Kelet-Magyarország, 1959. április (16. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-07 / 80. szám

6 KELETMAGYARORSZÄG 1959. ÁPRILIS 7, KEDD SPORT Ismét Martíű került a bajnoki táblázat élére Nyírbátor legyőzte a DEAC-ot A vasárnapi NB III.-as bajnoki mérkőzések folyamán — mint az várható volt — a találkozók nagy küzdelmeket hoztak. Mart­fű csapata a tiszalöklek ellen ara­tott »'őzeimével ismét elfoglalta a tabella első helyét. (Igaz. hogy a Nyíregyházi Spartacus mérkő­zése elmaradt, külföldi vendég- szereplés miatt). A nyírbátoriak nagyon készülődtek a DEAC el­len, így győzelmük várható is volt. Kisvárda ismét vereséget szenvedett, s továbbra is a ve­szélyes zónában van. A többi NB III.-as mérkőzéseken általában a várt eredmények születtek: Nyíregyházi SZSE - Kisvárda 2:0 (1:0) nyíregyháza, 1200 néző. vezet­te. Horváth. A mérkőzés eredménye Kisvár­da szempontjából volt fontosabb, mert amennyiben meg tudták volna szerezni, a két pontot, meg­nőtt volna a bennmaradáshoz va­ló esélyük. Kezdés után mindkét csapat lelkesen küzdött, mégis az SZSE került enyhe fölénybe, a 10. percben Szilágyi I. lefutása után Húszak I.-hez került a lab­da, aki nehéz szögből gólt lőtt. Továbbra is a nyíregyháziak ma­radtok fölényben és a 23. perc­ben Czimbalmos vészéivé« haza­adását Gilicz csak nehezen tudta hárítani. A 30. perctől Kisvárda feltámadt, s Kovácsnak alkalma nyílott volna az egyenlítésre, de tiszta helyzetben a fekvő kapusba lőtte a labdát. A második félidő­ben változatos játék folyt a pá­lyán. Fokozatosan a nyíregyhá­ziak vették át a kezdeményezést, s a 85. percben Kábái 11-esből beállította a végeredményt. Kis- várdai támadásokkal ért véget a mérkőzés. Jók: Húszak I., Pongó, illetve Czimbalmos, Gilicz és Ga- boda. rezték a vezetést. Ezt két perc múlva File-Tóth kiegyenlítette 25 méteres szabadrúgásból. Vál­tozatos játék után Papp II. (2) és Papp I. góljaival 4:l-re alakult a félidő eredménye. Szünet után Rakamaz kezdett jobban s a 49. percben Borbély 4:2-re szépített, majd a 65. percben Papp III. be­állította a végeredményt. Raka­maz elsősorban kapushibából vesztett. MÁTÉSZALKAI VSC—NAGY- ECSED 1:0 (1:0) A két csapat találkozója mind­végig jóiramú, sportszerű küzdel­met hozott. A győztes gólt a szalkaiak Puskás szabadrúgásából már a 8. percben megszerezték. Ezután mindkét csapat lelkesen küzdött, de a védelmek jól hárí­tottak. A játék alapján döntetlen eredmény lett volna igazságos. FEHÉRGYARMAT—MÁNDOK 3:1 (0:0) A lelkes M and ok iáit majdnem meglepetést okoztak, mert 65 per­cen keresztül úgy nézett ki. hogy döntetlenül ér véget a találkozó, sőt a mándokiak is több szép tá­madást vezettek. A 65. percben Acs szép fejes góllal megszerezte a vezetést, majd egy öngóllal és Ács újabb góljával a gyarmati együttes megnyerte a találkozót. BALKANY—NYÍRTASS 4:0 (1=0) Nyírtass csak az első félidőben fejtett ki komolyabb ellenállást. Szünet után a balkányiak nagy fölénybe kerültek és ebben az arányban is megérdemelten nyer­tek. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Fgyarmat 18 12 2 4 43:14 26 2. Nhalósz 18 10 4 4 34:29 24 3. NYVSC 17 10 3 4 40:17 23 4. Nkálló 17 9 3 5 20:14 21 5. Balkány 18 7 7 4 40:22 21 6. Nyírmada 17 10 1 6 28:24 21 7. Tszvári 19 9 — 8 43:30 18 8. Sza’k. TK 18 7 2 9 22:23 10 9. Szalk.Vsc 17 5 6 6 21:34 16 10. N.-ecsed 18 6 3 9 27:33 15 11. Vnamény 17 5 3 9 23:40 13 12. Rakamaz 18 5 2 11 31:40 12 13. Mándok 17 5 2 10 22:37 12 14. Demecser 17 5 2 10 17:34 12 15. Nyírtass 18 5 2 11 19:43 12 RÁDIÓ 1000 néző. vezette: Nyírbátor, Ökrös. A bátoriak szempontjából igen lantos mérkőzésen már az első percben majdnem gólt értek el a hazaiak, mert egy gyors táma­dás után Kiss erős lövését csak szerencsével tudta hárítani a debreceni kapus. A 10. perc után enyhe debreceni fölény alakult ki, de a bátort védelem mindent hárított. A 35. perc hozta meg a mérkőzés egyetlen és a nyírbáto­riak győzelmét jelentő gólját. A DEAC-védőktől kipattanó labda a tisztán álló Vágó elé került, aki laposan a bal alsó sarokba lőtte. Szünet után a vendégek erőteljesen küzdöttek az egyenlí­tésért. Az 50. percben Kaimat (DEAC) a játékvezető utánrú- gásért kiállította. Az utolsó ne­gyedórában mindkét csapat erő­teljesen támadott, de a kapusok kitűnően hárítottak és az ered­mény nem változott. A mérkőzés inkább küzdelmet, mint szép já­tékot hozott, s a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Lecza, Ba­logh, Vágó, illetve Szűcs Szededi és Varsányi. SzaSioJcs-szaimári eitősrr>v ősök sikerét hozta a Felszabadulás) JárJrvérsíity Martfű — Tiszátok 3:0 (1:0) A Martfűn lejátszott mérkőzé­sen a hazaiak könnyedén nyer­tek a tiszalökiek ellen, bár Ti­szai ök az eredmény ellenére sem játszott alárendelt szerepet. Mart­fű ezzel a győzelmével ismét a táblázat élére keMilt. 1. Martfű 2. Nyíregyházi Spartacus 3. Debreceni EAC 4. Diósgyőri Bányász 5. Debrcceni Göcs 6. Nyíregyházi SZSE 7. Szolnoki MTE 8. Debreceni Honvéd 9. Tiszalöki Építő 10. Debreceni Kinizsi 11. Pereces ’,2. Ormosbánya 13. Szolnoki Kinizsi 14. Kisvárda 15. Nyírbátor 16. Debreceni Építők Egyéb NB. Ill-as eredmények: Szolnoki MTE—Debreceni Építők 3:1, Debreceni Kinizsi—Pereces! Bányász 3:3. Debrecen! Honvéd— Szolnoki Kinizsi 0:0 Ormcsbá- nyai Bányász—Diósgyőri Bá­nyász 1:0, Debreceni Göcs—Nyír- ] egyházi Spartacus elmaradt. Vasárnap délelőtt pontosan 9 órakor 16 csapat sorakozott fel a repülő téren a díszpáholy előtt, ahol a Himnusz hangjai Után Szaniszló János az MHS megyei elnöke megnyitotta az országos felszabadulási ejtőer­nyős járőrversenyt. Elsőnek 9,15 órakor a pécsi versenyzők star­toltak, majd egymás után követ­keztek a csapatok: a Budapesti Előre, a Komlói Bánj'ász, stb. Sóstón ugrottak ki az ejőemyő- sök, s a fö’dreérés után külön­féle feladatokat kellett végre­hajtaniuk, mielőtt az elindulás helyére visszatértek volna. Így például próbát kellett tenniük rádiózásból, evezésből, terepfu­tásból, gépkocsivezetésből, grá­nátvetésből, lovaglásból és lövé­szetből. Körülbelül 11 óra lehe­tett az idő, amikor az elsőnek mdu'ó pécsiek feladataikat meg­oldva célhoz értek. A verseny végeredményben a szabocs-szat- mári ejtőernyősök győzelmét hozta. Eredmények: 1. Szabolcs- Szatmár megye I. (Kovács György, Bártfai Attila, Szekszár­di László, Kukucska György) 4150 pont. Érdemes megemlíteni, hogy a feladatok végrehajtásá­ra szánt 45 perc szintidő helyett 34 perc alatt végezték el azokat. 