Kanadai Magyarság, 1963. január-július (13. évfolyam, 1-30. szám)

1963-06-22 / 25. szám

XIII. évfolyam, 25. szám, 1963. jun. 22, szombat 4 KANADAI MAGYARSÁG ' A KANADAI MAGYARSÁG SPORTJA A HAZAI LABDARUGÓBAJNOKSÁG huszonharmadik fordulójának eredményei Nemcsak izgalmakban, banem gólokban is bővel­kedett legjobb labdarugó­csapataink vetélkedése. A fővárosban • két találkozót ■játszottak le s ezeken tizen­öt gólt láthattak a nézők. Hasonló esetre már régen volt példa. De nemcsak az Újpest és a Vasas tett ki ma­gáért, hanem az SBTC is. A lila-fehérek hét, a piros-ké­kek és fekete-fehérek öt-öt gólt értek el. Csupán két együttes maradt gólképte­len. A táblázat több helyütt változott. A Ferencváros újabb győzelmével alapo­san megszilárdította első helyét, s előnye az Újpesttel szemben ugyan változatlanul két pont, de az MIK egy hellyel lejjebb csúszott. Fel­ugrott a Tatabánya ás a Va­sas is, a Szeged es a Komló pedig visszaesett. A 23. for­duló után most véglegessé vált, hogy a Haladás kiesett ■az 'NB l-ből, mig a CVSC és az SBTC versenye továbbra is nyílt, sőt papiroQ még ki­eshet a Komlói Bányász is! A szombathelyi vasutas csapat dicséretes módon ka­paszkodott az utoisó szal­maszálba : nehezen adta meg magát, sőt, a mérkő­zés egy jelentős részében védekezésre kényszeri tette a bajnokjelöltet. A Ferencvá­ros csak akkor kerekedett felül, amikor a hazaiak együttese tiz főnyire olvadt. Az Újpest támadójátéka időnként Bene vezérletével csillogó, gólerős volt, s ki­tűnt csatárjátékával a Vasas és a Dorog is. A salgótarjá­niak iis derekasan rohamoz­ták a szegediek kapuját, s a meg-megujuló rohamokkal szemben a szervezettségéről ismert szegedi védelem is csődöt mondott. A Pécs sokáig győztesnek látszott a Bp. Honvéd ellen, mert a mérkőzés nagyobbik részében tervszerűbben ját­szott, mint ellenfele, de a hairára nagyon feljavult a fővárosi együttes. Érdekes, hogy Tatabányán nem a hazai csapat, hanem az MTK kényszerült védeke­zésre. A bányászcsapat végig igyekezett irányítani a játé­kot, mig a vendégek a játék lelassítására, s gyors ellen­­támadásokra törekedtek. Debrecenben úgy tűnt, hogy az 1 :1 mindkét csapat háza táján elégedettséget szült. Az NB ll-ben számos meg­lepetés született. A Keleti­csoportban a kiesés ellen küzdő Salgótarjáni Kohász SE a fővárosban is győzött, s a DEAC is pontot vitt el a Kőbányai útról. Az Eger Szegeden is győzni tudott. Az Ózd egy pontra ismét megközelítette a DVTK-t. A Nyugati-csoportban a Ka­posvár nagy bravúrral le­győzte idegenben a Budai Spartacust. Érdekes, hogy a kiesés ellen küzdők vala­mennyien győztek a K. Lom­­bik és a Csepel Autó is. Az NB I állása 1. FTC 23 42:26 31 2. Újpest 23 50:26 29 3. MTK 23 37:30 28 4. Honvéd 23 46:30 27 5. Dorog 23 33:27 25 6. Győr 23 36:30 25 7. Pécs 23 29:29 23 8. Tatab. 23 24:26 23 9. Vasas 23 34:29 22 10. Szeged 23 14:33 22 TI. 