Kelet-Magyarország, 1971. szeptember (31. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-28 / 228. szám

í071. szeptember 2». KELFT-MAGYAROftSZA» t. («88? Táblázatok NB I B 1. Dunaújváros 8 5 3 __ 11- 4 13 2. ZTE 8 5 2 1 19- 6 12 3. Dorog 8 4 3 1 12- 5 11 DVSC 8 4 3 1 11- 4 11 5. MÁV DAC 8 4 3 1 14- 8 11 6. SZEOL 8 5 1 2 17-12 11 7. Békéscsaba 8 4 2 2 17- 6 10 8. Bp. Spartacus 8 3 3 2 9-11 9 9. Kecskemét 8 3 2 3 16-13 8 10. Oroszlány 8 3 1 4 17-15 7 11. Várpalota 8 3 1 4 5- 9 7 12. G.-MÁVAG 8 2 2 4 8-11 6 13. Szállítók 8 2 2 4 10-16 6 14. Ózd 8 1 3 4 9-14 5 15. SZMTE 8 2 1 5 8-15 5 1«. Volán SC 8 1 2 5 7-15 4 Pénzügyőr 8 — 4 4 4-12 4 18. Pécsi Bányász 8 1 2 5 8-21 4 Szállítók—Oroszlány 2:0 Bp. Spartacus—Pénzügyőr 1:0 Békéscsaba—Dorog 0:1 MÁV DAC—Várpalota 3:0 Debreceni VSC—SZEOL 2:0 Kecskemét—Dunaújváros 2:3 Zalaeg. TE—Szóin. MTE 2:0 Ózd—Pécsi Bányász 4:0 Ganz-MAVÁG—Volán SC 3:0 NB n, KELETI CSOPORT 1. Budafok 7 4 2 1 18- 9 10 2. KISTEXT 7 5 — 2 13- 7 10 3. BKV Előre 7 4 2 1 10- 5 10 Szegedi D. 7 4 2 1 10- 5 10 Sí Kiskunhalas 7 4 1 2 11- 9 9 6. Láng 7 2 4 1 13-11 8 7. Közép. Ép. 7 2 3 2 11- 7 7 8. Cegléd 7 3 1 3 12-11 7 9. Gyula 7 2 3 2 15-16 7 10. Szarvas 7 2 2 3 6-10 6 11. DEAC 7 2 1 4 8- 9 5 12. Jászberény 7 2 1 4 8-11 S 13. MGM Debr. 7 2 1 4 8-13 5 SZVSE 7 2 1 4 7-12 5 15. Bp. Postás 7 2 1 4 8-16 5 16. Sz. MÁV 7 — 3 4 8-15 3 Szegedi D.-MGM Debr. 2:0 BKV Előre—Középületép. 1:0 Bp. Postás—Vasas Láng 1:3 Szolnoki MÁV—KISTEXT 1:4 Szegedi VSE—Debr. EAC 1:3 Cegléd—Gyula 2:1 Kiskunhalas—Szarvas 0:0 Jászberény—Budafok 3 :l északi csoport 1. Nagybátony 7 4 3 — 16- 5 11 2. MVSC 7 4 2 1 10- 6 10 3. Izzó 7 3 3 1 12- 6 9 4. Leninváros 7 3 3 19-7 9 5. Kazincbarc. 7 3 2 2 10- 7 8 Nyíregyháza 7 3 2 2 7-4 8 7. Vác 7 2 4 19-7 8 8. KKFSE 7 2 4 15-4 8 9. BVSC 7 3 1 3 12-12 7 S.-újhely 7 2 3 2 8-8 7 ti. Ikarus 7 2 3 2 11-13 7 12. Kisterenye 7 2 2 3 12-10 6 13. Esztergom 7 1 2 4 10-16 4 Gyöngyös 7 2 — 5 7-13 4 15. Rakamaz 7 2 — 5 10-17 4 16. Salg. KSE 7 — 2 5 5-18 2 Miskolci VSC—Ikarus 1:1 Gyöngyös—Leninváros 2:0 S.-Ú1 hely—Kossuth KESE 0:0 Váci Híradás—Saig. KSE 2:1 Esztergom—Kisterenye 1:0 BVSC—Vasas Izzó 1:2 NYUGATI CSOPORT 1. Pápa 7 5 2 — 13- 3 12 2. Szekszárd 7 5 2 — 11- 3 12 3. Fűzfő 7 4 1 2 10- 6 9 4. Savaria 7 4 1 2 11- 9 9 5. PVSK 7 4 — 3 12- 7 8 6. Győri D. 7 3 1 3 12- 9 7 7. Bakony V. 7 3 1 3 9-7 7 8. Olajbányász 7 3 1 3 10-10 7 KOMÉP 7 3 1 3 5-5 7 10. Ajka 7 2 3 2 7-9 7 11. Pécsi Ércb. 7 2 2 3 8-6 6 12. Táncsics SE 7 2 2 3 8-9 6 13. Szív. MÁV 7 1 3 3 5-9 5 14. Zalaeg. D. 7 1 3 3 5-14 5 15. Almásfüzitő 7 2 — 5 6-15 4 16. Bauxitb. SE Fűzfő—KOMÉP 7 1 6 3-14 1 2:0 Almásfüzitő—HauXitb. SE 2:1 Pápa—Olajbányász 4:0 Győri D.