Kelet-Magyarország, 1974. november (34. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-12 / 264. szám

flrf4. november 12. KELET NT*CYarat?<!7AG J Siartacusgyözelera az !U Kiss Nyíregyházi Spartacus- Petőfi— Kisvárdai SE 6:1 (3:1) Nyíregyháza 2500 néző, ve­zette: Lénárt. Nyíregyháza: Pilcsuk — Kemecsei, Klénin'ger, Szek­rényes, Teschmajer. Madali- na, (Sorbán), Kegye, (Szó rád). Nagy A., Kozma, Kor- ponai, Szojka. Edző: Demény Béla. Kisvárda: Kovács B. — Regőczi, (Marczi), Gál, Kul­csár, Tóth B., (Molnár), Ko­vács M., Szeregnyi, Turtócz- ki, Bácskái, Dócs, Nagy G. Edző: Oláh Tibor. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, és az első lefu­tásnál gólhelyzet alakult ki a kisvárdai kapu előtt, de a csatárok lába előtt elcsúszott a labda. A 16. percben Madaliná báloldali beadását Kegye mintegy nyolc méterről elve­tődve fejelte a hálóba, 1:0. Első veszélyes támadását a 18. percben vezette a ven­dégcsapat, Bácskái közeli fe­jesét Pilcsuk biztosan védte. 22. perc. Szekrényes 25 mé­teres ejtett labdáját kapufá­ról pattant vissza, Kozma azonban kihagyta a kínálko­zó lehetőséget. A 22. nercben tovább növelte előnyét a Soartacus-Petőfi. Kemecsei ügvesen csavart beadását a befutó Nagy A. lőtte a háló­ba. 2:0. A 35 percben formás tá­madást vezetett a kisvárdai csapat, Bácskái közelről a hálóba sodorta a labdát, 2:1. Három perc múlva Szojka baloldali remek beadását. A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság élmező­nyében ismét váltás történt. Az élen állt Nyíregyházi MEDOS' helyosztó mérkő­zésnek zámító találkozón vereség' szenvedett Raka- mazon.. Tiszavasvári viszont Idegenben két pontot szer­Kozma helyezte a hálóba. 3:1. A második játékrész első negyedórájában kiegyenlítet­té vált a játék. Később újra felülkerekedett a Spartacus- Petőfi és sorozatos támadásai végén a 65. percben jobbol­dali beadás átszállt a kis­várdai védők fölött és Szojka senkitől sem zavartatva biz­tosan lőtt a hálóba, 4:1. , Egy perc múlva kisvárdai ellentámadás során Bocskai élesen a bal kapufa mellé lőtt. A 74. percben a kisvár­dai kapu előterében pattogott a labda, a védők késleked­tek a felszabadítással. Szőj ka kiugrott és a futó kaous mellett gurította be az ötö­dik nyíregyházi gólt, 5:1. A befejezés előtt egy perc­cel ismét Szojka futott el a baloldalon, beadását a jókor érkező Nagy A. magasan felugorva fejelte a kanu baloldalába, 6:1. Szép őszi időben, kissé csúszós talajú pályán a mér­kőzés első percétől nagy ira­mot diktált a Spartacus-Pe- tőfi. Széleken vezetett gyors támadásaikkal a helyzetek egész sorát teremtették, a gyenge teljesítményt nyújtó kisvárdaiak kapuja előtt, A mérkőzés a kitűnően bíráskodó játékvezetői hár­mas irányítása mellett sport­szerű légkörben zajlott le. Jók: Teschmajer, Nagy A Szekrényes, Szojka. A