Kelet-Magyarország, 1973. július (33. évfolyam, 152-177. szám)

1973-07-17 / 165. szám

•. «ett» ms. Wm ns Nyíregyházi Spartacus-Petőfi— Ózdi Kohász 3:1 (3:1) A labdarúgó Nyári Totó Kupa eredményei A Nyíregyházi Spartacus- Petőfi SC NB Il-es labdarú­gócsapata folytatta jó szerep­lését a Nyári Totó Kupa Északi-csoportjában. Az el­múlt vasárnap Özdon, az Óz­di Kohász együttese ellen ját­szott, s aratott szép győzel­met. Mintegy 1000 néző előtt, Németh III. játékvezető bí­ráskodása mellett a nyíregy­házi csapat az alábbi össze­állításban szerepelt. Spartacus: Pilcsuk — Tor­nai, Illés, Neumann, Sorbán, Zsíros, Kléninger (Kondor), Kemecsei, Kozma, Gáspár, Berki (Kegye). A találkozó első tíz percé­ben mindkét fél meglehető­sen óvatosan játszott. A 11. percben viszont egy közeli nagy erejű lövést védett bra­vúrosan Pilcsuk, majd a kö­vetkező percben vezetést szerzett az ózdi együttes. Neumann a' saját kapuja előtt cselezgetett. Az ózdi Csuhány elvette tőle a lab­dát, elhúzott és beadását Ballanek 5 mé térről lőtte a hálóba, 0:1. Középkezdés után nyíregy­házi támadás alakult ki mely­nek végén Sorbán 20 méteres erős lövése hajszállal su­hant el a kapufa fölött. A 16. percben az előretörő Gáspárt csúnyán felvágták, s a meg­ítélt szabadrúgás nyomán Sorbán labdája alig kerülte el a bal felső sarkot. A 20. percben egyenlített a nyíregyházi csapat. Sorban jól indította Kozmát, aki 22 méterről kapura lőtt, s lab­dája a bal kapufa éléről az ellenkező lapos sarokba vá­gódott, 1:1. Egyre Inkább feljött a Spartacus-Petőfi, s a 28. percben a vezetést is meg­szerezte. Gáspár elfutott, majd pontos beadásából Klé­ninger 7 méterről lőtte háló­ba a labdát, 2:1. A 34. percben Gáspárt fel­vágták. A szabadrúgást ő végezte el, s lövése nyomán Murányin irányt változtatott a labda és Berki elé pattant, aki közelről a bal felső sa­rokba emelt, 3:1. Szünet után az 56. percben újabb gólszerzési alkalmat hagyott ki a nyíregyházi csa­pat. Kemecsei szépen lépett ki az ózdiak védőfalából, de nagy helyzetben 8 méterről gyengén a kapus kezébe gu­rított. A 65. percben az ózdi Martis ugrott ki nagy hely­zetben, de Pilcsuk merész ve­tődéssel felszedte előle a lab­dát. A 70. percben Kléninger futott el, beadása jó helyzet­ben találta Kozmát, aki 5 mé­terről az ózdi kapus kezébe fejelt. A 75. percben az ózdi Gsuhány lesgyanús helyzet­ben kapta a labdát, s erős lövését a bal kapufa hárí­totta. A két csapat mindvégig változatos és helyenként jó iramú mérkőzést vívott. A nyíregyházi együttes lényege­sen jobb támadójátéka ré­vén megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Az Északi-csoport másik mérkőzését Sajószentpéteren játszották. A hazai együttes, a Borsodi Báhvász 2:1 (2:0) arányú győzelmet aratott a Rudabánvai Bányász ellen. Gólszerző: Tomesz, Szálkái, illetve Tóth (11-esből). A 35. percben Bálintot (Rudabá- nya) kiállították. Az Északi-csoport állása az első két forduló után a következő: Csőri, Flórián, Baumann, Kiss (Szabó), Rátvai, Reich, Lelkes, Ecker. Oroszlány: Fiedler — Németh, Máté, Je­linek, Vízkeleti, Szabó, Ko­máromi (Rácz), Sárosi, Papp, Kovács, Tóth (Csinos). Ala­csony színvonalú mérkőzés, az Oroszlány nagy fölény­ben játszott, de csatárai a , helyzeteket nem tudták ki­használni. A vendégek jól szervezték meg védelmüket, és szerencsés körülmények között szerzett gólokkal győz­tek. G: Kiss. Rátvai.1 Jó: Bau­mann, Kecskés, Berecz, Fló­rián. Horváth, ill. Szabó, Viz- keleti. I Kecskeméti SC—Egri Dó­zsa 0:0. Kecskemét, 600 néző. V: Szabó J. Kecskemét: Ku- rucz (Divinyi) — Herbály, Garaczi, Kovács, Szabó, Kecskés, Oskolás, Tóth, Czir- kos (Gubacsi), Czéh (Kókai), Kutasi. Eger: Csánk — Szűcs, Lakatos, Bajnóczi, Szegő, Patvaros, Csató, Ambrus I, Kovács, Patkós (Ronyecz), Balajti. Az első félidőben a kevésbé tartalékos csapattal kiállt Eger többet támadott. Szünet után a kecskeméti Szabó 11-est hibázott. Jó: Kurucz, Divinyi, Kecskés, Oskolás, ill. Csank, Szűcs, Lakatos, Ambrus I, Kovács. NB I B B-CSOPOKT t. Budafok 3 2 1 ___ 9- S 5 2. KKFSE 3 1 1 1 6- 7 3 3. Ganz-M. 3 1 — 2 9-11 2 4. Várpalota 3 — 2 1 4- 7 2 Győri Dózsa—Győri Elekt­romos 5:0 (1:0). Győr, 500 néző. V: Bakon. Minden csa­patrészben és minden tekin­tetben lényegesen jobb volt a teljes csapatával kiállt Gy. Dózsa. Az erősen tartalékos villanyosok sok hibával ját­szottak, támadósoruk nem tudta tartani a labdát. G: Csollány (2), Tasnádi (11-es­ből), Halasi, Gábor. Jó: Do­monkos, Végh, Vorigin, Csollány, ill. Takács T., Nagy.' Pápai Texiles—KOMÉP (Tatabánya) 2:0 (2:0). Pá^a, 300 néző. V: Bodrogi. A meg­fiatalított pápai együttes el­ső félidei, gólratörőbb játé­kával biztosan győzött. G: Gáspár, Szűcs. Jó: Zsenák, Áldozó, Horváth B., Gáspár, ill. Hollósi, Gagolya, Med­ved. NB n DÉLNYUGATI CSOPORT 400 néző. V: Endes. Jó ira­mú, küzdelmes mérkőzés. El­ső félidei hazai fölény után feljött a vendégcsapat és megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést. G: Bárihidi (2), Dobó, ill. Hor­váth, Oglizán. Jó: Varga, Vi- rágh, Bende, Mányoki, Bán- hidi, Balatoni, ill. Rozsnyói, Szili, Mihalovics, Ács. III. kér. TTVE—KISTEXT 