Kelet-Magyarország, 1961. február (21. évfolyam, 26-49. szám)

1961-02-07 / 31. szám

8árdaga»tá$, gyenge játék .Nyíregyházi Spartacus—Debreceni GOCS 1:1 (0:0) IMI. február ", kedd. Névnap: TÖDOR. A NAP ESEMÉNYEI: . 1919. februárjában ar, ország egyes gyáraiban a munkások át­vették a tulajdonosoktól az üze.n vezetését. 1919-ben február 3-tól 19-ig tartották a második lnternaeio- nálé pártjainak konferenciáját Bemben. 1899-ben történt a Bánffy-kor- mány bukása, Illetve Széli Kál­mán kormányalakítása.-ár BÖKI KARTÁRS SÜLLYESZTŐT LELT 13 elránt; János utcán, az új bér- házak táján. Csák ez á süllyész- tő kevésbé modern, mint a szín­háziak szoktak lenni. Ugyanis az úttest közepén lévő nyitott csa­tornaszem képezi Böki kartárs új „találmányátBöki kartárs lemond feltalálói díjról, e he­lyett viszont azt kéri, hogy acsa- lórmnyilást sürgősen fedjék le, mert egyébként könnyen előfor­dulhat, hogy a gyerekek, vagy a tájékozatlan felnőttek úgy eltűn­nék hé fine, fhíntHa a föld nyelte volna el őket. ★ OEZSÉUI 1 -N J <' \ 'ÍY- HAZÁN! Holnap este hét órai kezdettel színvonalas ismeretter- jcsztő előadásra kerül sor a .fó- «sef Attila Művelődési Ház nagy­termében. Oezsérl László, az Országos Béketanács titkára tart előadást Japánról. Az előadás stán bemutatják Dezséri Japánról készített filmjét. . ★ KÜLFÖLDI UTAZÁSOKRA LEHET JELENTKEZNI. Az IBUSZ megyei irodája február nyolcadikátél kezdődően fogad jelentkezéseket az év folyemán népi demokratikus országokba indítandó társasutazásokra. + TALAJJAVÍTÁS MÉSZíSZ VP- PAL! A csahold Zalka Máté Termelőszövetkezet Idei terveben 250 hold földterület kémiai meg­javítása is szerepel. Az említett 250 holdon mcsziszappal végzik a talajjavítást. ISMERETTERJESZTŐ ELŐ­ADÁS FINNORSZÁGRÓL. A TIT Szabolcs megyei szervezeté­nek földrajzi szakosztálya ma délután 3 és este 5 órai kezdet­tel előadást szervez, ahol Tsoa- novics Sándor tudományos kuta­tó az „Ezer tó országa” címmel tart előad'<•*. színes filmet mutatnak be Finnországról.-ér A KIS ARI ÜJ ÉLET TERME­LŐSZÖVETKEZETBEN pár ev­vel ezelőtt 10 hold földön tele­pítették mogyoróbokrokat. A 900 darab bokor már termőre "oi- dult és az idén szép bévátclré számítanak a ritka gyümölcs- nemből. KELUTM AGY A KOKSZA G A Magyar Szocialista Munkáspér* Szaboics-Szatmar megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Bálint Lajos. Kiadja; a Kéletmagtstoiszá" Lap­kiadó vatta tau Fatetöa kiadó: Farkas Páti. Szerkesztőséé. KviregyPa^a. S/twir tér »1. Tel: ia-io. i*-n. ín-i;. Kiadóhivatal; Nvifegyhiza. Ziäanö* _________in u Tét; ga-et. szaBoies-szotmar menyet Nyamaa itíért Valii tat, Nviregyttíz», U-3, ; OySrfy a. *. A mély talajú, sáros NYVSC pá­lyán az alábbi összeállításban kezdett a nyíregyházi csapat: Hargitai—Halló, Siska, Lakatos, — líavacs, Pongó — Balogh, Páll, Nagy, Aranyi, Toronyi. Kezdés után azonnal támadott a Spartacus és az 5. percben Ba­logh váratlan, erős lövését kiej­tette a debreceni kapus. De az­tán sikerült tisztáznia a helyzetet. Kevéssel ezután a debreceni bal­szélső futott el és mór csak Har­gitaival állt szemben, — az ol­dal hálót találta el. Továbbra is a Spartacus támadott és az első negyedóra végén Nagy 18 méte­res szabadrúgását csak naheZeri tudta szögletre öklözni a GÖCS kapusa. /Néhány perccel később Balogh lőtt újra kapura, s a debreceni kapus kiütötte a lab­dát. s az ótt tanyázó Páll lejjel próbálta megszerezni á gólt. — a labda a kapu miliő szállt. A debreceniek ezután egy sor tor­más támadást vezettek, melynek során Móré ismét egyedül á’it szervben Hargitaival, de 10 mű­térről a nvílfégyháii kaput! kezébe lőtté a labdát. Szünet után változatosabb lett a játék. A SpartaeUsban Hargitai helyett Járfás állt a kapuba, To­ronyi helyett pedig Molnár jött be. (A GOCS nem változtatott összeállításán). A játék ekkor izgalmas, vál­tozatos tett. a debreceni csa­pat jobb csatárjátékkal több veszélyes helyzetet is terem­tett a Spartacus kapuja előtt. [ Nyíregyházi részről ekkor Nagy I szabadrúgása és Aranyi szép lö­vése volt említésre méltó ese­mény. A 75. percben vezetéshez jutóit a vendégcsapat: a fedezet­lenül hagyott Hollósi elé került a labda, aki Járfás mólleti a hálóba fejelt. Ezután Kovács lőtt az üres ka­pura, de Járfás az utolsó pilla­natban lábbal mentett. Változa­tos játék utón a nyíregyházi Mol­nár futott el a pályán, a debre­ceni kapus *kifutoíf. s Molnár feltalálta magát, az üres kapu­val háttal állva, sarokkal létté a kiegyenlítő gólt. A Spartacus ekkor fokozta a támadásokat, Na­gyot a tizehhátoson belül felvág­ták, a megítélt büntetőt azonban Nagy a kapufának lőtte. így az cfedmény ftem változott. A Spartacus ezén a második előkészületi mérkőzésén gyén- Bén játszod. A gryengé já­tékban nagy része volt a sáros, mély talajnak, azonban az is látszótt, hogy a nyír­egyháziak rövid, toVigratós passzjátckával szemben a GrOCS bosszú, elöreaclott lab­dái, gryórs támadásai korsze­rűbbek voltak. A Spartacusban Pongó játéka keltett kellemes meglepetést, de igén jól játszott Járfás. Galló és Aranyi is. A debrecenieknél Csat­lós, Móré, Somogyi és Hollós! já­téka tetszett. Legújabb: I nyíregyházi színházban rendezik a Blagyarovazág—^íDK. aaztaliteniaz találkozót A Szaboics-Szatmar megyei Asztalitenisz Szövetségtől érkezett legújabb jelentés arról számol be, hogy a Magyarország—NDK nem­zetek közötti asztalitenisz mérkő­zést nőm a nyíregyházi Dohány- fermentáló kultúrtermében, ha­nem a Móricz Zsigtiiond Színház- házban rendezik február 12-én, a következő vasárnapon. Azárt volt szükség erre a döntésre, — tű­nik ki a közleményből — mert a Dohányfermentáló kultúrtermében nem lett volna tökéletes a kö zönség elhelyezése, többen nem látták volna jól a küzdelmeket, így a jobb látási viszonyok miatt — a nemzetek közötti találkozó nyíregyházi Visszavágójára a Mó­ricz Zsigmond Színházban kerül sor vasárnap délután 5 órai kez­dettel. A két nemzet válogatott­jai előtt a megyei válogatott tag­jai bemutató mérkőzéseket ját­szanak. R rtzsályiak és a nyíregyházi „vasvárisok“ maglepi szereplése a röplabda teremlialnokság első fordulóin Nyíregyházán, a Vasvári Pál gimnázium tornatermében szom­baton rendezték meg a téli röp­labda terembajnokság első fel­dúlóját, A nagy érdeklődéssel kí­sért küzdelemben több értékes, meglepetéSszcrű eredmény szü­lelett. Ide kell sorolnunk pél­dául aZt, hogy Rozsáiy terme­lőszövetkezeti község csapata két értékes győzelmet aratott és egy — még értékesebb — dön­tetlent ért el az est folyamán. Ugyanakkor a nyíregyházi Vus­JSyíregyhttzi kézilabdázók sikere* aiereplése Debrecenben A Ilajdú-Bihar megyei Napló áltál kiírt téli tersmkézílabda bajnokságon ■— mint azt már korábban jeleztük — sikeresén szerepelnek a nyíregyháziak. Az elmúlt vasárnap a Nyíregyházi Spartacus női, valamint a Nyír­egyházi Munka* férfi és női csa­pata Debrecenben, a DVSC, sportcsarnokban lépett pálvára. A mérkőzésekről: NYIIÁZI SPARTACUS— BALMAZÚJVÁROS 10:6 (4:4) Az élé fik iramú mérkőzésen1 mindvégig a Spartacus lányok ! irányították a játékot. Már az első percekben kitűnt, hogy a ' Balmazújváros igen érős ellen­fél. (Ezt egyébként a féüdeji eredmény is igazolja.) A nyír­egyházi gólok szép akciókból es­ték. A gólokat Náda&si (5', Po­ros (3) és Német Teréz (2) lőtték. A Balmazújváros legyőzése jele.n- itfls eredmény, melynek elérésiben ■ a nyíregyházi csapat valamennyi I tagja egyformán részt vett. Ezért ! mindannyian dicséretet érdemel- I 1 nek. 1 DEBRECENI POSTÁS—NYIIÁZI MUNKÁS 9:7 (5:6) (férfi) A Napló-kupa első osztályában küzdő Nyíregyházi Munkás férfi Fájdalommal tudatjuk ked­ves ismerőseinkkel, hogy a dvágá jó férj és édesapa Kiss László hosszas szenvedés után cl- íuhyt. Temetése február 7-en iéiuián 2 órakor lesz az ’.száki temető ravatalozójából. Feleségé és gyermekei. (30á) kézilabda csapata nehezen kez­dett: a Postás már 2:ó-ra elhú­zott az első percekben. E2t köve­tően a nyíregyháziak szépen fel­jöttek és 4 remekbe szabott gól­lal 4!2-ré fordították meg a mér­kőzés állását a magúk javára. Sikerült a Debreceni Postásnak egyen!ít-é-ni, — de 4:4 után újra a nyíregyházia/k jutottak vezetés­hez. 6:4. A félidő befej ezé&e előtt 6:5-re szépített a hazai csapat. Fordulás után nagy küzdelem folyt a pályán, eközben 7:7-ig a nyíregyháziak vezettek. Már- múr úgy nézett ki. hogy Jön tét­lenül végződik az izgalmas talál­kozó, amikor a befejezés előtt 3 perccel a Debreceni Postás újpbb két góllal „rukkolt ki.” így 9;7-re a debreceniek nyerlek a találko­zót. N YHÁZI MUNKÁS—DEBRECE­NI SPARTACUS 12:7 (6:2) (női) A nyíregyházi lányok nagy kedvvel Vették fel a küzdelmet a Debreceni Spartacus csapatával szemben és Szabó góljával már a 4. percben vezetéshez is Jutot­talt. Ném sokkal ezután G. Nagy újabb góllal terhelte meg a deb­receniek kapuját. 2:0. Ekkor si­került Szépítenie a hazai csapat­nak. 2:1. A félidő további részé­ben a Nyíregyházi Munkás lányai ritkán látott szép játékot mutat­tak és 0:2-re elhúztak. Szünet Után is tartani tudták — sőt nö­velték — előnyüket és így a nyíregyházi győzelem egy pilla­natig sem Vált vitássá. A gólaltat G. Nagy (6), S2dbó (3), Erős (2) ás Kovácsod* (1) dobták. Jók: Szabó, G, Nagy, és Bodnár, vári gimnázium fiataljai nagy küzdelemben legyőzték a Nyír­egyházi Petőfi csapatát. A szombat esti mérkőzések eredményei: Nyíregyházi Petőfi —Nyíregyházi Spartacus ÍL 24:15, (női). Férfi mérkőzések; Rozsáiy—Nyháái Petőfi 13:21, Vasvári gimnázium—Nyházi Pe­tőfi 33:27, Nyíregyházi Spartacus II.