—Szív. MÁV 1:0 Szekszárd—Zalaeg. D. Í:1 Savaria—Pécsi Ercb. »:i Táncsics SE—Bakony V. l:u Ajka—Pécsi VSK 2:1 NB m 1. Záhonyi VSC 7 5 1 1 21- 7 11 2. Hajdúb. 7 4 2 1 17- 6 10 3. Mátészalka 7 5 — 2 15- 6 10 4. Töröksz. 7 5 — 2 12- 5 10 5. Hajdú Vasas 7 4 2 1 7- 1 10 6. Szóin. Olajb. 7 4 2 1| 8- 3 10 7. Balmazújv. 7 4 1 2 10- 5 9 Nyírbátor 7 3 3 1 10- 5 9 9. Hajdúsz. 7 3 3 1 15-13 9 10. Szabó SE 7 3 1 3 11-10 7 11. D. TITASZ 7 2 2 3 10-12 6 12. T.-vasvári 7 2 1 4 14-14 5 •3. Szóin. Vegyim. 7 1 1 5 8-20 3 Tuzsér 7 1 1 5 7-19 3 15. Püspöki. 7 — — 7 0-17 — 16. Tisza Cipő 7 — — 7 1-23 — NB II: MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Tyúkod 7 4 2 1 18- 6 2. Tlszalök 7 3 4 — 7- 3 3. Nagykálló 7 4 2 1 8- 5 4. NYVSC 7 3 3 1 8- 3 5. Balkány 7 3 3 1 9- 5 6. Nyírmada 7 2 3 2 7- 5 7. Nyh Építők 7 2 3 2 7- 6 8. Nagyhalász 7 2 3 2 7- 8 Kisvárda 7 3 1 3 11-12 10. Nyh. Dózsa 7 2 2 3 4- 5 F.-gyarmat 7 2 2 3 9-10 12. Nagyecsed 7 1 3 3 9-12 13. Ny.-bogdány 7 2 1 4 7- 9 14. Nyírbátor 7 2 1 4 4-13 15. Ny. Kinizsi 7 1 3 3 3-13 16 Baktal. 7 1 2 4 9-12 Kazincbarcikai Vegyész—Nyíregyházi Spartacus 1:0 (1:0) Kazincbarcika, 1200 néző, vezette: Egervári. Kazincbarcika: Győri — Lipcsei, Ködmön, Erdősi, Szitka, Gál, Simkó, Varga, Kopa, Ráczi, Cservenka. Ed­ző: Nagy György. Spartacus: Pilcsuk — Bo- hus, Galambos, (Tornai), Neumann, Zsíros, Kemecsei, Sorbán, (Bíró), Sántha, Esze- nyi, Kegye, Kubik. Edző: Ko- vacsics Gyula. A mérkőzés 5. percében egy előre ívelt labdára egy­szerre ugrott fel fejelni Ke­mecsei és a hazaiak egyik csatára. A levegőben azonos testhelyzetben ütköztek, majd mir tten lehuppantak a fö' A játékvezető — a hazai közönség derültségére is — nagy meglepetésre 11-est ítélt! Ezt Varga értékesítette, 1:0. A 17. percben Sorbán vá­ratlan nagy lövése hajszállal kerülte el a jobb felső sar­kot. A 41. percben Eszenyi tört kapura, de gólhelyzetben az egyik hátvéd a 11-es ponton kézzel ütötte el előle a lab­dát. A játékvezető előnysza­bályt alkalmazott, (16-oson belül nincs előnyszabály!!) a jogos büntető helyett. Rosszul kezdődött a má­sodik félidő. Egy támadás so­rén Sánthát buktatták, a já­tékvezető továbbengedte a játékot. Közben a földön fek­vő Sántha megsértette a partjelzőt, s a játékvezető a nyíregyházi játékost kiállítot­ta. A tíz emberrel játszó Spartacus nagy lelkesedéssel játszott tovább, s végig irá­nyította a játékot. A 62. perc­ben az előretörő Sorbánt szándékosan letalpalta Lip­csei. A nyíregyházi játékost a mentő vitte kórházba, s a hazai játékos megúszta kiál­lítás nélkül. A 68. percben Eszenyi