ven­dégcsapatból senkit sem le­het kiemelni. Kovács György zett. így a táblázat élére a Tiszavasvári Lombik került — egy pont előnnyel — Ra- kamaz és a Nyíregyházi ME- DOSZ elé. Eredmények: NAGYKÄLLÖI se— NYIRMADAI MEDOSZ 3:0 (2d)> iíagykálló, 150 néző. vezet­te; Szilvási. NagykáUó: Teremi — Me­ző, Balogh I., Balogh III., Vass, Magyar, Zelenák, Papp, Torma, Fehér, Pál. Nyírmada: Szegedi —Ján- vári, Tóth Gy„ Jakab, Csaba, Rutkovszki, Tóth S.. Kádár, Klinyecz (Szűcs) Kozma, Ferenczi. A hazai csapat már az 5. percben megszerezte a veze­tést, amikor egy szép beadás után Pál fejelt védhetetlenül a hálóba, 1:0. A 30. percben pedig Torma növelte a kál­iói csapat előnyét, 2:0. A mérkőzés végeredményét is Torma állította be e 75. percben, amikor egv csavart lövése nyomán a labda át­pattant a vetődő nyírmadai kapus keze fölött, 3:0. A mérkőzés során a haza­iak még két érvénytelen gólt is szereztek, s további hely­zeteket teremtettek. Győzel­mük ilyen arányban is meg­érdemelt. Dr. Miski László RAKTALÖRÄNTHÄZI MEDOSZ—VENCSELLŐI TSZ 2:1 (0:0) Baktalórántháza, 50 néző, vezette: Puskás. j. Baktalórántháza: Papp — Németh. Nagy II., Baksa III., Nagy I., Takács I. (Kincs), Tóth II., Urbán I., Urbán It.. Takács II. Vencsellő: Hensperger I. — Kaczur, Bodnár I., Angel, Hensnerger II.. Dudás, Tóth II., Tóth I., Müller (Bodnár II), Vécsei, Hári. Az első félidőben mindkét együttes hagyott ki helyze­teket. majd a __ 62. percben Hensnerger T. kieitett egv beívelt labdát, s Takács II. közelből a hálóba gurított, 1:0. Hat perc múlva egyen­lített a vencsellői együttes: a . kiugró Tóth II. a kifutó ka­pus mellett lőtt a hálóba. 1:1. A 75. percben viszont az egész vencsellői védelem hi­bázott, és Tóth II. lőtt 11 mé­terről a hálóba: 2-r. « Az eléggé csapkod?!, mec- lehető'-en közepes színvona­lú találkozó első félidejében a vendégek voltak meddő fölényben. A hazai csapat lelkesen küzdött, s megér­demelten szerezte meg szü­net után a győzelmet. Mezey Gyula NYÍREGYHÁZI VOLÁN DÓZS ó—MATÉSZ AT KAI MEDOSZ 2:0 (1:0) Mátészalka, 50 néző, ve zette: Márkus. Volán Dózsa: Tornai II — Tarr, Tóth, Raska, Szokol, Papp, Zsiros, Farkas (Sóly­mos), Tornai I. (Povelcsák). Sárkány, Teschmájer. Mátészalka: Kiss — Zsol­dos, Tóth, Lajti, Futó, Sol­tész (Böjti), Virágh, Nagy L., Szombati, Kokas, Mester (Oláh). A szálkái együttes ener- váltan, fásultan játszott, s a nyíregyházi együttes az el­ső félidőben Sárkány nagy- erejű, szabadrúgásból lőtt góljával szerzett vezetést, 1:0. Szünet után is a vendé­gek kezdeményeztek többet és Teschmájer állította be a végeredményt. 2:0. A Nyír­egyházi Volán Dózsa győzel­me megérdemelt. Jók: Zsiros, Szokol, Raska illetve' Lajti, Tóth. Király Gábor . »KAMAZ! SPARTACUS - NYH. MEDOSZ 1:0 (1:0) Rakamaz. 