Kelet-Magyarország, 1978. október (35. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-31 / 257. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1978. október 31. TORNA Lólengésben: Magyar világbajnok Magyar Zoltán ismét világ­bajnok lett lólengésben! Ki­tűnő tornászunk a döntőben néhány apró „súrlódástól” eltekintve, mindent ragyogó­an megcsinált és világbaj­nokként ugrott le a szerről. A pontozóbíróktól 9,90-dot ka­pott. összesítésben 19,80 pont­tal fejezte be a versenyt, s ez a legmagasabb érték volt a döntőben! Donáth is jól kép­viselte színeinket, a holtver­senyben lett negyedik. Ered­mények : Férfi szerenkénti döntő, talaj, világbajnok: Thomas (Egyesült Államok) 19,650 , 2. Kaszamacu (Japán) 19,575, 3. Gyityatyin (Szovjetunió) 19,400 ponttal. Lólengés, világbajnok: Ma­gyar Zoltán (Magyarország) 19,800, 2. Gienger (NSZK-be- li) 19,425, 3. Delcsev (Bulgá­ria) 19,400, 4—5. Donáth. Fe­renc (Magyarország) és Gyi­tyatyin (Szovjetunió) 19,350 ponttal. Gyűrű, világbajnok: And­rianov (Szovjetunió) 19,700, 2. Gyityatyin (Szovjetunió) 19,675, 3. Grecu (Románia) 19,650 ponttal. Lóugrás, világbajnok: Si­mizu (Japán) 19,600, 2. Andri­anov (Szovjetunió) 19,575, 3. Barthel (NDK) 19,550 ponttal. Korlát, világbajnok: Ken­mocu (Japán) 19,600, 2.—3. Andrianov (Szovjetunió) és Kadzsijama (Japán) 19,575 ponttal. Nyújtó, világbajnok: Ka­szamacu (Japán) 19,675, 2. Gienger (NSZK) 19,650, 3.-4. Delcsev (Bulgária) és Krisin (Szovjetunió) 19,600 ponttal. Női, összetett világbajnok: Muhina (Szovjetunió) 78,725, 2. Kim (Szovjetunió) 78,575, 3. Saposhyikova (Szovjetunió) 77,875, 4. Comaneci (Románia) 77,725, ... 10. Kalmár Zsuzsa 76,600, ... 12. Övári Éva 76,375, ... 19. Kanyó Éva (mindhárom magyar) 75,575 ponttal. Női szerenkénti döntő, ló­ugrás, világbajnok: Kim (Szovjetunió) 19,625, 2. Coma­neci (Románia) 19,600, 3. Kra- ker (NDK) 19,550, ... 8. Hora- csek Andrea (Magyarország) 19,075 ponttal. ' Felemáskorlát, világbaj- * nők: Frederick (Egyesült Ál- * lamok) 19,800, 2. Muhina (Szovjetunió) 19,725, 3. Eber- j le (Románia) 19,625 ponttal. Gerenda, világbajnok: Co­maneci (Románia) 19,625, 2. ‘ Muhina (Szovjetunió) 19,600, 3. Berle (Románia) 19,575, 4. I övári Éva (Magyarország) 19,400, ... 7. Kanyó Éva (Ma­gyarország) 18,900 ponttal. Talaj, világbajnok: Muhina (Szovjetunió) és Kim (Szov- jetunió) 19,775, 3. Johnson ; (Egyesült Államok) 19,525 s ponttal. Az éremtáblázat: 1. Szovjetu. 2. Japán 3. Egy. All. 4. Románia 5. Magyaron 6. NSZK 7. NDK 8. Bulgária arany ezüst bronz 7 4 3 — 2—1 12 4 1 — — — 2 — — — 4 — — 2 A világbajnokság után a j magyar válogatott tagjai f franciaországi, illetve NSZK- i beli bemutatókon vesznek [ részt. TOTÓ 1. Nagykanizsa—PVSK 1-1 X 2. Bakony V.—Oroszlány l-l X 3. Alumínium—Bauxitb. 1-0 1 4. Debr. MTE—Nyíregyh. 0-2 2 5. Papp J. SE—Kazincb. 4-0 1 6. Gyula—DVSC 0-3 2 7. Kisvárda—Özd 2-2 X 8. 22. Volán—Szegedi D. 1-1 X 9. Ikarus—BKV Előre 1-0 1 10. Bologna—Juventus 0-0 X 11. Catanzaro—Roma 1-0 1 12. Lazio—Lanerossi 4-3 1 13. Torino—Inter. 