ke­csegtető helyzetben tört ka­pura, amikor a 11-es pont tá­ján felvágták. A játékvezető sípja néma maradt. A 82. percben a hazaiak egyik csa­tára Galambost rúgta meg, 3 a nyíregyházi játékos nem tudott tovább játszani. A két csapat találkozóján végig kemény játék folyt, melynek során a hazaiak több ízben is kíméletlenül durva játékkal igyekeztek megaka­dályozni a nyíregyházi táma­dásokat. A Nyíregyházi Spar­tacus jó teljesítményt nyúj­tott, lelkesen és fegyelmezet­ten küzdöttek játékosai. Az együttes az egyik pontra fel­tétlenül rászolgált volna. A nyíregyházi csapatból Pilcsuk, Bohus, Zsíros, Ke­gye, Eszenyi és Sorbán nyúj­tottak átlagon felüli teljesít­ményt. Nagybátonyi Bányász—Rakamazi Spartacus 5:1 (3:1) Nagybátony, 800 néző, ve­zette : Petri. i Nagybátony: Palchuber — Kecskés, Kegye, Ludányi, Kupcsulik, Rakonczás, Nagy, (Kökény), Kovács, Veres, Macska (Szklenár), Sarkadi Edző: Laczkó Sándor. Rakamaz: Szilvási — Mül­ler, Erdős, Kulcsár, Migróczi, Borbély, Kádas (Becser), Guth, Tilki (Csécsi), Tóth, Szojka. Edző: Vaszil Zoltán. A találkozó első negyed­órájában jól tartotta magát a rakamazi csapat, ettől kezd­ve azonban feljöttek a ha­zaiak, s a 25. percben meg­szerezték a vezetést, amikor a rakamazi kapus elnézett egy beadásszerű labdát, s az a hálóban1 kötött ki. A 27. percben védelmi hibából lőt­tek újabb gólt a nagybátp- nyiak, majd a 32. percben sakk-matt helyzetet teremtve növelték előnyüket. A befe­jezés előtt hat perccel sike­rült a szabolcsi’ csapatnak szépíteni. Szünet után, a 69. percben egy rossz hazaadást csíptek el a bátonyi csatárok, s lőt­tek gólt, majd a 83. percben szögletrúgás után lőttek is­mét a rakamazi kapuba. A mérkőzés gólszerzői: Sar­kadi 2, Kupcsulik 2, Kovács, Illetve Tilki. A rakamazi csapat ezen a találkozón rendkívül gyen­gén játszott. NB III NB III-as dabdarúgócsa- pataink rendkívül jól szere­peltek az elmúlt bajnoki for­dulóban. A Záhonyi VSC, a Mátészalkai MEDOSZ, s a Tuzséri MEDOSZ egyaránt hazai pályán szerezte meg a győzelmet, a Tiszavasvári Lombik pedig idegenben nyert fölényes biztonsággal (!). Egyedül a Nyírbátori Dózsa ért el döntetlent, de; ezt idegenben, a jó képessé­gű Hajdúböszörményi Bocs­kai ellen. Eredmények: Záhonyi VSC—Debreceni TITASZ 3:1 (2:1). Záhony, 700 néző, vezette: Szántó. Góllövő: Balázs, Erdei II., Ráti, illetve: Dócs. Végig fö­lényben játszott a hazai csa­pat, s nagyobb arányban is nyerhetett volna. 21 telitalálat a totón 1. DVSC—SZEOL 1 2:0 2 Kecskemét—Dunaújváros 2 2:3 3* FOSPED—Oroszlány 1 2:0 4 Bp. Spart.—Pénzügyőr 1 1:0 5 Békéscsaba—Dorog 2 0:1 6. MÁV DAC—Várpalota 1 3:0 7« ZTE—SZMTE 1 2:0 8. Kazincb —Nyíregyh. 