Kelet-Magyarország, 1972. január (32. évfolyam, 1-25. szám)

1972-01-11 / 8. szám

1 1W2. Január TT. ......_ _ trittOT-MÄGnrARC«^*«.. Szerdán este Spanyol—raa^Tfip mérkőzés Madridban A szerda estére tervezett Madrid—Budapest városok közötti labdarúgó-mérkőzés helyett a két együttes vezetői között történt. megállapodás alapján spanyol—magyar vá­logatott találkozót láthat a Bernabeu-stadion közönsé­ge Kettős vereség a kézilabda Avas Kupában Miskolcon január 9-én, vasárnap újabb fordulót bo­nyolítottak le a kézilabda Avas Kupáért folyó tornán. Ez alkalommal a Nyíregy­házi Tanárképző Főiskola férficsapata két mérkőzést játszott, s mindkét találko­zón vereséget szenvedett. FÉRFI I. OSZTÁLY Miskolci EAFC—Nyíregy­házi Tanárképző Főiskola 19:14 (8:6). Az első félidőben a nyír­egyháziak szorossá tudták tenni a mérkőzést, de a má­sodik félidő utolsó perceire már elfáradtak, s így 5 gólos különbséggel vesztettek. Góldobók: Kaposi és Debre­ceni 3—3, Tamás és Sipos 2— 2, Bertóti, Bakti, Balogh és Benkei 1—1. Kazincbarcika—Nyíregy­házi Tanárképző Főiskola 21:14 (10:6). A nyíregyházi csapat ellen nagy lelkesedéssel játszott a kazincbarcikai csapat és megérdemelten győzött. Gól­dobók: Tamás 5, Debreceni, Benkei és Sípos 2—-2, Bertó­ti, Bakti és Kaposi 1—1. A férfi első osztály további eredménye: Miskolci Bányász —Kazincbarcika 23:14 (12:7). A három mérkőzés után a góllövőlista a következő­képpen alakult: 28 gólos: Ge­ra (Miskolci Bányász), 26 gó­los: Lázár (Miskolci EAFC), 25 gólos: Debreceni (Nyíregy­házi Tanárképző), 22 gólos: Kaposi (Nyíregyházi Tanár­képző), 20 gólos: Fodor (Mis­kolci ÉMTE), 18 gólos: Ma­rosvári (DVTK) és Benkei (Nyíregyházi Tanárképző), MÁV Villamos Felsővezeték-építési Főnökség Budapest, X., Kőbánya-felső pu. felvételre keres: autóvillamossági műszerészt és szerelőt, motor- szerelőt, valamint autóközlekedési technikumot végzett technikust. JÓ KERESETI LEHETŐSÉG, INGYENES MUNKÁSSZÁLLÁS. DÍJMENTES UTAZÁS BÉL­ÉS KÜLFÖLDRE. 44 ÓRÁS MUNKAHÉT, MINDEN SZOMBAT SZABAD. Jelentkezés levélben, a bérigény megjelölésével: MÁV Villamos Felsővezeték-építési Főnökség, személyzeti csoport. Budapest, X., Kőbánya-felső pu. (335072) Városi asztalitenisz-bajnokság Nyíregyházán MEZŐGÉP Vállalat Nyír- 'gyháza. baktalórántházi (váregysége azonnali elvétedre keres jkatosokat. vízvezeték-sze- előket. hegesztőket, segéd- nunkasi kat legalább 5 éves gyakorlattal rendelkező gép- Dari technikust Fizetés 7 1971 IV/1 Mü. M. 5Z rendelet szerint. Jelentke­zés: a gváregvsée igazgatóiá -iái vagv tO) A két szövetségi kapitány már össze is állította csapa­tát. Kubala László az alábbi együttest küldi' pályára: Iribar — Stíl, Gall ego, Tou- rino — Tonono, Lico — Amancio, Lora, Quino, Luis, Rexach. 17 gólos: Galambosi (Kazinc­barcika). A vasárnap lejátszott ta­lálkozók után a férfi I. osztály bajnoki táblázata a követke­ző: 1. Misk. B. 4 4 — — 88: 54 8 2. MEAFC 4 3 — 1 68: 61 6 3. Nyh. Tan. 7 3 — 4 110:123 6 4. Misk. VM 2 2 — — 38: 28 4 5. MÉMTE 4 1 — 3 60: 58 2 6. DVTK 3 1 — 2 51: 54 2 7. K.