Magyar Nép, 1946. december (3. évfolyam, 232-255. szám)

1946-12-10 / 239. szám

MAGYAR NÉP .946. december 10. SPOUT Érdemtelen vereség MMTE—Ny. Madis* 3;Q (1.0) 1000 főnyi közönség előtt a kö­vetkézé összeállításban fut ki a két csapat. MMTE: Kozma, — Frommer, Lehoczki, — Szabados, Siklósi. Erdei, — Biró, Mixtai, Csorba, Morgent, Varga. Madisz : K®zma, —* Lovász, Demeter, — Nemes. File, Pokrovenszki, — Gönczi, Szalai, Gál, Mester, Szi­lágyi. Az MMTE kezdte meg a játé­kot és már a 4. percben meg­szerzi a vezetést. Morgent lövését Kozma vetődve fogja, a csúszós labda azonban kiperdül a kezé- bél és a résen lévő Csorba nem hibáz 1:0. A gól után nagyon bele­fekszik a Madisz. Szilágyi beadá­sát, majd Mester szabadrúgását védi mutatósán Kozma. Gönczi szögletet harcol ki. A beívelt láb- 1 dát hárítják a védők. A 15. perc­ben Szilágyi elfut, beadását Mes­ter fejeli kapura, de Kozma véd. , Erősen szorongat a Madisz. A 16. percben Gönczi szép beadásáról sorra lekésnek a csatárok. A 17 percben Mester szép iveit labdáját Gönczi 4 lépésről Kozmába lövi. Nagy helyzet v®It. A félpályán sem jön át az MMTE A 23. perc­ben Szabados kézzel érinti a lab­dát a 16-oson belül, A megítélt büntetőt Lovász fölé iövi. S®rs- döntő volt. T®vább támad a Ma­disz. A 31. percben Mester kecseg tető helyzetben kivár. Egy perc múlva Szilágyi szép szögletéi • Gönczi 1 lépésről fölé fejeli. Nincs szerencsénk. Most Szilágyi a jobb. Mester a baiszélső és Gönczi a középcsatár. A 38. percben Gönczi jól teszi ki Mestert, akit szögletre szerelnek Hatalmas nyíregyházi fölénnyel ér véget az I. félidő- Szünet után a 3. percben Biro lövését Kozma vetődve védi. A 4. percben Mester elporzik a szé­lén, pazar beadását Szilágyi óriási helyzetből a kapusba fejeli. A 6 percben Biró a harmadik szögle­tet iveii az ellenkező oldalon, de eredménytelenül. Feljön az MMTE. mégis a Madisz veszélyesebb. A 18. percben Mester jó beadásáról lekésnek a belsők, majd Gál be­adását Kozma párducként előre­vetődve védi. A 20. percben Ne­mes lövését védi Kozma. Az MMTE most enyhe fölényt harcol ki. A 28. percben Biró átjátsza a védelmet, de lövését Kozma védi. A Madisz-ban Demeter összekötő­nek jön fel és Gál a hátvéd. A 33. percben fergeteges nyíregy­házi támadás fut, végül Demeter éles lövését Kozma vetődve védi. A 35. percben egy eiőrevágott lab­dával Varga elszalad, File raj!a van, de közben Kozma kiszalad és Varga hálóba gurítja a bőrt 2:0. A 42. percben Gönczi elől 1 lépésről felszedi a labdát Kozma. A 44 percben Vargát Lovász há­tulról szereli a 16-oson belül. Varga elesik és a játékvezető kissé tulszigoruan 11-est itél. Ezt Csorba bevágja­— Felhívás a polgári foglyok hozzátartozóihoz. A Magyar Kommunista Párt nyíregyházi szer­vezete felhívja az itt felsorolt pol­gári foglyok hozzátartozóit, hogy a Párt központi szervezetében Rákóczi-utca 4. szám alatt jelent­kezzenek. Bozsó László