1 1:0 9. Gyöngyös—Leninváros 1 2:0 10 BKV Előre—Közép. 1 1:0 11. Sz, MÁV—KISTEXT 2 1:4 12 Lehel—Budafok 1 3:1 13. Táncsics—Bakony +1 1 1:0 14. Ajka—PVSK 1 2:1 fogadási hetén 28 darab 13 talá- latos szelvény volt. nyeremé­nyük egyenként 21 598 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos szel­vény 21 darab, nyeremény és lu­talom együttesen 51 348 forint. 12 találatot 557 fogadó ért el. nyereményük egyenként 725 forint 11 találata 5286 fogadónak volt, nyereményük 76 forint. A 36 557 darab 10 találatos szel­vényre egyenként 20 forintot fi­zetnek A nyereményösszegek a nyere­ményilleték levonása után ér­tendők. A közölt adatok tájékoz­tató jellegűek. Mátészalkai MEDOSZ— Püspökladányi MÁV 3:0 (0:0). Mátészalka, 1200 néző, vezette, Bokor. Góllövő: Fo­dor, Vicsotka, Kósa. Szünet után értek góllá a hazai tá­madások. E találkozón is születhetett volna nagyobb arányú hazai győzelem. Tuzséri MEDOSZ—Tisza Cipő 3:0 (3:0). Tuzsér, 300 néző, vezette: Vincze. Góllö­vő: Maczkó, Gargya, Tóth Á. Már az első félidő eldöntötte a találkozó sorsát. Szünet után pedig a kitűnően védő vendégkapus akadályozta meg csapata súlyos veresé­gét. Tiszavasvári Lombik- Szolnoki Vegyiművek r 4:0 (1:0). Szolnok, 200 néző, ve­zette: Simon. A találkozón végig igen jó teljesítményt nyújtott a tiszavasvári együt­tes, szünet után pedig szinte lelépte a hazaiakat. A gól­lövőkről nem kaptunk je­lentést. Hajdúböszörményi Bocs­kai—Nyírbátori Dózsa 0:0. Hajdúböszörmény, 50Ó néző, vezette: Horváth. A találko­zón 70 percen át a nyírbáto­ri csapat irányított, s végig közelebb állt a győzelemhez. A csapatból különösen Májer, Révész B., Kállai és Mikié nyújtott jó teljesítményt. További eredmények: Sza­bó SE—Szolnoki Olajbányász 0:1, Balmazújváros—Török - szentmiklós 1:2, Hajdúszo­boszlói Bocskai—Hajdú Va­sas 0:0. Megye/ /. osztály A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 7. forduló­jában rangadó mérkőzésre került sor Nyíregyházán. Az NYVSC biztosan nyert a Ki­nizsi. ellen. A másik két' nyíregyházi csapat viszont kellemetlen meglepetést oko­zott szurkolóinak. Hiszen a Nyíregyházi Építők hazai pá­lyán csak döntetlent tudott elérni, a Nyíregyházi Dózsa pedig mindkét pontot elve­szítette, ugyancsak hazai pá­lyán! Érdekes, hogy az él­mezőny rangadójára is sor került az elmúlt vasárnap. Tiszalökön játszották le e ta-. lálkozót, melyen a hazaiak , legyőzték Balkányt. Az él­csoportban tanyázók közül a Tyukodi Tsz döntetlent értei Nagyhalászban a Nagykállói Virágzó Fold Tsz pedig győ­zött Nyírbátorban. A táblázat elén jobb gólkülönbségével továbbra is a Tyukodi Tsz áll a Tiszalöki