Kelet-Magyarország, 1958. május (15. évfolyam, 102-127. szám)

1958-05-20 / 117. szám

6 keletmagtarorszAg 1958, MÁJUS 20. REDO Csak az egyik pontot sikerült megtartani Ny. Építők-Bp. Előre 1:1 (1:1) Vasárnap nem lehetett olyan panasz, hogy kevés néző érdek­lődik az NB II-ős labdarúgó találkozó iránt. Már a kora dél­utáni órákban sűrű tömegben vonult a közönség s a mérkőzés kezdetére szinte körül ülték vagy állták a pályát. Jó csemegé­nek Ígérkezett az Előre játéka. Annak ellenére, hogy a fővárosi csapat az élcsoportban tanyázik, titkon bíztak a szurkolók a hazai csapat győzelmében. Kissé lelo­hadtak a kedélyek, amikor két erőssége (Csemiczki, Papp) nél­kül ezúttal is tartalékosán volt kénytelen felállani az Építők, így állt fel az Építők: Hargitai — Galló, Dankó, Lakatos — Ha- vacs, Pokrovenszki — Kova- csics, Parti, Lendvai, Nagy. Groholy. A vendégek indították az első támadást, majd Lendvai jutott labdához, szépen szöktette Nagyot, ám az összekötő lema­radt a laDdáról s a vendégek ka­pusa menteni tudott. Kissé ide­geskedtek a játékosok. Ennek is következménye volt, hogy már az 5. percben n vendégek szerezték meg a vezetést, Oldalról lövés szállt Hargitai kapujára, s a nappal szemben álló nyíregyházi kapus kiejtette azt. Mire másodszor megszerez­hette volna, ott termett Sági, és hálóba helyezte a labdát. Nem törte ez le a hazai együttest, a gólra lendületes támadásokkal válaszolt. A baj az volt, hogy a nyíregyházi csatárok a legszebb lövőhelyzetekben is adogattak a vendégek kapuja előtt, A 10. percben Kovacsics erős lövése szállt fölé, majd egy negyed­órás mezőnyjáték után Parti futhatott el jó labdával, ám a 16-os sarkánál elnyomták őt. Egy partdobás utáni akcióból. a 34, percben egyenlített as Építők, Nagy végezte el a dobást, a labda Groholyhoz került. Ö egy­esei után szépen Ívelt kapu elé és Lendvai fordulásból, kapás­ból védhetetlen gólt ragasztót: az Előre hálójába. 1:1. Határta­lan lelkesedéssel játszott ezután a hazai csapat, helyzeteket is dolgoztak ki, ám a vendégek vé­delme jól hárított. A második félidő kezdetén is Nyíregyháza volt a többet kezdeményező. Az első tíz percben teljesen meg­zavarodott a vendégcsapat, kap­kodtak, s ebben az időben Nyír­egyházának állt a mérkőzés. Kovacsics csak egy pillanattal késeit le egy nagyszerű labdá­ról, amit aztán csak kézzel tu­dott a hálóba ütni. (Természe­tesen érvénytelen volt.) A har­madik félórában az Előre, került fölénybe. Nagy nyomás neheze­dett ekkor a hazai csapat védel­mére, de a fiúk lói állták a sa­rat. Az utolsó tíz percben ki­egyenlített játék folyt, s a dön­tetlen eredmény a talalaozo való képét tükrözi. Egyáltalán nem lehangoló a döntetlen eredmény Az Elörében több kitűnő játé­kos szerepel. Most az a fontos, hogy a játékosok és az Építők vezetőségének figyelme a hátra­levő nehéz hajrá felé forduljon. Nagy szükség ven rá, hogy az Építők első vonalbeli játékosai mellett állandóan foglalkoztatva