Magyar Nép, 1946. november (3. évfolyam, 207-231. szám)

1946-11-26 / 227. szám

4, oldal MAGYAR NÉP 1946. november 26 Sebő Miklós a rádi6 kedvenc énekese Gynreskó Étíerembea november 26-27-én kedden és szerdán este VENDÉGSZEREPEL ■■■ SARKADY ELEMÉR és cigányzenekara kísérete mellett. — Asztalok előre lefoglalhatok. Teíefonszám 40. — Pontos kiszolgálás. SPORT Bravúros győzelem Madisz-V. Előre 3:0 (1:0) Pontosan fél 2-kor gyér közön­ség előtt Kárpáti sípjelére a követ­kező összeállításban fut ki a két csapat. Madisz: Kozma, — Lo­vász, Demeter, — Nemes, File I., Pokrovenszki, — File II., Szalai, Virányi, Mester, Szilágyi. V. Előre ; Rásó, — Lakatos, Mogyorósi, — Rákász, Hudecz, Lindenmayer, — Varjú, Turóczi I., Turóczi II., Nagy és lile. Kezdés után már az első per­cekben veszélyes helyzeteket te­remt a V. Előre a Madisz kapuja előtt. A 8. percben meleg helyzet adódik a vendégcsapat kapuja előtt, végül Kozma merész lábra- vetődéssel tisztáz. A Madisz is éledezik. A 9. percben Szilágyi kecsegtető helyzetben a kapusba lő. Pompásan küzd a nyíregyházi csapat. A 14. percben itt az első gól. Pokrovenszki szabadrúgását Szalai File H nek adja, ez Mester nek továbbit, ez viszont mellel Szilágyi elé teszi, aki nem hibáz 1:0. Pesti láb labdához sem ért. Változatás a küzdelem. A V. Előre enyhe fölényben van, de a Ma­disz támadásai veszélyesebbek. A 22. percben Szilágyi elhúz La­katos mellett, de fölé lő. A másik oldalon lile ravasz lövése elkerüli a felső sarkot. A 34. percben Ne­mes szabadrúgása mellé jut. A félpályán folyik a játék, mikor a játékvezető a félidő végét jelzi. Szünet nélkül rögtön fordulnak a csapatok. A Madisz kap jobban lábra és lelkesen támad. A 13 percben File II. faképnél hagyja Mogyorósit, Rásó kifut, a szélső elguritja mellette a bőrt, de hosz- szan, oda a nagy helyzet. Óriási gólhelyzet volt. A 17. percben Mester szabadrúgását Rásó fogja. Az Előre próbálkozásai megtör nek a Lovász. File, Demeter vé­delmi hármason. A 29. percben Virányi gyilkoserejü szabadrúgása egy gondolattal fölé csúszott. A 30. percben Szalai-Mester adoga­tás után az utóbbi szökteti Szilá­gyit, aki visszajátszik Mesternek. A balösszekötő még egy pár lépést tesz a labdával és máris kapura zúdítja a labdát. Virányi közben olyan mozdulatot tesz, mintha bele akarna nyúlni a labdába, ezzel megtéveszti Rásót és a labda akadálytalanul a balsarokba tán­col 2:0. A 33-ben Hle elől Lovász ragyogóan ment. A V. Előre tá­madásait csirájában fojtja meg a Madisz védelem. A nyíregyházi csapat fölénybe kerül. A 45. perc­ben esik a nap legszebb gólja. Nemes labdáját Virányi File lí-nek adja, aki átíveli a bőrt Mesternak. A balösszekötő nem sokat habo­zik és jó 20 méterről küldött bő- dületes erejű lövése a bal felső „vinklibe“ fúródik. Remek lövés volt. Kezdés után vége a mér­kőzésnek. Kárpáti játékvezető a birásko- kás magaiskoláját mutatta be. Balkányi Törekvés — K1SE 2:0 1:0, Kisvárda, vezette Paulik. Szép játékkal lepték meg a Bal­kányiak a Kise-t és biztosan nyer­ték meg a mérkőzést. Jók voltak: Rácz, a mezőny legjobbja, Gilányi a kapus és Úri. Balkányból Ba­logh, Rubovszki és a középfede­zet a Kisében Paulik biró