7:0 (4:0). Hévízi út, 500 néző. V: Kuti. Már az első ne­gyedórában 3:0-ra vezetett a kerületi , együttes. A KfS- TEXT csatársora egy pilla­natra sem okozott gondot a jól záró kerületi védelemnek. A pályán átvonuló vihar mi­att a két félidő között 30 per­ces szünet volt. G: Simon (4), Ferenczi (2). Sneff. Jó: Ko­csis. Tóth F., Simon, Feren­czi, ill. Pócza, Török, Bozsik. NB m-AS CSOPORT L Kiskunt. 3 2 1 __ 12-4 5 2. Bp. Vegyim. 3 2 — 1 7-3 4 3. Sashalom 3 1 2 — 3-2 4 4. Gázművek 3 1 1 1 4-4 3 5. Hatvan 3 l l 1 6-8 3 6. Postás 3 — 2 1 2-3 2 7. UFC 3 1 — 2 2-7 2 8. Lehel 3 — 1 2 3-8 1 1. K. Rákóczi 3 2 — 10-5 5 2. Táncsics SE 3 2 — 1 5-3 4 3. Máza-Sz. 3 — 2 1 4-5 2 4. Zala. Dózsa 3 — 1 2 2-8 1 Ganz-MAVAG—Varpalotai Bányász 6:3 (2:2), Kőbányai üt, 300 néző. V: Jaczina. Ganz-MÁVAG: Szilasí — Stamler, Monostori, Marcell, (Kovács), Gugyerás, Molnár, Nagy, Tóth, Végh, Kecskés, Prisztás. Várpalota: Lukacs — Krausz, Kaszás, Csapó, Orbán, Müller, Banő, Ocskó, Albu, Berta, Konorossy (Sze­les). Gólokban gazdag mér­kőzésen a Ganz-MÁVAG ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. G: Kecskés (3), Végh (2), Prisztás, ill. Albu (2), Kaszás. Jó: Molnár, Kecskés, Szilasi, ill. Albu. Budafoki MTE—Kossuth KFSE 5:1 (3:0). Szentendre, 800 néző. V: Dorozsmai. Bu­dafok: Németh (Pók) — Köt­bért (Popelka), Kapitány,. Tóth, Sárközi (Nagy), Szőke, Fazekas, Kalmár II, Kalmár I, Haffner, Szöllősi. KKFSE: Szűcs — őze, Kovács (Ba­kos), Alberti, Staller, Erőss, Postás, Karalyos, Vad, Po- gáts, Angelmayer. Az I. fél­időben ügyesen kihasználta a Budafok a KKFSE-védelem gyengeségeit. A második fél­időben, a negyedórás vihar­szünet után, Kossuth-fölény alakult ki, sok kihagyott helyzettel. G: Kalmár II (2), Fazekas (2), Kalmár 1. ill. Vad. Jó: Kapitány, Tóth, Fa­zekas,Kalmár II, ill. öze, Erőss, Pogáts. Kaposvári Rákóczi—Tán­csics SE 2:0 (1:0). Kaposvár, 1500 néző. V: Bálint. A helyi rangadón a Táncsics többet, a Rákóczi eredményesebben támadott. A végén a mérkő­zés eldurvult. Koczor (Tán­csics SE) lábát törte. Hor- váthot (Rákóczi) és Takót (Táncsics SE) a játékvezető kiállította. G: Horváth, Duschák. Jó: Ágfalví, Balogh Duschák, ill. Garamvölgyi, Hangai, Angyal Zalaegerszegi Dózsa—Má- za-Szászvárl Bányász 0:0. Za­laegerszeg, 200 néző. V: Ko­csis. Mindkét csapat körül­ményesen játszott, a szászvá­riak hagytak ki több helyze­tet. Jó: Skoda, Németh II, Erős, ill. Széles, Pataki, Róth III. Békéscsabai VTSK—Gyu­lai SE 3:2 (1:1). Békéscsaba, 1200 néző. V: Tóth L. Fordu­lás után élénkült a játék, , mindkét kapu előtt