Kelet-Magyarország, 1970. május (30. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-24 / 120. szám

W». május «. •BLET-MAGYARORSZÄG ß o!daJ Steinmetz labdarúgókupa Kossuth Lajos Szakközépiskola — Salgótarjáni 211. ITSK 4:2 (2:1) Salgótarján 500 néző, ve­zette: Antal József. Kossuth. Rusin — Bodrogi Madai, Nagy I., Poveicsák — Tornai I , Gáspár — Csá­ki, Szabolcsi, Kovács, Ku- bik. Nem sok eséllyel lépett pályára a nyíregyházi csa­pat a nyíregyházi 4:4-es dön. tetlen után a visszavágó mérkőzésre. A szívvel-lélek- kel játszó fiatalok azonban rácáfoltak a papírformára. Legyőzték ellenfelüket és be­jutott a Pécsett sorra kerülő országos hatos döntőbe. Szemerkélő esőben kezdő­dött a Salgótarjáni Kohász stadionjában a mérkőzés. Már az első percben huszáros rohamot vezetett a nyíregy­házi csapat és Kovács lövé­se a hazai csapat védőjáté­kosán. Szaniszlón irányt vál­toztatva védhetetlenül vágó­dott a jobb sarokba, 1:0. Ezután feljöttek a hazaiak és a 15. percben egy kapu előtti kavarodás után Szoó helyezte a hálóba a Salgó­tarján egyenlítő gólját, 1:1. Kiegyenlítetté vált a játék, majd egyre jobban fölénvbe került a nyíregyházi csapat. A sorozatos támadások a 40. percben hoztak eredményt, amikor Gáspár hatalmas, 25 méterről leadott lövése meg­hozta a vezetést. 2:1. A második félidő már zu­hogó esőben kezdődött, de ez sem zavarta meg a most már nagyszerűen játszó Kossuthot. Az 50. perc Den ismét Gáspár volt. eredmé­nyes. 30 méteres bombája vágódott a hálóba 3:1. Elke­seredetten harcolt a hazai csapat. Az 53. percben 11-es- ből Szoó szépített az eredmé­nyen, 3:2. A néhány perces megingás után újból átvette a játék irányítását a Kossuth és a 88. percben Kovács végleg bebiztosította a nyíregyházi csapat győzelmét. 4:2. Az utolsó negyedórában a nyíregyháziak játékukkal kö­zönségsikert arattak. Fábián Tibor A Népstadionban május 31- én, vasárnap 10 órakor kez­dődő SZUR-ra változatlanul érkeznek a jegyigények — hiába. Az eddigi felmérések szerint több mint 400 ezer jegyre lett volna szükség, hogy az érdeklődőket kielé­gíthessék. ★ Kloss kapitány, a SZÚR slágerszereplője csütörtökön érkezik Budapestre. Magyar hangjával, Bitskey Tiborral és Szepesi Györggyel a nagy­szabású műsorban is fellép. Nagyon látványosnak ígérke­zik a népszerű lengyel film­csillag bevonulása a Népsta­dionba. Kloss kapitány vi- rághintóban érkezik majd az arénába A hintót a sasadi tsz díszíti fel legszebb virá­gaiból, magyar és lengyel nemzeti színekkel. ★ A rangadó játékvezetője Zsolt István FIFA-bfró lesz. partjelző a 75-szörös váloga­tott Sándor Károly és a 69- szeres válogatott Albert Fló­rián. Értesítjük fogyasztóinkat, hogy városi kirendeltsé­günk Víz u. 9—11. sz. alatti telephelyéről május 22-től elköltöeött. Űj címe: Nyíregyháza, Bethlen Gábor u. 53. sz. A HIBABEJELENTŐ TELEFONSZAMUNK VÁLTOZATLAN 34—44. ÜGYELETI SZOLGALAT UGYANITT, 31 ORÄIG ÄLL RENDELKEZÉSBE. Pénzbeszedőink, eddig megszokott időpontban, épület földszintjén szám­lafizetés végett megtalál­hatók. MŰSZAKI ÜGYINTÉZÉS ELSŐ EMELET 14—15 és 22. sz. szobájá­ban történik. (410) A Nyíregyházi Tejüzem állandó jellegű munkára férfi és női munkaerőkéi keres Egészségügyi könyvvel rendelkezők előnyben. Bő­vebb felvilágosítást az üzemvezető ad. Nyíregy­háza, Moszkva utca 9. (429) A Nyíregyházi Tejüzem állandó jellegű munkára gyakorlattal rendelkező gyors-gépírót keres Bővebb felvilágositást az üzemvezető ad. Nyíregy­háza, Moszkva utca 9. (430) Bognár József és Barcs Má­ria folyó hó 27-én tartják 50. éves házassági évforduló­jukat Nyíregyházán, Rozsrét szőlő 52. szám alatt, mely alkalommal köszöntik gyer­mekei, unokái és dédunokái. (71342) A Nyíregyházi Építőipari Ktse kőműves szakmunkásokat telvesz állandó munkára. Jelent­kezés: a szövetkezet köz­pontjában a munkaügyi előadónál. Nyíregyháza, Selyem utca 45. szám. (419) Hirdessen a Kclet-Maprag hasábjain Úttörő-olimpia megyei döntője Nyíregyházán Szombaton rossz időjárá­si viszonyok ellenére is meg­kezdődtek a megyei úttörő- olimpia atlétikai bajnokságá­nak küzdelmei. Néhány kitű­nő eredmény született. Ké­peinken a győztesek látha­tók. 