MEDOSZ és a Nagykállói Virágzó Föld Tsz előtt. Eredmények: Tiszalöki MEDOSZ—Balká- nyi MEDOSZ 1:0 (0:0). Ti­szalök, 500 néző, vezette: Vigh. Góllövő: Gáli. Színvo­nalas mérkőzésen többet tá­madott a hazai csapat, s megérdemelten nyert. Nagykállói Virágzó Föld Tsz—Nyírbátori MEDOSZ 1:0 (0:0). Nyírbátor, 400 né­ző, vezette: Móré. Góllövő: Mező. A vendégek jobb erőn­léttel rendelkeztek, s egysé­gesebbek voltak. Nagyhalászi Textiles—Tyut kodi Tsz 0:0. Nagyhalász, 400 néző, vezette: Molnár L. Rendkívül ideges, csapkodó légkörű találkozó volt, me­lyen a védelmek jeleskedtek elsősorban. A találkozón a játékvezető Lippait (Nagyha­lász) és Tordait (Tyúkod) ki­állította. , Nyíregyházi VSC—Nyíregy­házi Kinizsi 3:0 (0:0). NYVSC- pálya, 400 néző, vezette: Ku- limár. Az első játékrészben a Kinizsi volt meddő me­zőnyfölényben. Szünet után az NYVSC többet és veszé­lyesebben támadott, s Ványi 2 és Sztankó góljával meg­érdemelten nyert. Nyíregyházi Építők—Nyír- madai MEDOSZ 0:0. Nyír­egyháza, 300 néző, vezette: Dalanics. Végig kemény, de sportszerű mérkőzésen a határtalan lelkesedéssel küz­dő vendégek rászolgáltak az egyik pontra. Nyírbogdányi Lombik— Nagyecsedi Tsz 3:1 (3:1). Nyírbogdány, 300 néző, ve­zette: Rácz. Góllövő: Miha- lovics 2, Soltész, illetve: Szűcs. Kitűnő játékvezetés mellett jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A ha­zaiak veszélyesebbek voltak kapu előtt, s győzelmük megérdemelt. Fehérgyarmati MEDOSZ— Nyíregyházi Dózsa 1:0 (0:0). Nyíregyháza, 200 néző, vezet­te: Kovács. Góllövő: Badar. A tervszerűen védekező ven­dégcsapat komoly meglepe­tést okozott, de rászolgált a győzelemre. Kisvárdai Vasas—Baktaló- rántházi MEDOSZ 4:1 (1:0). Kisvárda, 300 néző, vezette: Jármi. Gólszerző: Belányi 2, Zámbori, Baksa (öngól), il­letve: Kincs. A kisvárdai csapat megérdemelten győ­zött. Ötödik lett a magyar csapat a súlyemelő VB-n Limában magyar idő sze­rint hétfőre virradóra befe­jeződött a súlyemelő-világ­bajnokság. Vaszilij Aleksze- jev diadalmenete jegyében folyt le az ólomsúlyú ver­seny. A Világ legerősebb em­bere, aki ezúttal 145,5 kilós testsúllyal versenyzett, mind a négy világbajnoki címet megszerezte, s nagy eredmé­nyekkel i* megörvendeztette a VB eddigi legnagyobb kö­zönségét: 3 világcsúcsot állí­tott fel. Alekszejev mellett a belga Reding is kirukkolt egy vi­lágrekorddal. Nyomásban először Alekszejev 227,5 kiló­ra módosította 225,5 kilós re­kordját. Reding fél kilót hoz­zátett, majd újra Alekszejev jött és a 230 kilót is kinyom­ta. Reding szakításban még állta a versenyt (bár ebben a fogásnembeo is 10 kilóval lemaradt), lökésre azonban már feladta a