Kelet-Magyarország, 1972. szeptember (32. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-14 / 217. szám

f&72. szeptember 14. KELET-MAGYAROKSZÄ6 1 öltfa! Egy bajnoki cím és egy harmadik hely A Magyar Honvédelmi Sportszövetség Országos Köz­pontja az elmúlt hét végén Kaposvárott rendezte meg a tartalékosok honvédelmi ver­senyének országos döntőjét melyen megyénk színeit ké, nyíregyházi csapat képvisel­te. S nagyszerű eredménnyel, hiszen az egyik csapat orszá­gos bajnokságot nyert, a má­sik pedig a harmadig helyer, végzett. A tartalékosok hon­védelmi versenyének orszá gos döntőjén az alábbi vég­eredmények születtek: II. korcsoportban (35 éven felüliek) országos bajnok; Szabolcs-Szatmár megye (Ko­vács Ferenc, Suhajda Mihály, Orbán János, Kábái László — mindannyian nyíregyházi­ak) 94,6, 2. Vas megye 89,3, 3. Budapest 82,0 ponttal. I. korcsoportban (35 éven aluliak) országos bajnok: Borsod megye 97,7, 2. Nógrád megye, 3. Szabolcs-Szatmár megye (Varga Ferenc, Szente­si Miklós, Kocsis Gábor, Pá­pai László — mindannyian nyíregyháziak) 95,8 ponttal. Iván Imre Labdarúgó-bajnokságok Megyei II. osztályú felnőtt baj­nokság, Szabolcs csoport: Deme. cserl Kinizsi—Nyírtassi MEDOSZ 6:0 Asztalos SE—Vencsellői Tsz 2:2. Tiszaberceli Tsz—Nyírteleki Tsz 0:0, Nyíregyházi Mezőgazda- sági Főiskola—Kemecsei MEDOSZ 3:2, Ujfehértói Vörös Meteor— Dombrádi Tsz 1:0, Ajaki Tsz— Gégényi Tsz 1:1, Kótaji Tsz—Sé- nyői Tsz 0:0, Ibrányi Tsz—Tisza- vasvári Lombik II. 4:1. 1. Ujfehértó 4 3 1 — 12- 1 7 2. Dombrád 4 3 — 1 7- 2 6 3. Vencsellő 4 2 1 1 9- 4 5 4. Ászt. SE 4 1 3 — 7- 4 5 5. Demecser 4 2 — 2 11- 8 4 6. Kótaj 3 1 2 — 1- 0 4 7. Ibrány 3 2 — 1 5- 5 4 8. T.-bercel 3 — 3 — 3- 3 3 9. Sényő 4 — 3 1 4- 5 3 Gégény 4 — 3 1 3- 4 3 Nyírtelek 4 — 3 1 2- 3 3 12 Ajak 3 1 1 1 4- 6 3 13. Nyírtass 4 1 1 2 6-12 3 14. Ny. Mezőg. Főisk. 4 1 — 3 4.17 2 15. Kemecse 4 — 1 3 6-10 1 T.-vasv. II. 4 1 — 3 7-11 2 Megyei II. osztályú felnőtt baj­nokság, Szatmár csoport: Mándo- ki Tsz—Aranyosapáti Tsz 7:0, Tornyospálcai Tsz—Szamossályi Tsz 6:0, Mátészalkai Vörös Me­teor—Jékei Tsz 2:0, Hodászi Tsz —Baktalórántházi MEDOSZ 0 :1, Porcsalmai Tsz—Kislétai Tsz 3:3, Csengeri MEDOSZ—ököritófülpö- si Tsz 6:2. Kocsordi Tsz—Nyírbo­gát! Tsz 4:2, Nagyvarsányi Tsz— Nábrádi Tsz 1:0. 1. Bl.-háza 4 4 — — 9- 3 8 2. Mándok 4 3 — 1 13- 1 o 3. Csenger 4 3 — 1 10- 4 6 4. Kisléta 4 2 2 — 7- 4 6 N.-varsány 4 3 — 1 8- 5 6 6. T.-pálca 4 2 1 1 11- 5 5 7. Porcsalma 4 2 1 1 8- 6 5 8 Nábrád 4 1 2 1 8- 5 4 9. Mát. VM 4 2 — 2 4- 5 4 10 Hodász 4 1 1 2 3- 4 3 11. Sz.-sályi 4 1 1 2 5-11 3 12 Jéke 4 1 — 3 9- 8 2 13 Nyírbogát 4 1 — 3 5-10 2 14 Xocsord 4 1 — 3 7-13 2 15 Vranyosap. 4 1 — 3 3-13 2 16 Ököritófülp. 