1000 néző: }v.: Hutóczki. Rakamaz: Sárközi — Ress. Erdős. Deák Gyurján. Len­gyel, Kádas. Tóth. Csécsi, Nagy. Veigli. Nyh. MEDOSZ: Bellii* — Varga II., Miskolczi, Pola- csek, Szinyéri, Szekrényes Hudák, Farkas. Nagy, Varga I, Kovács. (Kozma). Rudabányai Ércbányász — Záhonyi VSC 1:1 (1:0) Záhony, 300, néző, vezette: Bállá Gy. Rudabánya: Birkás — Tires, Somogyi, Völgyesi, Békéi, Bartha,- Ruttkay,' Ró Í iy, Labancz, Karczagi. óth. Edző: Olaj György. Záhony: Hegedűs — Háti. Jászfai, Balogh, Kovács Dallos. Szűcs (Bogdány), Ba lázs. Erdei II, Szász, Mező Edző: Somkereki György. Változatos játékkal kezdő­dött a találkozó, melyen az esélyesebbnek vélt hazai csapat eléggé idegesen, kap­kodva játszott. A vendégek a 40. percben Bartha révén szereztek vezetést, 1:0. Szünet után nagyobb ira- Trröt diktált a záhonyi együt­tes, s a 67. percben Mező ré­vén szerezte meg a kiegyen­lítő gólt. A mérkőzésen mindkét együttesnek jócskán akadt helyzete, de ezekből csak egy-egy gól esett. A döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Békéi. Ruttkay, So­mogyi, ill. Hegedűs, Mező, Kovács. IIajdú Vasas— 7 uzséri MEDOSZ 3:2 (3:1) Téglás, 300 néző, Faragó. vezette Hajdú Vasas: Ménes — Poór (Kiss Gy.) Tóth, Biha­ri, Lukács, Pistár. Fohn. Sza­bó. (Kiss B.), Mikié, Kon­tor. Hutka. Edző: Komlóssy Imre. Tuzsér: Révész S. — Ré­vész Z„ Tóth Á„ Szűcs, Ka- zuska. Tóth József (Mártha). Tóth János, Maczkó, Gvüre (Révész B ). Hegedűs. Révész D. Edző: Birinyi József. Az első félidőben a nagy lendülettel támadó hazaiak több helyzetet dolgoztak ki s jól is .értékesítették azokat, ö fellazult tuzséri védelem jóvoltából. Szünet után a tu­zséri csapat lénvetesen fel­javult. s csak kis szerencsé­re lett volna szükség ahhoz, hogv döntetlent elérjen amire egyébként rá is szol­gált volna. Gólszerző: Hutka (2) Fohn. illetve' Tóth Já­nos Maczkó. Jók: Pistár. Bihari, Hutka. illetve- Maczkó Szűcs. Ré­vész 7 Az NB III Észak-keleti csoportjának eredményei: Borsodi Bányász—Borsodi Volán 0:2, Sátoraljaújhelyi Spartacus—Leninvárosi MTK 0:0, Hajdúböszörményi Bocskai—Kazincbarcikai Vegyész 0:4, Nagybátonyi Bányász—Lehel SC 6:0, Debreceni MTE—Salgótarjá­ni Kohász 5:1, Gyöngyösi Spartacus—Kisterenyei Bá­nyász 5:1, Debreceni EAC— Miskolci VSC 1:5. A bajnok­ság állása: llakamazi győzelem n helyosztón Várna, all00 néző, vezette: A. Ivanov (szovjet), (Mefi- tisev, Matvejev, mindkettő bolgár). Bulgária: Jordunov — Ve- licskov, Ivkov, Vaszilev (Iszakidisz), Aladzsov, Bo- nev, Kosztov, Boriszov (Mincsev), Alekszandrov, Denev, Kurbanov (Szoko- lov). Magyarország: Mészáros — Török, Nagy III., Bálint. Tóth J., Halmosi, Bene. Mucha, Tóth A., Fazekas (Nagy L.), Máté. Egy-egy magyar és bolgár gólszerzés! lehetőség után a 30. percben Denev sza­bálytalankodott Bálinttal szemben, aki azonnal elég­tételt vett. A játékvezető a magyar játékost kiállítot­ta. A 40. percben Denev sípszó után rúgta meg Töt rököt. de a játékvezető csak sárgalapos figyelmeztetést alkalmazott. Szünet után a megcsap­pant létszámú magyar csapat jó taktikával tartani tudta a labdát, s többnyire irányította is a játékot. Az utolsó percek voltak igazán izgalmasak. A 85. percben .