Kelet-Magyarország, 1972. június (32. évfolyam, 127-152. szám)

1972-06-13 / 137. szám

a. oldal KBLBT-MAGYARCRSZÄ« Táblázatok NB I B Pécsi Bányász­-Dunaújváros 5:2 Volán SO—Szegedi EOL 1:5 G.-MA VÁG—Várpalota 3:0 Özdi Kohász—Dorog 1:0 Zalaeg. TE—Pénzügyőr 0:1 Kecskemét—Szállítók 3:2 Debr. VSC—Bp. Spartacus 1:0 MÁV DAC—Békéscsaba 1:0 Szóin. MTE—Oroszlány 1:1 1. SZEOL 32 20 7 5 69-36 47 2. ZTE 32 19 7 6 59-25 45 3. DVSC 32 16 9 7 39-27 41 4. MÁV DAC 32 14 12 6 54-36 40 5. Bp. Spart. 32 12 13 7 44-36,37 6. Békéscsaba 32 11 13 8 40-37 35 7. Dunaújváros 32 11 12 9 35-32 34 8. Kecskemét 32 10 11 11 52-50 31 9. Dorog 32 9 13 10 33-32 31 10. SZMTE 32 10 11 11 44-46 31 11. Volán SC 32 10 11 11 47-50 31 12. Várpalota 32 9 ÍZ 11 31-41 30 13. Oroszlány 32 9 11 12 49-53 29 14. Pénzügyőr 32 7 13 12 31-43 27 15. G.-MÁVAG 32 9 8 15 32-38 26 16. Pécsi B. 32 7 7 18 38-59 21 17. Ózd 32 7 7 18 28-57 2-1 18. Szállítók 32 6 7 19 32-59 19 Jelentések labdarúgó bajnoki mérkőzésekről NB II ÉSZAKI CSOPORT Kister enye—KKFSE 3:1 V. Izzó—Deninváros 0:0 BVSC—V. Ikarus 3:0 Vác—Kazincbarcika 1:1 S.-újhely—Nagybátony 1:0 Gyöngyös—Misk. VSC 0:0 • Balkánitól és Nagyecsedtől -1 büntetőpont levonva. Sok a telitalálat a totón 13 plusz 1-es 13 darab van, a nyeremény és a jutalom együtte­sen 57 827 forint. 13-as 27 darab van, nyeremé- / nyük 22 227 forint. 12-es 495 darab szelvény volt, nyereményük 808 forint. 11 találatot 4942 fogadó ért eh nyereményük 81 forint. 10 találata 29 500 fogadónak volt, nyereményük 20 forint. 1. Pécsi B.—Dunaújváros 5 '.'if 1 2. Volán—SZEOL 1:5 •> 3. G.-MA VÁG—Várpalota 3:0 l 4. Özd—Dorog 1:0 í 5. DVSC—Bp. Spartacus 1:0 1 6. MÁV DAC—Békéscsaba 1:0 1 7. SZMTE—Oroszlány 1:1 X 8. Gyöngyös—Miskolc 0:0 X 9. S.-újhely—Nagybátony 1:0 1 10 Saig. KSE—Nyíregyháza i:i X 11. Vác—Kazincbarcika 1:1 X 12. Cegléd—BKV Előre 0:1 2 ti. Lehel—KISTEXT 2:1 1 Iá. Savaria—Fűzfő 3*1 I A labdarúgó KB I B-ben két fordulóval a bajnokság befe­jezése előtt véglegessé vált, hogy a Szegedi EOL a következő idényben az NB I-ben szerepelhet. A forduló nagy megle­petése Zalaegerszegen következett be, ahol a hazaiak veresé­get szenvedtek a Pénzügyőr együttesétől. így elvileg, a je­lenleg harmadik helyen álló DVSC is feljuthat még az NB I-be. Eldőlt a kiesés kérdése is, a'hátralévő két forduló ered­ményeitől függetlenül a Pécsi Bányász, az Özdi Kohász és a FÖSPED Szállítók együttese már kiesett az NB I B-ből. Az NB Il-es bajnokság Északi-csoportjában két csapa­tunk egyaránt idegenben szerepelt, s jól: a Rakamazi Sparta­cus győzni tudott Esztergomban, a Nyíregyházi Spartacus pedig pontot szerzett Salgótarjánban. E pontszerzésekkel a nyíregyháziak komolyan reménykedhetnek a Jciesés elkerülé­sében, de a rakamazi együttes előtt is felcsillant a lehetőség a bentmaradáshoz. NB III-as együtteseink kettős helyi rangadón találkoztak egymással: Mátészalka Tisza vasváriban szerzett két pontot, Tuzséron pedig döntetlent hozott a helyi csapat, s a Záhonyi VSC összecsapása. A Nyírbátori Dózsa pedig hazai pályán játszott döntetlent a jó képességű Szolnoki Olajbányász ellen. A forduló nagy meglepetése az volt, hogy a Szolnoki Vegyi­művek idegenben legyőzte Hajdúszoboszlót. S mivel Hajdú- böszörmény idegenben nyert — így valószínűleg nem lehet már elvenni a böszörményiektől a bajnoki címet. Az alsóbb régiókban a Püspökladányi MÁV és a Tisza Cipő már kiesett az NB III-ból, s a hátralévő két fordulóban csak az lesz majd vitás, hogy mely csapat lesz a harmadik kieső. A megyei X. osztályú bajnokság 27. fordulójában Nagy- kálló hazai pályán pontot veszített, a Tiszalöki MEDOSZ vi­szont idegenben nyert. így a tiszalökiek két pont előnnyel vezetnek a táblázat élén. A harmadik—negyedik helyen álló Tyúkod és Kisvárdai Vasas viszont már aligha tud beleszólni a bajnoki cím sorsába. Bár még három forduló van hátra?! A kiesésről még nehéz lenne tényeket közölni, hiszen ez teljes mértékben függ az NB III-as mezőnytől, hogy lesz-e szabolcsi kieső? Rakamazi Spartacus— Esztergomi Vasas 2:1 (1:1) Esztergom, 1000 néző, ve­zette Pócsi. Rakamaz: Szilvási — Er­dős, Borbély, Deák, Guth, Migróczi, Halász, Lengyel, Kádas, Tóth, Szojka, Edző; Vaszil Zoltán. Esztergom: Fodor — Fied­ler gzenczi, Takács (Dóka), György I., György II., Markó, Laczkó, Túrái (Czibik), Szen- di, Engelbrecht Edző: Kertes László. Elszánt hangulatban, na­gyon lelkesen kezdett a raka­mazi együttes, s nem is rosz- szul. A 3. percben Szojka, a 12. percben pedig Tóth sze­rezhetett volna gólt, de a kaputól néhány méterre mindkettő hibázott. A 17. percben viszont a hazaiak vezettek jó támadást, mely­nek végén Szenczi bombalö­vését csak bravúrral tudta hárítani Szilvási. Az esztergomiak a 24. percben jutottak vezetéshez. Ekkor Laczkó hozta fel a labdát, három jó cselt csinált, majd 13 méterről védhetetle- nül lőtt a rakamazi kapuba, 0:1. A gól csak még inkább meghozta a rakamaziak tá­madó kedvét. A 32. percben Guth jó labdával szöktette Szojkát, aki elfutott, s lapos beadását a jó ütemben érke­ző Halász csukafejessel küld­te a hazaiak kapujába, 1:1. Szünet után heves eszter­gomi rohamok vezették be a játékrészt. Ezeket a raka­maziak jól lassították le, s fo­kozatosan ismét feljöttek. A 73. percben Szojka futott el bal szélen, jó beadását Kádas a kaputól 5 méterre hagyta ki. A következő percben megszületett a mérkőzés sor­sát eldöntő gól. Guth Tóthot indította, aki az üresen fel­futó Halászhoz küldte a lab­dát. Halász futtában három védőt is kicselezett, majd mintegy 20 méterről ritkán látható bombagólt lőtt. A labda a hálótartó vasról vá­gódott vissza, 2:1. A gól után az Esztergomi Vasas elkeseredetten küzdött az egyenlítésért, de a raka­mazi együttes nyugodtan ját­szott, s biztosan tudta