Kelet-Magyarország, 1972. április (32. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-25 / 96. szám

ffn. ?pyS?s ^ft.rr-MAÖYA'ROHS^Äi?' S. oßal Labdarúgó-bajnokságok A labdarúgó NB I-ben a vasárnapi mérkőzések közül négy az esélyesebb csapat győzelmét hozta. Az ötödik, talál­kozón Pécsett, a hazai csapat pontot szerzett az Újpesti Dó­zsával szemben. Az NB I B-ben a SZEOL és a Dunaújváros vereséget szenvedett, míg a Zalaegerszegi TE győzött, tgy a ZTE ismét * táblázat élére került. ' • Az NB II Északi csoportjában mindkét szabolcsi együt­tesünk idegenben szerepelt, s egyaránt Vereséget Szenvedett. NB Ill-as csapataink közül egyedül a Nyírbátori Dó­zsa tudott győzni a bajnokság 21. fordulójában. Másik négv együttesünk egyaránt vereséget szenvedett — tehát nem volt számunkra túlzottan kellemes az elmúlt vasárnap. A megye, I. osztályban á 20. forduló mérkőzéseire > , ke­rült sor, s jó néhány meglepő eredményt „szállítottak” a csapatok. Nyírmada legyőzte a bajnoki címért versenyt futó Nagykállót, Balkány pedig az eddig jól szerepéit Kisvárdát, s'az NYVSC idegenben — hagy arányban! «—■ Bakt&lóránt- házát Eredmények: BVSC—Nyháii Spartacus 1:0 (0:0) Szónyi út, 400 néző, vezet­te Ludányi. BVSC: Szarka — Hér­czegh, Bodonczi, B. Nagy, Kovács, Hosszú, . Papp (Nagy), Bazsánt, Matulai, Konfcha, Kaszás. Edző: Ma- rosváfi Béla. Nyh. Spartacus: Pilesük — Bohus, Oalaxnbosi, Zsíros, Neumann, Bíró, Sorbán, Ke- mecsei, Tóth, Kegye, Kubik. Edző: Kovacsics Gyula. A mérkőzés első félideje a szó szoros értelmében nem hozott különösebben emlí­tésre méltó eseményt. A két 16-os között pattogott a lab­da, mindkét csatársor egy­aránt tehetetlen volt a mind­két oldalon jól záró védők­kel szem bén. Szünet után a 46. percben különös gólt szerzett a BVSC. A jobb Szélen egy edő- revágótt, ártatlannak tűnő labdát Neumann elrúghatott volna. Da azt hitte, hogy az már elhagyta rí alapvonalat, s megállt. Viszont mögüle Nagy, a BVSC játékosa jól látta, hogy a labda még belül van a pályán, beugrott, s közvetlenül a k&pu torká­ból a hálóba lőtt, 1:0. A gól után ismét nem Sok mindén történt' a pályán, egyik Csapat kapuja sem- ke­rült veszélybe. Egyetlen ese­mény a 80. percben adödött: ekkor Bohus becsúszva sze­relte a hazaiak egyik játé­kosát, aki a földre huppant, A, játékvezető nem kis meg­lepetésre a nyíregyházi já­tékost kiállította. A találkozón nem folyt különösebben iszínvonalas játék, két teljésen azonos teljesítményt nyújtó csapat küzdött. A két pont Sorsát egy durva védelmi hiba dön­tötte el. A Spartacus az egyik pontra rászolgált vol­na. A nyíregyháziak közül Galambost, Zsíró» és Keme­CSfij tűiit ki. Kazincbarcikai Vegyész — Rakamazi Spartacus 5:0 (2:0) Kazincbarcika^ 1500 néző, veaette: Tompa.' .... Kazincbarcika: Eülöp — Lipcsei, Ködmön, Erdősi. Szűcs, Gál, Sinkó, Kálmán, Moklár, Rácai Cservemka. Edző: Turay András. Rakamaz: Végh (Szilvása) — Migróczi, Erdős, Kulcsár, Guth, Borbély, Takács (Til- ki), Halász, KádaS, Tóth, Szojka. Edző: Vaszil Zoltán. A 8. percben rakamazi gól­helyzet maradt ki, amikor Halász 8 m-ről lőhetett vol­na gólt, de luftot rúgott. A 