-barcika 3 1 — 2 46: 54 2 8. Papp J. SE 3 — — 3 38: 67 — NŐI I. OSZTÁLY A kézilabda Avas Kupa női I. osztályában megyénk színeit a Nyíregyházi Tanár­képző Főiskola csapata kép­viseli, de a vasárnapi forduló­ban nem volt mérkőzésük. A főiskolás csapat legközelebb január 16-án lép pályára. A csoportban a legutóbbi va­sárnapon a többi együttesek három mérkőzést játszottak, az alábbi eredményekkel. Debreceni Közűt—DVTK 13:7 (7:5), Debreceni Közút— Kazincbarcika 13:6 (6:3), Borsodi Bányász—Kazinc­barcika 21:4 (6:2). A női I. osztályban az ed­dig lejátszott mérkőzések alapján a góllövőlista élme­zőnye a következő: 32 gólos: Huszár (Debre­cen), 18 gólos: Naricza (Deb­recen), 16 gólos: Gond (Bor­sodi Bányász), Csiszer (Deb­recen) és Nagy (SBTC), 15 gó­los: Pappné (DVTK), 12 gó­los: Alexa (Nyíregyházi Ta­nárképző). A női I. osztály bajnoki táblázata az eddig lejátszott mérkőzések után a követke­ző: A Szabolcs megyei Tej­ipari Vállalat sürgősen fel­vesz a tejporgyár építke­zéséhez segédmunkásokéi Fizetés megegyezés sze­rint Jelentkezpi lehet a vállalat központjában. Ny'-' ’ utca 4. sz. alatt a beruházás' osztályon. (29) Illovszky Rudolf csapata: Géczi — Noskő, Kovács. Vi- dáts, Juhász P. — Juhász I., Szűcs — Fazekas, Bene, Du­nai II., Zámbó. A találkozót a nyugatné­met Tschenscher vezeti. A kezdési időpont 20,30 óra. 1. D. Közút 7 6 1 — 99:5« 13 2. MVSC 3 2 1- -3:26 5 3. B. Bányász 3 1 1 1 43:36 3 4. Nyh. Tan. 3 1 1 1 38:40 3 5. Saig. BTC 4 1 1 2 41:49 3 6. DVTK 3 1 — 2 29:41 2 7. SÜMSE 3 — 1 2 23:30 1 8. K.-barcika 4 4 30:57 KIEMELT NEMZETKÖZI OSZTÁLY Érdekesen alakul a kézi­labda Avas Kupa férfi kie­melt nemzetközi osztályának bajnoki eredményei, ahol va­sárnap négy mérkőzést. ját­szottak: Szondi SE—VSZ Ko­sice 19:17 (12:10), Debreceni Dózsa—Őzd 20:16 (8:8), VSZ Kosice—Őzd 19:10 (8:6), Debreceni Dózsa—Szondi SE 14:13 (8:6). A vasárnapi mérkőzések után a bajnoki táblázat a következőképpen alakult: 1. Tátrán Presov 5 S---• W: 74 10 2. D. Dózsa * 5 — S 1331130 10 3. Szondi SE C 3 — 3 103 : 92 0 4. VSZ Kosice 7 2 1 4 105:104 5 5. Ozfl 7 2 1 4 100:123 5 0. Michalovce 5 1 — 4 74: 97 2 A góllövőlistán 41 góllal Machalok (VSZ Kosice) ve­zet. További sorrend: 36 gó­los: Gottdiner (Debreceni Dózsa), 28 gólos: Benyáts (Debreceni Dózsa), 28 gólos: Grenyó (Tátrán). Horváth Kálmán 89 ezret fizet ' a totó 1. Atalanta—Bologna X 0:0 2. Cagliari—Juventus 1 2:1 3. Catanzaro—Roma X l:l 4. Inter—Sampdoria X 4:4 5. Lanerossi—Mantova 1 1:0 6. Napoli—Milan X 0:0 7. Torino—Verona X 2:2 8. Cesena—Brescia 1 2:0 9. Como—Arezzo X OtO 10. Genoa—Taranto 1 1:0 11. Lazio—AS Reggina 1 2:1 12. Livorno—Foggia 13. Modena—Perugia 2 t 0:1 0:2 +i 14. Catania—Bari X 0:0 A Sportfogadási és Lottó Igaz gatóság tájékoztatása szerint a 2. heti totónyeremények az ille­ték levonása után a következők: 13 és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt, 12 találatos 13 darab, a nyeremény 89 031,— fo­rint, 11 találatos 328 darab, a nye­remény: 1411,— forint, 10 talála­tos 3064 darab, a nyeremény: 227,— forint. A 3. hétre átvitt jutalomösszeg 821 901 forint. Vegye igénybe a TÜZÉP szolgáltatásait! 