parázs jelenetek adódtak. A VTSK 2:l-es vezetését még egyen­lítette a határtalan lelkese­déssel küzdő gyulai csapat, de a hajrá már a tapasztal­tabb csabaiaké volt. G: Za- horán, Varga B., Otott (ön­gól), ill. Sas, Tóth. Jó: Bodó (a mezőny legjobbja), Kátai, Varga B., Zahorán, Bunda, ill. Szerb, Szentesi, Vasvári, Sas. Debreceni EAC—MGM Debrecen 1:0 (0:0). Debrecen, 400 néző. V: Kulimár. Elég­gé alacsony színvonalú já­ték, sok volt a! csapkodás és a szabálytalankodás. A 78. percben Kiss S. 30 méterről küldött nem túl erős. lapos lövése után a jobb alsó sa­rokban kötött ki a labda Jó: Csató. Kiss S. Soltész. Kiss L. ül. Patai II., Patai I., Pa­tai III. NB II PESTI CSOPOR’' 1. III. kér. 3 z 1 - 1- 5 5. 4 2. KTE 3 7 “7 1 1- 3 3. Gyöngyös 3 1 1 ­L 1 4 4. ÉPGÉP 3 1 2 — k 6 4 5. KISTEXT 3 1 1 1- 7 3 6. Láng 3 1 _ 2 H 8 2 7. KELTEX 3 1 _ 2-12 2 8. Esztergom 3 — — 3- 7 — ÉPGÉP—Gyöngyösi Spar­tacus 1:1 (0:0). Albert alva, Vegyész u., 300 néző. V Zá- vodszky. A mezőnyben terv­szerűbben játszó, égj Vége­sebb gyöngyösieknek több helyzetük volt. de ezek >ől a gyámoltalan támadók csak egyet tudtak értékesítem i. G: BleicheV III. ill. Jaros. Jó: Rákos. Pelsőczi. Papp, ill. László, Budai, Szonda. Kecskeméti TE— fcaag ZiZ C0t2L Bozsnjs t a. Sikeresen mutatkozott be Vencsellőn a Zalaegerszegi TE A Zalaegerszegi TE Sós­tón táborozó NB I-es labda­rúgócsapata megkezdte fel­készületi jellegű, barátságos labdarúgó-mérkőzéseit m / gyénkben. Vasárnap Ven­csellőn szerepelt a ZTE, vál­tott ellenfelek ellen. Mintegy 2000 néző előtt a Rácz (Gál I., Ilcsik) játékvezetői hár­mas közreműködése mellett az első félidőben a Ven- .csellői Tsz, megyei I. osztá­lyú csapata ellen játszott. A két csapat összeállítása: ZTE: Déri (Bolemányi) — Molnár (Vigh), Papp, Filó, Gáspár (Krajcs), Mihalecz, Szimaesek (Tóth J.), Rácz, Soós (Czibik), Józsi, Bita. Vencsellő: Hensperger — Bodnár, Pásztor II., Kurátor (Bajzáth), Kaczur, Müller, Tóth, Dudás, Pásztor III., Héri I., Fedor. Az 5. percben egy ered­ménytelen vencsellői táma­dás jelentette a félidő első eseményét, majd a 8. perc­ben megszületett a ZTE ver. zető gólja, Rácz beadását Bita értékesítette, T*0. A 39. percben Bita futott el, az alapvonalról élesen középre adott, s Soós fejese nyomán a labda a kapufát érintve vágódott a hálóba, 2:0. A 43. percben Bita mintegy 14 méterről védhetetlenül bom­bázott a bal felső sarokba, 3:0. A második félidőben az NB I-es csapat a Tisza menti válogatott ellen ját­szott. A Tisza menti együt­tes összeállítása: Nagy — Demjén, Szilvás!,' Mikitovics, Pásztor