-gy kapu előtti kavarodás után Nagy L. gólhelyzet­be került mintegy 12 mé­terre a bolgár kapu előtt. A lövés pillanatában hátulról buktatták. A játékvezető a, jogos 11-es helyett továb- bot intett. Az ellentámadás végén viszont a bolgár csapat szerezhette volna meg a győzelmet, de a ma gyár védelem némi szeren­csével fel tudott szabadítani. A találkozó két megle hetősen „szolid formában’' lévő együttese összecsapását hozta, igazságosnak tűnő végeredménnyel, bár a ma­gyar együttes valamivel közelebb állt a győzelem­hez Utánpótlás-válogatottak (23 éven aluliak) MAGYARORSZÁG- BULGÁRIA 2:1 (2:1) Debrecenben 4000 néző előtt Ghita (román) játék­vezető közreműködésével került sor a mérkőzésre, melyen a magyar csapat így állt feig / Dombai — Godán, Néder, Csorna, Lukács, Kovács B. (Oláh), Csapó, Zorabori. Ki­rályvári, Kovács I., Hau- zer (Gass). • Végig változatom és élveze­tes mérkőzést játszott a két csapat. A magyar együt­tes több helyzetet dolgo­zott ki, s megérdemelten nyert. Gólszerző: Csapás Királyvári, illetve: D-'--ov. l)i*. Szál in ári István előadása víregyItázán Dr Szatmári István, az Or­szágos Testnevelési és Sport- hivatal elnökhelyettese elő­adást tart Nyíregyházán, „A testnevelés és sportmozgalom időszerű kérdései” címmel. A nagy érdeklődésre számot- tartó tájékoztató előadásra a Megyei Sporthivatal nagyter­mében kerül sor 14 órai kez­dettel. Mint az várható volt, * hazai csapat nagy lendület­tel kezdett, de a MEDOSZ védelme élén Bellussal min­dent hárított. A 38. percben Kovácsot Deák a 16-son be­lül letalpalta, a játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt, melyet Farkas a sorfalba lőtt. Az esetnél Kovács meg­sérült s nem tudta folytatni a játékot. A 40. percben egy hazai támadás végén Csécsi ütközött a nyíregyházi vé­dőkkel a 16-son belül, s a játékvezető túl szigorúan li­est ítélt, amit Kádas értéke­sített, 1:0. Szünet után is a hazaiak támadtak, de komoly gól­helyzetet nem tudtak terem­teni. A hátralévő időben a játék eldurvult, az erélyte­len játékvezetés következté­ben. Egyik oldalon sem to­rolta a szabálytalanságokat, csak figyelmeztetett. A 60. percben Hudák ütközött Csécsivel a játékvezető Hú- dákot kiállította. A 85. perc­ben egy kapu előtti kavaro­dásnál Polacseket is kiállí­totta a játékvezető (!) A kilenc főre csökkent vendég­csapat a 88. percben szabad- • rúgáshoz jutott a kaputól mintegy 25 méterre. Farkas ívelte be kapu elé a labdát, a gólhelyzetben lévő Varga I-et Lengyel lerántotta, a játékvezető