Kelet-Magyarország, 1970. augusztus (30. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-25 / 198. szám

1970. augusztus 85. fcYLET-MAGYARORSZÄO T. atrial » e Összetett honvédelmi verseny Nyíregyházán Vasárnap délelőtt Nyíregy­házán. a Simái úti gyakorló­téren rendezték meg az ösz- szetett honvédelmi verseny megyei döntőjét. A nagysza­bású eseményen a helyi, községi és járási döntők leg­jobbjai vettek részt. Össze­sen 44 csapat 132 verseny­zője küzdött a helyezésekért. A verseny mindvégig iz­galmas és színvonalas volt. A résztvevő csapatoknak meg­adott távot kellett végig­futniuk, s közben különféle akadál-okat — gránátdobás, lövészet, gázálarcban való futás, kötélmászás, árkon át- ugrás. sebesültszállítás, kú­szófolyosón való áthaladás — kellett leküzdeniük, összes­ségében megállapítható, hogy a megyei döntőbe eljutottak komolyan készültek. Ezt bi­zonyítja, hogy az eredmények többnyire jobbak voltak, mint az elmúlt évi megyei döntőn. Külön szólni kell a rende­zésről Hiszen a nagyszerűen előkészített terep, a nagy­szerű időbeosztás zökkenő- mentessé tette a megyei döntőt, s jól segítette a ver­senyzőket a zavartalan ver­senyzésben. Uj vonása volt az összetett honvédelmi verseny megyei döntőjének, hogy külön ka­tegóriában a KlSZ-szerveze- tek. Ifjú Gárda csapatai is indultak a női versenyben, valamint a férfi I. korcso­port küzdelmében. Az össze­tett honvédelmi verseny me­gyei döntőjének végeredmé- nyel a. következők: NŐI CSOPORT, MHSZ- CSAPATOK VERSENYE: 1. Tuzsér (Katkó Klára, Gazdag Klára, Gazdag Margit) 10:22, 2. Nyírparasznya 10:43, 3. Nagykállói Virágzó Föld Tsz 11:04 perc. NŐI KISZ-, IFJÚ GÁRDA CSAPATOK VERSENYE: 1. Nagykálló (Szabó Ilona, Má- nyók Ilona, Horváth Júlia) 13:21. 2. Mátészalka 13:55, 3. Nyíregyháza 14:00 perc. FÉRFIAK, I. KORCSO­PORT, MHSZ-CS APATOK VERSENYE: 1. Komoró (Ko­vács Gyula, Kovács Béla., Szabó János) 9:09. 2. Nyír­egyházi Kertészeti Techni­kum 9:11, 3. öpályi 9:24 perc. I. KORCSOPORT. KISZ-. IFJÚ GÁRDA CSAPATOK KÉZILABDA NB ff: Idegenben nyert a Kinizsi női csapét« Kézilabda NB Il-es csapata­ink közül a Nyíregyházi Ki­nizsi női együttese szerepelt legjobban, idegenben a BEAC ellen aratott értékes győzelmet. Eredmények: Nyíregyházi Kinizsi—BEAC 8:5 (3:4). Női mérkőzés Bu­dapesten. Mindvégig küzdelmes mér­kőzést vívott a két együttes. A találkozó első játékrészé­ben a BEAC volt valamivel jobb. Szünet után azonban felülkerekedett a nyíregyházi csapat, s rendkívül tárgyila­gos, jó játékvezetés mellett biztosan nyert. Az együttes legjobbja Nyeste és Siska volt. Gólszerzők: G. Nagy 4, Siska 3, Kocsis 1. Nyírbátori Vasas—Debrece­ni Építők 14:13 (8:6). Férfi­mérkőzés Nyírbátorban. Rendkívül kemény, de vé­gig sportszerű találkozót lát­hattak a nyírbátori szurko­lók. Különösen a második félidő bővelkedett izgalmak­ban. Hiszen a mérkőzés be­fejezése előtt 3 perccel — a