Kelet-Magyarország, 1966. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-01 / 258. szám

Bravúros pontszerzés Budapesten Beszámoló a hétvége sporteseményeiről A magyar—osztrák válogatott mérkőzés miatt az NB i-bén nem játszottak az elmúlt vasárnap. An- mál nagyobb küzdelmet hozott az NB I B. Bőven adódtak meglepetések. A legkellemesebb meglepetést feltétlenül a Nyíregyházi Spartacus okozta híveinek azzal, hogy nagyon értékes pontot szerzett a ^Szállítóktól idegenben. A többi mérkőzések sem fukarkodtak váratlan eseményekkel. Többek között, kevesen szá­mítottak arra, hogy a Debrecen Italai pályán vereséget szenved az utóbbi hetekben igen gyengén sze­replő BVSC-től. Továbbá meglepetésnek hat. hogy az Eger hazai pályán csupán döntetlent ért el a Ganz-MAVAG-gal szemben. NB III-as együtteseink közül a Kisvárdai Vasas és a Nyíregyházi VSC hazai pályán egyaránt győzelmet szerzett. Itt érdekes megjegyezni, hogy Kisvárda pontszámok tekintetesben beérte a DEAC- ot, az NYVSC pedig egy pontra megközelítette. Ez azt jelentheti, hogy a szabolcsi együttesek na­gyon jó hajrával egyaránt megmenekülhetnek a kieséstől. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Tiszalök folytatta jó szereplését, fölényes győzel­met aratott a Nyíregyházi Kinizsi ellen. Nagykálló kétszámjegyű győzelmet ért el a gyengélkedő Ib- rannyal szemben. Magyarország-Ausztria 3:1 (1:0) dekesség, hogy igen sok gól szü­letett, szám szerint nyolc a Nagy­halász—Nyírbogdány találkozón Is Eredmények: Nagyhalász— Nyírbogdány 5:3, Nyíregyházi Dózsa—Rakamaz 1:0, Nyíregyhá­zi Honvéd—Nyírbátori Dózsa 2:0, Nagykálló—Ibrány 13:1 (!!!), Záhony—Nyírmada 1 :l, Baktaló- rántháza—Vásárosnamény 5:0, Nyírbátori Spartacus—Balkány 0:0, Tiszalök—Nyíregyházi n zsi 5:1, Fehérgyarmat—Spartacus II. 0:2. MEGYEI I. O. 1. Záhonyi VSC 23 18 8 3 58:21 44 2. Nagyhalász 30 19 4 7 71:35 42 3. Nyírb. Dózsa 29 16 6 7 53:30 38 4. Nagykálló 29 16 4 9 54:27 36 5. Tiszalök 36 14 5 11 45:35 33 6. Nyír. Spart. 29 13 6 10 41:39 32 7. Nyh. Kinizsi 30 12 8 10 *5:35 32 8. Nyh. Honvéd 29 12 7 10 52:39 31 9. Balkány 29 13 4 12 45:37 30 10. Rakamaz 29 10 7 12 35:37 27 11. Fgyarmat 29 11 5 13 24:29 27 12. Nyh. Dózsa 29 8 11 10 26:35 27 11. Nyírmada 29 9 8 12 33:40 26 14. Blórántháza 29 6 11 12 40:46 23 15. Nyírbogdány 29 8 7 14 25:44 23 16. Vnamény 29 6 3 20 27 *8 15 17. Ibrány 29 3 4 22 14:81 10 Nyh. Sp. n 31 K 3 12 78:48 35 Népstadion: 25 ezer néző. Ve­zette: Huber (Keller, Fédiger, mindhárom svájci.) * Magyarország: Géléi — Bakos, Mészöly, Sip^s, Ihász, Mathesz, Rákosi, Molnár, Puskás, Albert, Farkas. Ausztria: Pichler — Breibert, Glechner, Dirnberger, Viehböck, Hirnschordt, Sturmberger, Pa- rits, Wolriy, Flögel, Sauer. 1. perc: Albert indítja el a labdát, de a partvonalnál Ráko­sit szerelik, aztán Bakos, Mathesz, Farkas a labda útja, végül mellé száll. 4. perc: Sipos szabálytalanko­dik, Géléi véd. Az ellentámadás­ból Puskás kitör, labdája a ka­pu fölé kerül. 