küzdelmet. így Alekszejev csak saját rekord­jával versenyzett. A szovjet világbajnok lökésben még 235.5 kilóra módosította 235 kilós világrekordját. Aleksze­jev végül is óriási fölénnyel, 42.5 kilóval előzte meg a második helyezettet. A harmadik helytől lefelé meglehetősen gyenge eredmé­nyekkel is pontokhoz lehe­tett jutni. A „legerősebb pe­rui”, Pugliasí például jó vál­tósúlyú eredménnyel lett ha­todik. A bolgár Atanaszov biztosan szerezte meg a har­madik helyet, ezzel Bulgáriáé lett a harmadik hely a csa­patversenyben is. Az országok közötti pont­versenyben és az éremver­senyben régen látott nagy fölénnyel lett első a Szovjet­unió. Ólomsúlyban világbajnok: Vaszilij Alekszejev (Szovjet­unió) 635 kg (230, 170, 235), 2. K. Patera (Egyesült Álla­mok) 592,5 kg (212,5, 167,5, 212,5), 3. I. Atanaszov (Bul­gária) 532,5 kg (195. 140, 197.5, 4. F. Bemal (Kuba) 520 kg (180, 142,5, 197,5), 5. T. Chaim (Brazília) 502,5 kg (175, 140, 187,5), 6. A. Pug­liesi (Peru) 462,5 kg (152,5, 132.5, 177,5). A világbajnokság pontver- senyének végeredménye: L Szovjetunió 51 pont, 2. Len­gyelország 24 pont, 3. Bulgá­ria 23 pont, 4. Japán 19 pont, 5. Magyarország 15 pont, 6. Egyesült Államok 13 pont. Serdülő ökölvívó egyéni területi bajnokság Kisvárdai sikerek Nyíregyházán öt megye: Nógrád, Heves, Borsod, Hajdú és Szabolcs serdülő korú fiatal ökölvívói mérték össze tudásukat Nyír­egyházán, az elmúlt hét vé­gén megrendezett területi versenyen. 17 egyesület több mint félszáz versenyzője lé­pett a szorítóba. Megyénket a Kisvárdai Vasas képviselte Sikerrel. A színvonalas, jól megren­dezett verseny Habony Sán­dor, a versenybíróság elnöke, Oroszvári István versenytit­kár, Dombi István, Mester Gyula jő munkáját dicséri. A két vezető bíró: Gyüre Miklós (Nyíregyháza) és Mol­nár István (Miskolc) és a pontozók Szabó Béla (Salgó­tarján), Gyüre László (Nyír­egyháza) a szakemberek köz- megelégedésére látta el fela­datát. A győztesek: papírsúly, A- csoport: 1. Péter (Kisvárda), 2. Gajó (Eger), B-csoport: 1. Szente (SBTC), 2. Várda (Zal­ka SE), légsúly, A-csoport: 1. Koős (Zalka), 2. Bodnár (Kisvárda), B-csoport: 1. Sztakós (MGM Debrecen), 2. Makkai (Hatvan), harmat­súly, á: 1. Botos (SBTC), 2. Nagy (Ózd), b: 1. Szabó (Kis­várda), 2, Urbán (Hatvan), pehelysúly, á: 1. Bartus (SBTC). 2. Potos (Kisvárda), b: 1. Vidovonyecz (MVSC), 2. Orbán (Özd), könnyűsúly, á: 1. Budai (Eger), 2. Keresztúri (Zalka), b: 1. Somlai (MGM Debrecen), 2. Bódi (Ózd), kis- váltósúly, á: 1. Farkas (Éger), 2. Novák (MMTE), b: 1. Sol­tész (Zalka), 2. Fodor (Hat­van), váltósúly, á: 1. Mustos (Ózd), 2. Bora (MMTE), b: 1. Szécsi (Kisvárda), 2. Farkas (Zalka), nagyváltósúly, á: 1. Makó (Ózd), 2. Berta (Kisvár­da), b: 1. Nagy (Ózd), 2. Tég- lási (MGM Debrecen), kö­zépsúly, á: 1. Balogh (SBTC). 