Kelet-Magyarország, 1972. október (32. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-17 / 245. szám

«. a«*? wn. dtfmte m Táblázatok Már 2:0-ra vezettünk és mégis.*. í \ß m •as szabolcsi csapatok sikere Magyarország-Ausztria 2:2 (2:0) NB I B BKV Előre—MÁV DAC 0:0 Oroszlány—Egri Dózsa 4:0 Ganz-MÁVAG-Dorog 1:2 Szolnoki MTE—Haladás 2:1 Misk. VSC—Bp. Spart. 1:0 Pénzügyőr—Dunaújváros 1:1 Debr. VSC—Várpalota 0:1 Szekszárd—Kecskemét l :0 Volán SC—Békéscsaba 2:1 1. SZMTE 10 7 1 2 21- 8 15 2. Dunáit t város 10 5 3 o 15- 8 13 3. MÁV DAC 10 3 3 2 16-11 13 4. Pénzügyőr 10 5 3 2 16-13 13 5. G.-MAVÁG 10 5 *> 3 18-11 12 6 haladás 10 4 4 2 18-12 12 7. Dorog 10 4 3 3 19-13 11 8 Bt>. Spart. 10 4 3 3 14-13 11 p_ Kecskemét 10 3 4 3 11-12 10 19. nvse 10 3 3 4 9- 9 9 11. Békéscsaba 10 3 3 4 8-11 9 12. Oroszlány 10 3 2 »5 13-11 8 13. Ep-er 10 2 4 4 13-18 8 14 Volán SC 10 3 2 5 12-18 8 1*? MVSC 10 3 2 5 10-19 8 1« ^'á’-nalota 10 2 3 5 8-14 7 r?. 10 o 3 5 11-21 7 18. BKV Előre 10 1 4 5 7-17 C NB II.. ÉSZAKI CSOPORT N agybátony—Kazincbarcika 1 ^ Crvöngyös—Vasas Izzó 0:2 I.°n * r\ vá ros—KELTEX 2:2 Híradás—Rv>dohánya i :l (V '-K^ssntb KFSE 0:2 T"'akvés—Kcsterenye 1:2 Sátoraljaújhely—BVSC 1:0 1 Vác 9 6 3 — 16- 8 15 2. 9 6 — 3 14- 9 12 3. "újbánya 9 4 3 2 15-13 11 S.-irihely 9 5 1 3 9- 7 11 Ä. BVSC 9 4 2 3 19-11 10 6. T «minváros 9 3 4 2 11- 8 10 7 Kisterenye 9 5 — 4 15-13 10 8. va«rybátonv 9 3 3 3 11-11 9 3 D-rd 9 3 3 3 11-13 9 10 "'víregyháza 9 3 2 4 15-15 8 Gyöngyös 9 3 2 4 13-13 8 12 Trzó 9 3 1 5 10-12 7 13. ^«ztergom 9 1 5 3 9-16 7 14 ^’örekvés 9 2 2 5 8-15 e IP ^ «úrin'harc. 9 2 2 5 8-1« 6 16 KELTEX 9 1 3 3 13-’/ ? VB m. 1. S <abó SE 9 7 2 22- 5 16 2 emeamaz 9 4 4 1 17- 7 12 3. ^áiionv 9 4 2 3 19-10 10 4 H«ridu Vasas 9 3 4 2 9- 8 10 5. "Nyírbátor 9 3 4 2 11-11 10 0 T.-vasvári 9 4 2 3 12-15 10 7. Sz. Vegyim. 9 2 5 2 10-11 9 8. Hafalfiszob. 9 4 1 4 12-15 9 Tiszalök 9 3 3 3 8-11 9 •». n. TITÁSZ 9 3 2 4 11- 9 8 11. Tuzsér 9 3 2 4 11-14 8 12 n. Éoítök 9 3 1 5 11-12 7 S3. "ri-sz^ntm. 9 2 3 4 7-12 7 M.-szalka 9 3 1 5 6-11 7 15. Sz. Olajb. 9 3 — 6 9-10 6 K. B.-újváros 9 2 2 5 6-20 6 MEGYEI I OSZTÁLY f. Kisvárda 9 5 3 1 18- 7 13 2. Nyfrb. M. 9 5 2 2 16- 8 12 2. Nagykálló 8 3 4-1 16- 6 10 «.-Ny. Építők 9 3 4 2 17-16 10 5 V.-namény 9 4 2 3 16-18 10 6. Nyírmada 8 4 1 3 15-12 9 7. Nagyhalász 9 3 3 3 11-16 9 8. Ny. Dózsa 8 3 2 3 «-10 8 S. Ts-ukod 8 3 2 3 17-16 8 10. F.-gyarm. 8 2 3 3 15-17 7 11. NYVSC 9 2 2 5 7-13 6 Nagyecsed 7 2 2 3 5-11 6 13. Nyírbogdány 8 2 2 4 7-18 6 14. Balhány 7 1 3 3 5- 8 5 15. Ny. M. 8 2 1 5 7-13 5 Ny. Sp. n. 8 5­3 24-15 10 Jól fizet a totó 1. Ausztria—Magyarország 2:2 X 2. SZMTE—Haladás 2:1 1 3. MVSC—Bp. Spartacus 1:0 1 4. Pénzügyőr—Dunaújv. Ul X 5. Szekszárd—Kecskemét 1:0 1 «. Volán—Békéscsaba 2:1 1 7. Fűzfő—Győri Dózsa 4:2 1 8. Gyöngyös—Izzó 0:2 2 9. S.