Kelet-Magyarország, 1959. április (16. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-28 / 98. szám

6 K KLETM AO \ A ROItSZ A G 1959. Április ss, redd A Nyíregyházi Spartacus mindkét pontot elhozta Szolnokról A hu&ionkettedik forduló a szabolcsi NB Ill-as csapa­tokat nem sok jóval kecsegtette. A mérkőzéseit lejátszása után is „negatív” a mérleg, öt csapatunk közül kettő győ­zött, három pedig vereséggel hagyta el a játékteret. Külön örvendetes tény a Spartacus győzelme, mert a két pont birtokában — papírforma szerint — pillanatnyilag legtöbb eséllyel pályázhatnak a tabella első helyére. A Nyíregyházi SZSE erősen tartalékos csapata ha szerencsével is, de győ­zött Nyírbátor ellen. A nyírbátoriak ezzel a vereséggel a táblázat utolsó helyére kerültek, s helyzetük bizony nem a legrózsásabb. Ugyan ez vonatkozik a kisvárdai Vasas csa­patára is, bár meg kell jegyezni, hogy Martfűn kis híján meglepetést okoztak. A tiszalökiek is kénytelenek voltak Debrecenben hagyni két pontot a Honvéd ellen. A többi NB III-as mérkőzéseken általában a várt eredmények szü- í lettek, meglepetésnek csupán a Debreceni Építők Ormosbá- nyán aratott győzelme számít. Spartacus—Szolnoki MTE 2:1 (1:0) Szolnok. Vezette: Kapuvári. 1200 néző. A Spartacus az alábbi összeál­lításban lépett pályára: Hargitai -—Galló Csemniczki, Dankó—Ha- vacs, Lakatos—Parti, Csürke, Po- csai, Papp, Balogh. Mindkét csa­pat teljes erőbedobással kezdett, s az első negyedóra változatos játékot hozott. A 8. percben Par­ti egy összecsapásnál megsérült, s ettől kezdve végig tíz ember­rel játszott a Spartacus. Az MTE ki is használta az emberelőnyt, s veszélyes támadásokat vezetett Hargitai kapuja ellen. A nyíregy­háziak kitűnően védekeztek, mé­gis sikerült a szolnokiaknak Wil- lisch révén megszerezni a veze­tést. Szünet után a Spartacus ferge­teges támadásokat vezetett a szolnokiak kapuja ellen, s szép akciók után Papp, majd Pocsai révén nemcsak az egyenlítő, ae a győztes gólt is sikerült megsze­rezniük. A Spartacus minden játékosa lelkesen és jól játszott, s külön dicséret illeti őket, hogy Parti sérülése után még nagyobb lel­kesedéssel játszottak, s a vesz­tésre álló mérkőzést a saját ja­vukra tudták eldönteni. Nyíregyházi SZSE— Nyíregyháza. Vezette: Szőlősi. 1000 néző. A tartalékosán felálló SZSE el­len a lelkesen játszó bátoriak csak gyengébb csatársoruk miatt vesztettek. Az első félidő kéthar­mad részében erősen támadott az SZSE, s előbb Kábái, majd Szi­lágyi I. lőtt veszélyesen kapura. A félidő gólja a 38. percben szü­letett meg, amikor Szilágyi I. a kapu előtti kavarodásból háló­ba lőtt. Szünet után a bátoriak vették át a játék irányítását, s a 47. percben Vágó hagyott ki Martfű—Kisvárd A kisvárdaiak majdnem meg­lepetést okoztak Martfűn. Az első félidő gólnélküli eredménye után csak védelmi hibákból tudták a hazaiak kétvállra fektetni a lel­kesen és jól játszó kisvárdai csa­patot. DEBRECENI HONVÉD—TISZA- I.