legyenek a tartalékosok is, mert igen kemény mérkőzések vár­nak még a csapatra. Mindig számítani lehet — és kell — va­laki helyettesítésére. Azoknak, akik táblázattal, papírral, ceru­zával kezükben számlálgatiák az esélyeket, közöljük a hátra­levő találkozókat. Az Építők legközelebb Budapestre utazik a Spartacushoz. Azután idehaza Egert fogadják. Majd így követ­keznek a mérkőzések. Baglyas- alja—Nyháza, Nyháza—Ózd, P. Honvéd—Nyháza, Nyh.—MMTE. Pereces—Nyh. Reális számítás szerint a Spartacus kivételével minden mérkőzésen szerezhet pontot, esetleg pontokat NB II- ös csapatunk. Az NB II. egyéb eredményei: MVSC—Nagybátony 2:0, Hatvan —D. Honvéd 4:1, Egyetértés— Űzd 2:1, Csepel—Eger 2:1, Sal­gótarján—Pereces 6:0, DVSC— Baglyasalja 5:0, MMTE—Szállí­tók 3:1, Bükkalja—MAVAG 1:1. BALKA NY—KIS VÄRDA 1:1 (0:0) Balkány. 800 néző. Vezette: Dévényi I, A tartalékosán fel­álló kisvárdaiak majdnem meg­lepetést okoztak. E találkozón sem eseft gól az első 45 percben. Fordulás után a vendégek sze­rezték meg a vezetést, mert Bö­szörményi erős lövése a balká­nid védők lábán iránytváltoztat- va került be a hálóba, (öngól). Ez felpaprikázta a hazai csapa­tot, és nagy lelkesedéssel küz­döttek az egyenlítésért. A játék egyre keményebbé vált, emiatt a bíró három percig szünetelte­tett is. Az egyenlítés csak a hosszabbítás utolsó percében si­került Balkánynak. Érdekes, hogy ez is öngól volt. Novák ejtett labdáját Gilicz saját ka­pujába ütötte. Ezzel vége is lett a mérkőzésnek. Jók: Novák, Makszim 1., Pásztor, illetve Gi- iicz, Kovács és Kárpáti. MÁTÉSZALKA—NAGY­HALASZ 3 a (3:1) Mátészalka, 1000 néző, vezet­te: Kaposi. A szalkaiak irányí­tották a játékot. Már az első félidőben Molnár, Nehéz, majd Vékony (11-esböl) góljára a nagyhalász! ak csak egy góllal tudtak válaszolni. (Kaponyás szépített). Fordulás után a na­gyon lelkesen játszó halászi csapat Kaponyás és Korpái gól­jával egyenlített, A játék alap­ján igazságos eredmény szüle­tett. Jók: Molnár, Vékony, Szá- szi, illetve Láda, Kaponyás I, Korpái. További eredmények: DEAC —D. Kinizsi 3:0, D. Építők— DMTK 2:1. A megyei bajnokság eredmé­nyei: Nagyecsed—-Dombrád 4:1, NYVSC—Fehérgyarmat 1:0, Má­tészalkai VSC—Vásárosnamény 2:0, Ny. Építők II.—Nyírmada 2:1, Rakamaz—Móndok 4:1, Nyírtass—Demecser 3:1. A II. osztályban: Nyírbogdány —Kemeese 2:0, Ny. Spartacus—< Záhonyi VSC 1:1, Nyírbátori Dózsa—Csenger 3:1, Ny. Hon-« véd—Balsa 4.0. 1. D. GÖCS 25 14 6 5 41:20 34 2. NySzSE 25 12 7 6 34:21 31 3. Tiszalök 25 12 6 7 40:32 30 4. Kisvárda 25 12 5 8 35:27 29 5. D. Kinizsi 25 11 6 8 37:27 28 6. Szoboszló 25 9 9 7 32:20 27 7. DEAC 25 10 6 9 29:20 26 8. P. MÁV 25 12 1 12 32:36 25 9. Debr. Ép. 25 9 6 10 29:30 24 10. Szálkái TK 25 9 5 11 30:38 23 11. Balkány 25 9 5 11 28:36 23 12. Nhalász 25 9 5 11 33:40 23 13. Nagykálló 25 8 6 11 32:42 22 14. Nyírbátor 25 8 6 11 26:36 22 15. D. MTK 25 6 9 10 35:41 21 16. Debr. VM 25 3 6 16 17:38 12 APROHIRDETESEK ALLAS A KELET?