'Komló 23 24:34 21 12. DVSC. 23 27:43 19 13. SBTC 23 27:35 16 14. Haladás 23 15:40 11 FTC—HALADÁS 2:0 (1:0) Szombathely, 16.000 néző. Góllövő: Rákosi, Varga. A már kiesett Szombat­hely hallatlan lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. Játékosai nem ismertek el­vesztett labdát és mintegy félórán keresztül alaposan próbára tették a ferencvá­rosi szurkolók idegeit. Eb­ben a játékrészben a hazai csapat szinte állandóan kez­deményezett, a legtöbbször az ő birtokukban volt a lab­da, de a ferencvárosiak hát­só alakzata kitünően áilta a sarat. A zöld-fehérek táma­dósora az I. félidőben igen döcögősen játszott, alig lát­tunk néhány folyamatos tá­madást. Szünet után a hazai csapat, amikor Molnár I ki­dőlt, erősen visszaesett. A második ferencvárosi gól az­után már teljesen kedvét szegte a szombathelyi együt­tesnek, állandóan a Ferenc­város támadott és biztosan szerezte meg a győzelmet. VASAS—DOROG 5 :2 (1 :0 ) Fáy utca* B000 néző. Gól lövő: Machos, Kertes, Pál I, Szuromi, Ihász, Ma­chos. Élvezetes mérkőzés volt. Mindkét csapat játékosai lelkesen küzdöttek, időnként nagyszerű, ötletes, helycse­­rés támadások futottak a pályán. A két csapat között nem volt olyan nagy a kü­lönbség, mint amire az 5:2- ből következtetni lehet. A Vasas ezen a mérkőzésen is azt bizonyította, hogy túl van a mélyponton. A piros­­kékek úgy küzdöttek, mint­ha a bajnokságuk" függött volna ettől a mérkőzéstől. A dorogiakat is elismerés illeti ötletes, gyors csapat­játékukért, s ha llku nem véd ilyen mérsékelten és helyzeteiket nem ügyetlen­kedik el a csatárok, olyan eredmény születhetett vol­na, amely hivebb kifejezője lett volna a játék képének. A Vasas győzelme azonban feltétlénül megérdemelt. GYŐR—DVSC 1:1 (1:1) ■Debrecen, 14.000 néző. Góllövő: Morvái, Molnár. ' A mérkőzés nem hozott színvonalas küzdelmet. A csúszós talaj miatt védelem­re berendezkedett együtte­sek főként arra törekedtek, hogy a csatárok ne kerülje­nek gólhelyzetbe. Mezőny­ben teljesen kiegyenlítő­dött volt a játék. Mindkét védelem kitünően rombolt és. úgy látszott, hogy a csa­patoknak megfelel a pont­­osztozkodás. PÉCS—HONVÉD 2:2 (1:0) Pécs, 10.000 néző. Góllövő: Dunai II, Vári, Vági, Marosi. Érdekes mérkőzés volt. Mintegy 60 percig úgy lát­szott, hogy biztosan nyeri a mérkőzést a hazai csapat. A pécsiek jobban tudtak alkal­mazkodni a talajhoz, terv­szerűbben, lelkesebben ját­szottak. A Bp. Honvédtől igen sok rossz leadást lát­tunk, kevés volt az elgondo­lás játékában. Az utolsó per­cekben azután a Hpnvéd nagy lendülettel vetette ma­gát a küzdelembe és végülis sikerült kiegyenlítenie. SBTC—SZEGED 5:0 (0:0) ...Salgótarján, 3000 néző. ... Góllövő: Kriskó, Menczel, Taliga, Oláh, Oláh. A mérkőzés nagy részé­ben fölényben játszottak a hazaiak. Az ideges légkör­ben eltelt első 45 percben a kapusok számottevő lövést alig kaptak. A II. 45 perc­ben' megbosszulta magát a szegediek túlzott védekezé­se. A saját ló-osukra szorul­tak, s onnan a mérkőzés vé­géig nem tudtak kibontakoz­ni. Az I. félidőben hibátla­nul játszó védelmük a csú­szós talajon meg-megingott, s a hazai ötösfogat támadá­sait nem tudta hárítani. TATABÁNYA—MTK 2:1 (1:1) Tatabánya, 8000 néző. Góllövő: Major, Rácz, Dombai. Mint várható volt, Igen jóiramu küzdelmes mérkő­zést vívott a két együttes. A Tatabánya végig támadó felfogásban játszott, táma­dásaiból mind.az öt csatár kivette a részét. Sokat és ve­szélyesen rohamoztak, s a mérkőzés nagy részében nyomasztó fölényben vol­tak. Az MTK tömör védeke­zésre rendezkedett be, s ebből gyors