Kelet-Magyarország, 1972. április (32. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-11 / 84. szám

« oldal KET ET MAGYARCflRZAfl T972. äprffls fl. A labdarúgópály ákról jelenijilk A vasárnapi labdarúgóműsorban az NB I-es találko­zók közül egyedül a Pécsett lejátszott mérkőzés számít meg­lepetésnek. Kevesen merték remélni ugyanis, hogy az Egri Dózsa legyőzi a hazai Pécsi Dózsát. Az NB I B-ben adódtak érdekes eredmények, legvá­ratlanabb. hogy a DVSC hazai pályán veszített az utolsó he­lyen álló Pécsi Bányász ellen. A táblázat élére a Zalaeger­szegi TE került fel, miután a SZEOL pontot veszített a Bp. Spartacussai szemben. Az NB Il-es eredményeket olvasva egyik szemünk nevethet, hiszen a Rakamazi Spartacus szép győzelmet ért el, s helyzete ismét biztatóvá vált. Másik viszont sírhat, hiszen a Nyíregyházi Spartacus veszített Esztergomban. NB III-as csapataink közül a legfigyelemre méltóbb eredményt a kiesés ellen küzdő Tuzséri MEDOSZ érte el: idegenben győzte le az esélyesebbnek vélt Nyírbátori Dó­zsát. De figyelemre méltó Mátészalka idegenbeli döntetlenje is. Meglepetés a csoportban, hogy a Szolnoki Olajbányász gólzáporral nyert Hajdúszoboszló ellen; s hogy a Hajdú Va­sas hazai pályán veszített. Megyei I. osztályú együtteseink közül egyaránt örülhet e Nyírbátori MEDOSZ és a Kisvárdai Vasas, hiszen mind­ketten idegenben szereztek két-két pontot. A további talál­kozókon általában a várt ered mények születtek. Rakamazi Spartacus— Vasas Ikarus 2:0 (0:0) Rakamaz, 1100 néző, vezetr te: Cseh I. Rakamaz: Szilvási — Mig- róczi, Erdős. Kulcsár, Bor­bély, Lengyel, Halász, Csé­csi (Takács. Tilki), Kádas, Tóth, Szojka. Edző: Vaszil Zoltán. Vasas Ikarus: NoVák — Kontha, Racskó, Hajduska I., Hoffmann. Perecsi (Tóth II.), Petri (Horváth II.), Tóth I., Gyurovszki, Rostás, Horváth I. Edző: Goldschmidt György. Nagy iramban kezdett a két együttes, s mindjárt az első perc végén meghűlt a vér a hazai szurkolókban. Egy gyors Ikarus-támadás végén az előrehúzódó Perecsi 28 méterről hatalmas lövést eresztett meg, s a labda — szerencsére — a rakamazi kapu felső lécén csattant! A 8. percben viszont a fő­városi kapu előtt maradt ki nagy helyzet. A játéknak eb­ben a részében mindkét együttes főként arra töreke­dett, nehogy előnyhöz jusson ellenfele. Bár a rakamaziak így is igyekeztek meglepni a vendégek védelmét. Ez a 38. percben sikerülhetett volna, de az ígéretesen kitörő Csé­csi vonalon túlra vezette a labdát. Szünet után a raka­mazi együttes fokozta az ira­mot, s egyre-másra roha­mozta a fővárosiak kapuját. Az 55. percben formás tá­madás végén Tóth került nagy gólhelyzetbe, de 17 mé­teres lövése elsuhant a ka­pufa mellett. A 60. percben góllá érett a hazaiak fölénye. Ekkor Szojka futott el a bal szélen, s jó beadását a kitűnő ütemben érkező Ká­das védhetetlenül