mérkőzés során először — egyenlíteni tudott a D. Épí­tők. Már-már pontosztozko­dást ígért a találkozó, de a jól hajrázó hazai együttes végül győzni tudott. Gólszer­ző: Gajdics 8. Vass, Szabó, Kovács 2—2. Egri Dohánygyár—Mátészal­kai MEDOSZ 8:5 (3:3). Női mérkőzés Egerben. Az első félidőben meglepő­en jól játszott a mátészalkai együttes Sajnos ez nem mondható el a találkozó má­sodik játékrészében nyújtott teljesítményéről. Ekkorra meg lehetősen elfáradt a ME­DOSZ, s régi „jó” szokásához híven, a mérkőzés hajrájá­ban ismét kihagyott két bün­tetőt Gólszerző: Alexa 4, Laczkó 1. Vörös Október Férfiruha­gyár—Nyíregyházi Kinizsi 14:14. Férfimérkőzés Buda­pesten. A találkozóról nem kaptunk részletes beszámo­lót. Befejeződött a nyíregyházi sakkmesterverseny, mely mindvégig hatalmas küzdel­met hozott. Jól bizonyítja ezt, hogy a helyezések csak az utolsó fordulóban dőltek el. Egyedül az első hely sorsa nem volt vitás, hiszen a DVTK versenyzője, Bokor István mester ha fél pont előnnyel is, de biztosan szerezte meg a győzelmet. A mesterversenyen részt vevő szabolcsiak szereplésé­vel is elégedettek lehetünk, hiszen a küzdelmek során öt, elismert tudású mester skalp­ját szerezték meg. A színvo­nalas verseny nagyban hoz­zájárult tudásúk, szakmai is­meretük bővítéséhez. A mes­terverseny utolsó fordulóinak eredményei: 12. FORDULÓ: Androvitz- ky—Bokor döntetlen, vezér­csel. Kapu—Radnóti döntet­len, francia védelem. Jeney- Tiszai 1:0, Antal-védelem. Schrammel—Kosa döntetlen, vezércsel. Schmidt—Kerék­gyártó 1:0, szláv védelem. Ifj. Szabó—Kapu 0:1, Antal- védelem. Horváth—Tóth dön­tetlen, királyindiai védelem. 13. FORDULÓ: Tóth—Kapu döntetlen, francia védelem. Káposztás—Horváth 1:0, ki­rályindiai védelem. Bokor— ifj. Szabó 1:0, vezércsel. Tiszai —Schammel döntetlen, Be­nőni védelem. Radnóti— Jeney döntetlen, vezérgyalog megnyitás. Kerékgyártó— Androvitzky 0:1, Antal-véde­lem. Kosa—Schmidt döntet­len, francia védelem. A MESTERVERSENY VÉG­EREDMÉNYE: 1. Bokor 9,5, 2. Radnóti 9, 3. Androvitzky 9, 4. Káposztás 9, 5. Kapu 8, 5. Jeney 8, 7. Schmidt 7,5. 8. Kosa 6.5 9. Schrammel 6, 10. Horváth 5, 11. Tiszai 5. 12. Kerékgyártó 4,5, 13. Tóth 2, 14. ifj. Szabó 2 ponttal. Tiszai Kálmán ATLÉTIKA’ Új megyei csúcs Az NYVSC atlétái augusz­tus 20-án Jászberényben meghívásos versenyen szere­peltek. A színvonalas, nagy­szerű pályán lebonyolított küzdelmeken több, egészen jó eredményt értek el a nyír­egyházi versenyzők. A legsi­keresebben a fiatal Dudics Júlia versenyzett aki 300 méteres síkfutásban új me­gyei csúcsot ért el. Női számok, 100 m: Sza­bó Ildikó 12.9, Miskolczi Zsuzsa 13,4. Fábián Katalin 13,8. 