ÖKI ÉPÍTŐK 3:1 (1:1) Az első félidőben egyenrangú ellenfelek játékát hozta a talál­kozó. A hazaiak a második fél­időben ügyesen kihasználva gól­Az NB I. vasárnapi fordulójának eredményei Salgótarján—Ferencváros 0:0, Dorog—BVSC 2:0, Tatabánya— Vasas 3:1, Miskolc—Bp. Honvéd 1:0, Újpesti Dózsa—Csepel 2:0, Diósgyőr—Győr 1:1, MTK—Szom­bathely 1:0. Nyírbátor 2:1 (1:0) ' gólhelyzetet. A szakszervezetiek második góljukat egy szabályta­lankodás miatt megítélt tizen­egyesből szerezték Kábái révén. A bátoriak nem adták fel a küz­delmet, s továbbra is lelkesen küzdöttek. Fölényük a 62. perc­ben ért góllá, amikor Rigó sza­badrúgását a kifutó kapus mel­lett Baracsi fejelte a hálóba. A 85. percben Húszak I-et kiállították. A döntetlen lett volna az igaz­ságos eredmény, bár nem lett volna meglepetés, ha a vendé­gek nyerik meg a mérkőzést, ii Vasas 2:1 (0:0) helyzeteiket újabb két gólt lőt­tek, s ezzel meg is nyerték a mérkőzést. ★ Egyéb NB III-as eredmények: Diósgyőri Bányász—Debreceni Ki­nizsi 5:1, Debreceni Építők—Or­mosbánya 1:0, Pereces—Szolnoki Kinizsi 1:0, DEAC—GÖCS 1:1, A TOTO EREDMÉNYEI 1. Tatabánya—Vasas 1 3:1 2. U. Dózsa—Csepel 1 2:0 3. MTK—Szombathely 1 1:0 4. Diósgyőr—Győr x 1=1 5. Bp. Honvéd—Miskolc 2 0:1 6. Özd—SZEAC 2 0-1 7. Bp. Előre—Kecskemét x 0:0 8. Cegléd—Debrecen 1 4:1 9. KISTEXT—Sztáünv. x 1:1 10. Oroszlány—Bp. Spart. 2 1:2 11. Sampdoria—Juventus 1 3:2 12. Torino—Milan x 3=3 00000cxxxxxxxxxxxxxxxxx>00000c0003000000000ß0c) A FŐVÁROSI NAGYCIRKUSZ igazgatósága közli, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan a Buda­pesti Ipari Vásár megnyitásátói (május 15—31-ig) „ATTRAKCIÓK RANDEVÚ JA” című látványos, nemzetközi műsorából, naponta két előadást tart. A hétköznap délutáni előadásra az Ipari Vásárra érkező ifjú­sági csoportok részére kedvezményes tanulójegyet biztosítunk. — Tekintettel a már beérkezett igényekre, felkérjük az Oktatási Osztályt, valamint az iskolák igazgatóságát, hogy igénylésüket a legrövidebb időn belül, posta útján a Magyar Cirkusz és Varieté szervezési osztályára (Bp., VI. Népköztársaság útja 61. T.:225—643) adják meg. AZ NB III. BAJNOKSÁG Állasa: 1. Martfű 22 14 3 5 43:19 31 2. Ny. Spart. 21 13 4 4 36=13 30 3. DEAC 22 12 6 4 36:13 30 4. Di. Bány. 22 11 6 5 45:24 28 5. D. GÖCS 21 8 11 2 26:17 27 6. Ny. SZSE 22 9 6 7 20:18 24 7. D. Honv. 22 9 5 8 38:27 23 8. Pereces 22 6 10 6 31:35 22 9. D. Kinizsi 22 8 6 8 30:46 22 10. Sz. MTE 22 9 3 10 40=37 21 11. Tlöki Ép. 22 7 6 9 25:31 20 12. Ormosb. 22 6 6 10 26:28 18 13. Sz. Kin. 22 6 4 12 25:36 16 14. D. Építők 22 4 5 13 22:44 13 15. Kisv. V. 22 4 5 13 16:37 13 16. Nyb. Sp. 22 4 4 14 17:45 12 meghívó ! a KISKERESKEDELMI YALLALAT f. hó 28-án, ma délután I 5 órai kezdettel megrendezésre kerülő női és leányka fehérnemű, valamint fürdőruha divat­bemutatójára Színhely: az 5. számú Általános Iskola nagyterme. (Luther liter Anna cukrászdával szemben.) Belépődíj nincs. Minden nőt szeretettel vár a KISKERESKEDELMI VÄLLALAT í ^aaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Az esélyes csapatok győztek a megyei bajnokságban A hazai, és az esélyes csapatok számára hozott sikert a megyei bajnokságban lezajlott forduló. A mérkőzések folyamán a két pont egyik