II. Bí­ró, Kovács, Lippai, Bodnar (Szarka), Kovács, Héri II. A Vencsellő környéki köz­ségekből összállított Tisza n^nti válogatott nagy becs­vággyal küzdött, s így válto­zatosabb volt a játék. A 7. percben Filó mintegy 25 mé­terről futtából nagy lövést eresztett meg. de Nagy ka­pus bravúrral szögletre há­rított. A 20. percben Bole­mányi már verve volt, de Lippai nagy erejű lövését a felső léc hárította. A 35. percben a pálya talaja ala­posan megtréfólta az NB I-es csapat kapusát, , Bole- mányit. Egy lövés nyomán a labda felpattant a vetődő kapus előtt, s a fejéről pat­tant a kapu fölé. A félidő egyetlen gólját a 37. percben szerezte a ZTE. Ekkor Tóth J. fordulásból lőtt, Nagy kapus vetődött ugyan, de a labda a ke? I érintve a bal sarokba gu­rult, 1:0. A vencsellői mérkőzésen jól mutatkozott be a Zala­egerszegi TE. Hiszen élve­zetes, szép játékot nyújtva a Vencsellői Tsz ellen vég­eredményben 3:0, a Tisza menti válogatott ellen pedig l:0-ra nyert. Jók, a ZTE csapatából: Filó, Mihalecz, Soós. Vencsellőből: Pásztor II., Kaczur, Dudás. A Tisza menti válogatottból: Nagy, Szilvás!, Lippai, A Zalaegerszegi TE kö­vetkező mérkőzését szerdán, július 18-án a nyíregyházi stadionban 17 órai kezdetted játssza a Nyíregyházi Spar­tacus-Petőfi NB n-es csa­pata ellen. Ke ti veaEiméfli jeís átigazolások Szombaton a délutáni órákban az alábbi labdarú­gó kedvezményes átigazolási kérelmeik futottak be az MTSH megyei hivatalához.: Zolcsák Béla, Eperjeskei Tsz—Záhonyi VSC. Kutasi Bertalan, Zsurki Tsz—Záho­nyi VSC. Kovács Zoltán, Mándoki Tsz—Záhonyi VSC. Vedres Ferenc, Kisvárdai SE—Jékei Tsz. Szelke Zol­tán, Kisvárdai SE—Jékei Tsz. Kriston Károly, Kisvár­dai SE—Rétközberencsi Tsz. Takács Péter, Ajaki Tsz— Pátrohai Tsz. Bíró János, Nyírtass! MEDOSZ—Pátro­hai Tsz. Turtóczki Sándor, Tomyospálcai Tsz—Kisvár­dai SE. Vitai Mihály, Kis­várdai SE—Pátrohai Tsz. Lo, sonczi István, Kisvárdai SE—, Tomyospálcai Tsz. Vincze Ferenc, Dögéi Tsz—Záhonyi VSC. Oláh Zoltán, Kisvárdai SE—Záhonyi VSC. Hárfás András, Tornyosp'álcai Tsz— Iharosberényi KSK. Banga Dezső, Dombrádi Tsz—Diós­győri VTK. Galambos Ist­ván, Mándoki Tsz—Máté­szalkai MEDOSZ VM. Réti Mihály, Záhonyi VSC—Ara- nyosapá.ti Tsz. Rosák Ká­roly, Tiszavasvári Lombik— Nagycserkeszi Tsz. Fleischer Zoltán, Tiszalöki MEDOSZ— Tiszalöki Spartacus. Benes József, Kisfástanyai Tsz— Vencsellői Tsz. Szarka László, Sénvői Tsz—Ven­csellői Tsz. Zsoldos István. Tiszavasvári Lombik—Ti- szadadai Tsz. Losonczi Sán­dor, Tiszavasvári Lombik—1 Tiszadadai Tsz. Hajnal Béla, TiszaberceB