MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1952. december 1. - 1952. december 29.

1952-12-01 - 1. Jelentés a munkavédelem és az egészségvédelem területén végzett szakszervezeti munkáról. Melléklet: jelentés; határozati javaslat; kiegészítés - 2. Szóbeli tájékoztató a kisújszállási városi pártbizottság munkájáról a vezetésben tapasztalható fogyatékosságról - 3. Fegyelmi ügyek megtárgyalása - 4. Jelentés a termelőszövetkezeti városok oktatási munkájáról. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 5. Jelentés a 3 hónapos Szolnok megyei pártiskola munkájáról. Melléklet: jelentés - 6. Szóbeli javaslat 5 hónapos pártiskolai hallgatókra - 7. Szóbeli javaslat a dec. 8-i megyei pártbizottsági ülés napirendjére

^z igen -nagy szegényeégi bizonyítvány. Horváth elvtárs ugy fetette fel az oktatást, hogy ugy is kell szerepeljenek mint amely megmutatja a M egyebizottság politikáját, visszatükrözi a megyebizottság politi­káját. A jelentésben a szervezeti problémákról van szó; de arról nincs, hogy a kongresszus határozatát hogyan beszéljék meg a terme­lőszövetkezeti tagokkal, hogy magyarázzák meg a szocializmus alap­törvényeit, hogyan hozzák azt kapcsolatban, amikor ü ztalin elvtárs a oél elérésének erdekében felveti a termelés állandó növelését. Hogyan hozzuk ezt kapcsolatban az agrotechnika, zoótechnika kérdésé­vel. Hogyan magyarázzak meg könnyen ezen keresztül, hogy milyen nagy baj a tsz-ekben ha nem értik meg, elég mélyen az előrelátást. Hogyan adunk perspektívát a Szovjetunió mezőgazdaságénak a tárgyalá­sánál elmondva, hogy a parasztok jövedelme a közeljövőben mennyivel fog emelkedni a Szovjetunióban, s ezzel perspektívát tudnánk adni a termelőszövetkezeteinknek. Az első propbléma, hogy megértsük a termelőszövetkezetek oktatásának a jelentőségét, másodszor pedig biztosítsuk, hogy azok oktassanak, akiknek oktatni kell. Többét foglalkozzunk a megyei problémákkal, Hogy a prop. szem. vezetőknek mit adunk szempontnak, hogy hogyan tárgyalják meg pl. a kongresszus anyagát, mi jól meg fogjuk a XIC. Kongresszus tárgyalását, hatalmas mozgósitő erő lesz a termelőszövet­kezetekben.

Next

/
Oldalképek
Tartalom