csapathoz sem vándorolt ajándékul. így például a deme- cseriek is keményen küzdöttek az NYVSC ellen, s csak gyen­gébb csatársorukon múlott a ve­reség. NYÍREGYHÁZI VSC—DEME- CSER 3:1 (2:1) A kiesés ellen küzdő demecse- riek lelkesen és jól is játszottak. Kezdés után az 5. percben Pus­kás 11-esből szerezte meg a vas­utasoknak a vezetést, majd hét perc múlva Tóth fejesgóljával kettőre növelte ezt az előnyt, A vendégek ezután feljöttek, s több nagy gólhelyzet kihagyása után Gégény szépített. A második félidőben Demecser szinte kapu­jához szegezte a Vasutast, de a csatárok a legjobb helyzeteket is kihagyták. A 85. percben egy szép támadás után Puskás góljával beállította a végeredményt. TISZAVASVARl—MANDOK 4:1 (0:1) Kezdés után Mándok erőtelje­sen támadott, s az 5. percben Magyar révén megszerezte a ve­zetést. A továbbiakban változatos volt a játék, de az eredmény nem változott. Szünet után erős fö­lénybe kerültek a hazaiak, s az 50. percben egyenlítettek. A hát­A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Fgyarmat 19 13 2 4 45:15 28 2. NYVSC 18 12 o 4 45=19 26 3. Nhalász 19 11 4 4 36:29 26 4. Nkálló 20 11 3 6 30:18 25 5. Balkány 20 9 7 4 47:22 25 6. Nyírmad,a 19 11 1 7 34:28 23 7. Tvasvári 20 11 — 9 50:33 22 8. Mszal. TK 20 8 3 9 25:25 19 9. Necsed 19 7 3 9 31:36 17 10. M. VSC 19 5 6 8 22=41 16 11. Vnamény 18 5 3 10 24:42 13 12. Demecser 19 5 3 11 18:37 13 13. Nyírtass 20 5 3 12 22:47 13 14. Rakamaz 20 5 2 13 33:47 12 15. Mándok 19 5 2 12 23:43 12 ralévö időben szép támadások után a vasvári csatárok még há­rom ízben voltak eredményesek. Tiszavasvári megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. MÁTÉSZALKAI tk—nyírtass 1:1 (1=1) A tassiak komolyan, a máté­szalkaiak könnyedén vették a mérkőzést. Változatos játék után Oláh a tassiaknak szerezte meg a vezetést, melyet Szép még eb­ben a félidőben egyenlített. A Mátészalkán került sor a hat­fordulós megyei pontszerző kerék­pár bajnokság III. fordulójára. A verseny érdekessége az volt —és az dicséretre méltó — hogy Ti- szakóród is elküldte versenyzőit, valamint Fehérgyarmat négy női versenyzőt indított. A versenyre egyébként a mátészalkaiak min­taszerűen készülteik fel. FÉRFIAK TÁVJA: 30 KM, NŐK TÁVJA: 15 KM Nők: 10 induló. 1. Virág Márta Oros 20 pont, 2. Zékány Ilona Mátészalka 14 p., 3. Miliő Etelka Fehérgyarmat 12 p., 4. Kovács Erzsébet Fehérgyarmat 8 p.,5. Dudás Erzsébet Gyulata­nya 6 p., 6. Varga Anna Gyula­tanya 4 p., 7. Szabó Ilona Bakta 2 p., 8. Szabó Mária Fgyarmat 2 p., 9. Viski Erzsébet Fgyarmat 2 p„ 10. Jakab Borbála Bakta 2 p. KÖZHASZNÁLATÚ GÉPEK FUTAMA 24 INDULÓ ( : 17 BEFUTÓ:) 1. Hangácsi János Gyulatanya 15 pont. 2. Mezei Sándor Balkány 13 p., 3. Kiss Sándor 113 ITSK 11 p., 4. Marján János Újfehértó 9 p„ 5. Hepp János Oros 7 p., 6. Salamon György 113 ITSK 4 p., 7. Szabó Imre Újfehértó 3 p., 8. Illés Sándor Baktalórántháza 2 p., 9. Papp Ferenc Fgyarmat 1 p., 10. Varga Attila Mszalka 1 p., 11 Herceg József Mszalka 1 P-, 12Í Szegedi Lajos Fgyarmat 1 p., 13. Tóth József Tiszakóród 1 p., 14. Orbán László Tiszakóród 1 p., 15. Fazekas Sándor 113 ITSK 1 p„ 16. Tóth Gergely Balkány második félidőben hatalmas fö­lénybe kerültek a szalkaiak, de a tassiak önfeláldozóan védekeztek, s az eredmény nem változott. A játék alapján a szalkaiak győ­zelme lett volna a megfelelő ered­mény,-k A megyei bajnokság további eredményei: Nagyhalasz—Nagy­1 kalló 3:1, Nyírni ad a—Kákám az .5:1, Balkány—Mátészalkai Vas- jutas 5:0, Nagyecsed—Vásárosna- mény 4:1. 