'k Vasas József, a Nyíregyházi 6. számú Általános Is­kola nyolcadik osztályos ta­nulója a 4x100 as váltó tag­ja elsőnek ért a célba. A 2. helyre Papp János (NagykáL ló). 3. helyre Sándor István (Tiszavasvári) került, TÉT Kitűnő időt futott a nyír­egyházi gyakorlóiskola női 4x100-as csapata A győztes csapat tagjai: (balról jobbra) Kovács Agnes, Kasza Blanka. Petrika Ibolya és Cserhalmi Júlia. •k A magasugrást Mészáros Imre, a nyíregyházi gyakor­lóiskola 8. osztályos tanulója nyerte 150 cm-es eredményé­vel. Módy Elek felvételei A Spartacus szerepléséről Beszélgetés Somlai Rezső edzővel csak akkor kell a buzdítás, mikor az együttes már gólok­kal vezet! Es feleslegesek, nem sportemberhez méltóak a mérkőzés lefolyása utáni ak­tusok, amikor a levonuló já­tékosokat durva, minősíthe­tetlen szavakkal sértegetik. Több megértést, szeretetet kérnénk a nézőktől. — ön három évet a Szov­jetunióban, a Lett Szocialis­ta Köztársaságban edzett. Ho­gyan tudja itt hasznosítani ottani tapasztalatait? — Rigában a november vé­gi idényzárás után egy hónap szabadságot kapnak a játéko­sok, majd január elejével kez­detét veszi a kemény alapozó Időszak. Ezután heti hat ed­zéssel, s a bajnokság beindu­lása után négynaponkénti so­rozatmérkőzésekkel terhelik a játékosokat. Az itt szerzett ta­pasztalatokat edzői tevékeny­ségem során felhasználom. Az intenzív, kemény téli munka a Spartacusnál sem maradt el, sőt a hétközi edzőmérkőzé­sekkel igyekszünk minél több kétkapus játékra lehetőséget adni játékosainknak. — Az együttes péntek dél­előtt edzést tartott. Mi szere­pelt a programban? — Először taktikai értekez­letet tartottunk, majd 25 per­ces bemelegítés, átmozgató gyakorlatok után gyorsasági és technikai elemek gyakorlá­sa szerepelt. A munka 80 per­cig tartott Hagyomány idegenben — Mit vár a vasárnapi ta­lálkozótól? — Reméljük, idegenbeli jő szereplésünk sorozata ezúttal sem szakad meg. Az egy pont megszerzését nem tartom le­hetetlennek. A csoportban szereplő csapatok idegenbeli mérlegét tekintve a Spartacus 5 szerzett ponttal a harmadik helyen áll. A jó szereplés — úgy érzem — hagyományossá vált. Leninvárosban mint ha­gyománytisztelők szeretnénk szerepelni. — Szívből kívánjuk, úgy le­gyen. KaJenda. Zoltán Mai sportműsor Megyénk legmagasabb osz­tályában szereplő labdarúgó- csapata a Nyíregyházi Spar­tacus. Az idény kezdete előtt mélyreható változások álltak be az együttes játékosállomá­nyában és vezetésében. Több játékos igazolt át más egye­sületekhez, s a csapathoz Somlai Rezső személyében tapasztalt edző került. Azóta eltelt néhány hónap. Jelenleg kilenc mérkőzésből szerzett kilenc ponttal a kilencedik he­lyen állnak az NB II Északi csoportjában. A félfordulós bajnokság első felének küz­delmein túl vagyunk. Ezért megkértük Somlai Rezsőt, nyilatkozzék eddigi tapaszta­latairól, az együttes szereplé­séről. Fiatalok, idősebbek aránya — 22 játékossal kezdtük el a formába hozó időszak mun­káit. Ami külön örvendetes, több ifjúsági játékos is beke­rült a keretbe. Igyekeztünk minden lehetőséget megadni a bizonyításra. A januárban és februárban — sártengerben — lejátszott