Kelet-Magyarország, 1978. április (35. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-16 / 89. szám

16 KELET-MAGYARORSZÄG 1978. április 16. A RÉGI HIBA Csak egy félidő... Magyarország—Csehszlovákia 2:1 (2:0) Szombaton délután a Nép­stadionban. Csehszlovákia el. len játszotta utolsó hazai mérkőzését, az argentinjai vi­lágbajnokságra készülő ma­gyar labdarúgó-válogatott. A csapatok — 30 ezer néző előtt — az alábbi összeállitásban léptek pályára: Magyarország: Gújdár — Török (Martos), Kocsis, Ke- reki, Tóth J.. Nyilasi. Pintér, Zombori, Fazekas (Halász), Törőcsik, Váradi (Nagy L.) Csehszlovákia: Netolicka — Dobiás, Barmos. Fiala (Sa- mek). Gogh, Milsky, Panenka (Masny). Jarusek, Kroupa, Janecka (Kozák). Nehoda. Vezette: Makszimovics (Ju. goszlávia). Jól kezdett a magyar csa­pat. A 3. percben Törőcsiket felvágták a 16-os oldalvona­lánál. A beívelt szabadrúgást Netolicka Nyilasi elé ütötte, aki a hálóba lőtt, 1:0. A 6. percben Törőcsik beadását Kereki hat méterről a felső kapufára fejelte. Továbbra is a magyarok irányítottak, a csehszlovákok alig vezettek néhány támadást. A 18. perc­ben a kitűnően cselező Törő­csik ismét faképnél hagyta védőjét, jobb oldalról nagy­szerűen adott be. Kereki azonban nagy helyzetből mel­lé fejelte a labdát. A 28. percben Váradi futott el a bal oldalon, középre ad­ta a labdát. Pintér ügyesen átlépte, s a jókor érkező Nyi. Iasi a léc alá lőtt. 2:0. A 39. percben Nyilasi gólhelyzetben kivárt. így a védők mentet­tek. Szünet után a mieink pasz- szív játéka „felhozta” a ven­dégeket. Az 51. percben Ne­hoda lövését védte Gújdár, majd Kozák és Bilsky hagyott ki nagy helyzetet. Az 57. percben Törőcsik ragyogó cse­lekkel tört kapura, lövés he­lyett azonban a lesen álló Fazekashoz adta a labdát... Sorozatos csehszlovák táma­dások után a 65. percben Kroupa kapott keresztlabdát, kicselezte Kocsist és nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 2:1. Két perc múlva Kroupa lőtt mellé, majd Masny fölé. Kapkodott a magyar védelem, szerencsére a vendégek ezt nem tudták kihasználni. A 89. percben Törőcsik szabadrúgá­sát Netolicka nagy bravúrral ütötte szögletre a léc alól. Az első félidőben jól ját­szott a magyar csapat és megérdemelt két gólos előnyt szerzett. Szünet után azonban az addig sok támadást vezető Nyilasi. Pintér. Törőcsik és Kereki visszaesett, így a ven­dégek kerültek fölénybe. A mieink védelmére nagy mun­ka hárult, majdnem egyenlí­tettek a csehszlovákok. Be­bizonyosodott: továbbra is csak egy félidős a válogatott. MA A LABDARÚGÓ NB lll-BAN: Kettős hazai mérkőzés 6:10-RŐL — DÖNTŐ FÖLÉNNYEL Remek csatában győztek mmM Hl jr # ■ f okolvivomk Nilcolics: „Vasárnap este revánsot veszünk...!" Pénteken este, a Magyarország —Jugoszlávia utánpótlás-váloga­tott ökölvívó-viadalra zsúfolásig megtelt a nyíregyházi stadion játékcsamokának lelátója. A két nemzet himnuszának elhangzása után, a szorítóban felsorakozott csapatokat Szilágyi József, a me­gyei testnevelési és sporthivatal elnöke köszöntötte. Az ünnepé­lyes megnyitót követően az NYVSSC serdülő öklözői tartot­tak bemutatót, majd megkezdő­dött a válogatottak találkozója. Számolás — kétszer A papírsúlyúak összecsapásán Mernyei Tibor nagy fölényt har­colt ki Bantics Milán ellen. A jugoszláv fiúra a második me­netben rászámoltak, sőt a har­madikban is megroggyant, s az újabb rászámolás után döntő fö­lénnyel nyert Mernyei, 2:0 Ma­gyarország javára. A légsúlyban Botos Tibor bizonytalanul kez­dett, Így ellenfele Ziatkovics Mile többször tisztán megütötte. A második menetben „feltámadt” a magyar öklöző, de a következő három perc ismét Zlatkovicsé volt. A bírók azonban másképp látták, Botos pontozásos győzel­mét hirdették ki, 4:0. (Kiegyenlített küzdelemben, Botos volt az aktívabb és ütés- kombinációiért több pontot ka­pott” — foglalta össze a látot­takat Szántó József, az NYVS6C vezető edzője, aki ezúttal a vá­logatott versenyzők felkészítésé­nél segédkezett.) A harmatsúlyban az „est mér­kőzését” láthatta a szép számú közönség. Kalányos Sándor és Zsifvkovics Milivoje látványosan öklözött! A magyar versenyző az első két menetben valamivel har­cosabb volt, végig irányított. Az­tán a harmadik menetben az óriási „iramban” kezdő Zsifvko­vics jobbegyenese után Kalá- nyosra rá kellett számolni. Né­hány másodperc múlva egy bal­horog után újra Kalányosra szá­molhattak, s döntő fölénnyel a vendégversenyző győzött, 4:2. (Kalányos: „Semmi nem volt....” (Pintér János, a Salgótarjáni TC vezető edzője: „A második rászámolásnát nagyon elkapta a jugoszláv fiú Kalányostl”) Danyi (balról) hiába küzdött, jobb volt Nikolics. Ma délután hazai pályán sze­repel a két NB III-as szabolcsi labdarúgócsapat. A Nyíregyházi Vasutas-Spartacus SC az utolsó helyezett Salgótarjáni Síküveg­gyári SE-t fogadja, míg a Kis- várdai SE a 12. Jászberényi Le­hel SC-t látja vedégül. Az elmúlt vasárnapi vereségek után, hét közben nem volt valami vidám a hangulat az NYVSSC és a KSE háza táján. A nyír­egyházi szakvezetők érthetően igyekeztek „lelkileg rendbehoz­ni” a csapatot. Ehhez jól jött a szerdai edzőmérkőzés, melynek 4:4 volt az eredménye az NB li­es Debreceni VSC ellen. — Az eddigi találkozókon lá­tottakból levontuk a megfelelő következtetést és igyekszünk megszüntetni a nagy „jövés-me­nést” a csapat összeállításában — mondta érdeklődésünkre Zi­lahi József, a labdarúgó-szak­osztály elnöke. A vezető edző tizennyolcas keretet — Kál- mánczhelyi, Mayer, Pilcsuk. Neumann, Kléninger, Ambrusz, Teschmayer. Juhász. Kozma II.. Moldván, Kanyári, Bor, Borbély, VB-elözetes Végleges, hogy Franz Bec­kenbauer nem lesz ott az ar­gentínai világbajnokságon az NSZK csapatával. A labdarú­gó-szövetség vezetői telefonon beható tárgyalásokat folytat­tak Ahmed M. Ertegunnal, a New York-i Cosmos elnökével, aki kijelentette: nem tudják hosszú ideig nélkülözni Bec- kenbauert, hiszen ő a szurko­lók kedvence. Az otthon le­játszott mérkőzések 45 ezres nézőseregének fő kívánsága, hogy mindig láthassa Franz császárt ___Az NSZK Labda­rúgó Szövetsége belenyugo­dott a megváltoztathatatlanba és mint azt Wilfried Ger­hardt, a szövetség szóvivője kijelentette, Beckenbauer már nem lesz benne abban a négy. venes keretben, amelyet Hel­mut Schön szövetségi kapi­tány hétfőn hoz nyilvános­ságra. ★ Kubala László spanyol szö­vetségi kapitány kijelölte negyvenes világbajnoki kere­tét. A Real Madridból és a Barcelonából hat-hat játékost vett számításba, az Espanol- ból, a Betisből és az Atleti- ci Bilbaoból ötöt-ötöt, a Real Sociedadból négyet. Három játékosra tart igényt az At- letico Madridból, kettőre-ket- tőre a Valenciából és a Gi- jonból, egyre-egyre a Zarago- zéból és a Rayo Vallecano- bóL Kiss, Cséke, Szekrényes, Buzsik és Farkas II. — jelölt ki, ők ját­szanak a hátralévő találkozó­kon. A névsorból kimaradottak csak igen jó és egyenletes for­mával kerülhetnek az „egy” ke­retébe. Az is biztos, hogy a hátralévő mérkőzéseken Klé­ninger lesz a „sepregető”, Koz­ma II. a középpályán, Kiss pe­dig a csatársor közepén kap he­lyet. A várható mai összeállításról Gerliczki János vezető edző el­mondta, hogy 15 játékos — Kálmánczhelyi, Pilcsuk, Neu­mann. Kléninger, Teschmayer. Ambrusz, Juhász, Kozma II., Moldván, Kanyári, Bor, Bor­bély, Kiss, Cséke és Szekrényes — közül kerül ki a kezdő 11. Buzsik és Farkas II. jelenleg sé­rüléssel bajlódik. Gáspár április 14-én befeküdt a Budapesti Sportkórházba. Játékára csak ősszel számíthatnak. — Jó játékkal szeretnénk fe­ledtetni az elmúlt vasárnapi ha­zai vereséget, — folytatta Zilahi József. Kérjük a szurkolókat, tartsanak ki a csapat mellett és sportszerű buzdítással segítse­nek kikerülni a csapatnak a hullámvölgyből. A kisvárdaiak sorsa a szegedi vereséggel szinte megpecsételő­dött. most már aligha kerülhet­nek az első tíz közé. Sőt nem érezhetik biztonságban az osz- tályozót sem, hiszen csak hat pont az előnyük az utolsó sal­gótarjániakkal szemben. Az NB II-be jutásért kiírt osztályozóra való kerülésért pontokat kell még szerezniük! Ma nehéz találkozó vár a KSE- re, hiszen az ellenfél az első tíz közé kerülésért harcol és győ­zelmi reményekkel érkezik Kis- várdára. Az esetleges győzele­mért, vagy a pontszerzésért, lel­kesebben és főleg fegyelmezet­tebben kell játszaniuk a hazaiak­nak. A Lehel SC elleni csapatot az alábbi keretből állítja össze a vezető edző: Nagy Cs., Kocsis Veigli, Kulcsár, Komáromi, Gó­lyán, Szeregnyi, Lakatos, Tóth J„ Tóth B„ Majsai, Gyüre, Daj­ka, Boros, Nagy G., Szűcs és Kósa. Dl i/íregifháza Atlétika: középiskolások futó­bajnoksága a stadionban, 10,00 órakor. Kézilabda NB II: Ny. Volán- Dózsa—Magyar Kábel, női mér­kőzés a stadionban, 10,00 órakor. Kosárlabda NB II: Ny. Tanár­képző Főiskola—Szegedi VSE, női mérkőzés a főiskola sportcsar­nokában. 9.30 órakor. Ütána 11,00 órától férfimérkőzés: Ny. Tanárképző Főiskola—Hódmező­vásárhely. ökölvívás: Magyarország—Ju­goszlávia, utánpótlás-válogatott mérkőzés a stadion játékcsar­nokában, 18,00 órától. Röplabda NB II: Ny. Mezőgaz­dasági Főiskola—MEAFC, férfi­mérkőzés a főiskola tornatermé­ben, 10,00 órától. Sakk, OB II: Asztalos SE—Deb­receni Spartacus, férfi csapatbaj­noki mérkőzés a Fegyveres Erők Klubjában, 9,00 órától. Salakmotor: Magyarország— NDK, válogatott viadal a Zalka Mai műsora Máté utcai motorstadionban, 15.00 órától. Tenisz: Nemzetközi csapatver­seny döntői a stadionban, 8,30 órától. Természetjárás: Edzett ifjúsá­gért akadályverseny a sóstói er­dőben. Gyülekezés és nevezés az erdei tornapályán, 9,00 órakor. Teke NB III: Ny. Taurus SE— Szolnoki MTE, férfi csapatbajno­ki mérkőzés a stadion automata csarnokában, 10,30 órától. Labdarúgás NB III: (kezdési idő 16,00 óra): Ny. Vasutas­Spartacus SC—Salgótarjáni Sík­üveggyár, stadion, v.: Tolnai. Megyei I. osztály (kezdési idő 16.00 óra): Ny. SZABV-MEZOGEP SE—Fehérgyarmat, bujtosi pálya, v.: Szilágyi (Jármi, Várady). Megyei II. osztály (kezdési idő 16.00 óra): Kemecse—Hodász, a vasutas pályán, v.: Navraczki (Mező. Benya). NB-és ifjúsági és tartalékbajno­ki mérkőzés: NYVSSC—Békéscsa­bai TASK, stadion, 12.00 és 14.00 órakor, v.: Virág (Poór). Elhúztak a jugoszlávok A pehelysúlyúak összecsapásán egyenlítettek a vendégek! Leho- tai István ellen Mitics Mecsr jó harmadik menettel nyert, 4:4. Nem volt jobb a következő ta­lálkozó sem. A könnyűsúlyú Márton József és Csesztár Mili- boj eléggé tartózkodóan bokszolt. Az utolsó percekben egy adok- kapok után Csesztárra rászámol­tak, s ezzel győzött a magyar ökölvívó, 6:4. A kisváltósúlyban Molnár Ala­jos és Petkovics Miodrog össze­csapásán az első két menetben alig történt említésre méltó ese­mény. Mindkét öklöző többször fogta ellenfelét. Aztán Molnár „ment