Kelet-Magyarország, 1972. október (32. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-10 / 239. szám

HWftl tfft. dJSS&F t#: Táblázatok NB t Ferencváros—Zalaegerszegi te 2-0 Tatabánya—MTK 2:2 Salgótarján—VM Egyetértés 5:2 Komlói Bányász—Szegedi EOL . 1:1 Pécsi Dózsa—Bp. Honvéd ia 1. Honvéd 4 3 1 8- 3 7 2. FTC 4 3 1 11- 6 $ 3. Vasas 4 3 „ 1 8- 4 g 4. MTK 4 2 2 7- 3 6 5. Csepel 4 2 1 1 8- 5 s 6. Tatabánya 4 1 3 4- 3 5 7. U. Dózsa 4 2 2 8- 5 4 8. Videoton 4 2 2 8- 7 4 9. Rába ETO 4 2 _ 2 7- 8 4 Sö. Komló 4 í 2 1 4- 5 4 11. Pécs 4 _ 3 1 1- 2 3 12. SZEOL 4 1 1 2 4-10 3 13. ZTE 4 1 3 4- 4 2 14. Diósgyőr 4 2 2 1- 4 2 15. SBTC 4 1 _ 3 7-1] 2 *5. Egyetértés 4 — 1 3 3-15 1 NB I B 'Bp. Spartacus—Pénzügyőr 3:1 Eger—Debreceni VSC 1:0 Dunaújváros—Oroszlány 2:1 Haladás—Miskolci VSC 1:0 BKV Előre—Szolnoki MTE 0:4 MÁV DAC—Dorog 2:2 Békéscsaba—G.-MÁVAG 1:0 Kecskemét—Volán SC 2:0 Várpalota—Szekszárd 0:0 1. SZMTE 9 6 1 2 18- 7 13 2. G.-MAVÁG 9 5 2 2 17- 9 12 3. Haladás 9 4 4 1 17-10 12 Dunaújváros 9 5 2 2 14- 7 ■i s. MÁV DAC 9 5 2 2 16-11 12 6. Pénzügyőr 9 5 2 2 15-12 12 7. Bp. Spartacus 9 4 3 2 14-12 11 8. Kecskemét 9 3 4 2 11-11 10 9. Dorog 9 3 3 3 17-12 9 10. DVSC 9 3 3 3 9-8 9 11. Békéscsaba 9 3 3 3 7-9 9 12. Eger 9 2 4 3 13-14 8 13. Oroszlány 9 2 2 5 9-11 6 14. Volán SC 9 2 2 5 10-17 6 15. MVSC 9 2 2 5 9-19 6 16. Várpalota 9 1 3 5 7-14 5 17. BKV Előre 9 1 3 5 7-17 5 18. Szekszárd 9 1 3 5,10-21 5 NB H, ÉSZAK KELTEX—Váci Híradás 2:3 V. Izzó—Leninváros 0:2 Kazincbarcika—Gyöngyös 4:3 Esztergom—Nagybátony 3:1 Klsterenye—S.-üjhely 1:0 Kossuth KFSE—Törekvés 4:2 Rudabánya—ózd 4:2 1. Vác 8 6 2 — 15- 7 14 2. BVSC 8 4 2 2 19-10 10 3. KKFSE 8 5—3 12- 9 10 4. Rudabánya 8 4 2 2 14-12 10 5. Leninváros 8 3 3 2 9- 6 9 6. S.-újhely 8 4 13 8- 7 9 i. özd 8332 11-11 9 8. Gyöngyös 8 3 2 3 13-11 8 9. Kisterenye 8 4—4 13-12 8 10. Nyíregyháza 8 3 14 15-15 7 11. Nagybátony 8 2 3 3 10-11 7 12. Törekvés 8 2 2 4 7-13 6 13. Esztergom 8 14 3 9-16 6 Kazincb. 8 2 2 4 8-15 6 15. Izzó 8 2 15 8-12 5 16. KELTEX 8 12 5 11-15 4 NB m. 1. Szabó L. SE 8 7 1 — 20- 3 15 Rakamaz 8 3 4 1 12- 6 10 3. Hajdú Vasas 8 3 4 1 9- 7 10 4. T.-vas vári 8 4 2 2 11-10 10 5. Nyírbátor 8 3 3 2 9- 9 9 6. Záhony 8 3 2 3 16- 8 8 7. Sz. Vegyim. 8 2 4 2 9-10 8 8. Tuzsér 8 3 2 3 9-11 8 9. D. TITÁSZ 8 3 14 10- 8 7 10. D. Építők 8 3 14 11-11 7 11. Tiszalök 8 2 3 3 6-10 7 H.-szob. 8 3 14 11-15 7 T.-szentm. 8 2 3 3 7-11 7 14. Sz. Olajb. 8 3—5 8- 8 6 15. M.-szalka 8 2 15 5-11 5 16. B.-újváros 8 12 5 5-20 4 MEGYEI I OSZTÁLY 1, Nyírb. M. 8 5' 2 l 14- 5 12 2. Kisvárda 8 4 3 1 14- 6 11 3. V.-namény 8 4 2 2 15-14 10 4. Nagykálló 7 3 3 1 15- 5 9 5. Ny. Építők 8 3 3 2 lr.">! 9 6 Tyúkod 8 3 2 3 17-16 8 7. Nagyhalász 8 3 2 3 9-15 8 i. Ny. Dózsa 7 3 13 17-10 7 9. Nyírmada 7 3 13 11-12 7 10. Nagyecsed 6 2 2 2 5- 7 6 11. F.