mérkőzéseken azonban nem kaphattunk reá­lis képet tudásukról. A baj­noki mérkőzéseken azután be­igazolódott a már közhellyé vált, de igaz mondás: az, hogy valaki fiatal, még nem biz­tos, hogy jó labdarúgó is. Ezért isrpét az idősebb játé­kosok segítségét kellett kér­nem. Ügy érzem sikerült, ki­alakítani a tehetséges fiata­lok és a rutinos idősebbek he­lyes arányát. — A tervszerű fiatalítást azonban több tényező gátol­ja. Például középhátvédünk, a már területi válogatottban is szereplő Gáspár most érett­ségi vizsga előtt áll. Ezért a szakosztályvezető — egyetér­tésben a játékos iskolájával és persze magával a közép­hátvéddel — úgy7 határozott, hogy szereplésétől tanulmányi befejeztéig eltekint, Játékára azután természetesen számí­tunk. Görcsös győzni akarás — Érdekes jelenség, hogy a nyíregyházi együttesnek }ób­ban megy idegenben, mint ha­zai környezetben. Miben lát­ja ennek okát? — Véleményem szerint ide­genben a fiúk felszabadul­tabban. fegyelmezettebben játszanak. Hazai mérkőzésein­ken a szurkolók minél több gólt és természetesen győzel­met szeretnének látni. Játé­kosaink ilyenkor elfelejtkez­nek a taktikáról. Sok az egyé- nieskedés és az egész játék görcsös akarássá változik. Pe­dig a csapat minden tagja ha­tártalan elszántsággal lép pá­lyára. A hiba tehát a minden­áron való győzelem szemléle­tében keresendő. S ebben a szurkolók is hibásak. Nem Atlétika: A városi stadion­ban délelőtt 10 órától ren­dezik meg az úttörő-olimpia megyei döntőjét. Röplabda: A városi sta­dionban 9 órától a Nyíregy­házi Spartacus—Almásfüzi­tő NB J-es női bajnoki mér­kőzés. Játékvezető: Bakó. A Nyíregyházi Spartacus férfi­csapatának Zalaegerszeg el­leni találkozóját június 13- ra halasztották. A Nyíregyházi VSC— Zagyvapálfalvai Építők NB Il-es női bajnoki mérkőzést a vasutaspályán 10.30-kor játszák le. A Nyíregyházi Építők NB Il-es férficsapata Farkaslyukon az Ózd vidéki Szénbányák ellen lép pályá­ra. Kézilabda: A városi stadion­ban 10 órától a Nyíregyházi Kinizsi NB Il-es férficsapa­ta a Gyöngyösi Vasas Izzó csapatával játszik bajnoki mérkőzést. A Nyíregyházi Ki­nizsi női csapata fél 12 órá­tól az Egri Lendülettel mér­kőzik. A Nyíregyházi Tanár­képző a BEAC ellen Buda­pesten lép pályára 11 órakor. Labdarúgás: Leninvárosi MTK—Nyíregyházi Sparta­cus NB Il-es bajnoki mérkő­zésre Leninvárosban 16 óra­kor kerül sor. Játékvezető: Szegedi Barna. NB Ul-as bajnoki labda­rúgó-mérkőzések: Nyírbá­tori Dózsa—Tuzséri MEDOSZ Nyírbátor 17 óra, jv.: Kund- rák (Dévényi I., Dalanics), Mátészalkai MEDOSZ—Sza­wa or jv.: Báthori (Kun, Kozsla), Nagy káliói MEDOSZ—Kai- dúböszörmény Nagykálló, 17 óra, jv.: Szántó (Tamás, Lengvári), Záhonyi VSC—Ki­lián SE Záhony, jv.: Dull (Ilcsik, Dévényi II.), Tisza Cipőgyár—Rakamazi Spar­tacus, Martfű, 17 óra. jv.; Do­bozi, NB-s ifi bajnoki mérkőzé­sek: Mátészalkai MEDOSZ— Nyíregyházi Spartacus Má­tészalka, 15,30, jv.: Kozsla (Kun), Nagykállói MEDOSZ —Tuzséri MEDOSZ Nagy­kálló, 15,30, jv.: Lengvári (Tamás). Bajnoki labdarHgé’inérkőzések MTK—Bp Vasas 2:1 (2:0). Népstadion, 25 ezer néző jv.: Soós Gábor. A kék-fehérek fiatal csatárai különöséül az első félidőben játszottak ki­tűnően. Bár góljaikat Sár­közi és S zu romi révén nagy védelmi hibából érték el, győzelmük megérdemeltnek mondható. A Vasas Faxkas góljával csak szépíteni tu­dott az eredményen, Ferencváros—Csepel 1:0 (0:0). Népstadion, 30 ezer néző. jv.: Petri. Az első fél­időben kiegyenlitett játék folyt a pályán. Szünet után inkább a zöld-fehérek tá­madtak többet. Ebben a já­tékrészben a csepeliek túl ke­ményen játszottak. A győztes gólt Albert szerezte az FTCi­nek.