3-3 X +1 14. KKFSE—Kecsk. SC 0-1 2 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 43. heti totónyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 találatos szel­vény 9 darab, nyereményük egyenként 131093 forint. 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. ÍZ találatos szel­vény 237 darab, nyereményük egyenként 3319 forint. 11 ta­lálatos szelvény 2694 darab, nyereményük egyenként 292 forint. 10 találatos szelvény 18 399 darab, nyereményük egyenként 64 forint. A közölt adatok Tájékoztató jellegűek. (MTI) Két pont Debrecenből Hegint döntetlen Kisvárdán — ÁSE-gólzápor Csenger ellen A labdarúgó NB II vasárnapi fordulójában idegenben feledtet­te elmúlt vasárnapi hazai vere­ségét az NYVSSC. A listavezető együttes ezúttal Debrecenből, a DMTE-től hozta el a két bajno­ki pontot. A Kisvárdai SE hazai környezetben döntetlent ért el az Ózdi Kohász ellen. A Keleti csoport nagy meglepetése Mis­kolcon született, a Papp József SE „kiütötte” a Kazincbarcikát. Eredmények: NYVSSC— DMTE 2:0 (0:0) Debrecen, 4000 néző, v.: Győri. NYVSSC: Buús — Kiss A., Szekrényes, Ambrusz, Cséke, Kozma, Moldván, Kléninger, Pó­lyák, Kiss M., Czeczeli. Edző: Temesvári Miklós. DMTE: Magyar G. — Dinya, Bőzsöny, Újvári, Király, Badi, Tőzsér, Vékony, Magyar A. (Du- rucskó), Szabó (Lakatos), Bodo- nyi. Edző: dr. Puskás Lajos. Igazi rangadóhangulat fogadta a pályára lépő csapatokat. A 2. percben a DMTE kapuja előtt adódott az első gólhelyzet, de Czeczeli mellé fejelt. Az ezt kö­vető félórában nem történt em­lítésre méltó esemény. Mindkét csapat szoros emberfogással ját­szott, jobbára mezőnyjáték fojyt a pályán, a kapuk egyik oldalon sem kerülte»: veszélybe. A 30. percben Kléninger 25 méterről kapásból nagy lövést eresztett meg, Magyar G. azonban szé­pen hárított. A 42. percben Cze­czeli bal oldali beadása az ötö­sön álló Kiss M. lába előtt csú­szott el, így oda lett a kínálko­zó lehetőség. A 44. percben Új­vári veszélyeztetett, lövését Buús látványosan védte. Szünet után élénkebb lett a játék. A 48. percben Moldván ki­ugrott két védő közül, de a ki­futó Magyar G. mentett. A másik oldalon az 50. percben előbb Ba­di, majd Bodonyi előtt adódott gólszerzési alkalom, de Buús há­rított. Nagyobb sebességre kap­csolt az NYVSSC, egyre-másra vezette a támadásokat. Az 55. percben Kléninger, az 58.-ban Moldván lövését tornászta ki Ma­gyar G. A 63. percben megszerezte a vezetést az NYVSSC. Pólyák, Kiss M. volt a labda útja, a középcsatár villámgyorsan kiug­rott a hazai védők közül és a ki­futó Magyar G. mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. A 66. percben Pólyák 40 méteres nagy szóló után célozta meg a debre­ceni kaput, de Magyar G. a he­lyén volt. A 68. percben Czecze­li, majd a 70.