2. Szabolcs-Szatmár II, 3. Budapes­ti Nehézipari Minisztérium csa­pata. A verseny befejezése után délután 3 órakór került sor az ünnepélyes díjkiosztásra. A ver­seny számunkra különleges ör­vendetes eseményt hozott, mert végső soron mindkét csapatunk kiváló helyezést ért el a színvo­nalas és igen nehéz járőrverse- hyen. A versenyt mintegy 2000 néző szurkolta végig. a nyíregyházi SZSE női és a DsNrec^ni VSC férfi csapata nyerte a kézilabda „Felszabadulási Kupát' 20 13 3 4 41:17 29 19 12 3 4 33:11 27 20 11 5 4 31:18 27 20 9 6 5 38:23 24 19 7 10 2 23:15 24 20 8 6 6 18:15 22 20 ' 9 3 8 38:33 21 20 8 4 8 34:25 20 10 7 6 7 23:2G 20 20 7 6 7 26:39 20 20 5 9 6 32:34 19 20 6 6 8 24:24 18 20 5 4 H 23:34 14 20 4 4 12 14:34 12 20 4 3 13 15:42 11 20 3 4 13 20:43 10 Fehérgyarmat került a megyei bajnokság élére A megyei bajnokságban a Nyíregyházi Vasutas pontveizte- sége meglepetésnek számít, bá’- akik a mérkőzést látták, nem cso­dálkoznak, mert Nagyhalász lel­kesen rs jól is játszott, így megérdemelten vitt? ha£a az egyik pontot. A vasárnapi me- gyebajnokság szépséghibája egye­dül az. hogy a Nvirmada—Deme­cser mérkőzés elmaradt, mert a kiküldött játékvezető nem érke­zett meg. MÁTÉSZALKAI TK—XAGY- KÁLLÖ 1:0 (0:0) .Tóirarmí, változatos mérkőzésen a befejezés előtt 7 perccel Nehéz ) góljával győzött a hazai csapat. A játék alapián döntetlen eredmény lett volna igazságos. NYÍREGYHÁZI VSC—NAGY­HALÁSZ 1:1 (0:0) Lelkes és veszélyes halászi tá­madások vezették be a mérkő­zést. A 9. percben Kaponyás ve­szélyes lövését kellett Ketényi- nek védenie. A 23. perc után jött fel csak a hazai csapat, s Puskás gólt is ért el, de a játék­vezető les miatt nem adta meg. A 41 percben Kézit sportszerűt­lenség miatt kiállították. Szünet után változatos játék alakult ki, s a 72. percben Puskás ll-esböl a vasutasoknak szerezte meg a ve­zetést, majd kétízben is Láda me­rész védés? akadályozta meg az újabb vasutas gólokat. A 89. perc­ben Halásznak Kaponyás jól eh'a- lált lövésével sikerült kiegyenl'- teni. A játék alapján az ered­mény igazságos. TISZA VASVÁRI—RAKAMAZ 5^2 (1:1) Nagy lendülettel kezdtek a vas­vári játékosok, s a 11. percben Papp II. lövésével meg is sze­A Kézilabda Szövetség négy női és négy férfi csapatot hívott meg az április 4-én megrende­zett villámtornára. A női csa­patok közül a DVSC lemondta a szereplést, a nyírbátori csapat pedig nem jelent meg, így a két női csapatnak csak az első és második helyet kellett eldönteni. NYÍREGYHÁZI SZSE DEBRE­CENI SPARTACUS 5:3 (2:2) A debreceni együttes lépett fel támadólag és a 8. percben a vezetést is megszerezte. Ezt Sza­bó egyéni játékkal egyenlítette ki. A félidő eredménye 2:2 volt. A második félidőben az SZSE teljesen átvette a játék irányí­tását és Novák II. 6 perc alatt kétszer is a hálóba