Tsz—Nagyhalászi Textiles, Varga Gyula, Tiszaberceli Tsz—Nagyhalászi Textiles, B.uszlai Tibor, Kóki Tsz— Nyírbogdányi Lombik. Feke­te János, Nyírteleki Tsz— Asztalos SE. Szabó Lászlói, Baktalórántházi MEDOSZ—- Székelyi Tsz. Varga Ferenc, Székélyi Tsz—Nyírtéti Tsz. Juhász József, Napkori Tsz— Apagyi ' MEDOSZ. Kozma László, Székelyi Tsz—Nyú> kércsi Tsz. Tóth György, Nyíribronyi Tsz—Ramocsa- házi Tsz. Fintor Mihály^ Nyíribronyi Tsz—Nyíregy­házi Volán. Petró László, Nyíribronyi Tsz—Nyíregyhá­zi Volán. Popovics Sándor, Székelyi Tsz—Berkeszi Tsz. Pásztor János, Ujfehértói VM—Hajdú Vasas. Kiss Sándor, Ujfehértói VM—Haj­dú Vasas. Falatovics László, Tiszaberceli Tsz—Debreceni Építők. Pataky Imre, Tisza- dobl ' Tsz—Szegedi Kinizsi. Pólyák József, Tiszavasvári Lombik—Leninvárosi MTK. Nagy Antal, Nagyhalász Textiles—Nyíregyházi Spar­tacus-Petőfi SC. Kozma László, Tiszaberceli Tsz—• Nyíregyházi Spartacus-Pe­tőfi SC. Kaponyás Mihály, Nagyhalászi Textiles—Nyír_ egyházi Építők. Luczi Tibor Mihály, Tiszavasvári Lom­bik—Hajdúszoboszlói Bocs­kai. Dragon” János. Nagy­cserkeszi Tsz—Nyíregyházi Volán. B-CSOPORT Székesfehérvári MÄV Elő­re—Ceglédi VSE 1:1 (1:1). Székesfehérvár, 400 néző. V: Feigl. Egyenlő erők küzdel­me. A fehérváriak többet, a vendégek gólveszélyesebben támadtak. Mindkét gól szép egyéni játék «ián született, G: Bőké, ill. Varga. Jó: SzaJ bő, Bátor, Mester, ill. BodaJ Dobozi, Varga. Törekvés—Szolnoki MÄV 3:1 (1:1). Bihari u. 300 nézőU V: Balogh. Törekvés-fölény) megérdemelt győzelem. <33 Hagara, Pusztai, Csibrán (ön­gól) , ill. Varga. J., Gara (a mezőny legjobbja), Hagar^J Nagy, ül. Pintér, LftcTflaj) Bánfalvi, NB II NYUGATI CSOPORT 1. Győri D. 3 3------10-1 6 2. Győri E. 3 2—14-7 4 3. Pá,pa 3 1 — 2 4-5 2 4. KOMÉP 3------3 1-6 — NB II DÉLKELETI CSOPORT 1. DEAC 3 3 — _ 7-1 6 2. BVTSK 3 1 1 1 4-7 3 3. Gyula 3 1 — 2 5-5 2 4. MGM 3 ­- 1 2 1-4 1 1. Nyíregyháza 2 2-----­6-1 4 2. Özd 2 1—1 2-3 2 3. Borsodi B. 2 1-1 2-4 2 4. Rúdabanya 2------2 1-3 — A Nyári .Totó Kupa továb- bi eredményei: 1. NB I B Dorog A-CS 3 lOl 2 »OI vT 1 6-3 4 2. Oroszlány 3 1 1 1 6-5 3 3. Kecskemét 3 1 1 1 4-5 3 1 Fger 3 — 2 1 2-5 2 Dorogi AC—Oroszlányi Bá­nyász 2:0 (1:0), Oroszlány, 800 néző. V: Rúzsa. Dorog: Horváth — Berepz, Kecskés,1 1. Törekvés 2 2 — — 6-2 4 2. Szí.-vár 2 — 2 — 2-2 2 3. Cegléd 2 — 1 1 2-4 1 Szolnok 2 — 1 1 2-4 1 Hatvani Kinizsi—Gázmű­vek MTE 2:2 (2:1). Hatvan, 400 néző. V: Sárkány. G: Ludwig. Kővágó, ill. Kiss K. (2). Jó Baranyi, Kővágó, ill. Nagy B., Szucsányi. Postás SE—Kiskunfélegy­házi Vasas 1:1 (1:1). Egressy út. 100 néző. 