Kelet-Magyarország, 1974. december (34. évfolyam, 281-304. szám)

1974-12-03 / 282. szám

T971 december S. KELET-MAOYARORSZÄCi Egyetlen pont négy mérkőzésen B labdarúgó NB Eli Északkeleti csoportjának őszi végeredménye Az elmúlt vasárnapon az NB III-as labdarúgó-bajnok­ság Északkeleti csoportjában is oefejeződött az idei év őszi idénye. Megyénk együttesei szá­mára sajnálatosan nem sike­rült valami jól az őszi bú­csúzás. Hiszen négy együtte­sünk közül egyedül a Kis- várdai SE szerezte meg az egyik pontot, hazai pályán. Az ugyancsak hazai pályán szereplő Záhonyi VSC vere­séget szenvedett, s szintén ki­kapott az egyaránt idegen­ben játszó Nyíregyházi Spar- tacus-Petőfi SC, valamint a Tuzséri MEDOSZ. Csapataink közül a nvíregvházi együttes a negyedik. Záhony és Kis- várda a tizenegyedik és a ti­zenkettedik. Tuzsér pedig a 19. helyen zárta az idényt. Eredmények: DEBRECENI MTE— KXSVARDAI SE 2 ÍZ (S:0) Kisvárda, 800 néző, vezet­te: Lénárt DMTE: Répánszkl — Csa­tó. Németh, Patai, Szabolcsi, Pál. Szolga, Mázsa, Lakatos, Kerekes, Szabó (Farkas). Ed­ző: Szentmarjay Tibor. KSE: Kovács B. (Molnár Z.) — Regöczi, Gáli (Kul­csár). KóTnáromi, Marci. Ko­vács M„ Szeregnvi, Turtóczkl, Bácskái. Dócs, Nagy G. Ed­ző: Oláh Tibor. A 6. percben Patai szöglet- rúgása után a kisvárdal ka­pus röviden ütötte ki a lab­dát, s Múzsa közelről a há­lóba küldte, 1:0. A vendégek a 31. percben növelték előnyüket, amikor Szabó beadását a hazai ka­pus kiejtette, s Mózsa ismét nem hibázott. fik utolsó előtti percben kapufát lőtt a vendégcsapat. Szünet után a kisvárdal gárda — ez dicséretére szól — nem adta fel. A kapuscse­re, meg a küzdeniakarás meg is változtatta a játék képét. A 60. percben egymás után két kapufát is lőtt a KSE Turtóczki és Komáromi jó­voltából. Majd a 78. perc­ben Szeregnyi 28 méterről bombagóllal szépített, 2:1. A 88. percben Dócs szép test­cselekkel csapta be a védő­ket, majd biztosan lőtt kö­zelről a hálóba, 2 :2. A vizes, csúszós talajon_ színvonalas és jó mérkőzést" vívott a két csapat. Bár már kétgólos volt a vendégek elő­nye, a szünet után nagy len­dülettel játszó hazai csapat győzelmet érdemelt volna. Jók: Répánszi, Csató, Szolga, Szabó, illetve szünet után az egész kisvárdai együttes. Terebessy Attila / RTJDABÄNYA— NYÍREGYHÁZI SPARTA- CUS-PETÖFI 3:0 (1:0) Rudabánya, 600 néző, ve­zette: Póczik. Rudabánya: Birkás —Tires, Somogyi, Völgyesi, Békéi, Kőthy, Bartha, Tóth, La- bancz, Karczagi, Sarkadi. Ed­ző: Olaj György. Nyíregyháza: Kálmánchelyi — Kemecsei, Kléningér, Szekrényes. Teschmajer, Ma- dalina. Kegye, Nagy, Kor- ponai (Sorbán). Kozma (Szó- rádl, Szojka. Edző: Demény Béla. A fagyos, salakos pályán envhe hóesésben játszott a két csapat. A 8. percben váratlan ve­zetést szerzett a hazai együt­tes. Völgyesi mintegy 25 méterről lőtt kapura, s a labda Kálmánchelvi feje