MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1952. október 27. - 1952. november 24.
1952-10-27 - 1. Szóbeli bejelentés a begyűjtés és a pénzbüntetés terén tapasztalható lemaradásról - 2. Jelentés a harmadik negyedévi állattenyésztési terv teljesítéséről. Melléklet: jelentés; határozat - 3. Fegyelmi ügyek megtárgyalása - 4. Jelentés a tagságikönyv csere helyzetéről. Melléklet: jelentés - 5. Jelentés az 1952. harmadik negyedévi tervek végrehajtásáról, a szocialista munkaverseny helyzetéről az ipari üzemekben. Melléklet: jelentés - 6. Szóbeli jelentés a Békekongresszus előkészítésének Szolnok megyei tapasztalatairól - 7. Szóbeli javaslat a nov. 3-i megyei pártbizottsági ülés napirendjére
A kisgyüléssel kapcsolatban az a tapasztalat, hogy bár nem voltak mindenütt tartamának, a legnagyobb hiba az volt, hogy Sztálin elvtársnak a kongresszuson mondott beszédével nem minaenütt foglalkoztak kimerítően. Mi is hibásak vagyunk annyiban, hogy az elvtársak részére nem adtuk m-g a szempontokat arra, hogy elsősorban ezzel foglalkozzanak. A másik kérdés az, hogy annak ellenire, hogy történtek vállalások az őszi munkarak a begyűjtésre, magsam sikerült előkée ziteni a napi munkával ezeket a békebizottsági gyűléseket. Székkel a kérdésekkel még fokozottabban kell foglalkozni, mert lenyegese.fi a buza vetésnél előtérben lép a begyűjtési terv teljesitése. A Mtgyebizottság agitprop. osztálya részéről a legnagyobb hiba, hogy nem eléggé ellenőrizte a meg-'ei Békeiroua, a pártbizot tságok munkáját, hogy hogyan támogatjék a kongresszus el'készítésének munkáját, és milyen segítséget nyújt az előkészülethez. A kunhegyesi Járási Pártbizottságnál a tanács elrendelte, hogy a járási b 'kcf ilelősök' a begyűjtéssel foglalkozzanak és' így több hétig nem tartózkodott a városban. Most pedig döntő feladat, nogy a járási békefelelősök a területükön tartózkodjanak, hogy legyen gazdája a kongresszus előkészítésének. Az elkövetkező napokban a 1 egdöntebb feladat, hogy a járási, városi értekezletet jel kés zitsük elő. Mindenütt alakultak előkészítő bizottságok, amelyeknek felacata, hogy a járásban megfelelő viszhangjalegyen a békekongresszus előkészítésének. Legfontosabb teendők, nogy a Megyebizottság agilprop. osztálya leellenőrizze most, lehetőleg szerdán és csütörtökön a korig re sszusra való felkészülést, és előkészülő gyűléseket. A Megyebizottságnak is r^eztkell Venni ~zcken az értekezlctektn. Az osztályvezető elvtársak é*B a munkatársak közül is. Azok az elvtársak, akik r'sztvesznek az értekezleten, egyrészt flgyéni agitáción és békekisgyülések,n számoljanak be a kongresszuson 'tapasztaltakról. Kapcsolják össze a begyűjtéssel, mert elsősorban a begyűjtés a legfontosabb feladatunk. A másik ,amit fel kell, hogy vessünk, hogy az egyéni és a csoportos agitáción tul, a sajtóban is adjunk megfelelő viszhangot a kongresszusról. le.3. a jelentést elfogadta. 4^,- Kiss elvtárs javaslatot tesz a S.zolnok-i J.B. oktatási felelősre ~ Javasolja: Nagy Jffndrét. M.B. a javaslatot nem fogadta el.