-gyarmat 7 2 2 3 14-16 6 12. Balkány 6 13 2 4- 6 5 13. NY VSC 8 2 15 7-13 ~o 14. Nyírbogdány 7 12 4 5-17 4 15. Ny. M. 7 115 4-11 3 Ny. Sp. II. 8 5—3 24-15 10 107 ezret fizet a totó L Pécs—Bp. Honvéd 1:1 X 2. Tatabánya—MTK 2:2 X 3 SBTC—Egyetértés 5:2 1 4. SZEOL—Komló 1:1 X 5. Eger—Debrecen 1:0 1 6. Előre—SZMTE o:4 2 7. B.-csaba—Ganz-MÄVAG 1:0 1 8. Kecskemét—Volán 2:0 1 9. KELTEX—Vác 2:3 o 10. Nyíregyháza—BVSC 2:1 1 ti. Rudabánya—Ózd 4:2 1 12. Esztergom—N ag ybátony 3:1 1 13. Z. Dózsa—Pécsi B. 0:3 2 14. Hajdúbösz.—Budafok 1:0 1 A totónyeremények az illeték be­vonása után a következők: 13 ta- lálatos szelvény 21 darab van nyereményük egyenként 29 992 fo­rint. Ebből 13 plusz 1 találatos darab, 107 749 forint, 12 találatos 446 darab, nyereményük egyen­ként 944 forint, 11 találatos 4875 darab, nyereményük 86 forint. A 10 találatosok száma 30 175 darab, nyereményük 21 forint. A közölt nyeremények tájékoz­tató jellegűek. (MTI) Jelentések bajnoki labdarúgó* mérkőzésekről A labdarúgó NB I. vasárnapi ót mérkő­zése közül egyetlen találkozó sem hozott meglepetést, érdekességnek az számít, hogy három döntetlennel végződött. Az NB I. B-ben sem született különö­sebb meglepetés az elmúlt fordulóban. A kitűnően rajtolt Szolnoki MTE miután a se­reghajtók között tanyázó BKV Előre ellen idegenben is nyert, a táblázat élére került. Az NB II. Északi csoportjában a Nyír­egyházi Spartacus legyőzte — szoros és küz­delmes mérkőzésen — a BVSC csapatát, s ezzel megszakította a fővárosiak nyíregyhá­ziak elleni, hosszú évek. óta tartó győzelmi sorozatát. NB III-as csapataink közül a Nyírbá­tori Dózsa idegenben elért győzelme, s a Rakamazi Spartacus szintén idegenben szer­zett egy pontja számít értékesnek. A Tuzsér —Mátészalka helyi rangadó viszont aránylag sima tuzséri győzelmet hozott. A megyei I. osztályú bajnokság vasár­napi fordulója ez alkalommal is szállított váratlan eredményeket. A Nagykállói ME- DOSZ, a Nyíregyházi Dózsa és a Vásárosna- ményi Vörös Meteor hazai pályán szenve­dett vereséget! * Nyíregyházi Spartacus—BVSC 2:1 (0:0) PILCSUK ÉRTÉKESÍTI A MEGÍTÉLT BÜNTETŐT. (HAMMEL JÓZSEF FELV.) Nyíregyháza, 1200 néző. ve­zette: Demeter dr. (Czirják, Bodnár). Nyíregyháza: Pilcsuk ” — Bohus, Galambosi, Bíró (Klé- ninger), Kemecsei, Gáspár, Sorbán, Tóth, Balogh, Kegye, Kubik. Edző: Bakos Béla. BVSC: Szarka — Herczeg, Bodonczi, B. Nagy, Kovács, Hosszú, Papp, Nagy Gy., Ma­tulai, Salcza (Bocsák), Kont- ha. Edző: Marosvári Béla. A két tizenhatos közötti mezőnyjátékkal telt el a mér­kőzés első tíz perce. Majd a 12. perc kellemetlen eseményt hozott a hazaiak számára. Bíró egy összecsapásnál meg­sérült, s lábát fájlalva lejött a pályáról, helyette Kléninger állt be. Fokozatosan feljött a BVSC, s átvette a játék irányítását. A 18. percben Matulai a balszél­ső helyéről váratlanul kapura lőtt, s labdája a felső kapufát érintve hagyta el a játékte­ret. Később a vendégek jobb­szélsője engedett meg