12. percben pedig Szojka jó beadását lőtte kapu mellé szintén nagy helyzetben. Egy perccel később viszont a hazaiak szerezték meg a NB Ili nyírbátori DŐZ8A— ZÁHONYI VSC 5:3 (4:1) Nyírbátor, 500 néző. Ve­zette: Kulimét, Dózsa: Gemzsi — Szepesi, Máyer, Látanik, Fekó, Seré­nyi, Bádenszki, Bujdosó (Loós), Seres, Kokas, Révész. ZVSC: Szántó (Prámer) — Dallos, Rózsa, Urr, JásZfai, Kovács, Balázs, Csépke (Rá- ti), Erdei, Fábián, Mező. Remek mérkőzést hozott az NB III. szabolcsi rangadója. Az első félidőben óriási ira­mot diktált a hazai csapat, s a gyengén védő Szántó jó­voltából tetszés szerint érte el góljait. A Záhony véde­kezésre rendezkedett be és ez megbosszulta magát, hi­szen 4:l-es nyírbátori veze­téssel fordultak a csapatok. Szünet után kitámadott a ZVSC, szinte egykapura ját­szottak, s Fábián két góljá­val 5:3-ra alakult a találko­zó állása. Ezt követően a vendégek - csatárai előtt többször nyílt lehetőség a gólszerzésre, de Erdei két­szer is nagy helyzetben hi­bázott. Először fölé lőtt, majd a kapufa mentett. Gólszerzők: Kokas 2, Se- jes, Máyer ll-esből, Bá- jíenszki, illetve Fábián 3. vezetést; Ekkor -cVütalRSEt-l . __ labdát, de a labda előtt né­hány lépéssel elesíStt. a"Ica- zincbarcikai RáCzi megsze­rezte, s besétált Véle a ra­kamazi kapuba, 1:0. Még ezt követően is volt két nagy helyzete a taka- ifiáSl együttesnek, de csatá­rai kihagyták azokat. A félidő utolsó előtti percében viszont újabb gólt kaptak, 2:0. Szünet utánra viszont él is dőlt a mérkőzés sorsa, az első játékrészben kapott két gól tudata alatt összeroppant a rakamazi csapat, s a szárnyakat kapott hazaiak még újabb három gólt lőt­tek, s így alakult ki áz 5:0- ás végeredmény. Gólszerző: Ráczi 3, Sihkó, Moklár. Jók: Gemzsi (a mezőny legjobbja), Kokas, illetve Erdei és Fábián. Bakonyi László TITASZ ELEKTROMOS— . TUZSÉR 2:0 (0:0) Debrecen, 100 néző. Ve­zette: Csák II. Tuzsér Révész S. — Ré­vész Z., Köblös, Fogarassi, Mártha II., Tóth J., Kovács, Varga, Maczkó. Tóth Á., Ré­vész B. (Mártha I.). A hazai csapat végig fö­lényben játszott. Szünetig még megakadályozták a gól­lövésben őket a tuzsériak, de szünet Után ez nem sike­rült. A TITÄSZ megérde­melten győzött a rossz for­mában játszó tuzsériak el­len. A vendégcsapatból csak Tóth János és Révész, Sá­muel nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Az NB III további ered­ményei: Hajdú Vasas—Ti- szavásvári Lombik 1:0, Szol­noki Olajbányász—Mátészal­kai MEDOSZ 1:0, Török­szentmikíős— Hajdúböször­mény 0:1, Balmazújváros— Szabó SE 2:0, Püspökladány —Hajdúszoboszló 1:2, Tisza Cipó—Szolnoki Vegyimű­vek 1:2. Megyei I. osztály NYH. PETŐFI— NYIRBOGDANY 1:1 (1:0) Nyíregyháza, 200 néző. Ve­zette: Kovács.