-ben Moldván lövé­sét ütötte ki a hazai kapus. A 80. percben Kiss A. indította a jobb oldalon Czeczelit. A bal­szélső az alapvonalról beadott, a labdát a kapussal felugró Dinya kézzel ütötte el Szekrényes elől, ll-es. A büntetőt Czeczeli nagy erővel lőtte a jobb sarokba, 2:0. A 90. percben a találkozó leg­szebb támadását láthatták a né­zők. Moldván jó labdát adott Czeczelinek, aki lefutott két ha­zai védőt, az alapvonalról pon­tosan ívelt középre, de Pólyák 12 méterről küldött kapáslövése centiméterekkel mellé került. Az első játékrész szinvonala el­maradt a várakozástól. A II. fél­idő első negyedórájában több esemény történt, mint az azt megelőző 45 percben együttvéve. Szünet után feljavult a nyíregy­háziak középpályás sora, a csa­tárok is többet mozogtak, gyak­ran zavarba hozták a DMTE vé­dőit. Az NYVSSC labdarúgói a II. félidei lendületes játékukkal, megérdemelten jutottak a két két pont birtokába. Jók: Pólyák, Buús, Cséke, Kozma, Moldván, illetve Magyar G. és Tőzsér. Pauwlik György Ó. Kohász—KSE 2:2 (2:2) teres lövése a kapufáról pattant ki. Egy perc múlva Tóth I. 14 méteres lövését hárította a ka­pufa. A 9. percben gyors ellen- támadást követően Konyha pon­tos labdát adott Bácskái I-nek, aki kitört és 14 méterről a jobb sarokba lőtt, 1:0. A 29. percben Gulyás fejese került a kapufára. A 36. percben Gulyás jobbról ívelt be egy szögletet, s az egyedül hagyott Fükő II. a léc alá fejelt, 2:0. Nem adta fel a kisvárdai csa­pat. Támadást, támadás után ve­zetett és a 38. percben szépített is. Szűcs ívelte kapu elé a lab­dát és a jól érkező Tóth I. 8 mé­terről a jobb felső sarokba fe­jelt, 2:1. Két perc múlva a jól játszó Tóth I. került helyzetbe, lövése azonban a kapufáról ki­pattant. A 45. percben Nagy G. szögletét Fekete rosszul fogta meg, a labda a hálóba perdült, 2:2. Szünet után is izgalmas volt a játék. A 57. percben kétszer mentett nehéz helyzetben a ha­zai védelem. Az 59. percben Tóth beadását Konyha nagy helyzet­ből fejelte fölé. A 69. percben Szilágyi szerezhetett volna gólt, de mellé lőtte a labdát. A 82. percben Tóth I. hagyott ki nagy gólszerzési alkalmat. A 87. perc­ben Stanev lövése a kapufát érintve került fölé. Mindkét csapat támadó szelem­ben játszott, így eseményekben gazdag, izgalmas 90 percet lát­hattak a nézők. A hazai együttes nagy becsvággyal küzdött, 0:2 után is volt ereje az egyenlítés­re, melyért dicséretet érdemel­nek. Szünet után a kisvárdaiak- nak volt több helyzetük, de ma­radt az egyébként igazságosnak mondható döntetlen. Jók: Biró, Konyha, Fükő II., illetve Kovács, Kubik, Tóth I., Baksa. Terebessy Attila A Ke.éti csoport további ered­ményei : Szolnoki MTE—Szabó Lajos SE 2:0, Papp József SE— Kazincbarcika 4:0, Eger—Békés­csabai TASK 2:1, Leninváros— Gyöngyös 5:0, Borsodi Bányász- Szolnoki MÁV 1 :l, Hódmezővásár­hely—Miskolci VSC 2:0, Lehel SC —Szarvas 0:1, Gyula—Debreceni VSC 0:3. A bajnokság állása: 1. Nyiregyh. 13 10 1 2 22- 5 21 2. Debr. VSC 13 10 1 2 24- 8 21 3. Szóin. MTE 13 9 2 2 28-17 20 4. Kazincb. 13 8 2 3 34-14 18 5. Eger 13 7 3 3 24-13 17 6. Papp SE 13 6 4 3 27-13 16 7. Ózd 13 6 4 3 17-12 16 8. Hódm. MSE 13 6 4 3 25-22 16 9. BTASK 13 7 1 5 19-23 15 10. Debr. MTE 13 4 6 3 21-17 14 11. Leninv. 