'V: Zentai. Dur­vaságokkal tarkított, alacsony színvonalú mérkőzés, dicsér­ni senkit sem lehet. Vass (Postás) a 36. percben kiál­lítva. G; Iglói (11-esből), Hl. Farkas. Bp. Vegyiművek—ÜFC 5:0 (2:0). Kén íl, 150 néző. V: Seídmann. A minden részé­ben jobb Vegyiművek külö­nösen szünet után vezetett sok ötletes támadást. A 70. percben Varjú (UFC) kiállít­va. G: Auspitz (2), Kovács (2), Bazsó. Jó: Nyikos, Erdő- di, Kovács, Bazsó, ilL Rozbo- ra. Sashalmi Elektronikus— Lehel SC (Jászberény) 1:1 (1:1). Sashalom, Piros rózsa n, 100 néző. V: Glück. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sen a csapatok egymás hibái­ból éltek. G: Laczkó, ill. Orosz, Jó: Swarda, Köziéi, Laczkó, ill. Juhász (a me­zőny legjobbja), Hajdú I., Nagy István. Vasra <ás Totó Kupa A-CSOPORT 1. PVSK 3 12 — 3- 2 4 2. MÁV DAC 2 11 — 4- 0 3 3. DVSC 2 11 — 3- 1 3 4. SZVSE 3------3 3-10 — Pécsi VSK—Szegedi VSE. 3:2 (2:1). Szeged, 200 néző. V: Mézes. PVSK: Sólyom (Ábrahám dr.) — Kanyar, Szabó, Hamar, Balázs I., Grünwald, Radies, Nagy, Mi­hály, Szobies, Varga. SZVSE: Simái — Csigér, Terhes, V. Tóth, Róth, Hajdú (Herold), Kiss, Tóth (Tímár), Sándor, Kutasi, Horváth. Szünet után az SZVSE játszott fölény­ben, de tehetetlen csatárai nem sok veszélyt jelentettek a pécsiek kapujára. G: Nagy (2), Grünwald (11-esből), ill. Kiss, Horváth (11-esből). Jó: Szabó, Radics, Nagy, ill. Róth, Kiss. A DVSC—MÁV DAC ta­lálkozó elmaradt. Hiába utaztak a győriek Debrecen­be, a DVSC 8 játékosának le­járt a sportorvosi engedélye, Szávó játékvezető csak a MÄV DAC csapatával vonult ki a játéktérre és utána a mérkőzést tefáüaű NB II DELI CSOPORT 1. Szegedi D. 3 2 1 — 5-3 5 2. FÖSPED 3 12 — 3-1 4 3. Kiskunhalas 2—11 1-2 1 4. Vác 2------2 1-4 — A Vác—Kiskunhalas félbe­szakadt mérkőzés eredmé­nyét nem számítottuk be. FŐSPED Szállítók—Szege­di Dózsa 1:1 (1:0). Szeged, 400 néző. V: Gerőházi. Az el­ső félidő kapkodó, sok hibá­val tarkított iátékot ‘hozott, a FOSPED játszott mezőnyfö­lényben. Fordulás után a lel­kes Sz. Dózsa többet táma­dott, de egyenlítenie csak óri­ási kapushibából sikerült. A 83. percben Matuz (FÖSPED) kiállítva. G: Nagy L„ ill. Szabó (öngól): Jó: Pásztor, Stefán, Horváth I., ill. Kaku- szi, Bóka, Miklós. Váci Híradás—Kiskunhala­si MEDOSZ 2:0 (2:0). Félbe­szakadt. Vác. 200 néző. V: Tompa. A csúszós talaj miatt nem alakulhatott ki jó játék. A 75. percben felhőszakadás miatt a mérkőzés félbesza- kadt. G: Ozsvári, Szunyogh. Jó: Kriska, Szunyogh, Pálin­kás, Kurtán, RÍ. Oláh, Cser­mák, Rsrétsyt, Kiss H.