Kelet-Magyarország, 1968. április (25. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-17 / 89. szám

Nem érdemeli Spartacus vereség Jelenlések bajnoki labdarúgó-mérkőzésekről Különösebb meglepetések nél­kül zajlottak le az NB I va­sárnapi bajnoki mérkőzései. Vá­ratlannak csupán az számít, .hogy a Ferencváros alig tu­dott győzni a Videoton ellen. A találkozókon kiegyensúlyozott küzdelmet láthattak a nézők, ezt igazolja, hogy hat mérkőzés közül négy végződött döntetle­nül. Az NB I B-ben a Nyíregy­házi Spartacus hazai pályán el­szenvedte első, idei vereségét. A végig nagy iramú találkozón a Spartacus szinte hajszálra azonos körülmények között ka­pott ki, mint egy héttel ko­rábban Oroszlányban. Egy vi­tatható gólt kapott a hazai gárda, s javukra nem ítéltek meg két jogos büntetőt. A többi mérkőzések nagyjából a várt eredményt hozták, mind­össze egy találkozón született meglepetés Budapesten. A Kőér utcában ugyanis a Bp. Spar­tacus hazai pályán kénytelen volt átengedni az egyik pon­tot Nagybátonynak. NB III-as csapataink közül a Nagykállói MEDOSZ folytatta jó szereplését, s Kisvárdán is minőkét pontot meg tudta sze­rezni. A Mátészalkai MEDOSZ is nagyszerű sikert ért el, ide­genben kiharcolt döntetlenje nagyon értékes. A Záhonyi VSC első hazai pályán vívott talál­kozóján balszerencsés körül­mények között csak egy ponton- szerzett, de a csapat játéka már bíztató volt. A Nyírbáto­ri Dózsa idegenben egygólos vereséget szenvedett. A megyei I. osztályú bajnok­ságban a Nyíregyházi VSC Ra- kamazzal szemben elveszítette első pontját, de még így is pontelőnnyel vezet a tábláza­ton. A bajnoki táblázaton a Nyíregyházi Kinizsi — s ez az eddigi fordulók meglepetése — lekerült az utolsó helyre. NB i-es mérkőzések Ferencváros—Videoton 1:0 (i:0). Népstadion, góllövő: Bra- nikovits. Csak nagy nehézsé­gek árán szerzett két pontot a Ferencváros. Győri ETO—Dunaújváros 3 :l (2:0). Győr, góUövő: Nell, ill­ésből), Somogyi, Horváth, illet­ve Mártlia. Megérdemelten nyert a hazai együttes. Pécsi Dózsa—Szombathely 2:2 (2:1). Szombathely, góllövő Ró­nai, Györkő dr., illetve Rátkai, Gangl. Kiállítva: Móricz (Pécs) és Homolya (Szombathely). Nagy küzdelem után igazságos döntetlen született. Tatabánya—Csepel 0:0. Tata­bányán is rászolgált a Csepel az egyik pontra. Salgótarján—MTK 0:0. Salgó­tarjánban az MTK szervezett védekezéssel érte el a döntet­lent. Szeged—Diósgyőr 3:3 (2:2). Szeged, góliövő: Hajós dr., (2), Vörös (ll-esből), illetve Hor­váth (2), Hajas. A jól küzdő DVTK rászolgált a pontosztoz­kodásra. NB I. 1. Vasas 8 7 — I 28:10 11 2. Bp. Honvéd 8 5 2 1 16: 5 12 3. Újpesti Dózsa 8 4 2 2 17: 8 10 4. Ferencváros 8 4 2 2 15 :ll 10 5. Szeged 8 4 2 2 13:15 10 6. Csepel 8 4 1 3 9: 6 9 7. MTK 8 2 4 2 9: 8 8 8. Egyetértés 8 1 6 1 6: 7 8 9. Dunaújváros 8 3 2 3 10:12 S 