vágta a hálóba, 1:0 a Rakamazi Spar­tacus javára. A vezető gól után még na­gyobb fölénybe kerültek a hazaiak, s a Vasas Ikarus hosszú perceken át beszo­rult. De védői mindenkor idejében közbe tudtak avat­kozni, s megakadályozták a rakamazi gólszerzési kísérle­teket. A 82. percben azonban si­került biztosítani a hazai győzelmet. Ekkor a szemfüles Szojka elcsípte az egyik fő­városi védő rossz hazaadását, s a megszerzett labdát bizto­san lőtte a hálóba, 2:0 a Ra­kamazi Spartacus javára. Ezen a találkozón — me­lyen mindvégig élvezetes küzdelem, s sportszerű játék folyt — a rakamazi együttes ismét régi erényeit csillog­tatta, nagy lelkesedéssel küz­dött, játékosai nem ismertek elveszett labdát. Mindezek révén, de különösen a máso­dik félidőben nyújtott telje­sítménye alapján a Rakamazi Spartacus megérdemelten szerezte meg a mérkőzés két pontját, sőt kis szerencsével győzelme nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Kulcsár, Lengyel, Borbély, Tóth. Esztergomi Vasas— Nyh. Spartacus 2:0 (0:0) Esztergom, 1000 néző. ve­zette: Balogh. Esztergom: Fodor — Fied­ler, Kulcsár, Koller, Takács, György, Markó. Laczkó, Szendi. Czibik, Engelbrecht. Edző: Kertes László. Nyíregyháza: Pilcsuk — Tóth I., Galambosi, Zsíros, Neumann, Bohus, Bíró (Ba­logh), Tóth II.. Sántha, Ke­gye, Kubik. Edző: Kovacsics Gyula. A mérkőzés első félidejére az volt jellemző, hogy a hazai csapat nagy lendülettel tá­madott, viszont a nyíregyhá­zi. együttes lelkes védekezés­sel meg tudta akadályozni a A lakosság ügyeimébe! A FEHÉRGYARMATI Asztalos- és Vasipari Szövetkezet rövid javítási határidővel vállalja a háztartási kisgépek, rádiók, televíziók garanciális és készpénzes javítását a körzetéhez tartozó 46 községből HÁZTÓL HÁZIG. Bejelentések minden községben a rádió-tv fel­vevőhelyen, vagy a szövetkezet fehérgyarmati szolgáltatóházában. Telefon: Fehérgyarmat. 58. Garanciális időn belül csak velünk javíttasson, ellenkező esetben elveszti garanciális jogosultságát. Garanciális készülékek javítása és szállítása díjtalan. (356) gólszerzési kísérleteket. Az egész első játékrészben — de talán a mérkőzés alatt is — a 22. percben nyílt nagy gól­szerzési alkalom a nyíregy­házi csapat előtt. Ekkor a hazai középhátvéd az előre­ívelt labda alá futott. Tóth II. így az üres kapuval szem­ben került nagy helyzetbe, de elvétette a labdát, s oda­lett a lehetőség. Szünet után az 50. percben ötméteres lesről a nyíregy­házi kapuba rúgta a labdát az esztergomi Laczkó. A partjelző a lest előre jelezte, a játékvezető mégis gólt ítélt. A nyíregyháziak rekla­máltak a játékvezetőnél, öt percig állt a játék, majd a játékvezető a középpontra mutatva folytatta a mérkő­zést. 1:0 az Esztergomi Va­sas javára. Változatlanul a hazaiak irányítottak, s támadtak töb­bet, s a 70. percben Laczkó a nyíregyházi