1. Födémek felrakásához darut biztosítunk. 2. Betonkavicsot az építkezés helyére kiszállítjuk. 3. ömlesztett áruk gépi rakodását telepeinken, építkezés helyén vállal­juk. 4. Oltott meszet biztosítunk építkezéséhez. 3. Megyénk területére alkal­mas (tájjellegnek megfe­lelő lakóház típustervet dokumentációkat) olcsón szolgálunk ki. (30,— Ft egy garnitúra). .Egyedi .ajtók, ablakok, parketta, fűrészipari és betontermékek gyártását saját üzemünkben vállal­juk. TÜZÉP VÄLLALAT A város még aludt ezen az ősziesnek tűnő vasárnapi reg­gelen, amikor az asztalitenisz- sport rajongói már az új esz­tendő első versenyéhez gyüle­keztek. A nyíregyházi Vécsey közi általános iskola torna­termébe egymás után érkez­tek a versenyzők, hogy össze­mérjék tudósukat Nyíregyhá­za 1972. évi férfi és női fel­nőtt egyéni asztalitenisz-baj­nokságáért. — Egy kicsit korainak tű­nik ez a kezdés — jegyezte meg Nagy Miklós, az asztali- tenísz-szövetség megyei elnö­ke. A tornateremben kevés versenyző várt a bajnokság rajtjára. A férfiaknál 25-en, a nőknél pedig 10-en álltak asztalhoz. A sportolók lelkes, ügyes játéka azonban kárpó­tolt mindent. Már a selejte­zőkben szép játszmákat lát­hattunk, különösen Molnár Béla és Tóth Tibor, valamint Domokos Katalin és Diószegi Katalin tett ki magáért, szép győzelmekkel jutottak a leg­jobb 8 közé. Innen a férfiak­nál a legjobb négy, a nőknél pedig a legjobb hat közé ve­zetett az út, s ez az út nem volt valami ..sima”, különö­sen a nőiknél. Meglepetés „csak nőknél” Az igen szoros mérkőzése­ken nem várt vereségek is születtek. A legnagyobb meg­lepetés a Zsíros—Diószegi női találkozó végeredménye volt. Hatalmas ütésváltás után, ha minimális különbséggel is, Zsíros nyert 2:0-ra. A férfi­aknál a 30 éves Molnár Bélá­nak szinte nem volt ellenfele, a rutinos „öreg” biztosan ju­tott a legjobb négy közé. S a további meglepetések sem maradtak el! — Majd most visszavágok — jelentette ki Diószegi Ka­talin a Zsíros . elleniJegjobb hat közötti vereségére gon­dolva. A visszavágás azon­ban nem sikerült! Zsíros na­gyon ügyesen bánt az ütővel, szép adogatások után hatal­mas ütéseivel 2:0-ra verte Diószegit. Ez a győzelem azonban mintha elbizakodot- tá tette volna a fiatal kis­lányt. Juhász ellen ugyan még győzött, de utána két 2:0-ás vereséget szenvedett. A későbbi első, három szép 2:0-ás győzelemmel kezdett. Diószegi azonban legyőzte őt! A bajnokság legszebb női mérkőzésén Diószegi nagy akarással forgatta az ütőt, s 2:l-re győzött. A jobb szett­arány mégis Domokos javára döntötte el a bajnoki címet. — Ha szerencsével is, még­is sikerült győzni — mond­ta boldogan Domokos Kata­lin. — A döntő, Diószegi el­leni mérkőzésen kicsit ideges voltam a tét