10. Szombathely 8 2 3 3 7:12 7 11. Videoton 8 3 1 4 7:14 7 12. Salgótarján 8 2 2 4 9:15 6 13. Pécs 8 1 4 3 5:12 6 14. Győr 8 1 3 4 5: 8 5 L5. Diósgyőr 8 1 3 4 7:12 5 16. Tatabánya 8 — 3 5 ■4:12 3 Komlói Bányász—Nyíregyházi Spartacus 2:1 (2:1) Nyíregyháza, 6000 néző, ve­zette: Zsolt. Komló: Buus— Lazaridisz, Zimonyi, Csordás, Bánfalvi, Pataki, Solymosi H, Garai, Kerkai (Bordács a szü­netben), Takács, Pintér. Edző: Lantos Mihály. Spartacus: Pil- csuk—Saufert, Divinyi, Biró. Kaskötő, Papp, Zsiros, Balogh, Abuczki, Eszenyi, Sorbán. Ed­ző : Palovecz Béla. Nagy iramú, változatos já­tékkal kezdődött a mérkőzés, az első félórában a csatárok pró­bálkozásait a védelmek mind­két oldalon jól hárították. A nyíregyházi együttes a 30. percben vezetéshez jutott. Ek­kor Eszenyi lapos labdával .. szöktette Abuczkit, aki egy csel után egy rátámadó hát­véd, s a kifutó kapus között laposan a hálóba lőtt, 1:0 a Spartacus javára. Két perc múlva Garai érvénytelen les­gólt lőtt. A 35. percben egyenlített a Komlói Bányász. A hazai védők késlekedtek a közbeavatkozás­sal, s Solymosi H. Garaihoz to­vábbított, aki a léc alá lőtt. l:l. A 33. percben Pataki 20 mé­teres erős lövését Pilesuk kiej­tette, de azonnal rávetődött a labdára, s a gólvonal előtt el­csípte. A nézők, s a hazai já­tékosok nagy megdöbbenésére Petri partjelző körözött, s je­lezte, hogy gól volt. Zsolt megadta, 2:1. (Súlyos hiba volt, hiszen a labda nem jutott át a gólvonalon. A partjelző az akcióról lemaradva a nyíregy­házi térfél közepén állt, olyan szögben, hogy nem is láthatta pontosan mi történt.) A vitatható gól után a Spar­tacus támadásba lendült. Kom­ló pedig védekezett. A 42. percben jogos il-estől esett el a hazai csapat. Ekkor a kapu­ra törő Sorbánt a ll-es pont táján két védő együttes erő­vel vágta fel — de a játékve­zetői síp néma maradt. A következő percben újabb büntetőtől menekült meg a vendégcsapat. Ekkor Abuczki elől a 16-oson belül Zimonyi kézzel ütötte el a labdát, de a játék ismét tovább folyhatott. Szünet után kiegyenlített erők küzdelme folyt a pályán, a vendégek teljesen érthetően az eredmény biztosítására töre­kedtek. Egyetlen komolyabb eseménye a félidőnek a 75. percben Papp kiugrása volt, de 8 méterről a komlói kapusba vágta a labdát. A találkozó első részében iz­galmas, nagy iramú játék folyt. Szünet után valamelyest esett az iram, de mindvégig válto­zatos volt a játék. A nyíregy­házi csapat a vereség ellenére sem nyújtott-, rossz. .....teljesít­ményt, mindvégig egyenrangú ellenfele volt a győztes csa­patnak, de helyenként jobban is játszott. Sajnálatos, hogy a mérkőzés végeredményét bosz- szantó játékvezetői hibák be­folyásolták. A komlói együttes nem okozott csalódást, de a döntetlen lett volna az igazsá­gos eredmény. További eredmények: Bp. Előre—Egri Dózsa 0:0, Szolnoki