kitünő­en vezette a mérkőzést. Minden cikknek {el kell tüntetni az árátl Hungária Filmszínház Budapastet megtűrve Nov. 26-án kedden. M A DACH cimü filmmel indul Kiváló szereplők- brilliáns rendezés és művészi megjátszás jellemzik ezt a filmet Szereplők: Jávor Pál Szörényi Éva Nagy István Tímár József Makiári Zoltán Ladomérszki Margit Somlay Arthur Pataky Jenő Ajtay AndOr Poór Lili ■i ycvHKMw »wmiraiiwü Egy liter ürtartalmu, S teljesen uj villamos kávé­főző eladó. Megtekinthető Bicák műszaki kereske­désében, Városháza-épü­let. festi APRÓHIRDETÉSEK Uránia-Mafirt Filmszínház " ,Bm;- l Rió az ördögsziget 4 férfi harca egy asszonyéri Bűnök és kalandok sorozata. Főszereplők : Viktor Mc. Laglen és Basil Rathborne Következő műsor: HALLÓ MOSZKVA Ittadásek hétköznap.- fél 4, tél 6, tél 8, vasárnap: tét 4, S, fél 7 és 8 Mindenféle gumicipők, csizmák Hé és sárcipők javításét szakszerűen Váczg cipész készíti Vulkanizálóüzem Luther-utca 5. szám. Száraz bükk-, cser hasáb és aprított tűzifa olcsón vásárolható Maleczkg fakereskedésben Véső-utca 6. Telefon : 164 közellátási jegyre olcsón kapható Hasáb és vágott tűzifa Nadzon Béla fakereskedőnéi IRODA: Dohány utca 18 szám RAKTÁR : Rákóczi-utca 23 szám Bundi-laktanya a Magyar DohAiyiövedék gyártmányai különlegesek és Ízletesek, minden igényt kielégítenek A jó szivar vagy cigaretta karácsonykor és más alkalmakkor a legszívesebben fogadott aiándék. Egy szoba, konyha bú­tor és konyhafelszerelés sürgősen eladó. Besse- nyei-tér 3. Emelet. Jókarban lévő mély gyermekkocsit keresek. Villanytelep Radványi. Telefon 36. • 4126 Tiszta mosott ron­gyot vesz a Dózsa nyomdavállalat, Vay Ádám utca 5. Reggeli E b é d Yfl c sor a Gyureskónál Bessenyei-tér. Telefon: 40. Fővárosi szakács főz. Esténkint Sarkady Elemér és cigányzenekara muzsikál és Láng Lia énekel. Gyermek vaságy, hinta, babakocsik, férfi télikabát, gumicső eladó. Sóstói-ut 33. 4124 Bükk enyvezett lemezt Hindii vastigságban vasúton, darabáruként is szállít Grasz és Ackerman Debrecen, Kishegyesi-u. 4 Telefon: 85. GUMICSIZMA hó és sárcipő javítás szakszerűen, felelőséggel VULKÁN gumijavitó üzem VAY ÁDÁM UTCA 5. (Dózsa nyomda udvarban) Cséplőgép eladó. Cím a kiadóban. 4388-2 Otthonosan jól akar étkezni ? Jöjjön az újonnan megnyílt étkezdémbe Szarvas-u. 28 kitűnő házikoszt kapható kihordásra is. Cégt. D r. T a s n é Magyar Níép Demokratikus napilap Felelős szerkesztő és kiadó : FARKAS PÁL Szerkesztőség és kiadé hivatal: Nyíregyháza. Bethlen utca 1. szám. Városháza-épület Telefonszám: 33. ÓCSKAVAS fém, csont, rongy hulladékot vásárol Hónig, Körte-u, 19. Nyomatott: Dózsa nyomdaválíaiatnál Vay Ádám utca 5 Felelős nyomdavezető: Bernófh László. TŰZIFA ES SZÉN házhoz szállítva kapható a Nemzeti Hitelintézet Rt, fióktelepén fakók u,ódai ÖIV- Székely Jakabné JrőCAClj ddlxCtKJ és fia cégnél Lenin tér 9, sz. t Aprított tűzifa hazaszállítva. — Építési anyagsk. Kereskedők és vásárosok figyelmébe! Hetenként háromszor forduló TEHERAUTÓ Nyiregynázárúl Budapestre és visza teherfuvarozást olcsón vállat lüí Rácz Mateosz fuvarozó Vásárokra is vállal olcsó alkalmi fuvart Bodnár János baromfikeres­kedőnél. Délvidék utca 4. Telefoszám 45,