védők közé be­robbanva, közelről védhetet­lenül lőtt ismét a nyíregyhá­zi kapuba, 2:0 az Esztergomi Vasas javára. A találkozón a végered­ményt — a vitatható első gól ellenére is — a két csatársor közötti különbség döntötte el. Az esztergomiak helyze­teket teremtettek, s ki is használták azokat. Győzel­mük megérdemelt. A nyír­egyházi együttesből a véde­lem tagjai igyekeztek, lehe­tőségeikhez mérten mindent megtettek. A támadóalakzat játékosai viszont képtelenek voltak komoly veszélyt te­remteni a hazaiak kapujára. A nyíregyházi csapatból egyedül Galambosi játéka ér­demel dicséretet. NB III: TUZSÉRI MEDOSZ— nyírbátori Dózsa 3:2 (2:1) Nyírbátor, 300 néző. Ve­zette: Dalanics. Tuzsér: Révész S., — Ré­vész Z.. Köblös, Tóth II., Fogarassy, Mártha II., Var­ga, Révész B., Kovács. Tóth 1., Mártha I. (Pongó). Nyírbátori mezőnyfölény- nyei kezdődött a szabolcsi rangadó, mégis az első hely­zeteket a tuzsériak teremtet­ték. de Tóth I. és Mártha I. kihagyta ezeket. A 20. perc­ben Kovács a vendégeknek szerzett vezetést, amit két perc múlva a hazaiak ki­egyenlítettek. A 30. percben Kovács ismét eredményes volt, egy beadást fejjel to­vábbított a hálóba. Szünet után nagy védelmi hibából egyenlített a Dózsa, s öt perc múlva, a 65. perc­ben ismét a tuzsériak sze­reztek gólt. Továbbra is~ a vendégek támadtak többet, de az eredmény már nem változott. A rangadón a tuzsériak teljesen megérdemelten győz­tek, s kis szerencsével akár nagyobb arányban is nyer­hettek volna. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja), Révész S., Tóth 11., Mártha II.. illetve Se­res, aki jó játéka mellett még két gólt is szerzett. PÜSPÖKLADÁNY— TISZA VASVÁRI 1:0 (0:0) Püspökladány, 200 néző. Vezette: Vágó. Tisza vasvári: Kórik — Ke­nyeres, Tarr. Szurkos, Vi- rágh, Árvái, Bíró (Kiss), Bunda. Boné, Fazekas, Gáes (Rózsa). Az első játékrészben a ti- szavasváriak mezőnyfölényt harcoltak ki, támadást támadás után vezették. A félidő közepén két gólt is rúgtak, de a játékvezetők meglepetésre az egyiket ke- zezés, a másikat pedig lesál­lás címén nem adták meg. Szünet után továbbra is a vendégek támadtak, de a 70. percben mégis a hazaiak sze­reztek gólt. A 16-os sarkáról kapu elé ívelt szabadrúgást a védők nem tudták elfejelni, s a püspökladányiak közép­csatára a kapuba fejelt. A találkozón mindkét csapat nagyon gyengén játszott. A tiszavasváriak egy kis lel­kesedéssel és akarással akár gólokkal is megnyerhették volna a találkozót. TÖRÖKSZENTMIKLÓS— ZÁHONY 1:0 (0:0) Törökszentmiklós, 700 né­ző. Vezette: Némethi. Záhony: Prámer — Dallos, Rózsa, Jászfai. Csépke II., Kovács, Balázs, Áros, Erdei II., Erdei I., Mező. A mérkőzésen végig a tö­rökszentmiklósi csapat tá­madott többet. A záhonyiak ritkán jutottak helyzetbe, de ezek a helyzetek sorra ki­használatlanul maradtak. A találkozó sorsa a 62. percben dőlt el, amikor Sebők lőtt a hálóba. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb ered­mény lett volna. Az NB in további eredmé­nyei: Balmazújváros—Máté­szalka 0:0, Hajdú Vasas— Szolnoki Vegyiművek 0:1, Szolnoki Olajbányász—Haj­dúszoboszló 5:0. Debreceni TITÁSZ—Martfű 0:0, Szabó SE—Hajdúböszörmény 1:0. Megyei I. osztályt NYH. DÓZSA—TISZALÖK 1:1 (1:0) ■ Tiszalök, 500 néző. Vezet­te: Klreisz. Dózsa: Tornai — Tarr, Tóth, Kántor, Kádár, Ol- mann, Farkas, Dévényi, Vi- rágh, Sárkány. Teschmáyer. Tiszalök: Maros — Juhász, Blaner, Antalóczy, Gulyás, K. Nagy (Berki), Solymosi, Nagy F., Gál. Bársony I., Fazekas (Bársony II.). Az első félidőben a széltől támogatott Dózsa többet kez­deményezett és Sárkány ré­vén megszerezte a vezetést. Szünet után óriási iramot A FELSŐ-TISZAI ERDÖ- ÉS FAFELDOLGOZÓ GAZDASÁG TTSZALÖKI ÜZEME felvételt hirdet műszaki vezetői munkakör betöltésére KÖVETELMÉNY: faipari, vagy mérnöki végzettség, technikusi végzettség esetén legalább 10 éves gyakorlat. HÄROMSZOBA-ÖSSZKOMFORTOS LAKÁS BIZTOSÍTVA. Jelentkezés írásban a FEFAG személyzeti osz­tályán, Nyíregyháza, Sóstói út 61. sz. diktált a hazai csapat, de egyenlítenie csak egy szeren­csés góllal sikerült, Gulyás fejesét Tornai a hálóba ütöt­te. A jó iramú mérkőzésen kifogástalan játékvezetés mellett igazságos döntetlen eredmény született. Jók: Tornai, Kántor, Sár­kány, illetve Gál és Bár­sony I. BALKÁNY—NYVSC 1:0 (0:0) Balkány, 300 néző. Vezette: Simon. Balkány: Viski — Benke, Takács. Blander (Kovács), Tóth J., Parrag I., Adorján Széplaki, Pásztor. Parrag II., Csontos. NYVSC: Ambrusz I. — Mirgai, Madai, Szakács, Ba­csó. Ambrusz II., Szép, Kő­vári, Pető, Máté, Szinyéri. Ellentétes félidőket hozott a mérkőzés. Az első játék­részben a széltől támogatott vendégek támadtak többet, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni. Szünet után be­szorult az NYVSC. s a ha­zaiak egy szögletből beívelt labdával megszerezték a mérkőzés sorsát eldöntő gólt Gólszerző: Adorján. NYH. PETŐFI KSE— NAGYECSED 1:0 (1:0) Bújtosi pálya, 200 néző. Ve­zette: Kertész. Petőfi: Tóth — Popovics 11., Popovics I., Goffa, Vo- lóczky, Hajdú. Szokol, Ba­logh, Kocsik, Kovács. Mihály. Nagyecsed: Szántó I. — Homonyik. Szántó II., Tóth, Pólyák, Molnár, Szűcs II., Borsfái, Vakarcs. Labbacz, Bartha (Szűcs III.). A jó iramú mérkőzésen mindkét csapat sóit gólhely­zetet hagyott kihasználatla­nul. A mérkőzés egyetlen gólja a 30. percben esett, Mi­hály lőtt a hálóba. Jók: Popovics I., Popovics 11., Tóth. illetve Szántó I., Szántó II. és Molnár. KISVÁRDAI VASAS­NAGYHALÁSZ 1:0 (1:0) Nagyhalász, 400 néző. Ve­zette: Ambrus. Vasas: Takács — Regőczi, Komáromi, Kovács Z.. Göncz, Gólyán, Bodnár, Zámbori, Darvai dr.. Belányi, Molnár. A kitűnő játékvezetés mel­lett lejátszott találkozón a taktikailag