Kelet-Magyarország, 1968. szeptember (25. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-10 / 212. szám

f RET ET-MAGYAROnSZÁÖ ft «Mat 1558. s2ep!émBer 8: Táblázatok NB X 1- U. Dózsa 22 13 7 2 65:21 33 2. Ferencváros 22 13 7 2 42:22 33 3. Vasas 22 14 4 4 51:27 32 4. Bp. Honvéd 22 10 8 4 38:21 28 5. Csepel 22 10 6 6 28:18 26 6. Pécs 22 8 5 9 26:29 21 7. D.-újváros 22 8 5 9 23:32 21 8. Tatabánya 22 6 8 8 23:27 20 9. MTK 22 6 7 9 26:29 19 10. Egyetértés 22 5 9 8 26:32 19 11. S.-tarján 22 6 6 10 29:39 18 12. Győr 22 3 11 8 24:29 17 13. Szombathely 22 5 7 10 23:37 17 14. Videoton 22 7 3 12 23:40 17 15. Diósgyőr 22 5 6 11 26:38 16 16. Szeged 22 5 5 12 20:52 15 Szeged—Vasas 0:1, Szombat­hely—Dunaújváros 4:0, Győri ETO—Diósgyőr 4:2, Tatabánya- Pécsi Dózsa 3:2, Egyetértés—Vi­deoton 2:0, Salgótarján—Csepel 1:0, Újpesti Dózsa—MTK 2:1. NB D 1. Komló 33 13 7 3 35:13 33 2. Kecskemét 23 13 5 5 31:2ö 31 3. Nagybátony 23 11 5 7 33 :26 27 4. Eger 23 9 9 5 29:24 27 5. Oroszlány 23 10 5 8 35:25 25 6. Szállítók 23 10 4 9 32:23 24 7. Bp. Előre 23 8 8 7 20:16 24 8. Várpalota 23 8 8 7 26:22 24 9. MA VÁG 23 9 6 8 23:23 SC 10. Bp. Spart. 23 7 10 6 31:33 24 11. Győri D. 23 9 5 9 32:32 23 12. SZMTE 23 8 5 10 25:33 21 13. Fécsi B. 23 8 5 10 22:30 21 14. MVSC 23 6 8 9 19:29 20 15. BVSC 23 6 6 11 29:34 18 16. Özd 23 5 7 11 16 :27 17 17. Nyíregyháza 23 4 8 11 17 :28 16 18. Budaiok 23 5 5 13 21:39 15 Győri Dózsa—Szolnoki MTE 5:1, Budapesti VSC—Bp. Spartacus 1:1, Ózdi Kohász—Bp. Előre 0:0, Egri Dózsa—Nagybátonyi Bányász 1:2, Kecskeméti Dózsa—Várpalo­tai Bányász 1:0. NB n-ES EREDMÉNYEK Keleti csoport: DVSC—Gyula 0:1, KISTEXT—D. GÖCS 7:2, Szolnoki MA V—Goldberger 2:1, Jász rény—Pénzügyőrök 4:2, Szegedi VSE—Szegedi Dózsa 2:1, Cegléd—D. Elektromos 3:2, Kis- kuntélegyháza—Gázmüvek 1:1, Békéscsaba—Kecskeméti TE 1:0. A Spartacus újabb pontszerzése idegenben Jelentések bajnoki lahdaiűgó-méjkőzésekrő1 A labdarúgó NB I 22. for. dulójában immár kialakult egy három csapatból álló él­boly, s valószínű, hogy kö­zülük kerül majd ki a baj­nok. A vasárnapi mérkő­zéseken az Üj pesti Dózsa ha szoros küzdelemben is, de megérdemelten nyert az MTK ellen, s így jobb gól­arányával vezet a Ferencvá­ros előtt, mögöttük egy ponttal leszakadva követke­zik a Vasas, mely idegen­ben győzte le Szegedet. A forduló többi eredményei közül a Szombathely Duna­újváros elleni fölényes győ­zelme számít meglepetésnek. De érdekesen alakult a Győr—DVTK találkozó is, hiszen idegenben a DVTK már 2:0-ra vezetett, s vé­gül mégis a hazai győri csa­pat nyert két góllal. Nyíregyházi Sparíaens—Miskolci VSC 1:1 (1:0) Középcsoport: Volán—Kistere­nye 