kanyá- ri, illetve Lengyel. Jók: Muri, Dóka, Vincze, Borbély, illetve Lengyel. Nagyhalász—Nagykálló 2:1 (0:0). Nagykálló, 200 néző, v.: Fehér. A közepes színvonalú mérkőzésen a némi hazai fö­lényt a rutinosabb vendégcsapat ellensúlyozni tudta. Ellentámadá­sainál helyzeteit jól kihasználta és megérdemelten győzött. Gól­szerzők: Veres, Lippai, Illetve Nagy B. (öngól). Jók: Nagy B„ Nagy I., Hajdú, Vida, illetve Má- lik és Nagy. Nyírbátor—Mátészalka 1:1 (1:1). Nyírbátor, 600 néző, v.: Pataki. Dúrva összecsapásokkal tarkított mérkőzés, erélytelen játékveze­téssel. Góllövők: Mester (11-es­ből), illetve Tarczali. Jók: Mar­kos, Dévai, Mester, Illetve Ko­vács, Tarcsa I., Jakab, Tarczali. Tuzsér—Fehérgyarmat 2:2 (1:1). Fehérgyarmat, 600 néző, v.: Tamaskovics. A kétszer is vezető vendégek ellen a hazaiak a 80. percben egyenlítettek. Az irreális talajú pályán igazságos ered­mény született. Gólszerzők: Var­ga 2, illetve Simon 2. Jók: Varga, Révész B., Bárnál, illetve Péter (a mezőny legjobbja), Tóth B., Simon. Tlszalök—Csenger 3:2 (3:0). Ti­szalök, 300 néző, v.: Szegedi. A közepes iramú, de izgalmas ki­esési rangadón a hazaiak megér­demelten jutottak a két pont birtokához. Gólszerzők: Rácz 2, Szabó, illetve Csorvási, Ferenczi. Jók: Rácz, Cséki, Szabó, illetve Márián, Kaczur, Ferenczi. Rakamaz—Nyh. SZAÉV-MEZÖ- GÉP SE 1:0 (1:0). Rakamaz, 300 néző, v.: Sipos. A vendég nyír­egyházi gárda nagyobb arányú vereségét csak a jól védő kapu­sa akadályozta meg. Gólszerző: Tilkí. Jók: Müller, Galambosi, Goneth, illetve Nagy, Madai, Nyíri. Záhony—Tiszavasvári 2:0 (1:0). Záhony, 200 néző, v.: Bodnár. Az I. félidőben a széltől támogatott vendégek kezdeményeztek töb­bet, de a hazaiak egy kezezés miatt megítélt ll-esből vezetést szereztek. Szünet után a sok helyzetből a ZVSC egyet értéke­sített. Gólszerzők: Jászfai (11­esből), Gyüre. Jók: Ambrusz, Herczeg, Jászfai, illetve Kovács. Tyúkod—Balkány 7:2 (2:0). Tyúkod, 1500 (!) néző, v.: Vi­rágh. Élvezetes, kitűnő iramú mérkőzést láthattak a nézők. A vendégek még 5:0 után sem ad­ták fel! A hazaiak ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek. Gólszerzők: Varga, Szigeti, Mitró 2—2, Nagy B., illetve Széplaki és Vékony. Jók: az egész tyukodi csapat. Dicséret Illeti a sport­szerű vendégeket is. A bajnok­ság állása: 1. Asztalos SE 20 14 2 4 58-20 30 2. Nagyhalász 21 12 4 5 35-23 28 3. T.-vasvári 21 11 3 7 35-24 25 4. Záhony 21 10 5 6 31-24 25 5. Ny. SZ.-M. 21 9 6 6 21-22 24 6. M.-szalka 21 8 7 6 27-22 23 7. Nyírbátor 21 10 3 8 34-30 23 8. Tuzsér 21 8 6 7 37-31 22 9. F.-gyarmat 20 5 11 4 30-28 21 10. Tyúkod 21 5 8 8 38-40 18 11. Nagykálló 21 6 5 10 30-30 17 12. Rakamaz 21 7 3 11 24-37 17 13. Tiszalök 21 5 7 9 20-33 17 14. Kótaj 21 3 9 9 24-32 15 15. Balkány 21 5 5 11 27-49 15 16. Csenger 21 5 4 12 25-51 14 A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jában Mándok a Nyíregyházi Volán-Dózsa ellen rangadót ját­szott. A hazaiak megnyerték a találkozót és pontszámban beér­ték a 2. helyezett megyeszékhe­lyi, lila-fehér gárdát. Kisléta ide­genben győzött és továbbra is versenyben van a megyei I. ősz*' tályba jutásért. Eredmények: Mándok—Nyh. Volán-Dózsa 2:1, Nagyvarsány—Kisléta 1:2, Ib- rány—Gávavencsellő 6:1, Ajak—, NYVSSC II. 1:6. Ujfehértó— Nyírtass 3:0. Hodász—Nyírmada 2:0, Nagyecsed—Kemecse o :0, Baktalórántháza—Jánkmajtis 1:1, a KSE II.