Kelet-Magyarország, 1963. június (23. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-11 / 134. szám

HAGY KÜZDELEM AZ NB lll-BAN NAGYKÁLLÓBAN MAJDNEM MEGLEPETÉS SZÜLETETT Az NB III-as labdarúgó­ba jnofcságban legnagyobb meglepetésnek az számit, hogy a Somsályi Bányász Bu­dapesten győzte le a Főváro­si Autóbusz együttesét, s ez­zel teljesen nyílttá tette a kiesés elleni küzdelmet. Ugyanis a táblázat jelenlegi állása szerint egyedül csak Gyöngyös látszik biztos kieső­nek. A szabolcsi csapatok közül kettő lépett pályára ezen a vasárnapon, A Nagykállói MEDOSZ hazai pályán a Mis­kolci Bányász ellen, a Kis- várdaá Vasas pedig Rudabá- nyán. Miskolci Bányász—Nagykállói MEDOSZ 3:1 (1:1) Nagykállóban, mintegy 1500 néző előtt került sor a nagy érdeklődéssel várt találkozó­ra, melyen a nagy lelkesedés­sel játszó hazaiak az első félidőben végig irányították a játékot, s több nagy helyzetet hagytak ki. A 22. percben Pósán kferült jó helyzetbe a Verestől kapott labdával, sa hálóba lőtt, 0:1 Nagykalló javára. Több hazai támadás után Futó elfutott a balszé­len, faképnél hagyta a kállói védőket, s lövése Tisza kezét érintve a hálóba vágódott, 1:1. Szünet után változatos já­ték után fokozatosan érezhe­tővé vált a vendégcsapat nagy rutinja. A 77. percben egyik támadásuknál pontos adoga­tással közelítik meg a hazai csapat kapuját, s a támadás végén Bartus lövése a iobb kapufa tövét ő] a hálóba per­dült. 2:1 a Miskolci Bányász javára. A gól után pár perc telt el, amikor Vajda nagy lövését a vendégek kapusa kiejti, de a közelben nem volt kállói csatár. A végig színvonalas mér­kőzés ellentétes félidőkből állt Az első 45 percben a kállóiak játszottak fölényben, s ha a csatárok nem kapkod­nak, kéi-háromgólos előnyre is szert tehettek volna. Szü­net után viszont a techniká- sabb vendégcsapat irányított, s végeredményben ilyen arányban megérdemelte a győzelmet. Rndabänya—Kísvárdai Vasas 3:0 (1:0) Rudabányán került sor a találkozóra, melyen az első félidőben egyenrangú ellenfe­lek voltak a kísvárdai labda­rúgók. Szünet után a hazaiak erősíteni tudtak, s adódó helyzeteiket — szemben a kisvárdaiakkal — ki is hasz­nálták. Farkast (Kisvárda) a 80. percben kiállították. Az NB III további ered­ményei: Somsályi Bányász- Fővárosi Autóbusz 3:1, Egri Honvéd—Miskolci Munkás 3:1, Szuha völgyi Bányász— Egercsehi Bányász 2:0, Gyön­gyösi Spartacus—Kazincbar­cika 1:1, Debreceni Dózsa— Debreceni GÖCS 1:1. Komoly bajnokielölt az FTC — Még nyilt a kiesés elleni karc A labdarúgó NB 1 eredményei A labdarúgó NB I. 23. for­dulója megváltoztatta a baj­noki táblázat első helyein ta­nyázott csapatok sorrendjét. A Ferencváros, győzelmével komoly bajnok jelöltté lépett előre, hiszen következő mér­kőzését otthon játssza a DVSC éllen. Az Újpesti Dó­zsa szombaton aratott gól­záporos győzelmével a máso­dik helyre került, míg a harmadik vetélytárs, az MTK vereséget szenvedett Tatabá­nyán, s így a harmadik hely­re csúszott le. A kiesés ellen