Kelet-Magyarország, 1967. szeptember (24. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-05 / 209. szám

A LEGBÁTRABBAK BEMUTATÓI A V Nemzetközi repülőnap Nyíregyházán Ragyogó, kellemes idő­ben került sor vasárnap délelőtt ä nyíregyházi repü­lőtéren a III. magyar mo­toros műrepülő bajnokságot bevezető, nemzetközi repü­lőnapra. Az esemény tíz órakor kezdődött. Az elnök­ségben helyet foglalt Orosz Ferenc, a megyei pártbizott­ság első titkára, Kállai Sán­dor, a megyei pártbizott­ság titkára, Murczkó Károly a városi pártbizottság első titkára, Kanda Pál, az SZMT vezető titkára — a megyei párt-végrehajtóbizottság tag. jai, Szaniszló János, az MHS megyei elnöke, politi­kai és gazdasági életünk vezetői, valamint a tömeg­szervezetek, fegyveres tes­tületek képviselői. A részt vevő nemzetek himnuszainak eljátszása, a nemzeti lobogók felvonása után Réti Antal, az MHS országos elnökhelyettese kö­szöntötte a közreműködő szovjet, NDK, lengyel, cseh­szlovák és magyar repülő­ket, s az esemény vendége­it, nézőközönségét, s meg­nyitotta a repülőnapot. A látottak közül. nehéz lenne választani. Hiszen a nyíregyházi Rozman Gyula, a lengyel Wladislav Acker­mann és a magyar hármas motoros repülő gyakorlata, az ejtőernyősök zászlós le- oldásos és rakétaugrása iga­zi élmény volt. De ugyanígy ritka látványosságot jelen­tett a szovjet IL—28-as lég- lökéses gépek köteléke és a helikopterbemutató. A kitűnően megrendezett repülőnap nagyszerűen sike­rült, s jelentősen elősegítet­te a repülés és ejtőernyős sport népszerűsítését. Impozáns látványt nyújtott az ejtőernyősök összehangolt célba ugrása. • .<»>.>> Sok ezren gyönyörködtek a vasárnapi légi parádé színes műsorában. Hammel József felvételei Röplabda NB II: Nehezen ment idegenben A Nyíregyházi Spartacus NT' Il-es röpiabdacsapatai eg:aia\.t idegenben játszottak az elmúlt hét végén. A Spartacus női csa­pata Egerben az igen jól és lelke­sen játszó Egri Dózsa ellen csak nagy küzdelemben tudott 3:2 (16:14, 15:6, 8:15, 14:16, 15:10) arányban győzni. A Spartacus férficsapatának is meglehetősen nehéz dolga volt Sátoraljaújhelyben. A mérkőzé­sen a nyíregyházi együttesnek a megszokottnál lényegesen gyen­gébben ment a játék, s így nehe- zen nyert 3:2 (12:15, 15:9, 15:4, f 9:15, 15:10) -re. Kézilabda NB II: Kettős győzelem Nyíregyházán Vasárnap délelőtt két izgalmas, s jó játékot hozó NB Il-es kézi­labda bajnoki mérkőzésre került sor a nyíregyházi stadionban, ahol a Nyíregyházi Kinizsi női, illetve férficsapata a Diósgyőri VTK együtteseit fogadta. A női mérkőzésen a várt izga­lom elmaradt. A Kinizsiből Szá­lai teljesen kikapcsolta a játék­ból Balikót, a vendégek gólzsák­ját, á Nyeste sérülten is nagy­szerűen védett. Így a nyíregyhá­ziak 6:2-es félidei vezetés után biztosan, s könnyen nyertek 10:5-re Gól: G. Nagy I. (4), Szá­lai, Siska, G. Nagy II. (2—2). Annál több izgalom volt a fér­fiak mérkőzésén. A DVTK igen jó játékkal lepte meg a nyíregy­háziakat, s az első íélidőben fej­fej mellett estek a gólok, de mindig a vendégek vezettek. Még 15:15-nél is együtt voltak a II. félidő közepén, s csak az utolsó 10 percben tudta a Kinizsi