talált. A mérkőzés végefelé a nyíregyhá­zi lányok már 5:2-re vezettek, s a debreceniek csak az utol­só percben tudtak széoíteni. így végeredményben a nők verse­nyében első a Nyíregyházi SZSE. második pedig a Debreceni Spartacus csapata lett. NYSZSE—NY. SPARTACUS 7:6 (4:3) (férfi) Nagy érdeklődés előzte meg a két helvi csapat idei első ta­lálkozóját. Változatos játék után az első gólokat a Spartacus érte el, de félidő végére már az SZSE vezetett. Az idényeleji formában játszó csapatok közül a jobb kapussal rendelkező SZSE nyerte a mérkőzést. DVSC—KISVÁRDA 9:8 (4:3) (férfi) Az ötletesen és nagy lendü­lettel játszó debreceniek játé­kából arra lehetett következtet­ni, hogy lehengerli a tartalékos kisvárdaiakat. Nem így történt, mert bár győzött a debreceni csapat, de a lelkes kisvárdai fiúk a mérkőzés végén majdnem meglepetést szereztek. KISVÁRDA—NY. SPARTA­CUS 10:5 (2:0) (férfi) A 3—4 helyet eldöntő mérkő­zést könnyen vette a Sparta­cus, a kapusuk sok hibáját a csapat nem volt képes ellensú­lyozni. DVSC—NY SZSE 9:4 (4:1) A döntő mérkőzésen az SZSE j játékosainak nem ment a góldo- I bás. Mezőnyben kiegyensúlyo­zott játék mellett a DVSC meg­érdemelten győzött. A férfitorna végeredménye: 1. DVSC, 2. NYSZSE, 3. Kisvárda, 4. Nyháza Spartacus. műsor Állandó müsorszAmok: PETŐFI-RADIO; 6.00—a-tg: Regge'1 zene. — Közben: 6.20. Színházak, mo­zik is tárlatok műsora. — 6.50: Tornai 8.00: Hírek. Itloiaiasjelenies. — 8.10. Műsorzárás. U00: Hűek. Időjárás- és vízállásjelentés. 19.00: Hírek. lüöjárás- jelentés. 21.00: Hírek. — 23.00: Műsor­zárás. KEDD, ÁPRILIS 7. KOSSUTII-RADIÖ 010’ Mezei csokor. 8.40: Kórusok. 9,üli: Pataki Ferenc fejszámoló mű­vész a mikrofon előtt. 9,10; A Gyer­mekrádió műsora. 9.40: Szórakoztató hárfamuzsika. 10.10: Válaszolunk hallgatóinknak. 10,25: Szimfonikus táncok. 11.00: Fegyverek és emberek. Regény folytatásokban. 12.10: Köny­nyű zene. 13.00: Rónay György és Vas István versei. 13.10: Opcrarészle-1 tek. 14.00: Szórakoztató zene... 14,40: Gyermekrádió műsora. 15,05: Tömeg- dalok. 15,25: Napirenden... I3,:;i): Key, falu — egy nóta. 16,10: Asztronauták., Ifjúsági rádiójáték. 17,00; A bercli- tesgadeni sastészektől a berlini bun­kerig. Előadás. 18,10: Szív küldi... 18.40: Gyári sziréna... 19,00: Népdal­feldolgozások. 19,25: Három ember kerékpáron. Regény folytatásokban. 20,30: Tánczene. 20.45: -Gyermekneve­lés. 2t.00; Operahangverseny. 22,15: Mai szemmel... Kommentar 22.25: Haydn-kórusok. 22,50: Táncdalok.j 23,05: Ooerettrészletek. 0,10; Regi ka-1 tona-nóták. . PETOFI-RADIÓ: 14.20: Szovjet népek zenéjéből; 14.40: Nelson Eddy filmdalokat éne­kel. 14.55, Versek. 15.15: Lludupcst hangversenytermeiből. 16,00: Oprrett- muzsika. 10,30; Látogatás Csehovban.' 17,00: Orosz operák — magyar éne­kesek. 17,30: Rádióegyetcm. 17.45: Fúvószene. 18,05: Operettrészletek; 18.30: Mi újság a nagyvilágban? 18,40: Cigánydalok. 19,05; Nyelvtanfolyam.: 19.15: Hanglemezgyűjtök negyedórája.! 19.30: Moszkowsky: Hangversenyke­ringő. 18.40: Falurádió. 22.00: véczl Lili és Tóth Lajos hangversenye. 