7. perc: Puskás—Molnár akció, beadás, Rákosi a kapu felé so­dorja a labdát, Farkas ott terem és közelről a nálóba vágja, (1:0). 8. perc: Feljönnek az osztrá­kok, Mészöly kivár, Parits lő, de Géléi szögletre ment. Aztán is­mét a magyar kapus véd bravú­rosan. Üjabb osztrák szöglet. 33. perc: Molnár bead, Farkas átlépi a labdát, de Puskás irány­zéka rossz. 37. perc: Puskás beadás, Mol­nár előtt a labda, de elcsúszik. 38. perc: Veszélyes osztrák tá­madás, Bakos ment. Sipos talpal, szabadrúgás — mellé. 42. perc: A magyarok birtoká­ban a labda, de a 16-osnál nem jutnak tovább. 54. perc: Ihászt átjátsszák, a szélső előtt szabad az út, beadás, a labda elgurul a magyar kapu előtt, oda a helyzet. Üjabb két osztrák roham, de lesen akadt el. 62. perc: Mészöly helyett Bene áll be a csapatba. 63. perc: Támadnak az osztrá­kok, Géléi szögletre véd. 72. perc: Albert indítja el Puskást, a csatár bead, Farkas a 16-osról lő, Glechner beleteszi a lábát, s a labda a vetődő kapus mellett kerül a hálóba, (2:0). 79. perc: Feljönnek az osztrá­kok, több támadás végződik mellélövéssel. 84. perc: Albert kitűnő labdá­jával Bene száguld el a jobbszé­len, beadását Farkas „egyből^ továbbítja a hálóba, (3:0). 88. perc. Géléi két ízben is bravúrosan véd. 89. perc: Baloldali osztrák tá­madás, Bakost átjátsszák, s a beadásból a kitűnő Wolny közel­ről gólt szerez, (3:1). Utána vé­ge is a mérkőzésnek. A közönség elégedetten távoz­hatott a Népstadionból: a nehéz körülmények között is jó telje­sítményt nyújtott a magyar csa­pat, győzelméhez egy percig sem férhetett kétség. De megnyugod­va térhetnek haza Budapestről az osztrák Schlachtenbummle- rek is: nincs is olyan nagy baj Ausztria labdarúgósportjával, a jelenlegi válogatott — ha nem is Wundermannschaft — de felve­heti a versenyt a sok európai or­szág nemzeti tizenegyével. Na­gyon sokat használt a találkozó színvonalának, hogy mindkét együttes támadó szellemben igye­kezett játszani, s hogy ez nem jutott több gólban kifejezésre, abban nyilván szerepet játszott a csúszós talaj, amelyen na­gyon sokszor alig lehetett kiszá­mítani a labda útját. A magyar csapat legjobbjai: Mészöly, Si- DÖ5, Albert és Farkas. Bp. Szállítók —Ny. Spartacus 2:2 (2:2) Czabán Samu tér, 300 néző, ve­zette: Hegyes. Szállítók: Várhidi — Németh, Kántor, Kemerle, Rixer, Fede- rics. Alapi, Halácsi, Magyarosi, Polgár, Kuszenda. Edző: Palics- kó Tibor. Spartacus: Piltsuk — Divinyi, Siska. Ignéczi. Csürke, Pongó, Harcsa, Kovacsics. Eszenyi, Ba­logh, Aranyi. Edző: Móré János. 12. perc: Jobboldali támadást vezetett a Szállítók, a beadás után nagy kavarodás támadt a nyíregyházi kapu előtt, s az egy­mást akadályozó védők között Kuszenda a hálóba lőtt, 1:0. 13. perc: A gól zavarba hozta a Spartacus védelmét, s a Szál­lítók csatárai ismét meleg hely­zetet teremtettek Piltsuk kapuja előtt, de hibáztak. Ugyanebben a percben egvik kapuralövésük vé­gén kapufan csattant a labda. 15. perc: Várhidi kapuja előtt pattogott, a labda, Aranyi szerez­te meg, kicselezte a kifutó ka­pust, s ügyeden a bal alsó sa­rokba gurított, 1:1. 