Kelet-Magyarország, 1968. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-28 / 123. szám

Táblázatok NB ló L Vasas 11 8 1 2 32:15-17 2. Bp. Honvéd 11 6 4 1 20: 8 16 3. U. Dózsa 11 6 3 2 25:12 15 4. Csepel 11 5 1 3 13: 9 13 5. Fcrccváros 10 5 3 2 18:13 13 6. Szeged 11 4 2 5 14:16 13 7. Pécs 11 3 5 3 7:12 11 8. MTK 11 3 4 4 13:13 10 9. Egyetértés 11 2 6 3 12:14 10 :o. Salgótarján 11 3 4 4 14:18 10 u. Szombathely 10 3 4 3 11:15 10 Dunaújváros 11 3 3 5 11:16 9-3. Videoton 11 3 2 6 11:20 8 14. Tatabánya , 11 1 5 C 6:13 7 15. Győr 11 1 4 6 7:12 6 16. Diósgyőr 11 1 4 6 10:18 6 Vasas—MTK 2:0 (1:0), DVTK— Csepel I:l (1:0), Győr —* 1Tatabá' nya 1:2 (0:2), Dunaújváros—Pécs 0:0, VIDEOTON—Honvéd 1:2 (1:0), Szeged—Salgótarján 0:0. NB 1 B t. Komló 13 8 4 1 23: 8 20 t. Kecskemét 13 7 4 2 14: 9 18 t. Eger 13 5 7 1 17:10 17 1. Várpalota 13 S 5 3 16:12 15 í. Bp. Spart. 13 4 7 2 17:16 15 I. Oroszlány 13 6 2 5 20:12 14 7. Bp. Előre 13 5 3 5 13:10 13 ». MA VÁG 13 4 5 4 11:13 13 S. fiZMTE 13 6 1 6 13:16 13 .0. Szállítók 13 5 2 < 14:15 12 ti. MVSC 13 3 6 4 11:12 12 12. Nagybátony 13 4 4 5 14:16 12 IJ. BVSC 13 5 1 7 19:20 11 14. Győri D. 13 3 5 5 13:18 11 15. Budafok 13 3 4 6 14:21 10 10. Pécsi B. 13 3 4 6 11:17 10 17. Nyírcgyh. 13 3 4 6 9:14 10 ti. Ózd 13 2 4 7 4:14 8 flrstiküs helyzetben a Spartacus Öngól üäölle el a ponlszerzéslől a nyíregyházi csapatot I\IÍ Ül as csapataink bravúros pontszerzése idegenben Nagy a tömörülés az élmezőnyben a megyei I. osztályban Szolnoki MTE—Nyíregyháza 1:0 (1:0), Ganz-MÁVAG—BVSC 2:3 (0:2), Egri Dózsa—Győri Dó­zsa 0:0, Bp. Spartacus—Várpalo­ta la (1:1), Oroszlány—Kecske­mét 4:0 (2:0), Nagybátony— Komló 0:0, Pécsi Bányász— MVSC 0:3 (0:0). nb n. KELETI CSOPORT Szegedi Dózsa—Pénzügyőr SE 1:2. D. GOCS—Gyula 2:0, KIS- TEXT—Szolnoki MÁV 0:1, Kecs­keméti TE—DVSC 3:1, Békés­csaba—Gázművek 5:0. Cegléd— Szegedi VSE 2:2. D. Elektromos —Jászberény 2:2, Goldberger— Kiskunfélegyháza 0:0. KÖZÉPCSOPORT Fővárosi Autóbusz—Kistérén ye 1 au Salgótarjáni KSE—EVTK 1:1, Ormosbánya—Volán SC 2:0, Papp József SE—BEAC 4:3; Tűz­oltó Dózsa—Székesfehérvári MÁV 2:4, Almásfüzitő—Zalka FSE 1:3» Esztergom—Kazincbarcika 1:2, m. kér. TTVE—Borsodi Bá­nyász 0:0. NYUGATI CSOPORT Pécsi VSK—Veszprém l dl, Máza-Szászvár—Dorog 3:1, Zala­egerszegi TE—Nagykanizsai VTE 3:0, Táncsics SE—Pápa 0:2, Sió­fok—MA V DAC (Győr) 3:1, Mosoni Vasas—Pécsi Ércbá­nyász 2:1, Szombathelyi Cipő­gyár-Zalaegerszegi Dózsa 4 :o, Nagykanizsai Bányász—Kaposvá­ri Kinizsi 3:1. NB HL L Petőfi SE 11 S 3 — 22:11 19 2. DEAC 11 7 2 2 30:10 16 3. H.-szoboszló 11 6 2 3 19: 9 14 4* Törökszent. 11 5 3 3 20:15 13 5. D. Kinizsi 11 % 3 3 11: 9 13 S. Hajdúbösz. ll 4 4 3 15:14 12 7. M.