13 6 1 6 18-18 13 12. Szarvas 13 5 3 5 16-16 13 13. Lehel SC 13 3 4 6 13-16 10 14. MVSC 13 3 3 7 14-21 9 15. Gyöngyös 13 3 3 7 10-21 9 16. Gyula 13 3 3 7 10-30 9 17. Szabó SE 13 3 2 8 11-16 8 18. Szóin. MÁV. 13 1 5 7 13-25 7 19. Borsodi B. 13 1 2 10 7-26 4 20. Kisvárda 13 — 4 9 8-28 4 Nyírbátor rangadót nyert A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jának mérkőzései közül a Nyír­bátor—Záhony rangadó emelke­dett ki. Az összecsapás hatalmas küzdelem után, hazai sikerrel ért véget. Az egyetlen meglepe­tést a kótajiak okozták, elvitték az egyik pontot Tiszavasváriból. A listavezető Asztalos SE gólzá­porral nyert és most már öt pont az előnye. Eredmények: Asztalos SE—Csenger 9:0 (4:0). Nyírtelek 100 néző, v.: Dávid. A két csapat közötti tudásbeli kü­lönbséget az eredmény hűen tük­rözi. Az ASE nagyobb arányban is nyerhetett volna. Gólszerzők: Tóth E. 3, Magyar 2, Resán, Ko­vács I., Kovács II. és Csintalan. Jók: Dóka, Muri, Magyar, Tóth E„ illetve a vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. Mátészalka—Nagykálló 3:1 (2:0). Mátészalka, 250 néző, v.: Kesz­tyű. Jó iramú mérkőzésen a ha­zaiak tucatnyi gólhelyzetet ki. hagytak. Gólszerzők: Virovecz 3, illetve Csordás. Jók: Kiss. Mar- gitics. Virovecz, illetve Pere, Má- lik, Csordás. Nyírbátor—Záhony 3:2 (3:2). Nyírbátor. 150 néző. v.: Pataki. Az első játékrészben Változatos, jő iramú, izgalmas mérkőzést ví­vott a két csapat. A II. félidőben a hazaiak nagy fölénybe kerül­tek, de gyenge csatári átékuk miatt az újabb gólok elmarad­tak. A sportszerű összecsapáson a bátoriak megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet. Gól­szerzők: Varga 2. Mester, illetve Gyüre és Szántó. Jók: Benkei, Dévai, illetve Gyüre és Szántó. Fehérgyarmat—Tyúkod 1:1 (0:0). Tyúkod, 200 néző. v.: Víg. A hazaiak a 87. percben egyen­lítettek. Az eredmény a tyuko- diakra nézve hízelgő. Gólszer­zők: Simon, illetve Szigeti. Jók: Tóth B.. Ponczók, Bíró, Szűcs, illetve Pinczés és Varga Cs. Tuzsér—Tiszalök 4:0 (3:0). Tu­zsér. 200 néző, v.: Maróthy. Ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek a hazaiak. Gólszer­zők: Kovács 2. Varga. Molnár. Jók: Gazdag, Révész B., Molnár, Varga, illetve Fazekas. A megyei I. osztály további eredményei: Tiszavasvári—Kótai 0:0, Balkány—Rakamaz 3:1. Nyh. SZÁÉV-MEZÖGÉP—Nagyhalász 1:1. (Ezekről a mérkőzésekről sajnos tudósítást nem kaptunk!) A bajnokság állása: 1. Asztalos SE 12 10 — 2 40-13 20 2. T.-vasvári 12 7 1 4 24-16 15 3. Záhony 12 7 1 4 20-12 15 4. Nyírbátor 12 7 1 4 23-17 15 5. Nagyhalász 12 6 3 3 13- 7 15 6. M.-szalka 12 5 4 3 15-11 14 7. SZAÉV.-M. 12 5 3 4 14-16 13 8. F.-gyarm. 12 3 6 3 12-12 12 9. Tuzsér 12 4 3 5 20-19 11 10. Tyúkod 12 3 5 4 17-20 11 11. Balkány 12 3 4 5 18-26 10 12. Nagykálló 12 3 3 6 16-20 9 13. Rakamaz 12 4 1 7 13-17 9 14. Kótaj 12 2 5 5 13-16 9 15. Tiszalök 12 3 3 6 10-18 9 16. Csenger 12 1 3 8 8-36 5 Hodász r es Kisléta kikapott A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jában az Ujfehértó nagy megle­petésre legyőzte Hodászt, Jánk- majtis pedig Kislétát. A többi mérkőzés a várt. eredményt hoz­ta. Eredmények. Nyh. Volán- Dózsa—NYVSSC II. 1:8. Ibrány— KSE II. 6:3, Ujfehértó—Hodász 1:0, Vásárosnamény—Nagyecsed 2:1, Nyírtass—Baktalórántháza 1:0, GávavencseUő—Mándok 0:0. Nyírmada—Ajak 2:1, Jánkmajtis —Kisléta 2:1. A Kemecse—Nagy- varsány találkozó elmaradt, mert az utóbbi nem jelent meg! A bajnokság állása: 1. Volán-D. 11 7 2 2 27-11 16 2. Mándok 10 5 4 1 14- 5 14 3. V.