36. perc: ^on-tacu« támadás vé­gén a Szállítók védői hazagurí­tották a labdát. Harcsa nagysze­rű tempóban indult meg, elcsíp­te, elhúzott a kapus mellett, és biztosan lőtt a hálóba, 12. 43. perc: Bal oldalról szállt be a labda, s az öklözni akaró Piltsuk kezéről a hálóba per­dült, 2:2. (öngól). 80. perc: A nyíregyházi 16-os- sal egymagasságban, az oldalvo­nal mellett kavarodás támadt, melynek a játékvezető vetett véget azzal, hogy Ignéczit után- rúgásért kiállította. A mérkőzés első félórájában teljesen beszorult a nyíregyházi csapat, s ekkor védelme igen sokat bizonytalankodott. A Spar­tacus játéka, csak Harcsa gólja után élénkült fel, s ettől kezdve végig egyenrangú ellenfele volt a fővárosi csapatnak. A második félidő közepétől sajnos eldúrvult a játék. A Szállítók játékosai több esetben alattomosan, rej­tett dúrvaságokkal küzdöttek, s ezeket a játékvezető nem torol­ta meg. A nehéz, küzdelmes ta­lálkozón a nyíregyházi együttes rászolgált a nagyon értékes egyik pontra. A Spartacusból Piltsuk — a második gólnál ejtett hibája el­lenére — jól védett. A vélelem­ből Siska emelkedett ki, de Di- Vinyinek is voltak hasznos és szép szerelései. Jól küzdött a fe­dezetsorból Csürke is. A táma­dók közül Kovacsics, Harcsa és Aranyi játéka érdemel dicsére- tet. , További eredmények: DVSC— Budapesti VSC 1:4, Ganz- MAVAG—Eger 1:1, Egyetértés— MÁV DAC 3:1, Szeged—Miskolc 2:0, Szombathely-r-Székesfehér- vár 4:1, Oroszlány—Budafok 0:0, Komló—Kaposvár 3:1. NB I B 1. Eger 27 13 7 7 41:42 33 2. Szeged 27 15 2 10 46:35 32 3. BVSC 27 12 7 8 40:37 31 4. DVSC 27 11 8 8 42:35 30 5. Komló 27 11 7 9 49:37 29 6. MA VÁG 27 11 7 9 38:31 29 7. Szombathely 27 8 12 7 39:33 28 8. Oroszlány 27 8 12 7 25:23 28 9. Szállítók 27 9 10 8 26:31 28 10. Budafok 27 9 7 11 39:35 25 11. Egyetért. 27 8 8 11 30:30 24 Székesfv. 27 9 6 lí 34:34 24 13. Nvíregvh. 27 10 4 11 31:37 24 14. Kan. H. 27 8 7 12 37:50 23 15. MÁV DAC 27 5 12 10 32:42 22 16. MVSC 27 5 12 1« 25:42 22 Mit fiáét a totó ? • 1. Magya.ro.—Ausztria 1 3:1 2. Egyetértés—MÁV DAC 1 3:1 3. Pénzügy.—Szóin. MÁV X 3:3 4. Gyüla—Bp. Spartacus 2 0:4 5. Békéscsaba—Borsod X 2:2 6. Cegléd—Kiskunt. X 1:1 7. Sz. MTE—MGM Debr. 2 2 & 8. Gy. Dózsa—P. Bányász 2 0:1 9. Izzó—Kap. Kinizsi 1 2:0 16. Arezzo—Modena 2 2:3 li. Livorno—Catanzaro 1 4:1 12. Messina—Alessandria 1 2:0 13. Savona—Padova X 1:1 + 1 14. Nagybát.—M. Bányász X 2:2 Aa NB II eredményei Keleti csoport: SZVSE—Bp. Előre 1:1, Bp. Spartacus—Gyula 4:0, Jászberény—Saig. KSE 0:0, Szolnoki MÁV—Pénzügyőr 3:3, D. GÖCS—Szóin. MTE 3:2, XISTEXT—Kecskemét 3:2, Bé- i.éscsaba—Borsodi Bányász 2:2, Nagy bátony—Miskolci Bányász 2:2, Cegléd—Kiskunfélegyháza 1:1. Nyugati csoport: Budai Sparta­cus—Dombóvár 2:0, III. kér.