—Rozsáiy 25:25, Rozsál.V— Nyházi Vasas 65:24, Nyíregyházi Spartacus L—Nyházi Vasas 31:3o. Kisvárdai Vasas—Nyírbogdány 3:2 (0:2) A tavaszi bajnokságra készülő Kisvárdai NB III-as labdarugó csapat a legutóbbi vasárnapon a Hajdúszoboszló együttesét ter­vezte fogadni. A Hajdú-Bihar megyei labdarugó bajnokság él­lovasa azonban — több objektiv nehézségre hivatkozva —• rz utolsó pillanntbart visszavonta a megállapodásban tett igérertét, s igy a kisvárdai csapat Nyirbog- dúnyt kérte fel edzőpartnémsk. A Várkertben lévő labdarugó pályán nagy becsvággyal kezdett | a vendégcsapat. Az első félidő vitán felül a nyírbogdányiaké volt, akiknek a fölényét két gól Is jelezte ebben a játékrészben. Szünetig a klsvárdaiak szépíteni Bem tudták. A második félidőben egyre in­kább feljött a hazai csapat, sike­rült a szépítés, az egyenlítés, majd a vezetés megszerzése is. A mérkőzés utolsó 20 percében nagy fölényben volt a Kisvárdai Va­sas, — de a jól Védekező bog- dányiak megakadályozták az újabb gólszerzést. így a végered­mény 3:2 Jatt Kisvárda javára. TISZALÓKI VM—NYHÁZI MUNKÁS 9:5 (0:2) Aránylag nagy érdeklődés kí­sérte vasárnap Tiszalökön a ha­zai, NB III-as csapat első nyil­vános edzőmérkőzését és a me­gyei bajnokság őszi elsőjének, a Nyíregyházi Munkásnak a sze­replését. A nyíregyháziak kezd­tek jobban, és védelmi hibából több gólt értele el. 2:0-ás félidei vezetés utón a második félidő­ben újabb két gólt lőttek és így mér 4:0-rá elhúztak. A tiszalü- kiek csak nehezen találtak ma­gúkra. s a mérkőzés vege felé tudtak csak szépíteni. A nyír­egyházi csapat minden részében jó volt, míg a tiszalökiek Csa­társora igen gyengén játszott. Nyíregyházi VSC— Püspökladányi MÁV 5:1 (3:0) A csúszós talajú pályán a la- iányiak igen gyenge teljesít­ményt nyújtottak. A nyíregyhá­ziak már az első félidőben 3:Ö-ás vezetésre tettek szert és a második félidőben is erős fö­lényben maradtak. Igaz, Román Öngóljával szépítettek a ladá- nyialc, de az NYVSC csatárai újabb két góllal terhelték az NB III-as vendégcsapat hálójút. Az NYVSC ebben az arány­ban is megérdemelten győzött. A gólokat Puskás (2), Csontó (2), Tóth, illetve Reínán (öngól) lőt­ték. Az NYVSC-ből Szabó, Herr és Kun játéka említésre málló. Két hónapra mérsékelték Kevaesics eltiltásit Kovacsics Gyula ügyében pén­teken. február 3-án este döntött a Eeilebbviteli Bizottság. A Fel- lébbviteli Bizottság Kovacsics büntetését két hónapra mérsé­kelte, így a játéktól való el­tiltása február 14-én jár 'e. A nemzetközi mérkőzésektől való G hónapi eltiltása érvényben ma­radt. A Fellebviteli Bizottság dön­tésének hozatala' közben figye­lembe Vette Kovacsics beismeré­sét, őszinte megbánását és azt, hogy ígéretet tett: a jövőben sportszerű magatartással fogja majd segíteni csapatát az ered­ményes szereplésben. A Fellebb- Viteli Bizottság — a nevelés esz­közét alkalmazva ■— már feb­ruár 14-től lehetőséget ad az NB II-ős labdarúgónak ígérete bizo­nyítására. f,