a maga javára fordítani az ered­ményt. Végeredmény: Nyíregy­házi Kinizsi—DVTK 21:17 (10:10). Gól; Babolcsi <&U Félegyházi, Fekete, Berényi II. (4—4), Beré- nyi I. (3), Szabó I. (1). TtTÄSZ~kupa Dicséretes sportmozgalom indult a TITÁSZ dolgozói között Nyíregyházán. Az üzemrészek csapatai számá­ra kiírták az őszi labdarú­gó-kupát. A kezdeményezést nagy helyeslés fogadta, s a csapatok szervezésére sem kellett sok időt vesztegetni, hiszen már le is bonyolítot­ták öt együttes részvételé­vel a kupa első fordulóját. Az első mérkőzések után a táblázat a következő. 1. Üzemvezetőség 1 1---------4:0 2 2. Mérőállomás 1 1---------1:0 2 3. -r ~*Aiavító 2 1 — 1 4:4 2 4. Építés 1-------1 0:1 — 5. Szállítás 1-------1 0:4 — Hz utolsó 10 percben veszített a Spartacus Jelentések labdaiúgó-méikőzésekiől A szerdán sorra kerülő oszt­rák-magyar válogatott labdarú­gó-mérkőzés miatt vasárnap nem volt bajnoki mérkőzés az NB I- ben, így a figyelem fokozottab­ban az NB I. B. találkozói iránt fordult. Nos, szabolcsi szempont­ból nem hozott sok jót az el­múlt vasárnap. A Nyíregyházi Spartacus vereséget szenvedett Budapesten az Autóbusz együt­tesétől. S ahogy ilyen esetekben lenni szokott — a nyíregyházi együttes ismét balszerencsés ve­reséget szenvedett. Vezetett a ta­lálkozón, nyerésre is állt — s végül mégis elvesztette a találko­zót. A forduló egyébként hozott néhány váratlan eredményt: sú­lyos vereséget szenvedett a Ganz- MÁVAG, hazai pályán három góllal kapott ki a Pécsi Bá­nyász, s ugyancsak hazai kör­nyezetben maradt alul a Doro­gi Bányász, s a Kecskeméti Dó­zsa. NB III-as csapataink az elmúlt vasárnap egymás életét „keserí­tették” meg, ugyanis két helyi rangadó találkozóra is sor került. Ezeken Mátészalka és Záhony szerezte meg a győzeímet Nagy­halász, illetve Kisvárda ellen. A Nyírbátori Dózsa hazai pályán döntetlent ért el a Szabó SE-vel szemben. A megyei I. osztályú bajnok­ságban a vendégcsapatok for­dulója volt a legutóbbi, hiszen nyolc találkozó közül négy vég­ződött a vendégek győzelmével. Egy mérkőzés döntetlent hozott, s csupán három alkalommal sze­reztek két pontot hazai együtte­sek. A vidékiek előretörlek A megyei I. osztályú bajnokság egyik legnagyobb meglepetése, hogy az élen álló NYVSC hazai pályán kapott ki a Fehérgyarmat­tól. A Kinizsi ugyancsak hazai környezetben maradt alul a Nyírbátori Spartacussal szemben. Általános jelenség: a vidéki csa­patok jelentősen előretörnek a bajnoki címért folyó harcban. Példa erre Fehérgyarmat, a Nyír­bátori Spartacus, Vencsellő és Nagykálló győzelme — mindany- nyian idegenben nyertek! Eredmények: Nyíregyházi VSC —Fehérgyarmat 0:1 "(!), Nyíregy­házi Kinizsi—Nyírbátori Sparta­cus 1:2 (!), Dimitrov SE—Tisza- lök 4:1. Rakamgiz—Nyíregyházi Dózsa 4:0, Csenger—Nyírbogdány 0:0. Tuzsér—Nagykálló 0:1, Nyír­teleki Tsz—Vencsellői Tsz 2:3* Nyírmada—Balkány 2:1. MEGYEI I. OSZTÁLY Autóbusz—Nyíregyházi Spartacus 2:1 (0:0) Kispest, Lehel u. 1500 néző, ve­zette: Kamarás dr. Autóbusz: Hajdú — Pólik, Merényi, Rab, Bohus, S/.ep, Gyene-s di., Budai Fehér, Solti, Dauda. Edző: Kiss Jenő. Nyíregyháza: Piltsuk — Divinyi, Siska, Kaskötő, Gajdos, Csürke, Papp, Tóth, Széles, Sor­bán, Kovacsics. Edző: Palo­vecz Béla. Nagy lendülettel kezdett a nyír­egyházi együttes, s fokozatosan át is vette a játék irányítását. Már az első félidőben legalább két góllal vezethetett volna a Spartacus. Ez azonban elmaradt, mert egyrészt a csatárok kihagy­tak néhány helyzetet, másrészt pedig téves játékvezetői ítéletek is gyakran akadályozták őket. A Spartacus játékosai pontosabban, gyorsabban játszottak mint az Autóbusz játékosai, akik gyakran csak szabálytalanságok árán tud­ták őket megállítani. A második félidőben is a Spartacus kezdett jobban s ve­zető gólját ismét csak az Autó­busz játékosok szabálytalansága előzte meg. zelte, elfutott kissé lesgyanus helyzetből, s védhetetlenül lőtt a jobb sarokba, 1:1. Döntetlenre állt a találkozó, a játék képe szerint is, amikor a 87. percben kissé potyaízű újabb gólt lőtt az Autóbusz. Solti meg­lepően könnyen szerelte a nyír­egyházi csatárokat, keresztbevá­gott labdáját Gyenes dr. közvet­len közelről nyomta hálóba, 2 :1- A találkozó nagyobb részében a Spartacus volt jobb, lényegesen többet is támadott. Tény azon­ban, hogy a vezető gól után kap­kodni kezdett az együttes. Mint­ha védelme a lestaktikát alkal­mazta volna, mely meg is bosz- szúlta magát. A mutatott játék alapján a nyíregyháziaknak így is nyer­niük kellett volna. S hogy ez elmaradt, ehhez hozzájárult a Spartacus terhére durva* hibákat vétő játékvezető is, aki nem adott meg egy jogos 11-esünket, s nem torolta meg kellőképpen a hazaiak néhol kimondottan kí­méletlen játékmodorát sem. Az 53. percben Sorbán veszé­lyesen tört előre, amikor a kapu­tól 18 méterre volt Merényi be­érte és kíméletlenül leterítette. A jól játszó nyíregyházi játékost levitték a pályáról, s a megítélt szabadrúgást Széles a sorfal mel­lett a bal felső sarokba csa­varta, 0:1. Négy perc múlva újabb gól- szerzési alkalomtól fosztotta meg a nyíregyházi együttest a já­tékvezető tévedése. Kova'r' s igen jól ugrott ki a védőfalból. Biztos gólhelyzetben, mintegy 12 méterről lőni. akart, amikor Pó­lik, kétségbeesetten, a mezénél fogva rángatta le a földre. Ka­marás játékvezető sípolt, s álta­lános meglepetésre a labdát ki­vitte a 16-oson kívülre, s onnan ítélt szabadrúgást a hazaiak el­len. A jogos ll-es típuspéldája volt! A fővárosi együttes a 82. perc­ben egyenlített. Hajdú kapus jól alkalmazta az új, négylépéses szabályt. Egyből kirúgta a lab­dát — a védők még fel sem ocsúdtak, amikor Fehér leke­Az NB I. B. további eredmé­nyei : Bp. Előre—Székesfehérvár 3:2, Pécsi Bányász—Egyetértés 2:5, Várpalota—Budafok 3:2, Mis­kolci VSC—Bp. Spartacus 1:0, Kecskeméti Dózsa—Szállítók 1:3, Dorogi Bányász—Oroszlány 1:2, DVSC—özdi Kohász 3:0. NB I. B. 1. Egyetértés 22 11 7 4 36:21 29 2. BVSC 22 10 8 1 30:14 28 3. Oroszlány 22 11 6 5 44:24 28 4. Szállítók 22 12 3 7 36:20 27 5. Székesf. 22 11 5 6 31:25 27 6. Pécsi B 22 10 5 7 29:20 25 7. MVSC 22 10 5 7 23:22 25 8. MÁVAG 22 9 5 8 28 :23 23 9. Bp. Előre 22 8 6 8 19:23 22 10. Dorog 22 8 5 9 26 :27 21 11. Nyíregyháza 22 9 3 10 26 :29 21 12. Bp. Spart. 