—Vásárosnamény mér­kőzés végeredményét nem kap­tuk meg. A bajnokság állása:- KETTŐS GYŐZELEM A hét végén Budapesten és Miskolcon kétszer mérte össze tudását a magyar és a finn ököl­vívó-válogatott. Az első találko­zón a mieink 16:6-ra, a másodi­kon pedig l4:8-ra győztek. A magyar öklözök közül. Nyíri, Gólyák. Botos mindkét mérkő­zését megnyerte. ismét a magyarok Nyíregyháza után vasárnap Szegeden találkozott a magyar és az NDK-beli salakmotoros válo­gatott. A szegedi összecsapás is­mét a mieink győzelmét hozta, 54:24 arányban. A legjobb pont­szerzők: Mészáros, sziráczki 12— 12, Farkas 10. Oreskó, 9, illetve Bewer 8, Mell 6. 5 ÉS 7 PONT KÜLÖNBSÉGGEL A hét végén öt- és hétpontos különbséggel nyert a magyar kosárlabda-válogatott Franciaor­szág legjobbjai ellen. Az első Találkozón 90:83 (42:50), a máso­dikon pedig 77:72 (35:41) volt az eredmény a mieink javára. Az eredményből kitűnik, hogy csak a második félidőben kerekedett felül a magyar együttes. SÚLYEMELŐ VILÄGCSÜCS Ojabb magyar győzelem és is­mét egy világcsúcs született a meisseni Kék Kard súlyemelő­viadalon. Légsúlyban stefano- vics 247,5 kilogrammal győzött a másik magyar. Kőszegi előtt, aki 230 kilogrammot ért el. A köny- nyűsúlyban a szovjet Vardanyan a lökésben 211,5 kilogrammal új világcsúcsot ért el. KÉT ARANYÉREM A hollandiai Kerkradeban ren­dezett nemzetközi cselgáncsver­senyen szereplő magyarok két aranyérmet nyertek. 60 kilogram­mos kategóriában Mészáros Já­nos, nehézsúlyban pedig Varga Imre győzött. Nincs telitalálat! 1. G.-MÄVAG—SZEOL 1-1 X 2. Dunakeszi—KKFSE 2-0 1 3. Sz. Dózsa—Volán SC 2-2 X 4. KOMÉP—Dorog 1-1 X 5. Fűzfő—Kaposvár 1-1 X 6. Rákóczi SE—Komló 0-1 2 7. Avellino—Roma 0-0 X 8. Lanerossi—Fiorentina 0-1 2 9. Lazio—Catanzaro 3-1 1 10. Napoli—Torino 0-1 2 11. Cagliari—Udinese 1-0 1 12. Cesena—Pescara 0-1 2 13. Taranto—Lecce 1-1 X +1 Spal—Pistoiese 1-1 X A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 14. já­tékhéten 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. A nyeremények az illeték levonása után a követ­kezők: 12 találatos szelvény 71 darab, nyereményük 45 140 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 1061 forintot, a 10-esek- re egyenként 176 forintot fizet­nek! A közölt adatok tájékozta­tó jellegűek. 1. V.-namény 20 13 3 4 52-23 29 2. Ny. V.-D. 21 10 6 5 37-21 26 3. Mándok 19 11 4 4 32-17 26 4. Hodász 20 10 5 5 42-25 25 5. Kisléta» 21 11 4 6 31-21 25 6. Ibrány 20 9 4 7 41-26 22 7. Ujfehértó 21 9 4 8 31-27 22 8. BÍ.-háza * 20 7 6 7 34-36 20 9. Kemecse 21 5 8 8 32-37 18 10. Nyírtass 20 6 6 8 29-38 18 11. Nyírmada 21 7 4 10 20-32 18 12. Ajak 19 7 3 9 34-32 17 13. Nagyecsed 20 3 10 7 19-26 16 14. Jánkm.