-szaika 11 4 4 3 18:18 12 8. Nagykálló 11 4 3 4 14:11 11 9. Kilián SE 11 3 5 3 13:12 11 10. Sz. Vegy 11 3 4 4 13:14 10 11. Nyb. Dózsa ll 3 4 4 10:12 10 12. Szabó SE 11 3 3 5 16:9« 9 13. Téglás 11 2 5 4 9:13 9 14. Kisvárda 11 2 3 6 7:17 7 15. Záhony 11 2 3 6 9:27 7 16. D. Építők 11 2 9 6:18 4 DEAC—Ki s vá r d ai Vasas 5:1 Az NB I. 11. fordulójában a Vasas rangadó jellegű találkozón győzte le az MTK-t, amely Szuromi ré­vén egy 11-est is kihagyott. A Honvéd idegenben csak a második félidőben tudta legyőzni az újonc Videotont. A hét meglepetése Győrött született meg, ahol a Tatabá­nya mindkét pontot megsze­rezte. Diósgyőrben a hazai­ak elkészített, új pályájukon 27 ezer (!) néző előtt dön­tetlent értek el a Csepel el­len. De ugyancsak pontosz­tozkodást hozott a Dunaúj­város—Pécs és Szeged—Sal­gótarján mérkőzés is. Mi történt Szolnokon? Az NB I B-ben az elmúlt vasárnap már a 13. forduló mérkőzéseit játszották le a csapatok, s szabolcsi szem­pontból ez a forduló sem ho­zott sikert: a Nyíregyházi Spartacusnak nem sikerült a szolnoki pontszerzés. A nyíregyháziak az alábbi ösz- szeáUításban játszottak: Pil- csuk — Saufert, Divinyi, Bíró, Kaskötő, Zsíros, Szek­rényes, Balogh, Sorbán, Aranyi, Kegye. A találkozó­ról sajnos, nincs túlságosan sok mondanivaló. A Sparta­cus az első félórában meg is nyerhette volna a mérkő­zést, de Balogh és Szekré­nyes révén csak a kapufát tudták eltalálni... S ezek után a 38. percben jött a hideg­zuhany, Pilcsuk öngóljával az SZMTE megnyerte a ta­lálkozót, ugyanis egy 20 mé­teres nagy lövés a felső ka­pufáról a nyíregyházi kapus kezére, onnan pedig a háló­ba pattant, s így alakult ki a találkozó 1:0-ás eredmé­nye. A mérkőzés után tovább sú­lyosbodott a nyíregyházi együt­tes helyzete, hiszen szombaton a Bp. Előre ellen idegenben is­mét nehéz percek várnak rá. S még csak annyit: ha újabb vereséget szenved a csapat, s Űzd hazai pályán győzni tud, úgy a Spartacus akár a táblázat utolsó helyé­re is kerülhet. Mindenként rendezni kell a sorokat! Az NB 1 B-ben adódtak meglepetések is: az Egri Dó­zsa otthonában nem bírt az újonc győriekkel, a Bp, Spar­tacus pedig hazai pályán a Várpalotával. A Miskolci VSC hajtotta végre a legna­gyobb bravúrt: biztosan nyert Pécsett. Végül váratlanul hat a Kecskemét súlyos, orosz­lányi veresége is. A kisvárdai „rövidzárlat“ NB III-as együtteseink kö­zül egyedül a hazai pályán játszó Záhonyi VSC tudott csak győzni vasárnap. A Ko­vács — Rózsa, Gyuricska, Urr, Veress, Eszenyi, Dallos, Treszka, Erdei XII., Erdei II., Sütő (Sarkadi) összetételű zá­honyiak Erdei II. és Erdei III. góljával megérdemelten fek­tették kétvállra a jó képes­ségű Hajdúböszörményt. A csapat legjobbja Rózsa, Er­dei II. és Veress volt — kö­zölte Búcsú Árpád záhonyi tudósítónk. A Nyírbátori Dózsáról is jó hírt közölt velünk Szabó László, bátori tudósítónk. Debrecenben a Dózsa a D. Kinizsi ellen a következő ösz- szeállításban szerepelt: Sző- lősi — Franyó, Májer, Simon II., Várdai, Bodó, Gyömbér, Gáli, Podhurszki, Mile, Papp. A mérkőzés a két védelem jó játékát hozta az első rész­ben a nyírbátori, szünet után pedig a hazai együttes volt valamivel jobb. Végül a sza­bolcsi csapat nagyon értékes