22 9 2 11 27:27 20 13. Várpalota 22 6 8 8 23:31 20 14. Kecskemét 22 7 5 10 21:25 19 15. Ózd 22 4 10 8 19:34 18 16. Budafok 22 3 10 9 15:31 16 17. Autóbusz 22 5 5 12 19:32 15 18. DVSC 22 4 4 14 18:42 12 NB II -es mérkőzések Keleti-csoport: Cegléd—KIS­TEXT 2:1, Szolnoki MÁV—Kis­kunfélegyháza 8:0, Martfű—Jász­berény 2:0, Kecskeméti TE— Szolnoki MTE 0:0, Budai Spar­tacus—Mezőkovácsháza 2:0, Sze­gedi VSE—Goldberger 6:1, Gyu­la—Békéscsaba 2:0. Közép-cso­port: ÉTI—Salgótarjáni KSE 4:3, Székesfehérvári MÁV—Borsodi Bányász 2:0, Almásfüzitő—Nagy­bátony 2:1, Ormosbánya—Vasas Izzó 2:1, Erzsébeti VTK—Eszter­gom 3:0, Kisterenye—Rudabánya 3:0, Sárisáp—Kazincbarcika 6.2, III. kér.—BEAC 4:0. Nyugati­csoport: Z. Dózsa—Pécsi Ércbá­nyász 1:1, PVSK—Kaposvár 5:1, Nagykanizsa—Fűzfő 2:0, ZTE— MÁV DAC 2:0, Máza-Szászvár— Dombóvár 2:1, Szombathelyi Ci­pő—Veszprém 2:2, Győri Dózsa— Pápa 2:1. Mátészalkai MEDOSZ—Nagyhalász 2:1 (0:1) Nagyhalász, 1200 néző, vezette: Kovács L. Mátészalka: Szántó — Fedor, Lengyel, Szabó II., Huszti, Litva, Gálffy, Kertész, 'Balogh, Jakab, Virágh. Nagyhalász: He- li — Hegedűs, Kaponyás I., Lippai, Póka, Kovács, Veres, Bácskái, Nagy, Oláh, Kaponyás 11. Az első félidőben Nagyhalász játszott fölényben, s a 2. perc­ben Bácskái révén vezetéshez is jutott. Szüret után a szalkaiak vették át a játék irányítását, s a 84. percben Szabó II. elfutott egy eiőrevágott labdával, s közel­ről egyenlített. Három perc múl­va Jakab futott el, szerzett gólt a kiinduló kapus mellett. A szalkaiak veszélyesebbek voltak kapura, s ez döntött. Záhonyi VSC—Ivisvárdui Vasas 1:0 (1:0) Záhony, 1200 néző, vezette: Kun L. Záhony: Kovács — Erdei I., Farkas, Urr, Veress, Eszenyi, Sarkadi, Gyuricska, Erdei n., Erdei III., Rubóczki. Kisvárda: Sándor — Regőczi, Jerkus, Sum, Göncz, Kovács, Mudri, Péter, Csongár, Herczeg, Károly. A 18. percben a kisvárdai Cson­gár megsérült, s végleg kiállt. A 19 főre olvadt vendégek ellen, a Záhony került fölénybe, s a 43. percben Erdei III. góljával sze­rezte meg a vezetést. Szünet után túl keménnyé vált a játék, s a játékvezető durva játék miatt a 75. percben Urrt (Záhony), a 83. percben pedig Mudrit (Kisvár­da) kiállította. 1. Nyh. VSC 2. Nyb. Spartac. 3. Vencsellő 4. Nagykálló 5. Dimitrov SE 6. Fehérgyarm. 7. Rakamaz 8. Nyh. Kinizsi 9. Nyh. Dózsa 10. Nyírbogdány 11. Tuzsér 12. Nyírmada 13. Tiszalök 14. Balkány 15. Csenger 16. Nyírtelek 19 8 8 3 30 :18 24 19 9 6 4 31 :25 24 19 8 6 5 31 :19 22 19 8 6 5 22 :16 22 19 8 5 6 33 :20 21 18 8 4 6 26 :21 20 19 8 4 7 26 :22 20 18 8 3 7 34 :20 19 18 7 5 6 26 19 18 5 9 4 14 :15 19 19 7 4 8 24 :32 18 19 6 5 8 22 :29 17 18 5 6 7 28 :30 16 19 5 3 11 28 :43 13 18 3 6 9 21 :37 12 19 4 4 11 20; :43 12 Sporthír Bozsik József labdarúgó-csapa­tunk edzője hétfőn szóban beje­lentette, hogy lemond edzői meg­bízatásáról. NB I-es labdarúgó-csapatunk edzői teendőinek ellátásával ideiglenes jelleggel Babolcsal Györgyöt volt válogatott játéko­sunkat bíztuk meg — jelentette a Honvéd elnöksége. Mii fizet a totó ? 1. Pécsi B.