MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1953. március 16. - 1953. május 19.

1953-04-20 - 1. Jelentés a Szolnok megyei Néplap választással kapcsolatos munkájáról. Melléklet: jelentés - 2. A május 3-án Szolnokon tartandó nagygyűlés megrendezésére vonatkozó tervezet megtárgyalása. Melléklet: tervezet - 3. Javaslat a megyében tartandó nagygyűlések előadóira. Melléklet: javaslat - 4. Jelentés a DISZ megyei Bizottság választási munkatervének végrehajtásáról. Melléklet: jelentés - 5. Jelentés az MNDSZ megyei titkársága választási tervében szereplő feladatainak végrehajtásáról. Melléklet: jelentés - 6. Fegyelmi ügyek megtárgyalása - 7. Szóbeli javaslat pártszervezetek megalakulásának engedélyezésére

megerősítésénél legjobban a kunmártoni járat, Karcag városi Disz bizottság "dclgczctt. Jelenleg még hiányzik 9 titkár, 24 vezetőségi tag. A hiányzó vezetőségi tagok a területi és tsz. Disz szervezetek részéről adóinak.. Tur­kevén 3 tsz-ben nincs teljes vezetőség, Tiszaszőllős Szervas Sándor tsz-ben nincs titkár, vezetőségi tagok nen dolgoznak, A választási munkák alapja a fiatalok politikai felkészítése ­Választási tanfolyamokon 45oo fiatal vett részt. A tanfolyamokon résztvevő •fiatalok'létszáma több területen állandósult, egyes területeken növekodett. A jászberényi járásban 8o fővel, Tiszasüly Sallai tsz-ben és a leányági Disz szervezetnél -uj tanfolyamok indul tele be. Az oktatási év beindulásához viszonyítva kb. looo fiatallal kevesebb vett részt a tanfolyamokon* A tan­folyamokon konkrét példákat hoztak fel a fiatalok, saját életükre vonatko­zólag. Karcagon a Szabadság, Táncsics tsz-ben a fiatalok párhuzamot vontak szüleik multbeni és az 6 jelenlegi életükkel. A legnagyobb lemaradás a tiszafüredi, kunhegyesi járásokban mutatkozik, Létszámilag is csökkent a hallgatók száma, színvonalában is igen gyenge az oktatás* Tiszaburán több alkalommal elmaradt a tanfolyam. Tiszafüreden egyáltalán nem folyik. Eze­kért a hibákért elsősorban a Megyebizcttság felelős, mert láttuk, hogy mindkét helyen nagy lemaradás van, még sem adtunk konkrét segítséget, Az ifjugárdisták kioktatása e héten teljesen befejeződik. Eddig a Pártnak a megye területén 16oo-17oc fiatalt adtunk át. A választási tan­folyamok befejeztével ezen a héten a'" : juk át az oktatásben résztvevő fia­talokat. Az eddig átadott ifjugardiétáknak még csak egy része kapcsolódótt be az agitációs munkába. Kisújszálláson 24o fiatal közül 9o végez munkát. Bizottságunknál már most megmutatkozik, hogy nem foglalkoznak az átadott fiatalokkal. Mezőtúron, iürkevén, Szolnokon nagy tájékozatlanság van a bizottságnál, mert nem ismerik a fiataloknak a munkáját, az a hangulat, ht^y "majd a Párt foglalkozik velük." Az agitáció tartalma nem kielégítő, hiányosság az,' hogy a fiatalok megváltozott boldog életéről községi vi­szonylatban kevés szó esik. Az ellenséges megnyilvánulásokra a Bizottsá­gok és alapszervezetek vezetői nem reagálnak. Tiszaimrén, Kunhegyesen, Ci­bakházán az a hangulat a Disz vezetők részéről, hegy az ellenség nem dol­gozik. Az MB. elkészítette az agitációs érveket, amit a Párt MB. népneveld füzetében, a Néplap segítségével' bizottságokon keresztül juttatunk le a fiatalokhoz. Az eddig megtartott jelölő gyűlések tapasztalata az, hogy a fiatalok mozgósítása mellett, a felkészítésre nem lett gond fordítva.

Next

/
Oldalképek
Tartalom