300 m: Dudics Júlia 42,6 — új megyei csúcs (ré­gi: Miskolczi Zsuzsa 43,8), — Zajácz Anna 46,6, Kovács Ilona 48,8 mp. 400 m: Mis­kolczi Zsuzsa 62,8 mp. 4x100-as váltó: NYVSC (Du­dics, Szabó, Fábián, Mis­kolczi) 51,8 mp. Távolugrás: Szabó Ildikó 555, Zajácz An­na 438, Kovács Ilona 414 cm. Magasugrás: Szabó Il­dikó 155, Kovács Ilona 130 cm. Súlylökés: Lippa Ilona 9,69, Orosz Olga 9.37 m. Diszkoszvetés: Lippa Ilona 137,86, Orosz Olga 29.86 m. Férfiszámok, 100 m: Dan­dár István (ITSK) 12,3, Lab- bancz Péter 12,4 mp. 1500 m: Bákány István 4:19. Sá­rosai Endre 4:19,8 p. 3000 m: Bákány András 9:21,2, Ko­csis János 9:49,9, Pokro- venszki József 10 16 p. 110 m-es gát: Fikly Kálmán 17,3 mp. 4x400-as váltó: NYVSC (Fikly, Moravecz, Sárossi, Bákányi 3:42,8 p Magasug­rás: Fikly Kálmán 175 cm. Távolugrás: Fikly 1 Kálmán 599, Labbancz Péter 547 cm. Súlylökés, felnőtt: Moravecz Ferenc 12,26. Ifjúsági: Kalá­kái László 10,10, Szlobcda Ferenc 10,80. Serdülő: Bartha Dénes 14,80 m. Dísz- koezvetés, felnőtt: Moravecz Ferenc 39,04. Eredményhirdetés. A női MHSZ-csapatok versenyében az emelvény legmagasabb fokán álló tuzséri csapat szerezte meg az elsőséget. Balra tőlük a második helyezett Nyírpa­rasznya. jobbra a harmadik Nagykállói Virágzó Föld Tsz együttese A díjakat Szaniszló János, az MHSZ megyei tit­kára adja át. Az egész verseny folyamán az eredményjelző-táblának volt talán legnagyobb „sike­re”. Versenyzők, érdeklődők egyaránt figyelemmel kísérték: melyik csapat milyen időt ért d? a ierncsapaioK szamara árok feletti kötélmászást is beiktattak az akadályok kö­zé. Mint a felvételen is jól látni, ez is meglehetősen „rá­zós” feladat volt. Hamme' Jézseff^-ítelel Nem volt a legkönnyebb feladat a kúszófolvosón való áthatolás Kénünkön a tu­zséri férficsapat látható. VERSENYE: 1. Mátészalka (Ceglédi Attila. Kaluha Já­nos. Horváth Lajos) 10:16. 2. Nagyecsed 10:19. 3. Fülesd 10:32 perc. FÉRFIAK, II. KORCSO­PORT: 1. Ópályi (Szabad Sándor, Erdélyi József, Szen- der Mihály) 16:05, 2. Nagy­kállói Virágzó Föld Tsz 17:18, 3. Szamossályi 18:02 perccel. Ebben a korcsoportban a Nyíregyházi Ruhagyár és Sé- nyő együttese futás közben elnézte a pályát, s egy el­lenőrző ponton nem jelent­kezett. Ezért a két csapatot kizártak a versenyből. Ugyancsak ebben a korcso­portban Tuzsér együttese feladta a versenyt. mert egyik versenyzője futás köz­ben megsérült. FÉRFIAK. Hl. KORCSO­PORT: 1. Nyíregyházi MÁV (Kassai Sándor. Suszter Mi­hály, Liskány József) 9:11. 2. Opályi 9:15. 3. Záhonyi MÁV 10:13 perc. A megyei döntő befejezté­vel a korcsoportok első há­rom helyezett csapatai okle­véldíjazásban és értékes tárgyjutalmakban részesültek. A díjakat és jutalmakat Sza­niszló János, az MHSZ me­gyei titkára adta át. Egyben a korcsoportok győztes csapatai jogot sze­reztek, hogy szeptember 20- ám, az összetett honvédelmi verseny országos döntőjén is részt vegyenek. Reméljük, hogy szereplésük sikeres lesz. annál is inkább, mert az országos döntőt is Nyír­egyházán rendezik meg, ugyancsak a Simái úti gya­korlótéren. A diósgyőri Bokor István nyerte a nyíregyházi sakkmester versen)!