nagy lövést, mely a jobb felső sa­rok mellett süvített el. A 31. percben Salcza lépett ki a Spartacus-védők közül, de kö­zelről kapu mellé vágta a labdát. A BVSC fölényét hozó első félidőben a hazai csapat csak a 44. percben veszélyeztette komolyan a vendégek kapu­ját. De gól nem született az akcióból, mert Bohus fejese nyomán a labda kapu fölé jutott. Szünet után nagy lendület­tel kezdett a hazai csapat, s át is vette a kezdeményezést. Már a 48. percben vezetést szerezhetett volna, de Keme­csei nagy helyzetben hibázott. A 65. percben született meg a hazaiak vezető gólja. Ekkor Gáspár kapura lőtt, a labda Bodoncziról vágódott vissza, Kegye elé, aki a kifutó kapus felett ügyesen fejelt a háló­ba, 1:0 a Nyíregyházi Spar­tacus javára. A gól még inkább felhozta a hazaiakat, akik nagy lendü­lettel támadtak, de a 70. perc­ben mégis a BVSC egyenlí­tett. Ekkor a Spartacus-véde- lem kissé elmélázott, tagjai csak nézték, hogy Matulai be­cselezte magát a kapu előte­rébe, s mintegy 12 méterről a hálóba lőtt, 1:1. Az egyenlítő gól után is­mét a Spartacus percei követ­keztek. Játékosai sorra veszé­lyeztették a BVSC kapuját, de a védelem, s különösen Szarka kapus minden esetben hárítani tudott. A 80. perc­ben pedig — amikor a ven­dégek védelme már verve volt — a kapufa mentette Ke­gye éles lövését. A..88. perc­ben viszont a nyíregyházi kapu előtt alakult ki meleg helyzet, de Pilcsuk két ízben is a helyén volt. Változatos és izgalmas volt a játék, mely 93 percig tar­tott, ugyanis sérülések — s az ezt követő ápolások miatt — Demeter dr. játékvezető há­rom ízben mutatta partjelzői­nek, hogy egy-egy percet hosszabbít. Döntetlent ígért a mérkő­zés, amikor a hazaiak meg­szerezték a győzelmet. A 92. percben kavarodás támadt a BVSC kapuja előtt, melynek végén Kegye labdája a ka­pufáról gurult vissza a me­zőny felé. Ekkor a BVSC egyik védője, Hegyes az egyik- veszélyeztető Spartacus­csatár elől kapus mód­jára rávetődött a lab­dára, s megfogta azt, A vitat­hatatlan tizenegyest Pilcsuk biztosan lőtte a hálóba, 2:1 a Spartacus javára. Középkez­dés után véget is ért a talál­kozó. A mindvégig változatos, küz­delmes és kemény, de sport­szerű játékot hozó mérkőzé­sen az első félidőben kétség­telenül a vendégek voltak jobbak. Szünet után viszont a hazaiaké volt a „pálma”. Fő­ként küzdeni tudásban és lel­kesedésben múlták felül ek­kor a BVSC-t, s helyzeteiket tekintve is megérdemelten szerezték meg a számukra igen értékes két bajnoki pon­tot. Jók: Pilcsuk, Bohus, Ba­logh, Gáspár, illetve: Herczeg, Hosszú, Papp. Tóth József Maczkó, Révész B. <Málik), Fogarasi. Mátészalka: Sándor — Fo­dor, Gaál, Magosi, Vajas, Litva. Juhász, Tarcali, Csás- tyu (Perjési), Soltész (Szen- der), Uzonyi. A találkozó 2. percében ve­zetést szerzett a mátészalkai csapat, amikor egy szögletrú­gás után Juhász a hálóba fe­jelt, 0:1. A 21. percben Ko­vács