-namény 10 6 1 3 20-11 13 4. Hodász 11 5 2 4 20-14 12 5. Nyírtass 11 5 2 4 18-19 12 6. Jánkm.* 12 4 5 3 16-22 12 7. Kisléta 10 5 1 4 17-14 11 8. Ajak 10 5 1 4 18-17 11 9. Ibrány 10 5 — 5 22-13 10 10. Gávav. 11 3 4 4 7-11 10 11. Nyírmada 11 4 2 5 9-13 10 12. Bl.-háza 10 4 1 5 15-17 9 13. Nagyecsed 11 2 5 4 13-17 9 14. Ujfehértó 10 4 1 5 11-16 9 15. Kemecse 11 1 3 7 9-23 5 16. Nagyvars. 9 2 — 7 12-25 4 NYVSSC II. 12 10 — 2 55-15 20 KSE II. 12 4 3 5 22-26 11 A táblázat összeállításánál az elmaradt Kemecse—Nagyvar. sány mérkőzés végeredményét nem vettük figyelembe! Közlemény: a megyei labdarú­gó-szövetség értesíti a megyei I. és II. osztályú sportegyesülete­ket, hogy a következő forduló mérkőzéseit november 6-án, hét­főn kötelesek lejátszani az érde­kelt csapatok. A november 7-í ünnepek miatt ugyanis a hét vé­gi pihenőnap ezúttal 6-án lesz. Marseille megismétlődött Szalonikiben Búcsú a továbbjutástól Görögország—Magyarország 4:1! Üjabb csúfos vere­séget szenvedett a ma­gyar labdarúgó-válo­gatott. Ezúttal a görö­gök adtak leckét a mieinknek és búcsúz­tatták el őket az EB- csoportelsőség lehető­ségétől. Szalonikiben tehát Marseille megis­métlődött ... A két csapat a bolgár Du­ciin vezetésével az alábbi ösz- szeállításban játszott vasár­nap Szalonikiben: Görögország: Konsztan­tinou — Kirasztasz, Ravou- szisz, Firosz, Joszifidisz, Ni- kolaudisz, Delikarisz, (Da- manakisz), Koudasz, Ardi- zoglou, Gallakosz, Mavrosz. Magyarország: Katzirz — Martos, Kocsis, Kereki, Lu­kács, Pál, Tatár, Pintér, Zombori, Szokolai (Kovács), Váradi. Víztócsákkal borított pá­lyán kezdtek az együttesek. Az első helyzetet Váradi hagyta ki, a 6. percben Pin­tér átadását az oldalhálóba lőtte. Enyhe fölényben ját­szott a magyar csapat, de az összjátékba nagyon sok hiba csúszott. A görög ellentáma­dások mindig veszélyesek voltak, a mieink védelme feltűnően sokat bizonytalan­kodott. Az utolsó negyedórá­ban Zombori, majd Pintér hibázott kecsegtető helyzet­ben. Szünet után a hazaiak nyo­masztó fölénybe kerültek és az 59. percben megkezdődött a gólgyártás. Ardizoglou fe­jese kipattant Katzirzról és az érkező Gallakosz közelről a hálóba lőtt, 1:0. A 68. perc­ben Ardizoglou elment Ko­csis mellett, kapura lőtt, Katzirzról a labda a háló fe­lé gurult, Gallakosz utolérte és a hálóba vágta, 2:0. A 72. percben Gallakosz beadásá­ra Katzirz rosszul mozdult, a labda Ardizogluhoz került, aki a kapu bal oldalába lőtt, 3:0. A 89. percben Nikolau- disz beadását Mavrosz Kat­zirz mellett a kapu közepébe helyezte, 4:0. A 91. percben Váradi 22 méteres szabadrú­gása a sorfal mellett került a görög kapuba, 4:1. Az történt, amire számíta­ni lehetett... Az első félidőt még bírta erővel a magyar gárda, de szünet után már alárendelt helyzetbe kerültek Pintérék. A tervszerűségnek még csak a nyomait sem le­hetett felfedezni a mieink játékában! A védelem