MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1955. március 7. - 1955. május 9.

1955-03-21 - 1. Jelentés a felszabadulási munkaverseny eredményeiről, a felszabadulási műszakra való felkészülésre. Melléklet: jelentés - 2. Jelentés a járási-városi pártaktíva értekezletek tapasztalatairól. Melléklet: jelentés - 3. Szóbeli előterjesztés káderügyekben - Szóbeli javaslat járási és városi revíziós bizottsági tagokra - Szóbeli bejelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezeti mozgalom fejlesztésével kapcsolatos tapasztalatokról - Tag- tagjelölt felvételi kérelmek elbírálása

Készült: 2o példányban. Szolnok, 1955. március 19. Szigorúan Bizalmas! Jelentés a felszabadulási munkaverseny eredményeiről, felkészülés a fel­szabadulási műszakra. Hazánk felszabadulása lc éves évfordulójának tisztele­tére beindult szocialista munkaverseny, melyet a Rákosi Müvei: dolgozói kezdeményeztek, ás melyhez megyénk ipari üzemeinek dolgozói is lclkese'n csatlakoztak, komoly ered.ié nyéket hozott. Üzemeink nagy része az "Élüzem" cim elnyeréséárt harcol, olyan üzemek is, mint pl. a jászberényi Apritó Gépgyár, vagy a török­szentmiklósi Mezőgazdasági Gépgyár, amely üzemek az elmúlt év folyamán nem voltak képesek még a mennyiségi tervüket sem teljc­siteni. Igen komoly ás lelkes verseny folyik az üzemek dolgozói között, a Megyei Pártbizottság által jutalomként kitűzött fel­szabadulási serlegárt is. A verseny eredményei megmutatkoznak a januári és februári hónapok tervteljesitásábcn. A megye ipara az 1955.január havi be­fejezett termelési tervét lo6,8 %-ra teljesitette, a termelékeny­sági tervet 5.9 fo-kal túlteljesítette. Februárban befejezett ter­melési tervét lo7,7 #-ra teljesítette. A termelékenységi tervet 9 %-kal túlteljesítette, Ha azonban a minisztériumi, helyi ás szö­vetkezeti ipart különválasztva vizsgáljuk, akkor a következőképpen alakul a februári befejezett termelési terv teljesítés e. Minisz- •. táriumi iper 114,1 <fo, helyi ipar 99.3 fo, szövetkezeti ipar 91.8 <f 0 , Sbből is láthatjuk, hogy a helyi ipar tervteljesitásében lemara­dás van. A minisztériumi iparunk eredményei azért is jelentősek, mert 1955 első két hónapjában az export terveinket is jóval túl­teljesítettük, Egyes üzemeknél azonban, lemaradás van a tervtel jc si tssbenj Papírgyár, Megyei Gépjavító V, Megyei Építőipari V. A lemaradás oka egyrészt a politikai ás gazdasági vezetés lazaságából, másrészt pe­dig a felső vezetés hibájából adódik. Elért eredményeink eléréséhez nagyban hozzájárult az, hogy a dolgozók túlnyomó többsége több, mint 80 %-a bekapcsoló­dott a felszabadulási versenybe. A vállalások megtételében és teljesítésében megmutatkozik a párttagság, a kommunisták lelkes .

Next

/
Oldalképek
Tartalom