fö­lött hullott a hálóba, 1:0. A 40 nercben 22 méterről köz­vetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a nvfregyházi csaoat ellen. Az egvik ruda- béuvai iátekno egvből a há­lóba vágta a labdát, A já- oiőbb sóit ítélt, de később visszavonta. A 41. percben Szojka sza- bájos gólt lőtt, de a partjelző kezezést intett be, s a gól érvénytelen Volt. A második félidő első ne­gyedórájában a nyíregyházi­ak kapuhoz szegezték a bá­nyászokat, de eredménytele­nül. A 65. percben viszont egy előrevágott labdát Tlrcs lőtt a kapuba, 2:0. A 80. percben Labancz a vendégek díszkísérete mellett futott el balszélen, s kisodródva a 16- os oldalvonaláról a rövid sa­rokba lőtt, 3:0. A mérkőzésen mezőnyben, s a találkozó egyes fázisai­ban jó teljesítményt nyújtott a nyíregyházi csapat. Vi­szont tény, hogy csatársora meddősége miatt, valamint súlyos védelmi hibák és gyenge kapustelj esítmény miatt kénytelen volt „sima” vesztesként elhagyni a pá lyát. Jók: Békéi, Rőthy, Kar­czagi, illetve: Kléningér, Teschmáyer, Madalinä. Lengváry József JÁSZBERÉNYI lehel— TUZSÉRI MEDOSZ 4:3 (2:2) Lehel SC: Vasas — Kar- kusz, Sárközi, Kátai, Kele­men, Hajdú, Sántha, Lukácsi, Gergely (Bugyi), Urbán, Bacher. Edző: Bíró Sándor. Tuzsér: Révész S. — Ré­vész Z., Tóth Á., Szűcs, Ka- zuska, Mártha, Tóth János, Révész D., Maczkó Gy„ Ré­vész B., Hegedűs. Csere: Tóth Á. helyett: Gyüre. Ed­ző: Birinyi József. A hazai együttes a 7. perc­ben Urbán révén fejesgóllal szerzett vezetést, de 4 perc­cel később Révész D. 25 mé­teres bombagóllal egyenlített, -4 21. -percben - Révé^ Bi lö­vése Maczkó elé pattant le, aki a hálóba lőtt, 1:2. Á 42. percben viszont a jászberé­nyi együttes egyenlített Lu­kácsi góljával, 2:2. A 47. percben Gergely lőtt közelről a hálóba, majd az 54. percben Szűcs megsértette a játékvezetőt, aki kiállítot­ta. Az ítéletet Maczkó tiszte­letlenül megtapsolta, s ő is a kiállítás sorsára jutott. A 70. percben Lukács lőtt újabb gólt, 4:2. A 82. percben Révész Bé­lát — jó cselekkel tört kapu­ra — a kapus szabálytalanul akasztotta. A 11-est Tóth Ár­pád a kapusba lőtte, de a kipattanó labdát Mártha kö­zelről értékesítette, 4:3. Az első félidőben jó iramú volt a játék, szünet után a 9 főre csökkent tuzséri csa­pat az eredmény tartására törekedett. Jók: Sánta, Bacher, Kele­men, illetve: Révész Béla, Mártha, Révész Sámuel. Rcvák László GYÖNGYÖSI SPARTACUS —ZÁHONYI VSC 2:1 (1:0) Záhony, 800 néző. vezette: Tóth B. öyőngyös: Kovács — Szon­da, Forgács, Ács, Réthy, Horváth, Adonyi, Gábor, Bá- gyi, Bányai, Sármány. Edző: Pallagi Róbert. Záhony: Hegedűs — Ráti, Jászfai, Szűcs, Kovács (Má­té); Dállos, Mező, Balázs, Erdei, Nagy, Szász. Edző: Somkereki György. Kitűnő iramú mérkőzésen, nagy küzdelemben a helyze­teit jobban kihasználó együt­tes nyert. Gólszerző: Adonyi (2), illetve: Erdei. Jók: Horváth, Bágyi, Ado­nyi, illetve: Erdei, Szűcs, Szász. A csoport további eredmé­nyei : Leninváros—Borsodi Bányász 0:1, Borsodi Volán— Nagybátony 1:2, Salgótarjáni Kohász—Hajdúböszörményi Bocskai 5:1, Kazincbarcikai Vegyész—Sátorai j aú jhelyi Spartacus 1:0, Miskolci VSC— Hajdú Vasas (Téglás) 4:1, Kistereiiyei Bányász—DEAC 4:1. Az NB III-as labdarúgó­bajnokság Északkeleti cso­portjának őszi végeredménye a következő: Kézilabda Kelél-Magvarország feremkupa: Mátészalka nyerte a DVSC ellent női rangadót 1. Gyöngyös 19 12 2. Nagvbátony 19 10 6 1 3?-18 26 3. Kazincb. 19 10 4 5 39-22. 24 4. Nyíregyháza 19 9 G 4 36-”1 24 5. DMTE 19 10 4 5 35-29 24 6. MVSC 19 9 5 5 39-26 23 7. Rudabánya 19 7 8 4 26-20 22 8. Leninváros 19 6 8 5 26-14 20 9. SKSE 19 8 4 7 39-32 20 10. Lehel SC 19 9 2 8 31-29 20 11. Záhony 19 9 2 8 35-33 20 12. Kisvárda 19 7 5 7 31-30 19 13. Hajdú * V. 19 fi 4 9 21-38 16 14. S.-újhely 19 6 3 10 13-26 15 15. Borsodi V. 19 4 7 8 Sl-r’S 15 36. Kisterenye 19 5 4 10 2G-36 14 17. Borsodi B. 19 4 6 9 20-24 1* 18. H. Bocskai 19 5 4 10 18-35 14 19. Tuzsér 19 4 4 11 24-37 12 20. DEAC 19 3 5 11 24-44 11 Kosárlabda kozéoisleolai kupa: Meglepetések nélküli nyitány Az elmúlt hét végén — szombaton és vasárnap — került sor az országos közép­iskolai kosárlabda kupa me­gyei selejtező találkozóinak első fordulójára. Az első for­dulót két csoportban —■ az Ä- csoportos találkozókat a Krú­dy Gimnáziumban, a B-cso­portos mérkőzéseket pedig a Nyíregyházi Pénzügyi Szak- középiskolában — bonyolí­tották le. Az első forduló „csodák” nélkül zajlott le. Egyetlen csapat sem okozott igazi meglepetést, az esélye­sebbek szerezték meg a győ­zelmeket. Eredmények: NŐI MÉRKŐZÉSEK A-csoport: Nagykállói Bu­dai Gimnázium—Nyíregyházi Vasvári Gimnázium 109:19 Nyíregyházi Krúdy Gimnázi­um—Nagykállói Korányi Gimnázium 46:43, Nagykállói Korányi Gimnázium—Nyír­egyházi Vasvári Gimnázium 45:23, Nagykállói Budai Gim­názium—Kisvárdai Besse nyei Gimnázium 81:34, Nyír­egyházi Krúdy Gimnázium-— Kisvárdai Bessenyei Gimná­zium 64:48. B-csoport: Nyíregyházi Köl­csey Gimnázium—Vásárosna- ményi 1L Rákóczi Ferenc Gimnázium 33 -44, Nyíregy­házi Pénzügyi Szakközépis­kola—Kisvárdai Császy Gim­názium 51:23, Üjfehértói Bajcsy Gimnázium—Nyír egyházi Kölcsey Gimnázium 71:21, Nyíregyházi Pénzügyi Szakközépiskola — Vásáros- naményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium 59:34, Üjfehértói Bajcsy Gimnázium—Kisvár­dai Bessenyei Gimnázium 47:30. FÉRFI MÉRKŐZÉSEK A-csoport: Nagykállói Ko­rányi Gimnázium—Nyíregy házi Kossuth Szakközépisko­la 62:37, Nyíregyházi Krúdy Gimnázium—Nagykállói Ko­rányi Gimnázium 75:38, Vá- sárosnaményi II. Rákóczi Fe­renc Gimnázium—Nyíregy­házi Kossuth Szakközépisko­la 73:50. B-csoport: Nyíregyházi ÉVISZ—Nyíregyházi Mező- gazdasági Szakközépiskola 116:44. Nyíregyházi Pénzügyi Szakközépiskola — Tiszavas- vári Váci Gimnázium 51:63 Tiszavasvári Váci Gimnázium —Nyíregyházi Mezőgazdasá gl Szakközépiskola 67:48. flantlef látván A Kelet-Magyarország ké- zilabda-teremkupa elmúlt heti fordulójában 14 mérkő­zést játszottak le. A női me­zőnyben a Mátészalka nem várt nagyarányú győzelmet ért el a DVSC ellen, míg a többi találkozón az esélyes csapatok biztosan szerezték meg a két pontot. A férfiak mezőnyében az első fordulóban jól szerepelt csapátoknak ezúttal nem ment a játék, így az Asztalos SE és Mátészalka is súlyos­nak mondható vereséget szenvedett. A vasárnap dél­előtti mérkőzéseken a küz­delem hevességében már durvább szabálytalanságok is előfordultak, így a máté­szalkai együttesből Tóth Z. az elfő félidőben végleg ki lett állítva, míg a hodás.d csapatból Sinka J. fejezte be idő előtt a játékot. NŐI MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI: A. CSOPORT: Mátészalkai MEDOSZ VM —Debreceni VSC 23:12 (8:6) vezette: Budavári, Temesi (mindkettő- Miskolcról). A szálkái együttes kezdett jobban, de az első félidő szo­ros eredménnyel zárult. Szü­net után jól bejöttek az át- lövések és nem várt biztos győzelem született az ez év­be.! NB I B-böl kiesett DVSC ellen. Gólszerzők: Tá­las 11, Balogh 9, Kovács, Földvári, Kónya 1—1, illet­ve: Gábor 5, Máthé 3, Szabó, Bottkáné 2—2. B. CSOPORT: Nyíregyházi Tanárképző Főiskola I.—Vásárosnaméftyi Vörös Meteor 29:8 (14:5), Ve­zette: Varga, Veres*. Áz igen jól játszó főiskolások nagy­arányú győzelme egy percig sem volt vitás, mivel Kiss K. -étlövései sorozatban találtak a kapuba. Gólszerzők: KisS -K. T5, Tóth M. 5, Rák 4, Alexa, Kobzos 2—2, Bcres- slyák 1, iiietve: Szőke E. 4, Juhász. Tóth, Szőke I., Gár­da 1—1. Debreceni Közúti Építők— Debreceni Kinizsi 15:9 (9:5), vezette: Vass, Bódi. Szünet után igen keménnyé vált já­tékban biztosan nyert a Közút. Gólszerzők: Sípos 5 Náricza, Nagy 3—3, Bagos, Eperjesi, Csépke, Tardiné 1— 1, illetve: Bordásné 3, Hor­váth, Vad 2—2, Rácz, Seres 1—1. Debrecen! Közúti Építők— Vásárosnaményi VM 31:11' (17:5), vezette: Albert, Zsu- rakovszky. Csak öt percig volt szeros az eredmény, utána a magasabb osztály­ban játszó csapat fölényesen nyert. Gólszerzők: Sípos rardiné 7—7, Náricza 6, Eperjesi 4, Nagy, Balogh 3—3. Csépke 1, illetve: Sző­ke E. 7, Szőke L 2, Tóth, Garda 1—1. Debreceni Kinizsi—Nyír­egyházi Spartacus-Petőfi 16:10 (8:5), vezette: Varga, Veress. Küzdelmes mérkőzé­sen csak a hajrában szerezte meg a győzelmet az NB Il-es csapat. Gólszerzők: Bordás­né. Rácz 6—6. Vad 2, Hor­váth, Kiss t—1, illetve: He­gedűs 5. Virágh, Nagy 2—2, Virágh E. 1. A NŐI TnprMytTPA ATI.A9A A KŐVETKEZŐ: A. CSOPORT: t. Mátészalka 2 1 — 1 42-33 2 2. Nv. VoT^n-D. 1 1 — — 21-19 2 3. Debr. VSC 2 1 — 1 38-37 2 4. Tanárk. n. 1 — 1 14-26 B. CSOPORT: 1. IL Közút 1 3 — 1 80-48 6 2. Tanárk. L 2 2 — — 44-22 4 3. D. Kinizsi 1 1 — 1 25-25 2 4. Soart.