és technikailag jobb vendégek megérdemel­ten. győztek. Gólszerző: Zámbori. Jók: Takács, Regőczi, Ko­vács, Gólyán. NAGYKÁLLÓ— FEHÉRGYARMAT 1:1 (1:0) Fehérgyarmat, 400 néző. Vezette: Fehér. Nagykálló: Tisza — Lacz­kó. Dorcsák, Krizsai, Terjéki, Zelenák, Pecséri, Moraovszky (Mező), Balogh, Tóth Z., Vass. Fehérgyarmat: Banda —» Simon II., Répánszky, Ta­pasztó. Patkó, Malánics, Ba­dar, Eszenyi, Simon I., Verda, Rácz. Az első félidőben öngóllal szerezte meg a vezetést a nagykállói csapat. Krizsai szabadrúgását Vass rúgta ka­pura. s a labda az egyik vé­dőjátékoson — Patkón — irányt változtatva a tehetet­len kapus mellett az ellenke­ző sarokba pattant. A máso­dik félidőben végig a hazaiak irányították a játékot, s a vendégeket csak a kitűnően védő Tisza mentette meg a biztos vereségtől, aki a 70. percben egy 11-est is hárított. A küzdelmes mérkőzésen az eredmény a nagykállóiaknak hízelgő. BAKTALÖRÁNTHÁZA— NYIRBOGDÁNY 4:2 (3:1) Baktalórántháza. 300 né­ző. Vezette: Gál Z. Nyírbogdány: Szőllősi — Waxmann, Bakó. Márton (Soltész), Nagy, Sinka I-, Sinks II. (Molnár). Poor, Mihalovich, Magyar, Csontos. A sereghajtó hazaiak vé­gig többet támadtak, s a na­gyon gyengén védekező nyír«1 bogdányiakat megérdemel­ten győzték le. A vendégeid közül egyedül Poór játéka volt jobb az átlagosnál, aki két gólt is szerzett. A megyei I. osztályú lab-í darúgő-bajnokság további eredményei: Tyúkod—Nyír­egyházi Építők 3:0, Nyírmada —Nyírbátori MEDOSZ 1:2. Nincs telitalálat a totón 4. Egyetértés—U. Dózsa 5 1:2 2. Pécs—Eger 2 0:2 3. Tatabánya—Komló 1 2:1 4. SBTC—DVTK 1 3:0 5. Békéscsaba—Dunaújv. 1 1:0 6. Pénzügyőr—Dorog 1 1:0 7. Pápa—Pécsi Éreb. 2 0:1 8. Vác—BVSC 2 0:1 9. Esztergom—Nyíregyh. 1 2:0 10. Fiorentina—Cagliari 2 0:1 11. Róma—Milan 2 1:2 12. Sampdor.—Juventus X 0:0 13. Varese—Mantova 2 2:4 +1 14. FÖSPED—Várpalota 1 3:0 A IS. heti totónyeremények a* illeték levonása után a követke­ző: 13 és 13 plusz 1 találaton szelvény nem volt. 12 találaton 26 darab, nyereményük egyen­ként 45 485 forint. 11 találaton 419 darab, nyereményük 1128 for ríni. A tíz találatosok száma 4088 darab, nyereményük 173 for rint. A 16. hétre átvitt jutalom- összeg 32® 358 forint. A nyeremér nyék tájékoztató jellegűek. Építkezők, figyelem ! Bányakavicsot az építkezés helyére szállítjuk rövid határidővel. Megrendelést felvesznek az alábbi TÜZÉP-telepek: nyíregyháza 270 Ft/m3 KISVÄRDA 320 Ft/m3 KEMECSE 280 Ft/m3 NYÍRBÁTOR 275 Ft/m3 NAGYKÁLLÓ 280 Ft/m3 baktalóránthAza 230 Ft/m3 MÁTÉSZALKA 240 Ft/m3 FEHÉRGYARMAT 220 Ft/m3 VÁSÁROSNAMÉNY 260 Ft/m3 CSENGER 210 Ft/m3 Fenti helységek körzetén túl is vállalunk szállí­tást. Vagontételes megrendelést 110 Ft/m3. -f- szállítási költséggel teljesítjük. Bővebb felvilágosítással telepeink és központunk készséggel állnak rendelkezésre. TÜZÉP VÄLLALAT nyíregyháza