péksegéd, Berlog István taligás, Bodnár Jó­zsef, Bondics Péter vasutas, Bálint János Móv. altiszt, Borszukovszki Károly szabósegéd. Bara Albert kőműves. Bakó József napszámos, Brezina József cipész. Barzó Ist­ván asztalos segéd, Balogh István mészáros, Baríha Mihály borbély. Boros Péter postaszállitó. Borbély Lajos Máv. kocsirendező, Bún* kóczi Ferenc napszámos. Cziré Imre kádármester, Csengeri Jószef Máv. altiszt. Csatári Károly kárpi­tos, Cermók Péter hordókeresked®, Csortán András tisztviselő, ifjú Csorba Ferenc kőműves, Csák- falvi Kálmán kisvasúti segédtiszt. Csicska István kőműves, Cselle Mihály, ifj. Csokányi János föld- mives, Csorba József főkalauz. Csáki István kereskedősegéd, Csiz­mánk János cipészmester. Dr. Csányi György magántisztviselő, • Csorba Mihály Máv. üzemi altiszt. Csákfalvi József kisvasúti mozdony­vezető, Dombródi István Máv. fűtő, Dániel Mihály napszámos, Duleva János lakatos, Dubinszki András pék, Dalos Mihály Máv. segéd­tiszt, Dobronyi Ferenc utcaseprő. Dalos András Máv. altiszt, Déri János Máv. altiszt, Dócs János kőműves, Dalos Imre szabó, Do­bozi Vilmos tisztviselő, Darabén Endre Máv, altiszt, Dankó János Máv. altiszt, Demeter András ta­nító, Dankó Mihály kisvasúti al­tiszt, Dankó István villamoskalauz, Duleva Mihály vincellér. Drapsza János földműves, Elek Kálmán kályhás. — A kereskedelmi alkalma­zottak december 10-én, kedden délután 4 órakor taggyűlést tar­tanak a Széchenyi u. 41. sz. alat­ti emeleten. Minden tag pontos megjelenését kérjük. Vezetőség. — Ügyeletes gyógyszertári szolgálat. Ügyeletes szolgálatot tart (7—14-ig.) az Osgyáni gyógy­szertár Bessenyei-tér. m «*» Zongora, rövid kereszi- hurss körpáncélozott márkás zongora eladó, Megtekinthető ERDÉLYI JÁNOS bizományi lera- katában, Vay Ádám u. 5. Város központjában üzlethelyiség elköltözés miatt azonnal átadó. Cim a kiadóban. 4402-2 APRÓHIRDETÉSEK Intelligens fiíal leányt alkalmazunk, akit család­tagnak tekintünk. Cim a kiadóban, 4363-3 Orinia-Mafirt Filmszínház "ai <ie,ira - 1 AMERIKAI FILMDRÁMA Eszményi asszony Fősz,: Charles Boyer és Katherine Hepburn — Piwtárayltls i. i, 11—11 tőit és előadás »litt 15 érával ■Miuk tétklzni».- I ét 7, vasárnap: tél 4, S, lél 7 és 8 érakor Bontásból kikerült elsö- osztályu tégla nagyobb mennyiségben kapható Kossuth tér 4 szám alatt 4361-3 LAKÁST KERESEK 1- í 2 szobásat. Reiner, Ma­lom Utca 20. 4335-3 Jó vérü hasas kancát éré* heréit lóért elcse­rélek. Trágya vagontétel­ben is kapható. Nagyfajta kölyök kutyák eladók, eh Holló utca 9. 4332-2 ÓCSKAVAS fém, csont, rongy hulladékot vásárol König, Klrta-u. 19. Csütörtök délelőtt az Unrra osztásnál a város­házán elveszett egy réti­kul. benne összes irataim. Kéri Bara Albertné a megtalálót, szíveskedjen beadni a kiadóhivatalba, vaoy a Kommunista Párt­ba. 4365-2 Forgalmas helyen üz­lethelyiség azonnal átadó Kereszthuros márkás zongora sürgősen eiadó. Körte utca 24. 