MTE—Bp. .Szállítók 1:0, Ganz- MÄVAG—Budafok 1:1, Pécsi Bá­nyász-Oroszlány 2:0, Kecske­méti Dózsa—Győri Dózsa 1:0, Miskolci VSC—Ózdi Kohász ti :ti, Bp., Spartacus—Nagybátony 1 :l. is hibázott a Vasas. S ezt az „előnyt” meg hazai pályán sem lehet megadni az ellenfélnek. Felőli SE— Mátészalka 2:2(0:0) Debrecen, 300 néző, vezette: Fülöp. Mátészalkai MEDOSZ: Végh, Simon, Fodor, Gálfíy, Jakab, Balogh, Hutka, Szombati, Litva, Vicsotka, Uzonyi. A hazai együttes Takács ré­vén az 55. percben szerezte meg a vezetést, de ezt öt perccel később Szombati egyen­lítette, l:l. A 70. percben a szálkái kapus kiejtett egy lab­dát, s egy hazai csatár közel­ről hálóba fejeit, 2:1. A szal- kaiak nem adták fel a mérkő­zést, s a 75. percben újra Szombati révén egyenlítettek, 2:2. A MEDOSZ minden játékosa lelkesen küzdött, s a döntetlen igazságosnak mondható. Budaliázi István Mátészalka Tégiási \ a*a> •- fiuiiun; i VSt 2:2 (1:1) Záhony, 800 néző, vezette: Sándor J. Záhony: Kovács (Le- vandovszki 46 p.), Erdei I., Gyuncska, Urr, Veress, Eszenyi, Treszka, Sütő, Erdei Hl., Erdei II., Sarkadi (Rózsa 65. p.) A 17. percben a vendegek Bócs révén vezetéshez jutottak, 0:1. Sorozatos zánonyi támadá­sok végén Erdei III. lőtt a há­lóba, 1:1. Az 53. percben Erdei II. nagy gólt lőtt, de a játékve­zető nem adta meg a szabályos gólt! Az 58. percben egy távo­li nagy lövést kiejtett a teglási kapus, s Treszka . közelről há­lóba lőtt, 2:1 Záhony javára. Két perccel a befejezés előtt egy előrevágott labdával Kiss II. egyenlített, 2:2. A záhonyiak rászolgáltak vol­na a győzelemre, hiszen szinte végig fölényben játszottak, s lőttek egy meg nem adott, de szabályos gólt is. További eredmények: Hajdú­szoboszló—Nyírbátori Dózsa 2:1, DEAC—D. Építők 5:1, Szolnoki Vegyiművek—Szabó SE 2:2, Tö- rökszentmiklós—D. Kinizsi 0:1, Kilián SE—Hajdúböszörmény 1:«. Mi! fiié! a toló ? 1. SBTC—MTK X • :6 2. Szombathely—Pécs X 2:2 3. Tatabánya—Csepel X 0:0 4. Szeged—Diósgyőr X 3:3 5. Nyíregyháza—Komló 2 1:2 6. P. Bányász—Oroszlány \-.0 7. SZMTE—Szállítók 1 14 8. Gyula—SZ VSE X 0:0 9. Pénzügyőr—DVSC 2 0:1 10. Kiskunf.—Sz. MÁV 2 0:1 11. Atalanta—Fiorentina 2 0:3 12. Mantova—Spal 2 o:l 13. Sampdoria—Inter X 2:2 4-1 14. Napoli—Varese 1 5:0 NB 1. Kecskemét I. 7 B. 4 3 9: 1 11 2. Bp. Spart, 7 4 3 — 13: 6 11 3. Komió 7 5 1 1 13: 6 11 4, Várpalota 7 2 4 l 8: 6 8 5. Eger 7 2 4 1 6:5 8 6. Pécsi B. 7 3 2 2 8: 7 8 7. Oroszlány 7 3 1 3 10: 7 1 8. Nagybátony 7 2 3 2 10: 8 7 9. SZMTE 7 3 1 3 8: U 7 10. MAVAG 7 2 3 2 4: 6 7 11. Nyíregyháza 7 2 2 3 6: 7 6 12. Győri D. 7 2 2 3 10:13 6 13. Szállítók 7 3 4 5: 7 6 14. Ózd 7 2 2 3 3: 5 6 15. Bp. Előre 7 2 1 4 6: 7 5 16. BVSC 7 2 1 4 6:12 5 17. Budafok 7 1 2 4 5:12 4 18. MVSC 7 — 3 4 3:10 3 Az AB II eredményei Keleti csoport: Goldberger— Cegléd 1:2, Szegedi Dózsa— .KISTEXT 0:0. D. GÜCS—Békés­csaba 