nagy meglepe­tésre kifelé ítélt szAoadrú- gást. A végig igen izgalmas, küzdelmes, helyenként dur­vaságokkal tarkított mérkő­zésen a játékvezetői tévedé­sek inkább a vendégcsapatot sújtották. Jók: Deák, Tóth, Lengyel, Veigli illetve Bellus, Mis­kolczi, Szinyéri. Nagy János Kézilabda-osztáVozó: Az elmúlt héten pénteken és szombaton rendezték rneg Tatán a megyei bajnokságot nyert női csapatok osztályozó mérkőzéseit az NB II-be ju­tásért. Megyénk színeit a Nyíregyházi Volán Dózsa képviselte. A nagyon megfia­talodott nyíregyházi együttes nem várt biztos győzelmeket aratva csoportjában ygretle„- , nül az pls'ő helyen végzett, s ezzel kiharcolta a jogot az NB II-ben való szereplésre. Mint ismeretes a Volán Dó­zsa három legjobb játékosa az év elején Özdra igazolt át. így még a szakemberek a bajnokság megnyerése után sem bíztak abban, hogy fel­jebb juthatnak. A Volán Dó­zsa játékosai azonban egy­mást múlták felül és alapo­san rácáfoltak azokra, akik „eltemették” a csapatot az osztályozó előtt. Csoportjukban igen erős mezőny került egybe. A Ceg­lédi VSC például 1973-ban esett ki az NB II-ből, míg a Székesfehérvári KÖFÉM 1972-ben. Igen jó hírek érkez­tek a Zalaegerszegi Főiskola csapatáról is. így érthető volt a szakemberek bizalmatlan­sága. De nézzük az eredménye két: Nyíregyházi Volán Dózsa— Zalaegerszegi Számviteli Fő­iskola 14:6 (8:6). Csak az első félidőben volt szoros az ered­mény, szünet után igen jó védekezéssel a nyíregyházi csapat a második félidőt 6:0- ra nyerte és így biztosan sze­rezte meg az első győzelmét. Gólszerzők: Buzásy 5, Beni- csák 3, Kovács, Illés 2—2, Darkó, Szerednyi 1—1. Az osztályozón szép sikert elért Volán Dózsa csapatában játszottak: Rácz Mariann, Bakos Katalin, Benicsák Ka­talin. Török Éva, Illés Klára, Duró Katalin, Kovács Ilona, Buzásy Enikő, Szerednyi Ka­talin, Darkó Erzsébet, Nagy Katalin, Majoros Ildikó, Ter- dik Ilona. A csapat edzője: Szabolcsi György. Gratulá­lunk a feljutáshoz valameny- nyiüknek. A Volán Dózsa újonc NB Il-es csapatával megyénkben hatra emelkedett az NB Il-es csapatok száma. Most már három női és három férficsa­tunk küzd a bajnoki ponto­kért a magasabb osztályban. Érdekessége lesz a női me­zőnynek, hogy a Keleti-cso­portban ezentúl már csak egy fővárosi csapat szerepel majd, mert az osztályozón bejutott együttesek vala­mennyien az ország Keleti részéhez tartoznak. Vass 04«» 279 ezret fizet a totó A megyei I. osztály továb­bi eredményei: Tyukodi Tsz —Tiszavasvári Lombik 2:4, Fehérgyarmati MEDOSZ— Nagy halászi Textiles 0:0, Tiszalöki M.—Nyh. Épí­tők 0:0, Vásárosnaményi Vö­rös Meteor—Nyírbátori ME­DOSZ 2:0. A bajnokság ál­lása: 1. Tiszavasvári 13 10 2 1 47:16 22 2. Rakamaz 13 10 1 2 2-»: 6 21 3. Nv. MEDOSZ 13 10 1 2 30:13 21 4. Ny. V. D. 13 9 2 2 23:12 20 5. Nagyhalász 13 5 4 4 33:27 14 6. Vásárosn. 