Kelet-Magyarország, 1967. október (24. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-10 / 239. szám

Gyenge játék — Tereség hazai pályán Jelentések a hétvége sporteseményeiről A négyfrontos magyar—román labdarúgó-találkozók miatt va­sárnap nem játszottak mérkőzéseket a labdarúgó-bajnokság I. osztá­lyában. Az NB I. B. osztályában és az alsóbb csoportokban viszont teljes bajnoki fordulóra került sor. A Nyíregyházi Spartacus NB I. B-s csapata hazai pályán fogadta a bajnokságra törő Székesfehér­vár együttesét. A győzelem azonban ezúttal nem sikerült a Sparta­cus csapatának. Gyenge játéka csak tisztes vereség eléréséhez volt elegendő. Ezzel elég nehéz helyzetbe került a csapat, hiszen vasár­nap Özdra kell utaznia és egy esetleges újabb vereségével a kiesés ellen kell harcolnia. A labdarúgó NB m-ban a szabolcsi csapatok helyzete változat­lanul igen nehéz. A kiesési zónát ugyanis ők foglalják el. Máté­szalka, a nyírbátoriak elleni győzelmével, Kisvárda újabb pont­vesztésével csak az ellenfeleknek könnyített helyzetén. A Nagyha­lász ugyan idegenből szerzett egy pontot, de már ez sem elegendő a bentmaradáshoz. A bajnokság jelenlegi állása szerint nagy a va­lószínűsége annak, hogy Tiszaföldvár mellett két szabolcsi csapat búcsúzik majd az idény végén az NB in-tói. A megyei labdarúgó-bajnokságban változatlanul igen éles a küz­delem. A bajnokságra továbbra is öt csapat esélyes, s ezek közül elsősorban a nagykállóiak szereztek vasárnap értékes bajnoki pon­tot idegenben. Könnyen lehetséges, hogy kétpontos vezetésük ele­gendő lesz a bajnokság megnyeréséhez. Bár a hátralévő fordulók­ban még minden lehetséges. Székesfehérvári YT Vasas— Nyíregyházi Spartacus 1:0 (l:0j Nyíregyháza, 4500 néző, v.: Somlai. Székesfehérvár: Tímár — Te­mesvári, Posch, Horváth, Bobory, Bognár, Balogh, Kü, Bodnár, Karsai, Ispaics. Edző: Kárpát: Béla. Nyíregyháza: Piltsuk — Ig- néczi, Gajdos, Kaskötő, Siska, Csürke, Papp, Sorbán, Eszenyi, Széles, Kovacsies. Edző: Palo- vecz Béla. 1. perc: Sorbán egy előrevá­gott labdát kapura lőtt. Posch azonban az utolsó pillanatban a gólvonalról kivágta. Nagy gól­helyzet volt! 10. perc: Piltsuk vetődve hárí­tott, de a labdát kiejtette a be­futó Kü elé, aki kapura lőtt, Gajdos csak nagy bravúrral tu­dott a gólvonalról menteni. 15. pere: Bobory tói Bodnár kapta a felezővonal táján a lab­dát. A csatár senkitől sem za­vartatva kapura tört és a hazai díszkiséret mellett az ötös sarká­ról a hálóba helyezte a labdát, 1:0. 16. perc: Széles 20 méterről ka­pura lőtt. de Tímár kitűnő ér­zékkel kiütötte a mezőnyBe a labdát. 20. perc: Kovacsies fejgörcsöt kapott és kiállt. 27. perc: Széles nagy lövését a fehérvári kapus csak . szögletre tudta kiütni. 