miatt, s talán ezzel magyarázom a veresé­get. Mér negyedik éve ját­szom a Nyíregyházi Petőfiben, s ezalatt a megyei bajnokság első, második helyein végez­tem. „Nincs edzőnk” — Hogy mennyit edzek? — kérdezi vissza. — Egy héten egyszer, akk<jr is csak játszo­gatunk egymás ellen. Nincs edzőnk. Pedig de jó lenne, A Nyíregyházi Gumigyár 18 éven felüli nőket azonnali belépéssel felvesz CAMPINGÜZEMBE BETANÍTOTT GÉPMUNKÁS MUNKAKÖRBE Jelentkezés a gumigyár munkaügyi osztályán Nyíregyháza, Derkovits utca 107. (335096) mert ott volt az osztályoző- mérkőzésilnk. NB I-ből ki­esett csapatot kaptunk ellen­félül, s ott láttam „mire” jó az' edző. Még csak nem is úgy fogták az ütőt, mint mi. * Ők győztek! A tornaterem másik végé­ben Diószegi kesergett a Zsí­ros elleni Vereség miatt: — Peches voltam! — mondja. Megverem a bajno­kot, s erre kikapok a negye­dik helyezettől. No, de lesz még visszavágó! A jövő va­sárnap, majd a megyéd baj­nokságon... A terem elcsendesül. Csak a kaucsuklabda kopogása hallatszik. A férfiaknál a két nagy ellenfél, a Petőfi két versenyzője, Molnár Béla és Tóth Tibor vív nagy csa­tát. Fej-fej mellett haladnak, s az első idegfeszítő játszmát 21:18-ra Molnár nyeri. A második játszmában -Tóth Tibor kezd jobban, eggyel mindig vezet, Molnár azon­ban egyenlít. 17 :lT-nél egyenlő a játszma. Ettől kezdve a rutinos Molnár irá­nyít, eggyel vezet, s most a változatosság kedvéért Tóth Tibor egyenlít. 21:21-nél Mól­nál megszerzi a vezetést, s két ütéssied 23:21-re győz, ez­zel 2:0. Az „öreg“ győzelme A másik asztalnál a mező- gazdasági főiskola „üdvöskéi” mérkőznek. Itt is szoros a mérkőzés de végül is a job­ban ütő Tóth András nyert Szűcs ellen. A két győztes a vesztesekkel találkozott ez­után. Mindketten nyertek, Molnár 2:0-ra, Tóth András 2:l-re. Jön a döntő. A 30 éves Molnár szépen adogat, majd akkor csáp le, amikor a legkevésbé várja ellenfele, nagy ütéseit nem lehet védeni. Az első játsz- inát simán nyeri. A második­ban azonban fiatal ellenfele játszik jobban. Egészen 18:9- es állásig. Ezután a rutinos Molnár lassú játékával ki­zökkentette Tóth Andrást lendületéből, s nyert 2 :U-ra, — A rutinnak köszönhetem — mondja Molnár Bála, mi­közben sorra gratulálnak ne­ki. — Nagyon jók a fiatalok, érdemes lenne jó edzőkkel képezni őkét, van bennük fantázia. Nohát, hogy ez a két Tóth mennyire megizzasz- tott? — Tizenöt éve asztaliteni­szezek, még a Nyíregyházi VSC-nél kezdtem. Az utolsó négy évben azonban nem játszottam, csak a barátaim­mal ütögettük a kauosukot. Nem gondoltam volna, hogy nyerek. „Öreg” vagyok én már ide. — No, meg a pocak — mondja valaki a játékostár­sak közül. — Hát van egy kis súlyfe­lesleg rajtam — mosolyog a bajnok. — De játszani vi­szont nagyon szeretek! A női, férfi- és a vegyes páros mérkőzéseken már „érződik” az asztaliteniszezök fáradtsága. Hiába, az egyéni bajnokság a nagy tét. Jóval elmúlik rpár dél, mire a ver­senyzők az eredményhirde­téshez állnak feL A bajnokok