13 5 4 4 17 :?3 14 7. Nyírbátor 13 6 1 6 22 r 7 13 8o Fehérgyarm, 13 5 2 6 25:24 12 9. Tiszalök 13 4 3 6 15:17 11 10. Vencsellő 13 4 2 7 17:24 10 11. Ny. Építők 13 8 4 6 15:24 10 12. Nagykál. 13 4 1 8 13:24 9 13. Tyúkod 13 3 2 8 ?6:34 8 14. Mátészalka 13 3 2 8 15 8 15. Baktalóránt. 13 4 — 9 18 H 8 IC. Nyírmada « 3 1 9 11:27 7 Nyíregyházi Volán Dózsa— Ceglédi VSE 14:13 (8:5). Az első félidőben szerzett előnyt szünet után a Cegléd gyor­san kiegyenlítette, egyszer már vezetett is. Azonban a Volán Dózsa nagy hajrába kezdet és az osztályozó leg­színvonalasabb mérkőzésért kiharcolta a győzelmet. E ta­lálkozón Rácz kapus, és Sze­rednyi nyújtott igen jó játé­kot. Gólszerzők: Buzásy, Ko. vács 4—4, Darkó 3, Török 2 Benicsák 1. Nyíregyházi Volán Dózsa— Székesfehérvári KÖFÉM 21:14 (11:7). E mérkőzésen nyugodt játékot nyújtott á Volán Dózsa és biztosan sze­rezte meg harmadik győzel­mét. Gólszerzők: Buzásy. Ko­1. Bulgária—Magyarország 8:9 s 2. KKFSE— Szegedi EOL 1:1 X 3. Dorog—Oroszlány 0:0 X 4. Ganz-M.—Szóin. MTE 2:1 1 5. Pécsi VSK-BVSC 3:2 1 6. AURAS— KOMÉP 3:5 2 7. Hajdúböszörm.—Kazincb. 0:4 2 8. Kiskunhalas—Izzó 0:0 x 9. Cesena—Juventus 0:1 2 10. Internazionale—Milan 0:0 s 11. Laner. Vicenza—Bologna 0:1 2 12. Napoli—Lazio 1:1 x 13. Torino—Fiorentina 2:1 1 14. Genova—Verona 1:1 x A 45. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 találatos 6 darab, nyere­ményük egyenként 133 459 fo­rint. Ezek közül négy 13 olusz 1 találatos, nyeremény és a ju­talom együtt 279 913 forint. 12 találatos 158 darab van, ezekre egyenként 3379 forint. 11 talála­tos 2030 darab, a nyeremény egyenként 263 forint. 10 találatós szelvények száma 14 641 darab, nyereményük egyenként 55 fo­rint. A közölt adatok tájékoztató Jellegűek. (MTI) v Válogatott labdarúgómérkőzés : Bulgária—Magyarország 0:9 NB IB-ewa Vnlsán Bókmm iaői egyntitiese 1. DMTE 16 10 3 3 32:21 23 2. Nyíregyháza 16 8 6 2 31:15 22 3. Gyöngyös 16 10 2 4 35:19 22 x. Nagybátony 16 8 6 2 28:14 22 5. Kazincbare, 16 8 4 i 34:20 20 6. Záhony 16 9 2 5 33:27 20 .7. Leninváros 16 6 7 3 25:10 19 8. MVSC 16 7 5 4 31:22 19 9. Rúd”»’>ánya 16 5 8 3 ■»oaa 18 10. SKSE 16 6 4 6 30:29 16 11. Kisvár da 16 7 2 7 27:26 16 12. Lehel SC 16 7 1 8 21 :°5 15 13. Hajdú V. 16 5 4 7 21:28 14 14. S.-űjhely 16 5 3 8 11:20 13 1&- Borsodi V. 16 2 7 7 15:28 11 16. H. Bocskai 16 4 3 9 15:29 11 17. Tuzsér 16 3 4 9 19:31 ld 18. Kiste^enye 16 3 4 9 18:33 10 19. DEAC 16 3 4 9 19:35 10 20. Borsodi B. 16 2 5 9 17:33 ! A CSOPORT’ VEGEREDMENYEt i. Ny. V. D. 3 3 — — 49:33 i 2. Cegléd 3 2 — 1 36:31 4 3. Zalaegerszeg 3 1 — 2 28:36 1 4. Székesfehér v 3 — 3 31:44 — vács 6—6, Benicsák, Darkó 3—3, Illés 2, Szeregnyi 1. További eredmények: Cég. Tad—Zalaegerszeg 12:10, Za­laegerszeg—Székesfehérvári KÖFÉM 12:10, Cegléd—Szé­kesfehérvári KÖFÉM 11:7.