pontot szerzett. Közülük jók voltak: Májer (a mezőny leg­jobbja), Várdai, Bodó és Gáli. Mátészalka teljesítménye is minden dicséretet megérde­mel. A Tégláson lejátszott ta­lálkozón játékosai mindvégig lelkesen, jól játszottak, s va­lamivel közelebb álltak a győzelemhez. Végül azonban döntetlen lett a végeredmény, s a megszerzett egyik pont nagyon értékes. A MEDOSZ összeállítása: Végh — Litva, Fodor, Hutka, Jakab, Szom- baty, Vásárhelyi, Balogh, Uzonyi, Deák, Vicsotka. Jók: Jakab, Fodor, Balogh, Deák. A Nagykállói MEDOSZ Tisza — Somogyi, Dorcsák, Krizsai, Antal, Lipők, Len­gyel (Lelesz), Szabó, Veress, Vágó, Mező összetételű csa­pata csak a csatárok nagy hibái miatt nem tudott nyer­ni Töröksaentmiklóson — közölte velünk dr. Miski László Nagykállóból. Az el­ső félidőben Veress fejesgól­jával vezetett is a szabolcsi együttes, de szünet után két megingás, s a hazaiak egyenlítettek, majd a veze­tést is megszerezték. Ez után még három nagy helyzet adó­dott a kallói csatárok előtt, de kihasználatlanul hagyták. A legsúlyosabb vereségről Kisváráéról kaptunk hirtTe- rebessi Attilától, Elmondta, hegy a Kisvárdai Vasas Hajó­ka (Sándor) — Regőczi, Jerkus, Juhász, Kovács, Göncz, Ma­gyar, Marczi, Péter (Sipos), Herczegh, Csépke összeállí­tásban Debrecenben csak az első félórában játszott jól a DEAC ellen, amikor l:l-re állt az eredmény. A 35. percben lőtte a DEAC má­sodik gólját, s ekkor felbo­rult a Vasas hadrendje, s elsősorban kapushibáknak köszönheti súlyos vereségét, A Vasas egyetlen gólját Ko­vács szerezte. Gólszegén y vasárnap A megyei I. osztályú baj­nokságban változatlanul nagy „helyezkedés” folyik az él­mezőnyben. Bár némileg ta­goltabb lett a mezőny, de az első öt helyezett változatla­nul egyenlő esélyekkel küzd a továbbiakban is, sőt a ha­todik-hetedik helyezett együt­tesek is esélyesek. A 11. fordulóban a táblá­zat élén egy pont előnnyel álló NYVSC csak nagy nehe­zen tudott nyerni Tiszalök ellen. Ibrány legyőzte Bakta- lórántházát, Tuzsér pedig nagy harcban döntetlen ért el Nyírbogdányban. A Nyírbá­tori Spartacus rangadó jel­legű találkozón nyert Fehér- gyarmat ellen, Nyírmada aránylag simán győzte le a Nyíregyházi Kinizsit. A Ra- kamaz—-Vencsellő „szom­széd rangadó” döntetlen eredményt hozott, s némi meglepetésnek számít, hogy a Csengeri Vörös Meteor ha­zai pályán súlyos vereséget szenvedett Nagyhalásztól. Bézi László Kézilabda • Mérsékelt teljesítmények hazai pályákon (3:1). Törökszentmiklós-Nagy- kálló 2:i (0:1), Záhony—Hajdú­böszörmény 2:1 (1:1), D. Kini­zsi—Nyírbátori Dózsa 0:0, Tég­lás—Mátészalka 0:0, Kilián SE —Petőfi SE 2:2, Szolnoki Ve­gyiművek—Hajdúszoboszló 1A D. Építők—Szabó SE 2 dl. MEGYEI L OSZTÁLY 1. NYVSC 11 7 2 2 13: 1 16 2. Tuzsér 11 5 5 1 16: 9 15 2. Ibrány 11 7 1 3 18:16 15 «. F.-gyarmat U 6 2 3 25:17 14 5. Nyb. Spart. 11 6 2 3 19:15 14 6. B.