0:0, Autóbusz—BEAC 4:3, Papp SS—Ormosbánya 6:0, Szé­kesfehérvári MÁV—EVTK 2:1, S. Kohász—Esztergom 4:2, Tűzoltó Dózsa—Kossuth SE 4:3, Kazinc­barcika—Borsodi B. 0:1, Almásfü­zitő—III. kér. TTVE 2:0. Nyugati csoport: Pécsi Ércbá­nyász—Dorog 2:1, Zalaegerszegi TE—Kaposvári Kinizsi 2:2, Szom­bathelyi Cipőgyár—Pécsi VSK 2:1, MÁV DAC—Nagykanizsai VTE 3:1, Siófok—Mosoni Vasas 3:0, Za­laegerszegi Dózsa—Táncsics SE 2:1, Máza-Szászvár—Nagykanizsai Bányász 2:1. NB III 1. Petőfi SE 19 14 5 — 43:14 33 2. H.-szoboszló 19 11 4 4 35:16 26 3. Nyírb. D. 19 10 4 5 27:19 24 4. M.-szalka 19 8 5 6 29 :28 21 5. DEAC 19 8 4 7 37 :23 20 6. H.-bösz. 19 6 8 5 25:23 20 7. Szolnoki V. 19 7 6 6 23:23 20 8. Törökszentmiklós 19 6 7 6 26:27 19 9. Kilián SE 19 5 8 6 22:22 18 10. Téglási Vesrs 19 6 6 7 17:19 18 11. Nagykálló 19 6 5 8 22:23 17 12. D. Kinizsi 19 fi 5 8 15:19 17 13. Szabó SE 19 5 5 9 23:37 15 14. Záhonyi VSC 19 6 3 10 24:41 15 15. Kisvárda 19 3 7 9 11 :25 13 16. D. Építők 19 4 — 15 15:36 8 Petőfi SE—Szabó SE 3:0. D. Ki­nizsi—Kilián SE 0:0, Szolnoki Ve­gyiművek—D. Építők 2:1, Téglás— DEAC 2:1. Hajdúböszörmény— Hajdúszoboszló 3:1. WIE GYEI I osztály 1. Tisza!ok 19 12 3 4 35:22 27 2, Tuzsér 19 10 5 4 38:16 25 3. Nyírb. Spart. 19 9 6 4 31:22 21 4. NYVSC 19 10 4 5 21:15 24 5. F.-gyarmat 19 10 3 6 37:25 23 6. Ibrány 19 8 5 6 24 :2G 21 7. Vtv'csellő 19 7 6 6 26:26 20 8. R?. kam az 19 6 7 6 21:20 19 9. Ny. Kinizsi 19 8 3 8 27:27 19 10. E'.-háza 19 7 4 8 25:28 18 |l. N ‘ írmaöa 19 4 9 6 24:27 17 j". Ny. Dóssá 19 5 5 9 19:31 15 13. Nyf -bogdány 19 5 4 10 25:28 14 IÁ. N -baiásí 19 6 2 11 24:28 14 15. r'mitrov SE 19 5 4 10 26:36 14 16. Csenger 19 4 2 13 14:50 10 T szülök—Fehérgyarmat 2:1, NY VSC—Nyíregyházi Dózsa 5:0, Rakamar—Csenger 3:0, Nagyha­lász—Baktalóráníháza 3:i, Til­oséi-—Vencsellő 4:1, Nyírbátori Spartacus—Nyírbogdány 2:1, Nyír­ni: :■a --IVl ány 2:2. Nvo'cyanezret é fizzt a totó A totó 36. heti telitalálatos szelvénye: törölve, x, 1, 1, 2, 1, l, i, 2, 1, 1, x, 1 1 ac. 13 találatot 12 fogadó ért el, a ♦zel vényenként! nyereményük 400 forint. A 13 találatosak közül 3 fogadó a plusz 1 mér­kőzés eredményét is eltalálta és ezzel nyereménye a jutalommal együtt 80 400 forint. A 12 találatosok 520, a 11 talá- latosok 42, a 10 találatosok pedig J2 forintot nyertek. A nyere­mény illeték levonása után érten­dő. Az 1000 forinton aluli nyeremé­nyek kifiz etésére szeptember 14- től, az 1000 forinton felüliekére 4&2epKnibe: 19-től kerül sor. Sorbánra a miskolci védők gyűrűje vigyáz. E kép nagyon is jellemző a mérkőzésre, hiszen az átgondoltan játszó nyíregyháziak két—három csatárral is gyakran okoztak a