átcselezte magát a szál­kái védelmen és biztosan lőtt gólt, 1:1. A 45. percben egy előre ívelt labdára Macz­kó lépett- ki legjobban, s a hálóba lőtt. 2:1. A 65. perc­ben a tuzséri Márta 11-est hagyott ki, majd a 81. perc­ben Kovács egy szép kapáslö­véssel állította be a végered­ményt, 3:1. TISZAVASVÁRI LOMBIK — HAJDÚSZOBOSZLÓ 2:0 (1:0) Tiszavasvári, 500 néző, ve­zette: Cs. Szabó. Tiszavasvári: Bodnár — Kenyeres, Tarr, Kovács, Ba­lázs, Bíró. Szurkos. Pólyák, Salamon, Fazekas, Gazdag. A tiszavasvári együttes az első félidőben játszott job­ban, a második játékrész utolsó félórájában a vendé­gek erősen feljöttek, de gólt nem tudtak szerezni. Góllövő: Salamon (11-esből) és Pólyák. RAKAMAZI SPARTACUS— TÖRÖKSZENTMIKLÓS 1:1 (1:1) % Török,szentmiklos. 200 né­ző. vezette: Kiss B. Rakainaz: Sárközi — Mig- róczi, Erdős, Deák. Borbély, Mártha, Kádas, Takács (Vi­rágú), Csécsi, Szojka (Len­gyel), Tóth. A rakamazi csapat kezdett jobban, irányította a játékot, s a 25. percben megszerezte a vezetést, amikor egy beívelt szögletrúgás után Mártha lőtt biztosan a hálóba, 1:0. A 33. percben potyaízű gól­lal egyenlítettek a hazaiak. Egy előre ívelt labdát Erdős el akart fejelni. Sárközi ka­pus is kifutott, de elcsúcsott. A labda a törökszentmiklósi Boda elé perdült, aki egyből a kapuba továbbította, 1:1. Szünet után helyenként nyomasztó fölényben játszott a rakamazi csapat, de nem si­került a győztes gólt meg­szereznie. További NB III-as eredmé­nyek : Debreceni TITÁSZ— Záhonyi VSC 2:1 (szombaton délután játszották le), Szol­noki Olajbányász—Nyírbáto­ri Dózsa 0:1, Debreceni Épí­tők—Tiszalöki MEDOSZ 2:0, Szabó Lajos SE—Balmazúj­város 4:0, Hajdú Vasas— Szolnoki Vegyiművek 1 :L Döntetlen a megyei rangadón Óvtak a Szabó SE ellen? , Az NB III Északkeleti cso­portjában változatlanul a Szabó SE áll a táblázat első helyén. Bár olyan hírek hal­latszanak, hogy a Debreceni Építők egj'üttese játékvezetői műhiba címén megóvta a Sza­bó SE ellen elveszített mér­kőzését. Azt rebesgetik, hogy az óvásnak helyt is adtak, s az említett találkozót újra kell játszani Debrecenben. Minderről azonban az NB III-as bizottságtól hivatalos értesítést nem kaptunk, s így a bajnoki táblázaton a fen­tieket nem tüntettek fel. Eredmények: TUZSÉRI MEDOSZ— MÁTÉSZALKAI MEDOSZ 3:1 (2:1) Tuzsér, 400 néző, vezette: Brincken. Tuzsér: Prukóczi — Révész Z., Köblös, Szűcs, Márta. Tóth, Kovács, Kazuska. A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban legna­gyobb meglepetés a két éllo­vas Nyírbátorban sorra kerü­lő rangadója, a Nyírbátori MEDOSZ—Kisvárdai Vasas találkozó iránt nyilvánult meg. A pontosztozkodással végződött, végig izgalmas já­ték miatt mindkét együttes dicséretet érdemel. Azért pe­dig külön is. hogy végig na­gyon sportszerű küzdelmet vívtak. NYÍRBÁTORI MEDOSZ— KISVÁRDAI VASAS 0:0 Nyírbátor, 300 néző, vezet- Pencz. Nyírbátor: Csabina — Bo­tos, Mankó, Dévai, Vágó, Ma­darász, Varga Gy., Somogyi, Varga J. (Gergely), Kosztyu (Veszprémi), Németh. Kisvárda: Kovács B. — Re- gőczi. Jerkus, Komáromi, Göncz, Kovács M., Bodnár, Zámbori (Cziffra). Belányi, Does, Darvai dr. (Kovács Z.). Ritkán látható színvonalas mérkőzést vívott a két együt­tes. A találkozó nagyobb ré­szét a nyírbátori csapat tá­madta végig, kapufát is lőtt. Az utolsó húsz perc viszont a kisvárdai csapaté volt, s ez időszakban a vendégek akár három gólt is lőhettek volna. Végül is a nagy iramú talál­kozó igazságos döntetlennel végződött. NYIRMADAI MEDOSZ— NAGYKALLÓI VIRÁGZÓ PÖLD TSZ 3:1 (2:1) Nagykálló, 300 néző, vezet­te: Szederkényi. Nyírmada: Súgta — Jakab, Magos. Rutkovszki, Szobosz- lai, Szíjártó, Fojtovics, Koz­ma, Tóth (Pásztor), Csoba, Klinyecz. Nagykálló: Gemzsi — Ba­logh II., Balogh I., Tóth Z., Krizsai, Antal, Zelenák (Ká­dár), Balogh III., Torma, Vass, Pecséri. A 6. percben gyors táma­dást vezetett a nyírmadai csa­pat. melynek végén Fojtovics fejelt szép gólt, 1:0. A válto­zatos mérkőzésen a hazaiak a 12. percben egyenlítettek, amikor Antal beadásszerű lö­vése perdült a madai kapus kezei között a hálóba, 1:1. A 33. percben Csoba mintegy 25—30 méterről célozta meg a káliói kaput, s bombája a jobb felső sarokban akadt meg, 2:1. Szünet után is a vendégek kezdtek jobban, s a 69. perc ben Szíjártó fejelt kapura. A vetődő Gemzsi csak érinteni tudta a labdát, mely a kapu­fáról jött vissza, s Fojtovics lőtte a hálóba, 3:1. A 32. percben kezezés miatt 11-eshez jutott a nagy­kállói csapat, de Balogh III. büntetőjét Súgta kapus bra­vúrosan kiütötte, majd áz új­ból kapura lőtt labdát is pa rádésan hárította. A meglehetősen gyenge na­pot kifogó nagykállói csapa­tot meglepte a nyírmadaiak gyorsan elért gólja, de még inkább a vendégcsapat rend kívül lelkes, sok mozgásos já­téka. A nyírmadaiak a sze rencsével sem álltak ugyan hadilábon, de így is rászolgál tak a győzelemre. TYUKODI TSZ— NYÍREGYHÁZI DÓZSA 1:0 (0:0) Dózsa-pálya, 100 néző, ve- : zette: Rácz. Dózsa: Tornai — Bíró, Tóth, Raska, Dévényi, Ol- mann I., Tarr, Farkas (Szo- kol), Virágh, Olmann II., Teschmayer. A tyukodi együttestől nem kaptuk meg az összeállítást. A mérkőzés első félidejé­ben a nyíregyházi csapat ját­szott fölényben, több helyze­te is volt, de ezeket sorra ki­hagyta. Szünet után a 49. percben a vendégek egyik kö­zéppályás játékosa, mintegy 35 méterről hatalmas gólt bombázott a Dózsa hálójába. 1:0. A valamivel szerencsé­sebb csapat nyert. További eredmények: Nyír­egyházi Spartacus II—Fehér- gyarmati MEDOSZ 1:3, Nagy­halászi Textiles—Nyíregyházi VSC 1:0, Vásárosnaményi Vörös Meteor—Nyíregyházi Építők 1:2. A világ sportja — sótokban ZÜRICH Zürichben tanácskozott az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) ellenőrző és fegyelmi bizottsága. A bizottságok több súlyos büntetést és pénz­bírságot róttak ki. Az