MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1953. január 5. - 1953. március 9.

1953-01-19 - 1. Jelentés a megyei Pártbizottság Agitációs és Propaganda Osztályának munkájáról. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 2. Fegyelmi ügyek megtárgyalása - 3. A bírálat-önbírálat alakulásának tapasztalatai az SZKP XIX. Kongresszusa után. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 4. Jelentés a begyűjtési agitációs munka helyzetéről, a szolnoki járás területén. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 5. Szóbeli jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezetek fejlesztésének helyzetéről - 6. Szóbeli javaslat a január 26-i pártbizottsági ülés napirendjére

Az adninisztrativ irányitástniutat ja az ±s t hogy az osztályvezető, ós azalosz­táiyvezetők keveset tartózkodnak kint a területen.Komoly hiányossá*, van az osztály kádernunkájában is. Az osztályon egyes elvtársak nem foglalkoznak neffelelően a hatáskör szerint hozzájuk tartozó káderekkel, Nen tanulmányoz­zák a káderek anya fát, vannak elvtársak, mint pl. Biró ós Businé elvtársak, akik a decentralizálás óta nen hoztak le káderanyagot. Biró elvtárshoz hatás­kör szerint 16 elvtárs tartozik ós egyről sincs feljegyzése. Az Agit„Prop. Osztály kót alosztályának kapcsolata általában kielégítő. E^y­nás feladatait isnerik ós segitsót et nyújtanak azok aetoldásához. A kót al­osztály közül az oktatási alosztály az erősebb. Az ott dolgozó elvtársak na­fyotb fclk 'szülts'{,el rendelkeznek, az agitációs alosztály lány ebesen tyen­g'bb„ Gyenge az alosztály irányitása is, Biró elvtárs nen fogja megfelelően -sze az alosztály nunkáját, nen tartják neg rendszeresen az alosztály érte­kézieteket, nincs elé£ tervszerüséi, előre látás az alosztály munkájában,, N'uos biztositva a munkatársak ellenőrzése, kevés nódszerteni segitséget kap­nak a munkatársak a feladatok végrehajtásához. Kevés az alosztály munkájában a kezden'nyezés egyes feladatoknál, nem alkalmazzák az agitáció különböző for­máit, e£yes esetekben tapasztalható a nehezebb feladatoktól való neghátrálás. Az osztálynak az utóbbi időki£ az oktatási alosztály kivételével nem volt kül­ső aktivá hálózata, ani nagymértékben befolyásolta az e£yes feladatok végre­hajtását, A munkaterv alapján most már létre hoztak az a£it,prop. részleg mel­lett 7 az afitációs nunkát ellenőrző brigádot, melynek összesen 21 tatja van* /^onkivül van az osztálynak 3 munkaközössége, amely feldőli ózza a ne£ye mult­f&t, jelenét és jövőjót. Hiányossá;; az agit.prop, osztály munkájában az is, hogy a Metyebizottsá*. töb­bi osztályaival nen tartotta rendszeresen a kapcsolatot. Nem tisztázták, hoty ery-ery feladat végrehajtásánál nilyen feladatok hárulnak a Megyebizottsáf. e­egyes osztályaira, hogyan kapcsolódjon be annak vó£rehajtásába. Az agitoprop, osztály munkatársai nen tartják rendszeresen a kapcsolatot más osztályok azo­nos területen dolgozó munkatársaival, nen beszélik net a feladatokat,a tapasz­talatokat nen cserélik ki, Konoly hiányossáe az a£it.pr 0 p. osztály nunkájában főleg az agitációs részleg •unkájában, ho£y a negyében lévő jó kezdené nyezés eket, nódszereket nem ismerik a beérkezett jelentéseket, nen értékelik és nen hasznositják.

Next

/
Oldalképek
Tartalom