20.30: Közvetítés a Nyugati-pályaud­var étterméből. 21,05: Tánczene. 21.35: Itáliát útirajz. 21,55: Szórakoz­tató szimfonikus zene. 22,40; ver­bunkos muzsika. KOSSUTH-RÁDIO; szerda. Április s. 8,10: Operarészletek. 9,00: Rádió­egyetem. 8,15: Zenei műsor. 9.30: Vi­déki népi zenekarok muzsikálnak. 10.10: Gyermeknevelés. 10.25: Részie­tek Gyöngy Pál rádió-operettjeiből. 11.00; Gyári sziréna... 11,20: Citera-, furulya- és gitármuzsika. 11.40: Gos- toldi-kórusok. 12,10: Tánczenc, 13,15: Gésák. Készlet Jones operettjéből. 13.40: Irodalmi műsor. 11,40: Népi muzsika, f 14,40: A Gyer­mekrádió műsora. 15,25: Spa­nyol dalok. 15.45; Válaszolunk hall­gatóinknak. 16,00: Napirenden... 16,45: A Magyar Rádió gyermekkórusa éne­kel. 17,00: Előszóval — muzsikával. 19.00: Kemény Egon: A tavaszhoz — rapszódia. 19.13: Az rfjú Figyelő vá­laszol. 20.30; Szórakoztató muzsika. 21,02: Vers. 21,05; Európa hangver­senytermeiből. 22.20: Ügető verseny- eredmények. 23.25: Tánczene. o.iö: Éji zene. PETOFI-RADIO: 14,20: Orosz nyelvlecke az általános Iskolásoknak. 14,40: Tánczenc. 15.25: Tavaszi kórusok. 15.45: Népj, hang­szerszólók. 16,00: Vlagyimir Trosin énekel, a Moszkvai Esztrádzenekar Játszik. 16,20; Emlékezés Kun Bélá­ra. 16,40: Ritkán hallott operákból, 17,20: Zenekart hangverseny. 18,30: Nagy magyar műfordítók; József Attila 19.05: Emlékezetes hangverse­nyek. Előadás. 19.40: Falurádió. 20.00: Hard kaniaraimivek. 21.05: Dallal,1 tánccal a világ körül. 21.55: A ba­rátság hullámhosszán... 22,00: Tánc- zene. A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség elkészítette a férfi és női válogatottak világranglistá­ját. Ez a következő: Férfiak: 1. Japán, 2. Magyar- ország, 3—4. Kína és Délviet- nam, 5. Svédország, C. Jugoszlá­via, 7. Csehszlovákia, 8. Brazília, D. NSZK, 10. Románia. Nők: 1. Japán, 2. Dél-Korea, 3. Kína 4—5. Magyarország és Anglia, 6. Csehszlovákia, 7. Ro­mánia, 8. Franciaország, 9. NSZK, 10. Svédország. A 25. asztalitenisz VB végső sorrendje az elsősegek és helye­zések alapján: 1. Japán 6 első, 3 második és 1 harmadik hely. 2. Kína 1 első cs 5 harmadik hely. 3. Magyarország 2 máso­dik és 3 harmadik hely. 4—5. Csehszlovákia, Dél-Korea 1—1 második hely. Minden jóbarátnak és isme­rősnek, akik drága jó férjem CSÓKA ISTVÁN temetésén részvétükkel fájdal­munkat enyhíteni igyekeztek, ezúton mondunk köszönetét. özv. Csóka Istvánná | cs gyci'ni-h-i ♦♦♦♦♦«♦♦»4»« ******* KELETMAG YAROUS2.AG szerkeszti a Szerkesztőolzouság. Felelős kiadó: az MSZMP megye! bizottsága és a megyei tanács. Szerkesztőség Nyíregyháza. Sztálin tér 21. Tel.: n-70. 71-78. (Kéziratot nem firzilnk meg. és nem tdunk vissza,1 Kiadóhivatal: Zsdánov utca 1. Telefon; 30-00. Nyíregyházi Nyomdaipart vállalat.. Nyíregyháza Dózsa György utca 5. A lapot előfizetésben es árusításba« a Szabolcs-Szatntat megyei postahiva­talok cs fiókposták terjesztik. A lan előfizetési dija cgv hóra 11.— forint. Előfizethető bármely postahivatalijai és kézbesítőnél. Nyírbátor — Debreceni E4C 1:0 (1:0) A* asztalitenisz világranglista Az Nit III -as bajnokság állása: