Kelet-Magyarország, 1971. augusztus (31. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-25 / 199. szám

!9Tf. atiguszfus §5. KELET-MAGYARORSZÄG f. eAMf Labdarúgó-bajnokságok A megyei II. osztályú felnőtt labdarúgó-bajnokság második fordulójában vi­szonylag kevesebb gólt lőttek a csapatok. Egyedül Ibrány- ban és a Nyíregyházi Spar­tacus II. mérkőzésén esett ötnél több gól. A bajnokság Szatmár cso­portjában igen érdekesen fest a bajnoki táblázat; két for­dulón keresztül egyetlen dön­tetlen eredmény sem szüle­tett. Az első két helyet el­foglaló csapat még nem vesz­tett pontot, az utolsó kettő pedig még nem szerzett. A további 12 együttesnek egy­aránt két pontja van! A Szabolcs csoportban már jobban szétszóródott a me­zőny. Itt a Nyírteleki Tsz és a Nyíregyházi Spartacus nyújt eddig 100 százalékos eredményt, s egyedül a Nyír­egyházi Palma együttesének nem sikerült pontot szerez­ni. Eredmények: Szabolcs csoport: Nyírte­leki Tsz—Tiszavasvári Tsz 1:0, Kótaj—Vencsellő 1:1, Uj- fehértó—Asztalos SE 0:0. Ib- rány—Tiszavasvári Lombik II. 6:2, Sényő—Kemecse 3:1, Dombrád—Nyíregyházi ME- DOSZ 1:1, Gégény—Deme- eser 2:2, Nyíregyházi Spar­tacus II.—Nyíregyházi Palma 9:2. Tóth József Nyíregyházi járás, I. osz­tály, A-csoport: Tiszadada— Nyírjákó 6:1. Nyírteleki ME- DOSZ—Nyírszőlős 1:0, Vas- megyer—Tiszadob 4:1, Tisza- telek—Tiszabercel 0:2, Tisza- löki Spartacus—Kék 0:5, Nyíribrony—Gyulatanya 4:1, Székely—Nyírpazony 2:1, Apagy—Napkor 3:1. 1. T.-berce! 2 2 — — 11­0 2. Kék 2 2 — — 10­2 3. Tiszadada 2 2 — — 9­2 4. Vasmegyer 2 1 1 — 5­2 5. Apagy 2 1 1 — 3­1 6. Nyírjákó 2 1 — 1 6­6 Nyíribrony 2 1 — 1 6­6 Székely 2 1 — 1 3­3 9. Gyulatanya 2 1 — 1 3­5 i0. Tiszadob 2 1 — 1 1­4 1. Nyírt. M. 2 1 — 1 1­5 2. Nyírszőlős 2 — 1 1 1­2 Nyírpazony 2 — 1 1 1­2 .4. Tiszatelek 2 — — 2 0­2 5. Napkor 2 — — 2 2­6 6. T.-löki Sp. 2 — — 2 0-14 Eeressv p Szatmár csoport: Ajak— Nyírtass 3:0, Porcsalma— Nábrád 3:1, Hodász—Vásá- rosnamény 2:1, Mátészalkai VM—Nyírbogát 4:0, Öpályi— Nagyvarsány 1:0, Kocsord— , Vaja 3:1, Jéke—Csenger 1:2, Mándok—Eperjeske 4:1. A megyei II. osztályú fel­nőtt bajnokság állása: *——.----------------­Kézilabda NB II Gyűjtögetni a pontokat Beszélgetés a Rakamazi Spartacus szakvezetőivel Labdarúgó-játékvezetői kupamérkőzések Nyíregyházán A női mérkőzésen döntetlen eredmény született , Kedden délután Nyíregy­házán, a Dózsa-pályán került sor a játékvezetői tábor keretében a hagyományos já­tékvezetői kupamérkőzésekre és az első nagypályás női labdarúgó-mérkőzésre. Először a Tiszavasvári Lombik NB III-as együttese a Nyíregyházi Dózsával mér­kőzött. Az Igen erős szélben nem alakult ki jó játék, sok volt a pontatlan átadás. Az első játékrészben, a 43. perc­ben Tóth (Dózsa) 11-est hi­bázott. A 68. percben Sala­mon a Dózsa-védők kíséreté­ben elfutott és a kimozduló Tornai mellett a hálóba lőtt, 1:0 a Tiszavasvári javára. A 73. percben egyenlített a Dó­zsa, Sárkány beadását Farkas fejelte a kapuba, 1:1. A 78. percben váratlanul a Dózsa megszerezte a vezetést. A ti­szavasvári védők szabályta­lankodtak, Olmann 18 méte­res szabadrúgását a kapus kiütötte, éppen Dévényi elé, aki közelről a hálóba vágta, 2:1. Az utolsó negyedórában feljött a vendégcsapat, a 81. percben Gazdag beadását Pó­lyák fejelte a hálóba, 2:2. majd a 85. percben Salamon állította be a 3:2-es végered­ményt. A Tiszavasvári ered­ményesebb csatársora révén megérdemelten nyert. Ezután került sor a női labdarúgó-mérkőzésre, a Nyíregyházi Tanárképző Fő­iskola és a Tiszavasvári Al­kaloida Vegyészeti Gyár csa­patai között. A csapatok ösz- Szeállítása: Tanárképző: Török — Ko­vács K., Rák, Jantász, Ötvös, Molnár, Alexa, Csizi, Újházi, Czirják, Sári. Csere: Berta. Edző: Sallai Ernő. I : , Tiszavasvári: Mészárosné Makkai, Hockné, Gonda. Kábái, Mezei, Tóth, Re­szeghy, Oroszné, Linter, Orosz É. Edző: Zsoldos István. A csapatok nagy becsvágy- gyal vetették magukat a küzdelembe. Időnként látvá­nyos megoldások jellemezték a játékot. A félidő 0:0-ás eredménnyel zárult. Szünet után a széllel támogatott nyír­egyházi csapat támadott töb­bet, és már a 48. percben Jantász egyéni játékkal megszerezte a vezetést, 1:0. A 61. percben egy ellentá­madás során Linter közelről a jobb sarokba lőtt, 1:1. Szü­net utáni játékával a Tanár­képző közelebb állt a győze­lemhez. A női mérkőzés után került sor a játékvezetői ku­pa második mérkőzésére, a Nyíregyházi Építők—Nyir- bogdányi Lombik találkozó­ra. A játék alapján az Építők megérdemelten nyert, győzel­me nagyobb arányú is lehe­tett volna. A gólok sorrendje: 12. perc Jónás 20 méteres szabadrúgása a sorfal mellett a felső sarokban köt ki, 1:0. 58. perc Pólyák 17 méterről a sorfal mellett a jobb alsó sa­rokba talál, 2:0. A 68. percben szépítettek a vendégek, Sinka lőtt a háló­ba 2:1. A 70. percben Jónás mintegy 35 méterről ívelt szabadrúgást a kapu elé, Mi- halovics rosszul nyúlt a lab­dához, az lábáról a kimozdu ló kapus mellett a hálóba vá­gódott. öngól, 3:1. A játékvezetői kupa dön­tőjére csütörtökön délután szintén a Dózsa-pályán kerül sor. Először a két vesztes csapat a Nyíregyházi Dózsa és Nyírbogdány mérkőzik 15 órai kezdettel, utána pedig a döntőt a Tiszavasvári Lom­bik és a Nyíregyházi Építők játssza. Vass Géza Az NB Il-es labdarúgó- bajnokság Északi csoportjá­ban a legnehezebbnek ígér­kező őszi sorsolást — ezt túlzás nélkül állíthatjuk — épp az újonc Rakamazi Spartacus kapta. Különösen a bemutatkozást, a rajtot jelentő első négy mérkő­zése nehéz. A BVSC ellen kezdett idegenben az együttes, majd az Esztergomi Vasast fo­gadta. Ezután Vácra — a másik újonchoz utazik, ezt követően hazai pályán játszik a Sátoraljaújhelyi Spartacus ellen. A fenti négy mérkőzésből kettőn túl van már a rakamazi csapat. Eddig pontosan 50 százalékos teljesítményt ért el, s 5—4-es gólaránnyal 2 ponttal a táblázat 8. he­lyén áll. Hárman vizet ittak... Mi az eddigi tapasztalat, hogyan is alakult az első két mérkőzés? E kérdések­re igyekeztünk választ kap­ni Szász Simontól, a Raka­mazi Spartacus szakosz­tályvezetőjétől. — Közvetlenül a bajnoki rajt előtt megoszlottak a vélemények — mondta a szakosztályvezető. — A ra­kamazi szurkolók határta­lanul bíztak a játékosokban. De akadtak olyanok is. akik féltették az újonc együttest. Valami igazuk volt is. ha arra gondolunk, hogy a ba­latoni alapozás felemás mó­don sikerült. — Az a bizonyos első, BVSC elleni találkozó. Mi a magyarázata, hogy avere-> ség ellenére is önbizalmat adott? i . \ Mindannyian jól tudtuk, hogy az NB I B-ből kiesett ■ BVSC ismét vissza akar ke- l rülni. A találkozó előtt az olimpiai válogatott csak 1:0- ra tudott nyerni a vasuta­sok ellen. Úgy léptek pá­lyára a fiúk. hogy nyugod­tan játszhatnak, hiszen a jobbtól nem szégyen kikap­ni... — S a találkozóról utólag érdemes elmondani, hogy játékosaink jól küzdöttek egészen a 80. percig. Ekkor szabadrúgáshoz jutottunk, mintegy 20 méterre a BVSC kapujától. Három já­tékosunk kiment a partvo­nalra egy korty vizet inni... Kádas nem vette ezt észre, rálőtte a labdát, mely ki­pattant a hazai jobbszél­sőig, s az teljesen üresen maradva futott el. s ebből az akcióból kaptuk az első gólt. Majd a középkezdés után a BVSC egyik csatára az oldalvonalon túlvezette a labdát. Játékosaink be­dobást reklamáltak, a part­jelző nem jelzett, s a tá­madásból ismét gólt lőtt a fővárosi együttes. A mérkő­zést mintegy 350 rakamazi néző izgulta végig, s utána megnyugtatták a csapatot: nem történt semmi baj. jól játszottak, tisztes eredményt értek el. De az is segített az első vereség után „talpra állni”, hogy a BVSC vezetői SZEPTEMBER 20 IC KEDVEZMÉNYES motorkerékpár-vásár! A sportos kivitelű, rendkívül jól gyorsuló, tetszetős 175 CM3-ES JÁWA MOTORKERÉKPÁR 12 600,— Ft helyett 11 600,— Ft-ért és a kényelmes utazást biztosító, 2 hengeres P—20-AS 250 CM3-ES PANNÓNIA MKPÁR 16 800,— Ft helyett 15 300,— Ft-ért kaphatók az iparcikk kisker. vállalat szaküzleteiben. OTP-részletre is, 10 százalék befizetése mellett (309162) gratuláltak a mérkőzés után. Elismerték, hogy két szerencsés góllal nyertek. Az Esztergom elleni, ha­zai mérkőzésről Vaszil Zol­tán edzőtől kértünk véle­ményt. Buzánszki gratulált ■— Sorsdöntőén fontos­nak tartottam, hogy hazai közönségünk előtt jól mu­tatkozzunk be. Hét közben Tlszavasváriban a Lombik ellen játszottunk előkészü­leti mérkőzést. Itt 3:3 lett, de nem az eredmény volt a fontos, hanem a támadó- elemek begyakorlása. Ugyanis az esztergomiak ellen — lévén hazat mér­kőzés — öt csatárral tá­madtunk. S a közel 3000 főnyi nézőközönség fergete­ges buzdítása mellett hihe­tetlen lelkesedéssel kezd­tek játékosaink. Renkivül harcos szellemben játszot­tak. s a gólok is a lehető legjobbkor jöttek. Az 5. percben megszereztük a vezetést, s ez még inkább felhozta az együttest, — emlékezett vissza az edző. — Majd a 14. percben ke- zezés miatt 11-eshez ju­tottunk. Először védte a kapus, de közben a rúgás előtt vagy három méterre kiugrott a kapuból. Meg­ismételhettük. s ekkor Tóth biztosan lőtt hálóba. 2:0 lett. s ekkor már gyakorla­tilag eldőlt a találkozó. — Mi volt az általános ‘vélemény a találkozó utóm? — Buzánszki Jenő, az esztergomiak edzője gra­tulált, majd amiatt bán­kódott, hogy együttese egy­szerűen hagyta lehajrázni magát. Azt mondta, hogy látta a BVSC elleni mér­kőzésünket. s annak alap­ján ellenünk előre kiegye­zett volna egy döntetlennel. — Csapatunkról a talál­kozó után mindenki elis­meréssel beszélt, az utolsó 5 percben pedig vas tapsot kaptak a játékosok. Igen jólesett látnunk, hogy a Nyíregyházi Spartacus szakvezetői és játékosai is ott voltaik a találkozón és megtapsoltak bennünket. De érdekességnek számít, hogy látta a találkozónkat Sipos Ferenc, a sátoraljaújhelyiek edzője, továbbá a Miskolci VSC. a Kazincbarcikai Ve-i gyész és a Leninvárosi MTK szakvezetői is eljöttek „el­lenfélnézőbe”. Hogyan tovább? _ — Vasárnap az ugyancsak újonc Váci Híradástechni­ka együtteséhez utazunk. Nem lesz könnyű 90 per­cünk ezen a találkozón, hiszen a váciak is jól kezd­tek. Első mérkőzésükön ha-J zai pályán a Nagybátonyt Bányász ellen értek el Li­es döntetlent, majd má­sodik találkozójukon, Ka­zincbarcikán 0 ;0-ás ered­ményt értek el, s újabb 1 pontot szereztek. Mi ismét jól szeretnénk szerepelni, s reménykedünk az egyik pont megszerzésében. Ezt követően hazai pályán a Sátoraljaújhelyi SpartacuS- sal mérkőzünk. E taláiko-' zón is pontot kell szerez-' nünk. I — H<Sny pontra számitfe- nak az őszi idényben? — Számszerűen erre nem tudok felelni, mondta Va­szil Zoltán. Mi tudjuk, hogy újoncok vagyunk, s hogy az NB II talán legerősebb) csoportjában kell helytáll- nunk. Épp ezért az első 2 forduló eredményeiből sem vonunk le túlzott következ­tetést. Egész egyszerűen csak bent akarunk marad­ni! Bézi László A világ sportja SANTANDER A labdarúgótorna döntő mérkőzésen a lengyel Gor- nik Zabrze 2:0 (0:0)-ra le­győzte a Torpedó Moszkva csapatát. 25 ezer néző tap­solta meg a lengyelek szép győzelmét, akik kupagyőz­tesként utaztak haza. hi­szen előzőleg a Santandert 1:0-ra verték. VARESE A Nemzetközi Amatőr Kerékpáros Szövetség (FIAC) kongresszusán ha­tározat született arróL hogy 1973-tól a világbajnokká go­sorokban kon és olimpiákon 333.33 méteres pályákon kell a kü­lönböző címeket, helyezé­sek sorsát eldönteni. A ha­tározat nem keltett osztat­lan tetszést. így többek kö­zött Louis Chantigny a montreali olimpia szerve­ző bizottságának egyik tag­ja kijelentette: bárhogy is szeretnének mindent meg­tenni a kerékpársport fej­lesztése érdekében, bizo­nyos realitásokkal is kell számolni, így például azzal; hogy Kanadában általában télen több méter magas a hó és egy nyitott kerékpáros pályát legfeljebb 4 hónapig lehet igénybe venni. FELVESZÜNK lakatos, villanyszerelő, épületbádogos, vízszerelo, asztalos, festő, parkettás, hidegburkoló, kőműves, ács, kubikos, vasbetonszerelő, könnyűgépkezelő, tetőfedő szakmunkásokat, segéd- és betanított munkásokat, rakodókat, raktári