­Petőn: Tóth — PopoViCS 11., Popovics I. (Goffa), Ko­vács 1., Balogh, Hajdú, Ko­vács II., Gyureskó, Kocsik, Mihály, Szertől. Nyírbogdány: Szőllősi — Wáxmrtnn, Bakó, Mártott, Nagy, Sitika I., Sittka II., Molnár, Poór, Michalovids (Csontos), Magyar. A közepes iramú, változa­tos mérkőzésen kiegyenlí­tett küzdelem folyt. Az első félidőben a széltől támoga­tott hazaiak ' kezdeményez­tek többet és Mihály révén megszerezték a Vezetést. Szü­net után feljött a nyírbog- dányi együttes, s nagy vé­delmi hibából megszerezte az egvenlítő gólt. Poór ré­vén. A látottak alapján a döhtetlen eredmény igazsá­gosnak mondható. NYÍRMADA— NAGYKÄLLÖ 1:0 (0:0) Nyírmada, 500 néző. Ve­zette: Jakó. Nyírmada: Súgta —• Ja­kab, Szoboszlai. Rutkovszki, Tóíh I. (Tóth ít), Pásztor, Csoba, Klinyecz, Kádár, Tóth lit, Szijjártó. Nágykállö: Tisza — Fe­hér. Dorcsák, Balogh, Rrl- zsai (Pecséri), Antal, Terjé- ki, Zeleoák,. Tóth, I., Urbán (Morauvszki), Tóth II. Az első félidőben a hazai Csapat támadott többet,- de nem bírt a jól záró kállói védelemmel- A másödik fél­időben meglepetésre a szél­től támogatott Nagykálló to­vábbra is védekezett és eZ megbosszulj j^agát^ Az 5:3,., pejelien n ipftd-rtefc--kapui tói 10 trleterré szajjádfúgás- hoZ jutott a U^.Si ' együttes, amélypt Tóth Itt. értékesí­tett. Két perc múlva 11-es­ti ez jutott a Nagykálló, • de Balogh a kapusba vágta a labdát. A nagy lelkesedéssel játszó hazaiak megérdemel- .. ten győzték le az enerváltan játszó vendégeket. NYVSC—BAKTA­LÖRÄNTHÄZA 5:1 (1:0) Baktalórántháza, 200 néző. Vezette': Kundrák. NYVSC: Ambrusz II. — Mirgai, Mädai, Szakács, Arrtbrusz I., Varga, Szép, Máté, Pető, Kővári, Szi- nyéri. A vendégcsapat kezdett jobban és a 10. percben Szép nagy gólt lőtt. Ezután a ha­zaiak kezdeményeztek töb­bet, de Csatáraik sorra ki­hagyták a helyzeteket. Szü­net Után sem változott a já- , ték képe, Baktalórántháza támadott, az NYVSC pedig - lőtte a gólokat. A hazaiak­nak csak 4:0 Után sikerült szépíteniük. A látottak alap- jáh a kitűnően játszó VSC megérdemelten nyert, s a második félidő helyzetei alapján akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Gólszerzők: Szép 2, Pető, Máté, Kővári, illetve Ta­NAGYECSED— NYÍRBÁTOR 3:2 (1:0) Nagyecsed, 500 néző. Ve­zette: Bónás. Nagyecsed: Szántó I., Vakarcs, Szűcs II., Szántó 11., Molnár, Labancz, Pólyák, Borsfái, Bartha, Szűcs II., Bujáki (Tóth). Nyírbátor: Csabína — Bo­tos, Mankó, Dévai, Bakó I;, Bakó II., Veszprémi, 'Somo­gyi, Varga, Kinál, Haku- csák. . illovszky kijeibe a rssÉusjl Pistii EEMrkőzésre készüli Mriarflgftberetet Illovszky Rudolf szövetségi kapitány hétfőn reggel az MLSZ-ben sajtóértekezleten ismertette a románok elleni felkészülési programot és a Válogatott keretet. Hétfő déltől Esztergomban van az együttes főhadiszállá­sa. A Románia elleni szom­bati EB-talólkozó után „ki­menőt” kapnak a keret tag­jai, de hétfőtől ismét Eszter­gomban táboroznak — ké­szülnek a május 6-án a Me­gyeri úton sorrá kerülő Mál­ta eljeni világbajnoki selejte­zőre. S eg,v /ap szabadság után folytatódik a felkészü­lés Esztergomban, a bukares­ti visszavágóra. A válogatott keret ismerte­tése előtt Illovszky Rudolf a következőket mondotta: — Az elmúlt betekben Igyekeztem minden lehetősé­get megragadni, hogy a szá­mításba jöhető játékosok tel­jesítményét figyeljem. Nem mondhatom, hogy minden a legteljesebb rendben van. Szövetségi kapitányi műkö­désem alatt először kerültem szembe ilyen sok problémá­val. A teljesítmények nem nyugtathattak meg. Döntő változásokat a románok elle­ni mérkőzésre mégsem vál­lalhattam, mert