-CflOFORT TABLAZATA: L Miskolc) VSC 30 19 7 3 50:17 45 pont 2, Debreceni VSC 29 19 5 5 57:14 43 3. Bp. Spartacus s 29 17 6 6 58:29 40 }» 4. Bükkalja 29 15 7 7 45:39 37 J* 5. Bp. Előre 29 14 8 7 43:27 36 J» 6 Miskolci MTE 30 13 8 9 45:32 34 1 a 7. Özd Jű 11 9 10 44:34 31 M 8. Salgótarján 29 11 9 9 44:36 31 *» 9. Szállítók 29 12 6 11 47:29 30 J» 10. Csepel Autó . 2.4 12 5 12 41:39 29 1» 11. Nagybátony 29 9 10 10 52:48 28 ?» 12. Egyetértés 29 lí 6 12 37:44 28 J» ^3. Eger 30 10 7 13 38:53 27 »> 14. Baglyasalja 30 11 5 14 34:50 27 15. Nyíregyháza 29 8 9 12 31:40 25 >» 16. Hatvan 29 10 3 16 37:49 23 17. MAVAG 29 7 6 16 38:56 20 »» 18. Debreceni Honvéd 30 2 10 18 16:66 14 I» 19 Pereces 30 4 2 24 26:81 10 >» Ssoros eredmények as J\tí IMI-ban Már csak öt forduló van hát­ra az NB Ili-ban, de a kiesés kérdése még most sem tisztázó­dott. Annál biztosabbnak lát­szik az első helyezett posztja. A Göcs ezúttal is pontot szerzett, míg az utána következő csapa­tok az NYS2SE és Tiszalök osz­tozkodtak a pontokon. Maradt tehát a Göcs hárem pontos elő­nye. A megyei 1. osztályban sem biztos még ki les2 az első. A Nyíregyházi Vasutas Fehérgyar­maton l:6-ra, a Mátészalkai Vasutas pedig Vásárosnamcny- ban 2:0-ra győzött. Röviden az MB III. mérkőzéseiről; NAGYKALLÓ— II. GÖCS f:l (0:1) Nagykálló, 1200 nczö, vezette: Búzási. Mindkét csapat nagy lelkesedéssel, teljes erőbedobás­sal küzdött. A kapuk sokszor forogtak veszélyben. A 21. perc­ben a vendégcsapatnak nyílt al­kalma a gólszerzésre, ám Ke- rezsi jó érzékkel tisztázott. In­kább a Goes irányította a játé­kot. A debreceni csatárok sok munkát adtak a kallói védelem­nek. A 4L percben eredményes volt a Goes. Somogyi 8 méter­ről védheteden fejessel szerezte meg csapatának a vezetést. — Fordulás után inkább Kalló tá­madott. Támadásait a 49. perc­ben szerencse kísérte, Erdőhe­gyi elfutott, s a kimozdult ka­pus mellett az üres kapuba lőtt. továbbra is a hazaiak támadtak, de a mérkőzés eredménye nem változott. Jók: Milotai, Lelesz, Erdőhegyi, illetve Deák, Somo­gyi és Sáfrány, TISZALÖK—NYSZSE t ti (0:0) Tiszalök. 2000 néző, vezette: Bánhidi. A nagy érdeklődéssel várt találkozó nem okozott csa­lódást. Ä két csapat szép játé­kot mulatott. Ennek ellenére az első félidő gól nélkül telt el. — Fordulás után Tiszalök jutott a vezetéshez, mert Szálai öngólt vétett. Ezután jobban rákap­csoltak a szakszervezetiek és' sok szép támadás után a 76. percben Tarcali góljával sike­rült egyenlíteniük. Jók: Sala­mon, Nagy Antalóczi, illetve Bodnár, Ráez és Tarcali. NYÍRBÁTOR—DVM 1:0 (0:0) Nyírbátor. 