ellentámadások­kal, kevés húzásból szőtt ak­ciókkal igyekezett megköze­líteni Géléi kapuját. Ezek azonban kevésszer sikerül­tek. Az MTK próbálta lassí­tani a játékot, erőtlen csa­társora azonban nemigen birt a tatabányai védőkkel, annak ellenére sem, hogy a bányászcsapat két fedezete mérsékelten játszott. A já­ték képe alapján megérde­melt a bányászcsapat győ­zelme. A KANADAI MAGYARSÁG nem pártok, klikkek érd* keit képviseli, hanem ax egyetemes magyarságot I ÚJPEST—KOMLÓ 7:1 (3:0) Megyeri ut, 14.000 "néző. Góllövő: Bene, Bene, Gö­­.röcs, Bartulov, Solymosi (Tl-esből), Bene, Göröcs, Bene. Már a mérkőzés kezdetén látni lehetett, hogy az Új­pestet nem késztetik na­gyobb erőkifejtésre a kom­lóiak. A lila-fehérek az első félidőben irányitották a já­tékot, s könnyedén érték el góljaikat. A ill. félidőben en­gedett lendületéből a hazai együttes, s ekkor a kom­lóiak a mezőnyben kiegyen­súlyozottabbá tették a játé­kot, de képtelenek voltak arra, hogy komolyabb hely­zeteket teremtsenek. Hibás felfogásban is játszottak a vendégek, mig közben pél­dául Kuharszki és Göröcs semlegesítésére törekedtek, úgyszólván semmit sem tet­tek a mozgékony és gólerős Bene lefogására. Ebben az arányban is megérdemelték a győzelmet az újpestiek PRO. EASTERN LIGA T. ITALIA—CANTALIA 9:0 Az Italia valósággal lehen­gerelte a Cantaliát. • ... T. ITALIA—RÓMA 1 :0 ... A Róma támadott többet és a csatársora a gólhelyze­tek tömegét hagyta ki. NATIONAL LIGA VIRTUS—UKRAJNA 3:2 Az olasz együttes teljesen megérdemelte a győzelmet a sportszerűtlenül játszó uk­ránok ellen. • HUNGÁRIA—CROATIA 6:2 A Hungária fölényes győ­zelmet ért el. Góllövők : Gu­­bisi 3, Cziráki 2, Kili 1. • NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉS: BANGU ( brazil)—TORONTO CITY—RÓMA VÁLOGATOTT 1:0(1 :0) Varsity stadium, 4.500 né­ző. Az első félidőben a bra­zilok, a szünet után a válo­gatott volt 'jobb. A játékve­zető egy szabályos gólt nem adott meg, amit a torontoi együttes rúgott. • NEW YORKI HUNGÁRIA— HAKOAH 4:0 (2:0) A 'New York-i Hungária első kanadai mérkőzésén iga­zolta azokat az eredménye­ket, amit az utolsó időkben elért. Jól kiegyensúlyozott, összeszokotfegyüttes és fél­gőzzel, szép játékkal győz­te le a lelkes National Liga listavezetőjét. Góllövő: Máté 3, Horváth. Mátét a német Shal ke 04 megvette. VEGYES SPORTHÍREK HAZAI NB ll-ES EREDMÉ­NYEK Nyugati-csoport Oroszlányi Bányász—Pécsi VSK 3:2 (2:2). Kaposvári Kinizsi—Budai Spartacus 2:1 (0:0). Dunaújvárosi Kohász—• Győri MÁV-DAC 3:1 (3:0). Zalaegerszegi TE—Erzsé­beti VTK 2:1 (0:0). Székesfehérvári VT Va­sas—Szállítók 3:1 (2:0). Csepel Autó—Mosonma­gyaróvári TE 2:0 (0:0). Keleti-csoport Borsodi Bányász—Diós­győri VTK 0:0. Ganz-MÁVAG—Debreceni EAC 0:0. Salgótarjáni Kohász—Bp. Előre 1:0(1 :0). Eger—Szegedi VSE 3 :1 (1:1). Ózdi Kohász—Szolnoki MÁV 2:0 (0:0). Láng SK—Miskolci VSC 1:1 ( 1 :0 ). Kecskemét—Bp. Spartacus 1 :1 (0:0). Nyíregyházi Spartacus — VM Egyetértés 3:2 (0 :0) BÁNIK OSTRAVA—VASAS 1:1 (1:0) Ostrava, 5.000 néző. Góllövő: Laciga, Pál I. A budapesti 5:0 után meglepetést keltett, hogy a ■Bánik Ostrava végig milyen lelkesen, nagy erőbedobás­sal és az I. félidőben ötlete­sen, jól is játszott. A hazaiak láthatóan