tartani az eredményt. A rakamazi csapat végig lelkesen és jól játszott, a tak­tikai utasításokat betartva. A rendkívül sokat jelenthető 2 pontot teljesen megérdemel­ten szerezte meg. Kár vi­szont, hogy a csapatból há­rom játékos is — Migróczi, Borbély és Deák — sárga la­pot „kapott” a találkozón. Jók: Tóth, Halász, Guth, Szojka, Migróczi. Salgótarjáni Kohász— Nyh. Spartacus 1:1 (1:1) Salgótarján, 500 néző, ve­zette Szlávik. Salgótarján: Marton — Gáspár, Gál, Tajti, Pünkös­di, Krivanek II.. Pálmai (Föl­di), Bartha (Sebők), Kriva­nek I., Szeberényi, Antal. Ed­ző: Szojka Ferenc. Spartacus: Pilesuk — Bo- hus, Galambos;. Neumann, Sorbán, Zsíros, Tóth I. (Tor­nai, Kemecsei), Balogh, Ber­ta, Bíró, Kegye. Edző: Kova- csics Gyula. Ritkán látható góllal „szerzett” vezetést a salgótar­jáni együttes. A 3. percben kapukirúgáshoz jutott a nyíregyházi csapat. Pilesuk a leállított labdát Galambosi- hoz gurította ki. Ö Zsíroshoz passzolta a labdát, aki azt hazagurítolta kapusának. Fii.. A második játékrészben mintegy 20 percen át ferge­tegesen támadott a Salgótar­jáni Kohász. Ez időszak alatt nagy nyomás nehezedett a Spartacus kapujára, Pilesuk néhány alkalommal már-már gólnak látszó labdát hárított, de a csapat mezőnyjátékosai is egymást múlták felül lel­kesedésben. Olykor önfelál­dozó módon vetődtek bele a közeli lövésekbe. Később kiegyenlítetté vált a játék. Bár ekkor is a ha­zaiak támadtak többet. Igazi gólhelyzete mégis a Sparta- cusnak volt. A 75. percben Berta futott középen tiszta helyzetben kapu felé. A 11-es pont táján a kapus kifutott elé. a csatár megtorpant, s az egyik hátvéd szögletre sze­relte. A 80. percben Kegye visszahúzta az egyik hátvé­det, s ezért sárga lapott „ka­pott”. (A nyíregyházi csa­tárnak ez második sárga lap­ja már, s így vasárnap Gyön­gyösön nem játszhat!) A 85. percben Kegye cselezte be magát a 16-oson belülre, lőtt, a kapus vetődött a lövésre, de a labda egy védőn irányt változtatott, s az ellenkező kapufa mellett centiméterek­kel hagyta el a pályát. A találkozón — kitűnő já­tékvezetés mellett — végig változatos küzdelmet vívott a két csapat. A nyíregyházi­ak rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Bohus, Berta, Zsíros. NB III MÁTÉSZALKAI ME­DOSZ—TISZ AVAS- VÁRI LOMBIK 3d» (2:0). Tiszavasvári, 600 néző, ve­zette Bodnár. Lombik: Kórik — Kenye­res, Tarr, Szurkos, Virágh, Kiss, Bíró, Pólyák (Bóné), Salamon, Fazekas, Gazdag. Változatos játékkal kez­dődött a találkozó. Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, így jó mérkőzésnek lehettek szemtanúi a nézők. A ven­dégek valamivel többet kez­deményeztek és két nagy vé­delmi hibából a félidő befe­jezéséig kétgólos vezetésre tettek szert. Szünet után feljött a hazai csapat. Több gyors támadást vezetett, gólhelyzetek egész sora adódott a csatárai előtt, de azok a legjobb helyzeteket sem tudták értékesíteni. Ti­szavasvári támadott, de Má­tészalka rúgta az újabb gólt, amely megpecsételte a hazai­ak sorsát. A jó iramú mérkőzésen a vendégek jobb teljesítményt nyújtottak, s végül is meg­érdemelten győztek, a gól- különbség azonban túlzott­nak mondható. Varga János ZÁHONYI VSC—TU- ZSÉRI MEDOSZ 1:1 (0:0). Tuzsér 1000 néző, vezette Kozsla. ZVSC: Szántó (Prámer) — Jászfai, Rózsa, Urr (Áros), Dallos, Cziffra, Balázs, Ráti, Fábián, Kovács, Mező. MEDOSZ: Révész S. — Révész Z., Bálint, Fogarasi, Mártha II., Tóth J., Kovács, Tóth Á„ Révész D., Varga, Mártha I. Rendkívül nagy iramban kezdődött a szabolcsi rang­adó. Mindkét csapat sok ve­szélyes támadást vezetett, s csak a csatárok idegeskedé­sén múlott, hogy nem szüle­tett gól. Az első félidőben a záhonyi együttes kezdemé­nyezett többet A 26. percben egy kapu előtti kavarodás után Cziffra lőtt a hálóba, de a játékvezető a partjelző megkérdezése után nem ad­ta meg a gólt. Szünet után továbbra is a vendégek kezdeményeztek többet. Az 58. percben a Zá­honyi VSC meg is szerezte a vezető gólt Fábián hatalmas erejű lövése a kapufáról pat­tant a hálóba, 1:0. A gól után feljött a hazai együttes, támadást támadás után veze­tett, de a vendégek védelme, Szántóval az élen mindig si­keresen avatkozott közbe. A tuzsériak mindent elkövet­tek az egyenlítő gól megszer­zéséért. Ä 65. percben a zá­honyi Urr megsérült, akinek három kapoccsal fogták össze fejsérülését Urr kiválása megzavarta a záhonyi csapa­tot. A 78. percben megszüle­tett a hazaiak egyenlítő gól­ja. Kovács rövid hazaadását Révész Dezső elcsípte, s nagy nyugalommal gurított a ka­puba, 1:1. A gól után a tu­zsériak támadtak, de az eredmény már nem változott. A színvonalas, jó iramú mérkőzésen igazságosnak mondható eredmény szüle­tett. A záhonyi csapatból Kovács a mezőny legjobbja volt, rajta kívül Urr, Dallos és Balázs nyújtott jó teljesít­ményt. A tuzséri csapatból Révész D., Bálint és Mártha II. teljesítménye dicsérhető. Búcsú Árpád Az NB III további ered­ményei: Nyírbátori Dózsa— Szolnoki Olajbányász 0:0, Ti­sza Cipő—Hajdúböszörményi Bocskai 1:3, Hajdú Vasas— Szabó SE 0:2, Debreceni TITÁSZ—Balmazújvárosi TSE 1:0, Püspökladányi MÁV Egyetértés—Török­szentmiklósi Vasas 3:2, Haj­dúszoboszlói Bocskai—Szol­noki Vegyiművek 0:1. Megyei I. osztály csuk lehajolt, hogy felszedje a labdát, de az a lába között a hálóba vánszorgott, 1:0. A szépen „összehozott” gól teljesen megzavarta a nyír­egyházi együttest, s mintegy 20 percen át nyomasztó fö­lényben játszott a hazai csa­pat. Helyzeteket is teremtet­tek, de csatárai 3—4 holtbiz­tosnak nevezett helyzetet hagytak ki ebben az időszak­ban. A félidő utolsó negyedórá­jára feljött a Spartacus, s a 35. percben az egyenlítést is megszerezte. Ekkor szöglet­hez jutottak a nyíregyháziak. Kegye kis szögletet végzett el, Baloghoz gurított, aki la­posan becsavarta a labdát az 5 és