előre”, de Petkovics job­bal és ballal több tiszta ütést „osztott”. A bírók is őt látták jobbnak, 6:6. Váltósúlyban Danyi Dezsőnek csak „felvillanásai” voltak a jobb Nikolics Drágán ellen. Egy­hangú pontozással Nikolics nyert és ezzel vezetést szerzett csapa­tának, 6:8, A következő találko­zón Kocska Ferencet Szpasics egyszerűen „lelépte”! Az első me­net második percében már má­sodszor számoltak Kocskára. így döntő fölényt hirdettek a bírók, 6:10. Fergeteges hajrá Ekkor úgy tűnt, hogy „elment a mérkőzés”! A közönség ferge­teges biztatása közepette azonban Hogál István az 50. másodperc­ben padlóra küldte a középsúlyú A magasban Mernyei keze, döntő fölénnyel győzött Ban­tics ellen. || Kelet­i Magyarország AZ MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846. Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: 4401 Nyíregyháza, PL: 47 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza. Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Pí.: 25 Felelős kiadó: Mádi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél. Előfizetési dij egy hónapra 20 forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058 Bajics Braniszlávot. Hatvan má­sodperc múlva újra megroggyant Bajics, s vége lett a találkozó­nak, 8:10. (Bajics: „Rosszul védekeztem. Másodszor rettenetesen eltalált a magyar fiú . . .”) Félnehézsúlyban sem kísérte több szerencse a vendégeket. Becsey Károly az első menetben szép bal- és jobbegyenest osz­tott ki Pálinkás Sándornak. Az­tán néhány másodperc után óri­ási jobbcsapott következett, és Pálinkást kiszámolták! Becsey kiütéssel győzött és egyenlített, 10:10. (Pálinkás: „Becsey villámgyor­san „szurkált”, miközben kettős fedezékbe „vonult”. Szinte nem tudtam megütni...”) Következett a mindent eldön­tő, nehézsúlyúak mérkőzése. És megismétlődött az előző össze­csapás! Alvics Gyula kivárta míg ellenfele Sztomenkovics Drágán szabadon hagyja gyom­rát és óriási erővel, a 45. másod­percben kiütötte! 12:10 Magyar- ország javára. (Alvics: „Taktikám egyszerű volt, várnom kellett egy kedvező pillanatra. Ballal szurkáltam, egy jobbegyenessel pedig gyil­kos erővel ütöttem testre!” Az utánpótlás-válogatott mér­kőzés után néhány szakembert kértünk meg a látottak értékelé­sére. íme a vélemények: Záhorszky László, a magyar csapat vezető edzője: „A nehe­zebb súlycsoportokban kitűnő teljesítményt nyújtó öklözőink- nek köszönhetjük a győzelmet. Egy nagyon képzett versenyzők­ből álló csapat ellen nyertünk, s ez alaposan növeli a győzelem értékét. A mieink közül Alvics Gyula tetszett, aki higgadtan, okosan bokszolt. A látottak biz­tatóak a junior Európa-bajnok- ság előtt.” Fekete Pál, a Magyar ökölví­vó Szövetség szakfelügyelője: „Ez a mérkőzés jól szolgálta az EB-re történő felkészülést, hiszen láthattuk, ki mire képes, mi a hibája, hol kell javítani, összes­ségében megérdemeltük a győ­zelmet.” Vlaszta Nikolics, a Jugoszláv ökölvívó Szövetség titkárságá­nak tagja: „ökölvívóinkon lát­szott az, hogy fáradtak. Számos tétmérkőzésen vettek részt az utóbbi időben. S ráadásul 700 ki­lométeres utazás után léptek szo- rítóba. A magyar győzelem azon­ban teljesen megérdemelt. Va­sárnap este revánsot veszünk! Visszavágunk a vereségért!” A ma esti találkozón szabolcsi ökölvívók is szorítóba lépnek a magyar válogatott színeiben. A Kisvárdai SE-ből Pintye Csaba, a Nyíregyházi Vasutas-Spartacus SC-böl pedig Váradi János, Nagy József és Paál István mutatko­zik be a címeres mezben — ha­zai közönség előtt. Bízunk helyt­állásukban! Szöveg: Bagoly Dániel Fotó: Mikita Viktor