fentiekhez hasonló jeleneteket a hazaiak kapuja előtt. HammeJ J. felvétele Miskolc, 2000 néző, ve­zette : Orosz. Spartacus: Pilcsuk — Varga, Divinyi, Biró, Zsíros, Csürke, Szekrényes, Papp, Abuczki, Sorbán, Kegye. Edző: Palovecz Béla. Az elsó percekben a mis­kolci együttes rohamozott, s néhány távoli lövés foglal­koztatta a nyíregyházi ka­puvédőt. Jó 10 perc eltelte után a Spartacus kitáma­dott, s fokozatosan mezőny­fölénybe került. A 13. perc­ben jobboldali szögletet ívelt be Kegye, s csavart labdája érintés nélkül vágódott vol­na a hálóba, de a jobb ka­pufa mentett. A 30. percben Abuczki nagyszerű labdával futtatta Pappot, aki mintegy 14 mé­terről nagy helyzetben a kapus kezébe lőtt. A kö­vetkező percben Marosi vá­ratlan nagy bombája süví­tett el a nyíregyházi kapu fölött. A 40. percben Divinyi a félpályáról ívelt előre, lab­dáját nem tudták elfejelni a védők, Kegyéhez került, aki kiugrott, s a kifutó ka­pus mellett a hálóba gurí­tott, 1:0. A második félidő első negyedórájában a miskolci csapat játszott fölényben, ekkor beszorult a Sparta­cus, de védői biztosan hárí­tottak A 75. percben szép Spartacus támadás végén Szekrényes távoli nagy lö­vését a miskolci kapus csak nézni tudta, de a felső léc ismét mentett. A 77. perc­ben váratlanul egyenlített a hazai együttes. Kegye a nyíregyházi kapu előtt az ötössel egymagas- ságban teljes#! fölöslegesen szabálytalankodott. S az ol­dalról kapu elé bebombá­zott szabadrúgást Vasvári két lépésről védhetetlcnül fejelte a hálóba, 1:1. Izgalmas játékkal ért vé­get a mérkőzés, s az utolsó negyedórában mindkét ka­pu előtt adódtak meleg helyzetek. A 89. percben Kegye távoli erős, lapos lö­vése a kétségbeesetten elfek­vő kapusban akadt el. A találkozón rendkívül jól és fegyelmezetten játszott a nyíregyházi együttes. A te­rületet ugyan átengedte a hazai csapatnak, de még így is a mérkőzés nagyobbik részében fölényben játszott, i abszolút gólhelyzetek te. kintetében Is felülmúlta el­lenfelét. A Spartacusban ezen a napon nem volt gyenge pont. A hátsó alak­zatok biztosan verték vissza a miskolci támadásokat, s nem lőtték el a labdákat, hanem jó lablákkal dobták támadásba az elől lévő há­rom csatárt. S a támadá­sokhoz jól zárkóztak fel a középpályások is, s így az Kisvárda súlyos NB Ill-as labdarúgócsa­pataink az elmúlt hét vé­gén ismét csak egymás el­len mérkőztek. Mátészalkán a nagykállóiak szerepeltek, s értékes pontot szereztek. A Kisvárdai Vasas Nyírbá­torban vereséget szenvedett a Nyírbátori Dózsától, s így meglehetősen súlyos hely­zetbe került. A Záhonyi VSC hazai pályán nehéz el­lenféllel szemben szerzett két pontot, s helyzete egyre