Nyíregyháza 1972. évi női egyéni asztaliteniszbajnoka: Domokos Katalin (Nyíregy­házi Petőfi) 7:2-es szett­aránnyal, 2. Diószegi Katalin Épületgépész mérnököt, vágj’ technikust, valamint mély­építésben jáitos mérnököt, vagy technikust előkészítői, ill. műszaki ellenőri munka- körbé azonnali belépéssel felveszünk Fizetés megegyezés szerint Jelentkezés: Szabolcs-Szat­már megyei Beruházási Vál­lalat, Nyíregyháza, Tanács­köztársaság tér. Irodaház II emelet. (3) (Nyíregyházi Petőfi) 6:3-as szettaránnyalj 3. OSrosz Klá­ra (Nyíregyházi Petőfi) 4 :4-es szettaránnyai, 4. Zsíros Irén (Nyíregyházi Petőfi) 4:5-os szettaránnyai, 5. Juhász Eri­ka (ÉDOSZ) 2:8-as szett- aráirmyal. Nyíregyháza 1972. évi férfi egyéni asztaliteniszbajnoka: Molnár Béla (Nyíregyházi Petőfi) 6:l-es szettaránnyal, 2. Tóth András (Mezőgazda- sági Főiskola) 5:3-as szett- aránnyal, g. Saües László (Mezőgazdasági Főiskola) 2 ri­es szettaráhnya!, 4. Tóth Ti­bor (Nyíregyházi Petőfi) Le­os sasttarénnyal. Nyíregyháza 1972. évi női páros asztaliteniszbajnoka: Domokos Katalin és Diószegi Katalin (Nyíregyházi Petőfi), 2. Zsíros Irén és Orosz Klára (Nyíregyházi Petőfi). Nyíregyháza 1972. évi férfi­páros asztaliteniszbajnoka: "Tóth Tibor és Kovács Ákos (Nyíregyházi Petőfi), 2.-Tóth András és Szűcs László (Me­zőgazdasági Főiskola), 3. Bé­res István (NYIRKÉMIA) és dr. Fazekas László (Húsipari Nyíregyháza 1972. évi ve­gyes páros asztaliteniszbajno­ka: Tóth Tibor és Domokos Katalin (Nyíregyházi Petőfi), 2. Kovács Ákos és Diószegi Katalin (Nyíregyházi Petőfi), 3. Béres István és Juhász Erika (ÉDÖSZ). A szakember szemével Az értékelés után Nagy Miklós, az' asztalitenisz-szö­vetség élnöke igy ' fogtállá össze a látottakat: — Sajnos, a résztvevők száma elmaradt a várakozás­tól. Mint a verseny előtt mondtam, kicsit korainak tűnt ez a kezdés. Itt nem a reggeli időpontra gondolok, hanem arra, hogy újév utáni első vasárnapon volt ez a bajnokság. A jövő vasárnap már a, megyei asztali tenisz- bajnokságra kerül sor, Jgy kénytelenek voltunk megren­dezni a városit. Ez az elmúlt években is így volt, s készül­hettek volna rá a sportegyes sületek. — A színvonal a látottak alapján közepes volt. Elége­dett nem vagyok, mert a szakember soha nem lehet elégedett, mindig többet vác. Kétségkívül ügyes versenyző- két láthattunk, s ha a spori>- köröknél edzők is foglalkoz­nának velük, jó versenyző- gárdát lehetne nevelni. Ezt látta a szakember. S véleményével teljes mérték­ben egyetértünk. Mert ezek a fiatalok nagyon ügyesen for­gatták az ütőt, s ha szakkép­zett emberek irányítanák, edzenék őket, megyénk aszta­litenisz-sportja a ranglistán előbbre léphetne. Felvételre keresünk: segédmunkásokat, be­tanított hegesztőket, be­tanított lakatosokat, la­katos szakmunkásokat, esztergályosokat, gyors- és gépírókat, lakatos szakmában jártas ipari- tanuló-oktatót, forgácso­ló szakmában jártas művezetőt. VAGÉP VÁLLALAT . . Nyíregyháza, Rákóczi u. 100. (23) Bagoly Dániel