Kelet-Magyarország, 1972. június (32. évfolyam, 127-152. szám)

1972-06-08 / 133. szám

T97?. MnTtís * f. óMa! Bajnoki labdarúgó-eredmények Újpesti Dózsa—Vasas 1:0 (0:0) Megyeri út, 10 000 néző, jv.: Katona. A mérkőzés előtt a hangos- beszélő üdvözölte Katona Jó­zsef játékvezetőt 100. NB I-es mérkőzése alkalmából. Gyen­ge, tapogatózó játékkal kez­dődött a találkozó, mindkét részről sok hibával. A 29. percben a lila-fehérek meg­szerezhették volna a vezetést: Dunai II. lövése Tamásról ki­pattant, és a befutó Fábián majdnem öngólt vétett, de a labda elcsúszott a jobb kapu­fa töve mellett. A két 16-os közötti hullámzó játékkal ért véget a félidő. Ferencváros—Bp. Népstadion, 20 000 néző, vezette: Müncz. A 3. percben már hélyzet adódott a Ferencváros előtt, Branikovits azonban 8 m-ről mellé lőtt. 3 perccel később a kitörő Branikovitsot Dudás a 16-oson belül elkaszálta, a li­est Branikovits a kapu bal oldaia felé rúgta, Bicskei ki­tűnő reflexszel térddel hárí­tott. Kiegyenlítettebbé vált a játék, mégis a Ferencváros szerzett vezetést. Ruzsinszki hibázott, Branikovits egyedül törhetett kapura, 1Ö m-ről a jobb sarokba vágta a labdát, 1:0. A 26. percben Kocsis jól eltalált szabadrúgását Géczi csak érinteni tudta, a kapu jobb oldalában kötött ki a labda, 1:1. A 40. percben Szőke jó cselek után ponto­san ívelt középre, és Albert 5 m-ről a hálóba fejelte a labdát, 2:1. A szünet után továbbra is a Ferencváros volt lendülét­Győr, 3500 néző v: Halász, Az első 10 percben csak Básti, majd Keglovich egy- egy veszélyes lövésé keltett izgalmat. A 15. percben a bal oldalra keveredő Kajdi jó labdát adott a középre húzó­dó Jecknek, aki mihtegy 16 méterről hatalmas lövéssel, védhetetlenül a jobb felső sa­rokba továbbította, 1:0. Nagy iramú volt á játék és ezt eny­he ETO-fölény jellemezte. Szünet után szinte felbil­lent a pálya. Még a győri vé­dők is salgótarjáni térfélen álltak. A 71. percben Póczik 20 méteres szabadrúgását Pécs, 4000 néző, v.: Tapol­cai. A 7. percben volt az első kapura tartó lövés Jánosi ré­széről, aki 20 méterről lőtt kapu mellé. A félidő közepén Kocsis á kapusba. Máté mel­lé lőtt. A 41, percben álmos mezőnyjáték utón Jánosi vá­ratlanul szerzett vezetést, Bérezési középre játszotta a labdát, Jánosi ügyesen terem­tett helyzetet és rtiiiitegy 10 m-ról félmagasan a kapu bal oldalába lőtt, 1:0. Szombathely, 3000 néző, v.: Palotai. A szombathelyiek kezdtek jobban, de 13 perc eltelte után feljött a Csepel, kiegyen­súlyozottá vált á játék. A 30. percben Kelemen 8 méterről nagy erővel a felső léc aló bombázott, 1:0. A 42. percben Gulyás 25 méterről lövésre szánta el magát és a iaooa « jobb alsó sarokban kötött ki, 2:0. A 44. percben Pető kéz­A szünetben cserélt az Új­pest: Dunai íl-t Hegyi vál­totta fel. Erősen nyomott az U. Dózsa, de a Vasas ragyo­góan