0:1, Kiskunfélegyháza— Szolnoki MÁV 0:1, Gyula—Sze­ged: VSE 0:0, Pénzügyőr—DVSC 0:1, Jászberény—Gázművek 4:4. D. Elektromos—Kecskeméti TE 3:2. Közép csoport: Autóbusz—Al­másfüzitő 0:3. m. kér. TTVE— Salgótarján; Kohász 0:0, Borso­di Bányász- BEAC 0:1, Székes­fehérvári MAY—Zalka SE 4:i, Kisterenye—Kazincbarcika 2:1, Tűzoltó Dózsa—Papp SE 0:0, Volán SC—EVTK 2:0, Ormosbá­nya—Esztergom 2:1. Nyugati csoport: Veszprém— MÁV DAC 2:4, Pécsi VSK—Mo­som Vasas 2:4, Táncsics SE— Nagykanizsai Bányász 3:0, Sió­fok—Máza-Szászvár 2:2, Pápa- Pécsi Ércbányász 1:2, Nagyka­nizsai VTE—Kaposvári Kinizsi 0:0. ZTE—Szombathelyi Cipő­gyár l:l, Dorog—Z. Dózsa 3:1. Súlyos vereségei szén vedeli Vencseilő A megyei I. osztályú bajnok­ságban az NY VSC pontvesztéso mellett is akadtak még érdeket eredmények. így például az el­múlt vasárnap szenvedte el Vencseilő első vereségét, súlyos arányban, a Csengeni VM pe­dig e fordulóban aratta idei első győzelmét. A Nyíregyházi Dózsa kétgólos győzelmet ara­tott. de ellenfele 8 emberrel fejezte be a mérkőzést. Ugyanis a nagyhalásziak közül kettőt kiállított a játékvezető, egy pe­dig megsérült, Ibrány továbbra is jói szerepel, s tartja előkelő helyét. Eredmények: Ibrány—Nyíregy­házi Kinizsi 4:3, Csenger—Nyír- bogdány 2:1, Rakamaz—Nyír­egyházi VSC 1:1, Fehérgyarmat —Vencseilő 5:0, Baktalóránthá- za—Tiszalök 3:1. s emlékeztetőül a szombati két mérkőzés ered­ménye: Nyíregyházi Dózsa— Nagyhalász 3:1, Dimitrov SE— Tuzséri MEDOSZ 1:1. MEGYEI I. OSZTÁLY Nagrvkáliós NliOÖS/-liiwvárdsti Vasas 2:ü (1:0) 1. NYVSC 5 4 1 — 7: 1 9 2. Tuzsér 5 3 2 — 12: 6 8 3. F.-gyarmat 5 3 1 1 10: 7 7 4. Ibrány 5 3 1 1 7: 6 7 5. Bl.-háza 5 3 — 2 9: 4 6 6. Nyh. Dózsa 5 2 2 1 6: 3 6 7. Rakamaz 5 2 2 1 7: 5 6 8. Vencseilő 5 2 2 1 7: 7 6 9. Nyb. Spart. 4 2 — 2 7: 4 4 10. Nyírmada 4 1 2 1 3: 2 4 11. Tiszalök 5 1 9 2 6: 8 4 12. Nagyhalász 5 1 1 3 5:11 3 13. Dimitrov SE 5 — 3 2 2: 5 3 14. N.vírbogdány 5 1 — 4 4: 8 2 15. Csenger 5 1 — 1 3:13 2 16. Nyh. Kinizsi 5 — 1 4 4: 9 1 1. NB Nagykálló HL 5 4 1 11: 3 9 2. DEAC 5 4 — 1 12: 2 8 3. Petőfi SE 5 3 o — 9: 5 8 4. Mátészalka 5 3 1 1 12: 6 7 5. Hajdúszob. 5 3 1 1 7: 4 7 6. Kilián SE 5 2 2 1 6: 4 6 7. Hajdúbösz. 5 2 2 1 8: 6 6 8. T.-szentm. 5 2 1 2 9: 5 5 9. Szóin. V. 5 1 3 1 6: 6 5 10. D. Kinizsi 5 2 1 2 5: 6 5 11. Téglás 5 1 3 1 4: 6 5 12. Szabó SE 5 1 1 3 4: 9 3 13. Nyb. Dózsa 5 — 2 3 4: 8 2 14. D. Építők 5 1 — 4 2: 9 2 15. Kisvárda 5 — 1 4 3: 8 1 16. Záhony 5 1 4 3:18 1 Két gyo/eieitt, i*jgf vereség A Nyíregyházi Spartacus röp­labda csapatai három mérkőzést játszottak az elmúlt hét végén, Férfi NB I-es csapatunk veresé­get szenvedett, míg az NB n-es női gárda mindkét bajnoki ta­lálkozóját megnyerte. A Spartacus fiúk Budapesten az igen jó képességű NIM ellen léptek pályára, tartalékosán 3: i (15:9, 15:12, 11:15, 15:7) ará­nyú vereséget szenvedtek. A Spartacus női gárdája szombaton délután Sarkadon a Sarkadi Kinizsivel mérkőzött, s 3:0-ra '16:14, 15:8. 