európai labdarúgókupák legutóbbi mérkőzései után hét játékost tiltottak el a következő for­dulóra, egy klubot kizártak a jövő évi tornákról, egy edzőt pedig két mérkőzésre felfüg­gesztettek. Ezenkívül több súlyos pénzbüntetést is ki­szabtak. Az UEFA illetékesei egyelőre titokban tartják a büntetettek névsorát, amíg írásban nem értesítik őket a határozatokról. BRÜSSZEL A belga nemzetközi aszta­litenisz-bajnokságon a hír- ügynökségek jelentése szerint „magyar fesztivál” volt, a hét számból ugyanis „négy és fe­let” a magyar asztalitenisze­zők nyertek. A Jónyer, Ma­gos vegyes páros győzelmén kívül a további egyéni ered­mények : Férfi egyes döntő: Jónyer— Stipancsics (jugoszláv) 3:0, női egyes döntő: Kisházi—• Pclackova (jugoszláv) 3:0, női páros döntő: Kisházi, Havmersley (magyar, angol) —Hendriksen, Krüger (NSZK) 3:0, férfipáros dön­tő: Surbek, Stipancsics (-jugo­szláv)—Schmittinger, Hoff­mann (NSZK) 3 :1. VARSÓ A lengyel labdarúgó-baj­nokság 9. fordulóját változat­lanul a góiszegénység jelle­mezte. A bajnoki táblázat él­csoportja: 1. Lodz 11 p., 2. Zaglebie Sosn. 10 p., 3. Gwardia 10 p. A lodzl csapat 9, a Zaglebie Sosn. 7, a Gwardia 8 bajnoki találkozót játszott ebben a bajnokság­ban. Lengyelország—Csettszlouá- kia 23:9 (7:9). Nemzetek kö­zötti rugbymérkőzés. A talál­kozó érdekessége, hogy a len­gyel rugby Válogatottban a súlylökés olimpiai bajnoka, Wladislaw Komar is játszott. SAO PAULO Pelé, a brazilok labdarúgó­csillaga új szerződést írt alá klubjával, a Santossal, miután elhárultak a közte és a klub vezetői közötti pénzügyi aka­dályok — jelentették be a Santoshoz közel álló körök­ben. Pelé ugyanis azzal fe­nyegetőzött, hogy visszavo­nul, ha nem teljesítik anyagi követeléseit. Az volt ugyanis a vita oka, hogy a klub csak 7000 dollárt ígért, Pelé vi­szont 8000-et követelt min* den külföldi mérkőzésért. S Petének lett igaza... MEXIKÓVÁROS A Kínai Népköztársaság Mexikóban vendégszereplő női röplabdacsapata Mon- terreyben lépett pályára és 3:2 arányban győzött Mexikó válogatottja ellen. MADRID Jose Legra 29 éves kubai születésű, spanyol hivatásos ökölvívó megvédte pehelysú­lyú világbajnoki címét, mi­után 8000 néző előtt 15 me­netes mérkőzésen pontozás­sal győzött kihívója, a francia Dániel Vermandere ellen. BRÜSSZEL Eddy Merckx, a belgák „ke­rékpáros' királya” elhatározta, hogy még az idén újabb nagy­szerű eredményt produkál: október 27-én az egyik mexi­kói pályán megjavítja az 5 és 10 kilométeres világrekordot, amelyet a dán Öle Ritter tart 5:51,60 perces, illetve 11:58,40 perces idővel. BELGRAD Belgrádból érkezett gyasz- hír szerint Kenneth Hakness, a Nemzetközi Sakkszövetség (FII.•Ti 71 éves amerikai tag­ja — úton Szkoplje felé — a jugoszláv fővárosban meghalt. Hakness a végrehajtó bizott­ság munkájában vett volna részt. Halálát megelőzően a FIDE szerdai ülésén nemzet­közi bíróvá választotta.