31. perc: Bodnár a félpályáról egyedül indult el, a Spartacus- vedők leálltak, a csatár 8 mé­terre a kaputól rálépett a labdá­ra, elvétette azt. s a kapujából kifutó Piltsuk hárítani tudott. 46. perc: Kovacsies visszatért a pályára. 83. perc: ispaics beadását a kaputól mintegy 6 méterre álló Bodnár csúnyán kapu fölé lőtte. A mérkőzés első negyedében emberhátrányba került a Sparta­cus. Kovacsies rosszul lett, kiállt és amikor a második félidőben visszament a pályára, is csak statisztált. De még Ilyen körül­mények között is meg lett volna a lehetőség a döntetlenre, Vagy akár a győzelemre. Az első per­cekben Sorbán százszázalékos gólhalyzetet hagyott ki, s nem sokkal utána Eszenyi kedvező helyzete maradt ki. Ez eldöntötte a találkozó sor­sát. Ezenkívül észrevehetően sok volt a megszerzett, s rosszul to­vábbított labda. A Spartacus-vé- delemre óriási munka hárult a mérkőzés nagy részében, s nem ritkán a szerencse, a székesfe­I\B Il-es eredmények Keleti-csoport: MGM Debrecen —Kiskunfélegyházi Vasas 4:1, Mezőkovácsháza—Szolnoki MÁV 0:1, Cegléd—Budai Spartacus 1:0, Békéscsabai Előre—KISTEXT 2:0, Jászberény—Gyula 1:0, Szolnoki MTE—Szegedi VSE 4:2, Pénz­ügyőr—Kecskeméti TE 0:0, Gold­berger—Martfű 6:0. Közép-csoport: Nagybátonyi Bányász—Székesfehérvári MÁV Előre 1:0, Salgótarjáni Kohász- Borsodi Bányász 3:0, Esztergom —ÉTI 3:2, Vasas Izzó—EVTK 0:0, Rudabányai Bányász—Ormosbá­Hláté§zaika>!Vy. Dózsa 3:0 (1:0) Mátészalka, 800 néző, r.: Gyöngyösi dr. Mátészalka: Szántó — Len­gyel, Deák, Balogh, Litva, Fo­dor, Erdős, Uzonyi, Jakab, Gál- fy, Mészáros. Edző: Csüllögh László. Nyírbátor: Szabó — Kiss, Sass, Bodó, Mayer, Páll, Kuliár, Samu. Komsa, Kern, Gyömbér. 30. perc: Uzonyi csavart szög­letét a vendégek kapusa csak beljebb tudta segíteni, 1:0. 51. perc: Jakab távoli lövését Kísvárdai Vasas— D. Kinizsi 0:0 hérvári csatárok ügyetlensége és Piltsuk bravúros közbelépése mentette meg a nyíregyházi ka­put a góltól, vagy góloktól. Ezen a találkozón fáradt is volt a nyíregyházi csapat. Rövid ol­daladogatással próbálta megkö­zelíteni ellenfele tizenhatosát, de ekkorra rendre elvesztették a so-, kát cipelt labdákat. Gyorsaság­ban is alulmaradtak a Székesfe­hérvári Vasassal szemben. Mit lehet még mondani? A mintegy négyezerötszáz szurkoló csalódott, kiábrándult — jobb já­tékot várt, győzelmet, de le­galábbis nagyobb lelkesedést a labdák megszerzésében, a labdáért való harcban. Hozzá kell tenni: olyan körülmények között várta ezt, amikor a Szé­kesfehérvár játékosai is sokat hibáztak, nem nyújtottak külö­nösebben jó benyomást. Csapa­tunknak most már okosabban, taktikusabban kell játszania, mert ezzel a két utolsó hazai mérkőzéssé], az ott szerzett egy ponttal kritikus helyzetbe ke­rült, s a tavaszi igen jó rajt után a kiesés réme fenyegeti. Jók: Timár (a mezőny leg­jobbja), Bodnár, Kü, Ispaics, il­letve Csürke, Eszenyi, Papp, Pilt­suk és Széles. Somlai játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. Ebben a partjelzői is nagy segítséget nyúj­tottak. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Egyetértés 27 14 8 5 44:24 36 2. Székest. 21 15 6 6 39:26 36 3. Oroszlány 27 14 7 6 50:27 35 4. BVSC 27 13 8 6 41:18 34 5. Szállítók 27 13 5 9 39:25 31 6. Előre 27 12 6 9 30:28 30 7. Pécsi B. 27 11 6 10 34 :28 28 8. Miskolc 27 11 6 10 28:36 28 9. G.-MAVAG 27 9 9 9 35:31 27 10. Várpalota 27 9 8 10 28:37 26 11. ßp. Spart. 27 10 5 12 33:33 25 12. Nyíregyháza 27 10 5 12 31:35 25 13. Kecskemét m 8 8 11 27:30 24 14. Dorog 27 s 7 12 31:35 23 15. Budafok 27 s 12 10 26:37 22 16. Ózd 27 5 12 10 25:43 22 17. Debrecen 27 6 5 16 26:52 17 18. Autóbusz 27 6 5 16 21:43 17 További eredmények: Orosz­lány-Pécsi Bányász 2:1 (0:0), Várpalotai Bányász—BVSC 1:1 (1:0), Budafoki MTE Kinizsi- Fővárosi Autóbusz 5:0 (1:0), Kecskeméti Dózsa—Miskolci VSC 0 :0, Szállítók—Bp. Előre 1:0 (1:0), Egyetértés—Debreceni VSC 4:1 (3:0), Ganz-MA VÁG—Ózdi Kohász 2:2 (1:1). nyai Bányász 2:0, BEAC—Kiste- renyei Bányász 5:3, Kazincbar­cika—III. kerületi TTVE 2:0, Al­másfüzitő—Sárisápi Bányász 2:2. Nyugati-csoport: Sopron—Ka­posvári Kinizsi 2:1, Győri MÁV DAC—Pécsi VSK 3:0, Győri Dó­zsa—Zalaegerszegi TE 0:0, Dom­bóvár-Pápa 0:1, Veszprémi Vegyész—Máza-Szászvár 3:0, Za­laegerszegi Dózsa—Szombathelyi Cipőgyár 3:1, Fűzfő—Pécsi Érc­bányász 2:0, Táncsics SE—Nagy- kanizsai Bányász 3:3. Szabó kiejtette, a szemfüles Gálfy ott termett és a hálóba pofozta, 2:0. 80. perc: Jakab 18 méterről nagyerejű lövést küldött kapura, amely a bal sarokban kötött ki, 3:0. Mindkét félidőben fölényben játszott a hazai csapat és ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Jók: Deák, Balogh, Jakab, Lit­va, Uzonyi, illetve Mayer, Páll és Kiss. Sporthírek Ar, MTS elnöksége engedélyez­te a Vasas dél-amerikai portyá­ját, amelyen hét mérkőzést ját­szik január 14-től február 11-ig. A hét mérkőzés közül négy klubcsapat ellen lesz (Santos, Colo-Coolo, Catolica, Santiago de Chile), három válogatott csapat­tal (Argentina, Csehszlovákia, NDK). A klubmérkőzésekéit 5000—5000 a válogatott mérkő­zésekért összesen 22 500 dollárt kap az egyesület. A magyar—román labdarúgó­mérkőzések befejezéseként va­sárnap délután Budakerestben került sor az utánpótlás váloga­tottak összecsapására. Meglepe­tésre a román együttes biztos 3:0 (0:0) arányú győzelmet ara­tott Boc, Grozea és Dumitrache góljaival. Finnországban befejeződött az idei férfi kosárlabda Európa-baj- nokság. Az aranyérmet a szovjet csapat szerezte meg Csehszlová­kia előtt. A magyar csapat az utolsó mérkőzésén 78:62 arány­ban nyert az NDK válogatottja ellen, s ezzel a 13. helyen vég­zett. Befejeződött a Népstadionban a magyar és az NDK utánpótlás