-Petőf! 2 _ _ 2 21-36 _ 5. V.-namény 2 —— 2 19-60 — eredményen. Gólszerzők: Molnár 7, Legoza, Balló, Czéie 4—4, Veress 3, Ko­vács, Taizs, Kolsofszki 2—2, Vadon, Csige 1—1, illetve: Borók 6, Kocsis 3, Győri, Nagy 2—2, Hegedűs, Smid 1—1. Nyíregyházi Tanárképző Főiskola I.—Mátészalkai ME. DOSZ VM 33:17 (14:10), ve­zette: Budavári, Temesi. Az 1. félidő 18. percében 10:7-es főiskolás vezetésnél a máté­szalkai Tóth Zoltánt a játék­vezetők ütés miatt végleg kiállították, így a tn^gío- gyai icozott létszámú csapat ellen biztosan nyert a Ta­nárképző. Gólszerzők: Bod­nár 10, Ruip 7, Sipos, Me- gyesi, Köstner 5—5, Nagy 1, iiietve: Májer 4, Écsl, Feny­vesi, Sárközi, Köő 3—3, Tar­kanyi l. Leninváros! MTK—Nyír­egyházi Mezőgazdasági Fő­iskola 13:11 (5:4), vezette: Varga, Veress. Küzdelmes mérkőzésen mindkét oldalon sók kihagyott helyzet. A fő­iskolások elszalasztották a győzelem lehetőségét. Gól­szerzők: Kiss 5, Juhász 4, BaricZa 2, Homyik, Hódul 1— 1, illetve: Borók 3, Győri, Délceg, Smid 2—2, Koós, Nagy 1—1. Debreceni MTE~Lenin- váiosi MTK 21:13 (6:7), ve­zette: Kiss J., Vass. A má­sodik félidő 10. percében ve­zetett először a DMTE a nagy lelkesedéssel játszó me­gyei csapat ellen. Az LMTK ezután elfáradt és a debre­ceniek biztosították győzel­müket. Gólszerzők: Molnár 6, Ballő 4, Taizs 3, Kol­sofszki, Czére, Veress 2—2, Legoza, Vadon 1—1, illetve: Horn 'k 4. Kiss, Juhász, Fe- tercsák 3— 3. Nyíregyházi Oregfiúk— Nyíregyházi . Mezőgazdasági.. Főiskola 25:18 (10:8), vezette: Albert, Zsurakovszky. A jól jats/ó főiskolások nehezen adták meg magukat. Az „öregek” pedig tanultak az elmúlt léten elszenvedett váratlan Vereségből. Gólszer­zők: Félegyházi 8, Berényi, Fekete 4—4, Babolcsi 3, Mo- ravecz, Újhelyi Z„ Zajácz 2— 2, illetve: Smid, Nagy, Eorók 4—4, Győri 3, Délceg 2, Szántó L B. CSOPORT: Nyíregyházi Spartaeus- FetóiJ—Nyíregyházi Tanár­FÉRET MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI: A. CSOPORT; Debreceni MTE—Nyíregy­házi Mezőgazdasági Főiskola 30:15 (18:4), vezette: Vass. Bódi. Á főiskolások az első félidőben a jól védekező NB I. B-s csapattal nem bírták. ♦ utAn itepilrttrlr ax képző Főiskola H. 23:17 (7:7>, vezette: Kiss J., 'Nagy G. Rendkívül változatos, küzdelmes mérkőzésen csak a hajrában kerekedett felül a magasabb osztályú csa­pat. Gólszerzők: Kovács G. 8, Munkácsi 4, Varga, Mar­ton 3—3, Kovács J., Békési 2—2, Docsa 1, illetve: Ba­logh 11, Tarpai, Názon 2—2, Kabay, Bertóthy 1—1. Nyírbátori Vasas—Aszta­los SE 28:16 (15:9), vezette: Kiss J., Bódi. A Vasas jól használta ki elsősorban vé­dekezésben szerzett NB Il-es rutinját és biztosan nyert. Gólszerzők: Paál 11, Debre- czeni 7, Molnár 4, Németh 2. Dankó, Takács 1—1, illet­ve: Harka 5, Hegedűs, Ma- ruzs, Hudák 3—3, Román, Radvánszky 1—1. Nyíregyházi Tanárképző Főiskola II.