minden erejüket a támadásra összpontosítot­ták. Még a védőjátékosok is bátran előretörtek, szinte valamennyi játékos messzi­ről is próbálkozott lövéssel. A Vasas az I. félidőben kis­sé tartózkodóan játszott. Az együttes tagjai nem szaba­dultak meg idejében a lab­dától, s Így a kemény ha­zaiak gyakran időben közbe­léphettek. Szünet után azon­ban megváltozott a Vasas játékfelfogása. Mindenki so­kat mozgott, sokkal gyor­sabb, pontosabb volt az összjáték, kitűnő volt a küz­dőszellem, s mindez jelentős mezőnyfölényt eredménye­zett. A mérkőzés összképe alapján elmondható, hogy a Vasas a döntetlent feltét­lenül kiérdemelte. MTK—BOLOGNA 1 :0 (0:0) Bologna, 15.000 néző. Góllövő: Kuti. Óriási küzdelem és két ellentétes félidő jellemezte a mérkőzést. A játékidő első felében a Bologna nagyere­jű rohamokat indított, mig a magyar csapat jobbára vé­dekezésre kényszerült. Az MTK hátsó alakzata nagyon szervezetten, nagy bizton­sággal látta el feladatát, olyannyira, hogy a Bologná­nak alig akadt helyzete, ha mégis lövés ment kapura, azt Lanczkor mindig bizto­san védte. Az MTK néhány esetben ekkor is pompásan lendült ellentámadásba és ha csatárai higgadtabbak lettek volna, már az I. fél­időben is elérhettek volna gólt. Szünet után a magyar együttes pontos adogatások­kal ügyesen lelassította az olasz rohamokat és néhány remek támadást vezetett. Sajnos, néhányszor a labda­tartást túlzásba vitték és olyankor sem támadtak, ami­kor erre lehetőség nyílt. S áz is előfordult időnként, hogy az adogatások nem voltak elég pontosak. Az utolsó negyedórában óriási lelkesedéssel, kitűnően ját­szott az MTK és védekezés­ből gyors ellentámadások révén helyzeteket is terem­tett. Végeredményben el­mondhatjuk, hogy a tarta­lékos magyar csapat a Bo­logna legyőzésével nagy si­kert ért el és minden dicsé­retet megérdemel. DINAMO ZÁGRÁB—FTC 2:1 (0:1) Zágráb, 50.000 néző. Góllövő: Fenyvesi dr., Zambata, Kobescsak. Nagyon tartott a Dinamó Zágráb ettől a mérkőzéstől — annak ellenére, hogy egy­­gólos előnnyel lépett a pá­lyára. Jellemző erre, hogy a balösszekötő Matust is hát­ravonták a védelem segíté­sére. A kezdeti zágrábi roha­mok után a Ferencváros ügyesen lelassította a játé­kot és átvette a játék irányí­tását. A II. félidőben Albert nagy helyzetkihagyása szin­te eldöntötte a mérkőzés sor­sát. Arra következő akcióból született ugyanis a jugosz­­lávok egyenlítő gólja. S no­ha ezután is a Ferencváros támadott, Aczél hibájából megszerezték a győztes gólt a zágrábiak. A jugoszláv együttes mindvégig lelke­sen, lendületesen küzdött, ■noha góljai szerencsés ■körül­mények között születtek, megérdemelten győzött, s jutott be a VVK döntőjébe, ahol a Valencia ellen mérkő­zik majd. A Ferencváros több játékosán ezen a talál­kozón a fáradtság jelei mu­tatkoztak. Hosszabbítás után jutott tovább a Torino Szerdán este csak 120 perces küzdelem után dőlt el, hogy a 'Középeurópai Ku­pa második fordulójában a Torino vagy az Admira-Ener­­gie Wien lesz-e a Vasas el­lenfele. A rendes játékidő­ben Ugyanis a Torino csak 2 :l-re győzött, s ezzel mind­össze kiegyenlíteni tudta az Admira bécsi előnyét. A sza­bályok értelmében kétszer 15 perces hosszabbítás kö­vetkezett. Az olaszok 10 