kár­tyavárként omlott össze, a középpályások — négyen voltak — teljesen „eltűntek”, a csatárok pedig közelről szemlélték társaik „vergődé­sét”. A görögök akár na­gyobb arányban is győzhet­tek volna, hiszen a négy gól mellett, négy lesgólt is lőt­tek, valamint számos hely­zetet elügyetlenkedtek. A magyar csapatban szó­hoz jutott játékosok tudása messze, messze elmarad a nemzetközi követelmények­től. S ezt tudnia kellett Ko­vács Ferenc -szövetségi kapi­tánynak is. Katzirz, a kapus képtelen arra, hogy megfog­ja (!) a labdát. Ezt már a szovjetek elleni találkozón is bebizonyította, messze kipat­tantak róla a lövések, s csak Blohinék ügyetlenségén mú­lott, hogy nem rúgtak egy ötöst. Martos klubcsapatá­ban, az FTC-ben az utóbbi időben a középpályán ját­szik ... A Kocsis—Kereki kettős számos alkalommal — így a VB-n is — megmutatta már, nem valók a válogatott­ba. Lukács az NB I-es baj­noki mérkőzéseken sem ké­pes közepesnél jobb balhát- védjátékra. Pál és Pintér nagy munkabírású ugyan, de irányítani, támadást indíta­ni, a labdákat megjátszani nem nagyon tudják. Ráadá­sul az utóbbi időben alapo­san visszaesett a formájuk. Zombori a Vasasban egy hó­napja nem kap helyet, gyen­ge játéka miatt! Tatár még nem rendelkezik a váloga­tott játékosokra jellemző ki­vételes képességekkel. Nem sok jót lehet elmondani Vá­radi és Kovács I. ősszel nyújtott „teljesítményéről” sem. Ilyen előzmények után törvényszerű volt a szaloni- ki súlyos vereség! Smith legyőzte Taróczyt Az egyesült államokbeli Stan Smith és a magyar Ta- róczy Balázs vívta a Bécs- ben megrendezett Grand Prix teniszverseny döntőjét. A lelátókon helyet foglaló tízezer néző nagyon jó mér­kőzést látott. Az első játsz­mát Taróczy nagyszerűen kezdte és 4:0, majd 5:2 után 6:4-re győzött. A második játszmában feljött az ameri­kai és 7:6-ra nyert. A követ­kező menet is ugyanilyen arányú Smith-győzelemmel végződött. A negyedik játsz­mában az amerikai teniszező 6:3 arányban bizonyult jobb­nak és első helyen végzett. Sakkolimpia Buenos Airesben a sakk- Timmant győzte le, míg Sax olimpián mindkét magyar ugyancsak világossal Don- csapat újabb mérkőzést ját- nert. A magyar női csapat az szott. A férfiak Hollandiával NSZK-val játszott és a mér- j találkoztak és 3:1 arányban kőzés l:l-re áll, egy játszma győztek. Portisch világossal függőben maradt. Kisvárda, 500 néző, v.: Korok­nál. özd: Fekete — Pribék, Biró, Túrái, Fükő II., Konyha, Gu­lyás, Bácskái II., Bácskái I„ Sta­nev, Tóth. Edző: Frenkó László. KSE: Kocsis — Takács, Baksa, Gólyán, Szűcs. Szilágyi, Kovács, Komáromi, Nagy (Szeregnyi), Tóth I„ Kubik. Edző: Baksa Gyula. Nagy elánnal kezdett a hazai gárda. A 2. percben Tóth I. ke­rült gólhelyzetbe, de az utolsó pillanatban Biró felszabadított előle. A 7. percben Kubik 20 mé­Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hirlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 20 forint Kéziratokat nem őrzünk.meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: .láger Zoltán INDEXSZÁM: 25 05» HU iSSN 9133—2058 LABDARÚGÓ NB II: y Kaiét IRagyarország