— Pápa 3:0, Esztergom—ZTE 2:0, PVSK—Sopron 4 :0, Autóbusz- Várpalota 2:0. Szfehérvári MÁV— Veszprém 2:0, Pécsi Bányász— Győri Dózsa 1:0. Vasas Izzó—Ka­posvár 2:0, Z. Dózsa—Mosonma­gyaróvár 5:0. ,YVSC—Edelényi Bányász 3:0 (2:0) Nyíregyháza, 300 néző, vezette: rivadar. A mérkőzés kezdetére •aggyas játékvezető nem érke- ;<>tt meg, s a két csapat vezetői­ek közös, Írásos megegyezése ilapján. Tivadar György játék­vezetőt kérték fel a mérkőzés ■evezetésére. NYVSC: Magyar — Fenyves- völgyi, Gyuricska, B. Tóth, Sza­kács, Szabó, Simon, Varga, Sor­ján, Jónás, Román. A csúszós esőtől felázott tala- on csak nehezen talált magára i két csacat. A vendégek kezde­ti énveztek az első 15 percben, <esőbb feljött a hazai együttes. A 19. perében Sorbán—Simon volt a labda útja, s a jobbszélső védhetetlen gólt lőtt, 1:0. A 28. percben Szabó labdájával Varga ment el és a kimozduló kapus mellett 11 méterről lőtt gólt, 2:0. A második félidő erőteljes ha­zai rohamokkal kezdődött, g a 48. percben újabb gólt szerzett a hazai együttes, ekkor Román szerelte a jobbhátvédet, s nehéz szögből nagy gólt lőtt, 3:0. A gól után a vendégcsapat került fölénybe, de gólt nem tudott elérni. Jók: Magyar. Gyuricska. Feny­vesvölgyi, Szabó és Sorbán. D. Elektromos— Mátészalka 3:2 (3:0) Debrecen, 300 néző. MEDOSZ: Utasi — Szabó II., Rózsa, Csizmadia. Huszti I., Husztl n.. Bede, Gálffy, Jakab, Litva I., Uzonyi. Az első félórában a szálkái csa­pat játszott mezőnyfölényben, majd a debreceni együttes1 átvet­te a kezdeményezést, s a 36., 38. és 42. percben gyors egymás­utánban hárem gólt ért el, a ki­hagyó szálkái védelem hibájából. Szünet után erős fölényben játszott a MEDOSZ, s a 76. percben Jakab, a 82. percben pe­dig Gálffy révén szépített. Az egyenlítés is a levegőben lógott, de erre már nem volt idő. A csapatból Huszti I., Huszti n., Ró^sa és Jakab tűnt ki. NB III-as eredmények: T>. Honvéd—MÉMTE 3:1, Kazinc­barcika—DEAC 2:0, Egercsehi— D. Kinizsi Irt), Rudabánya—M. Honvéd 2:0, Somsály—Ormosbá­nya 1:0. NB m Kisvárdai Vasas—Hatvani VSC 2:1 (1:0) Kisvárda, 300 réző, vezette: Kalnai. Vasas: Gilicz — Kozma, Jer- kus, Sum, Bákai. Károly, Ba­lázs, Herczegh, Darvai, Péter, juhász. 8. perc: 20 méteres szabadrú­gást végzett Sum, s nagy erejű lövése után a vendégek kapusa csak kiütni tudta a labdát, s Herczegh.6 méterről a hálóba lőtt, 1:0. A 65. percben Adóm, a vendégek egyik védője a 11-es 1966. november 1. ponton csak kézzel tudott meg­akasztani egy Vasas támadást. A büntető rúgást Jerkus értékesí­tette, 2:0. A 90. percben a hazai védelem megtorpant, s ezt jó! használták ki a hatvaniak és 2:l-re szépítettek. A mérkőzéssel kapcsolatban el kell mondani, hogy Darvai, akinek igazolása miatt a Ruda- bányai Bányász óvott Kisvárda ellen — játszhatott. A Vasas ve­zetői ugyanis felutaztak Buda­pestre, ahol az MLSZ-nél ok­mányokkal igazolták az óvás alaptalanságát, s Így Darvai já­tékengedélyt kapott. A Vasas a hatalmas iramú találkozón igen szép játékkal rukkolt ki, s telje­sen megérdemelten nyerte meg a számára fontos mérkőzést. Az együttesből Jerkus, Bákai, Dar­vai és Herczegh tűnt ki. 1. Ormosbánya 28 17 5 6 62:29 39 2. Kbarcika 28 14 8 6 35:25 36 3. Misk. Honv. 28 12 9 7 52:33 33 4. Rudabánya 28 11 7 8 31:25 33 5. Somsályb. 