perc alatt három gólt lőttek. Torino—Admira-Energie 5:1 (2:1, 1 :0) • Spanyolország. A kupa elődöntőjébe jutásért: Real Madrid—Betis 2:0. Ez volt a harmadik mérkőzés. G.: Di Stefano, Puskás. Ezzel a Real a legjobb négy közé ju­tott. Meghalt Hajós Henrik Hajós Henrik, az 1906. évi olimpiai bajnok uszóváltó tagja, az MTK sokszoros uszóbajnoka, Hajós Alfréd öccse, 77 éves korában meg­halt. Temetése pénteken 15 órakor volt a rákoskeresztú­ri temetőben. Rövid jelentéseink... VISCOUNT CUNNINGHAM ANGOL ADMIRÁLIS MEG­HALT Viscount Cunningham an­gol admirális, a második vi­lágháborúban a Földközi ten­geren vívott harcok hőse, 80 éves korában Londonban egy taxiban meghalt. ■Lord Cunningham 40 esz­tendeig szolgálta az angol haditengerészetet és három háborúban vett részt. 1943- tól 1946-ig ő volt az angol tengerészet első lordja és a királyi angol haditengeré­szet főnöke. Irányításával résztvett a második világhá­ború minden tengeri ütkö­zetében. Testvére, Sir Alan Gordon Cunningham tábornok a nyolcadik hadsereg parancs­noka volt, mely Hitler afri­kai hadtestével harcolt a nyugati sivatagon. AZ OLASZ KORMÁNYVÁL­SÁG MEGOLDÁSHOZ KÖZE­LEDIK Az olasz kormányválság megoldására hosszú hetek óta folynak a tárgyalások s úgy látszik, hogy most már megegyezéshez vezet­tek. Amlntore Fanfani minisz­terelnök éppen egy hónap­pal ezelőtt mondott le s utódjául legalkalmasabbnak Aldo Moro keresztény de­mokrata képviselő mutatko­zott. Moro 18 nappal ezelőtt megbízást kapott a kor­mány megalakítására s tár­gyalásai eredményeseknek mutatkoztak. Pietro Nenni szocialista pártja hajlandó támogatni a Moro kormányt s Így a par­lamenti többség biztosítva lesz. A Fanfani kormány is a "közép-bal" Nenni szo­cialista párttal működött együtt.__________________ Az MTK-sulyemelők győzel­me Bécsben Az osztrák fővárosban hétfőn rendezték meg a KSV Wien—MTK súlyemelő-ver­senyt nyolcas csapatok rész­vételével. A találkozót 1964.00:1916.80 arányban az MTK nyerte. LAKE MUSKOKA I 375' szép partvonal, homokos j I strand, 4 acres, 8 szobás egész J I évben használható otthon plusz { 3 szobás cottage. Alkalmas I egyháznak vagy más fejlődő csoportnak. $37-500. Telefon : j I Hl. 7-5041 vagy P. O. Box 4, j DON MILLS, ONT. Akarja, hogy kocsija jó és megbízható legyen? SPORT GARAGE ezt garantálja, ahol gyors, pontos és meg­bízható munkát kap. 677 ADELAIDE ST. W. Telefon: 363-4761 JAPÁN ATLÉTÁK KÜLFÖLDÖN A tokiói olimpiára készülőben 31 férfi és női atlétát küld európai és ujzélandi versenysorozatra a Japán Atlétikai Szövetség. A szakvezetők azt sze­retnék megtudni: hogyan állják meg a helyüket a japán sportolók neves ellenfeleikkel szemben. Az el­ső csoport — 11 férfi és 7 nő — már el is utazott Madridba. Utána junius 15-16-án egy barcelonai ver­senyen indulnak. Innen az NSZK-ba, Finnországba, Norvégiába, a Szovjetunióba és Angliába utaznak. Junius 9-én 6 gyalogló utazott Európába és Angliá­ban, Olaszországban, az NSZK-ban vendégszerepeit. Hét hosszútávfutó júliusban az ujzélandi marathoni versenyen áll rajthoz. ' KIALAKULT AZ OLIMPIAI VÍZILABDA-TORNA 16-OS MEZŐNYE Lausanne-ben többnapos ülést tartott a Nem­zetközi Úszó Szövetség (FINA) végrehajtó bizottsá­ga. A napirendi