Kelet-Magyarország, 1974. május (34. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-16 / 112. szám

Wfc tavait KBLBT-MACfYAÄOIlSiAd I o!M IVemzelközi kupaszerda ■tletieo Madrid—B. i (0:0,1:1) Egyetlen hely sem maradt üresen szerdán este Brüsz- ,szélben, a Heysel stadionban. A labdarúgó BEK idei döntő ! mérkőzésén. A zsúfolt sta­dion 67 000 nézője előtt. A bel­ga Vitai Loraux sípjelére a ! két csapat az alábbi összeál- I Utasban kezdett: * Bayern München: Maier — Hansen, Schwarzenbeck, [j Beckenbauer, Breitner — i, Hoeness, Roth, Zobel — Kappelmann, Müller, Tors­tensson. Atletico Madrid: Reina — tj Melo, Adelardo, Heredia, jj Capon — Eusebio, Luis, Iru- reta — Ufarte, Garaté, Sal­j: cedo. ! A Bayern München kezdte a játékot és már a második percben helyzete adódott, Zobel beadását azonban Torstensson 12 m-ről ma­gasan- fölé bombázta. Válto­zatos, nem túlságosan nagy­iiramú játék folyt az első ; félidőben. Miinslien 1:1 A Bayern idegeskedésére jellemző, hogy a 71. percben Hansen, amikor senki sem volt a közelében, szögletre lőtte a labdát. Egy perccel később Müller ellökte Euse- biot és utána hiába gurított a jobb sarokba, a spanyolok lő­hettek szabadrúgást. A 84. percben az Atletico meg­nyerhette volna a BEK-dön- tőt, Maier kapujának köz­A labdarúgó utánpótlás válogatottak Európa-bajnok- ságán Magyarország és az NDK együttese küzd a vég­ső győzelemért. Az első dön­tő mérkőzést szerdán ját­szották Drezdában 18 000 néző előtt. A francia Kitabdjan játék­vezető bíráskodása mellett a két együttes az^alábbi össze­állításban játszott: NDK: Boden — Kische, Dömer, Sekora, Helm — vetlen közelében egymásnak adogatták a spanyolok a lab­dát, végül Irureta 6 m-ről mellé lőtt. A kihagyott gól­helyzet után nem sokkal Irureta sárga lapot kapott, mert felvágta Müllert. A rendes játékidő lejárta után 2x15 perces hosszabbí­tás kezdődött. A spanyolok szerezték meg a vezetést a 116. percben Luis révén, majd a befejezés előtt Schwarzen­beck égyenlített. A második találkozó dönt majd a BEK sorsáról. Terletzki, Riadel. Haffner — Rihter (74. p. Kotte), Moldt (62. p. Decker), Heindler Magyarország: Mészáros —Török, Harsány!, Horváth, Kántor — Dunai III., Tóth (60. p. Kunszt), Nagy — Fe­kete. Kiss Becsei. Küzdelmes első 25 perc után a 28. percben Terletz­ki 25 m_es hatalmas bombá­ja vágódott a bal sarokba. (1:0). öt perccel később Tóth szögletét Kis« befejelte (1:1). Támadott a magyar együt­tes, egymásután adódtak helyzetek, de csak a 43. perc­ben került Boden kapujába a labda, Horváth révén (1:2). Fordulás után erősített az NDK-válogatott, sokat táma­dott, de a magyar ellenakci­ók is veszélyesek voltak. A 47. percben Terletzki 11-es- ből egyenlített (2:2). Óriási harc után a többet támadó NDK a 86. percben Heidler lövésével megszerezte a győztes gólt (3:2). KIt-mérkőzés Szerdán délután nagy ér­deklődés mellett került sor Tataibányán a labdarúgó Kö- ziépeurópai Kupa döntőjének visszavágó mérkőzésére. Az első találkozót idegenben 3 :2- re nyerte a Tatabánya és így kedvezőek voltak a kilátásai arra. hogy a visszavágón be­biztosítsa bravúrját és 1973 után 1974-ben is elnyerje a kupát. Az eredmény: Tatabá­nyai Bányász—ZVL Zilina 2:0 (2:0). Tatabánya, 10 000 néző, vezette: Makszimovics (ju­goszláv). Góllövők: Takács, Kőműves. NDK—Magyarország 3:2 (1:2) Nyári úttörő-olimpiai versenyek Javában tartanak me­gyénkben a X. nyári úttörő­olimpia versenyei. Ezúttal négy vetélkedőről kaptunk tu­dósítást. Nyíregyházán az olimpia városi atlétikai bajnokságát rendezték meg. Az egyéni vénseíiyszámokban a követ­kező pajtások lettek bajno­kok: Seres- Ágnes (6-os isko­la), Bakos Rita (6-os iskola), Zarnóczai Klára (2-es gya­korló), Pa‘icz Erzsébet (1-es gyakorló), Omaisz Mária ÍZ- es gyakorló), Csürke Ildikó (2-es gyakorló), Téglási Eleo­nóra (2-es gyakorló), Kovács Mária (2-es gyakorló), Bojtor Tibor (4-es iskola), Palách István (2-es gyakorló), Mandzák János (12-es iskola), Bojtor Tibor (4-es iskola), Kovács Ottó (2-es gyakorló). Pók Csaba (3-as iskola), Szi­lágyi Tibor (2-es iskola) "és Planter Rudolf (12-es iskola). A csapatversenyben a 4x 100-as váltó versenyét a lá­nyoknál a 6~os isko% a fiúk­nál az 1-es gyakorló iskola csapata nyerte. Az I. kor­csoportban a lányok négytu­sa versenyét az 5-ös iskola, a fiúkét pedig a 2-es iskola nyerte. Marinkás Kálmán ★ ri) és Lakatos Sándor (Ti­sza vasvári). Csapatbajnok lett „ Tisza~ Vasvári 3-as Iskola fiú-, a Tiszavasvári 1-es Iskola fiú-, és kétszer a tiszalöki iskola leány együttese. Heríngh Tibor ★ A mátészalkai járási atléti­kai versenyen Neizer Ilona (Porcsalma), Paczári Barna (Vaja), Takács Anikó (Vaja). Koncz József (Tyúkod), Daró' czi Erzsébet (Ököritófülpös), Aradi Ferenc (Mérlc), Varga Eva (Nagyecised), Szabó Gyu­la (Nagyecsed), Emődi .Ildikó (Kocsord), Pálóczi Gyula (Csenger), Szakács Irén (Gé- berjén), Szender Sándor (Nagydobos). Szabó Erzsébet (Csenger), Szender Sándor (Nagydobos), Sós Katalin (Öpályi) és Torkos János (Hodász) aratott egyéni győ­zelmet. Csapatbajnokságon győzött az ököritófiTpösi iskola le­ány-, a csengeri iskola fiú- és a porosaimat iskola leány- és fiúegyüttese. ( Pásztor István ★ A nyíregyházi járási verse­nyen az atlétikai számokban bajnoki címet nyert: Lipcsei Kata in (Oros), Lakat0s Zfoh (Demecser), Hunyad- láry Mária (Tiszavasvári), Tódik Gábor (Nyírtelek—Dó- zsaszőlő), Huszár Ilona (Ti- szalök), Györffy Erzsébet (Ti- isza vasvári), Fónyad Ildikó | (Tiszalök), Szentesi Erzsébet '! (Tiszalök), Makó Katalin (Ti- jjszalök), Borbély Ilona (Tisza­i-lök), Nagy Zoltán (Tiszavas- ,ívári). Kerekes Sándor (Oros), '.Szőke Ottó (Vasmegyer), PC- lő Lajos (Tiszavasvári), Ke- : réKgyártó László (Tiszavasvá­Hegyes Pál nyerte a megyei egyéni tekebajnokságot Az elmúlt héten rendezték jmeg Nyíregyházán. a stadion .négyes pályáján a megyei ! egyéni tekebajnokságot. A 4 [j megyeszékhelyi NB III-as csá­mpáiból együttesenként hat-hat íjfő állt rajthoz. A 24 játékos a 200 vegyesdobásos verse­nyen végig érdekes vetélke- ! dést vívott, s végül szoros eredmény született. Az 1974. évi megyei egyéni teKebajnokság végeredménye: 1. Hegyes Pál (Nyíregyházi Spartacus-Petőfi) 867, 2. Her- czegfalvi József (Nyíregyhá­zi Spartacus-Petőfi) 849, 3. Loczházi László (Nyíregyházi Volán—Dózsa) 845, 4. Kocz- kós István (Nyíregyházi Taurus SE) 843 fás teljesít­ménnyel. Szabó Gäbt* Kézilabda megyei bajnokság: Pontot vesztett a férfi listavezető A megyei kézilabda-baj­nokság férfi mezőnyében is­mét egy találkozó döntetle­nül végződött. Ezúttal az Asztalos