védekezett. Bene három­szor is elszalas o't.a kínálko­zó lehetőségét. M 'r-már úgy látszott, hogy gól nélkül ér véget a mérkőzés, amikor a 88. percben Bene kapáslövé­se talált utat a hálóba és ez­zel a Dózsa megnyerte a mér­kőzést, 1:0, Jók: Szentrhihályi, Horváth, Tóth A., Bene és Nagy L., il­letve Tamás, Fábián, Lakin­ger é3 Váradi B. Honvéd 4:2 (2:1) ben és az 52. percben újabb gólt is lőtt, Füsi bal oldali partdobása után Albert ke­resztbe lőtte a labdát, a 16-oson és Szőke bal lábbal kapásból laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt, 3:1. A 61. percben kisszöglet után — Branikovits Szőkének — a jobb szélső ismét remekül lőtt kö­zépre és Kű magasra fel­ugorva á hálóba tejéit, 4:1. Ezután Füsi felvágásáért Du­dás, majd Juhász akasztásáért Komora, később Csepfegi buktatásáért Vépi kapta meg a sárga figyelmeztető lapot. A 80. percben Dudás ismét szabálytalankodott, ezúttal Juhásszal szemben és ezért Müncz már kiállította. Az utolsó percben Kozma szép cselek után közelről szé­pített, 4:2. A Ferencváros kitűnő já­tékkal ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. Jók: Szőke, Branikovits, Albert, Juhász, Kű, illetve Kocsis. Magyar kiütött^, majd a kö­vetkező pillanatban Stokrz lövését tornászta ki. A 75. percben Póczik újabb hatal­mas lövését öklözte Magyar, amit Glázer közelről kapura fejéit, de a salgótarjáni kapus most is remekelt. A vendé­gek csak egy-két lefutással vétették magukat észre. A nagy lelkesedéssel roha­mozó győriek hatalmas fölé­nyüket nem tudták gólra vál­tani. Jók: Magyar (a mezőny legjobbja), Kmetty, Varga, Horváth, ill. Pozsgai, Keglo­vich, Somogyi, Póczik és Pén­zes. A második játékrészben kissé javult az iram, a Dózsa csatárai valamivel többet tá­madtak. Az 55. percben cseles támadás után Takács lőtt ka­pura és a Rappról kipattanó labdát Tóth K. értékesítette, 1:1. Az egyenlítés után hosszú percekig semmi sem történt és a közönség több esetben zúgolódott a már tét nélküli­nek tűnő játszadozás miatt. Jók: Solymosi, Zombori, Já­nosi, illetve Kovács I., Lacz- kó, Takács. zel ütötte le a labdát a 16-oson belül, 11-es! A bün­tetőt Kulcsár a bal sarokba lőtte, 2:1. Szünet után is változatos volt a játék, Rátkai fejese a jobb kapufán csattant, majd a 14. percben Varga beadásit Csordás közelről értékesítette, 3:1. Jók: Fatér, Sándor, Vellai, Takács, Varga, a Haladásból senkit sem lehet kiemelni. el. Egyetértés-rohamok jelle­mezték az első 20 percet, de aztán feljött a Videoton. Ga­lambos jól eltalált iövését Magyar a felső sarokból ütöt­te ki, majd Halápi közeli fe­jesére mindenki gólt kiáltott, de a labda a bal alsó kapu­fáról kipattant. Az 51. percben bal oldali szöglet után a tisztán álló Halápi lehúzta a fejét. Keve­set mozogtak az Egyetértés­csatárok, nem volt nehéz sze­relni őket. A Videoton ritka