*** 21 6 7 8 26-39 16 15. Gávav. 20 4 5 11 15-40 13 16. Nagyv.*» 20 3 3 14 21-56 7 NYVSSC II 23 20 1 2 106-22 41 KSE II. 22 9 5 8 50-51 23 2, • ** = 3 bünte­pont levonva! Tóth József A kosárlabda NB II-ben csak 2 nyíregyházi együttes játszott mérkőzést a hét végén. A Nyír­egyházi Tanárképző Főiskola női és férfigárdája későbbre halasz- tatta találkozóját. Eredmények: NOl MÉRKŐZÉS: Nyh. Mező- gazdasági Főiskola—Hódmezővá­sárhely 95:38 (45:24). A gyenge képességű hazai csapatot az MG Szerdahelyiné ponterős játékával valósággal kiütötte. Ld.: Szerda­helyiné 41, Balogh 16. Jók: Szer­dahelyiné (a mezőny legjobbja), Porkoláb, Balogh. FERFIMERKOZESEK: SZEOL­AK—Nyh. Mezőgazdasági Főisko­la 109:51 (61:26). A volt NB I-es szegediek ellen megilletődve jó'.• szottak a vendégek. Ld.: Szerda­helyi 24, Szűcs 16. Jók: Marton, Szerdahelyi. Hódmezővásárhely—Nyh. Mező- gazdasági Főiskola 118:59 (58:33). Az NB I-es játékosokkal megtűz­delt vásárhelyiek ellen jól tartot­ta magát az MG. A 11. percben 21:21, majd a 16.-ban 30:29-re ve­zetett is. De aztán nem bírt az időmérőkkel . . . Ld.: Szűcs 17, Szerdahelyi 14. Jók: Szűcs, Tü­dős. Mándok rangadót nyert! KETTŐS VERESÉG Az NB-s tekecsapatok közül a Nyíregyházi Taurus SC gárdáj kettős vereséget szenvedtek. A nők hazai pályán, a férfiak ide­genben kaptak ki. Eredmények: NB II-ES NOl MÉRKŐZÉS: DÉLÉP SC—Nyh. Taurus SE 6:2 (2318:2243). A vendégek nagyobb tudása döntött. Ld.: Brozsek Pál- né és Szirmai Elvira 410—410 fa. NB III-AS FERFIMÉRKÖZÉS: DMTE—Nyh. Taurus SE 6:2 (2482:2384). A vendégcsapat játé­kosainak teljesítménye elmaradt a várakozástól. Ld.: Hertel 420. Somogyi 415 fa. SPORTLÖVŐK Az MHSZ nyíregyházi járási vezetősége hazánk felszabadulá­sának tiszteletére sportlövész­versenyt rendezett. Az aranyér­met nyert sportlövők: Oroszi István (Nagykállói VFLK), Ko­vács Ilona (Nagykállói SOLK), Juhász András (Nyíribrony). Kiss Katalin (Tiszadada). A csa­patversenyt Tiszadada nyerte. ÉDOSZ-SPORTNAP Az ÉDOSZ megyei bizottsága asztalitenisz tömegsportversenyt szervezett a szabolcsi élelmezési dolgozóknak. Az ÉDOSZ^spört- nap győztesei: Fridrik Agnes (HUNNIACOOP), Torma József (Tejipar), a Fridrik, Fenyvesiné (HUNNIACOOP, Húsipar) női, a Szelke, Oszlánszki (HUNNIA- COOP) férfi és a Fridrik, Szel­ke vegyes páros. A női csapat- versenyt a HUNNI ACOOP és a Húsipar, a férfiakét pedig a HUNNI ACOOP nyerte. A KONZERVGYÁR NYERT Az SZMT sportbizottságának sakk-csapatbajnokságát a Nyír­egyházi Konzervgyár dolgozói­nak együttese nyerte, 12,5 pont­tal. A további sorrend: 2. KEMÉV 9,5, 3. HAFE 7,5, 4. Me­gyei Kórház 7, 5. Tejipar 3,5, 6. MÁV 0 ponttal. Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Midi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hóra 30,— forint, negyedévre 90,— forint, egy évre 360,— forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 9133—2958 mmamatmmmá LABDARÚGÓ NB II: Győzelem gyenge játékkal Jelenet a gyulai kapu előtt. A kapus ezúttal menteni tudott. 0Jm JlJjÍ || Kelet­magysrország