vívott harc még teljesen nyílt a DVSC és a Salgótar­jáni Bányász között. Ferencváros—Szombathely 2:0 (1:0). Szombathelyen az FTC biztosan szerezte meg a számára nagyon fontos két bajnoki pontot. Rákosi és Varga góljaival. lálkozőn a Vasas elsősorban Ilku gyenge napjának kö­szönheti fölényes győzelmét. Győr—Debrecen 1:1 (1:1). Debrecenben mindkét csapat elsősorban védekezésre ren­dezkedett be, s a döntetlen igazságos. Pécsi Dózsa—Bp. Honvéd 2:2 (1:0). Pécsett a Honvéd a „sírból” hozta vissza az egyik pontot, ugyanis a ha­zaiak már 2:0-ra vezettek, amikor a fővárosi csapat egyenlített. Salgótarján—Szeged 5:0 (0:0). Kiegyenlített első fél­idő után a védekezésre be­rendezkedett szegediek nem bírták a második negyvenöt percet. Tabánya—MTK 3:1 (1:1). Az MTK erőtlen csatársora miatt veszítette el elsősor­ban a mérkőzést, bár a dön­Vasas—Dorog 5:2 (1:0). A tétlentől így is súlyos bírói Fáy utcában sorra került ta- tévedés fosztotta meg. A labdarúgó NB I állása l 1. Ferencváros 23 12 7 4 42:26 31 2. Újpesti Dózsa 23 11 7 5 50:26 29 3. MTK 23 10 8 5 37:30 28 4. Bp. Honvéd 23 10 7 6 46:30 27 5. Dorogi Bányász 23 8 9 6 33:27 25 6. Győri Vasas ETO 23 10 5 8 36:30 25 7. Pécsi Dózsa 23 7 9 7 29:29 23 8. Tatabányai Bányász 23 8 7 8 24:26 23 9. Vasas 23 7 8 8 34:29 22 10. Szegedi EAC 23 8 6 9 14:33 22 11. Komlói Bányász 23 6 9 8 24:34 21 12. Debrec % i VSC 23 5 9 9 27:43 19 13. Salgótairani Bányász 23 6 4 13 27:35 16 14. Szombathelyi Haladás 23 3 5 15 15:40 11 EZ VAN meg hatra Június 16: FTC—DVSC, Győr­-Vasas, Dorog—Újpesti Dózsa, Komló—SBTC, Szeged—Pécs, Tatabánya—Hon­véd, MTK— Szombathely. Június 23: Komló—Sze ged, Újpesti Dózsa—Pécs, Vasas Tatabánya, DVSC—Szombathely, Győr—MTK, Do­rog—Honvéd, SBTC—FTC. Június 30: FTC—Szeged, Komló—Honvéd, MTK—Do­rog, Szombathely—Győr, Tatabánya—DVSC, Pécs—Vasas, SBTC—Újpesti Dózsa. Táncdaltól — szerenádig! Vidám júniusi esték a Vendéglátóipari Vállalat éttermeiben Folyó hó 12-én este 8 órakor „SZABOLCS” étteremben, 13- án „DOLGOZOK” éttermében (volt Vesszős), 14- én SÓSTÓI TERASZON (Krúdy étterem) fellépnek: Hollós Ilona és Szegedi Gyula táncdalénekesek, Jánosi Kata, Varga László operett- és magyarnóta énekesek. Konferál: Rónai Egon humorista. BELÉPŐDÍJ 5,— FT. (37901) Felvételünk az ipari tanulók országos készült, az aszódiak egyik versenyzőjét gyakorlata közben. tornászbajnokságán mutatja be nyújtó­(Zsák Zoltán felv.) Madrid: Megkezdődött a spanyol labdarúgókupa középdöntőjé­nek kettős fordulója. Az első fordulóban a Zaragoza nagy meglepetésre 4:0 arányban legyőzte a Real Madridot. A másik találkozón a Valencia és Barcelona 2:2 arányban döntetlenül mérkőzött. Lisszabon: A portugál Labdarúgóim pe negyeddöntőjének visszavágó mérkőzései után a középdön­tőbe a Benfica, a Belenenses, a Sporting és a Guimaraes ke­rült. New York: A nemzetközi labdarúgótor­na legújabb eredményei: Mantova (olasz)—Ovo (mexi­kói) 4:1 (3:1), Preussen Münster (nyugatnémet)—Va­lenciennes (francia) 3:2 (2:1). A tornán a Mantova vezet 4 ponttal, 2. Kilmarnock (skót) 4 pont, 3. Preussen Münster 4 pont. Lugansk: A brazil Fluminense labda­rúgó-együttese szovjetunióbeli vendégszereplése során 2:l-re győzött a helyi csapat ellen. Neuss: Japán válogatottja egy nyu­gatnémet vegyescsapattól 5:0 (2:0) arányú vereséget szen­vedett. A hazai csapatok jó napja a megyei bajnokságban A megyei labdarúgó-baj­nokság , vasárnapi fordulójá­ban a hazai csapatok szere­peltek jól, egyedül a Balkány —Nyírmada találkozó végző­dött pontosztozkodással. ,✓ A bajnoki táblázaton nem is tör­tént lényegesebb változás. A Tiszalöki Vörös Meteor tart­ja hárompontos előnyét, míg az NYVSC és a Nyírmadai MEDOSZ helyet cseréltek, ugyanis a nyíregyháziaknak jobb a gólarányuk. Eredmények: Tiszalöki Vö­rös Meteor—Nagyecsed 4:0, Balkány—Nyírmada 2:2, Nagyhalász—Dombrád 4:0, Mátészalkai MEDOSZ—Tisza- vasvári Lombik 5:1, Nyírbog- dány—Fehérgyarmat 6:0, Nyírbátori Spartacus—Nyír­bátori Dózsa 2:1, Nyíregyházi Spartacus II—Vásárosna­mény 5:2, Nyíregyházi VSC— Ibrány 2:0. Atlétika: Moravecz ismét csúcsot javított Vasárnap délelőtt rendezték meg a Diák-pályán Nyíregy­háza 1963. évi atlétikai baj­nokságát, a serdülők és az if­júságiak részére. Érezhető volt, hogy vége van az iskolai év­nek, ugyanis a vártnál jóval kevesebben indultak. A ver­seny keretében Moravecz Fe­renc csúcskísérletet tett a fér­fi diszkoszvetésben, s teljes sikerrel, mert túljutott a 40 méteren. Női eredmények: Serdülők, 100 m.: 1. Banka (ITSK) 16, 80 m. gát: 1. Banka (ITSK) 15,3, 400 m.: 1. Trungel (ITSK) 74,7, Távolugrás: 1. Rácz (Sportiskola) 422. Magasugrás: 1. Szabó (Sportiskola) 125. Nőt ifjúsági: 100 m.: 1. Bé- da (ITSK) 14,2. Magasugrás: 1. Béda (ITSK) 125. Súlylökés: 1. Kosa (Sportiskola) 8,92. 17 telitalálat 4 1. Vasas—Dorog törölve 2. Pécs—Bp. Honvéd X 2:2 3. Szombathely—FTC 2 0:2 4. SBTC—Szeged 1 5:0| 5. DVSC—Győr X 1:1 6. Borsod—DVTK X Ott» 7. Szolnok—Ózd 2 0« 8. Nyíregyh.—Egyetértés 1 *12 9. MVSC—Láng X m 10. Kecskemét—Bp. Spart. X Ul 11. Székesf.—Szállítók 1 *:1 12. EVTK—ZTE 2 1:2 13. Oroszlány—PVSK 1 1:2 Az 1 nyerőosztály bsi 17—sn reményösszeg egyenként * 6 ezer 332,50 Ft. 295-en érfdk el 11 találatot A nyeremény- összeg egyenként 941,25 Ft 3573-an értek el 10 találatot. A nyereményösszeg egyenként 103,75 Ft Diszkoszvetés: 1. Kosa (Sport­iskola) 32,47. Gerely: 1. Sutha (Sportiskola) 27,40. Serdülő fiúk: 100 m. 1. Hajdú (Sportiskola) 12,6. 400 m.: 1. Gecse (ITSK) 57,2. 1000 m.: 1. Ormos (NYVSC) 2:58,6. 100 m. gát: 1. Szentmiklósi (ITSK) 20.2. Távol.: 1. Szentmiklósi (ITSK) 496. Magasugrás: 1. Stefáni (NYVSC) 165. Gerely: I. Szabó (Sportiskola) 33,11. Súly: 1. Szabó (Sportiskola) II, 9. Rúd: 1. Murczkó (NYVSC) 250. Férfi ifjúsági: 100 m.: 1. Virroszt (ITSK) 11,7. 400 m.: l. Breznyicki (Sportiskola) 54.3. 800 m.: 1. Breznyicki (Sportiskola) 2:10,4. 200 m.: 1. Olmann (Sportiskola) 24,8. 