4393 ViSZORtBiadÓkRak n [aninfórt idei termésű Literenként L 1U1 111 Lull nap kori kitűnő asztali bort vásárolhat 2 íoriDíén tali bort Récz Gábor András b®rnagykereskedésében. Bocskai utca 6, Házhoz szállítva 2.10 forint. GUMICSIZMA hó és sárcipő javítás szakszerűen, felelőséggel VULKÁN gumijavitó üzem VAY ÁDÁM UTCA 5. (Dózsa nyomda udvarban I n Könyv Papír és Játék r Íj • ^ abian könyvit e rés kedés. Az összes gyermekjátékok megérkeztek Továbbá gyermekszék. járóka, játszóasztal, szo­bahinta, hintaló stb. 6zv. SÁNDORFFYNÉ gyermekjáték szaküzlete Kylragyláii, Széakiayl-itea 1. szia (vasúti ut) Lakónyilvántartókönyv Kapható a DÓZSA nyomdavállalatnál, Vay Ádám-u. 5 20 km-re fekvő 5 hold i gyümölcsösömbe vincel- 5 lért keresek vagy 7 hold f szántófölddel bérbead- ? nám. Sürgős, Madách u, * 15b. 4366-2 Keresek megvételre háromnyolcados vagy ki- lenctizennegyedes dupla hengerszéket. Kosa főmolnár Nyíregyháza Incédi sor 4. 4394-3 Mosást, vasalást, taka­rítást vállalok. Sarkantyú utca <>. 4395 Két vaskályha eladó. Pacsirta utca 4. Tóthnál. 4396-2 Menyasszonyi fátyol eladó. Cim a kiadóban. 4400 Gyermektelen házaspár keres megbízható főző- mindenest. Groszmann és Hartmann, Bessenyei téré Egy liter ürtartalmu, teljesen uj villamos kávé­főző eladó. Megtekinthető Bicák műszaki kereske­désében, Városháza-épü- et. Intelligens fiatal ápoló­nőt azonnalra felveszek. Cim a kiadóban. 4222-3< Hungária Filmszinhaz December 10-11-12, — Kedd-szerda és csütörtök Az elmúlt nagy háború egyik legizgalmasabb drámája. Előadások hétköznap 5-7 Vasárnap fél 4, fél 6 fél 8 órakor. Jegyelővétel Palotay műszaki üzletében. Hajótöröttek Czirják Andrásné el­vesztene muffját és élel- miszerjegyeit. — Kéri a megtalálót szíveskedjék a Bocskai utca 12 sz. alá beadni, 4399 Jó állapotban lévő csikó spor eladó. Kálvin tér 9. 4217-2 Karácsonyi borszükségletét KISS KÁLMÁN borpincéjében szerezze be RrSSBIIYBÍ tßT 3 Kitűnő faiborok nagy válasz­tékban. A borpincészet ismét ............................ megnyílt a régi helyén Nagy ajándékvásár! jri 0 Szépirodalmi újdonságok ! \ Mesekönyv. - Ifjúsági regény, - Játék, j i.«. —i—nmur—rr—i ■ i m i ii mi un n mi iiwmi ■»■ma ■um n i i m i n min közellátási jegyre olcsón kapható Hasal) és vágott tűzifa Nadzon Béla fakereskedőnél IRODA: Dohány-utca 18 szám RAKTÁR : Rákóczi-utca 26 szám Bundi-iaktanya írógépek javítását és karbantartását vállalja, szakszerűen végzi Németit József Irótépaiizeréez-Riitír Bercsényi-utca 5. szám Gör. kát. templom mögött az udvarban.) Rekamiét 4 kárpitozott széket, asztalt vennék, Cim Bujtos utca 18. sz. 4326-» Magyar Nép Demokratikus napilap Felelős szerkesztő és kiadó : FARKAS PÁL Szerkesztőség és kiadó hivatal: Nyíregyháza. Bethlen utca 1. szám. Városháza-épület Telefonszám: 33. Nyomatott: Dózsa nyomdavállalatnál Vay Ádám utca 5. Felelős nyomdavezető; Bernáth László. 4. oUal