támadásai általában Kársaitól indultak, de a 16-os térségé­ben elhaltak. Később feljött a Videoton. Karsai jó labdáját Nagy II. egyből lőtte, a ka­pus védett. Az utolsó negyed­órában ellaposodott a játé.!. Jók: Varga, Galambos, Jó- zsa, illetve Magyar, Kovács, Karsai. DVTK— Komló 3:1 (0:i) Diósgyőr, 7000 néző, v.: Emsberger. Gólveszélyes diósgyőri tá­madás után a 4. percben Sa­lamon hibázott, Bencsik meg­szerezte a labdát, 6 m-ről ka­pura lőtt, s a labda a vetődő Verébről a hálóba perdült, 0:1. A váratlan gól megzavarta a diósgyőrieket, feltűnően sokat hibáztak. Eseménydús volt a második félidő, s az 52. percben ki­egyenlített a Diósgyőr. Sikora lövése a védőkről léperdülj, Tábori megszerezte és azt ne­héz szögből laposan a bal alsó sarokba lőtte, 1:1. A Diósgyőr mezőnyfölénye tovább tartott, az 57. percben nagy tömörü­lés volt a komlói kapu előtt, az átívelt labdát Horváth az ellenkező sarokba fejelte, 2:1. A 83. percben Horváth elfu­tott a bal oldalon, beadását Tábori kapásból lőtte a há­lóba, 3:1. A gól után továbbra is a ha­zaiak támadtak, de az ered mény már nem változott. Jók: Hajdú, Kendi, Tábori, illetve Buus, Kovács, Tihanyi. MTK—Eger hl (hl) Eger, 10 000 néző, v.: Szil- vási. Az első taps a 10. percben Mészáros szép szerelése után csattant fel. Fölénybe ke­rült az MTK. A 35. percben ügyes adogatássorozat végen a visszagurított labdát Dune: a léc alá bombázta, 1:0. Tá­madásba lendült a haza' együttes. A 40. percben Czeczeli beadását Tóth T. a kapufára fejelte. A kék-fehe- rek még fei sem ocsúdtak amikor Ambrus beadását Vigh a hálóba fejelte, 1:1. Fordulás után az MTK kez­dett jobban, majd a 49. perc- ban a kitörő Bánkutit Strasz- szer felvágta. Feljött az Eger. Az 54. percben Strasszer sár­ga cédulát kapott. Egyre ke­ményebben védekezett az MTK. A 64. percben gyors egri akció végén Kovács F. nagy erejű lövését bravúrral ütötte ki Hájdú. Jók: Hajdú. Becsei, Kiss T., illetve Kovács F., Czeczeli, Vigh. A bajnokság Állasa: 1. U. Dózsa 26 17 6 3 63-24 40 2. Salgótarján 26 14 9 3 42-21 37 3. Ferencváros 26 14 6 6 52-25 34 4. Bp. Honvéd 26 13 7 6 43-23 :í3 5. Tatabánya 26 11 10 5 38-29 32 6. Csepel 26 11 6 9 32-31 28 7. Vasas 26 9 7 10 39-39 25 8. Videoton 26 10 4 12 32-34 24 9. Komló 26 7 10 9 27-41 24 10. Pécs 25 6 10 9 17-20 22 11. Egyetértés 26 5 11 10 23-31 21 12. Rába ETO 25 6 9 ÍO 19-45 21 13. MTK 26 6 8 12 25-34 20 14. Diósgyőr 26 7 5 14 27-42 19 15. Eger 26 6 7 13 29-53 19 16. Haladás 26 4 5 17 24-50 13 A GOLLOVÖLlSTA ÉLCSÖ­PORTJA: Salgótarján—Rába £TO 1:0 (1:0) Pécsi Dózsa—Tatabánya 1:1 (1:0) Csepel—Szombathely 3:1 (2:1) Egyetértés—Videoton 0:0 Soroksár, 2000 néző, v.: Szkokén. Az első izgalmat Wollek 30 méteres szabadrúgása okozta ■ 3. percben, Varga vetődve szögletre ütötte a labdát. A 7. percben Halápi óriási hely­zetet hagyott ki, a 11-es pon­ton senki sem állt már előtte, csak a kapus, de a labda a kifutó Magyar lábán akadt 25 gólos: Bene (U. Dózsa). 