Kelet-Magyarország, 1964. március (24. évfolyam, 51-75. szám)

1964-03-03 / 52. szám

Jelentés a labdarngfé-páiyáitrél Nemzetközi mérkőzések Slovrtüit Bratislava—Győr .tru (0:0>. A győri csapat a kö­vetkező összeállításban ját­szott: Tóth — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai. Máté — fealó, Győríi, Povázsai, Kor­sós, Keglovieh. Az első félidő­bon «, győriek játszottak job­ban, de gólt nem tudtak sze­rezni. Szünet után az 58. perc­ben Dolinsky 14 méterről szer­zett gólt. A gól után a gvőriek hezesen küzdöttek az egyenlí­tésért, de ez nem sikerült. A mérkőzést Győrött 6 euer né­ző előtt játszották. Komló—NDK u tánpótlás ­válogatott 0:0. Lipcse 15 ezer néző. Komlói Bányász: Balogh — Komló (Rozmis), .Torsa, Je­rabek — Rozmis (Nagy E.), Sós — Garai, Rónai, Nagy B. (Göncz), Lutz, Petényi (Pata­ki). A komlóiak többet tá­madtak sok gólhelyzetük kö­zül azonban egyet sem tudtak értékesíteni. Tátrán Presov-* Csepel 4:1 (1:0). Presov, ő ezer néző. A csepeliek összeállítása: Török — Vellai, Pocsal, Molnár. (Perjés) — Kleibán, Kocsis (Rottenbiiler) — Kalmár, Fa- ludi, Jucsov, Bosonczi, (Né­meth), Pál. A vereség ellené­re sem játszottak alárendelt szerepet a csepeliek, ellenük egy lesgólt ítéltek meg, míg egy jogos góljukat és javukra egy tizenegyest nem adtak meg. esis (Stadler). Németh, Ősi, Bartalos, G: ősi (2), Németh, Stadler. Soproni Textiles— Mosonmagyaróvári TE 2:3 (1:0) Mosonmagyaróvár. V: Jockl. G: Balogh, Horváth, ill. Mé­száros (11-esből), Szalai. Mo- soni Vasas—Győri Dózsa 1:1 (1:0). V: Nyiga. G: Sárközi, ill. Pió B Előre—Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ 1:1 (1:1). Békéscsaba. 500 néző. V: Bal­ia. G: Rakonczi, ill. Nagy. Nagybátonyi Bányász—Eger- csehi Bányász 3:2 (1:2). Nagy- bátony. 800 néző. V: Hegyi, G: Kovács (2), Tan, ill, Bóta, Bromer. Zalaegerszegi Dózsa —Nagykanizsai VTE 2:1 (1:1). Nagykanizsa 300 néző. V: Po­tai. G: Fehér (2), ill. Szintes Kaposvári Kinizsi—Pécsi Bányász 2:2 (1:1). Péesbánya- telep 100 néző. V: Varga. G: Herbei (2), ill. Koch, Molnár. Kisterenye—Aszódi SE 11:0 (8:0). Kisterenye 500 néző. V: Garamszegi. G: Szeberényj II (4), Tarlós (3), Honti (3), Ka­szás. (A kartal lemondása miatt Aszóddal játszott a Kis­terenye.) Bagiyasaljai Bányász —Honvéd Korvin SE 5:3 (1:2). Verpelét 800 néző. V: Répás. G: Szabó I (2), Pepsinszkt, Szabó II., Kozik, ill. Vasvári (2), Tóth. TORNA: A PéaizíijgHF'i Technikum üikerci i* megyei k5/é§*isk olás ba* *M£»on Megyei csapataink eredményei Nagy., érdeklődés mellett ke­rült sor Nyíregyházán, a Pénzügyi Technikum tornater­mében a megyei középiskolai férfi tornász egyéni- és csapat - bajnokságra. A versenyen ki­lenc csapat és 60 egyéni ver­senyző indult el. Különösen a szabadon választott gyakorla­tok során lehetett színvonalas teljesítményeket látni! Érde­kesség, hogy csapatban a 3—4— 5. helyezett között végül tizeö- pontok döntöttek. Eredmények csapatban: 1. Nyíregyházi Pénzügyi Techni­kum A-csapata (Benkei István, Türk János, Kulcsár Tibor, Rády Sándor, Sigér Zoltán, Te­mető István) 265,1, 2. Vasvári Gimnázium 257,7, 3. Zrínyi Gimnázium 255, 4. Kisvárdai Bessenyei Gimnázium 254,9. Nyíregyházi Mezőgazda Technikum 254,6, 6. Tisza Gimnázium 251,9, 7. Pénzi Technikum B-csapata 249, Mátészalkai Gimnázium 2- 9: Nagykállói Gimnázium 2­Egyéni B-kategória (ish hoz igazoltak): 1. Temető ván 110,1, 2. Sigér Zoltán 1 (mindkettő Pénzügyi Tec! kurn), 3. Balkő István (Zrí 105,3. 4. Sallai József (Ivíezőg Techn.) 104,1/ 5. Rádv Sár (Pénzügyi Techn.) 193,4. Bartha Zoltán (Zrínyi) X pont. A-kategória (egyesület igazoltak: 1. Tóth István IC 2. Lendvai Márton 1 (mindkettő Kossuth Gim zium) ponttal. ASZTALITENISZ: >agjkáíioi MEDOSZ-—Nyíregyházi Munkás 2:1. (1:0) w8í0SÉ||líf S285i1W0tlf*?f If PUfMíf NB I. Vasas—Budafok 4:1 (2:1). A Vasas a második félidőben több gólt is lőhetett volna. G: Farkas (2), Mahos. Puskás, il­letve Hsász (11-esből). Újpesti Dózsa—Gyulai M. 3:1 (2ri). Az újpestiek köny- nyedén, tetszetősen játszottak. Gólszerzők: Kuharszki (4), Sólymosa, Bene, Sóvári, illetve Zsinka. Ferencvárosi—Egyetértés 2:1 (2:1). Színvonalas játék ala­kult ki a mérkőzésen, az Egyetértés jól védekezett. Gól­lövő Varga (2), illetve Bár­Szombathely—Tatabánya 3:0 (1:3). Tatabányán, meglepe­tésre a jól kombináló szom­bathelyiek könnyedén győz­tek. Gólszerző: Stolcz (2), Tóth. Szegedi EAC—Oroszlányi Bányász 8 hí (0:0). Az NB I-es csapat az első félidőben ját­szott kielégítően. Góllövő Gi- ticz és Nemes. DVSC—Borsodi Bányász 3:1 (W). A debreceni együttes csak az utolsó két percben biztosította be győzelmét. Gól­szerző: Alaxai (2), Kovács, illetve Kőhalmi. Ózdi Koháse—Diósgyőri VTK 4:2 (3:1). A hazai pályán játszó ózdiak Icis híján na­gyobb arányú győzelmet is arathattak volna. Gólszerző: Száraz (2), Borbás II, Szuesá- nyi (öngól), illetve Kiss I. Fer­dinand (öngól). Dorog—Nyergesújfalu 8:1 (4:1). A dorogiak megerőlte­tés nélkül lőtték góljaikat. Gólszerző Szuromi (2), Mo­nostori (2), Csőri (2), Karába, Varga, illetve Galambos. Pécsi Dózsa—Dunaújváros 4:2 (2:2). A pécsiek csak ne­hezen kaptak lábra, s. 0:2-ről fordították meg az eredményt. Góllövő: Duna II. (2), Dunai I. (2), illetve Jagodics (2). MTK—Veszprém 5:0 (4:0). A kék, fehérek csak az első fél­időben játszottak igazán jól. Gólszerző: Bödör (3), Halápi. Takács. Nagykálló: Tisza — Somo­gyi, Seres, Tóth — Fesztóri Vajda — Balogh, Vágó, Ve­res, Karácsony, Mező. Munkás: Bus — Papp, Fo­dor, Varga — Gajdos, Szász — Balogh, Gelics, Boros, Eszenyi, Szilágyi. Nagykállóban mintegy 400 néző előtt, aránylag egészen jó pályán játszott a Írét csa­pat. A Munkás kezdett job­ban, s negyedórán át meddő mezőnyfölényt harcolt ki. Majd feljött a hazai csapat, s egy szép támadása végén Vágó kiugrott, s közelről biz­tosan lőtt a nyíregyházi csa­pat kapujába 1:0. Nem sokkal ezután Kará­csony nagy lövését szépen hárította az NB Il-es csapat kapusa. A félidő utolsó per­cében közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a Munkás ellen. A labda Balogh elé kei-ült, áld nagy helyzetben kapu mellé lőtt. Szünetben mindkét, csapat több helyen cserélt. Változa­tos játék után az 58. perc­ben Vajda hozta fel a labdát, s távolról lövésre szánta el magái. és a labda a megle­pődött kapus mellett a háló­ba vágódott, 2:0. A második gól felrázta az NB U-es csapatot, s veszélye­sebb támadásokat vezettek a hazaiak kapuja ellen. Egyik támadásuk végén a szünet­ben beállt Szojka lövése kö­tött ki á bal alsó sarokban, 2:1. Az utolsó percben egyen-1 lítési alkalma volt a Mun- j kásnak, Kosivá! nagy hely-! zeíbe került, kivárt azonban i a lövéssel, s az utolsó pilla- j natban Seres becsúszó szere- léssel tisztázta a helyzetét. A mindvégig sportszerű . ta- ;j lálkozón élvezetes játék folyt. A hazaiak gólraiörőb- beri játszottak, meglátszott mozgásukon, hogy edzőmér­kőzések tekintetében • jobban állnak NB Il-es ellenfelük­nél, a győzelmet megérde­melték. A Munkás biztatóan játszott, de skapu előtt min­dent túlkombináltak, csatárai nem voltak veszélyesek a nagykállói kapura. Vasárnap délelőtt NB Il-es női csapatbajnoki asztalite­nisz-mérkőzést rendeztek Nyíregyházán. A találkozón a Nyíregyházi Petőfi, a Bp. Erdészet együttesét látta vendégül. A nyíregyházi csa­pat balszerencsés napot fo­gott ki, mert a találkozó előtt Teichmann és Koczk megbetegedtek, s nem állt tak a csapat rendelkezés: A két tartalékkal kh nyíregyházi csapat végül 13:5 arányú vereséget sz v-edett. A nyíregyháziak g zelmeit. Ujváriné (3) és S: mainé (2) szerezték. SAKK: Hél ponttal vezet a Hűnké* Nyírbátori Spartacus—Kisvárdai Vasas 3:2 (3x0) NB I B Szállítók—Bp. Spartacus 5:1 (1:1). Kőér u. V: Farkas. Szállítók: Várhidi (Szűcs) — Kárai, Moravcsik, Jerabek, — Bajzák, Szalontai — Tetnovsa- ki. Cserháti, Csicsmann, Me­zei, Horváth (Hanák). G: Cserháti (2), Tetnovszki, Me­zei, Hanáík, illetve Kovács. Miskolci YSO—Egri Dózsa 3:2 (1:1). Miskolc, 200 néző. V: dr. Borosa. MVSC: Miskolci — Krompaszki, Bura, Vertig —- Temesvári (Zoller), Szabó (Kovács) — Kallus, Marosi, Molnár, (Telenkó), Kovács, (Molnár), Buezkó. G: Buczkó, Telenkó, Kékesi, illetve Kiss II, Nagy K. Gaaz-MÁVAG—Budai Spar­tacus 1:0 (1:0). Népliget, ed­zőpálya. 500 néző. V.: Bircsák. Ganz-MÁVAG: Veróczki (Szá- ger) — Monostori, Palásti, Szedlók — Gál. Halasi — Di- nopulosz (Molnár II), Balogh (Dinopulosz), Hai-math, Vörös, Kosztolányi, G: Harmath. Székesfehérvári MÁV Előre —Székesfehérvári VT Vasas 2d! (1:8). Székesfehérvár. 1200 néző. V.: Cserjés. VT Vasas: Varga (Tímár) — Szőke (Ke­recsen)-!), Bognár, Szabó — Nehéz, (Horváth III), Kárász — Jasper, Cziglér, Burka, ls- paics, Dumasz (Török), G: Ru- zics, Horváth, ill. Cziglér Ká­rász. Kisvárda, 600 jiéző. Vezet­te: Sántha. Nyírbátor: Pásztor (Leika) — Bihari, Kiss, Balogli — Siket, Óvári, — Oláh, Báto- ri, Somogyi, Mankó, Bács­kái II. Meglepetésre nagy lendü­lettel kezdett, az erősen meg­fiatalított nyírbátori csapat, s mór az első húsz percben 3:0-ás vezetésre tott szert. A hazai együttes csak . a máso­dik félidőben játszott jól, ekkor rákapcsolt, de az egyenlítés már nem sikerült. Góllövők: Bácskái II., Somo­gyi ée Bátori. V víi't-gyháíf.j Dózsa—\iires;j bá/i VSC 1:0 (1:0) A találkozó sorsát eldön- 8 emberrel, szervezetten vé­tő gól a 35. percben esett, dekező Dózsa megérdemelt­amikor Román II liftet rú- «ek mondható győzelmet ara- gott, s a Dózsa középcsatára tolt. az így megszerzett labdát a . ____________-.......____________ kifutó NYVSC kapus fölött a" hálóba lőtte. A mérkőzés nagyrészében az NB III-as együttes támadott, de csatá­rai minden helyzetet ki­hagytak, s így a gyakran 7— A megyei sakk-csapatbajnok­ságban vasárnap Mátészalkán rendeztek fordulót, ahol négy csapat három-három mérkő­zést játszott, míg Bálkónyban az NYVSC szerepelt. A vasár­napi forduló után a Nyíregyhá­zi Munkás hét pontos előnyt szerzett. Eredmények: Nyíregy házi Munkás—Fehérgyarmat 7,5:0,5, Mátészalkai MEDOSZ—Máté­szalkai VSC 7:1, Nyíregyházi Munkás—Mátészalkai MEDOSZ 6,5:1 ,o, ; Fehérgyarmat —>J. szálkái VSC 6:2. Nyireg '! Munkás—Mátészalkai X 5,5:2,5, Fehérgyarmat—Mi szálkái MEDOSZ 4:4, Nyíre házi VSC—Balkány 8:0. A megyei bajnokság állá 1. Nyíregyházi Munkás 19,5 Mátészalkai MEDOSZ 12,5, Fehérgyarmati Hunyadi 10,5 Nyíregyházi VSC 8, 5. Mi szálkái VSC 5,5, 6. Balká MEDOSZ 0. Röplabda: Kizárták a Petőfi női csapaic a terembajnokságból _ Vasárnap a téli terembajnok­ság második fordulóját bonyolí­tották le Nyíregyházán a férfi és női röplabda-csapatok. A férfi együttesek a Tanárképző Főiskola, a női csapatok pedig a Zrínyi Gimnázium tornater­mében játszottak. Érdekesség, hogy a Petőfi—Zrínyi Gimná­zium I. mérkőzés elmaradt mert a Petőfi nem jelent meg. S mivel a Petőfi női csapatának ez már második elrnarac volt, a verseny rendezői ki ták a terembajnokságból. Eredmények: Vasvári— nyl 50:12, Petőfi—Zrínyi 5( Vasvári—Honvéd 56:28 (í mérkőzések), Petőfi—Zrínyi elmaradt, Zrínyi I—Kisvá Leánygimnázium 28:17, Ta; képző—Zrínyi II. 26:20, Ke cse—Zrínyi II. 26:17 (női r kőzések). NB II m. kér. TTVE—ChínolB 5:8 (2:1). Hévízi út. 300 néző. V.: Keserű Pál, G. Szigeti (2), Se­bestyén, Kocsis, Bartalfi, ill. Pataki, Feliér. Újpesti Dózsa tartalék—K. Lombik 4:2 (2:1). Megyeri út. V.: Lenkefi. G.: Szabó (2), Tóth, Takács, ill. Pintér, Fizi. Szegedi Spartacus Szegedi VSE 1:1 (1:1). Szeged. 300 néző. V.: Várfconyi, G.: Kiás, ill. Bilcsik. Vörös Csil­lag Traktorgyár—Kőbányai Tűzálló 6:1 (2:0). Gergely ut­ca. V: Ujj. G: Nyári (2), Bod- 2sár, Molnár, Törőcsik (öngól), Háromszéki (öngól), ill. Zcn­1964. március 3. zov. KISTEXT—ÉTI 6rí (2:2). Üllői út. V: Szekula. G: Kal­már (2), Péli (2), Bandi, Majsz- ki, ill. Csöbör, Eadnai. Jász­berényi Lehel—Martfűi MSE 1:1 (1:0). Jászberény. 300 né­ző, EVTK—Erzsébeti Spartacus 1:0 (0:0). Előd u. V: Hochs­tein. G: Balázs. Zalaegerszegi TE—Nagykanizsai Dózsa 3:1 (2:1). Zalaegerszeg. V: Varga. G: Kajtár, Tóth, Proktis, ill. Major. Csepel II—Szolnoki MÁV 1:1 (1:0). Szolnok. 700 néző. V: Sándor. G: Burlovics, ill. Pintér. UEFA-kereí—Va­isas Izzó 4:0 (0:0). Tábor u. V: IBiróczki. UEFA-keret: Vlaszák j(Fóriyad) — Maróíhi (Karsics), 1 Simon (Liebhaber), Bánkutí — ;Nos<kó, Nyírő — Juhász, Ko­| Nyolc nemzetköii labdarúgó 1 “ kupamérkőzés lesz a héten ; Március már egész Európá­ban mozgásba hozta a labdarú­gás hatalmas gépezetét. A hó­nap első hete nemzetközi ese­ményekben is bővelkedik. Már­cius 4-től 8-ig nem kevesebb, mint nyele különböző nemzet­közi kupatalálkozót bonyolíta­nak le. Európa Kupa, KK, KK és VVK mérkőzések szerepel­nek a programban. Az érdekelt csapatok között ott lesz az MTK és az Újpesti Dózsa is. A kék-fehérek pénteken Isz­tambulban a Fenerbahcse el­len játsszák a KK visszavágót, míg vasárnap az újpestiek Valenciában elősaör mérkőznek a VVK keretében a spanyolok egyik legjobbja, a Valencia el­len. Néhány nappal a bajnoki rajt előtt Megyei bajnoki együtte­seink felkészüléséről Né- gyessy Miklóstól, a Megyei Labdarúgó Szövetség főtit­kárától kértünk tájékozta­tást. Nagyecsed ? — A pályák legtöbbjén játszanak edzőmtrkőzéseket, s ha nem fordul váratlanul rosszra az időjárás, úgy mindenütt sorra , , kerülhetnek a bajnoki mérkőzések — mondta Négyessy Miklós.-- A hozzánk befutó jelen­tések arról tanúskodnak, hogy nagy küzdelmet fog hozni a megyei bajnokság. A csapatok edzőmérkőzéseket bonyolítottak le. Egyedül Dornbrádról és Fehérgyar­matról nem kaptunk tájékoz- tatást. Az előjelekből ítélve az elsőségért valószínűleg a következő csapatok fognak csatázni: Tiszaiak, Nyírbog­dány, Mátészalkai MEDOSZ, s rajtuk kívül még egy-két együttes. Kérdés, hogy o Nyíregyházi Dózsa meg tutí- ja-e ismételni az elmúlt évi bravúrt. Érzésein szerint, aligha, ugyanis a vidéki ri­válisok alaposabban készül­tek fel. — S én úgy vélem, a nagyecsediék ez évben képe­sek lesznek jónéhány megle­petésre. ök már annak ide­ién letókarították pályáju­kat, s öt hét óta rendszere­sen játszanak, de ugyanez a véleményem Fehérgyarmatról is. Sok nézőre lehet számítani A fentiekhez még hozzáte­hetjük, hogy nemcsak a lab­darúgók, hanem a játékveze­tők is felkészülten várják a rajtot. Á megyei I. osztályban közreműködő mintegy ha mine labdarúgó bíró a t folyamán . továbbképző ta folyamon vett részt, meg\ tatták a leggyakrabban el forduló eseteket, egység álláspontot alakítottak ki \ tás kérdésekben. Azonban nem lenne telj a rajt előtti helyzetkép, 1 nem adnánk számot a szu kólókról. Úgy véljük, az el forduló mérkőzésein — : időjárástól függetlenül talán — minden mérkőzést jelentős nézőseregre leh számítani, hiszen annyi: hosszú volt az idei szünet, az elmúlt évi féiforduli bajnokság után felfokozó kíváncsisággal várjuk az e ső olyan bajnoki mérkőzés Reméljük, hogy csapataink rossz talaj, s az alkalmaik időjárás ellenére is úgy já szanak majd megtartják n< zőiket, sőt újabbakat vonz« nők. Bézi LászJ