—Egyetértés 2 2:5 2. V árpalota—Budafok 1 3:2 3. Dorog—Oroszlány 2 1:2 4. Kecskemét—Szállítók 2 1:3 5. DVSC—Ózd 1 3:0 6. Autóbusz—Nyíregyháza 1 2:1 7. MVSC—Bp. Spartacus 1 1 :ft 8. Martf ü—J ászberény 1 2:0 9. Kecskemét— Szóin. MTE X 0:0 10. Gyula—Békéscsaba 1 2:0 11. Pápa—Győri Dózsa 2 1:2 12. Sz. Cipőgyár—Veszprém X 2:2 13. Sárisáp—Kazincbarcika +1 1 6:2 14. Almásf.—Nagybátony 1 2:1 13 plusz 1 találatot senki sem ért el, így a halmozott jutalom a 36. fogadási héten 13 plusz 1 találatot elérő pályázók között kerül felosztásra. 12 találatos szelvények száma 57, szelvényenkénti nyeremény 11 468 forint. 11 talalatos szelvények száma 915, szelvényenkénti nyeremény 286 forint. Tíz találatot 7512 fogadó ért el, ezek szelvényenkénti nyereménye 52 forint. Valamennyi nyeremény összege a nyereményilleték levonása után értendő. Síitái és Kozma aranyérmet nyert Befejeződött Bukarestben a kö­töttfogású birkózó-világbajnok- ság, melyen nagyszerű magyar sikerek születtek. Versenyzőink két aranyérmet szereztek: Kö­zépsúlyban Sillai László, nehéz­súlyban pedig Kozma István bi­zonyult legjobbnak, megszerezve a világbajnoki címet. A két arany mellett további ér­tékes helyezéseket is elértek ver­senyzőink. A légsúlyú Varga Já­nos és könnyűsúlyú Steer And­rás egyaránt ezüstérmes lett, a lepkesúlyú Alker Imre harma­dik helyen végzett, a félnehéz­súlyú Kiss Ferenc pedig negye­dik len. A világbajnokságon kiosztásra került nyolc aranyéremből a Szovjetunió egyedül négyet szer­zett, s ennek megfelelően biz­tosan szerezte meg a nem hiva­talos pontverseny első helyét 34 ponttal, 2. Magyarország 29, 3. Románia 26, 4. Bulgária 13, 5. Törökország 11, 6. Finnország 8 ponttal. Nyírbátori Dózsa—Szabó SE 0:0 Nyírbátor, 500 néző, vezette: Sándor. Dózsa: Szabó — Páll, Sass, Kiss, Máj er, Kuliár, Samu, Gráb, Komsa, Kern, Gyömbér. A találkozó meglehetősen köze­pes színvonalon mozgott, mindkét együttes gyenge játékot produ­kált. A találkozóra az jellem­ző leginkább, hogy a 90 perc alatt semmi említésre méltó ese­mény nem történt. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. További eredmények: D. Elek­tromos-Hajdúböszörmény 0:1, Törökszentmiklós—D. Kinizsi 3:1, Tiszaföldvár—Kilián SE 1:2, Pe­tőfi SE—DEAC 0:1, D. Építők— Hajdúsági Iparmű véli Téglás 240, NB m. 1. D. Elektr. 19 11 3 5 45:14 25 2. T.-szentm. 19 11 2 6 30:23 24 3. Szabó SE 19 8 8 3 20:16 24 4. Kilián SE 19 9 5 5 32:18 23 5. DEAC 19 8 6 5 26:22 22 6. H.-böszörm. 19 8 4 7 27 :20 20 7. Záhonyi VSC 19 7 6 6 18:25 20 8. Petőfi SE 19 6 7 6 36:23 19 9. Nyírbátor 19 8 3 8 28:27 19 10. Téglás 19 7 5 7 13:15 19 11. D. Kinizsi 19 7 4 8 24:27 1 12. D. Építők 19 6 6 7 21:25 18 13. Kisvárda 19 6 4 9 21:26 16 14. Mátészalka 19 5 5 9 25:46 15 15. Nagyhalász 19 6 2 11 18:38 14 16, Tiszaföldvár 10 2 4 13 19:38 8 Ma délután: Nyíregyháza - -ingrár teniszmérkőzés Hétfőn megérkeztek Nyíregyhá­zára Ungvár legjobb teniszezői, hogy barátságos nemzetközi mér- t.ízést játszanak városunk együt­tesével. A Nyíregyháza—Ungvár találkozóra ma délután 14 óra 30 perces kezdettel kerül sor a te- i-iszstadionban. A találkozón a lényegesen nagyobb játékerőt Képviselő szovjet teniszezők győ­zelme várható. Orosz Ferenc elvtárs, az MSZMP megyei bizottságának első titkára is megjelent a nagyszabású repüiőbemutatón.