pontok között szerepelt tíz világ­csúcs hitelesítése, valamint a jövő évi tokiói olim-j piai vízilabda-torna tizenhatos mezőnyének megálla­pítása. A határozat szerint az olimpiai vízilabda tor­nán Olaszország, a Szovjetunió, Magyarország, Ju­goszlávia, Románia, Németország, Belgium, Hollan­dia, Svédország, Brazília, az Egyesült Államok, Ar­gentina, Japán, Egyiptom, Dél-Afrika és Ausztrália vagy Uj-Zélanid jogosult indulni. Az utóbbi két csa­pat selejtező mérkőzést játszik. * Lakása-Háza KIVÜL-BELÜL ismét uj és GYÖNYÖ­RŰ LESZ, HA AZT VELÜNK ÁTFESTETI! Áraink a legolcsóbbak, a legjobb anyagokat használjuk és SZÁZ SZÁZALÉKOS GARANCIÁT VÁLLALUNK MUNKÁNKÉRT. Ha ön akarja kifesteni lakását, akkor vegyen nálunk Tone Craft — Perma Tone, vagy International Interlux festékeket, amelyek 948 színben kaphatók és amelyekkel könnyű a festés. — Színtartók, tűz- és vízállók — gyorsan száradnak. Képkeretezést vállalunk. HARRY A. CLARKÉ — PAINT AND WALLPAPER STUDIO — 207 Lakeshore Rd. E. Port Credit — Phone CR. 8-9944 1 SZERETJÜK A RAMBLER AUTÓKAT! iíMEtUMWMMMI BUT WE NEED THE MONET De mi szeretjük a pénzt jobban! Itt a tavasz, ami áraink a legolcsób­bak. — Mi becseréljük az őn hasz­nált autóját. — A mi kiszolgálásunk és felszerelésünk a legjobb európai rendszer szerint történik. A Ramb­ler autók ma világhírűek. Könnyű parkolás. Ne csapja be magát, mi­előtt autót vesz, nézze meg külön­leges olcsó árainkat!! LAKESHORE (Rambler) LTD. 2324 LAKESHORE BLVD. WEST RO. 9-1613 CL. 5-7321 Jól akar nyaralni? AKKOR HASZNÁLT AUTÓT VEGYEN NÁLUNK ÉS MI GARANTÁLJUK, HOGY ÁRAINKKAL ÉS ANNAK MINŐSÉGÉVEL SZÁZ SZÁZALÉ­KOSAN MEG LESZ ELÉGEDVE. Tegyen egy próbát és mi biztosan tudjuk,hogy nem fog bennünk csalódni. Bruce Gordon Motors 136 LAKE SHORE ROAD, EAST PORT CREDIT — PHONE: 278-0612 A jp I ÉLET — ERŐ ÉS EGÉSZSÉG I Igyon mindennap friss tejet ! Cooksville Jersey Dairy Ltd. QUALITY DAIRY & ICE CREAM PRODUCTS CENTRE ROAD — COOKSVILLE, ONT. — Telefon szám: 277-2713 — EURÓPAI BARÁTAINKNAK, ISMERŐSEINKNEK ÉS KEDVES VEVŐINKNEK ezúttal hozzuk szíves tudomására, hogy FÉNYKÉPÉSZETI SZAKÜZLETÜNKET vevőink kényelmére egy sokkal nagyobb és Oakville közepén lévő modernebb üzlethelyiségbe helyeztük át. Jöjjön és látogassa meg uj üzle­tünket, mi szeretettel vájuk. McCutcheon’s Camera Shop Oakville Ltd. 226 COLBORNE ST. — Phone: Victor 4-6991 A TISZTÍTÓ AZ ÖN RUHÁINAK A LEGJOBB BARÁTJA Teljes száraz eljárással tisztítjuk ruháit és fehér­neműit. Átalakítjuk és megjavítjuk. Láthatatlan mű­­stoppolás. Tökéletes ruhafestés. Téli ruháit és szőr­mebundáit kitisztítjuk és molymentesen megóvjuk. Teljes garancia. PARKER’S CLEANERS BURLINGTON. Hivja NE. 4-2363 és mi ruháit háztól házig szállítjuk díjmentesen. ÜZEM: 480 GUELPH LINE. ÜZLET: 1470 LAKESHORE ÉS BRANT STREET OAKVILLE. Hivja : VI. 5-2462. 67 Inglehart Street és A & P Plaza sarok. L». 1 Nem ■ r||Pl « NE AGGÓDJON. Ml NEM ADHA- 103 la? * TÜNK ÖNNEK UJ SZEMET, DE CSINÁ­­LÜNK ÖNNEK JÓ SZEMÜVEGET! ÉPPEN ÚGY FOG LÁTNI VELE, MINT FIATAL KORÁBAN! Hivatalos órák: Hétfőtől - Péntekig reggel 9-30 tói este 6-ig. Szombaton: reggel 9.30-tól, délután 3 óráig. Burton A. Klein, O.D. OPTOMETRIST 380 BLOOR ST. W. — TORONTO — WA. 2-7372