-háza 11 6 1 4 25:14 13 1. Vencsellő u 4 5 2 17:15 13 S. Tiszalök 11 5 2 4 17:11 12 9. Rakamaz 11 3 5 3 12:10 11 10. Nagyhalász 11 4 1 6 14:16 9 U. Nyh. Dózsa 11 3 3 5 9:12 9 12. Nyh. Kinizsi 11 3 2 6 13:19 8 13. Nyirmada 11 2 4 5 12:18 8 14. Csengeri VM 11 4 — 7 10:27 8 15. Nyirbogdány 11 2 2 7 12:16 6 Ifi. Dimitrov SE 11 1 3 7 12:22 5 Valamennyi NB-s kézilab- daesapatunk hazai pályán játszott, s a pályaelőnyt te­kintve meglehetősen mérsé­kelt teljesítményt nyújtott. Egyedül a Nyírbátori Vasas tudta a mérkőzés mindkét pontját megszerezni. Nyíregyházi Kinizsi—Szon­dy SE 15:15 (10:9). Férfi NB I B. Kinizsi: Cselovszki — Berényi I., Félegyházi, Ba- bolcsi, Szabó, Berényi II., Újhelyi I. Csere: Kovács, Kardos, Moravecz, Marton. Gól: Berényi II. 6, Berényi I. 4, Újhelyi I. Kardos 2—2, Monavecz 1. Végig nagy küz­delem, kemény játék folyt a pályán, a Kinizsi igazán jól csak az első negyedórában játszott, s az utolsó percek­ben csak nagy erőfeszítéssel tudta kiharcolni a döntet­lent Nyírbátori Vasas—Zalka SE 21 .-20 (10:10). NB Il-es férfi mérkőzés. Nyírbátor: Páll, Debreceni II., Vass, Sza­bó, Pásztor, Debreceni I., Danes. Csere: Vajner, Fábi­án, Sipos, Mandula, Gól: Debreceni I. 6, Szabó 4, Si­pos 3, Danes, Debreceni II., Vass, Pásztor 2—2. A nyír­bátori csapat mindvégig lel­kesen küzdött, rászolgált a nagyon értékes két pontra. Nyíregyházi Kinizsi—BEAC 11:11 (6:6). NB Il-es női mérkőzés. Kinizsi: Nyeste — G. Nagy I., G. Nagy II., No­vák, Tálas, Kocsis, Gulyás. Gól: G. Nagy L 6, Tálas 2, G. Nagy II., Gulyás, Novák 1:1. Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés, a vendé­gek gyorsabbak és eredmé­nyesebbek voltak, a hazaiak pedig jobban küzdöttek. Mátészalkai MEDOSZ—Eg­ri Lendület 5:9 (2:5). A ven­dégcsapat végig jobb volt kapu előtt, nagyobb játék­erőt képviselt. A szálkái együttes lelkesen, s már ja­vuló formában játszott. Gól- , lövők: Varga 2, Bakai, Alexa, | Tardi 1—1. 815 ezrei 1. Győr—Tatabánya 1:2 2 2. Videoton—Honvéd 1:2 2 3. Diósgyőr—Csepel 1:1 X 4. Dunaújváros—Pécs 0:0 X 5. Szeged—Salgótarján 0:0 X 6. Nagybátony—Komló 0:0 X 7. SZMTE—Nyíregyháza 1:0 1 8. P. Bányász—MVSC 0:3 2 9. Máza-Szászvár—Dorog 2ü 1 10. Mosoni V.—P. Ércb. 2:1 1 11. Siófok—MÁV DAC 3:1 1 12. KTE—DVSC 3:1 1 13. CVSE—SZVSE 2:2 X 14. D. Elektr.—Jászberény 2:2 X 13 plusz 1 és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatot egy fogadóért el, nyereménye 815 959 fo­rint. A 11 találatos szelvények száma 72, a szelvényenként! nyeremény 4533 forint. 10 találata 711 fogadónak volt, szelvényenkénti nyere­ményük 689 forint. A VVIÍ döntőjéhen a i’emiciá i‘«x Fl G—Bologna 2:2 (f:t) Két ferencvárosi szöglet vezette be a mérkőzést, Ide­ges volt a hangulat a pá­lyán. A 12. percben Varga előtt nyílott helyzet, de túl­ságosan kisodródott, s így a védők felszabadítottak. A 15. percben Janich buktatta Al­bertet, a szabadrúgás után Novák elé pattant a labda, a hátvéd lövését szögletre men­tették a védők, majd fel­szabadítottak. A másik ol­dalon az előretörő Furlanis lövését tette