az A-váloga- tdtt nem próbacsapat. A csa­pat egységét tartom figyelem előtt és bízotn abban, hogy a mérsékeltebb íormát mutató játékosok felnőnek á feladat­hoz. A románok elleni keret, zárójelben az eddigi váloga­tottság : Rothermel (8), Géczi (9), Fábián (fi), Pdncsles (231, Ko­vács (2), Vidáts (13), Bálint (1), Fazekas (25), Kocsis (12), SzüCs (24). Szőke (4), Dunai II. (10), Zámbó (18), Braniko- vits (lj. Tizenötödik Juhász I. (10), Bene (35), Vagy Dunai III. (4). A nyugatnémetek ellen be­mutatkozott Bálint és Brani- kovits bent maradt a keret­ben. hiányzik viszont Juhász P. (egy Válogatott mérkőzé­sen nem szerepelhet), továb­bá Albert és Bene. A sérülé­séből felépült .Szőke vissza­tért, s hosszú idő után helyet, kapott a legjobbak között, Ko­csis is. Számításba vette a kapitány az NSZK elleni elő­készületek közepette megsé­rült Gér sít is. Illovszky végül bejelentet­te, hogy csütörtökön hirdéti ki a románok elleni együt­test. Nemzetközi mérkőzéseket játszik a dr. Lakat Károly irányításával készülő B-válő- gatott is. Ez a keret szerdá­tól Tatán folytat előkészüle­teket. A B-keretben az alábbi já­tékosok szerepelnek: Varga, Rapp. Vépi, Maurer.,, Noskó, Juhász P., Vertig, Du­nai In., (amennyiben az A- kerétbe átviszik, természete­sen kiválik). Búfiti. Karsai,. Tóth IC. Albert, Kű, Kozma- és' Mucha. ■ ' ' Bene a Hamburgba utazás­tól. illetve äz A-keretbe meg­hívástól függően tagja a B~ válogatottnak. :-vV 47. percben Varga révén egyenlítettek. A 68. percben Molnárt gólhelyzetben ellö­kik, a játékvezető 11-est ítél, amit Szántó I. értékesít, 2:1. Rét perc sem telt el a gól után, amikor szabadrú­gásból Bakó I. egyenlít, 2:2. A győztes gólt a befejezés 'előtt két perccel Tóth sze­rezte a hazaiaknak, 3:2. A második félidőben töb­bet támadott a vendégcsapat, de mégis vereséggel hagyta el a játékteret. A látottak alapján a Nyírbátor győzel­met érdemelt volna. Kovács László BALKÁNY—KI8VARDA 3:1 (2:1) Balkány, 400 néző. Vezet­te: Ajler (Vári I„.Vári II.). " Balkány: Viski — Takács, Benke, Blander, Tóth, Par- rag I., Parrag II., Adorján, Pásztor, Széplaki, Madár (Kovács). Kisvárda: Takács — Re­gőczi, Szabolcsi, Komáromi, Gancz, Kovács, Bodnár, Zám- bori (Gólyán), Darvai dr., Balányi, Molnár. Nagyon rossz talajú pá­lyán játszott mérkőzésen ve­szített Kisvárda. A három balkányi gól közül kettő nagy lesből esett! A hazaiak végül is nagy lelkesedésük­kel és akarásukkal megérde­melten győztek, „ Gólszerzők: Adorján, Pász­tor. Széplaki, illetve Darvai dr. Jók: Parrag I., Adorján, Pásztor, illetve Kovács és Bodnár. Terebessy Attfla FEHÉRGYARMAT— NYH. ÉPÍTŐK 1:0 (1:0) Fehérgyarmat, 600 néző. Vezette: Demeter. Kezdés után a hazaiak ke­rültek fölénybe, de az első gólra a sok kihagyott hely­zet miatt 20 percet kellett várni. Ekkor Labancz sza­badrúgásból szerezte meg a vezetést^ 1 :Ö. Szünet után a nyírbátoriak' kezdeményezték többet és a Építők: Ványi — Varga, Kalakai, Takács, Borkő, Jó­nás, Torkos (Nagy A.), Kar­dos, Rubinstein, . Dob- ránszkl (Tordai),, Csernyik. Az Építők kitűnő közép­pályásai révén végigtá­madták a mérkőzést, de a fehérgyarmati