biztatóbbá válik. A mérkő­zésekről tudósítóink — Bú­csú Árpád (Záhony), dr. Miski László (Nagykálló), Budaházi István (Mátészal­ka), Terebessy Attila (Kis- várda) — az alábbiakban szá­moltak be a mérkőzésekről. Mátészalkai MEDOSZ— Nagykállói MEDOSZ 0:0. Mátészalka 800 néző, vezet­te: Lengváry. A két csapat az alábbi összeállításban játszott. Mátészalka: Végh — Fodor, Litva, Deák, Ja­kab, Balogh, Vásárhelyi, Gálffy (Szombathy), Vi- esotka, Hutka, Uzonyi, Nagykálló: Tisza — Lipők, Dorcsák, Somogyi, K rizsái, Antal, Virányi, Mező, Tóth, Lelesz, Fehér. A két csa­pat mindvégig változatos, jó iramú mérkőzést vívott. A szálkái együttes többet támadott, a káliói védelem viszont jól állt a lábán. Nyírbátori Dózsa—Kisvár­dai Vasas 2:1 (2:1). Nyír­bátor, 500 néző, vezette: Ambrus. Dózsa: Szabó — Franyó, Májer, Simon (Ré­vész), Váradi, Gáli, Bodó, Dolezsár, Mile, Does, Gyöm­bér. Kisvárda: Sándor — Kozma, Kovács, Bakai, Sí­pos (Sum), Göncz, Zámbori, Herczegh, Jerkus, Juhász, Magyar. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s az első gólt a lest reklamáló kisvárdai vé­dők mellett Mile lőtte, 1:0. Később az elfutó Gyömbér szerzett újabb gólt, 2:0. esetek nagy többségében szétzilálták az MVSC vé­delmét. A nyíregyháziak minden játékosa jól szere­pelt. Zsíros a mezőny leg­jobbja volt, s Divinyi, Abuczki és Szekrényes is átlagon felüli teljesítményt nyújtott. Orosz játékvezető pártat­lanul, kitűnően vezette a találkozót. helyzetbe került Még félidőig Zámbori révén szépített a kisvárdai csapat. Szünet után a Kisvárdai Va­sas támadott többet, fölény­ben is játszott, de nem tud­ta áttörni a Dózsa védel­mét. Záhonyi VSC—Törökszent„ miklós 2:1 (1:1). Záhony 60o néző, vezette: Gyöngyö­si dr. Záhony: Kovács I— Rózsa, Gyuricska, Kecskés, Veress, Eszenyi, Dallos, Kovács II, Erdei III, Len­gyel, Erdei II, Sütő (Sar- kadi.) Meglepetésre a vendégek szerezték meg Fekete révén a vezetést, de Sütő egyen­lített. Szünet után az erő­teljesen támadó záhonyiak egyik támadásánál a ven­dégek védői kézzel tisztáz­tak egy lövést, s a 11-est Eszenyi értékesítette, s így nyert 2:1-re a Záhony. A küzdelmes mérkőzésen meg­érdemelten jutott a szabol­csi csapat az értékes két ponthoz. TiszaHik előnye két pont! A megyei I. osztályú láb. darúgó-bajnokságban a Ti- szalök—Fehérgyarmat rang­adó jellegű mérkőzésen a hazai együttes biztosan szerzett győzelmet, s így két pont előnnyel vezet Tu- zsér előtt, mely ugyancsak nagyarányú győzelmet ara­tott Vencseliővel szemben. Meglepő, hogy az NYVSC is nagy arányban győzte le a Nyíregyházi Dózsát. To. vábbi érdekesség: a Nyír­bátori Spartacus idegenben szerzett két pontot, s