segédmunkáso­kat, karosszérialakatost, autóvillamossági szere­lőt, gépkocsivezetőt, gépkocsiszerelőt, útkövezőt azonnali belépésre. Segédmunkásnak 16. évet betöltött fiúk is jelentkezhetnek. JELENTKEZNI LEHET A PROSPERITÁS KTSZ munkaügyi osztályán Bp. IX., Viola u. 45. (HV—99) 1. Nyírt. Tsz 2 2 — ___ 3- 1 4 2. Nyh. M. 2 1 1 ___ 13- 1 3 3-4. Ászt. SE 2 1 1 ___ 6- 1 3 Vencsellő 2 1 1 __ 6- 1 3 5. Kemecse 2 1 _ 1 3- 3 2 6. Sényő 2 1 — 1 3- fi 2 7-9. Ibrány 1 — 1 _ 2- 2 1 Demecser 1 ___ 1 2- 2 1 Kótaj 1 — 1* — 1- 1 1 10. T.-vasv. Tsz. 2 — 1 1 2- 3 1 11. Ujfehértd 2 — 1 1 0- 2 1 12. Dombrád 2 — i 1 2- 7 1 13. Gégény 2 1 1 2-14 1 14. Nyh, Palma 1 — — 1 1- 2 Nyh. Sp. 11. 2 2 _ _ 13- 4 4 T.-vasv. II. 2 — 1 1 6-10 1 szatmAr csoport: 1-2. Csenger 2 2 — __ 5-3 4 Hodász 2 2 — — 5-3 4 3. V.-nam. 2 1 — 1 7-2 2 4. Ajak 2 1 _ 1 fo4 t 5-7. Kocsord 2 1 —í 1 5-4 Nábrád 2 1 1 5-4 2 Porcsalma 2 1 ___ 1 5-4 2 8-10. N.-varsány 2 1 ___ 1 3-3 i Nyírtass 2 1 __ 1 3-3 t Mándok 2 1 ___ 1 5-5 2 11-12. Vaja 2 1 — 1 5-6 2 Opályt 2 1 — 1 1-2 2 13-14. Mát. VM 2 1 — 1 4-6 2 Nyírbogát 2 1 ___ 1 2-4 2 15-16. Eperjeske 2 — — 2 3-7 Jéke 2­­2 1-5­A kézilabda NB Il-es baj­nokságban az őszi harmadik forduló mérkőzéseit játszot­ták legutóbb a csapatok. Sza­bolcsi szempontból Örvende­tes, hogy a tavasszal még biz­tos kiesőjelölt Nyírbátori Vasas eddigi őszi három mér­kőzését egyaránt megnyerte. S így jó esélyei vannak a bentmaradásra. A Nyíregyházi Kinizsi fér­ficsapata viszont épp ellen­kező előjellel kezdte az őszi idényt: valamennyi találko­zóját elveszítette, s további soron következő két mérkő­zésén sem lehetnek vérmes reményei. A női mezőnyben a Máté­szalkai MEDOSZ legutóbb igen értékes két pontot szer­zett Sajószentpéteren, s így a kiesőjelölt Kinizsi Húsossal szemben pillanatnyilag öt pont előnnyel rendelkezik. Az NB II. legutóbbi ered­ményei, női csapatok: SÜM- SE—Mátészalka 11:13, DVTK —Egri Dohánygyár 5:7, Sal­gótarjáni Bányász—Csavar SK 8:10, Miskolci VSC—Deb­receni Közút 11:6, Tanárkép­ző—DVSC elhalasztva. 1. DVSC NO 12 K 10 2 137- 83 20 2. Egri Doh. 12 8 — 4 105-101 16 3. Misk. VSC 11 7 — 4 125- 81 14 4. Ny. Tan. in 6 2 2 107- 71 14 5. Csavar SK 13 7 — 6 122-117 14 6. D. Közút 11 6 1 4 102- 90 13 7. SUMSE 12 6 1 5 103- 93 13 8. Saig. BTC 13 5 — 8 135-151 10 9. DVTK 13 3 1 9 94-112 7 10. M.-szalka 13 3 1 9 98-155 7 11. Kinizsi H. 12. Eeri Lend. 10 1 — 9 63-137 töröl 2 ve Férfimérkőzések: MGM Debrecen—Miskolci VM 23:19, DVTK—Zalka SE 23:21, Salgótarjáni Építők—Nyír­egyházi Kinizsi 26:18. Nyír­bátori Vasas—Bp. Gamma 25:16, Miskolci VSC—Debre­ceni Építők 21:14. FÉRFIAK 1. DVTK 14 H 1 2 319-256 23 2. Ganz 13 H — 2 295-209 22 3. MGM Deb. 14 10 — 4 285-2i6j>o 4. Zalka SE 14 9 1 4 247-224 19 5. Misk. VM 14 9 — 5 307-254 18 6. Salg. Ép. 1 1 6 3 5 269-273 15 7. Bp. OGSC 13 6 1 6 262-244 13 8. Ny. Kin. 14 6 — 8 291-306 12 9. Misk. VSC 14 5 — 9 207-293 10 L0. Nyírbátor 14 4 — 10 210-233 8 11. Bp. Gamma 14 3 — 11 223-271 6 12. D. Építők H n? — 14 216-352