kapusnak — Bandának — ezen a mérkő­zésen szinte nem 'lehetett gólt lőni. A találkozó egyet­len gólja a 3Q. percben esett, egy hosszú előrevágott lab­dával Badar indult a kapu felé és a kifutó Ványi fölött 30 méterről az üres kapuba lőtt. Jók: Banda (a mezőny le^obbja). Badar, Répánsz- ki, illetve Knlakai, Jónás. Borkő, Takács. TYÚKOD—NYlt DÓZSA 1:1 (1:0) Tyúkod, 1000 néző. Ve­zette: Dobozi. Dózsa: Tornai — Tarr, Tóth, Demeter, Kádár, Ql- matth, Farkas, Dévényi, Vi- rágh, Sárkány, Teschmayer A színvonalas, jó iramú mérkőzésre a gyenge játék­vezetés alaposan rányomta a bélyegét. A mezőnyben mindkét csapat kitűnően ját­szott, a befejezésekkel azon­ban adósak maradtak a csa­tárok. A látottak alapján a döntetlen eredmény a ha­zaiakra hízelgő. Gólszerzők: Mitró, illetve Vlrágh. TISZALÖK—NAGY­HALASZ 3:2 (2:2) Tíszalök, 500 néző. Ve­zette: Dévényi L MEDÖSZ: Maros — Anta- lóczi, Gál, Juhász, K. Nagy, Blaner, Solymosi, Hock, Gu­lyás, Berki (Nagy), Fazekas. Textiles: HéU —Vass,/Ke­lemen, Mitikovics, Padló- vtes, Hegedűs, Kormány, Ve­ress (Szabó), Lippai L, Lá|*-' pai II., Ignáth. Az igen élénk, változató* iramú mérkőzésen a kony- nyelműsködő hazai védők mellett a 15. percben már 2 :0-ra vezetett Nagy hálós», Kormány és Veress góljai­val. Ekkor á tiszalöki csa­pat Fazekas révén egy II-est is kihagyott Az első félidő utolsó negyedórájában pagy iramot diktált a listavezető együttes és Fazekas és Ber­ki góljaival sikerült egjre»- litenie. n A második félidőbe® to­vábbra is a hazaiak voltak nagy mezőnyfölényben, • Gál fejesgóljával megsze­rezték a győzelmet jelentő gólt. Az eredmény igazságos­nak mondható. Jók: Maros, Gál, Scúym*­si, illetve Veress és Kor­mány. Losoncai L»Jmi KRITIKA — Mint bíró rossz volt, de futónak egészen kiváló! A románok készülődése A hétfői Scinteia és a Sportul elemzi a magyar vá­logatott elleni felkészülés utolsó hetébe lépett román labdarúgó válogatott keret vasárnapi teljesítményét. A Brassó környéki edzőtábor­ban készülődő együttes —• mint ismeretes — az első li­gás Steagul Rosu ellem 3:2 arányban győzött. 1 A védelem és a középpályá­sok jól játszották, a csatár­sorban már több hiba akadt. A Scinteia szerint a csapat jó benyomást keltett, a játé­kosok pszichikailag rendben vannak, bíznak a csapat já- tékjerejébeu. Jól fizet a totó 1. DVSC—Dunaújváros 3:2 1 2. MÁV DAC—SZEOL 3:1 1 3. FÖSPED—Pénzügyőr 1:1 x 4. Ózd—Volán 1:1- x 5. Postás SE—KISTEXT 0:2 2 6. Kiskunhalas—BUdafok 1:0 1 7. Gyöngyös—Kossuth KFSE 0:0 x 8. Esztergom—Izzó 3:1 1 9. Atalanta—Róma 1:1 x 10. Catanzaro—Bologna 1:0 1 11. Juventus—Interne ziönale 3:0 1 12. Lanerossi—Snmpdoria 1:0 1 13. Milan—Torino 1:0 1 14. Szolnoki MÁV—DEAC 3:0 1 A 17. heti totónyeremények az il­leték levonása után a követke­zők : ‘ 13 találatos szelvény 9 db, hye- reményük egyenként 86 282 fo­rint, ebből 13 plusz 1 találatos 5 darab, a nyeremény és a jutalom együttesen 257 511 forint. 12 találatos 26-5 db, nyeremé­nyük 1932 forint, 11 találatos szelvény 3342 db, nyereményük 155 forint, *• 10 'találatosok száma 19 Oöl db, nyereményük 40 forint. A közölt adatok tájékoztató j<*ir legűek.