válogatottak versenye. Az össze­tett csapatversenyben a nőknél és a férfiaknál egyaránt az egy­ségesebb NDK együttese győzött. A pontverseny végeredménye: nők: NDK—Magyarország 74:52; férfiaknál: NDK—Magyarország 1OT :101, Mit fiiét a totó ? A 46. játékhéten IS plusz 1 ta­lálatot S pályázó ért el, nyere­ményük egyenként az illeték le­vonása után 172 785,— forint. A 12 talál atos szelvényekre 2137,— a 11-esekre 131,— Ft, a 10-esekre pedig 28,— forintot fi­zetnek ki. 1. Várpalota—BVSC i :0 1 2. Szállítók—Bp. Előre 1:0 l 3. Ny -háza—Sz.-fehérvár 0:í 2 4. Budafok—Autóbusz 5:0 l 5. Szol. MTE—Szegedi VSE 4:2 1 6. Cegléd—Budai Spart. 1:0 :l 7. M.-kovácsháza—Sz. MAY 0:1 2 8 Izzó—EVTK 0:0 x 0. Dombóvár—Pápa 0:1 2 10. Spal—Róma u:l 2 H. Brescia—Bologna o:ft x 12. Sampdoria—Mantova 3«f» 1 13. Napoli—Milan 1:1 x-rl 14. Oroszlány—Pécsi B. 2:1 1 Roptálda: Ny, Spartacus— iiyoiiia 3:0 Nyíregyházán, a. városi stadi­onban került sor a Spartacus NB n-ben szereplő női csapatá­nak bajnoki mérkőzésére. Góczi Árpád edző vasárnap a követ­kező játékosokat szerepeltette a gyomaiak ellen: Kegye E, Kábái K, Lakatos Zs. Budr; A M. Pénzes É, Muszka í, Rózsa E, Szíkszai U. A hazaiak a bajnokságban el­foglalt előkelő második helyük nek megfelelően tetszetős játék kai mintegy 38 perc alatt 3:0 arányban győzték le ellenfel ü két. A Spartacus nemcsak vé de ke:-éhben, hanem ütöerőben is jobbnak bizonyult ellenfelénél. Ugyancsak vasárnap játszották; le a' Nyíregyházi Spartacus—Kis j várda ifjúsági leány bajnoki m ' -' ' ' ” a r oartaeus-lányok 92ép játékkal 3:0 arányban győz- t au. Kézilabda: Kettős vereség Vasárnap a Nyíregyházi Kini­zsi NB II-es női és férficsapata idegenben lépett pályára. A nők Budapesten a bajnokságban ve­zető Bp. Vörös Meteor együttesé­vel küzdöttek rneg a bajnoki pontokért. Mint az várható volt vereséggel hagyták el a pályát A férfiak Debrecenben a Gördü­lő Csapágygyár ellen léptek pá­lyára, s nem vári nagyobb ará­nyú vereséget szenvedtek. Bp. Vörös Meteor—Nyír­egyházi Kinizsi 13:9 (7:5). A Kinizsi tartalékos együttese az őszi idény legjobb játékát nyújtotta a bajnokjelölt ottho­nában. Könnyen lehetséges, hogy a Kinizsi által dobott 9 gól eset­leg a Meteor bajnokságába ke­rülhet, hiszen csak jobb gól­aránnyal vezetett a Miskolci VSC előtt. A Kinizsi góljait Szá­lai 5, Siska 2, G. Nagy n. és Paclányiné szerezték. MGM Debrecen— Nyíregyhá­zi Kinizsi 28:19 (12:12). Az első félidőben még jól tar­totta magát a Kinizsi, de aztan fokozatosan visszaesett. Sok volt az eladott labda. A hazaiak jól hajráztak, s nem várt nagyobb arányú győzelmet értek el a vendégcsapat ellen. Nagy Zoltán 1367. október 10. Kisvárda, 500 néző, v.: Ma­gyar. Kisvárda: Sándor — Regőczi, Sum, Kozma, Jerkus, Bakai, Ta­más, Csépke, Kovács, Göncz, Ju­hász. Edző: Oláh Tibor. Nagy iramú mérkőzést vívott egymással a két csapat. A ha­zai csapat csatárai a kínálkozó góhelyzeteiket nem tudták ki­használni. A hazai csapat fölé­nyére jellemző, hogy a debrece­niek a második félidőben mind­össze háromszor tudtak átjönni a félvonalon. A hazai csapat pontvesztése kellemetlen megle­petése volt a vasárnapi bajnoki fordulónak. Jók: Sum, Jerkus, Tamás és Kovács. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. D. Elektr. 24 16 3 5 64:17 35 2. T.-szentm. 24 15 3 6 41:27 33 3. Debr. EAC 24 12 7 5 38:25 31 4. Szabó SE 24 9 10 5 25:23 28 5. Petőfi SE 24 9 9 6 52:30 27 6. Záhonyi VSC 24 9 8 7 28:33 26 7. Hajdúbősz. 24 10 5 9 46:32 25 8. Kilián SE 24 10 5 9 37:30 25 9. Téglás ti 9 6 9 18:24 24 10. D. Építők 24 8 7 9 30:33 23 11. D. Kinizsi 24 8 6 10 32:34 22 13. Nyírbátor 24 9 3 12 32:40 21 13. Kisvárda 24 6 8 10 26:32 20 14. Mátészalka 24 7 6 11 33:56 20 Ute Nagyhalász 24 6 4 14 21:50 16 16. T.-földvár 24 2 4 18 23:60 8 További eredmények: Szabó Lajos SE—Nagyhalászi Textiles 0:0. A nagyhalásziak pontszerzé­se Mezőtúron igen nagy megle­petés ! Debreceni Elektromos— Tiszaföldvár 7:0, Hajdúböször­mény—Petőfi SE 1:3, Téglás— Törökszentmiklósi Vasas 0:1, Ki­lián SE—DEAC 0:4. NY VSC—JNagykálló 1:1 (1:0) Vasutas pálya, 600 néző, Kreisz. NY VSC: Marjai — Fenyves­völgyi, Varga L, Varga H.f B. Tóth, Kalakai, Bánhidi, Jónás, Szabó, Murzsa, Váradi. Edző: Bánhidi József. Nagykálló: Tisza — Fehér, Dor- csák, Krizsai, Lipők, Somogyi, Lelesz, Vajda, Szabó, Schreiber, Mező. Edző: Csemniczki István. L perc: Lipők csavart szögle­tét bravúrosan hárítja a hazai csapat kapusa. 7. perc: Lelesz gólhelyzetben az ötös sarkáról kapu fölé fejelt. 8. perc: Jónás 25 méteres sza­badrúgását védi Tisza. 10. perc: Vajda labdáját Lelesz a jobboldali kapufa mellé küldi. 28. perc: Szöglethez jut a ha­zai csapat. Jónás szépen beívelt lauciáját a 11-es pont táján fel­ugorva B. Tóth élesen a jobb­oldali léc mellett a hálóba fejeli. Tisza nem is mozdult a labdára, 1:0. 55. perc: A nagykállói kaputól 20 méterre szabadrúgáshoz jutott a házai csapat. Szabó csavart labdája a sorfalról kipattant. 60. perc: Murzsát a 16-oson be­lül felvágják a játékvezető li­est ítélt. A büntetőt Varga I. a bäl kapufa mellé rúgta. 67. perc: Murzsa egyedül tört kapura és a kifutó kapus mel­lett a bal kapufát találja el. Nagy gólhelyzet volt. 7L perc: Lipők labdáját Szabó az üresen hagyott kapura ívelte, de a befutó Kalakainak az utol­só pillanatban a gólvonalról si­került mentenie. 85. perc: Lipők kitört a védők közül, majd kapura lőtt. Lövése a kapufától a befutó Lelelsz elé pattant, aki felismerte a helyze­tet és az üres kapuba fejelte a labdát, 1:1. A rangadó mérkőzésen ala­csony színvonalú játékot láthat­tunk. Mindkét csapat játékosai idegesen játszottak, ezért sok volt az eladott labda. Bár a ha­zai csapat helyzetei alapján kö­zelebb állt a győzelemhez, az 1 :l-es döntetlen eredmény igaz­ságosnak mondható. Jók: Marjai: Varga II., B. Tóth, Jónás és Murzsa, illetve Lipők, Vajda, Szabó és Mező. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Nagykálló 24 11 8 5 36:18 30 2. Nyb. Spart. 24 11 7 6 42:33 29 3. Vencsellő 24 10 8 6 36:22 28 4. Nyh. VSC 24 9 10 5 37:24 28 5. F.-gyarmat 24 11 6 7 34:29 28 6. Dimitrov SE 24 10 6 8 42:26 26 7. Nyh. Kinizsi 24 10 5 9 38:25 25 8. Rakamaz 24 10 4 10 39:34 24 9. Tiszalök 24 8 8 8 37:36 24 10. Tuzsér 23 9 6 8 29:33 24 11 Nyírbogdány 24 7 10 7 21:26 24 12. Nyh. Dózsa 23 8 7 8 34:36 23 13. Nyírmada 24 7 7 10 30:36 21 14. Csenger 23 5 6 12 28:51 16 15. Balkány 24 6 3 15 33:55 15 16. Nyírtelek 23 5 5 13 24:56 15 Eredmények: Fehérgyarmat— Vencsellő 0:0, Nyíregyházi Ki­nizsi—Tiszalök 0:0, Rakamaz—Di­mitrov SE T:3, Nyírmada—Nyír- bogdány 5:1, Nyírbátori Sparta­cus—Balkány 5:1. A Tuzsér— Csenger mérkőzés a vendégcsa­pat meg nem jelenése miatt el­maradt. A Nyírtelek—Nyíregyhá­zi Dózsa mérkőzést október 12-én, csütörtökön játszók i* Jelentés Ungvárról Szabolcsi sportolók a nemzetközi barátság ünnepén A nemzetközi barátság jegyé­ben ünnepi sportműsort rendez­tek Ungváron. amelynek küz­delmeiben szabolcsi sportolók is részt vettek. Az Automobil sportpályán elő­ször a Nyíregyházi Spartacu férfi röplabdacsapat szerepelt. Ellenfele a Kárpátontúli terüle­ti válogatott volt. Közel kétórás küzdelemben színvonalas játék­ban 3:2 arányú vereséget szen­vedett a Spartacus, a háziaktól. Délután az Automobil labda­rúgó-csapata ellen a Záhonyi VSC NB m-as labdarúgó-csapa­ta vette fel a küzdelmet. A min­den csapatrészben jobb Auto­mobil 2:0-ás félidő után 4:1 ará­nyú győzelmet ért el a záho­nyiak ellen. A Nyíregyházi Spartacus fér­fi teniszezői is megkezdték sze­replésüket. A vasárnap lejátszott két egyes után 2:0-ás vezetésre tettek szert a hazaiak. Hétfőn folytatódtak a küzdel­mek, az eredményekről azonban lapzártáig nem kaptunk jelen­tést. Szuhay Gém A vasárnapi labdarúgó-mérkőzés szünetében — érdekes szín­foltként — Debrecen—Nyíregyháza ke rékpárosai vetélkedtek Képen a nyíregyháziak csapata. Atlétika: Népes mezőny a megyei serdülő ellenőrző versenyen Vasárnap délelőtt a stadionban rendezték meg a megyei fiú és leány atlétikai ellenőrző ver­senyt. A versenyen igen népes mezőny, több mint 200 fiatal at­léta indult. A serdülők két cso­portban versenyeztek, az 1951— 1952. évben születettek az „A”, mig az 1953—1954. évjáratuak a ,3” kategóriában indultak. A verseny néhány jobb ered­ménye : FIUK: 2000 méteres gyaloglás „B” Pok- rovenszki József Sportiskola 10:48.4 új megyei serdülő csúcs! 