feles vonalra. A kapus előrevetődött, hogy elcsípje, de Zsíros a kezei közül csu­kafejessel nyomta a hálóba, 1;1. nyírbátori me DOSZ—NYH. ÉPÍTŐK 1:0 (0:0). Bocskai úti pálya, 200 né­ző, vezette Kardos. MEDOSZ: Csabina — Bo­tos, Mankó, Dévai, Mada­rász, Kosztyú, Bakó, Veszp­rémi, Varga I., Värga II., Né­meth. Edző: Forgács I,ászló. Építők: Ambrus — Varga, Kalakai, Raska, Takács, Bor- kó, Rubinstein (Nagy), Far­kas, Dobránszki (Kardos), Jó­nás, ,3olyák. Edző: Havacs János. Az első játékrészben ki­egyenlített játékot láthattak a nézők, mindkét kapu előtt adódtak gólhelyzetek, a csa­tárok azonban sorra elügyet- lenkedték azokat. Szünet után élénkült az iram, az Építők enyhe mezőnyfö­lényben játszott, a befejezés előtt 6 perccel mégis a ven­dégek szerezték meg a gjta* A hazai esapat kezdeti jobban és a 18. percben Ba­logh révén megszerezte a vezetést, 0:1. A gól után to­vábbra is a Petőfi maradt tá­madásban, de a vendégek védelme jól zárt. Szünet után változatosabb lett a já­ték. A 70. percben Gál lőtt a hálóba, 1:1. Már-már úgy nézett ki, hogy döntetlen eredmény születik a mérkő­zésen, amikor a 89. percben 11-eshez jutottak a vendé­gek, amit Fazekas értékesí­tett, 2:1. Jók: Gál, Solymosí, Juhász^ illetve Popovics I., Gyureskó, Hajdú. Egressy Pál NYÍRBOGDÁNYI LOMBIK—NYVSC 1 * (0:0). Nyírbogdány, vezette Agócs. 300 nézfljj zelmet jelentő gólt. Varga I. a lest vitató hazai védők kö­zött kapura húzott, s a kifu­tó Ambrus mellett lőtt a há­lóba. 1:0. A közepes színvonalú mér­kőzés egyenlő erők összecsa­pását hozta. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Jók: Mankó, Varga I., Ba­kó, illetve Varga, Takács, Kalakai. TISZALÖKI MEDOSZ —NYH. PETŐFI 3:1 (0:1). NYVSC-pálya. 200 néző, vezette Kovács B. Tiszalök: Losonczi — An- talóczi, Gál, K. Nagy, Huri, Szebenszki (Rácz), Solymosi, Fazekas, Fleischer, Gulyás, Juhász. Petőfi: Tóth I. — Popovics II., Popovics I., Tóth II., Gyureskó, Hajdú, Szokol, Balogh, Kocsik. Kovács II., Mtháte Lombik: Fekete — Wa*J mann, Mihalovich, Márton^ Bakó, Szabó, Magyar I. (ónodi), Nagy, Poór, Magyar II., Soltész (Juhász). NYVSC: Ambrusz II. -i Mirgai (Szinyéri), Madai, Szakács, Ambrusz II., Kór vári, Szép, Pető, Máté, Far­kas, Széles. Az első félidőben enyhe mezőnyfölényt harcolt ki az NYVSC, két nagy gólhelyze­te is adódott, de csatárai ki­hagyták ezeket. Szünet után a jól sikerült cserék felhoz­ták a nyírbogdányi együttest A 70. percben eldőlt a talál­kozó sorsa. Poór nagy lövé­sét könnyedén akarta fogni Ambrusz II., a labda meg­csúszott, s a vetődő kapus alatt a hálóba gurult. A rendkívül alacsony színvo­nalú találkozón a döntetlen igazságosabb lett volna. Szakács Laszti NYH. DÓZSA—NAGY- KÁLLÖI VIRÁGZÓ FÖLD 1:1 (1:1). Nagykálló 300 néző, vezet­te Márkus. Dózsa: Tornai — Tarr, Tóth, Demeter, Dévényi, Sár­kány, Biró (Teschmáyer II ), Virágh, Farkas, Olmann, Teschmáyer