SE vesztett egy pon­tot a Mátészalkai MEDOSZ- VM-mel szemben, így előnye egy pontra csökkent. A többi mérkőzésen az esélyes csapa­tok győztek. A női mezőnyben meglepe­tés nem született, taltán any- nyit lehet megemlíteni, hogy a Tuzsér csak minimális győ­zelmet ért el ,míg a Volán-Dó- zsa igen sok hibával játszott és a vártnál szorosabb mér­kőzésen nyert a Spartacus- Petőfi ellen. FÉRFI MÉRKŐZÉSEK: Mátészalkai MEDOSZ-VM —Asztalos SE 12:12 <5:3). Többnyire a hazaiak vezet­tek egy-két góllal', az ASE csak nehezen egyenlített ki. Gólszerzők: Májer 6, Szom­bati. Tárkányi 3—3. illetve: Bors 9, Hegedűs 2, Jurkó L Klsvárdai SE—Fényeslitkei TSZ 31:10 (13:7). Egy percig sem volt vitás a KSE nagy­arányú győzelme, hiszen né­hány perc alatt 10:0-ra el­húztak. Gólszerzők: Szkladá- nyi 13, Babják 7, Dankó 5, Oláh 2, Szilágyi, Jánvárl, Si­mák, Kovács Gy. 1-1, ilfletve: Csimbók T. 3, Lippai, Bod­nár, Csimbók S. 2-2, Lippai L. 1. Baktalórántházi Szakisko­la—Hodászi TSZ 22:19 (12:117­A második félidőben 15:15 után négy gól előnyt szerzett a hazai csapat és ezután biz­tosan nyert. Gólszerzők: Sí­pos 8, Kádár 4, Bakti, Laka­tos, Banka 3-3, Kócs 1, illet­ve: Kujbus P. 8, Sinka 6, Végh 3, Molnár, Kujbus Gy. 1-1. Nyíregyházi Tanárképző Főiskola—Nagykállói SE 39:27 (17:13). Mindkét csapat kevés gondot fordított a vé­dekezésre, ezt bizonyítja, hogy egy óra alatt 66 (!) gólt dobtak. Biztosan nyert a fő­iskolás együttes. Gólszerzők: Dürgő 14, Balogh 9, Budai 7, Bertóthy 5. Kupecz 2, Kapo­si, Pokol 1-1, illetve: Fenyő­falvi 8, Kerezsi, Tóth T. 6-6, Kondor 4, Papp 2, Uri 1. Geszterédi TSZ—Nyíregy­házi Mezőgazdasági Főiskola 15:22 (8:8). A második félidő­ben jobb volt a főiskolás csa­pat, így biztosan szerezték meg második győzelmüket. Gólszerzők: Pulinka. Kovács 4-4, Krajcsovics 3, Farkas, Horváth, Kálni, Czirják 1-1, illetve: Győri 8, Harsányi i, Koós 3, Lipök, Mátyási 2-2, Kőrizs 1. Nöl MÉRKŐZÉSEK: Záhonyi VSC—Nyíregyházi Kölcsey Gimnázium 4:15 (1:8). A vendégcsapat végig jobb volt, és biztosan szerez­te meg a győzelmet. Gólszer­zők: Rákosi 3, Bodrogi 1, il­letve:- Hléa^r8y Torok’'3, Hri- ezu 2, Galyas, Jánosi 1-1. Tiszavasvári Lombik—Nyír­egyházi Háziipari 16:8 (10:4). Biztos Lombik-győzelem egy percig sem forgott veszély­ben. Gólszerzők: Nyalka 6, Kovács 4, Tasnádi 2, Balogh, Gál, Kenyeres, Halász 1-1, illetve: Petermann 4, Hérí 2, Csemák, Szántó 1-1. Vásárosnaményi VM—Gé- gényi TSZ 30:3 (16:1). Na­gyon megfiatalított vendég- együttes nem tudott nagyobb ellenállást kifejteni. Gól­szerzők: Szőke 15. Tóth 9, Szilágyi, Juhász 3—3. idletve: Hegedűs M, 2, Hegedűs E- 1­Hodászi TSZ—Tuzséri HUNGAROFRUCT 4:9 (2:3). Nagyon mérsékelten játszó Tuzsér csak szünet után biz­tosította be győzelmét. Gól­szerzők: Tóth 2, Kulcsár. Tej­fel 1—1, illetve: Lakatos, Je­ne, Balogh 3—3. Nyíregyházi Spartacus'Pe- tőfi—Nyíregyházi Volán-Dó- zsa 7:14 (4:6). A Volán kez­dett jobban 4:l-re elhúzott, azonban szünet után a hazai együttes 7:6-ra még felzárkó­zott. ekkor még egy büntetőt is elhibázott a Spnrtacus-Pe- tőfi. Az utolsó percekben né­hány gyors Indítás a Volán- Dózsa részéről és eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Gól­szerzők: Nagy 4, Virágh 3, illetve: Buzásy 7, Varga 3, Benicsák 2. Kovács. Szened- nyi 1—1 A felnőtt bajnokság állása a következő: NŐK 1. Ny. Volán 6 8 — 114- SS 12 2. Kölcsey 7 5 \ 1 98- 42 11 3. Tuzsér t 4 1 1 65- 38 9 4. T.