Ib- rány Nyírmadáról utazott haza értékes döntetlennel. A kiesés elleni harc is kezd egyre élesedni, hiszen Csenger mellett a 12. he­lyen álló Nyh, Dózsa ;s ko­moly veszélyben var még. Bézi László I Sakk: Tiszai döntetlenje Flórián ellen Szabolcsi fiatalok „ötösfogata“ a vegyesmesíerverseiiyen A nyíregyházi sakkvegyes- mester-verseny eddigi leg­érdekesebb eredménye a ne. gyedik fordulóban született meg, Tiszai fél pontot tu­dott elcsípni Flóriántól. Eredmények, második for­duló: Kardos—Jeney 0:1, Kosa—Hajtun 0:1, Trembácz —Tiszai döntetlen, Flórián— Korsós 1:0, dr. Vityi—Ke­rékgyártó 0:1, ifj. Szabó— Zsigmond függő. Harmadik forduló: Korsós—Kardos 1:0, Kerékgyártó—Flórián 0:1, Ti. szai—dr. Vityi 1:0, Hajtun— Trembácz 1:0, Zsigmond— Kosa döntetlen, Jeney—ifj. Szabó 1:0. Negyedik forduló: Kardos—ifj. Szabó függő, Kosa—Jeney 0:1, Flórián— Tiszai döntetlen, dr. Vityi— Hajtun 0:1, Trembácz—Zsig­mond függő, Korsós—Kerék­gyártó elmaradt. Az élcsoport állása: Haj­tun 4, Flórián 3,5, Jeney, Tiszai 3—3 (Jeneynek egy függő), Korsós 2 pont. Elég egy pillantást vetni a nyíregyházi sakkverseny táblázatára és máris látha­tó, hogy — az első négy fordulóban — feltűnően ke­vés a döntetlen. És ha a játszmákat pergetjük le, szembetűnnek az áldoza­tokkal elegyített kombiná­ciók és csattanós befejezé­sek. De akadnak más meg­lepetések is. Tiszai döntet­lent ért el Flórián ellen, ez­zel megtörve a fővárosi mcs^ terek nyerősorozatát. A Pirc- védelem nehézkes változa­tából jutott előnyösebb hadálláshoz. Ifjú Szabó is sokáig ellenállt Jeneyvel szemben, e sorok írója pe­dig a baktalóránthazi Kósá_ val vívott nehéz mérkőzést A játszma akár ezt a címet is kaphatná: támadás he~ gyén-hátán. A szabolcsi fiatalok „ötős- fogatából” mindenekelőtt Korsós játékát dicsérhetjük. A dunaújvárosi Kardos el­len — már előnyösebb állás, ban — szellemes kískombi- nációval nyert. Korsós ás Kerékgyártó azzal i$ ki­tűnt, hogy mindketten meg­nehezítették Flórián győzel­mét. Kósának nem kedve­zett a szerencse, miután az első fordulókra kapta a ne­hezebb ellenfeleket. Csupán egy döntetlent ért el, de játszmái tartalmasak, s ami ugyancsak örvendetes: csil­lapodik, lassul a gyors já­téka. Trembácz fejlődőké­pes fiatal, csak sokat kel! tanulnia. Ne feledjük, hogy még ezen a versenyen is ja­víthat, csakúgy mint ifj. Szabó. Az élen a mesterek ha­ladnak. Tiszai is jól szere­pelt, miután megőrizte a ve­retlenségét. A dunaújvárosi Zsigmond és dr. Vityi vi- szont a legbalszerencíéseb. bek, bár Zsigmond függő­játszmája nyerhetőnek lát­szik Trembácz ellen. Ne fe­ledjük azonban, hogy a ver­seny java még hátra van. A fordulókat a számok