MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1954. április 19. - 1954. június 19.

1954-05-03 - 1. A Megyei Tanács jelentése a tanácsok megerősítéséről, a mezőgazdaság fejlesztésével kapcsolatos káderátcsoportosítás végrehajtásáról. Melléklet: jelentés; határozat - 2. Javaslat a Központi Vezetőség népnevelő munkáról szóló határozatának végrehajtására. Melléklet: javaslat; határozat - 3. Fegyelmi ügyek megtárgyalása. Melléklet: előterjesztés - 4. Szóbeli előterjesztés káderügyekben - 5. Szóbeli javaslat az MNDSZ megyei elnökség megválasztandó tagjaira

Ham volt számításom kitárni, da el kell mondani ezt, hogy sok­szor embertelenül tannak a kádereinkkel, ledorongolást kapnak a felsőbb szervektől, fia a Megyei Tanácstól lemenő elvtársaknál is előfordul még most is. Sz nemcsak a Megyei fas c snál, a fel­sőbb szerveknél is megmutatkozott. Példa erre a szerdai érte­kezlet, ahol Vass Zoltán elvtárs jelenlétében tárgyaltuk a be­gyűjtés kérdését, bent voltak a járási, városi tanácsok begyűj­tési hivatal vezetői. Vase elvtárs olyan bírálatot mondott, ami­vel ón nem értettem egyet. Nem ismerték el, hogy egy csomó hi­bát követett al a Begyűjtési Minisztérium is ós olyan kijelentést tett az elvtárs, hogy miért kapja Juhászné elvtársnő fizetését, szégyeljék magukat az elvtársak stb. Azt kérem a Magyebizott«?ágtól, hogy legyenek segítségemre a ká­der kérdéssel kapcsolatban. A Megyebizottság osztályvezetői a hozzájuk tartozó illetékes osztályvezetőknek a figyelmét irányítsák arra, hogy főbbet foglalkozzanak a hozzájuk tartozó káderekkel'. Szarvas elvtársi Javaslom, hogy vegyük bele a javaslatba azt is, hogy a Megye­bizottság osztályvezetői a tanács osztályvezetőjeivei foglal­kozzanak abban az irányban, hogy a kád érmünkét jobban végezzék és nagyobb felelősséget érezzenek és hogy a területük káder szempontból is rendbe legyen. A káder nevelésnél vegyük be azt is határozatba, hogy többet kell gondolni a tanácsnak arra, hogy a funkcionáriusok be legyenek kapcsolva, szakmai továbbképzésbe. Általános művelt­ségük emelésére nagyobb gondot fordítsanek áe az elméleti szin­vonal emelésének kérdésével is többet törődjenek. . MB. A határozati javaslat átdolgozáséval megbíz­ta Béres ás Kanyó elvtársakat.

Next

/
Oldalképek
Tartalom