—Hodászi Tsz 25:21 (13:10), vezette: Bódi, Szabolcsi. Durvaságokkal tarkított mérkőzésen a ho­dászi együttesből Sinka J. a II. félidő 16. percében végleg kiállítva lerántás miatt. A vereséget nehezen elviselő hodászi együttes ellen meg­érdemelten nyert a főiskolás második csapat. Gólszerzők: Balogh 10, Szűcs, Názon, Bertóthy 5—5, illetve: Pus­kás 8, Kujbus P. 7. Sinka, Végh 2—2, Pethő, Kujbus F. 1—1. Nyíregyház! Spartacus-Pe­tőfi—Hodászi Tsz 27:12 (12:4). vezette: Szabolcsi, Zsura­kovszky. A nyíregyházi együtes végig Jobban véde­kezve biztosan nyert, azon­ban igen sok helyzetet még ki is hagytak. Gólszerzők: Kovács G. 9, Munkácsi 7, Janetka 5, Kovács J. 3, Mar­ton, Tamás, Dócsa 1—1. illet­ve: Kujbus P 5, Puskás 3, Sinka 2, Gajdics, Bihari 1—L A FÉRFI TFÖEMKUPA AULÁBA A KÖVETKEZŐ: A. CSOPORT: 1. Del», MTS * t--------SÍ-SS 4 í. Orerfiúk S 2 — 1 72-65 4 3. Mátészalka 3 2 — t 73-36 4 4. Tanírk. I. 3X11 71-56 3 5. I-eninvAros 4 1 1 2 71-73 3 «. M. FSIsk. 3----------- S 44-68 — B. CSOPORT; t Nyírbátor * I — - 73-5S I í. Ny. Spart.-P. 2 2 — — 50-29 4 i. Asztalos SE 2 1—1 «3-41 2 4. TanArk. n. 3 1 — 2 58-67 í 5. Baktat. 1----------------1 15-27 — 6. HodáSt t------------S 54-76 — Yass Géz» SAKK: Ma kezdetük a nyiiegySiázi városi egyéni dSnti Nyíregyházán ma délután 17 órai kezdettel kerül sor az 1974. évi, nyíregyházi városi, egyéni sakkbajnokság meg­nyitójára, a megyei sporthi­vatal nagytermében. Az egyéni bajnokságra a? alábbi versenyzők kaptak meghívást: Benicsák János (Asztalos SE), Szilágyi Sán­dor, Kovács Mihály, Mile Jó­zsef, ifj Szabó Szilárd, dr Kecskés János; (egyaránt Nyíregyházi Spartacus-Pető fi) mesterjelöltek, Bodor La­jos (Asztalos SE) Huszti Bar­na, TőtJi László (mindkettő Nyíregyházi Spartacus-Fető- fi) csillagos I. osztályúak, Tu­tor József (Nyírteleki TSZ), Kuszi Gyula (Nyíregyház Spartacus-Petőfi), Reményi János (Üjfehértói VM), Vég- vári István (Nyíregyházi Spartacus-Petőfi), Hagymás! János, Somlyai Szabolcs (mindkettő Tiszalöki ME­DOSZ), Rácz István (Nyír- egyházi Építők) I. osztályú versenyzők és Kaszner Ernő (Nyíregyházi Spartacus-Pető- fi) II. osztályú versenyző. 72 ezret fizet a 12-es A 48. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a következők: 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12-es 19 darab, 72 013 forint. 11 találatos 330 darab, nyereményük egyen­ként 1658 forint. Tíz talála­tos 3482 darab, 236 forintos nyereménnyel. A közölt adatok tájékoztató lellegű­L Budafok—MÁV DAC t 2. Dunaújváros—Dorog 0:r » 3. Debrecen—K. Rákóczi 2:1 £ 4. Olajbányász—Komló 1:1 a 5. Siófok—Előre 0:0 X 6. M.-Szászvár—PVSK 1:1 X 7. HL Vasas—Bp. Építők Í :3 i 8. Szigetvár—Dunaújv. Ep. 3:0 1 9. ÜL kér.—Törekvés 1:0 1 10. Ascoii—Florentine 0:1 2 11. Inter—Juventus Oil 2 12. Róma—Lazio 1:0 i 11 Torino—Milan 14* Foggia—Genoa isl Has \ V