4 — 4 4-17 Megyei I. osztályú ifjúsági baj­nokság: Nyíregyházi Dózsa—Nyír- bogdányi Lombik 3:0, Nyíregyházi Éoítők—Nyíregyházi VSC 0:3. Nagyhalászi Textiles—Balkányí MEDOSZ 2:2, Nyírbátori ME­DOSZ—Fehérgyarmati MEDOSZ 4:0. Vásárosnaményi Vörös Me­teor- Nyírmadai MEDOSZ 3:0, K svárdai Vasas—Tyukodi Tsz 3:2. Nyíregyházi Spartacus— Nagyecsedi Tsz 13:0 (!!), Nagy- káliói Virágzó Föld Tsz—Nyír­egyházi MEDOSZ 5:1. 1. Nagykálló 4 4 — — 16- 6 8 2 V.-namény 4 4 — — 10- 1 8 3. NYVSC 4 3 1 — 14- 2 7 4. Nyírb. M. 4 3 1 — 13- 5 7 5. Kisvárda 4 3 ­1 12- 9 6 6. Ny. Dózsa 4 2 1 1 9- 6 5 7. Ny. Spart. 4 2 — 2 28- 6 4 8. Nagyhalász 4 1 2 1 13- 9, „ 4 9 Tyúkod 4 2 — 2 7- 8 4 10 f.-gyarmat 4 2 ­2 6-10 4 11 Nyírroada 4 1 — 3 10-12 2 i? Uilkánv 4 — 2 2 4- 8 2 jh Nvírbogdány 4 — 1 3 6-13 1 14 Ny. M. 4 — 1 3 3-21 1 1 í VapvPPSPd — 1 3 3-24 1 16. Nv. Építők 4 — 4 1-15 —■ Tóth József Fehérgyarmati járás, I. osztály: Tunyogmatolcs—Szamosújlak 4 .u. Cégénydányád-Penyige Naevszekeres—Fülesd 2:3, Panyo la—Vámosoroszi 3:2, Csególd Szatmárcseke 3:2, Jánkmajtis Kölese elmaradt, a két pontot 0:0 gólaránnyal Kölese csapata kapta. Járási n. osztály: Túristvándi— Gacsály 6:0. Palád SE—Sonkád 0:5. Tisztaberek—Nasvar s.i, Z*Ha—TúrrJcse 2:1, Kisar Qyu" gve elmaradt, a két pontot 0. gAlaránnval Kisar kapta, Tisza- kóród—Méhtelek elmaradt, a két pontot 0:0 gólaránnyal Tiszakor:1 JÁRÁSI I. OSZTÁLY 1. Milota 4 3­1 8- 1 6 2 T.-matolcs 4 3 — 1 12- 6 6 3. V.-orosz! 4 3 — 1 10- 5 S 4 Csegöld 4 2 1 1 9_ fi 5 5. Sz.-csekr 4 2 1 1 9- 7 0 6 Panyóla 4 2 1 1 4- 9 5 7 Tiszabe«” 4 2 — 2 6- 3 4 8 Fii lesd 4 2 — 2 9- 9 4 9. Kölese 4 2 — 2 0- 2 4 10 Sz.-úilak 4 2 — 2 3- 7 4 11 ^envige 4 1 1 2 10-11 3 l9 H.-dányád 4 1 — 3 5-10 2 1? lán^^aitis 4 1 — 3 0- 6 2 14. N.-szekcres 4 — — 4 4- 7 JÁRÁSI II. OSZTÁLY 1. Sonkád 3 3 _ _ 11- 1 6 2. T.-berek 3 2 1 — 5- 2 5 3. Túrricse 3 2 — 1 9- 4 4 4. Túristvándi 3 2 — 1 10- 6 4 5. Tiszakóród 3 2 1 9- 6 4 Nagyar 3 1 2 — 6- 3 4 7. Zajta 3 1 1 1 3- 5 3 8. Méhtelek 3 1 — 2 4- 6 2 9. Kisar 3 1 — 2 0- 4 2 Gacsály 3 1 — 2 8-12 2 li. Gyügye 3-— — 3 3-10 — 12. Palád SE 3 — — 3 2-11 — Dékány István Kisvárdai járás, I. osztály: Tiszapezdéd—Pap 1:0, Petneháza— Kékese 2:0, Kisvárdai Vasas II.— Lövőpetri 6:0, Pátroha—Tuzséri MEDOSZ II. 2:1, Záhonyi VSC II. —Tiszakanyár 1:0, Fényeslitke— Gyulaháza 1:5, Anarcs—Dögé 6:2, Mezőladány—Kisvárdai SZSE 3:1. 1. Vasas n. 7 7 — — 44- 8 14 2. KSZSE 7 6 — 1 21- 7 12 3. Gyulaháza 7 5 1 1 21-10 11 4. Anarcs 6 5 — 1 21- 5 10 5. Tiszabezdéd 7 4 — 3 11-14 8 6. Pátroha 7 4 — 3 10-22 8 7. Pap 7 3 1 3 12-14 7 8. Lövőpetri 7 3 1 3 10-17 7 9. Záhony II. 7 3 — 4 13- 8 6 10. Fényeslitke 7 3 — 4 13-14 6 11. Mezőladány 0 2 — 4 13-16 4 12. Tiszakanyár 7 2 — 5 6-11 4 13. Tuzsér II. 7 2 — 5 9-16 4 14. Petneháza 7 1 2 4 6-17 4 15. Dögé 7 1 1 5 13-30 3 16. Kékese 7 1 — 6 7-17 2 Dudás Bertalan Nyíregyházi járás, I. osztály: Nagycserkesz—Gyula tanya 1:1, Kék—Nyírpazony 1:1, Nyírteleki MEDOSZ—Tlszadob 4:0, Nyírib- röny—Apagy 3:0, Tiszalöki Spar­tacus—Oros 2:2, Tiszadada—Tisza- telek 1:0, Napkor—Székely 1:2, Nyírj ákó—Nyírszőlős 3:2. Nyíregyházi járás, II. osztály, Keleti csoport: Besenyőd—Nyírtét 2:3, Beszterce—Vasmegyer 2:1, Ti- szarád—Ramocsaháza 1:1, Deme- cseri Tsz—Nyírtura 4:2, Levelek — Magy, a játékvezető jelentése nem érkezett meg. Nyíregyházi járás, II. osztály, Nyugati csoport; Tiszanagyfalu— Gáva 3 :G, Timár-^-Eashalom 7:2, Búj—Rakamaz IX. 3:1, Kálmánhá- za—Tiszalöki MEDOSZ II. 4:1, Sóstóhegy—Kisíástanya 4:0. JÁRÁSI I. CSZTALY 1. Székely 4 4 — — J 8- 3 8 2. 3. Nyírpazony Nagycserkesz 4 4 2 2 2 2 14- 5 11- 5 6 c 4. Tiszadada 4 2 2 — 5- 3 6 5. Oros 4 1 3 — 10- 6 5 6. Kék 4 1 2 I il- 6 4 7. Tisza telek 4 2 — 2 12- 9 4 8. Tiszalöki Sp. 3 1 2 — 4- 4 4 9. Gyulaianya 4 1 2 1 8-10 4 10. Nyiribrony 4 1 1 2 5- 4 3 11. Napkor 4 1 1 2 5- 6 3 12. Apagy 3 1 1 1 2- 4 3 13. Tiszád ob 4 1 — 3 3-10 2 14. Nyírjákó 4 1 — 3 7-15 2 15. Nyírteleki M. 4 1 — 3 9-24 2 16. Nyírszőlős 4 — — 4 4-14 — II. OSZTÁLY, KELET 1. Nyírtét 4 3 — 1 18- 9 6 2. Demecseri Tsz 4 2 1 1 14- 8 5 3. Ramocsaháza 4 1 2 1 5- 3 4 4. Nyírtura 4 2 — 2 5- 5 4 5. Vasmegyer 4 2 — 2 7-11 4 6. Beszterec 4 1 2 1 9-14 4 7. Levelek 2 1 l ­6- 2 3 8. Tiszarád 3 1 1 1 6- 8 3 9. Magy 3 1 — 2 3- 5 10. Besenyőd 4 II. OSZTÁLY, —13 6-12 NYUGAT 1 1. Rálmánháza 4 3 1 — 17- 5 7 2. T.-nagyfalu 4 2 2 — 12- 4 6 3. Búj 4 2 2 — 9- 3 6 4. Tímár 4 2 1 1 12-12 5 5. Tiszalöki M, II 3 2 — 1 6- 5 4 6. Sóstóhegy 4 2 — 2 5- 5 4 7. Rakamaz II. 4 1 — 3 3- 5 2 Gáva 3 1 — 2 5- 7 2 9. Kisíástanya 3 — — 3 1-10 — IC. Bashalom 3 — 3 2-lb — Egressy Pál Elmaradt A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban két baj­noki mérkőzés is elmaradt az elmúlt fordulóban. Kisvárdán a Kisvárdai Vasas—Tyukodi Tsz felnőtt találkozóra nem került sor. A mérkőzés kikül­dött játékvezetője, Fülöp nem érkezett meg, s a tyukodiak nem járultak hozzá, hogy szükségjátékvezető — a két partjelző közül valamelyik — vezesse le a mérkőzést. Nagykállóban a Nagykállói Rajt a BEK, a KEK és az UEFA Újpesti Dózsa—FC Basel 2:0 (0:0) Megyeri út. 5000 néző, vezet- ce; Schiller (osztrák). Nemcsak a nyári vihartól leszakított tető, hanem a kö­zönség is hiányzott szerdán este a Megyeri úton az Újpes­ti Dózsa első bemutatkozásán, a svájci FC Basel ellen, a Bajnokcsapatok Európa Ku­pájának első fordulójában. Az első 5 percben csupán 1—1 züglet akadt mindkét olda­lon, a baseliek tapogatóztak, erősen védekeztek. Az első veszélyes lövés a 6. percben akadt, amikor Tóth András elszakadva védőjétől, ballal próbálkozott. Juhász beadását a menteni akaró Fischli fej­jel rmidnem a saját kapujá­ba j.' Ha, a labda centimé­terekkel a felső léc felett hagyta el a játékteret. Gólt ígérő akció végén a 15. perc­ben Tóth lövés helyett Benét próbálta szöktetni, de a sváj­ciak tisztáztak. A 28. percben Tóth bombáját védte Kunz (egy hónapja még gipszben volt a keze). A Bp. Honvéd szerdán este Kispesten villanyfénynél ját­szotta le az UEFA Kupa első fordulójának első mérkőzé­sét. 5000 néző, vezette: Gugu- lovics (jugoszláv). Tíz percig kellett várni az első eseményre, ekkor Pintér­hez került a labda, 50 m-en át vezette, betört a 16-osra, de szerelték. A 22. percben T. Rae sárga cédulát kapott fe­leselésért. Az utolsó 20 perc­ben mezőnyfölénybe került a Bp. Honvéd, a 30. percben Kocsis 25 m-es szabadrúgása szállt kapu fölé. A skótok el­ső lövését Mack Innan eresz­tette meg jó 2ö méterről, Bicskei azonban a helyén A második játékrészben is Tóth András nyitotta meg a lövések sorát, aztán az 53. percben Dunai II. beadása után Siegenthaler kézzel mentett, de a játékvezető síp­ja nem szólalt meg. Hor- váthnak egy óriási lövése egy védőjátékosról pattant szögletre, aztán az 59. perc­ben újra próbálkozott az új­pestiek beállósa, 30 méterről óriási erővel a léc alá juttat­ta a labdát, az ötösön felejt­kező Kunz felett, 1:0. A 65. percben Tóth szöglete után Bene Dunai II. éjé csúsztatta fejjel a labdát, majd Zámbó közelről a há­lóba bombázott, 2:0. A 70. percben az NSZK olimpiai csapatában is szerepelt Hitz- feld nagy lövését Szentmihá- lyi biztos kézzel fogta A hát­ralévő időben az újpestiek még próbálkoztak, hogy nö­veljék az előnyt, de előbb Fa­zekast, majd az utolsó perc­ben Benét terítették le a sváj­ci védők. volt. A 43. percben végre megszületett az annyira várt gól. Pusztai futott el a bal ol­dalon, beadása átszállt a vé­dők felett és Kozma az ötö­sön magasan felugorva fe­jelte a labdát a kapu jobb ol­dalába, 1:0. A második félidőben a Bp. Honvédban Ruzsinszky he­lyett Dudás játszott. Óriási helyzetet hagyott ki mindjárt a második játékrész megkez­dése után a Bp. Honvéd. Koz­ma kitört, kicselezte a kifutó kapust is, de a döntő pilla­natban megtorpant, és a befutó középnátvéd szögletre szerelte. A skótok gyakran A svájci bajnokcsapat ott­honában rendkívül nehéz el­lenfél, így a Dózsának nagyon nehéz dolga lesz Baselban, hogy kivívja — a kétgólos előnye ellenére — a tovább­jutást. Jók: Noskó, Horváth, Dunai III., Tóth A., illetve Mund- schin, Odermatt és Hasler. További BEK-eredmények: Malmö—Benfica 1:0 (1:0), Mal­mö, 10 000 néző, góllövő: Lar­son, CSZKA Szeptemvriszko Zname—Panathinaikos 2:1 (1:0) Szófia, 45 000 néző, gól­lövők: Kolev (11-es­ből, Yankov, illetve Verőn. SW Innsbruck—Di­namó Kijev 0:1 (0:0). Inn­sbruck, 10 000 néző, góllövő: Kolotov, Waterford—Omonia Nicosia 2:1 (2:0). Dublin, 20 000 néző, Sliema Wanderes —Gornik Zabrze 0:5 (0:3). La Valletta 3800 néző, góllövők: Lubanski 3, Bánás és Wil- czyk. föladták merev védekezésüket s például az 55. percben Mcquade lövését kellett véde­nie Bicskeinek. Elég gyengén játszadozott ebben az időszak­ban a piros-fehér együttes. A 75. percben Pusztai közeli fe­jesét Forsith a gólvonalról vágta ki. Négy perccel a befe­jezés előtt Kelemen beadását a kaputól két méterre álló Pintér gyatrán mellé fejelte. A mérkőzés után a skót já­tékosok boldogan összeölel­kezve hagyták el a pályát, sikerült tisztes vereséggel megúszniuk a találkozót. Jók: Pál és Pusztai, illetve Clark, Forsith és Gry. A világ sportja — sorokban HELSINKI: Csütörtökön nemzetközi atlétikai verseny­re kerül sor, amelyen több olyan versenyző áll rajthoz, aki Münchenben sikerrel sze­repelt. A rendezők szerint há­rom számban is veszélyben foroghat a világcsúcs. A 800 m-es síkfutásban az olimpiai bajnok Wottlenak az 1500 m-es győztes Vasala, s az olimpián balszerencsésen versenyzett Jim Ryun lesz az ellenfele. A három világ- nagyság összecsapása során megdőlhet az 1:44,3 perces világcsúcs. 5000 m-en a Münchenben „duplázó” Viren a belga Puttemanssal veszi fel a küzdelmet, ezen a távon a világcsúcs 13:16,6 perc. Nagy harcot ígér a 3000 m-es aka­dályfutás, amelyben az olim­piai bajnok Kipchoge Keino mellett Jipcho és az olimpiai bronzérmes, a finn Tapio Kantanen indul. ★ LIPCSE: Tizennégy ország versenyzőinek részvételével bonyolították le a siketek sakk világbajnokságát, ame­lyen a győzelmet a bolgár Mustakerszki szerezte meg 5,5 ponttal, a magyar Gerencsér (5 pont) és a csehszlovák Schmid (4,5 pont) előtt. ★ BUDAPEST: Rövid szünet után ismét pályára lépnek a legjobb magyar teniszezők. Szeptember 18—24. között az Újpesti Dózsa margitszigeti tenisztelepén bonyolítják le ;.z országos felnőtt és ifjúsági bajnokságot. ★ EMMEN: Nemzetközi ba­rátságos röplabdamérkőzé­sen Csehszlovákia 3:2 (— 7, 3, —12, 10, 6) arányban le­győzte Hollandiát. ★ Bp. Honvéd— Partick Thistle 1:0 (1:0) AEK—Salgótarjáni BTC 3:1 (2:0) Athén, 20 000 néző, vezette: Merik (NDK). Góllövők: Ni- colau, Vicente és Nieolaidisz (U-esből), illetve Jeck (11-es- ből). Alig kezdődött meg a mér­kőzés, máris a salgótarjániak kapujában volt a labda. Vi­cente ívelt be bal oldalról és Nioolau fejéről hullt a labda Magyar kapujába, 1:0. Az el­ső negyedórát a hazaiak vé­gigtámadták, a magyar csa­pat nagyon megilletődotten játszott, erősen kiütközött rajtuk a nemzetközi tapasz­talat hiánya. A 21'. percben Básti beadása után Kovács fejéről perdült a labda Bartha elé, aki a jó helyzetet elkapkodta. A 36. percben is­mét kecsegtető helyzet ala­kult volna ki a magyar csa­pat előtt de Répás jó .átadá­sát Básti rosszul vette le. A félidő előtt két perccel tömö­rülés támadt a salgótarjáni kapu előtt és a beugró Vicen­te a hálóba lőtt, 2:0. A második játékrészben a rövid magyar mezőnyfölényt görög gól törte meg. Az 53. percben Vertig vette le szé­pen a labdát, könnyelmüs- ködött, Papaionu elvette tőle és kapura tört. A gólhelyzet­be került csatárt Magyar és Vertig közös erővel elkaszál­ta, a megítélt ll-est a csere­ként beállt Nieolaidisz rúgta a hálóba, 3:0. Vertig még sár­ga cédulát is kapott a játék­vezetőtől. A következő idő­szakban 5 tarjániaknak volt egy nagy helyzetük, Jeck lö­vését Teodoridisz a gólvonal­ról küldte a partvonalon túl­ra. A magyar csapat rohamai végül mégis hoztak egy gólt: a 89. percben Kovácsot lök­ték fel jó helyzetben a görög kapu előtt, a játékvezető ha­bozás nélkül ll-est ívéit és a büntetőt Jeck értékesítette, 3:1. A játék összképe alapján a Salgótarján kétgólos hátrá­nya otthonában, szeptember 27-én nem tűnik behozhatat- lannak. További UEFA Kupa mer kőzések eredményei: Dynamo Dresden—SK Voest Linz 2:0 (2:0). Drezda, 12 000 néző, góllövő: Kreische 2. Liver­pool—Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0). Liverpool, 35 C0C néző, góllövő: Keegan és Hughes. UT Arad—IFK Nor- köpping 2:1 (1:0). Arad, 8000 néző, góllövő: Brosoichi," Wepdt, illetve Kindwall. Di­namó Tbiliszi—Twente Encs- hede 3:2 (1:1). Tbiliszi 5000 néző. Slovan Bratislava—Voj­vodina 6:0 (2:0). Bratislava, 15 000 néző, góllövő: Capko- vics 5, Pekarik. Universitatea Cluj--Lcvszki 4:1 (0:0). Ko­lozsvár 5000 néző, góilövő' Soob, Cretu, Muresan, Uifole - anu, illetve Haralambiev. Bércé Sztarazagora—Austria 7:0 (4:0). Szófia, 10 000 néző, góllövő: Petkov 5, Belcsev 2, illetve Jankovszki. KEK-MÉRKÖZÉSEK FC Carl Zeiss Jena—MP Mikeli 6:1 (1:1). Jéna, 15 ezer néző, góllövők: Vogel és Stein 3—3, illetve Vinakela. Haj­dúk Split—Fredrikstad 1:0 (1:0). Split, 10 000 néző, gól­lövő: Nadoveza. Rapid— Paok Szaloniki 0:0. Becs, 12 000 néző. Szpartak Moszk­va—Ado Den Haag 1:0 (0:0). Moszkva 20 000 néző, góllö­vő: Bulgakov. AC Milan— Red Boys Differ Dingen 4:1 (3:0). Milánó, 30 000 néző., Cork Hibernian—Pezoporikas Larnaca 2:1 (1:1) első mér­kőzés. Cork Hibernian—Pezo- porikes Larnnca 4:1 (2:0) visszavágó mérkőzés. DÜSSELDORF: Nemzet­közi barátságos labdarúgó­mérkőzésen a Fortuna Düs­seldorf nyugatnémet csapat 70 000 néző előtt 0:0 arány­ban döntetlenül mérkőzött az angol Chelseával. KAIRÓ: Egyiptom és Tu­nézia megegyezett a labda­rúgó VB-selejtező mérkőzés két találkozójának időpont­jában. Az elsőre december 8- án kerül sor Kairóban, a visszavágót pedig december 17-én játsszák le Tuniszban. ROVAN1EMI: A nyugatné­met ifjúsági labdarúgó-válo­gatott skandináviai túrája során 2:l-es félidő után 2:1- re győzött Finnország csapa­ta ellen. Asztalitenisz NB II Nagykállói Virágzó Föld Tsz—Szolnoki MÁV 18:7. A vártnál is biztosabban győ­zött a nagykállói csapat. Ez­úttal Barkóczinak nem ment a játék, a csapat többi tagja azonban végig jó formát mu­tatott, s így ezúttal egy pil­lanatig sem volt kétséges az újabb értékes 2 pont sorsa. A győzelmeken Lipesey, Karsai 5—5, Vajda László és Vajda Sándor 4—4 osztoztak. Dr. Miski László I Fiatalítási tervek a labdarúgásban mérkőzések Virágzó Föld Tsz—Nyíregy­házi MEDOSZ ifjúsági bajno­ki találkozó maradt el, mert a játékvezető több — mind­két csapatból — játékost nem engedett pályára lépni, mond­ván, hogy túikorosak. A két csapat vezetői a versenyki­írást mutatták, mely szerint a vitatott játékosok szerepel­hetnek. A játékvezető viszont hajthatatlan maradt, s végül is a találkozóra nem került sor. Szívügyünk a magyar lab­darúgósport. Tudjuk, hogy válogatottunk elkerülhetet­lenül fiatalításra szorul. Er­ről a kényes kérdésről be­szélgettünk Tabódi Károly szövetségi kapitánnyal. — Valóban, a fiatalítás to­vább már nem halogatható — mondotta Tabódi. — A válogatott csapat egyik-má­sik állandó tagja kissé el­öregedett. Sokáig azt hittem hogy idővel javul majd a helyzet, de csalódtam, meri a játékosok közben még idő­sebbek lettek. A helyzeten, tehát változtatni kell. Több elgondolásom van a fiatalítás keresztülvitelére. Gondolok elsősorban a kapuvédöre, aki kívánságomra már ezen a héten befesteti erősen őszülő hajzatát, így lényegesen fia- talabbnak fog hatni. A köz­vetlen védelem oszlopa, Zá­honyi, új fogsort kap, míg a balfedezet. Kertész, máris novocain-injekciós kúrára jár, ami tudvalevőleg szintén erősen fiatalító hatású. A tá­madósorban Göndör jobtn összekötőt illetően végleges cserére szántam el magam: ö helyet cserél a balössze­kötő Zöldivel. Ez annál cél­ravezetőbb lépésnek látszik, mivel a helycserés támadás könnyen megzavarja az el­lenfelet. Végül foglalkozom még egy, az eddigieknél is radikálisabb változtatás gon­dolatával. Arról van szó, hogy a jelenlegi nemzeti ti­zenegy helyébe női együttest állítanánk. Ezzel véglegesen megoldanánk a fiatalítás problémáját, hiszen köztudo­mású, hogy a nők szeretik magukat fiatalítani, így ez a csapat azután minden kül­ső beavatkozás nélkül is örökre fiatal maradna... Heves Fereaq