15:4) nyert. A találkozón csak az első játszmá­ban volt nagy küzdelem. Va­sárnap Gyulán, a Gyulai Lendü­let ellen játszottak a nyíregyhá­zi lányok, s szintén 3:0-ra (15:1, )5:5, 15:4) győztek. E találkozón egy pillanatig nem volt vitás a Spartacus fölényes győzelme. Súlyemelés: Országos vidéki bajjnok Száraz János és Rácz András Felvételre keresünk : háromműszakos beosztás­ra 8 általánost végzett, 16 ÉLETEVET BETÖLTÖTT IVÖI MUNKAERŐKET SZÖVÖ. EONO, ORSÖZÓ ATKÉPZÖSÖK- NEK. TOVÁBBÁ 18 ÉLET­ÉVET BETÖLTÖTT NŐI ÉS FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT. Vidéki egyedülálló dolgo­zóinknak albérletben szál­lást biztosítunk Bővebb felvilágosítást tevéiben. Cím: Pamuttextilművek Központi Gyára (üzem- gazd oszt.) Budapest, XI.. Hauszmann Alajos a 20 (10871 Gyár és Gépszerelő Válla­lat keres vidéki szerelési területére csőszerelő, hegesztő, lakatos, kovács, vi llanyszerelő szakmun kasokat, vasipari ismeretekkel ren­delkező gyakorlott raktári kiadókat A külszolgálatra vonatkozó összes juttatásokat biztosít­juk. Másodhetenként sza­badszombatot tartunk Je­lentkezés személyesen, vagy írásban. Budapest VI., Pau- la.y Ede utca 52. személyzeti főosztály. (Bp 3455) NYÍREGYHÁZI SÜTŐIPARI VÁLLALAT felvesz KISVÁRDAI ÜZEMEIBE egy fő VILLANYSZERELŐ SZAKMUNKÁST. Jelentkezni lehet a kisvárdai üzem vezetőjénél. Kisvarda. .iuo nézd, vezette: Tóth 13. Nagyhallá: Tisza—So­mogyi. Dutesák. íCrizsai, Lipők. Torjóki. Mező. Virányi, Bács­kái. Vágó. Veress. Kisvárda: Sándor, Rtgöczi, Sum. Kozma. Göncz. Kovács, Tamás, Sípos He rezeg, Csépke, Jerkus. A 3. percben a kisvárdai vé­dők a 16-oson belül felvágták Vágót, c. a !negitélt 1J-est Bács­kái értékesítette, .1:0. A 65. percben kezezés miatt Kisvárda jutott U-eshez. de a büntetőt Jerkus a kapu fölé lőtte. A 75. percben Mc-zö nehéz szögből kapura lőtt, a kapusról kipat- íant a labda, s Bácskái közel­ről a bálóba .lőtt. 2:0. fi mérkőzésen a kisvárdai :apat támadott többet az in­kább védekező kállóíak ellen, de a _vendégek három csatára veszélyesebb volt mint a hazai t.ó.madósor. Emellett még 11-est KÖZGAZDASÁGI TECHNIKUMOT VÉGZETT, KATONAI SZOLGALATOT LETÖLTÖTT állóeszköz nyilvántartót (elvesz i Szabolcs megyei Állami Építőipari Vállalat Nyíregyháza, Toldi utca 1. sz. Jelentkezés: a számviteli osztályon. Budapesten rendezték meg az országos vidéki, ifjúsági súly­emelő egyéni bajnokságot, me­lyen megyénket hat versenyző képviselte. Teljes sikerrel szere­peltek, hiszen a várakozásnak megfelelően két bajnoki címet nyertek el, s e mellett szereztek második és harmadik helyezést is. Teljesítményükért minden dicséretet megérdemelnek. Eredmények, légsúly, vidéki országos bajnok: Száraz János (Nagykállói MEDOSZ) 225, *. Kőszegi György (Nyíregyházi Ki­nizsi) 212,5 ... 6. Homa Tibor (Nyíregyházi Kinizsi) 180 kg. Félnehézsúly, országos vidéki bajnok Rácz András (Nyíregy­házi Kinizsi) 315 kg. Váltósúlyban: ... 3. Horváth László (Nagykállói MEDOSZ) 287,5 . .. Barkász Gedeon (Csen­geti Gimnázium) 260 kg-mal. Szikra kombinált szekrény eladó. Eöt­vös utca 20. (195075) Különbejáratú üres szoba, konyha egy év előre fizetéssel albér­letbe kiadó. „Egy gyermek nem aka­dály” jeligén cím a Hirdetőben. (195078) Wartburg 55 ezer km-t futott fekete el­adó. Demecser, Szabó László, Szabadság tér 4. (195080) Kérem azt a becsü­letes fiatalembert, aki tévedésből az Anna cukrászdából sötét­zöld orkánt vitt el barna helyett, szíves­kedjen Virág utca 3. alá leadni 11—13 óra között. (195079) Sóstó melegstrand mellett üdülőnek is alkalmas modern ket­tőszobás összkomfor­tos ház garázzsal azon­nal beköltözhetően eladó. Érdeklődni: Körte u. 6. özv. Nagy Mihályné címén dél­után 17 órától. (1508) A Nagykállói Épü­letszerelő és Kar­bantartó Ktsz érte­síti a lakosságot, hogy 1968. április 15-től nem megha­tározott ideig NYÍREGYHÁZA ES TÉGLÁS KÖZÖTT magasfeszültségű liifittai lesi Ezért kéri a lakos­ságot, hogy állatokat ne legel­tessen, mert a fes­ték az állatok egészségére káros. Simson motorkerék­pár egyszemélyes el­adó. Nyíregyháza, Akácfa utca 13. (1528) Fürdőkályha, kisebb méretű konyhaszek­rény, toalett és egy háromajtős szekrény eladó. Érdeklődni: Arany J. u. 34. J. em. 7. (1510) Tengerimorzsoló, da­ráló, ekekapa, vaska­pu, varrógép, kerék­pár, :.ea.tűzhely, egyéb háztartási tárgyak el­adók. Rákóczi u. 49. (1509) Különbejáratú bú­torozott szoba azonnal kiadó. Dimitrov u. 17. (1516) Kgyszoba, konyha,] speizos ház beköltöz­hetően eladó. Szüret u. 2. Ujkisteleki szőlő. (195051) Bánya­kavics a nyíregyházi já­rásban közvetlenül az építkezés he­lyére kiszállítva minden költséggel lakosság és közü- leteknek »20.- Fi ni 3 Megrendelhető a TÜZÉP-telepeken. A megye más te­rületére vagontétel­ben és az állami és fmsz-í TÜZÉP-telepeken vásárolható. 100,— Ft in 3 melyhez a vasúti fuvarköltség a tá­volságtól függően kerül felszámítás­ra. TÜZEP Vállalat Háromszoba, hall, előszoba fele részben, vagy kétszoba, előszo­ba egészben beköltöz­hetően eladó. Széche­nyi Út 14. (1515) Kétszobás, összkom­fortos központi fűté- ses szövetkezeti lakást vennék első emeletig a Déli Alközpontban cserelakással. Szarvas u. 13. (1519) Renault (R. 10.) ki­utalásom átadnám. Érdeklődni: szomba­ton, vasárnap. Cím a Kiadóban. (1507) CM rendszámú 408-as Moszkvics személy- kocsi sürgősen eladó. Pál Albert, Kisvárda. Török út 4. (1514) Skoda Oktávia új­szerű ál la pótban eladó. Karsai Béla. Laktanya tér 15. (1533) Bútorozott szobába férfi lakótársat kere­sek. Damjanich u. 25. C511) Két férfinek