1 P. VASKEREKESEK: 21 INDULÓ, 16 BEFUTÓ 1. Szatmári János Kisvárda 15 pont, 2. Orosz János Oros1 14 p., 3. Veresvári László Kisvár­da 13 p., 4. Miskolci Lajos Vna-1 mény 12 p., 5. Kozák Mihály D.SZŐ1Ő 11 p., 6. Demeter László Nybátor 10 p., 7. Vída Antal 7 p., 8. Gerő László Vnamény 5 p., 9. Vastag Mihály Kisvárda 4 p., 10. Katona Sándor Dózsa szőlő 3 p., 11. Szentesi Tibor Rakamaz 1 p., 12. Kéri László Rakamaz 1 p., 13. Mezei l3tván D. szőlő 1 p., 14. Orosz János Oros 1 p., 15. Nagy József Mszalka 1 P-, 16.i János István Mszalka 1 p. CSAPAT EREDMÉNYE A 3. FORDULÓ UTÁN 1. Oros 49 pont, 2. Kisvárda 34 p., 3. Fehérgyarmat 26 p., 4. Gyulatanya 25 p„ 5 Mátészalka 18 p., 6. Vásárosnamény 17 p., 7. 113 ITSK 17 p., 8. Dózsaszőlő 14 p., 9. Balkány 14 p., 10 Üjfe- hértó 13 p., 11. Nyírbátor 10 p.J 12. Baktalórántháza 6 p., 13. Ti­szakóród 2 p., 14. Rakamaz 2 p. Állami vállalatok! Állami gazdaságok! Termelőszövetkezetek! Magán megrendelők! A kerékpáros pontszerző verseny 111. fordulójának eredményei 1 p„ 17. Kálóik Antal 113 ITSK ALIAS Tiszavasvári Állami Gazdaság vizsgázott tej­kezelőt keres felvételre, havi ÍOOO Ft-os fizetés­sel. Munkásszállást és üzemi étkezést biztosí­tunk. (283) ADÁS-VÉTEL Eladnám kifogástalan állapotban lévő bejára­tott Simson Moped mo­torkerékpáromat. Kiss Ernő utca 19. (299) Egy jávor fehér háló eladó. Dr. Benke La- josné Érpatak, Sztálin út. (2C8) 175 köbcent 4 üt olasz motor eladó, vagy el­cserélhető. Kántor An­tal Kék, Máv alkalma­zott, (297) 8000-et futott oldalko­csis IZS Igényesnek el­adó. Rákóczi utca 53. (296) 450 db pala eladó, Ka­rai József, Rozsréti sző­lő 26. (295) AT 301. típusú, telje­sen új televíziós készü­lék antenna felszerelés­sel olcsón eladó. Vas­bolt, Nagykálló. Kardos. (278) 350-es Izs oldalkocsL motorkerékpár oldalko­csival, vagy anélkül el­adó. Eötvös u, 27. (263) Olvassa és terjessze a Keletmagyarországot Fiatal 100—120 kg-os I sertés, alig használt ké- I zihajtású mosógép ela- j dó. Zsdánov utca 20. (301) | egybb Kovács András, Űfe- [ hértó, Vadas tag 73. | sz. alatü lakos két tehenének járlatlevele elveszett. Egyik járlat- levél 1956. évben ho­málytarka, a másik 1953. évben homálytarka te­henekre kiállított. A községi tanács a járlat- levelet körözteti és egy­ben megsemmisíti. (300) Nem lesz gondja a hajára, ha hideg-me­leg dauerét, hajíes- tését MARIKA hölgy­fodrász garanciával megcsinálja. Kiss Er­nő u. 19. szám. Te­lefon: 35-08. (5) ______ A nyíregyházi vas­es fémipari ktsz iniudeuucitiű lakatosipari munkát vállal! VÄLLALJA továbbá villamosgépek és készülékek, motorkerékpárok, szivattyúk és különböző mezőgazdasági gépek javítását. (175),