100 m. gát: 1. Virroszt (ITSK) 17,8. Távol: 1. Virroszt (ITSK) 575. Magas.: 1. Porteleki (ITSK) 160. Súly: 1. Valent (Sportis­kola) 13.83: Gerely: 1. Soós (ITSK) 41.39. Diszkosz: 1. Va­lent (Sportiskola) 39,52. Rúd: 1. Bus (Sportiskola) 280. A versenyen meghívásos diszkoszvető számot is rendez­tek, melyen Moravecz Ferenc (NYVSC) 40,16 méteres dobá­sával új megyei csúcsot ért el. Az Újpesti Dózsa I osztálvú egyesületi bajnokságon négy nyíregyházi atléta is indult, az NYVSC színeiben. Gulyás Já­nos a kalapácsvetésben 54,18 méteres eredményével a hato­dik helyet szerezte meg. Kiss Imre 10 000 méteres 31:46,6-os idejével, egyéni csúcsot futva a nyolcadik helyen végzett, Raffai 3000 méteres akadályon 9:50-et futott Fehér László ugyanezt a számot feladta. Johh volt a magyar csapat Magyarország—Szovjetnnió 7;5 (6:2) (Női válogatott kézilabda­mérkőzés) Kisstadion, 1000 néző. Ve­zette: Petár Pupics (jugo­szláv). Magyarország: Pásztor — Kovácsné, Jóna, Schmidtné, Sporthírek Lipcsében, az NDK—Magyaror­szág íjász egyéni csapatverse­nyen a magyar női és férd csa­pat egyaránt megszerezte a győ­zelmet. Szófiában a Narodna Mladezs at­létikai versenyen az 3000 méteres férfi síkfutást a magyar Szekeres nyerte 14-15-es idejével. A női 200 méteres távon Markó 24,5-tel győ­zött, 800 méteren is magyar siker született. Kazl Olga révén, ideje: 2:09,1. A női diszkoszt is magyar versenyző nyerte Bognár szemé­lyében, aki 49,94 métert dobott. A verseny legjobb atlétanőjének járó tiszteletdijat Kazi Olga sze­rezte meg. A női tőrvívó magyar bajnok­ságot Juhász Katalin (OSC) nyer­te Sákovicsné (Bp. V. Meteor) és Rejtő (Újpesti Dózsa) előtt. Hatvanezer néző előtt zajlott le Budapesten az idei nemzetközi autós nagydíj. A Grand Prix-et végeredményben ifj. Ahrens ;NSZK, nyerte Lincoln (Finnor­szág) és Rosquikt (Svédország) előtt. Garrincha, a brazilok váloga­tott labdarúgó-csatára Európá­ban fogja rúgni a labdát. A vi­lághírű labdarúgót az olasz Inter- nazionale vásárolta meg csillagá­szati összegért. Hanus, Balogh, Szmolkáné. Csere: Rothermel, Ramhányi- né, Bakóné, Lengyel, Ignácz. Szovjetunió: Gromova — Sztrelnyikova, Nyikova, Juk- levicsinte, Iknatyeva, Bob­rova, Vuntesmeri, Tuljakova. Csere: Jaszute, Korolevszká- ja, Mirosucsenkó, Altavajena, Pethune. Bár mindkét csapat idege­sen kezdett, mégis Jóna ré­vén a magyar csapat ért el gólt az első percben. Az egyenlítés után Romhányiné, Jóna, majd ismét Romhányi­né góljaival 4:1-re vezetett a magyar együttes. A félidő befejezése előtt Jóna, majd Szmofkáné talált a hálóba, s 6:l~nél a szovjet csapat büntetőből szépített. Szünet után a szovjet válo­gatott Bobrova révén 6:4-re szépített, de Jóna újabb re­mek átlövése a hálóban kö­tött ki. Nemsokkal a mérkő­zés vége előtt a vendégek ismét büntetőből értek el újabb gólt. A magyar csapat tagjai a gyorsan megszerzett gólok hatására nyugodtakká váltak, s mindvégig biztosan kezük­ben tartották a mérkőzés irányítását. A szovjet csapat tagjai a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtottak, nem tudtak elfogódottságukból feloldódni. Új pályacsúcs amegyeiskeetlövő bajnokságban Vasárnap került sor a me­gyei skeetlövő-bajnokság megrendezésére. Csapatbaj­nokságot még nem lehetett rendezni, mivel a vidéki spor­tolók még nem sokan isme­rik és gyakorolják ezt a sportot. A megyei csapaton kívül azonban hét vidéki ver­senyző is részt vett a vetél­kedőn. Már az első forduló szép meglepetéseket hozott: Mílotay 25-ből 19-et lőtt, s többen a 15—17-es találatot érték el. Szokatlan volt azonban, hogy ilyen versenyen először alkalmaztak a gé­pi indítású dobógépekhez olyan automata berende­zést, amely 3 másodperces időkö­zönként szabályozta a ko­rongok indítását. Ezzel az el­járással ugyanis csak a buda­pesti pályán lehet találkozni, s mivel a versenyző nem tud­ja, hogy három másodpercen belül mikor oldja és dobja ki a gép a korongot, egyesek­nek szokatlan volt ez, s ez meglátszott a, teljesítményen is. Az ötven lövéses megyei egyéni skeet-bajnokságot Mi- lotay (Nyíregyháza) nyerte 37 találattal. Ez az eredmény új pályacsúcs megyénkben. Az elmúlt évben az országos ver­senyt 34 találattal nyerték. 2. Kiss (Nyíregyháza) 29, 3. Bo­gár (Nyíregyháza) 29, 4. dr. Galántha (Nyíregyháza) 29,5. Egri (Kisvárda) szintén 29 ta­lálattal. A megyei csapat tagjai mellett említésre méltó Egri eredménye. Figyelmet érdemel Kozák (Nagycserkesz) 25 találata is. mivel rendszeres edzés nél­kül léptek pályára. A június 15—16-án megren­dezésre kerülő országos skeet- lövő-bajnokságon részt vevő megyei csapat az ötven ko­rongos mezőnyben is megái’ ta helyét. Ez a vetélkedő erőpróba volt az országos v< télkedő előtt, s ha Milotayn kívül a csapat többi tagjai­nak is sikerül néhány találat­tal javítani eredményét, min­den bizonnyal továbbra is megmaradnak a szabolcsiak a csapatok között folyo ‘ ve­télkedés élvonalában. LÉ arigó ighlti NB ni 1. Miskolci B. 26 19 2 5 60:30 40 2. ISyhazi MTE 26 14 8 4 44:25 36 3. F. Autóbusz 2« 12 9 5 42:28 33 4. D. Dózsa 26 10 9 7 44:33 29 5. Egercsehi B. 26 12 3 11 52:39 27 6. K. MTK 26 9 9 8 38:28 27 7. Rudabánya 26 9 9 8 37:35 27 8. Nagykálló 26 10 6 10 39:44 26 9. D.-GÖCS 26 6 14 6 42:31 26 10. H.-szoboszló 26 9 6 il 35:44 24 11. Egri H. 26 6 10 10 39:46 22 12. M. MTE 26 6 5 13 48:52 21 13- Kisvárda 26 9 3 14 28:50 21 14. Sz.-völgyi B. 26 7 6 13 30:43 20 15. Somsályi B. 26 7 6 13 31:49 20 IC. Gy. Spart. 26 5 7 14 26:54 17 Megyei bajnokság 1. Tiszalök 24 16 5 3 66:23 37 2. Nyb.' Spart. 25 13 8 4 76:23 34 3. NYVSC 24 13 7 4 48:21 33 4. Nyírmada 25 14 5 6 52:30 33 5. Nyírbogdány 24 12 6 6 48:34 30 6. Nagyhalász 24 9 8 7 47:27 26 7. M. M 24 11 3 10 54:36 25 8. Balkány 25 9 6 10 38:31 24 9. .F-gyarmat 24 10 3 11 32:52 23 10. Nyb. Dózsa 24 8 5 11 37:42 21 11. T.-vasvári 24 8 3 13 36:59 19 12. Nagyecsed 25 8 3 14 28:70 19 13. Ibrány 24 7 4 13 31:50 18 14. Dombrád 24 7 2 15 32:71 16 15. *V.-namény 24 í 2 20 22:78 6 16. Nyh. Sp. n. 25 16 3 6 75:34 35 »Két büntetőpont levonva