-vasvári 5 4 — 1 89- 45 8 5. V.-namény 5 3 — 2 80- 38 6 6. Ny. Spart. 6 3 — 3 68- 68 b 7. Ny. Háziip . 8 t — 4 66- 78 4 8. Hodász 5 1 — 4 31- 81 2 9. Záhony 5 — — 5 29- 98 — 10. Gégény 7 —­— 7 37-128 — 11. Ny. UMVERSIL törölve Tanárt. II. 8 4­2 84- 55 8 FÉRFIAK 1. Asztalos SE ! 7 8 1 178-120 13 2. Kisvárda 7 8 — 1 181-130 12 3. Baktal. 8 3 g 1 110-11« 8 4. Ny Tanárk. 8 3 1 2 T82-1*1 7 «. Hadász 7 3 1 3 157-134 7 6. Mátészalka 7 2 2 3 123-121 6 7. Nagykálló 7 2 1 4 153-139 5 8. Ny. Mer. F. 7 2 — 5 127-153 4 9. Fényeslitke 8 2 — 4 75-124 4 t#. Geszteréd 8 —■ — 6 90-159 — Vnss Gén Gondtalanul üdül és szórakozik, ha az IBUSZ-szal utazik! VÁLASSZON PROGRAMJAINKBÓL! TARSASUTAZÁS Üdülés Mamaián (Árkedvezmény) Utazás különvonatta] szeptember közepén. 8 nap 1970 Ft üdülés Karlovy Varyban (Jelentős árkedvezmény) Utazás vonattal', autóbusszal júniustól szeptemberig 10 nap 2900 Ft Nyugdíjasoknak 2700 Ft Szlovák körút Utazás autóbusszal júniustól szeptemberig 4 nap 1400 Ft Moszkva—Jaroszlavl—Moszkva Utazás repülőgéppel, autóbusszal augusztustól októberig 6 nap 2500—2770 Ft Körutazás Libanonban Utazás repülőgéppel, autóbusszal októberben 9 nap 10 100 Ft. Körutazás Finnországban Utazás repülőgéppel, autóbusszal júliusban 8 nap »00 Ft Egyéni utazás személygépkocsival (Csoportos program. Költőpénz és üzemanyagköltség nélkül.) Görög—török körút szeptemberben 19 nap WWO Ft Átalánydíjas egyéni utazás személygépkocsival (Költőpénz és üzemanyagköltség nélkül.) Üdülés St. Radegundban (Ausztria) 9 félpenzió 2700—3100 Ft 9 teljes penzió 3100-3600 Ft) Jelentkezési határidő 70 nap Package túra (Költőpénz nélkül.) V elence—Firenze—Róma—N ápoly június 30-tól szeptember 22-ig 10 nap szállás és reggeli, ebéd négyszer vonat: I. o. 5200—5490 Ft n. o. 4550—4000 Ft Jelentkezési határidő 90 nap EGYÉNI UTAZÁS Kis-Fátra Hotel Boboty 7 teljes penzió máji% 18-tól október 12-ig 1930—2280 Ft Napospart Hotel Amfora 7 teljes penzió májustól szeptemberig 1290—2070 Ft Albena üdülőtelep (Bulgária) Hotel Warszawa 7 teljes penzió elő- és utószezonban 990—1440 Ft Opatija Hotel Royal 7 teljes penzió­1250—1800 Ft májustól októberig Supetar (Jugoszlávia) Hotel Palma 7 teljes penzió májustól októberig 1190—1770 Ft Trogir (Jugoszlávia) Hotel Medena 7 teljes penzió elő- és utószezonban lflO—1540 Ft RIT-utazás (Kedvezményes vasúti viteldíj. Költőpénz nélkül.) Budapest—Becs—Rimini—Velence—Budapest Jelentkezési határidő 90 nap 7 teljes penzió -f 5 nap szállás és reggeli 1. o. 5900 Ft n. o. 5450 Ft IT-utazás (Kedvezményes repülőjegy. Költőpénz nélkül,) Budapest—Athen—Budapest Jelentkezési határidő 90 nap 9 nap szállás és reggeli 7050 Ft VARJUK ÖNT! IBUSZ (Bp. 3740) A kisvárdai járási atlétikai verseny 180 úttörője közül egyéni győztesként került ki két számban ifi Formészter József (Dombrád), Szaniszló Sándor (Nyírlövő) és RóKa Zsuzsa (Dombrád). További bajnokok: Fodor Ottó (Pap), Hetisz József (Nyírkárász), Rabik Irén (Tiszakanvár), Horváth Ágnes (Ajak). Czető Erzsébet (Záhony) és Berla Ibolya (Tíszakanyár). A 4x100-as váltóiméban a dombrádi iskola leány, és fiúcsapata nyert. Czim balmos Teréz