Kelet-Magyarország, 1968. június (25. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-02 / 128. szám

Bp. Előre—I\y. Spartacus 1:0 (0:0) Nem jogerősen 3 és fél évre elítélték az éjféliénél késeié duvadat Mai sportműsor Atlétika: Délelőtt fél 9 órától rendezik meg a váro­si stadionban az úttörő olimpia megyei döntőjét Röplabda: Nyíregyházi Petőfi—Jánkmajtis, Petőfi- pálya délelőtt 10 ó, Zrínyi VSC—Tiszavasvári, Zrínyi Gimnázium 10 óra (mindket­tő női megyei bajnoki mér­kőzés). Labdarúgás, NB III: Kis- várdai Vasas—Törökszent­miklós, Kisvárda 17 ó, v: Elekes (Brinken, Németh E.). Nagykállói MEDOSZ—Tég- lási Vasas, Nagykálló 17 ó. Vezeti: Rékasi (Takács, Mi- kula). Mátészalkai MEDOSZ —D. Kinizsi, Mátészalka 17 ó. 30 p. Vezeti: Mihályi (Aj- ler, Alföldi). Nyírbátori Dó­zsa—D. Építők, Nyírbátor 17 á 30 O. Vezeti • Rán/inr T Munkatársunk telex-jelen­tése: Budapesten került sor a mérkőzésre, melyen a nyír­egyházi együttes az alábbi összeállításban szerepelt: Pilcsuk — Orosz, Divinyi, Kaskötő, Bíró, Zsíros, Szek­rényes, Abuczki, Eszenyí, Papp (Saufert a 80. perc­ben), Sorbán. 10. perc: Egy összecsapás során Sorbán megsérült, ápolásra szorult, de később tovább játszott. 34. perc: Pilcsuk 106 szá­zalékos helyzetet tisztázott bravúrosan. 34. perc: Papp kiugrottá védők közül, s az ötösről jó helyzetből a kapusba lőtt. 44. perc: Raucsik a felső kapufát találta el. 60. perc: Nagy kavaro­dás támadt a nyíregyházi kapu előtt. A labda több embert is érintett, majd Egervári elé került, aki kö­zelről a hálóba lőtt, 1:0 (Pilcsukot három Előre-já­tékos is akadályozta a vé­désben). 64. perc: Pilcsuk kifutott, a labdát átemelték rajta, de Orosz kitűnő közbelépéssel a gólvonalról mentett. 75. perc: Eszenyi az ötös sarkáról a kapusba lőtte a labdát. Balszerencsés körülmé­nyek között vesztett a nyír­egyházi csapat. Vélemé­nyünk szerint a gólnál az Előre játékosai szabályta­lanságot vétettek. A játék­vezető sajnos nemcsak eb­ben a sorsdöntő esetben, de a mérkőzés folyamán több­ször is a Spartacus terhére tévedett. A Spartacus az első félidőben jobban ját­szott ellenfelénél, de hely­zetei kihasználatlanul ma­radtak. A második félidő­ben a gól letörte a nyíregy­házi játékosokat, s így so­kat veszítettek lelkesedé­sükből. Egyénileg Pilcsuk sokat bizonytalankodott, de a sorsdöntő helyzetekben a helyén volt. Divinyi jól rom­bolt, a csapat legjobbjának Papp bizonyult, s amikor a 80. percben a pályát elhagy­ta, megérdemelt tapsot ka­pott. Sajnos a csatársor ez­úttal sem tudott megbirkóz­ni feladatával. A mezőnyben ugyan szépen adogattak, de a kapu előtt kihagyták a hely­zeteket. A csapat újabb vereségével kritikus helyzetbe került, s így a hátralévő mérkőzéseken lényegesen eredményesebben kell szerepelnie, ha nem akarnak kiesni. NB I-es bajnoki labdarú­gó-mérkőzések: Vasas—Pé­csi Dózsa 4:0 (3:0). Fáy utca v.: Magyar Z. Ilyen arány­ban is megérdemelten nyert a Vasas. G.: Korsós, Radics, Puskás, Farkas. Egyetértés— —Szombathelyi Haladás 1:1 (0:1). Soroksár, v.: Kamarás dr. Igazságos eredmény. G.: Harangi, ill. Gangl. Megyei I. osztály: Nyír­egyházi Kinizsi—Nagyhalász Bujtosi sporttelep, v.: Sán- tha. Megérdemelt hazai győzelem. G.: Kocsik, Né­meth. Kinizsi ifi—Nagyha­lász ifi 2:2. Nagy meglepe- tésl Háromszor állt bíróság előtt erőszakos bűncselek­mény miatt Sáfrány István 23'éves újfehértói segéd­munkás: erőszakos, köteke­dő embernek ismertéit. No­vember ’-én is ittasan fe­jezte be a napot, s hazafe­lé menve észrevette, hogy a „Homoki” italboltból még fény szűrődik ki. Betért. Hasonlóan került ide ba­rátaival Fodor Zoltán is, aki — bár ökölvívó — ellen­téte Sáfránynak, csendes, inni sem szokott, nem vere- kedös. A „Homoki” ital­boltban is szódavizet kért. Sáfrányt ittassága és a közelgő záróra miatt — nem szolgálta ki a kocsmáros. A fiatalember erre csúnyán káromkodni kezdett, az anyját szidta a kocsmáros- nak is, és Fodor Zoltánnak is, — az utóbbinak azért, mert nem kért neki italt, s megkérdezte tőle, mire va­ló ez a viselkedés. Minden áron Fodor Zol­tánba akart kötni, meg akarta támadni. A kocsma Az ütés nem érte el Fo- dort, s ő — hogy a további támadást megelőzze — ököllel úgy megütötte, hogy Sáfrány belezuhant a “sáros vízbe. Fodor — gondolva, hogy társa nem képes új­ból támadni, — odalépett hozá és fel akarta segíte­ni. Ez azonban csak a látszat volt. Igaz, hogy az ökölvívó Fodor ütése ,megfogta” Sáfrányt, de nem annyira, hogy ne tudja előhúzni ké­sét. Mikor Fodor segítő szándékkal hozzá lépett, összeszúrkálta. Fodor észre sem vette, hogy kés van nála, csak azt érezte, hogy csépeli. Egy jól irányzott ütéssel ismét a földre küld­te. — Most már leszámolunk! — kiáltotta Sáfrány, mikor felugrott, és Fodor csak ek­kor látta meg a kezében megvillanó kést. De mege­lőzte a gyilkos szerszámot: Sáfrányhor vágta a kerék- nárt és a kés végleg elve-