MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1954. augusztus 23. - 1954. október 4.

1954-10-04 - 1. Jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezeti fejlesztés eredményeiről, a helyi pártszervezetek és tanácsok tevékenységéről, a további feladatokról. Melléklet: jelentés; kimutatás; feljegyzések - 2. Szóbeli előterjesztés káderügyekben - 3. Javaslat a járási és városi pártbizottságok, illetve az állami mezőgazdasági gépállomások pártszervezeteinek titkáraira - 4. Szóbeli javaslat a Hazafias Népfront megyei irodájának felállítására - 5. Szóbeli javaslat a Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága létszámának kiegészítésére - 6. Szóbeli javaslat pártfunkcionáriusok lakásproblémájának megoldására - 7. Szóbeli javaslat a Szolnok Megyei Néplap nevének megváltoztatására - 8. Szóbeli javaslat a Szent szót tartalmazó községnevek eredetiben való használatára

Pártunk III. konresszusa népgazdaságunk fejlesztésé­nek, az életszínvonal emelésének dö'ntó" erőfeltételeként a termelés állandó emelését és az önköltség csökkenését jelölte meg. Megyénk minisztériumi ipari vállalatainál globálisan ezen a téren némi javulás észlelhető* A megye minisztériumi iparában - a tervteljesités ( arányát figyelembe véve - az év első felében 4,874.ooo Ft-al kevesebb értékű anyagot, de sajnos ugyanakkor 2.184.000 Ft-al több munkabé r t használtak fel , mi nt amenyit a tervünlf cl$Í3$­* Ezen belül azonban egyes vállalatok a fenti szempontokat nem tartották szemelőtt. Igy pl. a Mezőtúri Téglygári ES 745.ooo Ft. értékű anyaggál és 786.ooo Ft-al több munkabért, a Szolnoki Papirgyár 536.ooo Ft. anyagértékkel és 666.000 Ft. munkabérrel többet hasz­náltak fel, mint amennyit terveik előírtak. A minisztériumi ipar összehasonlítható termelésének önköltsége 1954. I. félévében, az 1955. évi átlagna Önköltseghez_.képé st. a tervezett 2.2 ft-os. csökkenés he­, lyett 3.e %-a.l csökkent.^­7 " "" " •~~*~~«~~<-»^ • Sajnos azonban ezen belül több vállalat nem telje­sítette önköltségcsökkentési tervét, igy pl. a Mezőtúri Téglagyári ES. melynél az összehasonlítható termelés önköltségét terv szerint 4.7 #-al kellett volna csökken­tenie, s ezzel szemben 2o.5 #-al még magasabb önkölt­ségiét termelt, mint az 1953. évi átlagos önköltsége volt. A Tisza Cipőgyár 5 %-os önköltségcsökkentés helyett az 1953. évi átlagos önköltségét 1.4 &-al, a Papirgyár 8.4 .0-0s önköltségcsökkenés helyett 2.2 %-al túllépte az 1953.évi átlagos önköltséget. A Malomipari ES. 0.5 %-os önköltségcsökkentés helyett o.7 %-al túllépte az előző évi önköltséget. Az eredmények még sokkal jobbak lennének, ha az összes gazdasági vezetők minden téren szemelőtt tartanák a gazdaságosság szempontjait. Megyénk minisztériumi ipari vállalatainál az év első 9 hónapjában elért átlagos termslékft^ységl agázai ék ­az egy munkásra, egy napra eső tegmej.es 1.5 J-al ff m«1­kedett a-g, e^muItT ev a zonos időszakához kénest . Ezen belül azonban természetesen csökkent a termelékenység azoknál a vállalatoknál, amelyek önköltségcsökkentés! feladatú­Me h §áy°na^^ »3.#-al, a Malomipari ES-nél 5.1 ö S-al csökkeni. "

Next

/
Oldalképek
Tartalom