28 12 7 9 43:34 sí 6. Debr. Elcktr 28 11 8 9 43:27 30 7. Debr. Kin. 28 13 4 11 46:38 30 8. Mátészalka 28 10 8 10 45:50 28 9. Misk. ÉMTE 28 10 7 11 40:40 27 10. Debr. Honv. ?8 10 7 11 32:41 27 11. Edelény 28 10 6 12 34:40 26 12. Hatv. MÁV 28 10 4 14 41:54 24 13. Egercsehi 28 9 4 15 28:38 22 14. Debr. EAC 28 8 5 15 40:49 21 15. Kisvárda 28 7 7 14 33:64 21 1«. Nyíregyháza 28 7 6 15 28r46 20 Több. mint egy tucat gól Nagy kál lóban A megyei I. osztályú bajnok­ságban meglepő eredmény szüle­tett Nagykállóban, ahol a MEDOSZ több, mint egy tucat gólt lőtt az ibrányi együttesnek. Ugyancsak Nagykállóban a Nyírbátori Spartacus döntetlent játszott Balkánnyal szemben. £r­13 plusz 1 és 13 találatot senki sem ért el. 12 találatos szelvények száma 74 darab, nyeremény szelvényenként a nyere- ményilleték levonása után 8742 forint. 11 találatot 1211 fogadó ért el, nyereményük szel­vényenként a nyereményil­leték levonása után 214 fo­rint. 10 találatos szelvények száma 10 582 darab, nyere­ményük szelvényenként a nyereményilleték levonása után 37 forint. Az 1000 forinton felüli nyeremények kifizetésére november 10-tól, az 1000 forinton aluliakéra november 5-től kerül sor. Figyelem! Az ÉM. 25. számú Ál­lami Építőipari Vállalat Budapest, XXI. kér. (Csepel) Kiss János al­tábornagy 19—21 felvé­telre keres: autódaru­kezelőket, víz-gáz és fűtésszerelő­ket, épületbádogosokat, szigetelőket, vasbeton- szerelőket, autóvilla­mossági szerelőket, he­gesztőket, könnyűgépke­zelőket, segédmunkáso­kat és kubikosokat. To­vábbá autódaruk és föld- munkagépek javításában jártas géplakatosokat Szállást, étkezést biztosí­tunk. Jelentkezni lehet a fenti címen a munkaerő­gazdálkodáson. (Bp. 4130.)! A magyar csapat újabb győzelme a sakkolimpián Havannában vasárnap be. fejezték a sakkolimpia se­lejtezőinek negyedik cso­portjában függőben maradt mérkőzéseket. A Magyaror­szág—Tunézia találkozón a függőben maradt játszmát a tunéziaiak nyerték, s így a végeredmény 3:l-re ala­kult. Négy játszma tovább­ra is függőben maradt. Az 5. fordulóban a ma­gyar csapat Belgium ellen biztosan győzött, s vezet a csoportban. 6. csoport: Magyarország — Belgium 4:0. Szabolcsi győzelem az országos skeetbajnokságon Október 28—29 és 30-án rendezték meg Budapesten az első magyar skeetbajnok- ságot. Az első két napon a 100 lövéses csapat és egyéni verseny került lebonyolítás, ra, amelyen a Nyíregyházi Építők 4 fős skeetcsapata (Kiss, Nagy, Milotay, dr. Galántha) szerezte meg az első helyet 400-ból 311-es találattal. A csapatverseny 2. helyezettje a tiszaújfalui 4 fős együttes 201, harmadik az Egyesített Tisztiiskola csapata 296, 4. MEDOSZ 290, 5. Keletbükk 283, 6. Bé­kés megyei együttes 277 találattal. A csapatverseny­ben szerzett első hely annál is inkább értékes mert Röplabda: Kettős győzelem idegenben A Nyíregyházi Spartacus NB Il-es férfi és női röp­labda-csapata egyaránt idegenben játszotta vasár­nap bajnoki mérkőzését A Spartacus