2. Szalai (Ózd), 3. Gillányi (Kisvárdai Vasas), b: 1. Ko­csis (Ózd), nagyközépsúly: 1. Takács (Eger), 2. Kiss (Ózd). félnehézsúly: 1. Csepcsányi (Ózd), nehézsúly: 1. Romasz (Ózd), 2. Gschwendtner (Hat­van). A nem hivatalos pontver­seny végeredménye: 1. Ózd 41 pont, 2. Kisvárdai Vasas 28 pont, 3. Zalka SE. A versenybíróság a leg­eredményesebb csapat edző­jének, az ózdi Szabó József­nek és a legtechnikásabb ver­senyzőnek, a miskolci Vido- vonyecz Lászlónak értékes tiszteletdíjat adott. Kézilabda NB II s A Nyíregyházi Kinizsi fölényes győzelme NB 11-es kézilabdacsapa­taink vasárnapi mérlege nem túlzottan kedvező, hiszen négy együttesünk közül há­rom szenvedett vereséget. Csupán a Nyíregyházi Kinizsi férficsapata aratott győzel­met hazai pályán. Eredmé­nyek: Nyíregyházi Kinizsi—Bp. Gamma 28:12 (14:4). Férfi­mérkőzés Nyíregyházán. A hazai együttes elejétől kezd­Labdarúgó Pajtás Kupa A Baktalórántházi Rákóczi nyerte a nemzetközi tornát Vasárnap rendezték meg Budapesten, a margitszigeti úttörőstadionban az úttörő labdarúgócsapatok nemzetkö­zi Pajtás Kupa döntő mérkő­zését. A rangos mezőnyben a magyar színeket a Baktaló­rántházi Rákóczi csapata képviselte, mint a magyar Pajtás Kupa második helye­zett csapata. A baktalórántházi úttörők a nemzetközi tornán nagysze­rűen helytálltak. Az első-má­sodik helyért a Pozsonyi Ma­gyar Iskola együttesével vív­ták a döntő mérkőzést, s nagyszerű 3:9 arányú győzel­met arattak. így csehszlovák, jugoszláv és lengyel együttes előtt a Baktalórántházi Rá­kóczi együttesének úttörői szerezték meg az első helyet. ve nagy fölényben játszott, s nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. Góldobók: Félegy­házi, Újhelyi J. 6—6, Fekete, Újhelyi Z. 5—5, Moravecz 4, Fábián, Fullajtár 1—1. Miskolci VSC—Mátészalkai MEDOSZ 13:5 (8:0). Női mérkőzés Mátészalkán. A bajnoki címre törő Miskolci VSC könnyedén nyert az egyébként is gyenge teljesít­ményt nyújtó hazaiak ellen. Góldobók: Laczkó I. 4, Tálas. Salgótarjáni BTC—Nyír­egyházi Tanárképző 13:5 (8:2). Női mérkőzés Salgó­tarjánban. A hazai együttes kíméletlenül durván játszott Ez nem ízlett a nyíregyhá­ziaknak, de még így is 13 ka­pufát lőttek. Góldobó: Alexa 5. DVTK—Nyírbátori Vasas 22:13 (9:6). Férfimérkőzés Diósgyőrött. A nyírbátori csapat nem tudta megakadá­lyozni a bajnoki címre is tö­rő hazaiak biztos győzelmét. Góldobók: Molnár 8, Szabó, Daruka, Gajdics, Pásztor, Vass 1—1. A Sportfogadási és Lottó Igaz- — gatóság közlése szerint a totó 39.