-újhely—BVSC 1:0 1 W. Bologna—Roma 1:3 2 11. Lazzio—Juventus 1:1 X 12. S amp doria—Intern az. 0:1 2 13. Verona—Fiorentina 1%‘i 2 14. Törekvés—Kisterenye 1:2 2 A 42. heti totónyeremények az Illeték levonása után a követke­zők: 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 339 653 forint, 13 plusz 1 találatos szelvény nincs, 12 találatos 22 darab, nyeremé­nyük egyenként 20 585 forint, 11 találatos 554 darab, nyeremé­nyük 817 forint, a 10 találatosok száma 5107 da­rab, nyereményük 133 forint. A 43. hétre átvitt jutalomösszeg 814 492 forint. A közölt adatok tá­jékoztató jellegűek. FÉRFI SEGÉD­MUNKÁSOKAT. valamint EMPOR rakodógépre gépkezelőt felvesz Vállalat íjiregyházi telepe. Káliéi út 2 (1041) A magyar válogatott csend­ben készülődött a szokásos taktikai megbeszélés után, ko­rán volt ebéd, majd fél kettő­kor indultak a Práterba. Telt ház, 74 ezer néző várta a csapatokat. Az előmeccsen a csehszlovák utánpótlás-vá­logatott 1:0-ra legyőzte a hazaiakat. Pél négykor, meggypiros mezben pályára lépett a magyar tizenegy: Géczi — Páncsics, Kovács, Juhász P. — Juhász I., Bá­lint — Szőke, Kocsis, Dunai II., Szűcs, Zámbó. A fehér mezes osztrákok így kezdtek: Stachowicz — Pumm, Schmidradner, Eigenstiller — Starek, Horvath — Hickers- berger, Hasil, Parits, Kögl- berger, Jara. Az NDK-beli Rudi Glöck­ner sípjába fújt, az elvonuló osztrák rezesbanda dobper­gésének hangjára Dunai II. elindította a labdát. A mérkőzés krónikája 10. perc: Szűcs 20 méteres, ballábas bombája elzúgott a felső léc fölött. 16. perc: Pumm elvétette a labdát, Zámbó lecsapott rá, begurított és az üres kaputól 8 méterre álló Dunai II. könnyedén lőtt a bal sarok­ba, 1:0. 20. perc: Kocsis táncot járt az osztrák védők között, nagyszerű szólójával kétszer is becsapta Horváthot, majd 16 méterről jobbal, nagy lö­vést küldött a bal sarokba, 2:0. 22. perc: Híckersberger lesgólt lőtt. 30. perc: Kavarodás a ma­gyar kapu előtt, Hasil a ki­pattant labdát alig lőtte fölé. 43. perc: Köglberger lövését Juhász Péter a gólvonalról mentette. Illovszky óvatosságra in­tette a magyar játékosokat, akik egymást dicsérték. Ko­csis mondta: „Sikerült olyan lendülettel átvenni a labdát, hogy egyszer balra, egyszer jobbra fordulva a középhát­véd elvesztette egyensúlyát, aztán már nem volt nehéz dolgom, mert 3—4 méterre tőlem nem volt senki sem, aki megzavarhatott volna.” Stastny nem lelkesedett: — Nem ezt vártam az első félidőben. Persze még nincs vége a mérkőzésnek, még mi is örülhetünk. 48. perc: Juhász Péter rek­lamációja után sárga lapot kapott. 58. perc: Szöglet után Ju­hász Péter és Hasil egvszer- re ugrott fel, a csatár elesett. Juhász elrúgta a labdát, Glöckner nagy meglepetésre tizenegyest ítélt, amelyet Ha­sil értékesített, 2:1. 67. perc: Egv bal oldali osztrák beadás elszállt a ma­gyar védők és Géczi fölött. Köglberger azonban egy haj­szállal lemaradt az akcióról. 78. perc: Köglberger kapu elé nyeste a labdát, a befutó Jara 3 méterről csukafejessel szerezte meg az egyenlítő gólt, 2:2. Fazekas váltja fel Szőkét. 85. perc: Páncsics nagysze­rű labdát tálalt Zámbó elé. de a szélső nem tudta lekezel- ni. odalett a helyzet. 