60 méteres futás ,,A” 1. Sarkadi Gábor NYVSC 7.6 mp, 2. Balogh András NYVSC 7.8 mp, „B” 1. Szokolai György Gyakorlóisko­la 8.4 mp. 110 m. gátfutás „A” Papp János NYVSC 18.0 mp. 600 méteres futás ,,A” 1. Surányi István NYVSC 1:37.0, 2. Vizi Pál Ujfehértó 1:43.2. 2000 méteres fu­tás ,,A” Meggyesi József Nyír­bátor 6:55.8 Magasugrás „A” Varga István Ujfehértó 145 cm. Távolugrás „A” 1. Csekő Sándor Mátészalka 524 cm, 2. Balogh András NYVSC 505 cm. Súlylö­kés ,,A” Birta Albert Nyírbátor 12.39 m (5 kg, súllyal). Diszkosz ,,A” Birta Albert Nyírbátor 37.30 m. Gerely „A” Benedek János NYVSC 32.65 m. LÁNYOK: W méteres futás „B” 1. Szlo- venszki Ágnes Gyakorlóiskola 8.9 mp,. 2. Bodnár Mária Sport­iskola 9.0 mp. 100 méteres futás „A” Bojtor Irén Balkány 14.3. 80 gát „A” Váradi Éva NYVSC 15.9 mp. „B” Szlovenszki Agnes Gyakorlóiskola 16.2 mp. 100 mé­teres futás ,,B” Csekk Agnes Kölese 15.3 mp. 300 méteres fu­tás ,,B” Dudics Júlia Sportisko­la 49.4 mp. Magasugrás ,,B” 1. Szarka Mária Pénzügyi Techni­kum 133 cm, 2. Bodnár Mária Sportiskola 125 cm. Súlylökés „B” Lipa Hona NYVSC 8.49 m. Gerely ,,B” Berentés Éva NYVSC 25.10 m. Távolugrás ..A” Váradi Éva NYVSC 434 cm, „B” Szarka Mária Pénzügyi Techni­kum 412 cm. Tóth József Arany Jel vénnyel tüntették ki a nyíregyházi repülők inbot Az MHS országos elnöksége a több éves kiváló munkájának elisme­réseképpen „Kiváló munkáért” arany fokozatú jelvénnyel tün­tette ki a nyíregyházi repülő­klubot. Az MHS elnöksége az országban először adományozott ilyen magas kitüntetést repülő- klubnak. A kitüntetést az országos el­nökség nevében Szaniszló János az MHS megyei elnöke vasárnap a Fegyveres Erők Klubjában ünnepélyes keretek között adta át Szép Imre őrnagynak, a re­pülőklub elnökének. Az átadás­nál jelen volt Nagy Béla őrnagy, az MHS repülési osztályának ve­zetője is. A kitüntetés átadásán részt vettek a nyíregyházi repü­lőklub oktatói és versenyzői, aki­ket meleg szavakkal köszöntött az MHS megyei elnöke. Torna: Nyíregyházi sikerek az országos bajnokságon Az országos vidéki ifjúsági férfi III. osztályú egyéni baj­nokságra Mosonmagyaróváron ke­rült sor, az Agrártudományi Fő­iskola tornacsarnokában. A sza­bolcsiakat ezen a versenyei Csaba Tibor, a Nyíregyházi ITS* versenyzője képviselte, aki elő zőleg a területi verseny győz tese volt. 34 sportoló közül a előkelő harmadik helyen vég­zett. Eredmények: Egyéni: Pasek József (Győri Vasas ETO) 54.00 pont, 2. Pet­rovszki Pál (Szekszárdi Vörös Meteor) 53.50 pont. 3. Csaba Ti­bor (Nyíregyházi ITSK) 53 50 pont. Pécsett rendezték meg az or­szágos vidéki H. osztályú felnőtt ! ői tornász csapatbajnokságot. A 'elnőtt női mezőnyben kitünően szerepeltek a Nyíregyházi Kini­zsi versenyzői, akik a Pécsi Ta­nárképző és a DVTK csapata mögött az előkelő 3. helyet sze­rezték meg. Molnár Sándor testnevelő tanár