birodalmában, az OTP szék­házában játsszák. A gyűj­tött pontokat mindamellett nem a takarékbetétkönyvbe jegyzik, hanem — a min­dig derűs Dévényi Samu bácsi versenybíró jóvoltá­ból — a tabellára. S a ti- zeneur feráuló eldönti majd, hogy irt vált kellőképp szor­galmas, takarékos. De a nézők addig is sok szép játszmában gyönyörködhet, nek. Hajtun József sakkmester NB II-es kézilabdacsapa­taink közül érdekes módon a két vidéki csapat játszott hazai pályán, a két nyíregy­házi együttes pedig idegen­ben szerepelt. Nos az idegen pályákon szereplők egyaránt vereséget szenvedtek, míg vidéki együtteseink szép győzelmeket arattak. A Nyíregyházi Kinizsi NB I B-s férfiegyüttese a főváros­ban szerepelt, ahol a Budai Nagy SE volt az ellenfele. A találkozón a nyíregyházi csapat a várakozásnak meg­felelően, ha nem is súlyos arányban, de vereséget szen­vedett. BNA—Nyh. Kinizsi 32:26. A Nyíregyházi Kinizsi NB II-es női csapata Diósgyőrben szerepelt, s a DVTK-tól 13:9- re kapott ki. A Kinizsi gól­jait G. Nagy II. 4. G Nagy I. 3, Tálas 2 szerezte. Atlétika: Jó szereplés Vasárnap Miskolcon ren­dezték meg a területi ifjú­sági atlétikai bajnokságot, melyen megyénk színeit az NYVSC versenyzői képvi­selték, — sikerrel. Egész sor jó helyezést szereztek. Eredmények a következők: Fiúk, 100 m: 2. Tóth György 12,0, 3. Surányi Ist­ván 12.3, 5. Lentvorszki Já­nos 12,3 mp. 1 lo m. gát: 1. Ftkly Kálmán 17,0 mp. 200 m: 3. Lentvorszki János 25,4 mp. 400 rrt: 3. Lent­vorszki János 54,9 mp 3000 m: 2. Szűcs Sándor 9:36.2 A Mátészalkai MEDOSZ NB II-es női csapata hazai pályán a Fésűsfonót fogadta. A találkozón mindvégig a szálkái együttes játszott job­ban. Az első negyedórában 6:0-ás vezetésre tett szert, s ezt az előnyt tartani is tud­ták. Végeredményben telje­sen megérdemelten nyertek 13:6 (8:2) arányban. Gólszer­ző: Bakai 5, Alexa 3, Zsatku 2, Varga J. 2, Varga A. 1. A Nyírbátori Vasas NB II-es férfiegyüttese is kor­rigálta múlt heti kisiklását. Hazai környezetben 24:20 (11:9) arányú szép győzelmet aratott a Bp. Testvériség el­len. A nagy iramú mérkőzé­sen biztosan és megérdemel­ten nyert a bátori csapat. Gólszerző: Debreceni I. 8, Gajdics 4, Szabó 3, Pásztor* Daruka, Vass, Mandula 2—2 Miskolcon p. Magas: I. Fikly Kálmán 165, 2. Kiszely Béla 165 cm, Távol: 2. Tóth György 618 cm. Kalapács: 3. Seres Ist­ván 43,26 m. Lányok, 100 nt: 4. Fábián Katalin 13,8 mp. 400 m; i. Miskólczi Zsuzsa 62,7, 2. Földi Zsuzsa 63,2 mp.' 800 m: 1. Szunyogh Ildikó 2:33 p. Távol: 3. Fábián Katalin. 439, 4. Hubert Ágnes 412 cm. Súly: 1. Fógyor Klára 12,34 m Diszkosz: 1, pó- ccyor ki;-a 37:no m. Kézilabda: 14ét győzelem — két vereség