4 iáfakosok faSjesí infante A küzdelmes, heves mér­kőzésen a magyar csapatban a védelem volt a legerősebb csapatrész. Géczi jól védeti — kivéve a második gólnál elkövetett rossz helyezkedé­sét. Kovács az egvüttes egyik legbiztosabb pontja volt, ha­sonlóan kifogástalanul ját­szott Páncsics is. Juhász Pé­ter nagyon jól kezdett, de teljesítményét lerontja az, hogy gyakran elveszti a fejét és ismét sárga cédulát ka­pott. A középpályán Juhász István és Szűcs fáradhatatlan volt, Kocsis, ahogy tőle azt » már megszoktuk, kitűnő lab­dákat adott társainak, klasz- szis játékosra valló gólt lőtt, de aztán elfáradt és már kö­zel sem volt olyan a játéka, mint az elején. Elöl Dunai II. szemfülességét dicséri a gól, különben is állandó ret­tegésben tartotta az osztrák védőket. Szőkének semmi sem sikerült. Fazekas sem tudott megfelelően részt venni a játékban, Zámbó, ha csak rö­vid időre is, idézte párizsi já­tékát. A játékvezetői szempontból kétségtelenül nehéz mérkő­zést Glöckner igyekezett kéz­ben tartani, s talán ezért is a kelleténél többször szakítot­ta félbe a játékot. A 11-es megítélése túl szigorú volt, ,,Legyőztük a balszeren­csét” — írja főcímében a hétfő reggeli Die Presse, a mérkőzésről szóló beszámo­lójában. „A 11 -es és a csa­patszellem megtörte a ma­gyarok ellenállását” alcím­mel a lap ezt a két döntő tényezőt ragadta ki, amely nélkül ma már esélytelen lenne Ausztria válogatottja a VB selejtezőjében. A Kronen Zeitung főcí­me: „Ez már igazi VB-han- gulat: a közönség döntetlen­be hajszolta válogatottun­kat.” A Volksblatt-é: „A papri­ka mégsem volt olyan erős”, Ennek a lapnak alcíme: „A 11-es törte meg a magyarok varázsát”. Később cikkében kidomborította: ,,Szünet után rosszul, hamisan szólt a Práterben a magyar csárdás dallama.. A bécsi Kurier már előre­mutatott: „Egy pont elve­szett, de továbbra is ver­senyben vagyunk”. Óriási fő­cím: „Ausztriának még van esélye.” A hétfői osztrák lapokból egyöntetűen kiolvasható: Bécsben győzelemre számítot­tak, de mégis örülnek a dön­tetlennek, miután 0:2-ről „a sírból hozták vissza a to­vábbjutás lehetőségét”. Különösen a tekintélyes Die Presse fejtette ki ennek okát. „A 2:2 megtörte az ál­mokat, a vágyakat, a jósla­tokat, amelyeket a mérkőzés előtt szőttünk. A célt, hogy legyőzzük a magyarokat, nem értük el. Mégis ma már a döntetlent sikernek köny­velhetjük el. Az osztrák vá­logatott legyőzte a balsze­rencsét és a magyarok elleni pontszerzés még nyitva hagyta a lehetőségeket.. A legnagyobb zűrzavar rá. dióban, tévében és az újsá­gokban a 11-es körül ta­pasztalható. Mást mondott a tévékommentátor, mint a sportösszefoglalók hírolva­sója. A Volksblatt munkatársa másért indokolja (Starek el- lökéséért) a büntető meg­adását, mint például a Die Presse (amely Paritsot „lát­ta” elesni). Esztergom. 