21 gólos: Fazekas (U. Dózsa). 14 gólos: Szőke (Ferencváros), Kozma (Bp. Honvéd). 13 gólos: Branikovits (Ferenc­város) . 12 gólos: Albert (Ferencváros), il gólos: Dunai II. (U. Dózsa), Takács (Tatabánya). . 10 gólos: Kőműves (Tatabánya), .Váradi B. (Vasas). AZ UTOLSÓ SZÁM ELŐTT Horváth vezet az öftusabajnokságon Nagy izgalmak közepette zajlik az országos öttusabaj­nokság. Szerdán a margitszi­geti Sportuszodában az úszást bonyölították le, s a bajnok­ság negyedik száma után is teljes a bizonytalanság. Mindössze az Újpesti Dózsa csapatbajnoksága látszik biztosnak. Eredmények: ÜSZÁS, EGYÉNI: 1. Lázár (Bp. Honvéd) 3:23,2 p, 1248 pont, 2. Vass (Újpesti Dózsa) 3:31,9 p, 1180 pont, 3. Hor­váth (Újpesti Dózsa) 3:32,4 p, 1176 pont. CSAPATBAN: 1. Csepel 3368 pont. A NÉGY SZÁM UTÁN AZ ÖSSZETETT VERSENY ÁL­LASA: Eg3'éili: 1. Horváth (Újpes­ti Dózsa) 4123 pont, 2. Pethő (Újpesti Dózsa) 4104 pont, 3. Kelemen (Újpesti Dózsa) 3990 pont, 4. Plank (Bp. Honvéd) 3970 pont, 5 Balczó (Csepel) 3896 pont, 6. Bakó (Bp. Hon­véd) 3864 pont, ...8. Maracskó (Csepel) 3829 pont, 9. Villá­nyi (Csepel) 3731 pont. Csapat: 1. Újpesti Dózsa 11897 pont, 2. Csepel Ili30 pont, 3. Bp. Honvéd 11 i 15 pont, 4. Székesfehérvári Vo­lán 10191 pont. A bajnokság befejező szá­mát, a teCepfutást csütörtö­kön 12,30 órától bonyolítják le a szabadsághegyi sísánc­nál. Atlétikai seregszemle Nagykállóban Nagykállóban megrendez­tek a 13—18 éves fiatalok részére kiírt járási kiválasz­tó atlétikai seregszemlét. A különböző korcsoportokban és versényszámokban népes mezőnyök vettek részt. Az időjárás is végig kedvező volt a versenyzők számára, s igen sok jó eredmény szü­letett. A különböző számok­ban tízen ezüstjelvényes és több, mint ötvenen bronz­jelvényes szintet teljesítet­tek. FIUK 100 m serdülő „B”: 1. Ső- rés Sándor (nagykállói I. is­kola) 12,7, 2. Szabó László (nagykállói I. iskola) 13,4, 3. Tóth Géza (nagykállói I. is­kola) 13,9. Serdülő „A”: 1. Vass László (Nagykállói Ko­rányi) 11,7, 2. Sándor Elek (Nagykállói Budai) 12,4. If­júsági: 1. Batári Zoltán (Bu­dai) 11,8, 2. Herczku József (Korányi) 11,8, 3. Ráthonyi Tamás (Korányi) 12,2 másod­perccel. 200 m serdülő „A": 1. Vass László (Korányi) ' 25,9, 2. Sándor Elek (Budai) 27,2, 3. Kaposj. Zoltán (Budai). 28,0. Ifjúsági: 1. Batári Zoltán (Budai) 27,0, 2. Ráthonyi Ta­más (Korányi) 27,8, 3. Briz János (Budai) 28,3. 400 m serdülő „A”: 1. Vass László (Korányi) 59,9. Ifjú­sági: 1. Lengyel János (Bu­dai) 60,3, 2. Szóndy László (Korányi) 61,6, 3. Márföldy János (Budai) 62,2. 800 m serdülő „B”: 1. Papp Mihály (Kállósemjén) 2:21,7, 2. Májer József (I. iskola) 2:33,0, 3. Tóth Géza (I. iskola) 2:41,0. Serdülő ,A”: 1. Szőllősi György (Ko­rányi) 2:30,0, 2. Bodogán Mihály (Budai) 2:38,0, 3. Bo­tos István (Korányi) 2:45,0. Ifjúsági: 1. Guczi Tibor (Bu­dai) 2:26,0, 2. Lengyel János (Budai) 2:29,0. 