ártalmatlanná Géczi. Jó iramú volt a já­ték. A 24. percben vezetés­hez jutott a Ferencváros: a kiugró Branikovicsofc Cento- rio buktatta. A szabadrúgást Varga végezte el, lövése nyo­mán a labda átsurrant a három főnyi sorfal kö­zött, Vavassori ugyan belenyúlt a lövés útjába, de kezéről a bal alsó sarokba vágódott a lab­da. (1:0). a Ferencváros javára. A 26. percben a kiugró Clerici bombáját bravúrral védte Géczi. Erősödött a ha­zaiak nyomása, a magyar vé­delem többször kapkodott. A 33. percben cseréltek az olaszok: Bulgarelli helyére Fogli állt be. A 42. percben egyenlített a Bologna: Haller vezette fel a lab­dát, átadását Pace kap­ta, s a szélső beadását a megtorpanó védők kö­zött a jó ütemben érke­ző Peráni közelről a há­lóba pofozta. (1:1). A 45. percben Pace tört ve­szélyesen kapura, de beadá­sáról Haller lekésett. Rendkívül heves olasz ro­hamokkal kezdődött a já­ték a második félidőben. A Ferencváros hosszú perce­ken keresztül nem tudott átmenni a félvonalon. Ka­rába és Szőke is a védelmet segítették. Az 54. percben elviharzó Szülne lövése az oldalhálóba vágó i ott. Két perccel később Centario le­talpalta Branikovicsot, a magyar csatárt két percig az alapvonal mellett ápol­ták. A 60. percben szabad­rúgáshoz jutottak az ola­szok: Centario lőtte kapura a labdát, úgy tűnt, hogy Géczi védi, de kezéről továbbcsúszott a labda a hálóba. (2:1) a Bologna javára. Egy perc múlva cserélt a Ferencvá­ros: Karába lement a pá­lyáról, Katona állt a bal­szélre, Szőke lett a jobb- szélső. Az olasz közönség már a továbbjutást ünnepelte, a 68. percben szabadult fel a magyar kapu a nyomás alól. A 72. percben egyenlített a Ferencváros. A felfutó Hor­váth távolról lövésre szánta el magát, a labda a kapu­fáról levágódott Branikovics. Havasi és Varga is rajtolt érte. Havasi érte el és közel­ről a hálóba lőtte a labdát (2:2). Az olaszok támadtak töb­bet, de az egyenlítés szem­mel láthatóan megnyugtatta a zöld-fehéreket. A 2:2-es eredmény azt jelenti, hogy a Ferencváros három ponttal, 5:4-es góla­ránnyal bejutott a VVK döntőjébe, ahol az angol Leeds United lesz az ellen­fele. Törlesztőnk a 0:4-ért? Magyar-angol labdarúgó utánpótlás mérkőzés Csütörtökön újabb nem­zetközi labdarúgóesemény lesz a fővárosban, a Népsta­dionban mérkőzik meg a ma­gyar és az angol utánpótlás­válogatott. A találkozó visszavágó jel­legű, május 1-én ugyanis a magyar fiatalok Liverpool­ban 4:0 arányú vereséget szenvedtek a kitűnő erők­ből álló angol csapattól. A fiatal futballisták találkozója előtt atlétikai verseny nyújt majd szórakozást a nézők­nek (a Népsport Kupa via­dal keretében). Mészáros József az után­pótlás válogatott edzője kö­zölte az angolok elleni 15-ös keretét, amely a következő: Bicskei (Bp. Honvéd), Lé­vai (Bp. Honvéd), kapusok, Kelemen (Bp. Honvéd), Gál (Diósgyőr), Fejes (Videoton), Várhelyi III. (SZEAC), hát­védek, Szalai (Salgótarján), Szabó II. (Videoton), Kon- rád (Pécs), középpályások, Szabó (Szombathely), Kocsis (Bp. Honvéd), Kozma (SZE­AC), Básti (Salgótarján), Zámbó (U. Dózsa), Radics (Vasas) csatárok. Készenlétben állnak: Bor- sányi (Dunaújváros), Sárközi (MTK), Vidáts (Vasas) és Kű (Videoton). A találkozót az osztrák Marschall vezeti. Hétfőn a kora reggeli órák­ban a velencei gyorsvonattal megérkezett Budapestre az angol utánpótlás labdarúgó­válogatott- A sportküldöttség 24 tagú — köztük 16 játé­kos kapott helyet. Röplabda: Spartacus siker az NB I-ben Rangadók a megyei bajnokságban Nyíregyházi Spartacus— Április 4. Gépgyár 3:0 (15:9, 15:4, 15:8), NB I-es férfi mérkőzés. Spartacus: Máté, Erdélyi, Oláh L, Oláh II., Bartha, Fejős. A találkozón a nyíregyházi férfi együttes ra­gyogó formában játszott, egyetlen pillanatig sem volt vitás fölényes győzelme. Az együttes e győzelmével az NB I. második csoportjában a harmadik helyre került 16 pontjával. A csapat minden játékosa dicséretet érdemel. Nyíregyházi Spartacus— Szegedi Spartacus 1:3 (16:14, 9:15, 7:15, 19:21). A vendég­csapat a harmadik játszmá­tól kezdve magára talált, s nagyobb rutinja; s játékosai­nak magassági fölénye ré­vén rászolgált a győzelemre. Érdekesség, hogy a negyedik játszma maratonira sikerült, amit a 21:19-es játszmaarány is bizonyít. A Spartacus ösz- szeállítása: Kegye, Lakatos, Fekete, Rózsa E., Priznicz, Horváth. Csere: Rózsa hl., Muszka I., Szikszai. A női, megyei felnőtt baj­nokságban vasárnap ranga­dóra került sor. A Zrínyi— VSC Jánkmajtison szerepelt, ahol 3:1 arányú vereséget szenvedett. A vendégek az első játszmát 14:12-es állásról vesztették el. A Nyíregyházi Petőfi a Mátészalkai ME­DOSZ otthonában lépett pá­lyára és meglepő, biztos 3:0 arányú győzelmet aratott. A tavaszi elsőség így, a vasár­napi Nyíregyházi Petőfi— Jánkmajtis és a Zrínyi VSC —Tiszavasvári találkozókon dől eL Ökölvívás: Dimitrov SE— MVSC 18:4 Vasárnap Nyíregyházán ke­rült sor a területi ökölvívó csb. mérkőzésére, melyen a Dimitrov SE a Miskolci VSC- vel mérkőzött. A hazaiak nagy fölénnyel győztek 18:4 arányban. Mester Gyula ed­ző jó munkája egyre inkább kezd gyümölcsözni, hiszen a területi bajnokságban sze­replő Dimitrov SE hétről hétre jobb eredményeket ér eL Eredmények: papírsúly Huczik ellenfél nélkül győz, harmatsúlyban Lakatos el­lenfele az 1 menetben fel­adta. Légsúlyban Szedlár II biztos győzelmet aratott pon­tozással. Pehelysúlyban Du­dás e. n. győz. Könnyűsúly­ban Papp ellenfele az 1. m f. Kisváltósúlyban Szedlár I. az utánpótlás válogatott ke­rettag Fehért győrié le pon­tozással. Szigetfalvi p. v. Jósvaival szemben. Nagyvál­tósúlyban Mincsik I., a ne­hézsúlyban pedig Méhész aratott pontozásos győzel­met, míg a középsúlyban Horváth pontozással veszí­tett. Juhász Imre szako. vezeti Nyíregyházi VSC—Tiszalök 1:0, Nyírbátori Spartacus—Fehér­gyarmat 1:0, Ibrány—Baktaló­rántháza 2:0, Nyírmada—Nyír­egyházi Kinizsi 3:1, Nyirbog- dány—Tuzsér 1M, Rakamaz— Vencsellő 1:1, Csenger—Nagyha­lász 13.