1000 néző, vezettél Móré. Gól nélkül telt el itt is az első félidő. Szünet után is ki­egyensúlyozott volt a játék, és a mérkőzés egyetlen gólja csak a 77. percben született meg. — Literáti gyors lefutás után jói adott be, s a labdát Kiss a há­lóba fejelte. Még a 81. percben volt nagy lehetőség Nyírbátor előtt. Lövésük kapufán csattant, s a visszavágódó labdát már el- ügyetlenkedték- a csatárok. Jók: Balogh, Molnár, Kiss, illetve Jakab, Filman és Molck. Nagy gyakorlattal rendelkező gép- pénztárost keres azonnali belépésre a Nyíregyházi Állami Áruház. Jelent­kezés az áruház személyzeti előadó iá­nál. Szakképzett vasipari normást, vagy technikust normás! teendők ellátá­sára azonnali belépés mellet* felve­szünk. Fizetés megegyezés szerint. Nyíregyházi Vas- és Fémipart KTSZ Vasvári Pál utca ti. Megbízható bejárónőt, felveszek. El­adó egy ..Melldor" kötőgép, egy tolókocsi. Kossuth utca 78. Elmennék házvezetőnőnek magános férfihez. Balázs Mária Ináncs. Fiók­posta BAZ. VBTEL — ELADAS __________ Piros Pannónia motor, kitűnő álla­potban, betegség miatt eladó. Nagy- kálló, Lenin u. 45. Eladó, vagy elcserélhető 125-ös Da- nuvia príma állapotban hasonló nagy­motorért. IZS előnyben. Pótlást fize­tek. Búj. Egészségház. _________________ Szép sötét diófa hálószobák, kombináltszobák. dupla rekamié. kis és nagyméretű konyhák, olcsó barna hálók. ruhásszekrények, páncélkassza, modern szép diófa vitrin eladók, használt oútorokát veszek. Soltész Mihán u. 20 Eladó 3 darab méhkaptár. konyha- asztal. fotelek. Mártírok tere 4. Eladó, vagy könyvjóváírással átvehe­tő 1 db használt Chevrolett-Ford gyárt­mányú tehergépkocsi. Megtekinthető bármikor. Földművcsszövetkezet De­mecser. Nem lesz gondja a hajára, ha hi­deg-meleg dauerját, hajfestését MARIKA hölgyfodrasz garanciával megcsinálja. Kiss Ernő u. 13. szám Telefon: 35—08. A nyíregyházi Minőseid Cipőipari Vállalat a Dózsa György út I. sz. alatt a Cipó és bőrdíszmű külön­legesség árusítását megkezdte, vál­lalunk mindenféle retikül. tás­kák. cipők elkészítését és javítá­sát. A Dudarí Szénbánya 15—16 éves fiú-« kát vesz fel vájár tanulónak a Műn-« kaügyi Minisztérium zirci 307. sz, intézetébe. A tanulmányi tdö 3 év. Jelentkezhetnek 1912 és 1943-ban szü­letett fiatalok. A 'jelentkezők iskolai bizonyítványt, születési anyakönyvi kivonatot, szülői beleegyezést és or-i vosi igazolást küldjenek az intézet" hez. A felvételt nvrrt tanulók az in-< tézet otthonában nyernek elhelyezést és teljes ellátásba- részesülnek. KELETMAGYAROKSZAG Szerkesrtli a Szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: az MSZMP megyei bizottság és a megyei tanács: Szerkesztőség: Nyíregyháza, Sztálin tér 21. Tel.: Í1-J0. 71. 76. Kiadóhivatal: Zsdánov utc* t. Telefon: ao-oói Nyíregyházi Nyomdaipart Vállalát. Nyíregyháza- Dózsa György utca I« BÉKE-MOZI: Vasvirág. Űj magyar film. Előadások kezdete du. fél 5, fél 7 és fél 9 órakor. DÖZSA-MOZ1: Dankó Pista. Régi magyar film a híres dalszerző cigányprímásról. Előadások kezdete 4. 6. 8 órakor. GORKIJ-MOZI: Spanyol-kertész. Egy hiú apa és gyermeke torié* nete. Színes angol film. Előadásuk Kezdőre: 4. 6. 8. órakor: MÓRICZ ZSIGMOND (SZAKSZERVEZETI) MOZI: Két óceán titka Izgalmas szovjet film. „„ Előadások kezdete: fél 6 és 8 órakor. Telefon: 34-62. az NB in. Állasa-.