1500 m serdülő „A”: 1. Szőllősi György (Korányi) 5:40,0, 2. Boros István (Ko­rányi) 6:15,0. Ifjúsági: 1. Szondy László (Korányi) 5:15,0, 2. Guczi Tibor (Bu­dai) 5:18,0, 3. Lengyel János (Budai) 5:20. Súlylökés, serdülő „A”: 1. Pacsuta István (I. iskola) 10,76, 2. Tóth Géza (I. is­kola) 9,11. Serdülő „B”: 1. Orosz László 9,48, 2. Estók Károly (Korányi) 8,65, 3. Pu- linka Mihály (Korányi) 7,89. Ifjúsági: 1. Vágó Sándor (Budai) 11,87, 2. Palóczi Já­nos (Budai) 10,41, 3. Herczku József (Korányi) 9,43. Gerelyhajítds, serdülő „B”: 1. Mészáros György (Budai) 34,09, 2. Kaposi Mihály (Bu­dai) 32,95, 3. Bojtor Tibor (Budai) 32,85. Ifjúsági: 1. Herczku József (Korányi) 45.60, 2. Gáspár András (Bu­dai) 39,95, 3. Horváth István (Budai) 39,91. Diszkoszvetés, serdülő „B”: 1. Orosz László (Korányi) 2tí,68, 2, Bojtor Tibor (Bu­dai) 26,Í6,, 3. Torma András (Budai) 24,48. Ifjúsági: 1. Vágó Sándor (Budai) 36,92, 2. Végvári Ferenc (Budai) 33,10, 3. Palóczi János (Budai) 27.60. Magasugrás, serdülő „B”: 1. Kiss Sándor .(Korányi) 160, 2. Bojtor Tibor (Budai) 160, 3. Sándor Elek (Budai) 155. Serdülő „A”: 1. Debre­ceni Lajos (I. iskola) 140, 2. Sőrés Sándor (I. iskola) 140. 3. Öbert István (II. iskola) 130. Ifjúsági: 1. Végvári Fe­renc (Budai) 170, 2. Ráthonyi Tamás (Korányi) 160, 3. Szálkai Mihály (MEDOSZ) 160. Távolugrás, serdülő „A”: 1. Sőrés Sándor (I. iskola) 482, 2. Szabó László (I. isko­la) 459, 3. Bállá József (I. iskola) 451. Serdülő „B": 1. Kiss Sándor (Korányi) 560, 2. Sándor Elek (Budai) 336, 3. Bojtor Tibor (Budai) 523. Ifjúsági: 1. Ráthonyi Tamás (Korányi) 569, 2. Szálkai Mi­hály (MEDOSZ) 561, 3. Bo­kor László (Budai) 558. LEÁNYOK 60 m: 1. Márton Ilona (I. iskola) 8,3, 2. Tóth Mária (I. iskola) 8,4, 3. Tóth Erzsébet (I. iskola) 8,6. 100 m serdülő „B”: 1. Porcellán Ilona (Budai) 13,9, 2. Guczi Ágnes (Budai) 13,9, 3. Keszler Irén (Korányi) 14,0. Ifjúsági: 1. Kiss Kata­lin (Budai) 13,5, 2. Kaszab Ibolya (Korányi) 14,1, 3. Vass Erzsébet (Korányi) 14,6. 200 m serdülő „A”; í. Tóth Mária (I. iskola) 31,9. Serdülő ,,B ’; 1. Bojtor Ibo­lya (Budai) 30,4, 2. Guczi Ágnes (Budai) 3G,8, 3. Nyes­te Piroska (Korányi) 32,0. Ifjúsági: 1. Kiss Katalin (Budai) 29,5, 2. Vass Erzsé­bet (Korányi) 31,3, 3. Szabó Anikó (Korányi) 34,8. 300 m serdüld „A”: 1. Má­té Katalin (II. iskola) 53,7, 2. Makó Éva (I. iskola) 58.6. Serdülő „B”: 1. Keszler Irén (Korányi) 50,1, 2. Plajos Ka­talin (I. iskola) 53,8, 3. Fo­dor Irén (Korányi) 53,8. 400 m ifjúsági: 1. Por­cellán Ilona (Budai) 1:20, 2. Paplógó Katalin (Korányi) 1:22, 3. Kaszab Ibolya (Ko­rányi) 1:30. 800 m ifjúsági: L Papp Mária (Budai) 3:18, 2. Sza­bó Anikó (Korányi) 3:19. Súlylökés, serdülő „A”: 1. Csordás Katalin (I. iskola) 7.36, 2. Toka Katalin (I. is­kola) 7,09, 3. Tóth Erzsébet (I. iskola) 6,28. Serdülő „B”: 1. Szunyoghi Éva (Budai) 7,58, 2. Borsy Katalin (Ko­rányi) 7,53, 3. Plajos Klára (I. Iskola) 6,27. Ifjúsági: 1. Kiss Katalin (Budai) 8,10, 2. Bogdánv Katalin (Budai) 7,90. 3. Pfáff Margit (Korá­nyi) 6,56. Diszkoszvetés, serdülő „B”: 1. Borsy Katalin (Korányi) 19.60, 2. Szuhyoghi ÉVa (Bü- dai) 17,70, 3. Szendréi Ibo­lya (Korányi) 13,66. Ifjúsági: 1. Bogdány Katalin (Budái) 22,42, 2. Pfaff Margit (Korá­nyi) 20,46. 3. Kiss Katalin (Budai) 19,24. Gerelyhajítás, serdülő „B”: 1. Czine Mária (Budai) 23,47, 2. Antal Ibolya (Budai) 21,48, 3. Borsy Katalin (Koránvi) 21.36. Serdülő „A": 1. Szoóh Erika (Budai) 23,85, 2. Bi- hati Ibolya (Budai) 23,10, 3. Pfaff Margit (Korányi) 20,40. Távolugrás, serdülő „A”: 1. Márton. Ibolya (I. iskola) 417, 2. Toka Katalin (I. isT kola) 413, 3. Tóth Mária (I; iskola) 410. Serdülő „B": 1. Nyeste Piroska (Korányi) 443, 2. Bernáth Ibolya (Bu­dai) 431, 3. Porcellán Ilona (Budai) 431. Ifjúsági: 1. Kiss Katalin (Budai) 475, 2. Vass Júlia (Korányi) 380, 3. Vágó Ágnes (Budai) 323. Magasugrás, serdülő „A”: 1. Márton Ilona (I. iskola) 130, 2. Tóth Mária (I. iskola) 125, 3. Tóth Erzsébet (I. is­kola) 125. Serdülő „B": 1. Szendrei Ibolya (Korányi) 130, 2. Fodor Judit (Korányi) 130, 3. Paplógó Katalin (Ko­rányi) 130. Ifjúsági: 1. Kiss Katalin (Budai) 135, 2. Vass Júlia (Korányi) 130, 3. Vágó Ágnes (Budai) 130. Tóth Attn* Kosárlabda NB III: Tiszavasvári Lombik—Nagykálló 71:67 (34:32) Az NB III-as férfi kosár-: labda-bajnokság legutóbbi mérkőzései során a Tiszavas- vári Lombik csapata testvér­együttesét, a Nagykállói Vi­rágzó Föld Tsz csapatát lát­ta vendégül. A két közel egy­forma képességű, de külön­böző stílusban játszó csapat mérkőzése érdekes és látvá­nyos összecsapást hozott. A nagykállóiak távoli tempódo­básokból, a hazaiak inkább akciókból igyekeztek ponto­kat szerezni. A végig sport­szerű találkozón végül is a hazaiak kerültek ki győzte­sen. Végeredmény: Tlszavasvá- ri Lombik—Nagykállói Ví* rágzó Föld Tsz 71:67 (34:33). Ld: Szabó L. 25, Kató A. 13, Nagy I. 13, Szabó S. 12, illet­ve: Böícskey 20, Marton 18, Pólyák 17. Nyíregyházi tornászok sikere Diósgyőrött rendezték meg a férfi II. osztályú tornász csapatbajnokság területi dön­tőjének második fordulóját. A versenyen a vendéglátó DVTK tornászai végeztek el­ső helyen 295 ponttal. A me­gyénket képviselő Nyíregy­házi Tanárképző Főiskola együttese — Bajzáth Dezső, Páter Zoltán, Pápai András, Krokovay Károly, Papp Jái nos, Berczédi Árpád és Né* meth János összetételben —• 255 ponttal a második helyen végzett. A két forduló összesítése> alapján az egyesületek sor­rendje a következő: 1. Diós­győri VTK, 2. Nyíregyházi .Tanárképző, 3, Debreceni TS>