I. Nagykálló: Tisza — Lacz-i kő, Dorcsák, Krizsai, Antal, Terjéki, Zelenák, Tóth Gy. (Pecséri). Urbán (Vass), Ba­logh, Tóth Z. Kezdés után a Dózsa lé­pett fel támadólag és gyors csatárai a bizonytalankodó Tisza mellett akár két gólt is rúghattak volna. A 22. perc­ben megszületett a Dózsa ve­zető gólja. Virágh lőtt a nagykállói kapuba, 1:0. Ez­után a hazaiak is több veszé­lyes helyzetet teremtettek a Dózsa kapuja előtt. A 32. percben egy kapu előtti ka­varodásnál a kifutó Tornai nem tudta megszerezni a labdát, így Balogh fejese akadálytalanul jutott az üres kapuba, 1:1. A második félidőben eny­he mezőnvfölényben játszott a nagykállói együttes, de erőtlen támadásai nem sok veszélyt jelentettek az ellen­fél kapujára. A Dózsa ritka ellentámadásai azonban min­dig veszélyesek voltak, s alkalommal már csak a ka­pufa mentett. A Dózsa egységesebb csa­pat benyomását keltette és lelkes játékával rászolgált az egyik pontra. A hazai együt­tes ezúttal sem nyújtott baj­nokjelölthöz méltó játékot. Dr. Miski László A megyei I. osztály továb-' bi eredményei: Nagyecsedi Tsz—Kisvárdai Vasas 1:1, Nyírmadai MEDOSZ—Nagy­halászi Textiles 1:0, Fehér- gyarmati MEDOSZ—Balká- nyi MEDOSZ 0:0, Baktalój rántházi MEDOSZ—Tyukwfl TSZ && m2, főni«® rt 1. MVSC 28 16 10 2 47-20 42 2. BVSC 28 17 2 9 63-40 36 3. Nagybátony 28 13 10 5 41-20 36 4. Kazincb. 28 11 11 6 41-30 33 &. Izzó 28 10 9 9 36-38 29 Leninváros 28 9 11 8 31-33 29 7. KKFSE 28 9 10 9 30-30 28 8. S.-újhely 28 9 9 10 28-28 27 8. Kisterenye 28 9 8 11 38-42 26 Vác 28 6 14 8 31-35 26 11. Esztergom 28 9 8 11 38-48 26 12. Nyíregyháza 28 8 8 12 22-24 24 13. Rakamaz 28 8 6 14 43-58 22 Ikarus 28 6 10 12 28-43 22 15. Salg. KSE 28 4 13 11 35-49 21 Gyöngyös 28 1 7 14 27-41 21 í. Hajdúbösz. 28 16 8 4 43-18 40 2. Szabó SE 28 15 6 7 46-24 36 3. M.-szalka 28 16 4 8 46-31 36 4. Ilajdúszob. 28 14 8 6 47-33 36 s. Szóin. O. 28 13 7 8 34-24 33 6. Hajdú Vasas 28 13 6 9 29-20 32 7. Záhony 28 10 8 10 52-44 28 8. T.-vasvári 78 12 4 12 45-42 28 9. D. TITASZ 28 9 8 11 30-33 26 10. Tuzsér 28 9 8 11 32-43 26 11. B.-újváros 28 10 5 13 31-30 25 12. T.-szentm. 78 10 5 13 37-38 25 13. Szóin. V. 28 8 9 11 30-42 25 14. Nyírbátor 28 6 10 12 35-45 22 15. Martfű 28 7 4 17 30-63 18 1«. P.-ladány 78 4 4 20 25-62 12 A vonal alatti Martfű és Püspök­ladány már kiesett. MEGYEI L OSZTÁLY: i. Tiszalök 27 17 5 5 38-24 3Í 2. Nagykálló 27 15 7 5 40-24 Z: 3. Tyúkod 27 16 4 7 61-32 3< 4. Kisvárda 27 16 4 7 52-27 3< 5. Ny. Dózsa 27 12 9 6 36-19 3; c. Nyirmada 27 10 8 9 28-29 21 7. Balkány* 27 10 8 9 46-37 2’ 8. NYVSC 27 11 5 11 27-20 21 9. Nagyhalász 27 9 8 10 34-34 21 70. Nyírbátor 27 10 6 11 26-39 2( 11. F.-gyarmat 27 9 7 11 28t34 2í 12. Nagyecsed* 27 8 8 11 44-50 2: 13. Nyírbogdány 27 7 7 13 29-45 2: 14. Ny. Építők 27 6 7 14 33-41 1! 15. Ny. Petőfi 27 6 4 17 20-15 1< 16. Bl.-háza 27 4 3 20 25-£7 11 NB m