800 néző, vezet­te: Füzesi. Esztergom: Nebehaj — Dóka, Szenczi, Fiedler, György I., György II.. Mar­kó, Balogh (Varga), Kul­csár, Czibik, Hrozik (Pelin- ger). Edző: Kertes László. Nyíregyházi Spartacus: Pil- csuk — Bohus, Galambos!. Kléninger, Gáspár, Sorbán, Tóth, Balogh, Kemecsei, Kegye, Kubik. Edző: Bakos Béla. Rögtön a kezdés után nagy erővel és lendülettel tá­madott a hazai, esztergomi együttes, Jelentős mezőny­mindemellett az előnysza­bályt sem vette figyelembe a játék közben. Jóindulatához és pártatlanságához azonltm nem fér kétség. A VB-SELEJTEZŐ I. CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA: 1. Magyarország 4 2 ! — 7- 2 6 2. Ausztria 3 2 1 — 8-2 5 3. Svédország 3 1117-23 4. Málta 4------------4 0-16 — A magyar válogatott mind az osztrákok, mind a svédek ellen idehaza játszik. Auszt­ria valamennyi hátralévő mérkőzését idegenben vívja. Svédország Ausztria ellen ott­hon, Magyarország és Málta ellen idegenben szerepel a hátralévő mérkőzéseken. A Kronen Zeitung megál­lapítása: „Az biztos, kevés bíró adott volna Parits ellö- késéért tizenegyest, de két­ségtelen, hogy ez szabályta­lan volt és a büntetőterüle­ten belül ilyenekért megtor­lás jár...” A későbbiekben ez a lap még visszatér a 11-es megítélésére, s megál­lapította: „Minden más bíró átnézett volna az esemény fölött.. ” A Volksblatt szerint: „Tel­jesen veszélytelen, nem dön­tő helyzetben lökött Géczi.” Die Presse: „Amikor szü­net után rohamozott csapa­tunk, a döntő segítség kívül­ről érkezett: a játékvezető által megadott tizenegyes­sel.” A bécsi szurkolók úgy könyvelik el: ezt az ajándé­kot el kellett fogadni. Glöcknert nem lehetett szó­ra bírni a mérkőzés után, gondosan eltávolították az újságírókat, arra hivatkozva, hogy a FIFA tiltja, hogy nyi­latkozzanak VB-mérkőzé- sekkel kapcsolatban. Mégis az egyik újságíró megírta, Glöckner hangját hallotta, amikor a bíró öltözőajtaja 'kinyílt és éppen a 11-es kö­rüli vita hangzavara szűrő­dött ki... Glöckner ezeket mondotta: ...a kapus lö­kött”. A magyar csapatról elis­merőleg ír az osztrák sajtó. Géczi, Juhász István, Bálint, Kocsis és Zámbó kapta a leg­több dicséretet az újságírók­tól. A Die Presse-ben megje­lent a két csapat „osztályzó­könyve”. amely osztrák „győ­zelmet” mutatott 29:34 arányban. Miután a legjobb osztályzat 1-es, a legrosszabb a 4-es, ezért a kevesebb pontszám adja a győztest. Egyest egyedül Hasil kapott. Kettes érdemjegyet adott a Die Presse a következők­nek: Eigenstiller, Starek, Köglberger, Jara, Bálint, Ju­hász István, Kocsis, Zámbó — hármast kapott: Stacho­wicz, Horvath, Híckersber­ger, Parits, Géczi, Páncsics, Kovács, Juhász Péter. Szűcs, Dunai II. Négyessel szerepel az osztályzókönyvben: Pumm, Schmidradner, Szőke és Fazekas. fölénybe is került, s az első fél órában három nagy gól­helyzetet dolgoztak ki csatá­rai, de Pilcsuk mindhárom esetben hárított. Az első negyvenöt perc­ben végig az esztergomi csa­pat irányított, de sorozatos támadásai az utolsó negyed­órában sem jártak ered­ménnyel. Főleg azért, mert a nyíregyházi együttes tagjai ez időszakban is fegyelme­zetten játszottak, s ponto­san is