albér­leti szoba kiadó. Le­nin tér 16. (1517) AZ IPARCIKK KISKER. V. 3. számú méteráru boltja ajánlja: (Nyíregyháza, Dózsa György utca 2. sz.) KÍNAI IMPORT SZÖVETEK 345,— 524,— és 539,— Ft-ért ANGOL IMPORT MOHAIR 575,— Ft-ért NDK IMPORT NŐI SZÖVET KÜLÖNBÖZŐ SZÍNEKBEN 90,— Ft-ért TERLYSTER NAGY VÁLASZ­TÉKBAN 208,— 223,— 250,— 273,— Ft-ért Mély fájdalommal, meg­tört szívvei tudatjuk, hogy a drága jó édesanya, nagy­mama és dédnagymama 5zv. VARGA ISTVANNÉ 94 éves korában rövid szen­vedés után elhunyt. Teme­tése foJyó hó 17-én 14 óra­kor lesz az Északi temető ravatalozójából. Gyászoló család Ezúton mondunk köszönetét mindazoknak, akik a drága jó férj, édesapa, rokon SZABOLCSI LASZLÖ temetésén részt vettek, sír­iára virágot helyeztek, mély gyászunkat részvétükkel enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család ,l Háromszobás, két- nagy pincével, mellék- t helyiségekkel rended- . kező családi ház Ró- i ka utca 3. szám alatt eladó. Vétel esetén- fele részben azonnal beköltözhető. Érdek­lődni: minden nap. (1499) ROZS ATÖÜJOON SÁ­GOK. Kard virág hagy­mák, dísznövények. Kérje ingyenes árjegy­zékemet. Koller Ká­roly dísznövénykerté­szete. Budapest. EH.» Pf. 22. (116) Csatorna tisztítókat Nagy-Budapest terüle­tén változó munkahe- ; lyekre, valamint rá- : kospalotai üzemegy- I ségünkre tisztító se- jgédmunkásokat, cseri telepünkre raktári se­gédmunkást azonnali belépéssel felveszünk. Vidékieknek utazási hozzájárulást és havi 15 Ft térítésért mun­kásszállást biztosí­tunk. Jelentkezés: Főv. Talajerőgazd. és Ért. Vállalat, Bp. V., Alpá­ri Gyula u. 11. Üzem« • gazdasági osztály. (HV.) L Különleges rekamiék* garnitúrák részletre —=- jótállással Szilágyinál, Budapest, Majakov­szkij utca 39. (Bp. 8236) Komár Moped eladó, í Rákóczi u. 12. (1522) Sóstói nyaraló tele- l pen víkendház termő , őszibarackossal eladó. Érdeklődni: a hely- ’ színen, Barátiméi, j Beton- és Vasbeton- j ipari Művek váci te- j lepe több éves gya- t\ korlattal rendelkező I dömpervezetőket, dömpermarka lók e- zelőket vesz fel. Mun- 'I kisszállást és üzemi 1 étkezést biztosítunk. * Jó kereseti lehetőség. ’ Jelentkezni lehet: Vác, " Kisrét dűlő 1. J (Sz. 134634) 1248 öl gyümölcsös az Orosi út 2-es kilo- ’l méterkő mellett felé­li be kiadó. Érdeklődni: ,. Móricz Zsigmond út ; 1. Török. (195066) 4 270 db pala, 1 vil­'í lanyoszlop, nádszövet I eladó. Esze Tamás ut- ’> ca mellett lévő új ‘‘ új utca. Dobosék. (195067) • j Jó megjelenésű, le- , informálható egészsé- ’ ges fiatalos elvált sport­ember minden káros zenvedélytől mentes, ’ nyugdíjas 62 éves há­zasság céljából meg­ismerkedne csinos, el- j vált asszonnyal. ,,La- ». kás szükséges” jeligé- ' re levelet a Lapkiadó- . ba. (1512) i.i Középkorú gyermek- i felen házaspár üres - szoba, konyhát keres. - Címet Lapkiadóba kér. ) (1520)