férficsapata Bu­dapesten a Pénzügyőrök el­len játszott, s kellemetlen, csúszós pályán is biztos 3:í (11:15, 15:12, 15:7, 15:12) arányban szerezte meg a győzelmet. Ugyancsak jól szerepelt idegenben a Spartacus női csapata, mely Diósgyőrött játszott a feljutásra is esé­lyes DVTK ellen. A mérkő­zés nagy küzdelmet hozott, s végeredményben a nyír­egyházi együttes 3:2 (15:10, 7:15, 15:7 4:15, 15:8) arány­ban nyert. A nyíregyháziak váratlan győzelme kellemes meglepetés. FELVESZÜNK GÉPKO- CSISZERELÖ, autóvilla­mossági szerelő karosszéria- lakatos szak. és segédmun­kásokat dömperekhez és ZIL- ekhez, valamint karbantar­tási munkákhoz kőművese­ket, budapesti és vidéki munkahelyeinkre Vidéki munkahelyeinken kiküldeté­si átalányt fizetünk. Jelent­kezés helye: 2. sz. AKÖV, 1. sz. főnöksége, Budapest, xm, Jász h. 38. szám (Bp.' 4164) olyan 4 fős együttest is hagytak a nyíregyháziak maguk mögött, mint az ET1 (Egyesített Tiszti Iskola) el­ső osztályú válogatott ko­ronglövőit, (Ferenc, Rajnik, Szomjas, Kulin Nagy). Az első két napon megtartott 100 korongos egyéni verseny győztese ifj. Zalai Géza (Ti. szaújfalu) 100-ból 86 talá­lattal. 2. Kiss Béla (Nyír­egyháza) 84, 3. Nagy (Nyír­egyháza) 81, 4. Ferenc (Bu­dapest ÉTI) 80, 5. Novák (Tiszaújfalu) 80, 6. dr. Thu- ránszki (Budapest, MEDOSZ) 80, 7 Rajnik (Budapest, ÉTI) 80 találattal. Az első két napi ered­mény alapján a 200 koron­gos versenyszámban már csak a legjobb 12 versenyző áll rajthoz. Az összesített eredmények alapján a 200 lövéses bajnokság egyéni helyezései az alábbiak sze­rint alakultak: 1. Zalai II. (Ti­szaújfalu) 172, 2. Schup- kégel (Békés) 163, 3. Kiss (Nyíregyháza) 161, 4. Fe­renc (Budapest, ÉTI) 159 5. Thuránszki (Budapest ME­DOSZ) 158, 6. Rajnik (Bu­dapest ÉTI) 157 találattal. A Magyar Sportlövő Szö­vetség, a bajnokság rende­zője elégedett az első ma­gyar bajnokság eredményé­vel, s ígéret hangzott el, hogy az eddigiektől szer­vezettebb keretek között kí­vánnak foglalkozni a skeet- lövészettel. 25 LITERES TRANSPORT ALUMINIUM KANNA szállítását vállalja azonnal: VASÉ BT VÁLLALAT Budapest VIII., Üllői út 32. Tej és mindenfajta fo­lyékony élelmiszer szál­lítására alkalmas. Fogyasztói ár gumi­gyűrűvel 459,— Ft. Apróhirdetések Kétszoba konyhás speizos előszobás ker­tes ház beköltözhetően eladó. Család u. 72. (2854) Japán tranzisztoros táskarádió eladó. Ér­deklődni : délután 4- től. Toldi utca 56. (2855) A Mátészalkai Járá­si Rendőrkapitány­ságra egy kerékpárt szolgáltattak be, me­lyet igazolt tulajdono­sa átvehet. Dr. Faragó tajos ideggyógyász főorvos november 1-től Ismét rendel Vöröshadsereg útja 73. szám alatt. Szerda, szombat kivé­telével délután 4—6 óráig. (2801) Tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették éieteben, hogy a legjobb férj, édesa pa és rokon ORZOVENSZKY JÁNOS fényképészmester f. hó 30-án, 59 éves korában déli 13 órakor visszaad­ta nemes lelkét Teremtőjének. Temetése november 11 6rakor ^ az Északi temető ravatalozó­jaDOl. Gyászoló család