védekeztek. Szünet után mintegy tíz perc után érezhetően elfá­radt a hazai csapat a saját maga diktálta erős iram­ban. A nyíregyházi együttes átvette a játék irányítását, s Labdarúgó NB IH-as csa­pataink közül a hazai pályán játszó Mátészalka, Záhony, Tiszalök, Rakaniaz egyaránt megnyerte mérkőzését. Igaz, hogy a szintén hazai pályán játszó Nyírbátori Dózsa dön­tetlent játszott, de a Szabó SE ellenében ez szinte győ­zelemmel felér. Két együt­tesünk, Tiszavasvári és Tu- zsér szenvedett vereséget, de mindkettő megyén belül, he­lyi rangadón. Ä bajnoki táb­lázaton viszonylag jó helyen állnak együtteseink.. S a 14. helyezett Mátészalka — mos­tani győzelmével — is re­ménykedhet a felzárkózás­ban. RAKAMAZI SPARTACUS— TISZAVASVÁRI LOMBIK 5:1 (1:0) Rakamaz, 600 néző, vezet­te: Kozsla. Rakamaz: Sárközi — Bor­bély. Erdős, Deák, Guth, Migróczl, Mártha, Kádas, Ta­kács (Jánvári), Tóth, Szojka (Csécsi). Tiszavasvári: Bodnár — Kenyeres, Tarr, Balázs, Bene, Szurkos, Pólyák, Salamon, Bíró, Fazekas, Gazdagh. Kiegyenlített első félidő után nagy fölénybe került, a rakamazi csapat, s gólhelyze­tei alapján ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gól­szerző: Güth, Szojka, Tóth, Mártha, Kádas, Illetve: Faze­kas (11-ből). ZÁHONYI VSC—TUZSÉR1 MEDOSZ 3:2 (3:2) Záhony, 800 néző, vezette: Tölgyesi. Záhony: Szántó — Ráthi, Rátkai, ürr. Dallos, Kovács, Csépke, Balázs, Erdei II., Er­dei I., Fábián (Gyüre). Tuzsér: Pinkóczi — Révész Z„ Köblös, Szűcs, Tóth J„ Kazuska, Kovács. Márta A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság vasárnapi mérkőzésein az élvonalbeli csapatok közül a Nyírbátori MEDOSZ és a Vásárosnamé- nyi VM vereséget szenvedett, a Nagykállói Virágzó Föld Tsz és a Nyíregyházi Építők döntetlent játszott. Egyedül a Kisvárdai Vasas nyert, s így a bajnoki táblázaton át­vette a vezetést. Egy mérkő­zés, a Tyukodi Tsz—Nyíregy­házi Spartacus II. találkozó elmaradt. KISVÄEDAI VASAS—VÁ- SÁROSNAMÉNY 4:1 (1:1) Kisvárda, 300 néző, vezet­te: Dévényi L , Kisvárda: Kovács B. — Regőczi, Jerkus, Komáromi, Göncz, Bodnár, Darvai dr.. (Zámbori), Belányi, Dócs, Czifra (Kovács Z.). Vásárosnamcny: Fehér — Kiss, Tóth, István, Paska, Pancsira, Szedlár, Koncz S., Koncz Cs., Janovszki, Ve- kerli. Az első félidőben teljesen kiegyensúlyozott küzdelem folyt a pályán, sőt a máso­dik félidő első perceiben a vendég naményiak vezetési lehetőséget hagytak ki. A kisvárdai csapat az utolsó húsz perc nagy hajrájával nyert, s ekkor három gólt is az utolsó fél órában igen nagy fölénybe került. Az 59. percben egy formás nyíregy­házi támadás végén verve volt az egész esztergomi vé­delem, dé Kegye lövését a kapufa hárította. A találkozón a két ellen­tétes félidő eseményeit te­kintve, igazságosnak mond­ható döntetlen eredmény született. A nyíregyházi együttes az igen értékes egyik pontot annak köszön­hette. hogy mindvégig nagy lelkesedéssel küzdött, s játé­kosai pontosan betartották a kapott taktikai utasításokat. Az együttesből Pilcsuk, Ga- lambosi, Kegye