MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1954. augusztus 23. - 1954. október 4.

1954-10-04 - 1. Jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezeti fejlesztés eredményeiről, a helyi pártszervezetek és tanácsok tevékenységéről, a további feladatokról. Melléklet: jelentés; kimutatás; feljegyzések - 2. Szóbeli előterjesztés káderügyekben - 3. Javaslat a járási és városi pártbizottságok, illetve az állami mezőgazdasági gépállomások pártszervezeteinek titkáraira - 4. Szóbeli javaslat a Hazafias Népfront megyei irodájának felállítására - 5. Szóbeli javaslat a Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága létszámának kiegészítésére - 6. Szóbeli javaslat pártfunkcionáriusok lakásproblémájának megoldására - 7. Szóbeli javaslat a Szolnok Megyei Néplap nevének megváltoztatására - 8. Szóbeli javaslat a Szent szót tartalmazó községnevek eredetiben való használatára

A hitelkeretek gyakori változtatása az előbbieken kivül alkalmas arra is, hogy a mezőgazdasági üzemek vezetőiben bizonyosfoku bizalmatlanságét ébresszenek a tervek komolysága iránt. A gazdaságjok^géj^ ^ vezetői általában több meg hall^tá sT^r^^R^^^s^nÁzásl hitelek_ szétosztá­s ánáTTlJaJámi n djn^lljmi_g azda^gve z e 1ő~hi á ny o jJ *, ho gy a tervekből kiimlir ádnak a gg p szin épi tkezése k és emiatt mánoTíaTnira^ rnegye Összes _al lami gazdaságaíriak gépei , ameljye^3 ^ bázá ^ , ml ^ 1 1( ^ forint értéket k épviselnek "a . s"zábadég alatttá r ólnak és b ár na^ vrTszü k wkx xícsí pony­v á]fcal^r^ tavaszi karbahe j yft^é.qük me gyei v iszon ylatban több mi nt loo m3 deszkát igényel , n em beszélve az évenk ént t önkremenő ponyvákr ól. Sgy-egy gazdaság több beruházási feladatot kap, de szinte alig van olyan feladat, ami az év folyamán egyszer­kétszer ne változott volna. A ler yek, illetve beruház ási. hltLnLek_m ődositására jellemző* a megy e, d e talán az orsz ág egyik legnagyobb gazdaságának a asül^yT~Allami Gaz­d aságnak kútfúrása, ahol a foVó évre 9o.ooo Ft-ra en­gé^aTyezett munka kere tét,a 7o-8o ~o^bs készültség i" "fŐ^á"l_ 12.ooo H-ra csökkente tték. A_ kut tervezett m é^Iyseg e " 12o méter, és máután ezt a'mélységet elérték f (JeT' ni teire de zet nlnos, a munka abbamaradt, tekintet —' helküT" arraf~5cgy vi zet nem találtak . A fúrás a tehe­né^zet^ dvarán_^gl_ hi"va~tva vol na g közjpjmton nBivül^ meg e gy^ más~jű cnigjín^ység vízellátás át" 1 s bl"zTosit anTT^ cíe" az^lőb^ek jrilatt üzem ben el,ve.&éja e bizonytalan . A tehené­sz e tH5njrta^^ m eltetni^hem tudja. A mezőgazdasági lakásépítések is igen lemaradtak. A legtöbb épület falegyenben van,* azonban a tetőszer­ikezet hiánya miatt a munka igen sok helyen leállt. A mezőgazdaság építkezésein kevés a rátermett épí­tésvezető és ez igen kedvezőtlenül befolyásolja az épit­kezések menetét. A tiSzasüiyi Állami Gazdaságban pl. az idén már a harmadik'építésvezető van, de az is ott akarja hagyni a gazdaságot. Á mezőgazdaság jellegénél fogva igen gyakori eset az, hogy az épito brigádokat kiveszik az építkezésből és mezőgazdasági munkát végeztetnek ve­lük, de sokszor a magasabb kereset miatt önként Is je­lentkeznek az építőipari, brigád tagjai mezőgazdasági munkára /rizs aratás/ és ez természetesen az épitkezés rovására megy. A másik komoly hiányosság az, hogy az épitő brigádokat minduntalan elvonják az építkezéstől és karbantartási munkákra veszik igénybe, ahelyett, hogy a brigádból néhány fővel egy állandó karbantartó részle­get -d akitanának. A mezőgazdasági lakások'határidőbe történő átadását a fentiek igen akadályozzák.

Next

/
Oldalképek
Tartalom