és Balogh játéka tűnt kL (Tóth S.), Tóth Á„ Maeaat% Révész B. Változatos, végig nagy ma* mú mérkőzést vívott a két „szomszédvár” egymással. A végig többet támadó záho­nyiak győzelme megérdemelt Gólszerző: Erdei II. 2, Ráthi (11-ből), illetve: Kovács. Ka»- zuska. NYÍRBÁTORI DÓZSA— SZABÓ SE 2:2 (2:1) Nyírbátor, 200 néző, vezet­te: Ladányi. Nyírbátor: Kálmánchelyi —* Kántor, Franyó, Latanik* Bujdosó, Rigó, Révész, Mikié, Kokas. Fohn, Sinka. Mindvégig igen nagy küz­delmet hozott a találkozó, a nyírbátori együttes győzelmet érdemelt volna, s hogy ez el­maradt annak köszönhető^ hogy csatárai több biztos helyzetet hagytak ki. Gól­szerző: Kokas, Révész. TISZAI.ÖKI MEDOSZ— SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 3:2 (2:2) Tiszalök, 300 néző, vezette: Vincze. Gólszerző: Fazekas 2, Nagy. A tiszalöki együttes győzelme teljesen megérde­melt. Végig többet támadott, s helyzeteit is jobban hasz­nálta ki. MÁTÉSZALKAI MEDOSZ— DEBRECENI ÉPÍTŐK 1:0 (0:0) Mátészalka, 200 néző, ve­zette: Vágó. Gólszerző: Uz»- nyi. Igen küzdelmes mérkő­zést vívott a két együttes, s a valamivel szerencsésebb hazaiak nyertek. További NB IH-as eredmé­nyek: Hajdúszoboszlói Bocs­kai—Hajdú Vasas 1:0. Szol­noki Vegyiművek—Debreceni TITÄSZ 1 :l, Balmazújváros— Törökszentmiklós 1:0. lőtt! Győzelme megérdemeli. Gólszerző: Jerkus (11-esből), Zámbori, Bodnár, Belányi, il­letve: Koncz S. Jók: Jerkus, Komáromi, DócS, illetve: Koncz S., Koncz Cs., Vekerli. NYÍREGYHÁZI MEDOSZ— NYÍRBÁTORI MEDOSZ 3:2 (0:1) Nyíregyháza, 100 néző, ve­zette: Vári I. Nyíregyháza: Kondás — Juhász I., Belus, Kiss, Miskol­ci, Cs. Nagy (Juhász II.) Mi- nya, Szekrényes, Varga, Né­meth, Roskó. Nyírbátor: Csabina — Bo­tos, Mankó, Vágó, Dévai, Ma­darász, Veszprémi, Varga Gy. Varga J., Somogyi, Kosztyu (Németh). Az első félidőben a vendé­gek voltak jobbak, előnyt is szereztek, melyet a második félidő 10. percében növeltek is. A nyíregyházi csapat vi­szont nem adta fel, s 0:2-ről is képes volt megfordítani a mérkőzés sorsát. Győzelme megérdemelt, mindkét csapat igen jó teljesítményt nyúj­tott. Gólszerző: Minya 2, Szekrényes, illetve: Vágó, Németh. NYÍRMADA—NAGYECSEO 4:0 (1:0) Nyírmada, 500 néző, vezet­te: Sári. Nyirmaüa: Súgta — Jakab, Saoboszlai, Magos, Rutkovsz- ki, Szijjártó, Kádár, Klinyecz, Kozma, Tóth I. (Tóth II.), Fojtovics. Nagyecsed: Szántó I. — Bulyáki 1., Szántó II., Homo- nyik, Molnár, Labancz, Mé­száros, Borsfay, Varga, Bu­lyáki II. (Nagy), Zám (Mur- guly). Szünet után került jelentős fölénybe a hazai csapat, s helyzeteit kihasználva meg­érdemelten nyert. Gólszerző: Klinyecz. Tóth I., Fojtovics, Szántó II. (öngól). További megyei I. osztályú eredmények: Balkányi ME­DOSZ—Nyírbogdányi Lombik 1:2 (!), Nyíregyházi VSC—• Nyíregyházi Dózsa 0:0, Fe­hérgyarmati MEDOSZ— Nagykállói Virágzó Föld Tsa 1 :1, Nyíregyházi Építők—y Nagyhalász! Textiles 2áL j Osztrák lapvélemények Esztergom—Nyh. Spartacus 0:0 A megyei I. osztályban Élre került a Kisvárdai Vasas